Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 24 kwietnia 2019

Imieniny:

Aleksego, Grzegorza, Fidelisa

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

 • Europa dla Obywateli
 • MSA wyposażenie

Nawigacja:

 • Aktualności    /   
 • MARZEC/KWIECIEŃ 2019    /   

Treść strony

Dofinansowanie dla Domu Dziennego Pobytu dla Osób Starszych Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej

5000 złotych dla Domu Dziennego Pobytu dla Osób Starszych Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej na realizację projektu „Teatralny Senior”

Dobiegło końca głosowanie na najciekawsze lokalne inicjatywy społeczne w ramach V edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Dom Dziennego Pobytu Caritas Diecezji warszawsko-Praskiej dzięki głosom klientów Tesco zyskał grant w wysokości 5000 złotych na realizację projektu „Teatralny Senior.”

Dnia 21.03.2019 roku w sklepie Tesco przy ulicy Konstytucji 3 Maja 7 w Mińsku Mazowieckim odbyło się oficjalne wręczenie grantów zwycięzcom V edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej otrzymała czek na 5000 złotych na realizację projektu „Teatralny Senior”.

Projekt obejmuje aktywizację seniorów z terenu Mińska Mazowieckiego poprzez zorganizowane wyjazdy do teatru oraz muzeum, dyskusje po wizycie czy warsztaty teatralne w placówce. Projekt stworzy seniorom możliwość innego, aktywnego spędzenia czasu i przeżycia nowych, dotąd nieznanych wrażeń. Organizowane wyjazdy przyczynią się do zwiększenia aktywności społecznej ludzi starszych, także do przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.

W imieniu Domu Dziennego Pobytu dla Osób Starszych Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej czek z rąk kierownika sklepu Pana marka Mularczyka odebrała Pani Agnieszka Sawka kierownik Domu dziennego Pobytu dla Osób Starszych Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. W oficjalnym wręczeniu grantów udział wzięli także przyjaciele i seniorzy Domu Dziennego Pobytu dla Osób Starszych Caritas DW-P, oraz organizacje które również otrzymały granty.

Wręczenie grantów odbyło się dnia 21.03.2019 roku o godzinie 10.00 w sklepie Tesco w Mińsku Mazowieckim. Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania działalności trzech organizacji, które brały udział w głosowaniu w naszym regionie. Pan Marek Mularczyk, Kierownik  sklepu TESCO w Mińsku Mazowieckim, poinformował nas, iż w tym roku na terenie całej Polski zostało złożonych 890 wniosków. Otrzymanie grantu w projekcie TESCO „Decydujesz – pomagamy” jest dla nas szczególnym wyróżnieniem, tym bardziej, że jest to nasz pierwszy projekt. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na nasz projekt.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

Wy decydujecie, my pomagamy!
V edycja programu to kolejna dawka pozytywnej energii i korzystnych zmian, które wpłyną na najbliższe otoczenie uczestników. Na potrzeby programu mapa Polski kolejny raz została podzielona na 125 mikroregionów, w każdym z nich finansowe wsparcie otrzymały trzy inicjatywy! Tesco wraz z Fundacją Tesco przekazało aktywnym mieszkańcom łącznie  1 125 000 złotych na lokalne działania.

VI edycja programu „Decydujesz, pomagamy”
Dla wszystkich zaangażowanych mieszkańców już w kwietniu tego roku pojawi się kolejna okazja na zdobycie grantów na realizację ich lokalnych inicjatyw. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy.

fot. z arch. DDP

 • zdj-12
 • zdj-131new
 • informacja_prasowa_nt._wreczenia_grantow_Strona_1
 • informacja_prasowa_nt._wreczenia_grantow_Strona_2
 • informacja_prasowa_nt._wreczenia_grantow_Strona_3
 • dyplom Tesco D-P

Wstecz

Rotator zdjęć

 • MKS MAZOVIA
  MKS MAZOVIA
 • Gmina Mińsk Mazowiecki

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 7166