Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 18 listopada 2019

Imieniny:

Karoliny, Romana, Ottona

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

  • Europa dla Obywateli
  • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Wakacje z angielskim, czyli warsztaty językowe TEIP

Wchodząc na teren Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim w dniach od 16 do 27 lipca b.r., można było doznać lekkiego szoku kulturowego, bowiem w tym terminie odbywały się półkolonie TEIP (Teaching English in Poland) 2018, organizowane przez Fundację  Kościuszkowską oraz goszczącą szkołę. Celem Fundacji jest prowadzenie, wspieranie i promowanie wymiany intelektualnej, kulturalnej i edukacyjnej pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej.
Obóz cieszył się dużą popularnością - wzięło w nim udział 91 uczestników w wieku od 7 do 14 lat. Dzieci miały nieustanny kontakt z językiem angielskim oraz kulturą amerykańską, o co zadbało 15 Amerykanów - w tym koordynator ze strony amerykańskiej, Jeff Attick. Polskimi koordynatorkami były panie Żanna Sikorska-Pejsz i Ewa Przybysz-  Gardyza, oraz pani Irena Santorek w roli asystenta koordynatora. Polski personel uzupełniało również 16 wolontariuszy związanych ze Szkołami Salezjańskimi ( w dużej części uczniów i absolwentów) .
Amerykanie pokazywali uczestnikom swój świat za pomocą niebanalnych sposobów, dzięki którym można było uzupełnić informacje o te, których nigdy nie nauczyliby się ze szkolnego podręcznika. Aby pokazać naszą kulturę gościom, na koniec pierwszego tygodnia zorganizowaliśmy Dzień Polski. Mogliśmy podziwiać na scenie dziecięcy salezjański zespół taneczny „Ludowiaki” oraz towarzyszący w postaci kapeli zespół wokalno-instrumentalny „Kreska”. Następnie grupy obozowe przygotowały krótkie prezentacje elementów polskiej kultury. Zwieńczeniem dnia był grill dla obu zespołów, uczniów i ich rodzin, zorganizowany przez rodziców. Za to w drugim tygodniu odbył się Dzień Amerykański, który obfitował zarówno w gry i zabawy ruchowe, jak i spożywanie tradycyjnych smakołyków. Wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji półkolonii jednogłośnie stwierdzają, że były to ich najkrótsze dwa tygodnie w życiu. W tym czasie każdy mógł podszkolić język angielski, lub, w przypadku Amerykanów, poznać kilka polskich słów, wyłapać podobieństwa oraz różnice między naszymi kulturami, ale przede wszystkim zawiązały się nowe polsko-amerykańskie przyjaźnie, które – mamy nadzieję – przetrwają długie lata. Dziękujemy rodzicom za niesamowite zaangażowanie, koordynatorom za czuwanie nad dosłownie każdym szczegółem, uczestnikom za aktywny udział w zajęciach i świetną atmosferę oraz amerykańskim i polskim wolontariuszom za cierpliwość, wytrwałość i opiekę.

Magdalena Nogańska, wolontariuszka TEIP
uczennica klasy II
Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego
im. ks. A. Czartoryskiego
w Mińsku Mazowieckim

 

  • TEIP 1
  • TEIP 2

Wstecz

Rotator zdjęć

  • Gmina Mińsk Mazowiecki
  • MKS MAZOVIA
    MKS MAZOVIA

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 28176