Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 25 września 2018

Imieniny:

Władysława, Aurelii, Kleofasa

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

  • Europa dla Obywateli
  • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Salezjański rodzinny piknik ekologiczny

Udana niedziela w dobrym towarzystwie, czyli salezjański rodzinny piknik ekologiczny.

Niedziela to tradycyjny czas spędzany z rodziną i przyjaciółmi. Ostatni majowy weekend, (a w szczególności niedziela 20 maja)  stał się spotkaniem takiej wielkiej rodziny, rodziny salezjańskiej w Mińsku. Kolejny raz przy wsparciu rodziców, uczniów, nauczycieli i przyjaciół Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim udało się zorganizować uroczystość Maryi Wspomożycielki Wiernych – Dzień Wdzięczności Mamom i piknik rodzinny. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godzinie 11.30 poprowadzoną przez dyrektora ,ks. Ryszarda Woźniaka. Po liturgii dzieci wręczyły mamą upieczone przez siebie ciasteczka jako symboliczne podziękowanie za ich miłość i trud, jaki wkładają w wychowanie swoich pociech. Następnie młodzi artyści umilali występami  czas wszystkim przybyłym gościom  Śpiewom i tańcom nie było końca. Swoje umiejętności zaprezentował szkolny zespół „Ludowiaki”, wokalno – instrumentalna  grupa „Kreska” oraz chór szkolny” Vivo” oraz poszczególne klasy, które swoje występy związały z tematem przewodnim pikniku – ekologią.

Sala gimnastyczna okupowana była już od wczesnych godzin przez wszystkich, którzy chcieli spróbować swoich sił w mini golfie. Dzieci natomiast spalały swoja niespożytą energię na dmuchanych zamkach. Zarówno starsi, jak  i młodsi uczestnicy zabawy mogli również spróbować swoich sił w ujeżdżaniu mechanicznego byka. Kolejkom nie było końca, za co dziękujemy Przedszkolu „Mini Raj” i Pomocy Drogowej Laskowski. Po raz kolejny okazało się, że rzut podkową, w którym główną nagrodę zapewniła Stadnina Wielgosówka z Cegłowa, jest czymś, za czym warto ustawić się w kolejce. Przejażdżka na kucyku również stanowiła atrakcyjny punkt niedzielnej zabawy. Również stanowisko Nadleśnictwa w Mińsku Mazowieckim, które wraz z firmą Meble Marzeń prezentowało sposób montażu budek lęgowych dla ptaków, które dzieci mogły samodzielnie złożyć, cieszyło się dużą popularnością.

Emocji dostarczyła też loteria, w której nagrodami były między innymi lekcja tenisa, bilety do kina czy  możliwość zwiedzenia stadionu Legii. Swoje miejsce miała także  akcja „Uwolnij książkę”. Nie mogło zabraknąć stanowiska z malowaniem twarzy, w końcu co to za impreza bez księżniczki, pirata czy  motylka. Dzieciaki miały możliwość nauczyć się sortowania śmieci i wygrać nagrodę ufundowaną  przez ManufakturęA ze Stojadeł. Natomiast klasa IIa  gimnazjum podsumowała swoją nagrodzoną akcję zbierania elektrośmieci. Nie zabrakło również w naszym gronie szachistów.

Oczywiście towarzyszył nam grill, goszczący uczestników zabawy karkówką i  kiełbaską.. Pycha!!! Kawiarenka zapewniła też  coś do picia i słodkie ciasta. Nie zabrakło popcornu, waty cukrowej i gofrów, ale  trzeba było odstać swoje w kolejce. Dużym powodzeniem cieszyło się stanowisko ze zdrową żywnością, gdzie można było skosztować różnych smakołyków, począwszy od zupy dyniowej, chłodniku po ciasto z fasoli czy domowy chleb z wegańskim paprykarzem i smalcem. Palce lizać!

    Zabawa była przednia, uczestnikom uśmiech z twarzy nie schodził. To była udana niedziela w dobrym towarzystwie.


Edyta Abramowska, przedstawicielka Rady Rodziców
 przy Szkołach Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim
fot. z arch. Szkól Salezjańskich

Wstecz

Rotator zdjęć

  • MKS MAZOVIA
    MKS MAZOVIA
  • Gmina Mińsk Mazowiecki

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 15726