Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 23 lipca 2018

Imieniny:

Brygidy, Apolinarego, Bogny

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

  • Europa dla Obywateli
  • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

„Sztuka Neosakralna” relacja z wernisażu

6 marca br. w Muzeum Ziemi Mińskiej odbył się wernisaż wystawy „Sztuka Neosakralna” Krzysztofa Sokolovskiego, dla którego ikona była istotnym źródłem inspiracji.

Sam artysta tak mówi o swojej twórczości: „Sztukę neosakralną" rozpocząłem od badania kompozycji ikon. Nie chodziło mi o minimalizację lub zwykłe uproszczenie form kanonicznych , lecz o znalezienie i wydobycie form i układów nieprzedstawiających, mających na celu pokazanie budowy świata ikony. Pozwoliło mi to na sklasyfikowanie pewnych obrazów niefiguratywnych jako sakralnych.”

Ewa Kiedio, redaktor w Wydawnictwie „Więź” tak pisze o artyście: „Twórczość Krzysztofa Sokolovskiego, krocząca ścieżkami abstrakcji geometrycznej, choć znajduje swoje miejsce w zupełnie innym obszarze, nie niesie ze sobą gestu burzycielskiego, nie odcina się od tradycji. Jest raczej staraniem o jej kontynuowanie w sposób odpowiadający swoim czasom, widać w tym także pragnienie uniwersalizacji, porozumienia ponad wyznaniami”

Wernisaż uświetnił koncert chóru "Widymo” z Sanoka prezentujący muzykę folkową. Licznie przybyli goście spędzili naprawdę niezapomniany wieczór, byli pod dużym wrażenie  prac artysty, ale i ciekawego występu muzycznego. Wystawa będzie prezentowana w Muzeum Ziemi Mińskiej do 22 kwietnia br. Ekspozycję można oglądać dzięki współpracy Muzeum z Bohema Nowa Sztuka – Dom  Aukcyjny i Galeria w Warszawie.

Oprac. Monika Roguska

Wstecz

Rotator zdjęć

  • Gmina Mińsk Mazowiecki
  • MKS MAZOVIA
    MKS MAZOVIA

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 22181