Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 22 września 2018

Imieniny:

Joachima, Maurycego, Darii

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

  • Europa dla Obywateli
  • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

"Dumny Feliks" - X Kolarski Memoriał F. Rawskiego w Mińsku Mazowieckim

Absolutną dominacją kolarzy z mińskiego Klubu V-MAX zakończył się X Kolarski Memoriał Feliksa Rawskiego rozegrany w ostatnią sobotę w naszym mieście. Kolarze, którzy zjechali tego dnia z najróżniejszych zakątków kraju, ścigali się na drogach równoległych do autostrady A-2 między Arynowem a Jakubowem. Mimo trwającego długiego weekendu majówkowego, na starcie stanęło 140 pełnoletnich zawodniczek i zawodników, a zmagania toczyły się we wszystkich kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy z V-MAXu wystawili na ten wyścig cały najmocniejszy skład, bowiem sprawą honoru było godnie wypaść na własnym terenie i przed własną publicznością. No i oczywiści, mając za swojego patrona - Feliksa Rawskiego, kolarze trenera Jacka Tomkiewicza musieli dać z siebie więcej niż 100 procent.

Doświadczenie, umiejętność pracy zespołowej w peletonie i ogólna świetna dyspozycja zadecydowały, że drużynowo i indywidualnie "V-MAX Mińsk Mazowiecki" zdominował całą mińską edycję wielkiego cyklu ŻTC BIKE RACE!  Zawodnicy z herbem naszego miasta na piersi podczas dekoracji zwycięzców aż 5-krotnie wchodzili na podium. Wielkie gratulacje dla naszych Mistrzów Polski - Sylwii Stoń i Mateusza Mikulskiego oraz dla Rafała Sabaka, Andrzeja Polaka i Zbyszka Potylickiego. Słowa uznania również dla pozostałych "V-MAXowców" za wykonanie ciężkiej pracy w peletonie na rzecz kolegów.

Na zakończenie imprezy rozegrano jeszcze tradycyjny konkurs jazdy rowerem po 10-metrowej szynie kolejowej. Uczestnicy tej konkurencji znów mają wiele do myślenia... Nikomu nie udało się pokonać szyny. W tej konkurencji "Mistrz Feliks" dalej pozostaje niedościgniony.

Organizatorami wyścigu w Mińsku Mazowieckim byli: Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów, Klub Kolarski V-MAX, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Muzeum Ziemi Mińskiej. Nie ma wątpliwości, że każdego roku ta impreza wygląda coraz okazalej, a to dzięki wsparciu lokalnych sponsorów kolarstwa, czyli firmom SKODA-CARSED oraz KOSBUD.

Szosowy sezon kolarski w pełni. Najmłodsi kolarze z mińskiego V-MAXu stawiają swoje pierwsze kroczki i nabywają doświadczenie w najróżniejszych wyścigach MTB. Młodzież i dorośli zawodnicy wybierają znacznie trudniejsze konkurencje szosowe. Właśnie pod znakiem rywalizacji szosowców już niebawem, bo 24 czerwca ogólnopolski peleton stanie na starcie w pobliskim Jakubowie. Zapraszamy.

Jacek Tomkiewicz, fot. z arch. KK V-MAX, Piotr Kuchta

Wstecz

Rotator zdjęć

  • Gmina Mińsk Mazowiecki
  • MKS MAZOVIA
    MKS MAZOVIA

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 18894
baner toplayer
https://www.minsk-maz.pl/580,konkurs-na-najpiekniejsza-klacz-masci-kasztanowatej