Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 27 czerwca 2019

Imieniny:

Cyryla, Władysława, Maryli

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

 • Europa dla Obywateli
 • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

XIV Pokaz Taneczny

Zapraszamy na XIV Pokaz Taneczny Dzieci i Młodzieży do hali widowiskowo-sportowej w Szkole Podstawowej nr 1, ul. Kopernika 9, 16.06.2019 r., od godz. 16.00...

 • 14 pokaz tanca

Koncert w MDK - Melodie dla Anny

Festiwal Piosenki Anny German "Eurydyka" w  Mińsku na Białorusi  jest ogólnobiałoruskim konkursem piosenki, organizowanym przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Mińsku oraz Ustanowienie kultury "Klub miłośników kultury Polskiej i Białoruskiej", reprezentowany przez Mariną Towarnicką i Witalija Aliesykewicza, zwanych w dalszej części regulaminu Organizatorami konkursu. Adresatami konkursu są wokaliści od 15 roku życia oraz grupy muzyczne, których członkowie ukończyli 15 lat, z terenu Republiki Białorusi, a w szczególności reprezentanci polskich środowisk.

Wystąpią/
Maria Subocz wyróżnienie w kategorii od 15 -25 lat z Młodeczno
Daria Kulinkowicz  nagroda specjalna za lepsze wykonanie piosenki w języku polskim
Natalia Akinina I miejsce w kategorii soliści od 26 lat
Julia Skurko  z Rakowa Gran Prix III Festiwalu
Halina Sokolnik  Gran Prix VI Festiwalu
Wiktoria Chomczukowa Gran Prix VII Festiwalu
Oprócz laureatów zaproszeni goście Festiwalu
Nadzieja Brońska  I nagroda międzynarodowego Festiwalu pamięci Anny German „Tańczące Eurydyki” w Zielonej Górze (2007)
Prowadzenie koncertu /
 Iwan Iliczew biograf Anny German, autor 4 książek o  Anne German, laureat międzynarodowego festiwalu "Tańczące Eurydyki"  w Zielonej Górze -  z Moskwy.
Akompaniament /
zespół instrumentalny „Ars Longa” z Rakowa- laureat wielu międzynarodowych festiwali, kierownik Marat Lagutko
fortepian  Witalij Aleszkewicz i Irena Afonina
domra  Natalia  Zmitrowicz
saksofon  Kiril Lewczuk

MDK, 7.06.2019 r., godz. 19:00. WSTĘP WOLNY.

 • 61057777_2195106113907220_5836680789407825920_n

Rajd rowerowy ulicami miasta

Zapraszamy na rajd rowerowy ulicami miasta - 9 czerwca 2019 r., start godz. 10.00 (niedziela). Zbiórka na placu przed MDK, zapisy od 9.45.

 • plakat kolarze 2019 ok

Koncert muzyki filmowej Chóru Kameralnego MTM

Mińskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na koncert 9 czerwca o godz. 19.00 (sala kameralna MDK)
 
Koncert muzyki filmowej a cappella, z  towarzyszeniem fortepianu.
W programie znane przeboje muzyki  z ekranu w opracowaniu na głosy chóralne.
Wystąpi Chór Kameralny Mińskiego Towarzystwa Muzycznego – dyryguje Tomasz Zalewski, przy fortepianie Anna Kornacka
Wstęp wolny.

 

