Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 28 maja 2017

Imieniny:

Jaromira, Augustyna, Justyny

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

Europa dla Obywateli
MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Straż Miejska - SM


 

Z-ca Komendanta - Anna Kwiatkowska

Do zakresu działania Straży Miejskiej należą w szczególności sprawy: związane z utrzymaniem porządku w miejscach publicznych, obejmujące współdziałanie w zakresie ratowania życia i zdrowia mieszkańców oraz ochrony porządku podczas zgromadzeń i imprez publicznych.

Straż Miejska Miasta Mińsk Mazowiecki działa w strukturze Urzędu Miasta na prawach Wydziału. Szczegółową strukturę organizacyjną Straży Miejskiej w Mińsku Mazowieckim określa odrębny Regulamin Straży Miejskiej  nadany w trybie odrębnego zarządzenia Burmistrza Miasta.

Straż Miejska Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1A
05-300 Mińsk Mazowiecki

tel. 25 759 53 38, 759 53 77
fax 25 759 32 04


e-mail: strazmiejska@umminskmaz.pl, wykroczenia@umminskmaz.pl

Godz. pracy: pon. - pt. 7.00 - 23.00


986 Bezpłatny numer alarmowy do Straży Miejskiej

986 Bezpłatny numer alarmowy do Straży Miejskiej

Z dniem 2 lutego br. został uruchomiony na terenie miasta alarmowy numer telefonu do Straży Miejskiej Miasta Mińsk Mazowiecki 9 8 6

Numer jest bezpłatny, obowiązuje w granicach administracyjnych miasta i będzie dostępny we wszystkich sieciach telefonii komórkowych i telefonach stacjonarnych.

Dyżurnemu Straży Miejskiej można będzie zgłaszać wszystko, co narusza porządek publiczny w mieście i zagraża bezpieczeństwu mieszkańców, poczynając od aktów wandalizmu poprzez połamane drzewa czy przewrócone znaki. Każda rozmowa będzie nagrywana, a zgłoszenie telefoniczne mieszkańca monitorowane co do sposobu i jakości zakończenia interwencji służb będącej skutkiem telefonicznego zgłoszenia mieszkańca. Osoba zgłaszająca będzie zwrotnie informowana o sposobie zakończenia zgłoszonej przez siebie sprawy.


„Żółte kartki” Straży Miejskiej i … holowanie pojazdów – nowe inicjatywy mińskiej Straży Miejskiej.   

Problem wolnych miejsc do parkowania, zwłaszcza w centrum miasta, jest doskonale znany chyba wszystkim kierowcom, dlatego wielu z nich parkuje pojazdy nie zawsze zgodnie z przepisami.

Tylko w I półroczu dyżurny SM odebrał 292 zgłoszenia od mieszkańców związane z nieprawidłowym parkowaniem pojazdów w mieście, a sami strażnicy podjęli w tym temacie aż 1755 interwencji, nakładając 453 mandaty karne i udzielając 1247 pouczeń, a w pozostałych sprawach kierując wnioski o ukaranie do sądu.

„Żółta kartka” to nowy pomysł, choć sprawdzony już w innych rejonach kraju. Zgodnie z wytycznymi komendanta strażnicy częściej niż dotąd będą przeprowadzać kontrole w tzw. strefach ograniczonego parkowania i innych miejscach zgłaszanych przez mieszkańców, choć nie zawsze sięgać będą od razu po bloczek z mandatami. Nałożą upomnienie w postaci „żółtej kartki” – metoda ta dotyczyć będzie tylko drobnych wykroczeń, również takich, które nie stwarzają problemu innym oraz nie powodują zagrożenia dla pozostałych mieszkańców miasta.

„Żółte kartki” będą stosowane wobec kierowców, którzy parkują w miejscach, gdzie zabraniają tego znaki drogowe. Kierowca pojazdu zamiast mandatu ujrzy za wycieraczką żółtą kartkę z logiem straży miejskiej oraz informacją, że auto zostało pozostawione w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Co więcej, jest to ostrzeżenie, iż strażnicy następnym razem zastosują bardziej restrykcyjne środki w postaci mandatu karnego. Pojazd taki zostanie, bowiem każdorazowo zarejestrowany w bazie straży miejskiej i przy każdej kolejnej interwencji strażnik będzie weryfikował czy już wcześniej kierujący nie został pouczony „żółtą kartką”. Kierowcy, którzy blokują przejazd innym pojazdom, stwarzają swoim parkowaniem zagrożenie czy też parkują na miejscach przeznaczonych dla inwalidów, na „żółtą kartkę” nie mają co liczyć. Dla nich przygotowano od razu wezwania do zgłoszenia się w siedzibie Straży Miejskiej celem odebrania mandatu karnego bądź też ich pojazd zostanie odholowany.

