Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 22 czerwca 2018

Imieniny:

Jana, Pauliny, Tomasza

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

 • Europa dla Obywateli
 • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Warsztaty genealogiczne w MDK

Gdzie szukać źródeł genealogicznych?
Jak czytać księgi metrykalne i hipoteczne?
Jak poznać dzieje swojej nieruchomości?

Przyjdź na warsztaty genealogiczne i poznaj historię własnej rodziny! Pomożemy Ci w korzystaniu z zasobów różnych archiwów, w tym z opublikowanych w internecie metryk parafialnych!

Spotkanie prowadzi dr Andrzej Nowik.
Bilet 5 zł (do kupienia przed warsztatami).

Park handlowy ALEJA w MDK

Chcesz pozbyć się zbędnych rzeczy, a przy okazji miło spędzić czas? Zapraszamy do MDK Mińsk Mazowiecki na wyprzedaż garażową i antykwaryczną! 10 czerwca 2018 r., godz. 9.00 - 13.00.

Jesteś zbieraczem i Twoje skarby nie mieszczą się już w domu? Przyjdź i daj szanse na nowe życie swoim znudzonym ubraniom, książkom, zabawkom, winylom, bibelotom i innym szpargałom.

Miejsca jest dużo, więc nie musisz się zapisywać, żeby wystawić swoje rzeczy. :)
Pamiętaj, żeby zadbać we własnym zakresie o zabezpieczenie swojego stoiska przed deszczem lub innymi kaprysami pogody.

Wstęp dla kupujących jest darmowy.
Od wystawców rzeczy używanych i rękodzieła MDK również nie pobiera żadnych opłat.
Gastronomia (food-trucki i inne) wg cennika MDK (5m2 – 50,00 zł).

Partnerem wydarzenia jest OLX Polska i Warszawska zapieksy & kawa.

** Zgodnie z uchwałą nr XI.121.2015 Rady Miasta Mińsk Mazowiecki w sprawie opłaty targowej inkasent (tj. Pani Elżbieta Patejczyk i Pan Andrzej Patejczyk) mają prawo do pobrania opłaty targowej.

MDK

Warsztaty FLAMENCO

Flamenco to emocje – żal, miłość, radość, smutek, tęsknota, ale także nienawiść czy zemsta - zaśpiewana, wytańczona, wygrana na strunach hiszpańskiej gitary, oddana silnym rytmem cajonu, kastanietów, czy po prostu wyklaskana.

Zapraszamy na warsztaty flamenco, które poprowadzi La Bogusha - Bogumiła Delimata - tancerka flamenco, malarka, która urodziła się we Wrocławiu w cygańskiej rodzinie o tradycjach muzycznych.

Ważnym elementem działalności Bogumiły Delimaty są inicjatywy kulturalne skierowane do członków społeczności romskich – ich fundamentem są działania warsztatowe łączące wątki integracyjne (poznawanie się, nawiązywanie współpracy pomiędzy osobami pochodzącymi z różnych środowisk romskich oraz nie-romskich) oraz stricte edukacyjne (rozwijanie i poszerzenie umiejętności tanecznych profesjonalnych tancerek romskich o elementy tańca flamenco).

Warsztaty obejmują:
- wprowadzenie do Flamenco
- palos, compas/rytm
- technika
- choreografia/Por Tangos

Jak się przygotować?
PANIE: buty na lekkim obcasie, spódnica
PANOWIE: wygodne buty i spodnie

Limit miejsc: 30 na każdy dzień

Zakup biletu jest jednoznaczny z zapisaniem się na warsztaty.
- 16.06 (sob.) - https://ekobilet.pl/mdkminsk/warsztaty-flamenco-24935/268008-bilety
- 17.06 (niedz.) - https://ekobilet.pl/mdkminsk/warsztaty-flamenco-24935/268009-bilety

 

Przedłużony nabór wniosków na wymianę piecy

INFORMACJA
przedłużony nabór wniosków na wyminę piecy

W związku z wydłużonym przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych terminem naboru wniosków w ramach Działania 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza – wymiana urządzeń grzewczych, Miasto Mińsk Mazowiecki informuję, że nadal istnieje możliwość zgłaszania się mieszkańców, którzy są zainteresowani wymianą starych piecy. Planowany termin realizacji projektu – to 2019 rok.


Nabór zostaje wydłużony do dnia 22.06.2018 r. – ostatni dzień złożenia deklaracji udziału w projekcie.
Warunki udziału w projekcie:
1. W programie mogą wziąć udział właściciele nieruchomości :
- osoby fizyczne,
- wspólnoty mieszkaniowe,
- osoby prawne
położonych na terenie Miasta Mińsk Mazowiecki
Program nie dotyczy nieruchomości, w których prowadzona jest działalność gospodarcza i które mają nieuregulowany stan prawny własności.
2. Złożenie deklaracji udziału w projekcie do dnia 22.06.2018 r. do Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki pok. 105
3. Złożenie świadectwa energetycznego dla budynku, z którego będzie wynikać, że w wyniku realizacji projektu budynek mieszkalny osiągnie określone standardy energetyczne dla domów jednorodzinnych nie może przekroczyć 150 kWh/(m2 x rok), zaś dla domów wielorodzinnych nie może przekroczyć wartości 135 kWh/(m2 x rok) – najpóźniej do dnia 9 lipca 2018 roku.
4.    Złożenie specyfikacji technicznej kotła (ofertę cenową zakupu kotła z jego montażem oraz z dwiema
ofertami równoważnymi zawierającą w szczególności informacje o parametrach technicznych planowanego do zakupu kotła) - najpóźniej do dnia 9 lipca 2018 r.
    
O przystąpieniu do Projektu decyduje kolejność wpływu deklaracji oraz limit kwotowy dofinansowania wynikający z Regulaminu konkursu, tj. 1 500 000  zł.

W załączeniu druk Deklaracji przystąpienia do projektu.

Salezjański rodzinny piknik ekologiczny

Udana niedziela w dobrym towarzystwie, czyli salezjański rodzinny piknik ekologiczny.