 • mzuzyka_filmowa

Polsko-niemiecki proekologiczny projekt

Polsko-niemiecki proekologiczny projekt realizowany przez Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim oraz Berufsbildende Schulen I „Eike von Repgow” w Magdeburgu.
       Dziesięcioosobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim wraz z opiekunami Piotrem Olkowiczem i Tomaszem Wróblewskim realizowała w Magdeburgu w dniach 19-25.05.2019 roku wraz z młodzieżą Berufsbildende Schulen I „Eike von Repgow” siódmy w historii wymiany projekt edukacyjny „Zrównoważoność”. Po oficjalnym powitaniu przez Panią dyrektor Gabrielę Lorenz, opiekunowie grupy niemieckiej Sylvia Ast, Nicole Bohne, Nicole Axmann i Bodo Buchholz przeprowadzili szereg zajęć zapoznawczych oraz lekcję języka niemieckiego dla Polaków i polskiego dla Niemców. Zwiedziliśmy wystawę „Odpady” przygotowaną przez klasę IK 16 i uczestniczyliśmy w prezentacji projektu „Zrównoważoność” autorstwa tej samej klasy.
    Następnego dnia poznaliśmy wspólnie z niemieckimi kolegami w zakładzie „Stork Umweltdienste” technologię odzyskiwania surowców. W proekologicznym stowarzyszeniu „Bund” mieliśmy natomiast możliwość wykonania z odpadów rzeczy praktycznych w życiu codziennym.
    Niezapomnianym przeżyciem dla naszych uczniów była wizyta w Wolfsburgu w Zakładach Volkswagena. Automatyczna linia produkcyjna Tourana, salony samochodowe wszystkich marek należących do Grupy Volkswagen oraz Muzeum Motoryzacji na długo pozostaną w pamięci mechanikom z „Mechanika”. Duże wrażenie wywarła również zbudowana w Rothensee prawie przed stu laty podnośnia statków i współczesna śluza na skrzyżowaniu Kanału Śródlądowego z Łabą o kilkunastometrowej różnicy poziomów wody.
    Podczas tygodniowego pobytu w Magdeburgu nie zabrakło elementów turystycznych. Młodzież poznała najważniejsze zabytki stolicy Landu Sachsen-Anhalt.
    Sprawozdanie z realizacji projektu mieszane polsko-niemieckie grupy przedstawiły dyrekcji i uczniom w formie prezentacji. Spotkanie podsumowujące realizację projektu odbyło się w Leśnym Centrum Edukacyjnym, gdzie młodzież obu krajów zmierzyła się w różnych konkurencjach sprawnościowych.
    Współfinansowana przez Polsko- Niemiecką Współpracę Młodzieży siódma wymiana pozwoliła młodzieży obu partnerskich szkół nawiązać przyjacielskie kontakty, które zostaną na pewno zacieśnione po rewizycie kolegów z Magdeburga w maju 2020 roku.

                                                                                                                        Tomasz Wróblewski
                                                                                                             nauczyciel języka niemieckiego

 • 20190520_102031
 • 20190521_093257
 • 20190522_143602
 • 20190523_111811
 • 20190524_100627
 • 20190524_122707

Konferencja, minecraft i festyn

   Dzień 23 maja był  wyjątkowym dniem  nie tylko dla społeczności szkolnej, ale także społeczności  lokalnej. W murach Szkoły Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego odbyła się powiatowa konferencja profilaktyczno - edukacyjna  zatytułowana „Nowe substancje psychoaktywne” połączona z oficjalnym otwarciem szkolnego ogrodu rekreacyjnego, zbudowanego w oparciu o projekt naszych uczniów w programie Minecraft. Pani Dyrektor Ewa Szczerba powitała na wstępie wszystkich gości, a w szczególności  burmistrza miasta Pana Marcina Jakubowskiego oraz sekretarza  miasta i przewodniczącą Miejskiej Komisji  Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Panią Jadwigę  Frelak,    współorganizatorów tej  uroczystości.  Wyraziła  ogromną radość z obecności jednego z niekwestionowanych autorytetów w dziedzinie profilaktyki, dyrektora naukowego Centrum Profilaktyki Społecznej w Milanówku Pana Profesora Mariusza Jędrzejko, który przybył ze znanymi ekspertami z Fundacji HUMANUM: Panią Agnieszką Taper, Panem Leszkiem Roszczenko  oraz Panem dr. Marcinem Bednarczykiem. Prelegenci   przeprowadzili cztery wykłady dotyczące prezentacji zagrożeń związanych   z używaniem  nowych substancji  psychoaktywnych. Dyrektor szkoły podziękowała wszystkim, którzy  swą obecnością  zaszczycili  gospodarzy. A byli nimi:  radni miasta, kierownicy oświatowi Urzędu Miasta, proboszczowi e z terenu miasta i gminy, przedstawiciele Straży Miejskiej oraz Komendy Powiatowej Policji, reprezentant Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej, przedstawiciele powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej , SP ZOZ i CPPR , pracownicy PPP jak również zaprzyjaźnieni  dyrektorzy placówek z województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego. Wśród gości nie zabrakło  nauczycieli, pedagogów, psychologów i innych specjalistów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu miasta i powiatu mińskiego, kierowników internatów, przedstawicieli OHP oraz dyrektorów placówek oświatowych, kulturalnych, sportowych i społecznych. Pani Ewa Szczerba wyraziła zadowolenie z obecności  rodziców na czele z Przewodniczącym Prezydium Rady Rodziców panem Dariuszem Świętochowskim. Podziękowała  za przybycie przedstawicielom firm  Inovacive Lab, AM Partners Warszawa oraz  Gomar , którzy  pomogli w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia.

   Szkolny ogród zrealizowany przez uczniów Piątki wg filozofii Minecraft to nie tylko wspaniała, ale także niezwykła nowatorska inicjatywa, pierwsza i na razie jedyna w Polsce. Przedsięwzięcie to zostało zrealizowane w ramach pierwszego budżetu obywatelskiego ogłoszonego przez Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki. Zapoczątkowana w ubiegłym roku inicjatywa stanowi wyjątkowe upamiętnienie wielu ważnych rocznic  - 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 15- lecia naszej obecności w UE oraz 45-lecia istnienia Piątki. Uroczyste otwarcie ogrodu do użytku odbyło się poprzez tradycyjne przecięcie wstęgi.

