Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 21 marca 2018

Imieniny:

Bernadety, Lubomira, Mikołaja

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

 • Europa dla Obywateli
 • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Polonistyczny luty w SP 3

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim w trakcie roku szkolnego realizowane są miesiące tematyczne. Od kilku lat luty jest poświęcony językowi polskiemu, dlatego wśród uczniów i nauczycieli panuje „moda na polski”.

KONKURSY…
Tradycją są działania angażujące szkolną społeczność w zabawy i konkursy polonistyczne. Zespół nauczycieli uczących języka polskiego przygotowuje konkurencje dla całych klas, w których poszczególne zespoły uczniów starają się zgromadzić jak najwięcej punktów na koncie swojej klasy. Emocje są niemałe, ale i radości przy tym wiele, ponieważ uczniowie sami dostrzegają, jak wiele już umieją. Zwycięskie klasy w tym roku to: 7d, 2f i 3g. Od lat w szkole przy ul. Budowlanej sprawdza się też konkurs indywidualny polegający na spędzaniu przerw z językiem polskim, a zadania uczniowie znajdują na oknach na korytarzu. W tym roku ponad 150 uczniów zechciało poświęcić czas śródlekcyjny na rozwiązywanie zadań polonistycznych. Najlepiej poradziły sobie uczennice z kl. 3e: Magdalena Boruc i Urszula Glezman, które dzięki uprzejmości Rady Rodziców otrzymały karty prezentowe do Empiku. Nowością był udział nauczycieli w konkursie indywidualnym, w którym polecenia i przykłady do rozwiązania przygotowali uczniowie klasy 3b gimnazjum. Bezbłędnie na wszystkie pytania odpowiedziała germanistka – p. Bożena Sawczuk. Oprócz tych propozycji w lutym przeprowadzony został również konkurs ortograficzny, w którym udało się wyłonić Szkolnego Mistrza Ortografii – został nim Filip Rek z klasy 2g.

NOWE POMYSŁY I WYDARZENIA!
Nauczyciele języka polskiego zadbali również o to, by miesiąc polonistyczny był szansą dla trzecioklasistów na powtórzenie i utrwalenie ich wiedzy przed egzaminem gimnazjalnym. Do szkoły przyjechała pani prof. dr hab. Violetta Machnicka w Wydziału Humanistycznego UPH w Siedlcach, która przypomniała uczniom informacje o Adamie Mickiewiczu z okazji 220. rocznicy urodzin wieszcza. Kolejną nowością było włączenie w obchody Szkolnego Święta Języka Polskiego najmłodszych uczniów, czyli klasy 1a i 1b. Gimnazjaliści z klasy akademickiej (3a) spróbowali swoich sił w roli nauczycieli i przez cały tydzień pomagali prowadzić lekcje języka polskiego u pierwszaków. Zaproponowali im m.in. dyktanda graficzne, dyktanda biegane, wspólne wykonywanie plakatów czy wyszukiwane w gazetach poznanych literek. Dzieciom podobały się zajęcia i z radością brały udział w „Modzie na polski”. Po raz pierwszy szkolnej społeczności zaproponowano również wyzwanie czytelnicze „Daj się przyłapać na czytaniu”, które polega na podjęciu decyzji o tym, jaką książkę ktoś zdecyduje się przeczytać. Podsumowanie akcji zostało zaplanowane na kwiecień i będzie połączone z obchodami Dnia Książki.

DZIAŁO SIĘ!
Spotkanie podsumowujące, podczas którego pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki wręczał zwycięzcom dyplomy i nagrody sponsorowane przez Radę Rodziców, stało się pretekstem do wspólnego pisania dyktanda z „gżegżółkami” i „piegżami” w rolach głównych. Można też było znaleźć i poprawić błędy językowe w piosence zaśpiewanej przez dziewczyny z kl. 2a i na koniec obejrzeć reportaż filmowy ze wszystkich działań nakręcony i zmontowany przez chłopaków z kl. 7a (Jakuba Krawczyka i Szymona Fałka). W marcu w papieskiej szkole tematem przewodnim jest przyroda, a kolejna „Moda na polski” za rok.

Agnieszka Kożuchowska
(nauczycielka jęz. polskiego)

Zapraszamy na spotkanie z Sabiną Baral

Historia jest najtrudniejsza, ale też najciekawsza, kiedy poznajemy ją z osobistej perspektywy uczestnika wydarzeń. Takie spotkanie może być inspiracją, lekcją, okazją do rozmowy. Uczy wzajemnego szacunku i może wiele zmienić.

13 marca o godzinie 18.30 zapraszamy na spotkanie z Sabiną Baral wokół jej książki "Zapiski z wygnania". W programie między innymi rozmowa z Magdą Umer, która reżyseruje  w Teatrze Polonia sztukę na podstawie książki Sabiny Baral (we wspólnej adaptacji z Krystyną Jandą). Wieczór zakończy etiuda teatralna w wykonaniu uczniów GiLO im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim.

"Zapiski z wygnania" Sabiny Baral, to przejmujące opowiadanie-dokument z wydarzeń marcowych 1968 roku. Przymusowa emigracja opisana oczami młodej dziewczyny, która wraz z rodziną opuszcza Polskę. Przypomnienie tych dramatycznych wydarzeń staje się równocześnie przestrogą dla przyszłych pokoleń przed wszelkimi rodzajami nienawiści, ksenofobią, antysemityzmem.

MBP

 

Weekend z Młynarskim w MDK

W Sypialni na P - Projekt w MDK

Miejski Dom Kultury ma przyjemność zaprosić na pierwszy występ projektu w którego skład wchodzi dwoje młodych twórców. Paulina Komarowa oraz Emil Pietrzyk tworzą duet w którym łączą dwie formy sztuki - wizualnej oraz muzycznej.

Pojezierze Mazurskie posłużyło do skupienia wszystkich wariacji uczuć na rozciągniętym ekranie własnej wizji przeżywania, które zamieszczone zostały przez artystkę za pomocą kamery.

