Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 23 lipca 2018

Imieniny:

Brygidy, Apolinarego, Bogny

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

  • Europa dla Obywateli
  • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Polonistyczny luty w SP 3

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim w trakcie roku szkolnego realizowane są miesiące tematyczne. Od kilku lat luty jest poświęcony językowi polskiemu, dlatego wśród uczniów i nauczycieli panuje „moda na polski”.

KONKURSY…
Tradycją są działania angażujące szkolną społeczność w zabawy i konkursy polonistyczne. Zespół nauczycieli uczących języka polskiego przygotowuje konkurencje dla całych klas, w których poszczególne zespoły uczniów starają się zgromadzić jak najwięcej punktów na koncie swojej klasy. Emocje są niemałe, ale i radości przy tym wiele, ponieważ uczniowie sami dostrzegają, jak wiele już umieją. Zwycięskie klasy w tym roku to: 7d, 2f i 3g. Od lat w szkole przy ul. Budowlanej sprawdza się też konkurs indywidualny polegający na spędzaniu przerw z językiem polskim, a zadania uczniowie znajdują na oknach na korytarzu. W tym roku ponad 150 uczniów zechciało poświęcić czas śródlekcyjny na rozwiązywanie zadań polonistycznych. Najlepiej poradziły sobie uczennice z kl. 3e: Magdalena Boruc i Urszula Glezman, które dzięki uprzejmości Rady Rodziców otrzymały karty prezentowe do Empiku. Nowością był udział nauczycieli w konkursie indywidualnym, w którym polecenia i przykłady do rozwiązania przygotowali uczniowie klasy 3b gimnazjum. Bezbłędnie na wszystkie pytania odpowiedziała germanistka – p. Bożena Sawczuk. Oprócz tych propozycji w lutym przeprowadzony został również konkurs ortograficzny, w którym udało się wyłonić Szkolnego Mistrza Ortografii – został nim Filip Rek z klasy 2g.

NOWE POMYSŁY I WYDARZENIA!
Nauczyciele języka polskiego zadbali również o to, by miesiąc polonistyczny był szansą dla trzecioklasistów na powtórzenie i utrwalenie ich wiedzy przed egzaminem gimnazjalnym. Do szkoły przyjechała pani prof. dr hab. Violetta Machnicka w Wydziału Humanistycznego UPH w Siedlcach, która przypomniała uczniom informacje o Adamie Mickiewiczu z okazji 220. rocznicy urodzin wieszcza. Kolejną nowością było włączenie w obchody Szkolnego Święta Języka Polskiego najmłodszych uczniów, czyli klasy 1a i 1b. Gimnazjaliści z klasy akademickiej (3a) spróbowali swoich sił w roli nauczycieli i przez cały tydzień pomagali prowadzić lekcje języka polskiego u pierwszaków. Zaproponowali im m.in. dyktanda graficzne, dyktanda biegane, wspólne wykonywanie plakatów czy wyszukiwane w gazetach poznanych literek. Dzieciom podobały się zajęcia i z radością brały udział w „Modzie na polski”. Po raz pierwszy szkolnej społeczności zaproponowano również wyzwanie czytelnicze „Daj się przyłapać na czytaniu”, które polega na podjęciu decyzji o tym, jaką książkę ktoś zdecyduje się przeczytać. Podsumowanie akcji zostało zaplanowane na kwiecień i będzie połączone z obchodami Dnia Książki.

DZIAŁO SIĘ!
Spotkanie podsumowujące, podczas którego pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki wręczał zwycięzcom dyplomy i nagrody sponsorowane przez Radę Rodziców, stało się pretekstem do wspólnego pisania dyktanda z „gżegżółkami” i „piegżami” w rolach głównych. Można też było znaleźć i poprawić błędy językowe w piosence zaśpiewanej przez dziewczyny z kl. 2a i na koniec obejrzeć reportaż filmowy ze wszystkich działań nakręcony i zmontowany przez chłopaków z kl. 7a (Jakuba Krawczyka i Szymona Fałka). W marcu w papieskiej szkole tematem przewodnim jest przyroda, a kolejna „Moda na polski” za rok.

Agnieszka Kożuchowska
(nauczycielka jęz. polskiego)

Wstecz

Rotator zdjęć

  • MKS MAZOVIA
    MKS MAZOVIA
  • Gmina Mińsk Mazowiecki

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 22197