Niedziela to tradycyjny czas spędzany z rodziną i przyjaciółmi. Ostatni majowy weekend, (a w szczególności niedziela 20 maja)  stał się spotkaniem takiej wielkiej rodziny, rodziny salezjańskiej w Mińsku. Kolejny raz przy wsparciu rodziców, uczniów, nauczycieli i przyjaciół Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim udało się zorganizować uroczystość Maryi Wspomożycielki Wiernych – Dzień Wdzięczności Mamom i piknik rodzinny. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godzinie 11.30 poprowadzoną przez dyrektora ,ks. Ryszarda Woźniaka. Po liturgii dzieci wręczyły mamą upieczone przez siebie ciasteczka jako symboliczne podziękowanie za ich miłość i trud, jaki wkładają w wychowanie swoich pociech. Następnie młodzi artyści umilali występami  czas wszystkim przybyłym gościom  Śpiewom i tańcom nie było końca. Swoje umiejętności zaprezentował szkolny zespół „Ludowiaki”, wokalno – instrumentalna  grupa „Kreska” oraz chór szkolny” Vivo” oraz poszczególne klasy, które swoje występy związały z tematem przewodnim pikniku – ekologią.

Sala gimnastyczna okupowana była już od wczesnych godzin przez wszystkich, którzy chcieli spróbować swoich sił w mini golfie. Dzieci natomiast spalały swoja niespożytą energię na dmuchanych zamkach. Zarówno starsi, jak  i młodsi uczestnicy zabawy mogli również spróbować swoich sił w ujeżdżaniu mechanicznego byka. Kolejkom nie było końca, za co dziękujemy Przedszkolu „Mini Raj” i Pomocy Drogowej Laskowski. Po raz kolejny okazało się, że rzut podkową, w którym główną nagrodę zapewniła Stadnina Wielgosówka z Cegłowa, jest czymś, za czym warto ustawić się w kolejce. Przejażdżka na kucyku również stanowiła atrakcyjny punkt niedzielnej zabawy. Również stanowisko Nadleśnictwa w Mińsku Mazowieckim, które wraz z firmą Meble Marzeń prezentowało sposób montażu budek lęgowych dla ptaków, które dzieci mogły samodzielnie złożyć, cieszyło się dużą popularnością.

Emocji dostarczyła też loteria, w której nagrodami były między innymi lekcja tenisa, bilety do kina czy  możliwość zwiedzenia stadionu Legii. Swoje miejsce miała także  akcja „Uwolnij książkę”. Nie mogło zabraknąć stanowiska z malowaniem twarzy, w końcu co to za impreza bez księżniczki, pirata czy  motylka. Dzieciaki miały możliwość nauczyć się sortowania śmieci i wygrać nagrodę ufundowaną  przez ManufakturęA ze Stojadeł. Natomiast klasa IIa  gimnazjum podsumowała swoją nagrodzoną akcję zbierania elektrośmieci. Nie zabrakło również w naszym gronie szachistów.

Oczywiście towarzyszył nam grill, goszczący uczestników zabawy karkówką i  kiełbaską.. Pycha!!! Kawiarenka zapewniła też  coś do picia i słodkie ciasta. Nie zabrakło popcornu, waty cukrowej i gofrów, ale  trzeba było odstać swoje w kolejce. Dużym powodzeniem cieszyło się stanowisko ze zdrową żywnością, gdzie można było skosztować różnych smakołyków, począwszy od zupy dyniowej, chłodniku po ciasto z fasoli czy domowy chleb z wegańskim paprykarzem i smalcem. Palce lizać!

    Zabawa była przednia, uczestnikom uśmiech z twarzy nie schodził. To była udana niedziela w dobrym towarzystwie.


Edyta Abramowska, przedstawicielka Rady Rodziców
 przy Szkołach Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim
fot. z arch. Szkól Salezjańskich

Informacja Burmistrza Miasta dot. działek przy ul. Grochowskiej

Ogłoszenie o przetargach ustnych nieograniczonych na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Marii Grochowskiej ...

Obwieszczenie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie

Obwieszczenie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie udzielenia pozwolenia wodnoprawnego na odprowadzenie do rzeki Srebrnej wód opadowych i roztopowych pochodzących z powierzchni ul. Górki ...

Od 10 czerwca zmiana rozkładów jazdy komunikacji miejskiej

Od 10 czerwca 2018 zmiana rozkładów jazdy autobusów linii komunikacji miejskiej. Zmienione rozkłady w załączeniu...

 • M1 dni robocze
 • M1 soboty, niedziele i święta
 • M2 dni robocze
 • M2 soboty, niedziele i święta
 • M3 w kierunku ul. Osiedlowej - dni robocze
 • M3 w kierunku ul. Osiedlowej - soboty, niedziele i święta
 • M3 w kierunku Dworca - dni robocze
 • M3 w kierunku Dworca - sobota, niedziele i święta

Relacja video z XL Sesji Rady Miasta Mińsk Mazowiecki

VII Rajd Po Ziemi Mińskiej Pojazdów Zabytkowych

W sobotę 2 czerwca 2018 r. o godzinie 10:20 wystartowała pierwsza załoga biorąca udział w VII Rajdzie Po Ziemi Mińskiej będącym jednocześnie IV Rundą Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych PZM. Rajd ten współorganizowany był przez Automobilklub Polski i Muzeum Ziemi Mińskiej. Honorowy Patronat nad imprezą objął Burmistrz Mińska Mazowieckiego Marcin Jakubowski.

 Start i meta rajdu odbyły się na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 „Mechanik” im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim.  Trasa rajdu wiodła malowniczymi drogami powiatu mińskiego m.in. przez Cygankę, Stanisławów, Kolno, Wołomin, Pustelnik oraz Mińsk Mazowiecki. Podczas rajdu uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące Przepisów Ruchu Drogowego, historii motoryzacji a także wykazać się zręcznością w próbie sprawnościowej zorganizowanej z pomocą  Wójta Gminy Stanisławów Adama Sulewskiego i Gminnego Ośrodka Kultury na wyłączonej z ruchu ulicy Armii Krajowej w Stanisławowie. Przed przystąpieniem do próby sprawnościowej uczestnicy rajdu musieli jeszcze przejść kurs pierwszej pomocy przygotowany przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą z Mińska Mazowieckiego.