To z kolei pozwoliło przekuć "gitaro-operatorowi" za pomocą skojarzeń, skamieniałe obrazy w ożywione korowody równie barwnych dźwięków.

W skład projektu wchodzą
Paulina Komarowa - "kamero-operator"
Emil Pietrzyk - "gitaro-operator"

16.03.2018, godz.20:00. WSTĘP WOLNY

Zapraszamy szóstoklasistów

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim zaprasza szóstoklasistów i ich rodziców na Dzień Promocji Szkoły – 8 marca na godz. 18.00.

Od września w szkole przy Budowlanej rozpocznie naukę pięć klas siódmych przeniesionych ze Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 5. Żeby ułatwić rodzicom i uczniom wybór, „papieska” trójka zaprasza na spotkanie informacyjne i zwiedzanie szkoły.

Dzień Promocji Szkoły rozpocznie się od spotkania z dyrektorem Grzegorzem Wyszogrodzkim. Goście obejrzą prezentację z ofertą szkoły, a potem wyruszą na wycieczkę po budynku. Czekają na nich niespodzianki, prezentacje, pokazy, występy, eksperymenty i wiele innych atrakcji. Będzie możliwość spotkania i rozmowy z nauczycielami i uczniami szkoły. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości gości. Przygotowaliśmy również folder informacyjny. Warto poznać i oswoić nową szkołę, by dokonać świadomego wyboru. Zapraszamy.

 

„Pozytywnie zakręceni” w Przedszkolu Miejskim nr 6

„Pozytywnie zakręceni”, to grupa teatralna działająca przy Przedszkolu Miejskim nr 6 w Mińsku mazowieckim, która skupia wokół siebie Rodziców i Nauczycieli, z pasją i zaangażowaniem przygotowujących przedstawienia dla dzieci.

Stało się już długoletnią tradycją, że spektakle te uświetniają różne uroczystości przedszkolne. Tak też było i tym razem. Dnia 21 grudnia odbyło się bożonarodzeniowe spotkanie całej społeczności przedszkolnej oraz zaproszonych gości, a wśród nich ks. Kapelana, przedstawicieli Rady Rodziców oraz Pani Dyrektor Miejskiej Szkoły Artystycznej. Było wspólne kolędowanie, modlitwa, dzielenie się opłatkiem. Część artystyczną rozpoczęły występy dzieci z grupy IV „Motyle”, które wierszami i „Zimowym tańcem” wprowadziły w nastrój świąt Bożego Narodzenia.

Głównym punktem tych uroczystości było przedstawienie pt. „Dostawcy świątecznych prezentów”. W zabawny sposób rodzice i nauczyciele z grupy teatralnej przybliżyli dzieciom tradycje bożonarodzeniowe z różnych państw europejskich.
Wielką atrakcją spektaklu było wykorzystanie dużych lalek teatralnych, które „grały” wraz z aktorami. Jak każda „wigilijna opowieść”, ta również poza humorem niosła ponadczasowe wartości. Ogromną rolę odegrała mama Misi – pani Urszula Brzost, pod której fachowym okiem powstało całe przedstawienie.

Dnia 9 stycznia 2018 roku „Pozytywnie zakręceni” pokazali swoje przedstawienie na scenie Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim dzieciom ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim.

W przedstawieniu wzięli udział: Urszula Brzost , Anna Barżykowska, Sylwia Gryz, Jarosław Muzyka, Elwira i Janusz Pachacz, Katarzyna Wilkołazka, Dariusz Zalewski, Mirosław Zieliński, Magdalena Szabat, Monika Musiałkiewicz, Beata Antczak – Kołodzik.

Scenariusz i reżyseria – Urszula Brzost, oprawa muzyczna Katarzyna Kaczyńska, a nad całością czuwały: Bogusława Proczka, Anna Bembnowicz, Ewa Jaroszewicz.

Bogusława Proczka
zdjęcia z archiwum PM 6

Teatr w pałacu - Robinson Cruzoe

Gwałtowny sztorm rozbija kupiecki statek, a jedyny ocalały, angielski żeglarz i plantator Robinson Crusoe, znajduje ratunek u brzegu nieznanej wyspy. Bezbronny wobec potęgi natury, zdany na własne siły. Samotną egzystencję znanego bohatera podróżniczo-przygodowej powieści Daniela Defoe, przerywa dopiero pojawienie się Piętaszka - młodego tubylca, który staje się odtąd wiernym towarzyszem niedoli Robinsona, dzieląc z nim tęsknotę i nadzieję na szczęśliwy powrót do rodzinnego domu.

Niezwykła historia o sile przyjaźni, wytrwałości, lojalności i odwadze, przeniesiona na sceniczne deski, pozwala bez reszty zagłębić się w zabawne i zarazem poruszające perypetie dwojga bohaterów. Całości dopełnią dowcipne dialogi i wpadające w ucho piosenki, wys­trzały ze strzelb, czy też poty­czka na szpady.

Spek­takl przez­nac­zony dla dzieci - zarówno tych, które jeszcze książki nie przeczy­tały, jak i dla tych, które są już po lek­turze.
Przedstawienie przybliży kilka istot­nych wydarzeń z życia Robin­sona oraz przez wesołą zabawę zachęci dzieci do zaz­na­jomienia się z treś­cią tej pasjonu­jącej książki.

Sce­nar­iusz, reży­se­ria i muzyka: Jerzy Hojda
Wys­tępują: Jerzy Hojda, Hen­ryk Wiciarz, Tomasz Gielas

czas trwa­nia: 60 minut

MDK, 18.03.2018, godz. 10:30, 12:30 BILET 10 ZŁ/OSOBA

Ogłoszenie o przeprowadzeniu konsultacji

"Wszystko za Everest" - spotkanie wokoł książki

Jeśli czytasz …
I doświadczasz silnych emocji.
Rozmyślasz.
Chcesz się dzielić odczuciami.
Dyskutować.
Chcesz być aktywnym czytelnikiem.
Przyjdź na spotkanie Klubu Czytelnika, który z inicjatywy naszych użytkowników powstał przy Bibliotece.
Spotkania odbywają się raz w miesiącu.
Jest to okazja do dyskusji, podzielenia się wrażeniami z lektury i wzajemnego polecania ciekawych książek. Na najbliższe spotkanie Klubu Czytelnika zapraszamy 12 marca o godzinie 18.00.  Spotkanie wokół książki "Wszystko za Everest" Jona Krakauera.


