Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 24 lutego 2019

Imieniny:

Bogusza, Macieja, Marka

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

  • Europa dla Obywateli
  • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Ruszył nabór wniosków w ramach Programu CZYSTE POWIETRZE

Informujemy, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, 18 września 2018 r. ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego CZYSTE POWIETRZE.

Dofinansowaniu podlegają przedsięwzięcia mające na celu ograniczenie lub uniknięcie niskiej emisji związane z podnoszeniem efektywności energetycznej oraz wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w budynkach jednorodzinnych, w szczególności:

1. demontaż i wymiana źródeł ciepła na paliwo stałe starej generacji nie spełniających wymagań określonych w załączniku do Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań dla kotłów na paliwa stałe (Dz.U. z 2017 r. poz. 1690);
2.  instalacja urządzeń i instalacji spełniających wymagania techniczne określone w załączniku nr 1 do programu priorytetowego: kotły na paliwa stałe, węzły cieplne, systemy ogrzewania elektrycznego, kotły olejowe, kotły gazowe kondensacyjne, pompy ciepła powietrzne, pompy ciepła odbierające ciepło z gruntu lub wody, wraz z przyłączami;
3. zastosowanie odnawialnych źródeł energii: kolektory słoneczne, mikroinstalacje fotowoltaiczne, spełniających wymagania techniczne określone w załączniku nr 1 do programu priorytetowego, dofinansowanie wyłącznie w formie pożyczki;
4.  wykonanie termomodernizacji budynków jednorodzinnych, w zakresie pozostałym (tj. m.in. docieplenie przegród zewnętrznych i wewnętrznych, wymiana i montaż stolarki zewnętrznej, montaż i modernizacja instalacji wewnętrznych ogrzewania i ciepłej wody użytkowej).

Dofinansowanie ma być udzielane w formie pożyczek lub dotacji. Wnioski należy składać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w terminie od 19 września 2018 r. od godz. 8.00. do 30 czerwca 2027 r. do godz. 24.00.

Wnioski mieszkańców Miasta Mińsk Mazowiecki przyjmowane będą w Wydziale Zamiejscowym WFOŚiGW w Siedlcach, ul. Asłanowicza 18, 08-110 Siedlce.


Szczegółowe informacje, warunki udziału w Programie, wzory dokumentów dostępne są na stronie:

http://www.wfosigw.pl/strona-glowna/aktualnosci/20978

a także na Portalu Beneficjenta

https://portal.wfosigw.pl/

Jednocześnie informujemy, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Warszawie organizuje spotkania informacyjne w poszczególnych gminach. WFOŚiGW spotkanie w Mińsku Mazowieckim zaplanował 13 października 2018 r. o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika, ul Mikołaja Kopernika 9.

Wstecz

Rotator zdjęć

  • MKS MAZOVIA
    MKS MAZOVIA
  • Gmina Mińsk Mazowiecki

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 19153