Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 20 października 2018

Imieniny:

Ireny, Kleopatry, Wendelina

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

  • Europa dla Obywateli
  • MSA wyposażenie

Nawigacja:

  • Aktualności    /   

Treść strony

SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW

Gimnazjum Miejskie nr 1 im. Gen. Władysława Andersa jako pierwsza szkoła w powiecie mińskim i jedna z 52 w województwie mazowieckim, uzyskało tytuł Szkoły Odkrywców Talentów. W poniedziałek 21 marca 2011 roku z udziałem przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Warszawie i władz lokalnych naszego miasta odsłonięto specjalną tablicę.

Szkoły, które wspierają uczniów w rozwijaniu ich zdolności i rozbudzaniu zainteresowań i pasji, a przy tym mają pozytywne i przyjazne podejście do młodzieży, mogą w roku szkolnym 2010/2011 ubiegać się o tytuł Szkoły Odkrywców Talentów. Ma to związek z ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rokiem Odkrywania Talentów.

Jako pierwsze w powiecie mińskim po taki tytuł sięgnęło Gimnazjum Miejskie nr 1. Fakt umieszczenia GM 1 na polskiej mapie Szkół Odkrywców Talentów znajdującej się na stronie internetowej www.roktalentow.men.gov.pl upamiętniono specjalną tablicą przekazaną wraz z listem gratulacyjnym przez Ministra Edukacji – Katarzynę Hall. Symbolicznego odsłonięcia tablicy Szkoły Odkrywców Talentów dokonali: Mazowiecki Wicekurator Oświaty – pan Mariusz Dobijański, Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki – pan Marcin Jakubowski oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Ewelina Niedziałek.

Aby uzyskać tytuł Szkoły Odkrywców Talentów, trzeba spełnić szereg warunków. Gimnazjum Miejskie nr 1 zostało docenione przede wszystkim za wdrażane od lat innowacje pedagogiczne oraz za bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, podczas których gimnazjaliści mają okazję rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Kluczem do tytułu Szkoły Odkrywców Talentów są także sukcesy uczniów w różnych olimpiadach, konkursach, przeglądach, turniejach i zawodach organizowanych w szkole, ale również przez placówki i instytucje wspierające oświatę.
Gimnazjum Miejskie nr 1 to szkoła, która nie boi się nowych wyzwań. Kadra pedagogiczna wie, że zadaniem współczesnej szkoły jest wspieranie uzdolnionej młodzieży i pomaganie w odkrywaniu własnych talentów. Nauczanie w szkole XXI wieku to nie tylko zawód – to też pasja.

Dzień Talentów zorganizowany 21 marca w naszym gimnazjum stał się doskonałą okazją do wymiany dobrych praktyk z innymi wyróżnionymi szkołami, a także satysfakcją z pomocy uczniom w osiąganiu przez nich sukcesów na własną miarę.

Iwona Drożdż
dyrektor szkoły
więcej o Dniu Talentów w GM 1 na: www.gm1minskmazowiecki.szkolnastrona.pl

Wstecz

Rotator zdjęć

  • Gmina Mińsk Mazowiecki
  • MKS MAZOVIA
    MKS MAZOVIA

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 1220168