Wstęp wolny. Zapraszamy młodzież, dorosłych, seniorów - wszystkich miłośników interesującej książki.

Puchar Polski w Taekwon-Do ITF - Mykanów 2018

W dniach 2 - 4 marca 2018 roku odbył się w Mykanowie koło Częstochowy zorganizowany przez Polski Związek Taekwon-Do Puchar Polski w Taekwon-Do ITF. Impreza zgromadziła na starcie ponad 300 zawodników, z klubów zrzeszonych w PZTKD.       

Nasze miasto i powiat reprezentowała, pod kierunkiem Mistrza Jacka Łuniewskiego VII DAN, ośmioosobowa seniorsko-juniorska ekipa Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO. Nasi klubowicze na tle czołowych zawodników w kraju spisali się bardzo dobrze – 11 razy stając na podium zawodów.

Złote medale zdobyli: Marta Krajewska w konkurencji układów formalnych seniorek stopni mistrzowskich II DAN, w konkurencji układów formalnych juniorek stopni mistrzowskich DAN oraz w walkach juniorek w kategorii do 45kg, Mateusz Zgódka w konkurencji układów formalnych seniorów stopni mistrzowskich I DAN oraz Cezary Jackowski w konkurencji układów formalnych juniorów stopni KUP i w walkach juniorów do 68kg stopni mistrzowskich DAN.

Srebrny medal zdobyła Julia Kawka w układach formalnych seniorek stopni II DAN.

Brązowe medale zdobyli: Jakub Hamerski w konkurencji układów formalnych seniorów stopni mistrzowskich I DAN oraz w walkach seniorów do 70kg, Mateusz Zgódka w walkach seniorów do 85kg, Jakub Kuźmicz w walkach juniorów do 68kg stopni KUP.

Ponadto mińscy zawodnicy plasowali się w swoich konkurencjach tuż za podium - 5.miejsca przypadły: Julii Kawce w walkach seniorek do 56kg, Mateuszowi Radomskiemu w walkach seniorów do 85kg, Jakubowi Kuźmiczowi w konkurencji układów formalnych stopni KUP oraz Mikołajowi Gajewskiemu w walkach juniorów do 68kg stopni KUP.

Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO zajął I miejsce w klasyfikacji medalowej klubów wśród juniorów, a Marta Krajewska oraz Cezary Jackowski zostali najlepszymi zawodnikami imprezy wśród juniorów.

Wszystkim gratulujemy!

Nabór wniosków w ramach programu „Aktywny Samorząd” rok 2018

UWAGA STUDENCI!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza do skorzystania z pomocy w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym w ramach modułu II pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” realizowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Z programu mogą skorzystać osoby, które:
- posiadają znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności,
- pobierają naukę w szkole policealnej, kolegium lub w szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym /dzienny lub niestacjonarnym/wieczorowym/zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu).

    Termin składania wniosków upływa:
•    dnia 30 marca 2018 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2017/2018),
•    dnia 10 października 2018 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2018/2019).
                      
Szczegółowe informacje dostępne są:
na stronie internetowej http://www.pfron.org
http://www.pcpr-minskmaz.pl
oraz pod numerem telefonu PCPR (0-25) 756-40-23

 

Aktualne konkursy organizowane przez samorząd województwa mazowieckiego

„Startuj z Mazowsza”

Mazowsze odgrywa istotną rolę w tworzeniu przyjaznego ekosystemu dla start-upów. W rankingu The European Digital City Index znalazły się tylko dwa polskie miasta – Warszawa i Kraków. Samorząd województwa mazowieckiego postanowił więc zainspirować rozwój nowych firm z całego regionu, szczególnie nowych firm technologicznych z całego województwa i ogłasza konkurs „Startuj z Mazowsza”. Ma on nie tylko finansowo wesprzeć mazowieckie start-upy, ale przede wszystkim zachęcić kolejnych ludzi do realizowania ich unikatowych pomysłów. Termin na zgłoszenie upływa 30 marca 2018 r.

https://www.mazovia.pl/dla-mediow/informacje-prasowe/art,4064,startuj-z-mazowsza.html

„Innowator Mazowsza

Mazowieccy przedsiębiorcy i młodzi naukowcy, którzy wprowadzają lub wykorzystują w swoich firmach innowacyjne produkty i rozwiązania technologiczne, organizacyjne czy marketingowe, mogą wziąć udział w dziesiątej edycji prestiżowego konkursu „Innowator Mazowsza”. Innowacje są kluczowe dla rozwoju nie tylko polskiej, ale też mazowieckiej gospodarki. Dlatego warto promować ciekawe, dobrze rokujące pomysły w praktycznym zastosowaniu – podkreśla marszałek Adam Struzik. Zgłoszenia będą przyjmowane do 27 kwietnia br.

https://www.mazovia.pl/dla-mediow/informacje-prasowe/art,4051,innowator-mazowsza-startuje.html

Tak, jak trzeba - pamiętamy o Niezłomnych

Wspólnota Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim już po raz trzeci w szczególny sposób postanowiła uczcić Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Przygotowane uroczystości swoją obecnością zaszczyciło wielu znamienitych gości , a wśród nich naoczni świadkowie, a zarazem uczestnicy zdarzeń tych tragicznych dla historii Polski dni - kombatanci, walczący w pierwszej i wspominanej tego dnia, drugiej konspiracji.

Dziś idę walczyć, mamo..

