Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI WRZESIEŃ 2023

Pół tysiąca z górką czyli rekordowy „WARKOT”

W upalną niedzielę, 10 września doszło do absolutnego zakorkowania i blokady całego centrum Mińska Mazowieckiego! Ciągi komunikacyjne zostały na wiele godzin zupełnie zamknięte! Wszelki ruch odbywał się w jak za czasów „dnia pieszego pasażera”.

Cała ta akcja została celowo i skrupulatnie zaplanowana i zorganizowana przez Klub Dawnych Motocykli „Magnet”, który po raz 11. spowodował niemałe zawirowania w swoim rodzimym mieście. 

 „Warkot”, czyli Miński Zlot Pojazdów Zabytkowych już na stałe wpisał się w kalendarz posiadaczy dawnych aut i motocykli z centralnej, wschodniej i południowej Polski, choć tych z północnej i zachodniej także nie zabrakło. Impreza, organizowana przez nasz (bo skromnie jestem przedstawicielem tegoż stowarzyszenia) klub, ponownie zebrała pasjonatów weteranów szos. Było na co popatrzeć!

Jak wynika ze statystyk, biuro zlotu oficjalnie zarejestrowało 346 aut i 167 motocykli. To już ponad 500 pojazdów. Ale byli też dodatkowi goście - kilkadziesiąt mniej lub bardziej zabytkowych, ale mieszczących się w limicie początku lat 90. XX wieku środków lokomocji. 

Dodam tylko, że organizując pierwszy zlot automobilowo-motocyklowej społeczności weteranów szos, nigdy aż takiej liczby pojazdów się nie spodziewaliśmy. Jednak, rokrocznie uczestników przybywało.

Kto jeszcze nie miał okazji odwiedzić tej kultowej już imprezy, niech koniecznie za rok do nas zawita. Klimat świetny. Auta i motocykle wspaniałe. Formuła łatwa, lekka i przyjemna. 
I nasze miasto – Mińsk Mazowiecki, zawsze przyjazne dla pozytywnie zakręconych automobilistów. 

Skromna galeria zdjęć nie oddaje w całości rozmachu i wielkości tegorocznej odsłony, ale może przekona lub zachęci do odwiedzenia miasta nad Srebrną.

Dziękuję za  nieocenioną pomoc i wsparcie przy tworzeniu tego motoryzacyjnego wydarzenia władzom miasta i powiatu, oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego.

Zapraszamy za rok!

Tekst: Daniel Gągol
Prezes Stowarzyszenia Klub Dawnych Motocykli „Magnet”

  • zabytkowe pojazdy stoją na ulicy, pomiędzy nimi osoby oglądające, po bokach budynki, z przodu duży dmuchany balon
  • czerwony stary mały samochód, w tle rowery i osoby
  • starodawny samochód, po prawej stronie sklepy, po lewej stronie dwie osoby przekadzają się między pozostałymi samochodami
  • czerwona stara syrenka jedzie ulicą z dwoma pasażerami z przodu, za samochodem dwie osoby w kamizelkach do organizacji...
  • czarny starodawny samochód stoi na ulicy przed rondem, za nim osoby po lewej stronie ogrodzenie budynku
  • czerwono-biały stary samochódstoi na ulicy pomiędzy innymi autami, obok przechadzają się osoby, po prawej stronie drzewa i...
  • mężczyzna w kolorowym dresie z reklamówka w jednej dłoni, druga dłoń podniesiona do góry trzyma magnetofon przy uchu,...
  • stary samochód strażacki dojeżdża do ronda, po lewej stronie tablica lody ze smakiem za nią, dwóch mężczyzn w kamizelkach...

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim