Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 19 sierpnia 2018

Imieniny:

Jana, Bolesława, Ludwika

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

  • Europa dla Obywateli
  • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Finał Powiatowej Ligi Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej

Kolejny, już XIX Finał o Mistrzostwo Powiatu w piłkę siatkową chłopców szkół ponadgimnazjalnych za nami. 12 kwietnia w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mrozach spotkały się cztery najlepsze szkolne reprezentacje w piłkę siatkową. Po 10 kolejkach zmagań do finału awansowały: LO Mrozy, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 „Mechanik”, Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej oraz Zespół Szkól Ekonomicznych „Ekonom”. W pierwszym półfinale zagrali ze sobą – gospodarze – LO Mrozy oraz „Ekonom”. Spotkanie od pierwszych akcji było zacięte i wyrównane. Żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć na więcej niż 2 punkty przewagi, by móc spokojnie zmierzać po zwycięstwo. Ostatecznie więcej zimnej krwi i determinacji okazali mińszczanie wygrywając na przewagi. Niestety była to jedyna tak zacięta partia. Licealiści z Mrozów bardzo szybko wzięli odwet za porażkę z pierwszego seta i w kolejnych trzech odsłonach triumfowali, wygrywając zdecydowanie w każdej z partii.

Druga para półfinalistów to „Mechanik” i „Piękna”. Mecz od początku był bardzo nerwowy z dużą ilością błędów własnych. Jednak z każdą kolejną akcją to siatkarze z Mechanika zyskiwali przewagę a ich gra wyglądała lepiej. Dwie następne partie do dominacja w polu zagrywki mechaników a sety wygrane do 7 i 5 nie pozostawiły wątpliwości kto w tym dniu powinien znaleźć się w wielkim finale. Przegranym półfinałów pozostał finał pocieszenia, czyli mecz o 3 miejsce. W nim więcej sił i chęci na podium wykazał „ekonom” i po trzysetowym meczu mogli cieszyć się ze zdobycia brązowych medali.

Nadszedł czas na wielki finał. Dokładnie taka sama para jak przed rokiem. Wiadomo było, że nikt tu nie odpuści i będzie walka na całego. Pierwsza odsłona to dobra gra miejscowych i zasłużone prowadzenie 17:11. Mińszczanie jednak nie załamali rąk i niebawem na tablicy pojawił się wynik 17:17. Niestety duża ilość błędów własnych i dobra gra blokiem zawodników z Mrozów dała im zwycięstwo. Mocno podrażniony zespół z Mińska szybko wziął się do odrabiania strat i po bardzo dobrej grze pewnie wygrali 2 seta do 11. Emocje wróciły w 3 secie gdzie walka toczyła się punkt za punkt a lepsi okazali zawodnicy pod opieką Ryszarda Wolskiego. Czwarty set to pewne zwycięstwo Mechanika i wszystko stało się jasne. Rewanż za poprzedni sezon stał się faktem.
W skład mistrzowskiego zespołu wchodzą: Adrian Gąsior (k), Mateusz Foryś, Hubert Wilczak, Tomasz Uściński, Tomasz Kałuski, Paweł Ławecki, Przemysław Szuba (L), oraz Adrian Perzanowski, Jakub Bińskiewicz, Patryk Pyska, trener Ryszard Wolski.

Należy dodać, że zespół z Mechanika dwa dni wcześniej jako jedyny przedstawiciel naszego powiatu uczestniczył w finale regionu siedleckiego, zajmując czwarte miejsce.

Uczestnicy odebrali z rąk dyrektora ZSZ nr 2 Tomasza Płochockiego pamiątkowe puchary i medale ufundowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, a najlepsi zawodnicy z każdego zespołu statuetki. A otrzymali je:
Paweł Ławecki – „Mechanik”
Jakub Żurawski – LO Mrozy
Daniel Krzewiński – „Ekonom”
Piotr Chrościcki – LO „Piękna.”      

ZSZ nr 2, fot. z arch. szkoły

Wstecz

Rotator zdjęć

  • Gmina Mińsk Mazowiecki
  • MKS MAZOVIA
    MKS MAZOVIA

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 17537