Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI CZERWIEC 2024

Święto „Telšē linGOun“

Na zaproszenie burmistrza Telsiai (miasto partnerskie Mińska Mazowieckiego na Litwie) Tomasa Katkusa, wiceburmistrz Robert Smuga wraz z radną Arletą Wojciechowską-Kajak i kierowniczką Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Magdaleną Mól wzięli udział w święcie Żmudzi „Telšē linGOun“.

Telsiai to miasto pięknie położone na wzgórzach wokół jeziora Mastis, będącego centrum  rekreacji, społecznych aktywności i spotkań. W czerwcu kwitnące peonie – symbol miasta – dekorują zrewitalizowane ulice i błonia wokół jeziora, a burmistrz i jego zastępcy wręczają je mieszkankom miasta. Podczas świątecznych dni mieszkańcy spotykają się na koncertach, piknikach i wydarzeniach sportowych. Uczestnictwo w nich było dla nas zaszczytem i inspiracją.

Wizyta to także wymiana doświadczeń i rozwijanie wzajemnych relacji i przyjaźni. Wraz z delegacjami z innych miast partnerskich m.in. Krnov /Czechy i Saint-Égrève /Francja rozmawialiśmy o infrastrukturze, promocji, wymianie kulturalnej, a także o ważnym zaangażowaniu we wspólnotę europejską i sposobach wspierania Ukrainy. Były to twórcze spotkania, które pokazują, że dużo więcej nas łączy niż różni. Wszyscy jesteśmy Europą.  

Już wkrótce w Telsiai odbędą się wspólne zmagania piłkarskie i tenisowe, w Saint-Égrève weźmiemy udział w projekcie Erasmus dla młodych sportowców, a jesienią  czeka nas festiwal w Krnov i koncerty Miejskiej Orkiestry Dętej w Lacey.

Galeria zdjęć

  • Telsiai (5)
  • Telsiai (1)
  • Telsiai (2)
  • Telsiai (3)

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim