Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 24 lutego 2019

Imieniny:

Bogusza, Macieja, Marka

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

 • Europa dla Obywateli
 • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Zasięgnij informacji i zwiedzaj Europę!

28 września Fundacja EBU otworzyła ogródek informacji młodzieżowej "Eurodesk Garden" w Mińsku Mazowieckim!

W ramach projektu Eurodesk Garden, w Miejskiej Bibliotece Publicznej, zorganizowaliśmy konferencję na temat możliwości, jakie daje europejska sieć Eurodesk. Zgromadzoną młodzież przywitał Burmistrz Marcin Jakubowski. Głównym punktem programu była prezentacja Wawrzyńca Patera, koordynatora Eurodesk Polska. Uczestnicy dowiedzieli się jakie możliwości młodym daje Unia Europejska, oraz jaką rolę pełni i jak zbudowana jest sieć Eurodesk. Była to okazja do porozmawiania o możliwościach jakie daje Eurodesk, o ofertach dla młodych ludzi i dla szkół. Konferencję zamknęła Eliza Bujalska, prezes Fundacji Rozwoju Międzykulturowego EBU, zapraszając do Laboratorium Wolontariatu i Inicjatyw Młodzieżowych EBU LAB na wydarzenia związane z Eurodesk Garden.  

Na osoby, które tego dnia odwiedziły EBU LAB, czekało mnóstwo atrakcji. W programie były stoiska informacyjne na temat: wolontariatu, wymian młodzieżowych, programu Erasmus+, studiów i pracy za granicą, a także projektów dla młodzieży, dzięki którym mogą wpływać na politykę młodzieżową. Informacje były "z pierwszej ręki", wszelkich porad udzielili obecni wolontariusze Fundacji EBU oraz osoby, które w przeszłości studiowały lub pracowały z granicą.

Na miejscu była też możliwość rozmowy z Burmistrzem, Marcinem Jakubowskim, oraz Prezesem Fundacji, Elizą Bujalską, w celu opracowania strategii młodzieżowej Młody Mińsk Mazowiecki.

Jednym z ważnych elementów całego przedsięwzięcia był konkurs "Mobili-tree". Osoby, które brały udział w wymianie, wolontariacie i innych inicjatywach mogły podzielić się doświadczeniem - opisać je pokrótce i wybrać jedno słowo streszczające doświadczenie. Wygrani zgarną nagrody rzeczowe. Głosowanie trwa na Facebooku Fundacji.

Teraz będziemy prowadzić warsztaty w szkołach. Będzie to gra, dzięki której uczniowie mogą zebrać informacje na temat europejskich możliwości dla młodych. Fundacja EBU prowadzi również lokalny punkt Eurodesku, konsultantów można odwiedzić w każdy wtorek od 16:00 do 19:00.

Eurodesk Garden to wyjątkowa inicjatywa dwóch organizacji Europe4Youth z Krakowa i Fundacji EBU z Mińska Mazowieckiego, w ramach której młodzież w aktywny i ciekawy sposób dowiaduje się o czekających na nią możliwościach - w ogródkach eurodeskowych, jak i we własnych szkołach podczas warsztatów i specjalnych konsultacji. Projekt trwa przez cały październik.

EBU, fot. z arch. fundacji

 • DSC_0006
 • DSC_0016
 • DSC_0028
 • DSC_0031
 • DSC_0032
 • DSC_0034
 • DSC_0038
 • DSC_0044
 • DSC_0047

Wstecz

Rotator zdjęć

 • MKS MAZOVIA
  MKS MAZOVIA
 • Gmina Mińsk Mazowiecki

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 19158