Wojna to czas, do którego można przygotować się pod względem militarnym, logistycznym, jednak gdy przychodzi, nie sposób jej zaakceptować. Wspominani 1 marca „Żołnierze Wyklęci” pomimo kapitulacji głównego agresora II wojny światowej - III Rzeszy i względnego pokoju, postanowili sprzeciwić się skrytemu okupantowi przejmującemu władzę polityczną i wojskową w powojennej Polsce. Symbolami tysięcy Niezłomnych stali się: rotmistrz Witold Pilecki, mjr Zygmunt Szendzielarz ps.”Łupaszka” oraz młoda sanitariuszka Danuta Siedzikówna ps. “Inka” - skazana na śmierć w przeddzień 18. urodzin. To właśnie jej poświęcone zostały kamień pamięci i tablica , przy których z wojskową asystą honorową kwiaty złożyły delegacje kombatantów, młodzieży, władz samorządowych ,służb mundurowych , szkół oraz wielu instytucji i stowarzyszeń. Ks. kapelan płk Adam Prus poprowadził modlitwę w intencji poległych i pomordowanych a podniosłego charakteru dopełniła obecność pocztów sztandarowych wojska ,policji , organizacji kombatanckich placówek oświatowych.. Apelowi pamięci przewodniczył ppłk Jacek Bąk – szef sztabu 23 BLT w Mińsku, który odczytał okolicznościowy list Ministra Obrony Narodowej. Pierwszą część uroczystości zakończyło odegranie przez wojskowego hejnalistę sygnału „Śpij kolego”.

Drugą część rozpoczął montaż słowno-muzyczny. Słowa piosenki “Dziś idę walczyć, mamo” uświadomiły młodszej części widowni powagę wyboru, przed jakim stanęli nasi rówieśnicy ponad 70 lat temu. Do uczestników i organizatorów prezydent Andrzej Duda skierował specjalny list. Głowa państwa nawiązała do obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości i dumnie wskazała na możliwość uczczenia prawdziwych bohaterów w wolnym kraju, który nie boi się prawdy i nie wstydzi się własnej historii. Korespondencyjnie swoimi przemyśleniami podzieliła się z nami również pani Danuta Ciesielska - siostrzenica Inki. Przypomniała postać oraz dokonania Danuty Siedzikówny. Wyraziła słowa podziękowania za kultywowanie pamięci o bohaterskiej sanitariuszce. Szkolnym obchodom towarzyszy w tym roku specjalna wystawa IPN-u “Oddziały Łupaszki”. W imieniu tej instytucji głos zabrał dr Dariusz Gałaszewski - naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej. W wygłoszonej prelekcji scharakteryzował sytuację żołnierzy AK, którzy po 1945r. zdecydowali nie ujawniać się, ale dalej walczyć przeciwko okupantowi radzieckiemu. Często stawali do walki z Polakami, żołnierzami Armii Ludowej. Prelegent zachęcił również do odwiedzenia nowo powstałego Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Umiejscowione zostało ono w budynku aresztu śledczego przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Więziono tam m.in rtm. Witolda Pileckiego. Jego słowa: “ Oświęcim, przy nich to była igraszka” mówią o bezlitosnym charakterze praktyk stosowanych przez komunistów.

Tylko w polu biały krzyż..

Polska kultura odzwierciedla nastroje i dzieje naszego narodu. Wiele w niej pięknych utworów o bohaterstwie, miłości do ojczyzny . Żyjąc w wolnym kraju, mamy konstytucyjnie zagwarantowaną wolność słowa.W czasach PRL za pomocą cenzury możliwa była pełna kontrola treści artystycznych. Na szczęście nie wszyscy ulegli. Tacy artyści jak Zbigniew Herbert, nie bacząc na cenzora, wykorzystując tradycję języka ezopowego, przemycali zakazane treści. Czerpiąc właśnie z tego dziedzictwa literackiego, młodzi artyści z założonych przy Szkołach Salezjańskich w Mińsku zespołów wokalno – instrumentalnych Kreska i Mała Kreska przedstawili impresję muzyczną pt. “Biały Krzyż”. Występ wzbudził u wszystkich poczucie zadumy, dostarczył wielu wzruszeń oraz utwierdził w przekonaniu o słuszności wychowania młodzieży w duchu wartości narodowych i pamięci o bohaterach , poświęcających życie za ojczyznę. Tę myśl podchwycił i rozwinął w wystąpieniu starosta miński pan Antoni Jan Tarczyński. Po nim zabrał głos Jerzy Widejko - najmłodszy żołnierz wileńskiej AK. Jako dziewięcioletni chłopiec został przyjęty w szeregi III Brygady Wileńskiej. Pomimo dziecięcego wieku i postury pełnił ważne funkcje zwiadowcze. Teraz, będąc na emeryturze, odwiedza polskie szkoły na terenie naszego kraju i poza jego granicami, by przekazać prawdziwą historię następnym pokoleniom. W imieniu mińskich kombatantów głos zabrał p. Józef Orliński reprezentujący oddział Światowego Związku Żołnierzy AK. Przedstawiciele Powiatowej rady Kombatantów p. Józef Jedynak i p. Marian Kroszczyński wręczyli ks. dyrektorowi Ryszardowi Woźniakowi pamiątkowy wizerunek Matki Boskiej Hallerowskiej. List do zebranych skierował także p. Jan Fedirko ,członek zarządu Fundacji “Niepodległość”, która stawia sobie za cel zachowanie dla przyszłych pokoleń dziedzictwa polskiej historii. Do tego dziedzictwa nawiązał w swoim wystąpieniu p. płk pilot Piotr Iwaszko, Dowódca Garnizonu Mińsk Mazowiecki. W przejmujących słowach mówił o współczesnych żołnierzach jako kontynuatorach i spadkobiercach misji Niezłomnych , którzy poświęcili własne życie po to, by Polska była wolna i niepodległa. Na zakończenie  Dyrektor Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim ks. Ryszard Woźniak zachęcił ,aby w tym szczególnym roku Stulecia Odzyskania Niepodległości odkrywać dla siebie wspaniałych Bohaterów Niepodległej .

Pamięć będzie żywa

Postawienie akcentu na polityką historyczną i wychowanie w duchu wartości patriotycznych przynosi zamierzone efekty. Świadomość młodzieży wzrasta a lekcje historii naprawdę nie mają prawa być nudne. Nic jednak nie przewyższy bezpośredniego kontaktu ze świadkami historii. Podczas tegorocznego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” mogliśmy zetknąć się z piękną prawdą i świadectwem Niezłomnych, które wywołują refleksję i łzy wzruszenia . „To co przeżyło jedno pokolenie, drugie przeplata w sercu i pamięci. Dla tych, którzy odeszli, dla tych, co zostają. Wszystko splata się w jedną narodową pamięć. Ona przeszłości i przyszłości sięga” ( A. Oppman)

 Karol Rogala, uczeń kl. II SLO, fot. Przemysław Piątkowski

Szkoła ucha dla malucha

Program koncertu składać się będzie prezentacji instrumentów perkusyjnych (dzieci będą mogły próbować gry na tych instrumentach). Artyści wykonają także utwory na marimbę solo, marimbę z fortepianem (utwory w stylu bardziej rozrywkowo - jazzowym) oraz utwory na fortepian solo.

Wykonawcy:
Andrzej Ślązak - instrumenty perkusyjne
Anna Rutkowska - fortepian

MDK, 25 marca, godz. 10:30 BILET 10 ZŁ/OSOBA

Powiatowy konkurs informatyczny Gim-BIT

Już po raz dziewiąty nauczyciele przedmiotów informatycznych Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim, zaprosili uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie informatycznym „Gim-Bit”. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Miński Pan Antoni Jan Tarczyński.

Konkurs, który już od lat cieszy się uznaniem wśród uczniów i nauczycieli jest dwu etapowy. Uczniowie klas VII szkół podstawowych i klas II i III gimnazjów w pierwszym etapie mieli przygotować plakat w formacie A3 na temat „Jestem cyfrowo bezpieczny”. Do pierwszego etapu zgłosiło się 18 zespołów ze swoimi pracami, z których komisja konkursowa w składzie: pani Anna Dąbrowska, pan Marek Szczurowski i pan Marek Sitek wyłoniła 10 najlepszych jej zdaniem prac i ich autorów wraz z opiekunami zaprosiła do drugiego etapu. W drugim etapie, który odbywał się 2 marca 2018r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim, dwuosobowe zespoły rozwiązywały quiz z wiedzy dotyczącej oprogramowania użytkowego (edytory tekstów, arkusze kalkulacyjne, programy do tworzenia prezentacji multimedialnych), opracowany przez nauczyciela przedmiotów informatycznych pana Marka Sitka. Po zaciętej walce, dogrywka przesądziła o wynikach ostatecznych konkursu.

I miejsce zajęli uczniowie Karol Augustyniak i Michał Rogala ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w mińsku Mazowiecki, opiekun Mariusz Jaguścik. II miejsce przypadło w udziale Klarze Kościk i Julii Krasuskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim, opiekun pani Magdalena Skwiecińska – Linosz. III miejsce po zaciętej dogrywce wywalczyli sobie Patryk Łozowski i Bartosz Gałązka z GiLO im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim. Laureaci wszystkich miejsc otrzymali cenne nagrody ufundowane przez firmę „Elitmat” oraz Radę Rodziców w ZSZ nr 2.

Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymali podziękowania, upominki i okolicznościowe dyplomy. Czas dodatkowo umilał poczęstunek, ufundowany przez piekarnię Wielgolas.

Składamy podziękowania wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i wspólną zabawę, opiekunom za przygotowanie uczniów, sponsorom za ufundowanie nagród, nauczycielom z ZSZ nr 2 za przygotowanie konkursu, Pani wicedyrektor Agnieszce Pai za „spięcie wszystkiego w całość” i Panu dyrektorowi Tomaszowi Płochockiemu za przychylność i uświetnienie finałów.
Zapraszamy za rok do udziału w X jubileuszowym Konkursie GIM-BIT.

Organizatorzy.

 

 • _MG_7436.jpg GIM-BIT
 • _MG_7449.jpg GIM-BIT
 • _MG_7469.jpg GIM-BIT
 • _MG_7481.jpg GIM-BIT
 • _MG_7517.jpg GIM-BIT
 • _MG_7552.jpg GIM-BIT
 • _MG_7558.jpg GIM-BIT
 • _MG_7571.jpg GIM-BIT
 • IMG_4941.JPG GIM-BIT
 • IMG_7717.JPG GIM-BIT

Finał konkursu technicznego dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu mińskiego

2 marca 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim, odbył się już po raz trzeci finał konkursu technicznego dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu mińskiego „Akademia Młodego Technika”. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński. Założeniem Powiatowego Konkursu „Akademia Młodego Technika” jest rozbudzanie zainteresowań uczniów wiedzą techniczną z praktycznym wykorzystaniem w życiu codziennym. Pani Emilia Piotrkowicz Naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji Powiatu Mińskiego, w imieniu Starosty Mińskiego przywitała przybyłych uczestników konkursu. W tym roku do ścisłego finału zakwalifikowało się sześć drużyn z czterech szkół. Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie pierwszym drużyna składających z trzech uczniów musiała przygotować prezentację o tematyce  „Technik  mój zawód przyszłości”. W etapie drugim uczniowie zobowiązani byli do omówienia swoich prezentacji, a następnie do rozwiązania sześciu zadań techniczno-praktycznych zgodnych z podstawą programową dla szkół gimnazjalnych. Uczniowie gimnazjów w trakcie rozwiązywania zadań techniczno – praktycznych przemieszczali się po szkole poznając jednocześnie bazę techniczną naszej placówki, z której na co dzień korzysta nasza młodzież. Uczestnikom konkursu towarzyszyły olbrzymie emocje i udzielał się stres.

