Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI GRUDZIEŃ 2023

Symulatory jazdy

W zimny i mglisty piątek 1 grudnia, kiedy warunki na drogach stały się trudne zarówno dla pieszych, jak i dla kierowców, w szkole podstawowej nr 1 gościła Fundacja EFIC ze swoimi nowoczesnymi symulatorami jazdy. Uczniowie mińskiego "Mechanika", a także seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz rodzice z dziećmi wzięli udział w warsztatach o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Mieli okazję sprawdzić się na profesjonalnych symulatorach jednośladu i samochodu. W programie był też wykład o bezpieczeństwie drogowym, stereotypach i nawykach oraz liczne symulacje oparte na konkretnych zdarzeniach lub sytuacjach określanych jako niebezpieczne. Uczestnicy poznali, jak dochodzi do zagrożeń drogowych i jak można ich uniknąć. Seniorzy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności jako kierowców. Był sprawdzian percepcji w drodze samooceny wzroku, słuchu oraz refleksu, a także ćwiczenia z wykorzystaniem alkogogli.

Uczestnicy zadawali mnóstwo pytań, a rozmowy o społecznym przyzwoleniu na niebezpieczne zachowania pieszych i kierowców budziły wiele emocji.

Fundacja EFIC realizuje projekt "NAUKA DLA BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO" w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Społeczna Odpowiedzialność Nauki II”. Celem projektu jest popularyzacja wiedzy naukowej dotyczącej bezpieczeństwa ruchu drogowego w kontekście edukacji kierowców i kandydatów na kierowców. Projekt ten realizowany jest przez zespół ekspertów Programu Taktyki Bezpiecznej Jazdy Fundacji EFIC „Symultakt” (www.symultakt.pl). Patronem instytucjonalnym projektu jest Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, zaś patronem naukowym Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Galeria zdjęć

  • Hala sportowa. Na rozłożonym zielonym dywanie stoi symulator jazdy, na przodzie pudełko na którego wieczku stoją auta i gogle
  • Hala sportowa. Osoby siedzą na rozstawionych krzesłach. Na przodzie przemawia mężczyzna
  • Hala sportowa. Osoby siedzą na rozstawionych krzesłach. Na przodzie przemawia mężczyzna
  • Hala sportowa. Na rozłożonym zielonym dywanie stoi symulator motoru

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim