Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 23 marca 2019

Imieniny:

Pelagii, Feliksa, Zbysława

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

  • Europa dla Obywateli
  • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

„Na Stasiową nutę”

Od 1995 roku dostarczają mińszczanom i gościom naszego miasta wielu wzruszeń i dużo radości. Jedyna taka lokalna formacja muzyczna grająca tradycyjną piosenkę podwórkową. "Mińsk Mazowiecki to miasto wspaniałe jest, wolę go niż innych sto..." tak śpiewa Kapela Małego Stasia, której blisko 24-letnia historia działalności spisana została i wydana pod tytułem „Na Stasiową nutę”. Spotkanie z autorem książki i artystami kapeli miało miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej 21 lutego i przyciągnęło bardzo liczną publikę.

Piotr Dorosz, autor publikacji, prowadzi badania i nagrania terenowe ostatnich przejawów tradycyjnego wiejskiego śpiewu i muzykowania w wielu regionach Polski. Ze względu na korzenie rodzinne (powiat miński) szczególnie interesuje go wschodnie Mazowsze. Gra na tak ciekawych instrumentach, jak trzyrzędowa harmonia pedałowa, ligawka, czy okaryna.

Dzięki książce o Kapeli Małego Stasia mińszczanie i nie tylko dowiedzą się nie tylko wielu ciekawostek o kapeli, ale również o tradycyjnej muzyce wschodniego Mazowsza.

Powstanie publikacji wsparło finansowo Miasto Mińsk Mazowiecki. Otrzymać ją można bezpłatnie w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Mińska Mazowieckiego (ul. Piłsudskiego 27, we wtorki w godz. 17.00-19.00) lub kupić razem z płytą za 15 zł.

 

  • DSC_9792
  • DSC_9864n

Wstecz

Rotator zdjęć

  • Gmina Mińsk Mazowiecki
  • MKS MAZOVIA
    MKS MAZOVIA

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 5047
baner toplayer
Cyfrowy Mińsk