Jeżeli zaparkujemy samochód w miejscu, w którym jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu albo pozostawimy pojazd nieoznakowany kartą parkingową w miejscu przeznaczonym dla auta osoby niepełnosprawnej, nasz samochód może zostać odholowany. Wynika to z art. 130a ust. 8 Ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 1997 nr 98 poz. 602).

W takim  przypadku, jak pozostawienie pojazdu na przejściu dla pieszych lub w jego pobliżu, w obrębie skrzyżowania, na miejscu dla osoby niepełnosprawnej strażnicy o tolerancji zapomną. Wezwą holownik i zlecą wywiezienie pojazdu na jeden z parkingów strzeżonych, powiadamiając o tym fakcie dyżurnego Komendy Powiatowej Policji. Kierujący, zanim odbierze swój pojazd, będzie zobligowany nie tylko do zapłaty wysokiego mandatu w siedzibie straży miejskiej, ale również do pokrycia kosztów związanych z jego odholowaniem i zabezpieczeniem na strzeżonym parkingu, a i te koszty są niemałe. Odholowanie pojazdu osobowego  to wydatek 485 zł, a koszt parking strzeżonego  to 39 zł za każdą dobę.

Co należy zrobić, gdy stwierdzimy, że nasz pojazd został odholowany?

  1. Należy zadzwonić pod numer 986 (Straż Miejska) lub 997 (Policja) i upewnić się, czy samochód na pewno został odholowany (wyklucza to inne sytuacje typu kradzież). W czasie rozmowy telefonicznej z dyżurnym uzyskamy adres parkingu strzeżonego, na którym stoi odholowany samochód oraz poznamy procedurę i warunki odebrania pojazdu.
  2. Jeżeli podmiotem, który wydał decyzję o odholowaniu była Straż Miejska, udajemy się do siedziby przy ul. Konstytucji 3 Maja 1a i tam okazujemy prawo jazdy, dowód osobisty oraz dowód rejestracyjny. Jeżeli nie jesteśmy właścicielem odholowanego pojazdu, musimy posiadać upoważnienie do używania pojazdu wystawione przez jego właściciela lub zgłosić się po odbiór pojazdu razem z jego właścicielem. Na podstawie okazanych dokumentów zostanie nam wydane zezwolenie na odbiór pojazdu z parkingu strzeżonego.
  3. Udajemy się na wskazany parking strzeżony. Po uiszczeniu opłat za holowanie oraz parkowanie możemy odebrać auto.

Oprac. na podst. mat. Straży Miejskiej w Mińsku Maz.


 

Strażnik miejski - gospodarzem swego rejonu

Strażnik miejski - gospodarzem swego rejonu. Temu celowi służy wprowadzony w styczniu 2015 roku program strażnika rejonowego. 

Strażnicy rejonowi – dbają o spokój i porządek publiczny na konkretnym, przypisanym im terenie, imiennie odpowiadają za dany rejon miasta.

Współpracują z radnymi miasta, spółdzielniami mieszkaniowymi, zarządcami nieruchomości,  rozmawiają z mieszkańcami i rozwiązują najbardziej nurtujące ich problemy. Strażnicy rejonowi współpracują również z dzielnicowymi Komendy Powiatowej Policji. Wymieniają między sobą doświadczenia oraz inicjują wspólne działania na rzecz poprawy porządku i bezpieczeństwa w rejonie.

 

Aby skontaktować się ze strażnikiem rejonowym należy wybrać numer telefonu do dyżurnego Straży Miejskiej Miasta Mińsk Mazowiecki - 986.  Połączenie jest bezpłatne. Można również przekazać sprawę drogą mailową strazmiejska@umminskmaz.pl

Janusz Wiaterek
Komendant Straży Miejskiej Miasta Mińsk Mazowiecki
Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3  Maja 1A 

 


Wykaz Strażników Rejonowych:

REJON 101 - Justyna Kossowska
REJON 102 - Magdalena Żebrowska
REJON 103 - Elwira Kulma
REJON 104 - Arkadiusz Pazdyka
REJON 105 - Łukasz Stańczyk
REJON 106 - Barbara Skolmowska
 


Magdalena Żebrowska
Magdalena Żebrowska
Justyna Kossowska
Elwira Kulma
Elwira Kulma
Arkadiusz Pazdyka
Arkadiusz Pazdyka
Łukasz Stańczyk
Łukasz Stańczyk
Barbara Skolmowska
Barbara Skolmowska

Reklama

turystycznyminsk.com

Rotator zdjęć

  • Gmina Mińsk Mazowiecki
  • MKS MAZOVIA
    MKS MAZOVIA

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 33363
baner toplayer
Dni Miasta 2017