Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 23 lutego 2020

Imieniny:

Izabeli, Damiana, Romany

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

  • Europa dla Obywateli
  • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Fundacja Światełko Nadziei dla Syrii

„Jestem nauczycielką języka angielskiego w szkole podstawowej. W marcu 2018 wzięłam udział w międzynarodowym projekcie humanitarno-edukacyjnym "Face to Face with the world". Wybrałam dzieci z miejscowości Homs w Syrii do kontaktu online z moimi uczniami na lekcjach języka angielskiego. Obawiałam się naszego pierwszego spotkania.

Zastanawiałam się, jak zareagują moi uczniowie na zupełnie inną kulturę, religię oraz jak przyjmą nas dzieci z wtedy egzotycznej dla nas Syrii. Moje obawy okazały się zupełnie bezpodstawne. Poznaliśmy cudownych, otwartych, ciekawych nas małych i dużych ludzi, których my oglądaliśmy na dużym ekranie z rzutnika, a oni przypatrywali się nam na małym ekranie telefonu wolontariusza. Poznaliśmy też ich życie.

Nie wszystkie dzieci doczekały kolejnego spotkania z nami... Bywało, że nasze spotkania online były przekładane lub odwoływane z powodu częstych bombardowań. Od marca 2011 trwa tam wojna. Ich domem od wielu lat są namioty i obozy, głód, zimno, strach, wszechobecna śmierć to ich codzienność. Wiele z nich nie zna innego świata. Pozostawieni samym sobie, zapomniani przez świat, nie mają nadziei na inne życie. Po zakończonym projekcie nie potrafiłam o nich zapomnieć. Musiałam coś zrobić, aby im pomóc, aby dać im promyczek nadziei. Wspólnie z moimi uczniami zorganizowaliśmy w maju 2018 roku duży koncert charytatywny "You Are Not Alone" ( Nie Jesteście Sami ). Ale nie zdążyli go obejrzeć bo w maju 2018 zostali poddani przymusowemu wysiedleniu. Są w innych obozach, w innym miejscu w Syrii. W lutym 2019 r. założyłam fundację "Światełko Nadziei dla Syrii", bo nie chciałam i nie mogłam zapomnieć o ich strasznym losie. Od prawie roku organizuję akcje charytatywne na ich rzecz, bo potrzeby są ogromne.

Będę wdzięczna za wszelką pomoc. Dzieci potrzebują przede wszystkim środków na zakup żywności, ubrań, butów, koców, namiotów, leków, mleka i pieluch, środków higienicznych. Dzieci nie mają szansy na edukację w żadnym wymiarze. Dlatego bardzo liczę na wsparcie wszystkich tych, którym nie jest obojętny los tej tak bardzo dotkniętej przez los ludności cywilnej w Syrii, przede wszystkim dzieci. Proszę, abyście pomogli  im odzyskać namiastkę godności ludzkiej, ale przede wszystkim dać promyk nadziei, że ktoś gdzieś jednak o nich wie i pamięta. Zapraszam do udziału w różnych działaniach charytatywnych podejmowanych przez na rzecz potrzebujących.”


Z wyrazami szacunku,
Elżbieta Rawska

https://www.facebook.com/swiatelkonadzieidlasyrii/

 

  • FB_IMG_1557315481586
  • FB_IMG_1557315760298
  • IMG_20190313_230432_299
  • IMG-20190430-WA0009

Wstecz

Rotator zdjęć

  • MKS MAZOVIA
    MKS MAZOVIA
  • Gmina Mińsk Mazowiecki

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 28510