W rajdzie wzięło udział 31 pojazdów, w tym 9 motocykli. Wśród przybyłych samochodów podziwiać można było m.in. Mercedesa  W120, Austina A125 Sheerline Saloon, Volkswagena Transportera T1, Fordy Capri, Dacie 1300 oraz pojazdy naszej rodzimej produkcji takie jak: Syrena 105, Polonezy 1500, Fiaty 125p, oraz Żuki. Najstarszym samochodem  startującym w rajdzie był Austina A125 Sheerline Saloon z 1953 r, a motocyklem Sokół 600 z 1937 r.

Na zakończenie rajdu odbył się konkurs elegancji, na którym zostały wyłonione najładniejsze auta rajdu. Puchar Burmistrza Mińska Mazowieckiego Marcina Jakubowskiego otrzymał Michał Kołtuniak Właściciel Mercedesa-Benz W120 z 1960 roku. Puchar Dyrektora Muzeum Ziemi Mińskiej Leszka Celeja otrzymała Agnieszka Jabłczyńska właścicielka Volkswagena Transportera T1 z 1965 roku. Puchar firmy Elektrocar za najładniejszy samochód otrzymał Marcin Chrzanowski właściciel Austina A125 Sheerline Saloon z 1953 roku, a za najładniejszy motocykl - Maciej Cichocki właściciel Sokoła 600 z 1937 roku. Puchar KDM Magnet dla najlepszego motocyklisty otrzymał Piotr Wojdyga właściciel SHL M11 z 1961 roku. Firma Motokolyaska ufundowała wiatrówki dla najlepszych uczestników rajdu w klasyfikacji ogólnej. W klasie samochodów najlepszy okazał się Michał Leśniewski jadący Renault 5 z 1980 roku, natomiast najlepszym motocyklistą został Piotr Wojdyga jadący motocyklem SHL M11 z roku 1961.

Nagrody oraz upominki rajdowe ufundowali: Burmistrz Mińska Mazowieckiego Marcin Jakubowski, Dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej Leszek Celej, firmy Motokolyaska, Etigraf, Elektrocar, oraz KDM Magnet.

Pierwsze trzy miejsca w poszczególnych klasach zajęli:
Klasa post-1975 – samochody
I miejsce – Michał Leśniewski / Piotr Sidorowicz – Renault 5TL z 1980 r
II miejsce – Wojciech Mucha / Ewelina Mucha – Dacia 1300 z 1979 r
III  miejsce – Maciej Bień / Michał Biernacki – Polonez 1500X z 1980 r
Klasa pre-1975 – samochody
I miejsce – Piotr Kaczmarski / Paweł Kaczmarski – Fiat 125p z 1975 r
II miejsce – Grzegorz Frunckowski / Karol Węgler – Lada 2101 z 1974 r
III miejsce – Michał Kołtuniak / Piotr Kobrzak – Mercedes-Benz W120 z 1960 r
Klasa pre-1955 – samochody
I miejsce – Marcin Chrzanowski/Ewa Kozioł-Chrzanowska – Austin A125 Sheerline Saloon z 1953 r
Klasa post-1975 – motocykle
I miejsce – Marek Bulski – Yamaha XJ650 z 1982 r
II miejsce – Dawid Misiak – Honda CB450S z 1988 r
Klasa pre-1975 – motocykle
I miejsce – Piotr Wojdyga – SHL M11 z 1961 r
II miejsce – Marcin Lipiński / Katarzyna Lipińska – Jawa 250 z 1960 r
III miejsce – Kamil Deska / Katarzyna Deska – MZ ES 250/1 z 1962 r
Klasa pre-1955 – motocykle
I miejsce – Maciej Cichocki – Sokół 600 z 1937 r

Wojtek Urban, fot. z arch. Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych PZM

Zakończenie sezonu Mińskiej Ligi Mistrzów

Mińska Liga Mistrzów i Liga Pretendentów, to rozgrywki piłkarskie w systemie szóstek, które od lat goszczą na mińskich orlikach, w lidze rywalizuje ok. 300, a liczba ta rośnie, atmosfera wokół jest rewelacyjna, a każdy weekend jest pełen pozytywnych emocji i daje dużo energii. Uczestnicy mogą poczuć smak rywalizacji w zdrowym sportowym duchu!!!

Już w najbliższą niedzielę na orliku przy ul. Budowlanej 4 odbędzie się oficjalne zakończenie rozgrywek Mińskiej Ligi Mistrzów i Ligi Pretendentów. Oprócz piłkarskiego święta będzie to też okazja do wsparcia Pawła Matłacza, bramkarza Mazovii Mińsk Mazowiecki, który uległ bardzo poważnemu wypadkowi na boisku, a teraz walczy o odzyskanie sprawności.

Atrakcje dla najmłodszych przygotował Żłobek Jacek i Agatka, a także instruktorzy Akademii Parkour Wschód. Nasza dzielna załoga przygotowuje grill, a na nim za symboliczną opłatą same smakołyki, całość cegiełek przeznaczona na akcję charytatywną! Niespodziankę przygotowuje również 23 baza lotnictwa taktycznego!!!
Zapraszamy serdecznie wszystkich od godz. 12!!!
Do zobaczenia!

https://www.facebook.com/events/181396402523057/

Młodziczki MKS OLIMP wywalczyły srebro w Czechach

W dniach 25-27.05.2018r. w czeskich Lupenicach odbył się XXI Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej  Dziewcząt  „ZMRZLINAK 2018”. Organizatorem był klub VKM Rema Rychnov nad Kneznou. Mecze odbywały się na  dziewięciu otwartych boiskach siatkarskich. Polskę reprezentowały kluby: UKS Jedynka Kozienice, MKS OLIMP Mińsk Mazowiecki, UKS Gepard Wierzbica oraz K.S. SĘP Żelechów.  Łącznie do rywalizacji przystąpiło ponad czterysta siatkarek z pięćdziesięciu dwóch zespołów w trzech grupach wiekowych.   Zawodniczki z klasy sportowej II  gimnazjum funkcjonującej w Szkole Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim rywalizowały w kategorii dziewcząt z roczników 2002 i młodszych.  Spośród dwudziestu zespołów mińszczanki musiały uznać wyższość tylko  drużyny gospodyń i dzięki temu zajęły drugą lokatę w turnieju. W nagrodę otrzymały okolicznościowe koszulki, medale, kosz pełen słodyczy oraz puchar.

Skład drużyny SOS Mińsk Mazowiecki: Maja Bołtowicz, Weronika Celińska, Wiktoria Chabrowska, Patrycja Johna, Dominika Kuć, Klaudia Miszczuk, Zuzanna Miernicka, Renata Piekut, Julita Piotrkowicz, Aneta Perzanowska, Anna Replin, Dominika Złotkowska.

MKS OLIMP, fot. z arch. Klubu

III UFFO Wawer Basketball CUP za nami

W dniach 1-3 czerwca odbył się międzynarodowy turniej koszykówki dla młodzieży (U-13) - III UFFO Wawer Basketball CUP. Zwycięzcą została drużyna Twardych Pierników Toruń.

Turniej zorganizowany został przez sekcję koszykówki Hutnika Warszawa, wystąpiło w nim 16 zespołów rocznika 2005 i młodszych chłopców (13 lat). Na trzech halach w Wawrze (ul. Króla Maciusia 5), na Bielanach (ul. Staffa 3/5) i Mińsku Mazowieckim (ul. Kopernika 9) rywalizowali młodzi koszykarze z Białorusi, Litwy, Łotwy i Polski.

Od początku turniej stał na bardzo wysokim poziomie i trudno było wskazać faworyta. Ostatecznie z pierwszych miejsc w grupie do półfinału awansowały drużyny Hutnika Warszawa, białoruska Prinemanie Grodno, łotewska BK Valmiera oraz Twarde Pierniki Toruń. Do ścisłego finału awansowały ekipy z Grodna i Torunia. W nim lepsi okazali się torunianie, którzy łatwo wygrali z zespołem z Białorusi. W meczu o trzecie miejsce Łotysze pokonali Hutnik i to oni stanęli na najniższym stopniu podium.

Podobnie jak przed rokiem również  przy III edycji UFFO Wawer Basketball CUP dużego wsparcia przy organizacji turnieju udzieliło Ministerstwo Sportu i Turystyki.


KOŃCOWA KLASYFIKACJA TURNIEJU
1.  Twarde Pierniki Toruń
2. Pinemanie Grodno (Białoruś)
3. BK Valmiera (Łotwa)
4. MUKS Hutnik Warszawa
5. TKM Włocławek
6. BS Ogre (Łotwa)
7. MKKS Żak Koszalin
8. UKS MOSM Bytom
9. Vilniaus Krepslnio Mokykla (Litwa)
10. UKS Basket Ósemka Wejherowo
11. MKK Basket Koszalin
12. Gdyńska Akademia Koszykówki
13. WKS Śląsk Wrocław
14. UKS Probasket Mińsk Mazowiecki
15. MKS Pruszków
16. MKS Ochota Warszawa

Przemysław Popek, fot. z arch. III UFFO Wawer Basketball CUP

Lato 2018 z EBU

Zapraszamy na wakacyjne atrakcje w międzynarodowym towarzystwie z Fundacja EBU. Szczegóły na plakatach...

Uroki Italii - wystawa prac plastycznych w MDK

Otwarcie wystawy prac uczestników warsztatów plastycznych dla młodzieży i dorosłych prowadzonych w MDK.

godz. 18:00 WSTĘP WOLNY

Repertuar Kina MUZA

Repertuar Kina MUZA w dniach 5 - 12.06.2018 r.

www.muzakino.pl

Mistrzostwa Mazowsza Przedszkolaków oraz VIII Salezjański Turniej Szachowy

W sobotę i niedzielę 12-13 maja w Zespole Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowiecki zostały rozegrane Mistrzostwa Mazowsza Przedszkolaków oraz VIII Salezjański Turniej Szachowy.

W Mistrzostwach Mazowsza Przedszkolaków wystartowało aż 70 zawodników ze wszystkich zakątków naszego regionu, w tym aż 12 z Mińska Mazowieckiego i okolic. Dla dużej części z nich był to pierwszy start w życiu. Organizatorzy zapewnili doskonałe warunki do gry, poczęstunek dla dzieci i opiekunów. W czasie przerw między rundami najmłodsi mogli pograć między sobą szachami plenerowymi.

Bardzo dobry wynik osiągnęła uczennica „Zerówki” ze Szkoły Salezjańskiej Anna Szabat, która zajęła I miejsce w kategorii dziewcząt do 7 lat. Na uwagę zasługuje także 5. Miejsce Karola Jurka w grupie chłopców do 7 lat oraz 6. miejsce Blanki Bartnickiej w kategorii dziewcząt do 7 lat.

W poszczególnych kategoriach medale zdobyli:

dziewczęta do 7 lat: Anna Szabat (Publiczna Szkoła Salezjańska w Mińsku Maz.), Lena Jastrzębska (Przedszkole Akademia Maluchów w Warszawie), Joanna Ksionek (UKS Czternastka Ursus);

dziewczęta do 6 lat: Danuta Zarzycka (Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Montessori "Iskierka"), Martyna Biegus (UKS Czternastka Warszawa), Pola Beroud (MOK Józefów);

chłopcy do 6 lat: Michał Bombiński (UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Maz.), Feliks Rutkowski (UKS Caissa Warszawa) , Lucjan Lissowski (UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Maz.);

chłopcy do 7 lat: Karol Mielcuch („Zerówka” SP Glinianka), Karol Twardowski (UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Maz.), Mateusz Bagiński (Przedszkole nr 4 im Króla Maciusia Pierwszego w Grodzisku Maz.).

Dzięki hojności, wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody, medale i dyplomy, a najlepsi puchary.

Turniej był współfinansowany ze środków Miasta Mińsk Mazowiecki. Nie był dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Szczegółowe wyniki znajdują się w serwisie chessarbiter.com

Z kolei w niedzielę został rozegrany VIII Salezjański Turniej Szachowy. W szranki turniejowe stanęło 65 młodych adeptów królewskiej gry z Mińska Mazowieckiego, Lublina, Legionowa, Warszawy, Międzyrzeca Podlaskiego, Łukowa, Zielonki, Siedlec, Dębego Wielkiego, Glinianki, Górek, Jakubowa, Grzebowilka.

W poszczególnych kategoriach triumfowali:

Dziewczęta ze szkół podstawowych: Oliwia Zioło, Marcelina Łaszczuk, Katarzyna Pastuszko.

Chłopcy ze szkół podstawowych: Krzysztof Dobosiewicz, Wiktor Kukawski, Dominik Nocek

Dziewczęta ze szkół ponadpodstawowych: Aleksandra Michalska, Klaudia Paździerz, Paulina Paździerz.

Chłopcy ze szkół ponadpodstawowych: Krzysztof Plichta, Michał Pustoła, Piotr Okoła.

Dodatkowo prowadzona klasyfikacja uczniów Szkoły Salezjańskiej: Krzysztof Gardyza, Maciej Ekner, Filip Sankowski (szkoła podstawowa) oraz Michał Pustoła, Piotr Okoła, Monika Szczepaniuk (szkoły ponadpodstaowe).

Uczestnicy otrzymali nagrody i upominki, a najlepsi puchary, medale i dyplomy.

Turniej był współfinansowany ze środków Miasta Mińsk Mazowiecki. Nie był dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Szczegółowe wyniki turnieju znajdują się w serwisie chessarbiter.com


Organizatorzy dziękują sponsorom turniejów: Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej w Mińsku Mazowiecki, Edukacji Językowo-Artystycznej GlobeSchool, Przedszkolu Niepublicznemu Funny Kids Sp. o.o., Sklepowi Rowerowemu Dolata, a także księżom Salezjanom za udostępnienie pomieszczeń szkoły na rozgrywki.

Krzysztof Parol, fot. z arch. MTSZ

Obwieszczenie Starosty Mińskiego

Obwieszczenie Starosty Mińskiego o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na  realizacje inwestycji drogowej - rozbudowie ulicy Osiedlowej w Mińsku Mazowieckim...

24 czerwca - Dzień Patrona Miasta

BURMISTRZ MIASTA MARCIN JAKUBOWSKI I PROBOSZCZ PARAFII KS. MARIAN SOBIESZEK ZAPRASZAJĄ NA 22. DZIEŃ PATRONA MIASTA
I ODPUST PARAFIALNY ORAZ  XX - LECIE PARAFII P.W. ŚW. JANA CHRZCICIELA. 24.06.2018 R. (NIEDZIELA) UL. GEN. K. SOSNKOWSKIEGO 43 A. Szczegóły na załączonym plakacie...

Mecz MAZOVIA - MKS Ciechanów

Zapraszamy na mecz IV Ligi Piłki Nożnej MAZOVIA - MKS Ciechanów, 16.06.2018 r., godz. 17.00, stadion ul. Sportowa 1

Zawody z Zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

Piątego czerwca o godzinie 10:00 w Szkołach Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim już po raz piąty rozpoczęły się Zawody z Zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Pomysłodawcą tych zawodów jest nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa, pan Piotr Bartosiak. Dzięki dofinansowaniu ze strony Pana Burmistrza Marcina Jakubowskiego i Pana Starosty Antoniego Tarczyńskiego zakupiono statuetki i nagrody dla zwycięzców. Pana Burmistrza reprezentowała pani Dorota Odalska-Rychter – Koordynator Zespołu ds. Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych. Całe wydarzenie rozpoczął ks. wicedyrektor Marek Widzyk, który zwrócił szczególną uwagę na edukacyjne znaczenie tego spotkania, możliwość zdobycia wiedzy i wykorzystania jej do pomocy innym.

Gdy wszystkie zaproszone drużyny składające się z kapitana i czterech innych uczestników, potwierdziły swą obecność, rozlosowano poszczególne stanowiska do praktycznej i teoretycznej części zawodów. Delegaci ze szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi mieli 15 minut na zdobycie maksymalnej liczby punktów -30 z części pisemnej, zaś uczniowie drużyn szkół ponadgimnazjalnych – 40 punktów, w tym samym czasie. Po sprawdzeniu wiedzy teoretycznej, nadszedł moment na wykorzystanie wiedzy w praktyce. Uczestnicy konkursu z zapałem zabrali się do pracy, spisując się przy tym bardzo dobrze. Zakres zadań praktycznych obejmował między innymi przypadki: hiperglikemia, hipoglikemia, epilepsja, złamanie kończyn, poparzenie prądem oraz resuscytację krążeniowo-oddechową. Warto dodać, że młodzi ratownicy uratowali życie we wszystkich przypadkach! Widać było, że bardzo wczuli się w rolę, co pomogło im skuteczniej działać. Gdy nadeszła zasłużona chwila odpoczynku uczestnicy wraz z sędziami mogli poczęstować się świeżymi owocami i napojami zasponsorowanymi przez Radę Rodziców Szkół Salezjańskich. Po przerwie ogłoszono wyniki zawodów. Zwycięzców wyłoniono w dwóch kategoriach. W kategorii szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi pierwsze miejsce zajęła Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa im św. Dominika Savio, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika, a trzecie zajęła drużyna z Gimnazjum im. Polskiej Macierzy Szkolnej. W kategorii szkół średnich zwyciężył Zespół Szkół Ekonomicznych, drugie miejsce wywalczyła drużyna z Zespołu Szkół M. Skłodowskiej-Curie a trzecie Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. Powstańców Warszawy. Pani wicedyrektor Renata Bakuła podsumowała całe wydarzenie ciepłymi słowami. Zauważyła, że wszyscy tu obecni są zwycięzcami, ponieważ wszyscy podnieśli poziom umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy.

