Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI LIPIEC 2021

Mińszczanki wicemistrzyniami Mazowsza

W weekend 22-23 maja w Warszawie zostały rozegrane wojewódzkie turnieje finałowe minisiatkówki „kinder joy of moving 2021” w kategoriach dwójek, trójek i czwórek siatkarskich.

22 maja rozegrano finały wojewódzkie w trójkach siatkarskich. Wystąpiły w nim młode mińszczanki urodzone w roku 2009: Julia Staszczak, Amelia Piotrowska, Hanna Król, Adrianna Winiarska oraz „wypożyczona” z KS Saska Warszawa Nikola Sztylko. Drużynę MKS Olimp Mińsk Mazowiecki 1/KS Saska Warszawa trenuje Marcin Szulc. W turnieju wystąpiło 12 zespołów żeńskich, które zostały podzielone na dwie grupy. W meczach grupowych po pięciu zwycięstwach drużyna awansowała do półfinału z pierwszego miejsca po pokonaniu Nike Ostrołęka 2 (21:9), Sparty Warszawa 1 (23:21), Dębiny Nieporęt 1 (21:18), Metro Warszawa 1 (21:10) i MOS Wola 1 (21:10). W półfinale wygrała z Nike Ostrołęka 4 (21:16), by w finale zmierzyć się ponownie ze Spartą Warszawa 1 - 1:2 (15:11, 11:15, 4:11). W finale lepsza okazała się drużyna ze stolicy, a mińszczanki zostały wicemistrzyniami Mazowsza!

Mistrzowie i wicemistrzowie każdego województwa wywalczyli awans do Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce 2021, który zostanie rozegrany w dniach 26-29 sierpnia br.

Przed dziewczętami kolejne wyzwanie i przygotowania do turnieju, w którym wystąpią 32 najlepsze zespoły z całej Polski.