Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI MAJ 2022

XXXI Mistrzostwa Polski w Taekwon-Do ITF - relacja

W dniach 13-15 maja 2022 roku w Pankach k/Częstochowy odbyły się XXXI Mistrzostwa Polski Juniorów i IV Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w Taekwon – Do ITF zorganizowane przez Polski Związek Taekwon-Do.

Impreza zgromadziła 195 zawodników z 45 klubów z całej Polski zrzeszonych w PZTKD.

Wśród uczestników zawodów w kategorii juniorów znalazło się siedmioro reprezentantów Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO, pod opieką Mistrza Jacka Łuniewskiego VIII DAN.

Klubowicze spisali się na mistrzostwach znakomicie zdobywając w sumie 11 medali: 4 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe.

Tytuły Mistrzów Polski zdobyli: Karolina Łuniewska I DAN w konkurencji układów formalnych juniorów stopni I-III DAN i w walkach juniorek w kategorii do 50 kg, Karol Misterkiewicz 1 KUP w konkurencji układów formalnych juniorów stopni 5-1 KUP oraz duet Helena Kędziora I DAN i Karolina Łuniewska I DAN w konkurencji walk aranżowanych juniorów.

Wicemistrzami Polski zostali: Helena Kędziora I DAN w konkurencji układów formalnych juniorów stopni I-III DAN i w walkach juniorek w kategorii do 50 kg, Karolina Łuniewska I DAN w konkurencji technik specjalnych juniorek, Piotr Zabiegliński 1 KUP w walkach juniorów w kategorii do 56 kg oraz Patryk Matejak 1 KUP w walkach juniorów w kategorii do 62 kg.

Brązowy medal Mistrzostw Polski zdobył Cezary Gąsior I DAN w walkach juniorów w kategorii do 68 kg.

Startujący w Mistrzostwach Młodzieżowców Jakub Kuźmicz I DAN zdobył brązowy medal w walkach w kategorii do 85kg.

Ponadto, Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO zajął 1. miejsce w klubowej klasyfikacji medalowej juniorów, a Karolina Łuniewska otrzymała tytuł najlepszej zawodniczki zawodów.

Klubowicze - Karol Łuniewski IV DAN, Julia Kawka III DAN oraz Piotr Kuźmicz I DAN - wzięli także udział w zawodach jako sędziowie.