Po wręczeniu statuetek i nagród organizatorzy zawodów podziękowali serdecznie wszystkim nauczycielom, którzy przygotowywali drużyny do konkursu, panom strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim, panu Mariuszowi Boguszowi – ratownikowi medycznemu, który podjął się zadania objęcia funkcji sędziego głównego, pani Annie Maćkowskiej – pielęgniarce szkolnej, która już piąty rok angażuje się w organizację tego wydarzenia oraz sponsorom: Panu Burmistrzowi i Panu Staroście. Spotkanie zakończyło się gorącymi brawami dla wszystkich uczestników a w szczególności dla drużyn na podium.

Uczniowie kl. I SLO
fot. z arch. Szkół Salezjańskich

 

 

MUZYCZNA WIOSNA MIAST PARTNERSKICH MM 2018 - koncert z okazji Dni Miasta

"MUZYCZNA WIOSNA MIAST PARTNERSKICH MM 2018" - Koncert z okazji Dni Miasta Mińsk Mazowiecki - 25.05.2018 r. Koncert odbył się na Sali Koncertowej Miejskiej Szkoły Artystycznej w Mińsku Mazowieckim im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim. W koncercie udział wzięli min. Sofia Zhukova (Ukraina), Pascal Perrier / Tik Tak (Francja), Miejska Orkiestra Kameralna, Soliści MSA...

Kampania promująca honorowe krwiodawstwo ”TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE”

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zaprasza do oddawania krwi mieszkańców woj. mazowieckiego szczególnie w miesiącach letnich (czerwiec-wrzesień), kiedy występuje zwiększone zapotrzebowanie na krew. W czasie wakacji spada liczba honorowych dawców krwi, natomiast liczba pacjentów potrzebujących jej jest większa, niż w innych miesiącach.

Wszystkie zdrowe osoby w wieku 18 – 65 lat legitymujące się dokumentem tożsamości ze zdjęciem, zapraszamy do siedziby Centrum Krwiodawstwa przy ul. Saskiej 63/75, do naszych Oddziałów Terenowych oraz na akcje krwiodawstwa zaplanowane na terenie Warszawy i woj. mazowieckiego. Harmonogram akcji krwiodawstwa dostępny jest w linku: http://www.rckik-warszawa.com.pl/pliki/plan.pdf  

Szczegółowe informacje na temat możliwości oddania krwi udostępnione są na stronie internetowej RCKiK w Warszawie www.rckik-warszawa.com.pl

Poniżej zamieszczamy link do spotu promującego honorowe krwiodawstwo:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=wbuGW123JKo

Pociągiem "Słonecznym" na wakacje

W tegoroczne wakacje już po raz czternasty na tory wyjedzie pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich. Będzie kursował codziennie w okresie 23 czerwca – 2 września w relacji Warszawa Zachodnia – Ustka – Warszawa Zachodnia. Zatrzyma się m.in. w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Wejherowie, Lęborku i Słupsku. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie sloneczny.mazowieckie.com.pl.

Pociąg „Słoneczny” składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych i lokomotywy Traxx. Podróż jest szybka i komfortowa. Z Warszawy do Trójmiasta „Słoneczny” dojeżdża w niespełna 3 godziny, do Ustki w zaledwie 5 h 21 min. Wagony piętrowe są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt. Na pokładzie dostępny jest również catering. Nad spokojnym przebiegiem podróży każdego turysty czuwa uprzejma obsługa pociągu.

Bilety na przejazdy pociągiem „Słoneczny” są do nabycia w bardzo atrakcyjnych cenach, ponadto w cenie biletu podróżny może zabrać rower lub psa. Zakupu biletów można dokonać w kasach biletowych, za pośrednictwem strony bilety.mazowieckie.com.pl, w aplikacji skycash, w biletomatach KM, a także bezpośrednio u kierownika pociągu. Wakacyjnemu połączeniu stolicy z wybrzeżem towarzyszy akcja promocyjna „Słoneczny wysyp rabatowy”, dzięki której osoby podróżujące pociągiem „Słoneczny” mogą skorzystać z atrakcyjnych zniżek w interesujących miejscach nad morzem.

 • Rozkład jazdy pociągu Słoneczny 2018
 • Pociąg Słoneczny

Wystawa w Muzeum Ziemi Mińskiej

Zapraszamy na Wystawę w Muzeum Ziemi Mińskiej ... śpieszmy Węgrów w boju wspierać ... Polacy w Powstaniu Węgierskim 1848-1849. Wystawa czynna będzie od 18.06. do 03.07.2018

 • Węgry plakat

Jubilaci 50-lecia Pożycia Małżeńskiego w Mińsku Mazowieckim

W dniu 8 czerwca 2018 roku, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jubileusze małżeńskie świętowały 32 pary z Mińska Mazowieckiego ( 50-lecie pożycia małżeńskiego - 29 par, 60-lecie pożycia małżeńskiego - 2 pary, 63-lecie pożycia małżeńskiego - 1 para).

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wręczył Jubilatom Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski. Pogratulował wszystkim tak długiego, zgodnego i szczęśliwego pożycia małżeńskiego. Życzył dalszych pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu, zrealizowania wszystkich zamierzeń i planów oraz wielu spokojnych dni w gronie rodziny i przyjaciół.

Podczas uroczystego spotkania Jubilaci otrzymali dyplomy gratulacyjne i okolicznościowe upominki. Były kwiaty, toast za zdrowie Jubilatów, tort oraz pamiątkowe zdjęcia.  Nie zabrakło dobrej zabawy przy poczęstunku i muzyce w wykonaniu zespołu „Safari”.

USC, fot. z arch. UM

 • IMG_6265
 • IMG_6279
 • IMG_6295
 • IMG_6312
 • IMG_6332
 • IMG_6350
 • IMG_6366
 • IMG_6380
 • IMG_6397
 • IMG_6434

Program "Dobry Start" 300 zł dla ucznia

Program "Dobry Start" to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymują świadczenie bez względu na dochód ... więcej na załączonej ulotce...

 • Dobry Start ulotka_

Koncert Szkoły Muzycznej YAMAHY

Zapraszamy na koncert Szkoły Muzycznej YAMAHY - 16 czerwca 2018 r., godz. 18.00, Szkoła podstawowa nr 3, ul. Budowlana 2...

 • Yam-A3-VI2018-int

We śnie... warsztaty interpretacji snów

Zapraszamy na bezpłatny warsztat, podczas którego psycholog i psychoterapeuta Andrzej Papis przedstawi współczesne podejście do psychologii marzeń sennych. Będzie możliwość, aby popracować nad własnymi snami. Jeśli intrygują Cię nocne wizje, szukasz w nich ukrytego znaczenia – ten warsztat jest w sam raz dla Ciebie! Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na: andrzej@akademiapop.org
 

 

 • sny warsztat

„Złota Sójka” - III Cegłowski Festiwal Muzyczny 2018

„Złota Sójka” -   III Cegłowski Festiwal Muzyczny 2018 - 19.06. 2018 r - przesłuchania konkursowe od godz. 11.00 - szczegóły na załączonym plakacie ...

 

 • ZLOTA SOJKAsmall

Mińska delegacja z wizytą na Litwie

W dniach 7-11 czerwca br. delegacja z Mińska Mazowieckiego uczestniczyła w spotkaniu miast partnerskich w Telszach na Litwie. Przewodniczącą delegacji była sekretarz miasta Jadwiga Frelak, a towarzyszyli jej: pracownik Urzędu Miasta Alicja Cichoń oraz radni Barbara Reda i Robert Gałązka.

Spotkanie miast partnerskich litewskich Telsz wpisywało się w cykl wydarzeń uświetniających obchody 100-lecia odzyskania przez Litwę niepodległości. Z tej okazji 8 czerwca gościem honorowym uroczystości był były Prezydent RP Bronisław Komorowski, który na zaproszenie gospodarzy wygłosił wykład o braciach Stanisławie i Gabrielu Narutowiczach. Stanisław Narutowicz był sygnatariuszem Aktu Niepodległości Litwy, a jego brat Gabriel – pierwszym Prezydentem Polski. Po konferencji poświęconej braciom odsłonięto tablicę ku ich pamięci. Znajduje się ona na ścianie kościoła, w którym obaj bracia zostali ochrzczeni. Jest to inicjatywa dr. Jana Skłodowskiego, badacza historii Kresów, wsparta przez Fundację Pomoc Polakom na Wschodzie ze środków Senatu RP oraz Samorząd Rejonu Telszewskiego. Uroczystego odsłonięcia tablicy dokonali Biskup Telsz Kęstutis Kėvalas, Mer Rejonu Telszańskiego Petras Kuizinas oraz Dyrektor Instytutu Polskiego, Radca Ambasady RP w Wilnie Marcin Łapczyński.

Niezapomnianym przeżyciem dla mińskiej delegacji było zaproszenie ze strony prezydenta Bronisława Komorowskiego do wspólnego odwiedzenia po głównych uroczystościach rodzinnych stron prezydenta. Najpierw muzeum „Alka” z pamiątkami rodu sięgającymi setek lat wstecz, następnie drewniany dwór w Dżuginianach, gdzie wychowała się babcia prezydenta.

Wśród delegacji zagranicznych znaleźli się przedstawiciele miast partnerskich Telsz z Niemiec, Czech, Francji, Austrii, Szwecji, Rosji i Białorusi. Do ich grona dołączyła Mestia z Gruzji, z którą podpisanie partnerstwa było jednym z punktów wydarzenia. Niektóre z miast partnerskich Telsz są również partnerami Mińska Mazowieckiego, np. francuskie Saint-Egreve, czeskie Krnov, czy białoruska Orsza. Ich przedstawiciele wraz z mińską delegacją mieli okazję do rozmów o kolejnych wspólnych projektach. Najbliższy już jesienią tego roku.

Gospodarze zorganizowali szereg spotkań merytorycznych oraz wydarzeń kulturalnych, jak np. spektakl teatralny, koncerty, czy piknik nad jeziorem, gdzie każda z delegacji prezentowała do degustacji przysmaki z ich krajów.

Spotkania miast partnerskich Mińska Mazowieckiego są okazją do wymiany doświadczeń oraz planowania wspólnych projektów, których uczestnikami mieszkańcy naszego miasta już nie raz byli. Są to wymiany młodzieży szkolnej, koncerty, wystawy, a przed nami szereg innych obszarów życia.

Oprac i fot. A. Cichoń

 • LITWA 2018 2
 • 20180608_122841
 • 20180608_142231
 • IMG_20180609_192411
 • 20180608_190114
 • 20180608_191455
 • 20180608_193804
 • 20180609_095637
 • 20180609_105601_001_01

ŻTC BIKE RACE

Po kilku latach starań do zacnego grona gospodarzy podejmujących na swoim terenie ogólnopolski kolarski peleton dołącza Gmina Jakubów !!! Po Mińsku Mazowieckim, Dębem Wielkim, Mrozach to właśnie w Jakubowie w dniu 24 czerwca na ziemię mińską ściągnie z całego kraju czołówka kolarzy szosowych. Punktualnie o godz.12,00 spod Urzędu Gminy w Jakubowie ruszy kolorowa masa zawodników, którzy zmierzą się ze specyficzną trudną trasą. Najciekawiej zapowiada się finisz wyścigu. Tuż po ostatnim ostrym zakręcie już w centrum Jakubowa po 200 metrach umiejscowiona będzie końcowa kreska. Poziom adrenaliny zapewne będzie wysoki zarówno u zawodników jak i kibiców więc apelujemy o ostrożność. Należy wnioskować, że tego dnia na szosach wokół Jakubowa pojawi się cała krajowa elita kolarska gdyż tydzień później rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski a jakubowski wyścig będzie ostatnią okazją do sprawdzenia sportowej formy.

Nie ukrywamy, że najbardziej interesuje nas występ mińskiego Klubu Kolarskiego V-MAX, który wystąpi w nieco okrojonym składzie. Zawodnicy trenera Jacka Tomkiewicz jak zawsze zapowiadają walkę o podium co z powodzeniem potwierdzili już w poprzednich wyścigach. Przypomnijmy, że ŻTC BIKE RACE to wyścig wyłącznie dla kolarzy pełnoletnich więc młodzi jakubowscy adepci tutejszej szkółki kolarskiej będą wspierać starszych kolegów wyłącznie siłą głośnych gardeł..i podając bidony na trasie.