Komisja konkursowa w składzie: pani Ewa Pudłowska psycholog i doradca zawodowy  Zespołu, Przemysław Jackowski Przewodniczący Samorządu uczniowskiego, Krzysztof Miszczak wiceprzewodniczący Samorządu uczniowskiego i wicedyrektor Janusz Zduńczyk ogłosiła wyniki. Wyniki ostatecznej klasyfikacji przedstawiają się następująco:
Pierwsze miejsce: Izabela Duszyńska, Aleksandra Jaroń, Anna Magdalena Sabak. Szkoła Podstawowa im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie. Opiekun pani Mariola Mucha.
Drugie miejsce: Natalia Duszczyk, Natalia Prus, Karolina Stosio. Szkoła Podstawowa im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie. Opiekun pani Mariola Mucha.
Trzecie miejsce: Monika Bodecka, Natalia Muszelik, Katarzyna Rybińska. Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Jakubowie. Opiekun pani Elżbieta Leś – Sowa.
Czwarte miejsce: Adrianna Sadoch, Radosław Bujański, Jakub Lech. Szkoła Podstawowa im. B. Prusa w Kałuszynie. Opiekun pan  Ireneusz Wierzbicki.
Piąte miejsce: Magdalena Bogusz, Mikołaj Król, Błażej Szubert. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Powstańców Styczniowych w Mińsku Mazowieckim. Opiekun pani Beata Bieniek.
Szóste miejsce: Bartosz Gomulski, Norbert Gawrysiak, Jakub Wielmowiec. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Powstańców Styczniowych w Mińsku Mazowieckim. Opiekun pani Beata Bieniek.
Nagrody rzeczowe ufundowała Rada Rodziców Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim oraz Starostwo Powiatowe. Podziękowania opiekunom młodzieży wręczył dyrektor Zespołu pan Tomasz Płochocki. Nad całością logistyczną konkursu czuwali nauczyciele Zespołu: pan Stanisław Szlagor, Krzysztof Ostrowski, Mariusz Wróblewski oraz uczniowie:    Monika Melańczuk, Weronika Marzec, Przemysław Jackowski, Daniel Bogdański, Piotr Gańko, Krzysztof Miszczak, Grzegorz Miros, Patrycja Gronkowska, Magdalena Grabarczyk, Piotr Nagawski, Sebastian Santorek, Michał Szafrankiewicz, Kamil Gańko, Łukasz Wyszomirski, Grzegorz Dudek, Michał Szostak  pod opieką organizatora konkursu wicedyrektora Janusza Zduńczyka.

Tomasz Płochocki

 • Apple1.JPG "Akademia Młodego Technika"
 • image001.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image002.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image007.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image009.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image011.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image015.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image016.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image017.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image018.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image019.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image020.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image021.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • mechatroniczna4.JPG "Akademia Młodego Technika"
 • mechatroniki samochodowej.JPG "Akademia Młodego Technika"

Biegi na powitanie wiosny

Serdecznie zapraszamy na biegi przełajowe na stadion przy ul. Sportowej 1. 25 marca 2018 roku.

„Sztuka Neosakralna” relacja z wernisażu

6 marca br. w Muzeum Ziemi Mińskiej odbył się wernisaż wystawy „Sztuka Neosakralna” Krzysztofa Sokolovskiego, dla którego ikona była istotnym źródłem inspiracji.

Sam artysta tak mówi o swojej twórczości: „Sztukę neosakralną" rozpocząłem od badania kompozycji ikon. Nie chodziło mi o minimalizację lub zwykłe uproszczenie form kanonicznych , lecz o znalezienie i wydobycie form i układów nieprzedstawiających, mających na celu pokazanie budowy świata ikony. Pozwoliło mi to na sklasyfikowanie pewnych obrazów niefiguratywnych jako sakralnych.”

Ewa Kiedio, redaktor w Wydawnictwie „Więź” tak pisze o artyście: „Twórczość Krzysztofa Sokolovskiego, krocząca ścieżkami abstrakcji geometrycznej, choć znajduje swoje miejsce w zupełnie innym obszarze, nie niesie ze sobą gestu burzycielskiego, nie odcina się od tradycji. Jest raczej staraniem o jej kontynuowanie w sposób odpowiadający swoim czasom, widać w tym także pragnienie uniwersalizacji, porozumienia ponad wyznaniami”

Wernisaż uświetnił koncert chóru "Widymo” z Sanoka prezentujący muzykę folkową. Licznie przybyli goście spędzili naprawdę niezapomniany wieczór, byli pod dużym wrażenie  prac artysty, ale i ciekawego występu muzycznego. Wystawa będzie prezentowana w Muzeum Ziemi Mińskiej do 22 kwietnia br. Ekspozycję można oglądać dzięki współpracy Muzeum z Bohema Nowa Sztuka – Dom  Aukcyjny i Galeria w Warszawie.

Oprac. Monika Roguska

"Jackiewicz Boxing Show"

Gala "Jackiewicz Boxing Show", odbędzie się 24.03.2018 r. o godz. 14.00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Szczegóły na załączonym plakacie...

Spotkanie z nadzieją

Na zaproszenie Forum Dialogu i dzięki pomysłowi organizacyjnemu nauczycielki historii Ewy Borkowskiej 7 marca w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II gościł George J. Elbaum, ocalały z holocaustu. I nie była to lekcja tragizmu, tylko spotkanie z nadzieją.

George J. Elbaum urodził się w 1938 roku w Warszawie. Jako dziecko, dzięki sprytowi, pracowitości i inteligencji swojej matki, przeżył wojnę, ukrywając się u polskich rodzin. Z dwunastoosobowej rodziny Elbaumów wojna zabrała wszystkich poza George’m i jego matką. Udało im się uciec z warszawskiego getta tuż przed powstaniem i jego likwidacją, przetrwali powstanie warszawskie i zniszczenie stolicy. Życie zagwarantowały im przefarbowane włosy matki, jej pracowitość i przechowywanie żydowskiego chłopca przez kilka polskich rodzin.
– Zastanówcie się i odpowiedzcie w swoich sercach, czy zdecydowalibyście się przechować żydowskie dziecko, wiedząc, że może wam za to grozić śmierć? – pytał młodzież zebraną na spotkaniu George Elbaum.
Jego opowieści, pełne tragizmu i niebywałego ludzkiego szczęścia, tłumaczyła z angielskiego na polski Maria Piekarska z Forum Dialogu. Bohaterowi towarzyszyła w spotkaniu jego żona – Mimi, dzięki której w ogóle zaczął po 60 latach milczenia – mówić o swoich przeżyciach związanych z holocaustem i antysemityzmem. W 2010 roku wydał swoje wspomnienia wojenne w książce „Bez wczoraj, bez jutra”, przetłumaczonej w ubiegłym roku na język polski dzięki staraniom Forum Dialogu. Od pięciu lat przyjeżdża do Polski, by spotykać się z młodymi ludźmi i nieustannie powtarzać: „nigdy więcej”.
– Zawsze warto być za czymś, a nie przeciwko czemuś. Warto umieć opowiedzieć się po stronie dobra, sprawiedliwości, tolerancji – mówił do młodych słuchaczy.
Uczniowie słuchali w skupieniu, oglądali zdjęcia wojenne i powojenne, wysłuchali też przejmujących fragmentów książki. Spotkanie bardzo się młodych odbiorcom podobało, a po jego zakończeniu oblegali jeszcze gościa przez ponad godzinę, by uzyskać autograf, chwilę porozmawiać. Bo jak na koniec powiedział dyrektor, Grzegorz Wyszogrodzki:
– Mieliśmy zaszczyt i niesamowitą okazję rozmowy ze świadkiem i uczestnikiem historii. I wierzę, że takie spotkania mogą zmieniać świat.
Izabela Saganowska

 

Mazowieckie startupy - „Startuj z Mazowsza”

Mazowieckie startupy, mogące pochwalić się innowacyjnymi produktami, usługami lub rozwiązaniami technologicznymi, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Startuj z Mazowsza”. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 marca br.

Obecnie startupy mają ogromny potencjał tworzenia innowacji, jednak potrzebują wsparcia, zarówno finansowego, jak i doradczego. Stąd powstał pomysł na Konkurs dla startupów, w którym, poza nagrodami pieniężnymi, będzie można zdobyć bezpłatne warsztaty edukacyjne, konsultacje prawne, księgowe lub biznesowe, pomoc w zakresie wdrożenia innowacyjnego rozwiązania, a nawet miejsce w programie akceleracyjnym. Udział w konkursie to również szansa na zdobycie nowych kontaktów i promocję.

Kto może aplikować?
Do Konkursu mogą przystąpić podmioty zarejestrowane i prowadzące działalność gospodarczą na terenie województwa mazowieckiego nie krócej niż rok od daty ogłoszenia konkursu i nie dłużej niż 3 lata od daty ogłoszenia konkursu, w celu wytworzenia nowych produktów i usług.  

Nagrody
Na laureatów czeka m.in. 20 tys. zł za pierwsze miejsce, 15 tys. zł za drugie i 10 tys. zł za trzecie. Poza tym mogą liczyć na liczne nagrody od partnerów konkursu, którymi są: Orange Polska SA, Fundacja JWP Masz Pomysł? Masz Patent. Masz Zysk!, Kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi Dorota Rzążewska Sp. J., Mazowiecki Fundusz Poręczeń Kredytowych, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny i Urząd m.st. Warszawy.
 
Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 30 marca 2018 r.

Regulamin, formularze i zasady oceniania dostępne są na stronie: https://innowacyjni.mazovia.pl/dzialania/startuj-z-mazowsza.html.

 

Grand Prix Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu

Zapraszamy na Grand Prix Polski  turniej dla dzieci i młodzieży w Brazylijskim Jiu Jitsu, Hala Sportowa przy SP nr 1, ul. Kopernika 9, 10 marca, godz. 10.00. Więcej szczegółów na załączonym plakacie...

Repertuar Kina MUZA

REPERTUAR KINA MUZA W DNIACH 13-20.03.2018
muzakino.pl

Papierosy bez polskich znaków akcyzy

Strażnicy Miejscy podczas kontroli w rejonie targowiska miejskiego w dniu dzisiejszym zabezpieczyli 138 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Jest to już kolejny tego typu przypadek w ostatnich miesiącach. W październiku 2017r. zabezpieczone zostały 254 paczki papierosów. Zabezpieczone papierosy zostały przekazane do Wydziału dw. z PG i Korupcją KPP w Mińsku Mazowieckim.

 

Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w Badmintonie

Grand Prix Polski BJJ - Polska Liga Dzieci i Młodzieży BJJ

W minioną sobotę miasto Mińsk Mazowiecki zamieniło się w prawdziwą mekkę „brazylijskich chwytaczy”. Do hali przy SP nr 1 zjechało w sumie ponad 550 zawodników jiu jitsu. Było tłoczno.

Grand Prix zostało rozegrane w trzech grupach wiekowych: senior, młodzież i dzieci w następujących formułach GI- kimona oraz NO GI (bez kimon).

Na trzech matach mniejszej sali w Koperniku walczyło ponad 220 dzieci i młodzieży z całej Polski : Olsztyna, Szczytna, Rudy, Warszawy, Radomia, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Białegostoku, Sochaczewa, Poznania itp. Zagościła także liczna grupa ze Słowacji.

Najmłodsi uczestnicy mieli po 5 lat i dali prawdziwy pokaz zaciętej walki. Pojedynkom towarzyszyły niemałe emocje trenerów, a jeszcze większe rodziców. Każdy z uczestników dostał „kawał blachy” i dyplom, a najlepsi nagrody.

Duża hala sportowa została opanowana przez seniorów gdzie walki toczyły się równolegle na czterech matach. I tutaj emocji także nie brakowało, a liczba uczestników, która z roku na rok jest coraz większa zaskoczyła wszystkich. Jak zwykle zawitali do nas Przyjaciele z Białorusi, którzy już tradycyjnie pojawiają się na naszych turniejach rokrocznie. Na zawody organizowane przez MKS MMA TEAM i Klub Walki Grappler  zjechały największe kluby z całej Polski. W sumie stoczono prawie 500 walk.

