Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 11 grudnia 2019

Imieniny:

Stefana, Waldemara, Damazego

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

  • Europa dla Obywateli
  • MSA wyposażenie

Nawigacja:

  • Aktualności - zapowiedzi    /   

Treść strony

Data dodania: 2019.12.10 "Dziura w głowie" KINO KAMERALNE w MDK

"Dziura w głowie" KINO KAMERALNE w MDK

Bartłomiej Topa wciela się w filmie Piotra Subbotko w postać aktora, który wystawia sztukę Thomasa Bernharda pod tytułem „Komediant”. Razem z trupą teatralną pokazuje spektakl niedaleko granicy z Białorusią. W końcu docierają w okolice jego rodzinnej wsi. W domu, gdzie leży umierająca matka bohatera, jest też Andrzejek, upośledzony mężczyzna, w którym bohater rozpoznaje swojego sobowtóra. Próba rozwiązania zagadki, kim jest ten tajemniczy człowiek, staje się jego obsesją, a w konsekwencji prowadzi do zaskakującego finału.

 

Data dodania: 2019.12.10 "Teoś i Boże Narodzenie" w MDK

"Teoś i Boże Narodzenie" w MDK

W wigilijny wieczór na starym strychu dzieją się dziwy! Zwierzęta rozmawiają tam o Bożym Narodzeniu...
Po rozdaniu prezentów ciocia Kasia i wujek Zbych znajdują starą dekorację do przedstawienia, które kiedyś grali im rodzice. Teraz oni wystawią je dla swoich dzieci. Będzie mowa o zwariowanym wróbelku Teosiu, odkrywającym razem z innymi zwierzętami historię Bożego Narodzenia. Dzięki temu dzieci zobaczą szopkę i będą wiedzieć dlaczego musiał w niej urodzić się Ktoś tak wyjątkowy. Poczują też wspaniały nastrój i głębię tych cudownych Świąt.

 

 

Data dodania: 2019.12.10 Repertuar Kina MUZA

Repertuar Kina MUZA

Aktualny repertuar kina MUZA w dniach od 10 do 20 grudnia 2019 r.

www.muzakino.pl

Data dodania: 2019.12.09 Biblioteka Pedagogiczna zaprasza

Biblioteka Pedagogiczna zaprasza

Biblioteka Pedagogiczna zaprasza 10 grudnia na godz.18.00 (II piętro) na promocję nowego tomiku poezji Krzysztofa Szczypiorskiego pt. "Spotkanie". Na zakończenie wieczoru poetyckiego nastąpi otwarcie w Galerii biblioteki wystawy "100 lat pocztówki bożonarodzeniowej" prezentującej kartki świąteczne z kolekcji autora.

Data dodania: 2019.12.04 Stroiki bożonarodzeniowe w MDK

Stroiki bożonarodzeniowe w MDK

Na wyjątkowych warsztatach w radosnej atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, stworzymy stroiki na stół lub drzwi. Wianki o średnicy 20 centymetrów udekorujemy zielonymi gałązkami, suszonymi owocami, bombeczkami, elementami z drewna i wstążkami.

Tym razem warsztaty będą wspólne - zapraszamy wszystkich - dzieci, rodziców, młodzież i dorosłych.
Warsztaty poprowadzą dziewczyny z TooDoo

7 grudnia, godz.11:00, MDK. BILET 25 ZŁ/STROIK.

 

Data dodania: 2019.12.04 „Magic of Christmas” warsztaty świąteczne dla dzieci

„Magic of Christmas” warsztaty świąteczne dla dzieci

Zapraszamy 7 i 12 grudnia – „Magic of Christmas” warsztaty świąteczne dla dzieci z udziałem Fundacji EBU  w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Data dodania: 2019.12.04 Wernisaż Mirosława Chylińskiego w MDK

Wernisaż Mirosława Chylińskiego w MDK

Urodził się w Cegłowie, gdzie do dnia dzisiejszego mieszka, pracuje a przede wszystkim tworzy. Malarstwo to wielka pasja Pana Mirosława, której oddaje się wieczorami, gdy po dniu pracy może w zaciszu swojego pracowni zanurzyć się w świat farb, krajobrazów i wspomnień z młodości.

 

Data dodania: 2019.12.04 Spotkanie dla organizacji pozarządowych

Spotkanie dla organizacji pozarządowych

Zapraszamy organizacje pozarządowe,na spotkanie informacyjne dotyczące najważniejszych zmian w otrzymywaniu dotacji na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz możliwości zdobycia nowych funduszy...
 

 

 

 

Data dodania: 2019.12.04 Spotkanie z Joanną Bator, bohaterką tegorocznej Gali Alei Gwiazd Literatury w MBP

Spotkanie z Joanną Bator, bohaterką tegorocznej Gali Alei Gwiazd Literatury

W świątecznym prezencie dla naszych czytelników - spotkanie z Joanną Bator, bohaterką tegorocznej Gali Alei Gwiazd Literatury.

Pisarka, publicystka, podróżniczka, eseistka, nauczycielka akademicka i antropolog kultury. Była stypendystką Fundacji Kościuszkowskiej, japońskiego Ministerstwa Kultury, Cannon Foundation i Japan Foundation. Za książkę „Japoński wachlarz” otrzymała nagrodę im. Beaty Pawlak i Nagrodę Wydawców Książek. Jej powieści są tłumaczone na wiele języków. „Piaskowa góra” znalazła się w finale Międzynarodowej Niemieckiej Nagrody Literackiej, a powieść „Chmurdalia” nagrodzona została szwajcarską Spycher Prize. Za „Ciemno, prawie noc” Joanna Bator dostała Nagrodę Literacką Nike 2013 i wtedy też gościła w naszej Bibliotece po raz pierwszy.