Organizatorzy tej imprezy czyli Gmina Jakubów, Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów oraz Klub Kolarski V-MAX serdecznie zapraszają do kibicowania w tej przepięknej imprezie którą patronatem honorowym objęła Pani Wójt Jakubowa - Hanna Wocial.

Jacek Tomkiewicz

 • żtc bike race

Sukcesy Mariusza Domalewskiego

W ostatni weekend maja w Poznaniu odbyła się pierwsza runda mistrzostw Polski i międzynarodowych mistrzostw Alpe Adria. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w niedzielnych zawodach Mariusz Domalewski zajął pierwsze miejsce w Pucharze Polski  i trzecie miejsce w międzynarodowych mistrzostwach Alpe Adria.

Dla fanów wyścigów motocyklowych można tylko dodać, że w najwyższej klasie Alpe Adria jeździ były zawodnik Moto 3 Karel Hanika.  Podsumowując, Dom EL wrócił z czterema pucharami.  Dwa za pierwsze miejsce w Pucharze Polski Rookie 1000, jeden za 2 miejsce w Alpe Adria i kolejny za 3 miejsce również w Alpe Adria.  Dziękujemy Grupie Jackonet za to, że uwierzyła w talent Mariusza i wspiera go na każdym kroku. Gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw.

Warto wspomnieć, że karierę sportową Pana Mariusza wspiera również Miasto Mińsk Mazowiecki.

fot. z arch. Mariusza Domalewskiego

 • 2018 02 Alpe Adria Poznan 01333
 • 20180527_120712
 • LS1A1175
 • LS1A1517
 • LS1A9210
 • LS1A9303
 • 2018 02 Alpe Adria Poznan 06550
 • LS1A8798

Mińscy judocy na mistrzostwach w Lublinie

W Lublinie w dniu 17.06.2018r. odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Judo dzieci i młodzików.

Zawodnicy UKS Judo KONTRA wywalczyli następujące wyniki medalowe:
W kategorii dzieci, rocznik 2007 i młodsi złoty medal zdobył Piotr Marczak w wadze 42kg.
W kategorii młodzików, rocznik 2003 -2004, złoty medal zdobył Damian Zaperty, waga 73kg.
W kategorii młodziczek srebrny medal wywalczyła Jagoda Zawadzka, 48kg. Z UKS Judo KONTRA

Zdzisław Wiącek
Trener Judo II klasy, III DAN

 

 • IMG_20180617_152128[1]
 • IMG_20180617_152425[1]

III Mazowiecki Turniej Militarno – Sportowy Klas Mundurowych

14 i 15  czerwca  2018 r.   w  Zespole  Szkół  Nr 1  im. Kazimierza  Wielkiego  w  Mińsku  Mazowieckim  odbył  się  III  Mazowiecki  Turniej  Militarno – Sportowy  Klas  Mundurowych. Młodzież  zmagała  się w  wielu  konkurencjach, min.: cross  militarny, bieg  na  orientację, pływanie, strzelanie,  rzut  granatem.

Turniej  odbył  się  pod  patronatem  Starosty  Mińskiego, Burmistrza  Miasta  Mińsk  Mazowiecki, Mazowieckiego  Kuratora  Oświaty  oraz  Dyrektora  Miejskiego  Ośrodka  Sportu  i  Rekreacji  w  Mińsku  Mazowieckim.  

Laureaci  Turnieju:
I  miejsce    -  Zespół  Szkół  Nr 1  im. Kazimierza  Wielkiego  w  Mińsku  Mazowieckim  
II  miejsce   -  Zespół  Szkół  Ekonomiczno - Gastronomicznych im.  Stanisława  Staszica  w  Otwocku
III  Miejsce  -  Zespół  Szkół  im.  Marii  Skłodowskiej – Curie  w  Mińsku  Mazowieckim.

Dorota Odalska-Rychter, fot. Tadeusz Wiszowaty

 • III Turniej militarno-sportowy - rozdanie nagród _-8

TUTTI - akordeoniści z Białorusi w MDK

TUTTI, zespół akordeonistów z Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki, 23 czerwca o godz. 16.30 wystąpią w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim...

 • AKORDEON

Mecz MAZOVIA - Broń Radom

Zapraszamy na mecz IV Ligi Piłki Nożnej - MAZOVIA - Broń Radom - 23.06.2018 r., sobota,  godz. 17.00, stadion MOSiR, ul. Sportowy.

 • Broń Radom

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.

Na zarejestrowanie narodzin dziecka rodzice mają 21 dni od dnia wystawienia karty urodzenia. Do tej pory mieli tylko jedną opcję – wizyta w urzędzie. Od 1 czerwca mają wybór – pędzić do urzędu czy spędzić ten czas z nowym członkiem rodziny.

 • ulotka_s.2

Informacja Burmistrza Miasta

Informacja Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki dot. działki przy ul. Józefa Chełmońskiego, przeznaczonej do sprzedaży w drodze bezprzetargowej na rzecz jej dotychczasowych użytkowników

UWAGA! BURZE Z GRADEM

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze z gradem 2 stopnia.

Obszar powiaty: grodziski, grójecki, legionowski, łosicki, makowski, miński, nowodworski, ostrołęcki, Ostrołęka, ostrowski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, przasnyski, pułtuski, Siedlce, siedlecki, sokołowski, Warszawa, warszawski zachodni, węgrowski, wołomiński, wyszkowski, żyrardowski.

Ważność: od godz. 18:00 dnia 21.06.2018, do godz. 24:00 dnia 21.06.2018

Prawdopodobieństwo: 80%

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h. Miejscami grad.

SMS/RSO Woj. mazowieckie (24 powiatów), IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem.


Dyżurny synoptyk
IMGW-PIB
Mateusz Barczyk

Rotator zdjęć

 • Gmina Mińsk Mazowiecki
 • MKS MAZOVIA
  MKS MAZOVIA

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 3788
baner toplayer
FESTIWAL 4M