Frekwencja z każdym rokiem jest coraz większa, a w tym rekordowa – i to z jednej strony bardzo nasz cieszy, ale z drugiej stawia przed nami wysoko poprzeczkę organizacyjną, której staramy się sprostać- podsumowują organizatorzy Ewelina i Marcin Frankiewicz. Tegoroczne zawody odbyły się pod Patronatem i przy współudziale Polskiego Związku Ju jitsu. Mamy satysfakcję, że brazylijskie jiu jitsu prężnie się rozwija, a Mińsk Mazowiecki powoli staje się stolicą BJJ w Polsce obok innych, dużo większych ośrodków sportowych w naszym kraju. I to motywuje nas do kolejnych edycji.

Jednocześnie dziękujemy Włodarzom Miasta i Powiatu: Burmistrzowi Panu Marcinowi Jakubowskiemu i Staroście Mińskiemu Antoniemu Janowi Tarczyńskiemu. Wielkie podziękowania także dla Dyrektora Mosir Roberta Smugi i Działu Imprez oraz dla Dyrektora Departamentu Sportu Mirosława Krusiewicza i Radnego Miasta Łukasza Lipińskiego za obecność i ufundowanie pucharów.

Naszym Klubowiczom za pomoc w organizacji, która jest bezcenna. Wszystkim sędziom i pozostałym osobom, które miały swój udział w tym wydarzeniu.

Wszystkim naszym kochanym dzieciakom gratulujemy wyników i jesteśmy dumni z Waszych i Naszych wspólnych osiągnięć. Widzimy się na macie.

KW GRAPPLER

Informacja i wykaz dot. nieruchomości przy ul. Wyszyńskiego

Informacja uzupełniająca w sprawie liczby oraz zasad dokonywania zgłoszeń kandydatów na funkcję urzędnika wyborczego

Informacja uzupełniająca w sprawie liczby oraz zasad dokonywania zgłoszeń kandydatów na funkcję urzędnika wyborczego - 14.03.2018r.

„Możliwości dotacyjne przedsiębiorców z Mazowsza"

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki zaprasza na spotkanie informacyjne na temat pozyskania dotacji na rozwój dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Spotkanie odbędzie w dniu 27.03.2018r. o godzinie 11.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki przy ul. Konstytucji 3 Maja 1.

 

"Projekt Osiecka" - koncert Miejskiej Orkiestry Dętej

Burmistrz Miasta Marcin Jakubowski oraz Miejska Szkoła Artystyczna zapraszają na koncert Miejskiej Orkiestry Dętej wraz z solistami - "Projekt Osiecka", Sala koncertowa MSA, 25 marca godz. 17.00

Święto Patrona w Miejskiej Szkole Artystycznej

Relacja video z uroczystego koncertu z okazji Święta Patrona w Miejskiej Szkole Artystycznej - Konstantego Ryszarda Domagały - Sala Koncertowa MSA - 10.03.2018 r.

Siudziński Nieznany - wystawa w Muzeum Ziemi Mińskiej

W ramach cyklu „Mińscy artyści” Muzeum prezentowało w dniach 13.02-04.03.2018 wystawę zatytułowaną „Siudziński Nieznany”. Jacek Siudziński to malarz, urodzony w 1957 roku mińszczanin, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tym razem zwiedzający mogli obejrzeć jego kompozycji malowane na drewnie. Siudziński to jeden z bardziej znanych mińskich malarzy, poza Polską jego prace wystawiane były w Galerii Ars Polonia w Dusseldorfie, Art Cologne w Kolonii, Walter Bischoff Gallery w Chicago oraz Muzeum Sztuki Współczesnej w Paryżu.

oprac. Monika Roguska

 

Spotkanie dla przyszłych pierwszaków i ich rodziców

Serdecznie zapraszamy kandydatów na pierwszoklasistów i ich rodziców na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 20 marca o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim (w hali sportowej).

Postaramy się pokazać dzieciom i dorosłym, jak wygląda nauka i zabawa w naszej szkole. Będziemy śpiewać, tańczyć, występować. Pokażemy wnętrze szkoły. Spróbujemy odpowiedzieć na pytania młodszych i starszych gości. Przygotowaliśmy dla Państwa informator o szkole i słodką niespodziankę.

Zanim podejmą Państwo decyzję o wyborze szkoły dla dziecka, warto poznać ofertę nowej na mińskim rynku oświatowym SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 3 im. Jana Pawła II.
Zapraszamy!

 

Szczególne urodziny

Wśród słuchaczy Mińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest 30 os. grupa 80- latków a Pan Piotr to już   90 latek.

W dniu 8 marca dla nich właśnie zorganizowaliśmy  SZCZEGÓLNE  URODZINY, które zaszczycili  włodarze powiatu, miasta i gminy Mińsk Mazowiecki.

Były filmowe chwile  wspomnień z życia Jubilatów, oficjalne życzenia składane przez dostojnych gości i okolicznościowe gratulacje.

W czasie  przerwy na słodki poczęstunek Panowie: A.J. Tarczyński,  M. Jakubowski i  J.A. Piechoski obdarowali symbolicznym kwiatkiem i słodkościami wszystkie Panie uczestniczące w spotkaniu, jako że był to właśnie Dzień Kobiet.

Po przerwie czas umilili nam wolontariusze Fundacji EBU: Amalia Cataldo z Włoch i Antonio Rivera z Hiszpanii, prezentując zdolności iluzjonistyczne.

Spotkanie było dla Jubilatów miłym zaskoczeniem i wzruszającym przeżyciem. Wszystkim innym dostojnym Jubilatom w naszym mieście przekazujemy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i  życzliwości  każdego dnia.

     Zarząd Stowarzyszenia 
  „ Radość Trzeciego Wieku”

Zmiana godzin pracy Urzędu Miasta

Uprzejmie informujemy, że dnia 22 marca 2018r. (czwartek) Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki będzie czynny do godz. 15.30. Kasa Urzędu Miasta czynna do godz. 14.30

Stragan Sendomierski

Muzeum Ziemi Mińskiej zaprasza na targ wielkanocny "Stragan Sendomierski". 25 marca 2018r. w godz. 10.00-17.00. Plac Stary Rynek.

Rotator zdjęć

 • Gmina Mińsk Mazowiecki
 • MKS MAZOVIA
  MKS MAZOVIA

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 4111