Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 18 lutego 2020

Imieniny:

Konstancji, Symeona, Alberta

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

  • Europa dla Obywateli
  • MSA wyposażenie

Nawigacja:

  • Aktualności    /   
  • MARZEC/KWIECIEŃ 2019    /   

Treść strony

“Klub Idei” w MZM

W czwartek 25 kwietnia o godz. 18.00, zapraszamy do Muzeum Ziemi Mińskiej przy ul. Okrzei 16 na debatę poświęconą bieżącej polityce. Jest to kolejny projekt z cyklu “Klub Idei”. Tym razem jednak oprócz poruszanego tematu chcemy położyć nacisk na dialog między różnymi stronami politycznego i światopoglądowego sporu toczącego się obecnie w Polsce. W związku z tym naszymi gośćmi będą: Marcin Makowski z tygodnika “Do Rzeczy” oraz Marek Beylin z “Gazety Wyborczej”.

W przededniu niezwykle ważnych wyborów do Parlamentu Europejskiego zastanowimy się między innymi, jak rzeczywiście wygląda pozycja naszego kraju w świecie - zarówno w kontekście Europy, jak i relacji ze Stanami Zjednoczonymi oraz Izraelem. Spróbujemy określić, czy - jak utrzymuje obóz rządzący - polska dyplomacja buduje naszą suwerenność, czy też - jak twierdzi szeroko rozumiana opozycja - ją rujnuje. A może prawda leży zupełnie gdzie indziej.

Próba zdiagnozowania politycznej sytuacji dzisiejszej Polski będzie oczywiście naszym priorytetem, ale - tak jak już zaznaczaliśmy - przyświeca nam też inny cel. Chcemy mianowicie pokazać - publiczności, ale i samym sobie - że spokojna, merytoryczna rozmowa pomimo różnic jest właśnie w dzisiejszej niezwykle spolaryzowanej Polsce możliwa. Do dyskusji zasiądą goście o fundamentalnie odmiennych poglądach, którzy będą starali skonfrontować swoje stanowiska.

Podjęliśmy tę inicjatywę, ponieważ uważamy, że jako społeczeństwo przestaliśmy ze sobą rozmawiać i zrezygnowaliśmy z prób wzajemnego rozumienia się, zastępując je stereotypami o "tych drugich". Między innymi dlatego kwietniowa debata będzie pierwszą z dłuższego cyklu, który opatrzyliśmy wspólnym szyldem "Rozmowy BARDZO polityczne". Chcemy w ten sposób przynajmniej w mikroskali zawalczyć o uzdrowienie debaty publicznej w naszym kraju.

Spotkamy się w poświąteczny czwartek w MZM. Moderatorami dyskusji będą: Marcin Królik i Marek Mróz. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy - również do aktywnego udziału.

MZM

  • plakat01maly

Wstecz

Rotator zdjęć

  • MKS MAZOVIA
    MKS MAZOVIA
  • Gmina Mińsk Mazowiecki

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 52759