Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 19 stycznia 2020

Imieniny:

Henryka, Mariusza, Erwina

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

  • Europa dla Obywateli
  • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Płochocki Tomasz Jacek - Wiceprzewodniczący


 

PŁOCHOCKI TOMASZ JACEK   

-  rok urodzenia - 1969,

Urodziłem się i od zawsze mieszkam w Mińsku Mazowieckim. Jestem żonaty i mam jedno dziecko. Ukończyłem Uniwersytet Warszawski oraz dodatkowo: studia Wychowania Fizycznego, Zarządzania w Oświacie i Przedsiębiorczości, Zarządzania Zasobami Ludzkimi ze standardami europejskimi oraz Zarządzanie Jednostkami Sektora Finansów Publicznych. 

Pracę zawodową rozpocząłem w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim w 1992r. Wspólnie z Towarzystwem Salezjańskim Inspektorii Warszawskiej i kilkoma kolegami nauczycielami tworzyłem Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w 1994r., w którym pracowałem 13 lat. Obecnie od roku 2007 pełnię funkcję dyrektora  Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim.

Z zawodu jestem nauczycielem dyplomowanym. Pracowałem również w roli trenera piłki nożnej drużyn młodzieżowych w MOSiR i MKS MAZOVIA oraz drużyn seniorskich w MKS MAZOVIA. Otrzymałem Certyfikat Specjalisty Partnerstwa Lokalnego w dziedzinie rozwoju nowoczesnego rynku pracy oraz Certyfikat Szkoły Nowych Technologii. Jestem ekspertem ewaluatorem w badaniu jakości placówek edukacyjnych i do spraw awansu zawodowego nauczycieli. Otrzymałem tytuł Menadżera Oświaty. Placówka, którą kieruje otrzymała tytuł Placówki Roku 2012, 2013, 2014, 2015, dwukrotnie tytuł Bezpieczna Szkoła oraz Innowacyjna Szkoła Zawodowa.

Wdrażam i realizuję Projekty Unijne w rozwoju Kapitału Ludzkiego. Wypracowałem system współpracy partnerskiej z zakładami i  przedsiębiorstwami rynku pracy oraz instytucjami edukacyjnymi jak również z uczelniami wyższymi. Przeprowadziłem termomodernizację budynków szkolnych oraz terenów sportowych. Wspólnie z kadrą wprowadziłem nowe kierunki kształcenia oraz utworzyłem nowe pracownie kształcenia zawodowego. Realizuję projekty międzynarodowe w ramach wymiany młodzieży i kadry oraz w ramach praktyk zawodowych.

Zostałem odznaczony brązowym medalem Prezydenta RP za służbę w oświacie i Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Otrzymałem nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz wielokrotnie  Starosty Mińskiego. Otzrymałem nagrodę Ministra Oświaty. Szkoła, którą kieruję jest miejscem zdobywania dodatkowych umiejętności i kompetencji opartych na wiedzy. Jestem pomysłodawcą i inicjatorem przedsięwzięć na terenie Miasta i Powiatu. Działaczem sportowym i społecznym w organizacjach pożytku publicznego oraz w samorządzie lokalnym. W latach 1995-2007 byłem założycielem i Prezesem Stowarzyszenia Lokalnego Salezjańskiej Organizacji Sportowej w Mińsku Mazowieckim. Radnym Rady Miasta V, VI i VII kadencji. Wiceprzewodniczącym Komisji Oświaty i Wychowania, członkiem Komisji Budżetu i Planowania Gospodarczego, obecnie pełnię funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miasta i członka Komisji Budżetu i Planowania Gospodarczego VII kadencji. Moje hobby to sport, podróże, motoryzacja, publicystyka. Cenię sobie zacisze domowe.

e-mail: tomasz.plochocki@minsk-maz.pl

Rotator zdjęć

  • Gmina Mińsk Mazowiecki
  • MKS MAZOVIA
    MKS MAZOVIA

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 34932