Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 22 maja 2019

Imieniny:

Rity, Heleny, Wiesława

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

 • Europa dla Obywateli
 • MSA wyposażenie

Nawigacja:

 • Aktualności    /   
 • MARZEC/KWIECIEŃ 2019    /   

Treść strony

Pasmo tanecznych sukcesów uczniów z „Dwójki”

Tancerki i tancerze ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki, podopieczni pana Pawła Pasztora, mają na koncie liczne sukcesy. Wielokrotnie występowali na festiwalach tanecznych i promowali Mińsk Mazowiecki. Długą listę swoich osiągnięć uzupełnili niedawno o cztery kolejne nagrody wytańczone podczas „Asteriady” oraz Festiwalu „Cheerleaders” i  z przytupem weszli w wiosenny wir zawodów i zdrowej rywalizacji.

02 marca 2019 r. w Warszawie uczestniczyli w Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej „Asteriada” 2019, który powstał z myślą o popularyzacji działań artystycznych dzieci i młodzieży z terenu województwa mazowieckiego. W tym roku patronami honorowymi Konkursu był m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego, pan Adam Struzik. Do konkursu zgłoszono aż 168 prezentacji tanecznych  (57 ze szkół i 111 z placówek pozaszkolnych). Jury Festiwalu przyznało nagrodę dla „Duetu Kids” w kategorii  widowisko ruchowo-taneczne za układ pt. „Jesteś tęczą, czyli brokatowe szaleństwo” oraz wyróżnienie dla „Duetu Junior” za układ pt. „Rockandrollowa jazda”. W kategorii taniec nowoczesny wyróżnienie przypadło Zespołowi Tanecznemu „Dwójeczki” za układ pt. „Nasze despacito”.

Kolejną okazją do rywalizacji był XVII Festiwal Szkolnych Zespołów Tanecznych „Cheerleaders” o zasięgu regionalnym, zorganizowany 6 marca 2019 r. przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Siedlcach. W rywalizacji dzieci starszych (klasy 7-8 oraz gimnazja) jury przyznało drugie miejsce zespołowi „Dwójeczki” za wykonanie dwóch układów tanecznych, z pomponami i bez przyborów.

Dumni z osiągnięć mińskich tancerzy z radością gratujemy zespołom „Duet Kids”, „Duet Junior”, „Dwójeczki” i prowadzącemu zespoły instruktorowi panu Pawłowi Pasztorowi oraz życzymy dalszych sukcesów. Spełniajcie swoje marzenia!


Renata Miszczak, fot. z arch. szkoły

 • Duet Junior fot. archiwum SP 2 Mińsk Mazowiecki
 • Duet Kids SP 2 Mińsk Mazowiecki fot. archiwum Domu Kultury...
 • SGCh Dwójeczki fot. Janusz Mazurek

Wstecz

Rotator zdjęć

 • Gmina Mińsk Mazowiecki
 • MKS MAZOVIA
  MKS MAZOVIA

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 11648