Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 25 września 2018

Imieniny:

Władysława, Aurelii, Kleofasa

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

  • Europa dla Obywateli
  • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Zawody z Zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

Piątego czerwca o godzinie 10:00 w Szkołach Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim już po raz piąty rozpoczęły się Zawody z Zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Pomysłodawcą tych zawodów jest nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa, pan Piotr Bartosiak. Dzięki dofinansowaniu ze strony Pana Burmistrza Marcina Jakubowskiego i Pana Starosty Antoniego Tarczyńskiego zakupiono statuetki i nagrody dla zwycięzców. Pana Burmistrza reprezentowała pani Dorota Odalska-Rychter – Koordynator Zespołu ds. Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych. Całe wydarzenie rozpoczął ks. wicedyrektor Marek Widzyk, który zwrócił szczególną uwagę na edukacyjne znaczenie tego spotkania, możliwość zdobycia wiedzy i wykorzystania jej do pomocy innym.

Gdy wszystkie zaproszone drużyny składające się z kapitana i czterech innych uczestników, potwierdziły swą obecność, rozlosowano poszczególne stanowiska do praktycznej i teoretycznej części zawodów. Delegaci ze szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi mieli 15 minut na zdobycie maksymalnej liczby punktów -30 z części pisemnej, zaś uczniowie drużyn szkół ponadgimnazjalnych – 40 punktów, w tym samym czasie. Po sprawdzeniu wiedzy teoretycznej, nadszedł moment na wykorzystanie wiedzy w praktyce. Uczestnicy konkursu z zapałem zabrali się do pracy, spisując się przy tym bardzo dobrze. Zakres zadań praktycznych obejmował między innymi przypadki: hiperglikemia, hipoglikemia, epilepsja, złamanie kończyn, poparzenie prądem oraz resuscytację krążeniowo-oddechową. Warto dodać, że młodzi ratownicy uratowali życie we wszystkich przypadkach! Widać było, że bardzo wczuli się w rolę, co pomogło im skuteczniej działać. Gdy nadeszła zasłużona chwila odpoczynku uczestnicy wraz z sędziami mogli poczęstować się świeżymi owocami i napojami zasponsorowanymi przez Radę Rodziców Szkół Salezjańskich. Po przerwie ogłoszono wyniki zawodów. Zwycięzców wyłoniono w dwóch kategoriach. W kategorii szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi pierwsze miejsce zajęła Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa im św. Dominika Savio, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika, a trzecie zajęła drużyna z Gimnazjum im. Polskiej Macierzy Szkolnej. W kategorii szkół średnich zwyciężył Zespół Szkół Ekonomicznych, drugie miejsce wywalczyła drużyna z Zespołu Szkół M. Skłodowskiej-Curie a trzecie Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. Powstańców Warszawy. Pani wicedyrektor Renata Bakuła podsumowała całe wydarzenie ciepłymi słowami. Zauważyła, że wszyscy tu obecni są zwycięzcami, ponieważ wszyscy podnieśli poziom umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy.

Po wręczeniu statuetek i nagród organizatorzy zawodów podziękowali serdecznie wszystkim nauczycielom, którzy przygotowywali drużyny do konkursu, panom strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim, panu Mariuszowi Boguszowi – ratownikowi medycznemu, który podjął się zadania objęcia funkcji sędziego głównego, pani Annie Maćkowskiej – pielęgniarce szkolnej, która już piąty rok angażuje się w organizację tego wydarzenia oraz sponsorom: Panu Burmistrzowi i Panu Staroście. Spotkanie zakończyło się gorącymi brawami dla wszystkich uczestników a w szczególności dla drużyn na podium.

Uczniowie kl. I SLO
fot. z arch. Szkół Salezjańskich

 

 

Wstecz

Rotator zdjęć

  • Gmina Mińsk Mazowiecki
  • MKS MAZOVIA
    MKS MAZOVIA

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 15732