Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 17 października 2019

Imieniny:

Lucyny, Wiktorii, Ignacego

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

  • Europa dla Obywateli
  • MSA wyposażenie

Nawigacja:

  • Aktualności    /   
  • Aktualności wrzesień    /   

Treść strony

IV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Mazowsza

W IV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Mazowsza w Mińsku Mazowieckim 13 września, wystartowało 100 par tanecznych w różnych kategoriach i stylach jak poniżej:

14-15, C, Standard

14-15, B, Standard

14-15, C, Latin

14-15, B, Latin

Pow. 15, C, Standard

Pow. 15, B, Standard

Pow. 15, A, Standard

Pow. 15, C, Latin

Pow. 15, B, Latin

8-9, E, Kombinacja 6T

10-11, D, Kombinacja 6T

10-11, E, Kombinacja 6T

12-13, D, Kombinacja 8T

12-13, E, Kombinacja 8T

14-15, D, Kombinacja 8T

Pow. 15, D, Kombinacja 8T

Pow. 15, E, Kombinacja 8T

OTTT o Puchar Mazowsza był pierwszym turniejem w Polsce otwierający starty par w rywalizacji sportowej po przerwie wakacyjnej. Okres wakacji dla wszystkich par był wypełniony intensywną pracą na obozach szkoleniowo - treningowych.

W trakcie turnieju przeklasyfikowanie na najwyższą mistrzowską klasę taneczną "S" zgodnie z komunikatem sędziego głównego otrzymała para kategorii i klasy: Pow. 15 A w stylu Standard - Zieliński Kacper, Drobatyuk Yaryna klub BLUE CLASSIC - Warszawa                  

 

W trakcie turnieju odbyły się trzy pokazy:

Pokaz Tańca Nowoczesnego - Natalia Laskowska - 15 lat. Od około 6 lat trenuje styl tańca modern jazz w klubie Art Dance Complex. Wraz z zespołem zdobyła kilkukrotnie tytuły Mistrza Polski oraz Mistrza Świata.

W pokazie tańców latyno amerykańskich (rumba i jive) - Przemysław Zabrocki i Krystyna Górnicka od niespełna roku tancerze posiadaja klasę taneczną S w tańcach latynoamerykańskich. Razem tańczą 7 lat. Reprezentujemy klub MAKO Sulejówek trenując pod okiem Pani Magdalena Kołtuniuk. Jak dotychczas są jedyną parą posiadającą tak wysoką klasę w tańcach latynoamerykańskich w powiecie mińskim. W tym roku osiągnęli już półfinał Mistrzostw Polski w 10T w kategoriach Youth.

W układzie duo - oboje tancerze są osobami niepełnosprawnymi i poruszają się na wózkach. Para prezentuje  zarówno tańce standardowe jak i latynoamerykańskie. Zawodników ocenia się podobnie jak w znanym nam wszystkim  tańcu towarzyskim, zwracając uwagę na zachowanie rytmu, osadzeniu w muzyce i interpretacji tańca. Paweł Karpiński i Joanna Reda tańczą ze sobą od 2005 roku.  Na swoim koncie mają wiele znaczących sukcesów rangi krajowej i międzynarodowej. Wielokrotnie zdobywali tytuł Mistrzów Polski. pięciokrotnie zdobyli Puchar Świata. Do ich największy sukcesów należy zdobycie Mistrzostwa Europy w obu stylach tanecznych oraz Mistrzostwa Świata w tańcach standardowych. Obecnie wystąpią prezentując kilka tańców latynoamerykańskich.


Pełne wyniki są już dostępne na stronie turnieju

http://www.puchar-mazowsza.ad-astra.org.pl/pl/text/30-WYNIKI_2014.php

 

Wstecz

Rotator zdjęć

  • Gmina Mińsk Mazowiecki
  • MKS MAZOVIA
    MKS MAZOVIA

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 40930
Mińsk Mazowiecki, miasto, mińsk, mazowiecki, mazowieckie, miński, mazowsze, mensko, moje miasto, himilsbach, ziemia mińska, historia mińska