Data dodania: 2019.12.04 Biblioteka podróży z Tomaszem Radomińskim - Korona z marzeń

Biblioteka podróży z Tomaszem Radomińskim - Korona z marzeń

Mieć marzenia, to już coś, ale je spełniać?! Do tego potrzeba odwagi, determinacji, wiedzy, wsparcia najbliższych i... odrobiny szaleństwa. Zapraszamy na spotkanie z mińszczaninem, Tomaszem Radomińskim (dzięki niemu niektórzy spełniają marzenia o pływaniu). Będzie to podsumowanie pierwszego roku projektu "Korona z Marzeń".

 

 

Data dodania: 2019.12.03 Imprezy w MDK - grudzień 2019

Imprezy w MDK - grudzień 2019

Zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury. W załączeniu  harmonogram imprez na grudzień 2019 r.

Data dodania: 2019.12.03 Święty Mikołaj w Mińsku Mazowieckim

Świety Mikołaj w Mińsku Mazowieckim

6 grudnia nasze miasto odwiedzi najprawdziwszy Mikołaj. Gość z Laponii najpierw spotka się ze społecznością szkolną Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie. Następnie z przedszkolakami z miejskich placówek podzieli się opowieściami z Finlandii. Będzie czas na pytania do gościa i oczywiście prezenty.

O 16.00 na Stary Rynek zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami. Zapalimy światła na choince i pośpiewamy. Będzie także czas na pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem. Serdecznie zapraszamy.

 

Data dodania: 2019.12.02 Adwentowy Dzień Skupienia dla Nauczycieli

Adwentowy Dzień Skupienia dla Nauczycieli

Wydział Nauki Katolickiej Diecezji Warszawsko – Praskiej serdecznie zaprasza wszystkich  Nauczycieli i Wychowawców na ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA DLA NAUCZYCIELI, który odbędzie się sobotę 14 grudnia 2019 r.  w budynku Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Mińsku Mazowieckim, ul. Sosnkowskiego 43 („Mechanik”).

Data dodania: 2019.12.02 Matematyczny pokój zagadek

Matematyczny  pokój zagadek

Studio Nauczania MathRiders z okazji Mikołajek zaprasza Dzieci i Młodzież na kolejną odsłonę Matematycznego Pokoju Zagadek pod hasłem "Twierdza Szyfrów"
Na hasło " Urząd" udział w wydarzeniu bezpłatny.

 

Data dodania: 2019.12.02 Repertuar Kina MUZA

Data dodania: 2019.12.02 „Trochę słońca” w grudniu

„Trochę słońca” w grudniu

Zapraszamy serdecznie na XIX Koncert Charytatywny „Trochę słońca”, który odbędzie się 8 grudnia (w niedzielę) o godz. 17.00 w hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim. W tym roku motywem przewodnim koncertu będą cztery pory roku. Na scenie zobaczymy uczniów, nauczycieli, rodziców i absolwentów w występach teatralnych, tanecznych i muzycznych. Koncertowi będzie towarzyszył kiermasz artystycznych prac świątecznych. Jak zawsze koncertujemy, by zbierać pieniądze dla uczniów „papieskiej trójki najbardziej potrzebujących wsparcia finansowego. Zapraszamy! Pomaganie jest fajne!

Data dodania: 2019.11.29 Koncert BIG BAND-u Mrozy

Koncert BIG BAND-u Marozy

6 grudnia 2019 r. o godz.19.00 do  Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza Mińskie Towarzystwo Muzyczne. Wysłuchamy kolejnego koncertu muzyków z naszego miasta i okolic, którzy tworzą Big Band Mrozy.

Data dodania: 2019.11.29 Nauka jazdy na łyżwach

Nauka jazdy na łyżwach

Nauka jazdy na łyżwach pod kierunkiem Izabeli Jach - instruktorki i byłej zawodniczki łyżwiarstwa figurowego! Szczegóły na załączonym plakacie.

Data dodania: 2019.11.28 Repertuar Kina MUZA

Repertuar Kina MUZA

Repertuar Kina MUZA od 26 listopada do 6 grudnia 2019 r.

www.muzakino.pl

Data dodania: 2019.11.27 Zaduszki rockowe z MTM

Zaduszki rockowe z MTM

Zapraszamy na unikalny wieczór z fantastycznymi muzykami!
Jerzy Styczyński , wieloletni gitarzysta i kompozytor zespołu "DŻEM" , Piotr Lekki gitarzysta i producent muzyczny, właściciel studia KWART w Bochni. Muzyk takich formacji jak "OBCY" ( 1990-1992 wraz z Januszem Radkiem, Piotrem Żaczkiem, Mirkiem Szpilką i Wojciechem Feciem) aktualnie organizator "BOCHNIA ROCKS" i gitarzysta "Evening Standard" oraz Robert "Sierściu" Mastalerz wokalista zespołu "4szmery".

 

Rotator zdjęć

  • Gmina Mińsk Mazowiecki
  • MKS MAZOVIA
    MKS MAZOVIA

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 240863
baner toplayer
Wymiana pieców - dofinansowanie