Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 21 stycznia 2020

Imieniny:

Agnieszki, Jarosława, Jarosławy

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

  • Europa dla Obywateli
  • MSA wyposażenie

Nawigacja:

  • Dla Inwestora    /   

Treść strony

Dla Inwestora


Szanowni Państwo,

Zapraszam do miasta Mińsk Mazowiecki – stolicy powiatu mińskiego.

To miasto położone zaledwie 40 km od centrum Warszawy jest coraz chętniej wybierane jako miejsce zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej.

Co decyduje o rosnącej popularności?

Mińsk Mazowiecki to nowoczesne i prężne miasto, którego Władze samorządowe wśród zadań priorytetowych obrały tworzenie dobrych warunków sprzyjających rozwojowi przedsiębiorczości. Atrakcyjne położenie (trasa międzynarodowa E-30, drogi krajowe: Nr 2 i Nr 50, autostrada A2), bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura techniczna i wysoko wykwalifikowana kadra pracownicza, to tylko niektóre z wielu walorów Mińska Mazowieckiego. Skutecznie realizowane są działania mające pobudzić przedsiębiorczość, jednocześnie przyciągając nowych inwestorów. Cały obszar Miasta objęty jest aktualnymi miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego. W drugiej połowie 2012 roku na terenie należącym do spółki Harper Hygienics S.A. przy ul. gen. K. Sosnowskiego została utworzona Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna. W naszym mieście dotychczas swój kapitał ulokowało wiele firm, m.in.: Bartek S.A., Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego „Mińsk Mazowiecki” Sp. z o.o., TTcomm S.A., Lucchni Poland Sp. z o.o., Laminex Sp. z o.o.

Wartym podkreślenia jest fakt, że przedsiębiorca na każdym etapie swojej działalności może zwrócić się o pomoc do Urzędu Miasta. Wszystkie bieżące i ważne informacje zamieszczane są w miejskim serwisie internetowym (minsk-maz.pl), a formularze wniosków publikowane są w Biuletynie Informacji Publicznej. Miasto jest otwarte na realizację projektów partnerskich, co może być szczególnie istotne w kontekście nowej perspektywy finansowej 2014-2020. Będziemy starali się jak najlepiej wykorzystać szansę zdobycia dodatkowych funduszy na realizację nowych zadań budżetowych.

Magnesem przyciągającym nowych mieszkańców jest nie tylko bardzo dobre położenie geograficzne i bliskość Stolicy. Coraz więcej osób wybiera Mińsk Mazowiecki jako miejsce zamieszkania ze względu na konkurencyjne ceny nieruchomości i mieszkań, a także niższe niż w Warszawie koszty utrzymania. Bardzo dobra baza oświatowa, szeroka oferta kulturalna oraz wiele możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu, sprawiają że Mieszkańcy czynnie uczestniczą w życiu Miasta. Możemy się również pochwalić wysokim poziomem oświaty, które potwierdzają uzyskane w latach 2011, 2012 i 2013 certyfikaty Samorządowy Lider Edukacji. Możliwość dalszego kształcenia oraz rozwoju zawodowego dają ośrodki naukowe i szkoleniowe, które znajdują się w niedalekiej odległości od Miasta.

Dogodna komunikacja (Koleje Mazowieckie i prywatni przewoźnicy autokarowi) pozwala na łatwe przemieszczanie się i szybkie dotarcie do Warszawy czy Siedlec. Potencjalny pracownik, który planuje zamieszkać w Mińsku Mazowieckim z pewnością doceni wszystkie atuty Miasta.

Działania podejmowane na przestrzeni lat przez władze Mińska Mazowieckiego zostały docenione, czego potwierdzeniem jest przyznanie certyfikatu Gmina Fair Play Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji w latach 2012-2013; uzyskanie w 2012 roku tytułów: Gmina na 5! i Mazowiecka Gmina na 5! W bieżącym roku Mińsk Mazowiecki uzyskał certyfikat Lider Aktywności Inwestycyjnej oraz wyróżnienie w konkursie Samorząd Przyjazny Biznesowi. Potwierdza to fakt, że kierunek obrany przez Władze Miasta jest właściwy i niezmiernie obiecujący.

Marcin Jakubowski
Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki

  • Mińsk Mazowiecki, fot. qmphotostudio
    Mińsk Mazowiecki, fot. qmphotostudio

 

Rotator zdjęć

  • MKS MAZOVIA
    MKS MAZOVIA
  • Gmina Mińsk Mazowiecki

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 53838