Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

• Aktualności    /
  • Aktualności wrzesień    /

Treść strony

UKS PROBASKET w czeskim Krnov

UKS PROBASKET rocznik 2002 w dniach 11-13 września uczestniczył w Międzynarodowym Turnieju w Czeskim Krnovie. Chłopcy po dobrze przepracowanym obozie sportowym w Puńsku i wielu sparingach m.in. z Litewskimi drużynami, pojechali powalczyć o najlepszą lokatę w turnieju.

Zmotywowani, zaczęli turniej rewelacyjnie, rozgramiając czeski zespół SK BRUNTAL 71-28, już po pierwszej kwarcie nie pozostawiając złudzeń, kto zdominuje ten mecz. W kolejnej rozgrywce spotkaliśmy się z silnym zespołem MOSM BYTOM i niestety początek meczu nie był udany, należało zmienić obronę po pierwszej kwarcie z pressingu na krycie, z podwajaniem w obszarze 3 punktów, co przyniosło oczekiwany efekt. Mecz był niezwykle zacięty i z 13. punktowej przewagi Bytomia odrobiliśmy straty. Pod koniec czwartej kwarty prowadząc 7 punktami. Zabrakło trochę koncentracji i popełniliśmy proste straty, które przeciwnicy zamienili na punkty, trafiając dwa rzuty za 3 punkty w dwóch akcjach z rzędu. W ostatnich sekundach popełniliśmy faul, po którym przeciwnicy zdobyli 1 punkt, a ostatniej akcji, na którą mieliśmy 8 sekund nie wykorzystaliśmy. I w regulaminowym czasie był remis. W dogrywce lepsi okazali się Bytomianie, przegraliśmy mecz, którego byliśmy faworytami. Trener Bytomia przyznał, że gdybyśmy spotkali się nie pierwszego dnia turnieju, a drugiego lub trzeciego nie wygrałby tego meczu.

W kolejnych meczach zmietliśmy pozostałe drużyny z parkietu: BASKETBALL TJ SVITAVY przegrali 89-29, TÓJKA ŻYRARDÓW 62-18 i na koniec drużyna gospodarza i naszego miasta bliźniaczego BK LOKOMOTIV KRNOV 61-27 (tu trzeba zaznaczyć że rok temu wygraliśmy z drużyną Krnova tylko 1 pkt w ostatnich sekundach meczu o trzecie miejsce). Trenerzy LOKOMOTIVU KRNOV nie mogli się nadziwić jak w rok można było zrobić taki postęp. Odpowiedź jest prosta: bardzo dużo wyjazdów na turnieje zagraniczne, międzynarodowe, krajowe, na których zdobyliśmy potrzebne doświadczenie oraz mnóstwo pracy którą chłopaki wykonują na treningach (reszty kart nie będziemy odkrywać).

Koniec końców, progres jest widoczny, w tym roku przywozimy tylko II miejsce z Międzynarodowego Turnieju w Czeskim Krnovie. Naszym najlepszym zawodnikiem w tym turnieju był Jakub Siedlikowski natomiast na bardzo duże wyróżnienie zasługuje Kacper Skup który na boisku był „wszędzie” – walczył na atakowanych tablicach, agresywnie atakował, rewelacyjnie bronił w polu i pod koszem, bardzo duże brawa dla Kacpra. Reszta chłopców również grała dobrze i zasługuje na pochwałę. W przyszłym roku na turniej jedziemy po I miejsce.