Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI MAJ 2022

Sukcesy naszych sportowców na Mistrzostwach Europy w Taekwon-Do ITF

W dniach 26 kwietnia - 1 maja 2022 roku, w Porec w Chorwacji odbyły się XXXVI Mistrzostwa Europy Seniorów i XXVII Mistrzostwa Europy Juniorów w Taekwon-Do ITF. W zawodach wzięło udział 593 zawodników z 28 krajów - w tym reprezentacja narodowa Polski.

Wyjazd kadrowiczów na mistrzostwa poprzedziło zgrupowanie Reprezentacji Polski Kobiet i Mężczyzn, które odbyło się w dniach 21 - 25 kwietnia w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Reprezentacja Polski przywiozła z mistrzostw 38 medali - 7 złotych, 16 srebrnych i 15 brązowych. Polacy zajęli 3.miejsce w generalnej klasyfikacji medalowej imprezy - za reprezentacjami Rumunii i Norwegii.

W Kadrze Polski reprezentującej nasz kraj na mistrzostwach znalazło się czworo przedstawicieli Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO: Mistrz Jacek Łuniewski VIII DAN jako jeden z dwóch trenerów kobiecej reprezentacji, Julia Kawka III DAN w kadrze seniorskiej oraz Cezary Gąsior I DAN, Karolina Łuniewska I DAN i Helena Kędziora I DAN w  kadrze juniorów.

Sportowcy zdobyli na Mistrzostwach Europy 6 medali.

Karolina Łuniewska zdobyła tytuł Mistrzyni Europy w konkurencji drużynowych technik specjalnych juniorek oraz tytuł Wicemistrzyni Europy w konkurencji drużynowych układów formalnych juniorek.

Cezary Gąsior zdobył tytuł Wicemistrza Europy w konkurencji drużynowych technik specjalnych juniorów oraz brązowy medal w konkurencji drużynowych układów formalnych juniorów.

Julia Kawka wywalczyła wraz ze swoimi koleżankami tytuł Mistrzyń Europy w konkurencji drużynowych technik specjalnych seniorek.

Karolina Łuniewska i Helena Kędziora zdobyły wspólnie brązowy medal w konkurencji walk aranżowanych juniorek.

Podopieczne Mistrza Jacka Łuniewskiego zdobyły w Chorwacji w sumie 21 medali, w tym 6 tytułów Mistrzyń Europy, natomiast drużyna seniorek została najlepszą drużyną całych mistrzostw.

Ponadto w mistrzostwach, w roli arbitra zawodów, uczestniczył Karol Łuniewski IV DAN – sędzia klasy międzynarodowej federacji ITF.

Wszystkim klubowiczom gratulujemy udziału i wyników w Mistrzostwach Europy!