Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 17 lipca 2018

Imieniny:

Anety, Bogdana, Jadwigi

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

  • Europa dla Obywateli
  • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Apel włodarzy gmin powiatu mińskiego do władz kolei

- W ostatnich tygodniach, wraz z samorządowcami z powiatu mińskiego, zainteresowanymi rozwojem trasy kolejowej Warszawa - Terespol, wypracowywaliśmy postulaty odnośnie rozwoju infrastruktury kolejowej na terenie naszych miast i gmin. – mówi burmistrz Marcin Jakubowski. - Owocem tego jest pismo do prezesa zarządu PKP PLK, w którym, podnosząc najważniejsze problemy pojawiające się na styku samorządy – PKP, deklarujemy daleko idącą współpracę, łącznie ze wsparciem finansowym na miarę naszych samorządowych możliwości. Cieszę się, że w podobnym kierunku idą rozmowy naszych parlamentarzystów z władzami spółek kolejowych, o co wielokrotnie apelowałem. W niektórych przypadkach, szczególnie jeśli chodzi o te największe inwestycje kolejowe na naszym terenie, dodatkowo niezbędna będzie pomoc Ministerstwa Infrastruktury.

Sygnatariuszami pisma do Prezesa Zarządu PKP PLK S.A. są: starosta miński Antoni J. Tarczyński, burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski, Burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski, Wójt Gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski i Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki A. Janusz Piechoski. Priorytety stanowią takie inwestycje, jak trzeci tor z Warszawy do Mińska Mazowieckiego i budowa nowego dworca kolejowego. Ponad to w postulatach  ujęto nowy przystanek na granicy miasta Mińsk Mazowiecki i miejscowości Stojadła, budowę dworca dla przystanku Nowe Dębe Wielkie, wybudowanie bezpiecznych przejść dla pieszych na przejazdach kolejowych (Nowe Dębe Wielkie, Chrośla), czy budowę peronów w Józefinie.

Wszystkie wspomniane inwestycje są bardzo ważne z punktu widzenia gminy wiejskiej Mińsk Mazowiecki. Wójt gminy pozytywnie się do nich odnosi, jednocześnie kładąc nacisk na przystanek kolejowy w Stojadłach. – Warto zaznaczyć, że już na początku mojej pierwszej kadencji w 2011 r. rozmawiałem o tym pomyśle z jego inicjatorem, czyli byłym burmistrzem Mińska Mazowieckiego Zbigniewem Grzesiakiem – wspomina wójt A. Janusz PiechoskiTeraz, dzięki współpracy kilku gmin i starosty, pojawia się szansa na jego realizację.
- To bardzo cenna inicjatywa, która wypłynęła od byłego burmistrza miasta Mińsk Mazowiecki pana Zbigniewa Grzesiaka. W pełni ją popieram, bowiem wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców.  – mówi starosta Antoni J. Tarczyński. - Jej realizacja poprawi komunikację na trasie Warszawa – Mińsk Mazowiecki oraz rozwiąże kwestie parkowania samochodów w rejonie  dworca PKP w  Mińsku Mazowieckim.

 

  • autor: A.Cichoń

Wstecz

Rotator zdjęć

  • MKS MAZOVIA
    MKS MAZOVIA
  • Gmina Mińsk Mazowiecki

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 17030