Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 23 lipca 2018

Imieniny:

Brygidy, Apolinarego, Bogny

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

  • Europa dla Obywateli
  • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Grand Prix Polski BJJ - Polska Liga Dzieci i Młodzieży BJJ

W minioną sobotę miasto Mińsk Mazowiecki zamieniło się w prawdziwą mekkę „brazylijskich chwytaczy”. Do hali przy SP nr 1 zjechało w sumie ponad 550 zawodników jiu jitsu. Było tłoczno.

Grand Prix zostało rozegrane w trzech grupach wiekowych: senior, młodzież i dzieci w następujących formułach GI- kimona oraz NO GI (bez kimon).

Na trzech matach mniejszej sali w Koperniku walczyło ponad 220 dzieci i młodzieży z całej Polski : Olsztyna, Szczytna, Rudy, Warszawy, Radomia, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Białegostoku, Sochaczewa, Poznania itp. Zagościła także liczna grupa ze Słowacji.

Najmłodsi uczestnicy mieli po 5 lat i dali prawdziwy pokaz zaciętej walki. Pojedynkom towarzyszyły niemałe emocje trenerów, a jeszcze większe rodziców. Każdy z uczestników dostał „kawał blachy” i dyplom, a najlepsi nagrody.

Duża hala sportowa została opanowana przez seniorów gdzie walki toczyły się równolegle na czterech matach. I tutaj emocji także nie brakowało, a liczba uczestników, która z roku na rok jest coraz większa zaskoczyła wszystkich. Jak zwykle zawitali do nas Przyjaciele z Białorusi, którzy już tradycyjnie pojawiają się na naszych turniejach rokrocznie. Na zawody organizowane przez MKS MMA TEAM i Klub Walki Grappler  zjechały największe kluby z całej Polski. W sumie stoczono prawie 500 walk.

Frekwencja z każdym rokiem jest coraz większa, a w tym rekordowa – i to z jednej strony bardzo nasz cieszy, ale z drugiej stawia przed nami wysoko poprzeczkę organizacyjną, której staramy się sprostać- podsumowują organizatorzy Ewelina i Marcin Frankiewicz. Tegoroczne zawody odbyły się pod Patronatem i przy współudziale Polskiego Związku Ju jitsu. Mamy satysfakcję, że brazylijskie jiu jitsu prężnie się rozwija, a Mińsk Mazowiecki powoli staje się stolicą BJJ w Polsce obok innych, dużo większych ośrodków sportowych w naszym kraju. I to motywuje nas do kolejnych edycji.

Jednocześnie dziękujemy Włodarzom Miasta i Powiatu: Burmistrzowi Panu Marcinowi Jakubowskiemu i Staroście Mińskiemu Antoniemu Janowi Tarczyńskiemu. Wielkie podziękowania także dla Dyrektora Mosir Roberta Smugi i Działu Imprez oraz dla Dyrektora Departamentu Sportu Mirosława Krusiewicza i Radnego Miasta Łukasza Lipińskiego za obecność i ufundowanie pucharów.

Naszym Klubowiczom za pomoc w organizacji, która jest bezcenna. Wszystkim sędziom i pozostałym osobom, które miały swój udział w tym wydarzeniu.

Wszystkim naszym kochanym dzieciakom gratulujemy wyników i jesteśmy dumni z Waszych i Naszych wspólnych osiągnięć. Widzimy się na macie.

KW GRAPPLER

Wstecz

Rotator zdjęć

  • MKS MAZOVIA
    MKS MAZOVIA
  • Gmina Mińsk Mazowiecki

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 22182