Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

• Aktualności    /
  • MARZEC/KWIECIEŃ 2019    /

Treść strony

Taekwon-do Master Cup Oleśnica

23 marca 2019 r. w Oleśnicy miał miejsce międzynarodowy turniej Taekwon-do Master Cup zorganizowany przez Polskie Zrzeszenie Taekwon-do ITF. Akademię Sztuk Walki reprezentowało 13 zawodników z Trenerem Dawidem Matwiejem VI dan na czele. Natomiast funkcję sędziego sprawował Mariusz Steczek. Zawody zgromadziły ponad 130 zawodników z kilkunastu krajów Europy. Warto zaznaczyć, że uprawnieni do startu byli zawodnicy dopiero od 10 roku życia, pomijając konkurencje dzieci i młodzików.

Zawodnicy ASW zaprezentowali dobry poziom wyszkolenia, a oto wyniki ich zmagań:
Igor Więsik trzykrotnie stawał na podium: 3 miejsce w układach, 2 miejsce w walkach light-contact i 3 miejsce w technikach specjalnych. Bartosz Wachowicz, po raz pierwszy na tak dużej imprezie, z łatwością przeskoczył konkurencję i zdobył złoty medal w technikach specjalnych. Natalia Sikorska zajęła 2 miejsce w walkach light-contact i 3 w technikach specjalnych. Aleksandra Piotrkowicz w układach zajęła 3 lokatę, a w walkach uplasowała się na najwyższym stopniu podium. Natalia Michalczyk przywiozła do domu złoto za konkurencję układów i srebro za techniki specjalne. Kamila Chachlińska dorzuciła do puli medali brąz za techniki specjalne, a Zuzanna Bigda srebro za układy. Jakub Brodzik w układach otarł się o zwycięstwo i ostatecznie zajął 2 miejsce. Armik Badalyan „wyskakał” trzecie miejsce w technikach specjalnych. Paulina Dudzińska musiała uznać wyższość rywalki z czarnym pasem i ostatecznie zajęła 2 miejsce w light contact. Katarzyna Leszczyńska zakończyła turniej z brązowym medalem za walki, a Katarzyna Steczek ze srebrnym w tej samej kategorii. Nieco szczęścia zabrakło Izabeli Więsik, która trafiła na dużą konkurencję.
Natomiast, piękny przykład zawodnikom dał Trener Dawid Matwiej, który wygrał konkurencję technik specjalnych i to na jego szyi zawisł złoty medal.

Ostatecznie ekipa Akademii Sztuk Walki przywiozła 18 medali, w tym 4 złote, 7 srebrnych i 7 brązowych. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na treningi Taekwon-do ITF do Akademii Sztuk Walki.