Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

  • Borodianka/Ukraina

Borodianka/Ukraina

Borodianka, zwana Borodyanka to miejscowość w obwodzie kijowskim (prowincji) Ukrainy. Jest centrum administracyjnym Rejonu Borodianka. Dane z 2013 roku wskazują na liczbę ludności równą 13 135. W 2001 r. liczba ludności zmalała i wynosiła 12 535. Miasto położone jest nad rzeką Zdvyzh, która jest prawym dopływem rzeki Teteriv.

W 1863 r. Borodianka zasłynęła z powstania antymoskiewskiego, prowadzonego przez Władysława Żeleńskiego w ramach powstania styczniowego. 8 listopada 1943 r. Borodianka została wyzwolona przez pułki radzieckie 75 Dywizji Strzelców Gwardii spod okupacji nazistowskich Niemiec.


 

  • Lacey/USA

Lacey/USA

Lacey, położone przy przepięknej zatoce  Puget Sound w stanie Waszyngtonie, na zachodnim krańcu dziewiczych gór Cascade, oferuje odwiedzającym doskonałą okazję do odkrycia wszystkiego, co sprawia, że północny zachód jest tak spektakularny. Lśniące jeziora i słona woda, gęsto zalesione parki, mistrzowskie tory wyścigowe, kilometry szlaków pieszych i rowerowych oraz sąsiednie schronisko dla dzikich zwierząt o powierzchni 3700 akrów cieszą i ekscytują przyrodą. Na  horyzoncie góruje niewiarygodna wspaniałość - góra Mt. Rainier.
Poznaj kulturową stronę Lacey. Spaceruj po historycznym kampusie uniwersyteckim, ciesz się koncertem w parku, filmem pod gwiazdami, festiwalem jazzowym i nie tylko!
Lacey. Nie do zapomnienia!


 

  • Krnov/Czechy

Krnov/Czechy

Krnov to miejscowość przy granicy z Polską z uroczym ryneczkiem, zamkiem i synagogą. Prawa miejskie Krnov zyskał już w 1260 r. i stał się ważnym grodem na pograniczu śląsko-morawskim. Dziś pozostaje ważnym ośrodkiem kulturalnym czeskiego Śląska. 25 km od Opawy i Bruntálu.

Zwiedzając miasto zobaczyć można wiele cennych zabytków m.in.: zamek z XVI w. przebudowany na styl barokowy w 1778 r; kościół św. Benedykta z I połowy XIII w. też  przebudowany w stylu barokowym, ratusz, romańską rotundę, fortyfikacje miejskie, kamienice z arkadami z XVI w. na rynku.


 

  • Telsiai/Litwa

Telsiai/Litwa

Telsze (lit. Telšiai, żmudz. Telšē) – miasto na Wysoczyźnie Żmudzkiej w północno-zachodniej Litwie położone na zachód od Szawli. Siedziba władz okręgu telszańskiego.  Telsze były stolicą jednego z traktów (powiatów) Księstwa Żmudzkiego.

Pierwszy kościół drewniany ufundował w 1612 król Zygmunt III Waza (inne źródła podają datę 1547). Natomiast w roku 1626 dzierżawca królewszczyzny Paweł Sapieha, ufundował klasztor bernardynów, który władze carskie zamknęły w 1832. W czasie powstania listopadowego silny ośrodek partyzantki polskiej dowodzonej przez Józefa Jana Giedroycia. 

  • Saint-Égrève/Francja

Saint Egreve/Francja

Saint-Égrève  to miejscowość i gmina we Francji, w regionie Owernia-Rodan-Alpy.  Miasto o populacji 16 094 mieszkańców  jest 6. gminą w aglomeracji Grenoble.

Saint Egreve zwane jest zielonym miastem o powierzchni  62 hektarów, z których 32 stanowią parki publiczne.  Wspaniałe widoki na otaczające góry, rzeki (Isère, La Vence, La Biolle ) i jego stawy cieszą mieszkańców i turystów. Miasto jest częścią  Chartreuse Regional Park.

To  tętniące życiem miasto oferuje mieszkańcom wiele  wydarzeń kulturalnych i możliwości uprawiania róznorodnych sportów.  W mieście działa ponad sto stowarzyszeń.


 

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim