Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 25 maja 2019

Imieniny:

Grzegorza, Magdy, Urbana

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

 • Europa dla Obywateli
 • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Relacje z imprez MSA

Relacja ze spektaklu bożonarodzeniowego "Czarcia intryga"

W dniu 20 grudnia uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wystawili spektakl bożonarodzeniowy pt. "Czarcia intryga". Po raz pierwszy w historii szkoły odeszliśmy od tradycyjnego koncertu kolęd na rzecz musicalu. Spektakl był połączeniem sztuki muzycznej, teatralnej, plastycznej. Dzień, w którym wystawiono musical był w szkole uroczysty, nastrojowy, świąteczny. Zebraną publiczność, wśród której znaleźli się honorowi goście powitała dyrektor Paulina Rzewuska-Korycińska. Uroczystość rozpoczęła się wspomnieniem o Ś.p. Romanie Wachowiczu, wieloletnim, zasłużonym pedagogu i dyrygencie, który co roku dyrygował orkiestrą podczas koncertów wigilijnych. Pamięci naszemu zasłużonemu Pedagogowi orkiestra kameralna zagrała utwór bożonarodzeniowy.

  W dalszej kolejności spektakl rozpoczął się piosenką – „Choinkowe święta”. W zespole na flecie zagrała Zofia Muzyka, na fortepianie –Jagoda Komorowska a na wiolonczelach –uczniowie Katarzyny Kaczyńskiej.  W piosence – „Gwiazda lśni” wystąpiła szkolna orkiestra pod batutą  Piotra Grabowicza, klasa kameralistyki wokalnej Justyny Kowyni -Rymanowskiej, na fortepianie grała Joanna Nowik. W scenie pomiędzy choinkami udział wzięli: Lucyfer, Boruta, Lucyfer, Belzebub, harcerze i dzieci pod przewodnictwem Archanioła Gabriela. W piosence „Gdy na ziemi Bóg się rodzi” wystąpił: zespół instrumentów dętych pod kierownictwem dyrektora  Arkadiusza Mizdalskiego, chór, klasa teatralna Justyny Kowyni -Rymanowskiej, klasa rytmiki Anity Wasilewskiej. Po zniknięciu Archanioła Garbriela piosenkę – „Mali Pastuszkowie” wykonała flecistka Aleksandra Kruszewska, pianistka Natalia Komorzycka oraz klasa kameralistyki wokalnej Pawła Hruszwickiego. Po scenie z  Lucyferem, dziećmi, harcerzami, redaktorem, Borutą, Archaniołem i Belzebubem piosenkę – „Zapalcie światła na Ziemi” wykonała orkiestra szkolna Piotra Grabowicza, pianistka Joanna Nowik, klasa kameralistyki wokalnej Justyny Kowyni -Rymanowskiej. Po scenie z  pasterzami, Borutą, Belzebubem i obróceniu się szopki zagrał duet fortepianowy Franciszek Góras z Tatianą Żarek wraz z perkusją - „Walca”. Piosenką – „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi” dyrygował Piotr Grabowicz, śpiewał chór, harcerze, pasterze a na fortepianie grała Joanna Nowik. Po scenie z udziałem Archanioła, Maryi, Józefa piosenkę – „ Kolędowy czas” zagrał na fortepianie  Maciej Bogdański z zespołem smyczkowym Małgorzaty Rąbalskiej, klasą perkusji, śpiewem chóru, harcerzy, dzieci i pasterzy. Do piosenki " Narodzenia czas" przywiodła scena z Lucyferem, Aniołem Gabrielem, Józefem, Maryją. Piosenkę zagrał zespół smyczkowy Urszuli Chrulskiej: Magdalena Zalewska, Julia Stępień, na fortepianie – Dominika Płochocka, śpiew – klasa kameralistyki wokalnej. Scena z działaczką polonijną, Kacprem, Melchiorem, Baltazarem i  Królami doprowadziła do finału - piosenki – „Pokłon Trzech Mędrców”, którą zagrał zespół instrumentów dętych oraz pianistka dyrektor Paulina Rzewuska-Korycińska. Piosenkę – „Wigilijna noc” wykonała orkiestra szkolna przy śpiewie chóru i wszystkich wykonawców.

Po spektaklu na scenie pojawił się Mikołaj, który przywitał się z dziećmi i rozdawał cukierki.
Ten wspaniały dzień pozostanie na długo w pamięci.

 

Koncert zimowy dla przedszkolaków

 W dniu 18 grudnia z inicjatywy pani dyrektor Pauliny Rzewuskiej-Korycińskiej odbył się Koncert Zimowy dla przedszkolaków z cyklu "Pory roku". W świątecznej atmosferze, w pięknie sali przystrojonej sali koncertowej uczniowie szkoły zagrali utwory oraz śpiewali piosenki bożonarodzeniowe dla najmłodszych widzów z przedszkoli.
Program koncertu zawierał następujące utwory i piosenki, które wykonali artyści ze szkoły:
1.    Piosenkę „Choinkowe święta” – zaśpiewał Kuba
2.    „Choinkową opowieść” – na fortepianie zagrała Ola Garwolska
3.    „Polkę – mazurkę - zagrał duet fortepianowy - Marysia Cudna i Ola Cherubin
4.    „Śnieżynki”  – na fortepianie zagrała Wiktoria
5.    „Cabaret” - wykonał duet fortepianowy Martyna i Ala
6.    „Sanie” –  na fortepianie zagrała Hania Kibała
7.    Piosenkę „Święta, święta” – zaśpiewała  Ola Garwolska
8.    „Taniec” – na fortepianie zagrała  Asia Federak
9.    „Allegro” – wykonał duet fortepianowy - Martyna i Ala
10.    „Akwarium” – zagrał duet fortepianowy
11.    Piosenkę „Zielony gość” – zaśpiewała Asia Federak
12.    „Mazur” –  zagrał duet fortepianowy Hania i Julian
13.    "Marimba Joy” - na perkusji zagrał Maciej Płochocki
14.    Piosenkę “Kolędowy czas” – zaśpiewała: Hania Kibała, zagrał na  fortepian: Maciek Bogdański oraz zespół smyczkowy
15.    „Pada śnieg” –  na fortepianie zagrała Wiktoria
16.    Kolędę „Przybieżeli do Betlejem” – zagrał duet fortepianowy Ala i Martynka, śpiew: Julian
17.    „Galop” –  wykonał duet fortepianowy Kuba i pani Tatiana
18.    „Bajeczkę”  wykonali uczniowie z klasy  wiolonczeli oraz pani  Ewa Szymańska
19.    Piosenkę „Bosy pastuszek” – zaśpiewała Martyna i Ala
20.    „Galop Komediantów” -  na ksylofonie zagrał Wiktor Kroszczyński
21.    „Zabawę” –  na fortepianie zagrała Ola Garwolska
22.    Kolędę „Dzisiaj w Betlejem” – na akordeon wykonała Karolina Święch
23.    Kolędę „Gdy się Chrystus rodzi” – wykonał duet fortepianowy Magda i pani Tatiana
   Na koniec koncertu wyjście Mikołaja  ogłosiła perkusja - kotły. To był najwspanialszy punk całego  programu. Dzieci bardzo się ucieszyły kiedy zobaczyły Mikołaja. Tego dnia przedszkolaki wspaniale bawiły się  przy muzyce o tematyce bożonoarodzeniowej. Do zobaczenia na wiosnę! Na koncercie "Wiosna"


Koncert świąteczny w Placówce Medycznej - Centrum Zdrowia Dziecka

W dniu 11 grudnia uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami merytorycznymi - Tatianą Żarek, Małgorzatą Rąbalską, Januszem Komudą wystąpili z koncertem świątecznym w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Pomysłodawcą i organizatorem koncertu była Tatiana Żarek. Koncert skierowany był do pacjentów szpitala. W programie znalazły się między innymi kolędy i  utwory bożonarodzeniowe. Najbardziej  przypadł go gustu publiczności występ klasy kameralistyki wokalnej - „Koty” Rossiniego. Punktem kulminacyjnym imprezy była gra pacjentów na instrumentach z zestawu Carla Orffa. Publiczność akompaniowała na zestawie młodym artystom z MSA. To był wspaniały koncert-podarunek pod choinkę dla małych pacjentów.
                                                

   Opracowanie: Joanna Nowik
fot. z arch. MSA

 • IMG_2435
 • IMG_2453
 • IMG_2471
 • IMG_2602
 • IMG_2617
 • IMG_2621
 • IMG_20181211_150300
 • IMG_20181211_151815

Wstecz

Rotator zdjęć

 • Gmina Mińsk Mazowiecki
 • MKS MAZOVIA
  MKS MAZOVIA

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 12230
baner toplayer
https://www.minsk-maz.pl/640,maj-2019?tresc=16207