    Dopełnieniem atrakcji dzisiejszego dnia był popołudniowy festyn rodzinny z okazji zbliżającego się Dnia Matki i Dnia Dziecka. Rada Rodziców przygotowała wiele atrakcji i niespodzianek. Niestety pogoda spłatała figla. Ulewny deszcz spowodował, że plenerowa zabawa została przeniesiona   pod dach szkoły. Dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, ścianę wspinaczkową rozstawione na boisku Orlika musiały, ku rozczarowaniu dzieci, zastąpić zabawy, konkursy i  taniec pod dachem. Sale gimnastyczne stały się  miejscem ,  gdzie  pod okiem animatorów uczniowie miło spędzali czas. Frajdą dla młodych uczestników pikniku było kolorowanie twarzy i  włosów.  Balony, wata cukrowa, popcorn i lody osłodziły  smutek niezrealizowanych w pełni planów dzisiejszego dnia.

Marzanna Wocial 

 • DSCN7926
 • DSCN7936
 • DSCN7941
 • DSCN8021
 • DSCN7960
 • DSCN7942
 • DSCN7956
 • DSCN7958
 • DSCN8098
 • DSCN8099
 • DSCN8100
 • DSCN8102

W dniu 26 maja 2019 na placu przed MDK w Mińsku Mazowieckim odbyło się widowisko sportowe, które jako Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji mamy przyjemność organizować nieprzerwanie od 24 lat. Od kilku edycji czynnie w organizację imprezy włącza się Klub Sportowy Barakuda oraz Miński Klub Biegacza DREPTAK.

Ogólnopolskie Biegi Uliczne 24. Mazowiecka Piętnastka i 5.Mazowiecka Piątka to dwa atestowane dystanse, które w tym roku przyciągnęły na start odpowiednio 366 oraz 351 osób (jest, to najwyższa, do tej pory frekwencja zawodników). Oba biegi, piąty rok z rzędu, wpisują się w Grand Prix Traktu Brzeskiego.

Punktualnie o godzinie 10.00 wystartowała 5. Mazowiecka Piątka. Starterem biegu był złoty i srebrny medalista w skoku wzwyż Igrzysk Olimpijskich z Montrealu i Moskwy -lekkoatleta Jacek Wszoła.

W bogatym programie niedzielnej imprezy, nie zabrakło również Biegu Krawaciarza, którego celem jest propagowanie i popularyzacja biegania przez wszystkich, na co dzień noszących bardziej zobowiązującą garderobę! Po pokonaniu 350 metrowego dystansu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe krawaty oraz wieszaki na tę część ubioru.

Tuż przed godziną 12.00 do rywalizacji gotowi byli wszyscy piętnastkowicze, których do biegu rozgrzewała trenerka personalna Daria Chrzanowska. Po niespełna 48 minutach i 7 sekundach na mecie pojawił się zwycięzca 24. Mazowieckiej Piętnastki Kosgel Mathew z Kenii ,tuż przed swoim rodakiem Kimaivo Hilary Kiptum i oraz Vykhopen Iurii z Ukrainy. Wśród Polaków na czwartym miejscu uplasował się Zbigniew Kalinowski a na szóstej lokacie mińszczanin z KB Dreptak Paweł Czyżkowski z czasem, 53’18’’, który wywalczył również Mistrzostwo Mińska Mazowieckiego.

W klasyfikacji generalnej biegu na 5km na podium stanęli ci sami zawodnicy, co na dłuższym dystansie. Warto wspomnieć, o dużym sukcesie mińszczan Macieja Badurka i Floriana Pyszla, którzy zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce. Tym samym zdobywając Mistrzostwo i vice Mistrzostwo Mińska Mazowieckiego.

W kategorii kobiet pierwsze trzy miejsca zdobyły zawodniczki z Kenii: Korir Caroline Jebet (54’15’’), Mbatha Ruth Nudu, Oigo Christine Moraa, te same biegaczki tryumfowały w 5. Mazowieckiej Piątce.

Mistrzostwo Mińska Mazowieckiego wśród kobiet na dystansie 15 km uzyskała: Beata Szlązak, a na 5km-Aleksandra Wicik -Kowalczyk.

Jako organizatorzy nigdy nie zapominamy również o najmłodszych. Dlatego właśnie dla nich rokrocznie przygotowujemy biegi dziecięce i młodzieżowe w 10 kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców. W tym roku na starcie wszystkich kategorii łącznie stanęło 250 młodych zawodników. Każdy po ukończonym biegu otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrody za miejsca 1-3.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, bez których nasza impreza nie byłaby tak dobrze oceniana w środowisku biegowym.
Szczegółowe wyniki poszczególnych biegów można odnaleźć na stronach: www.mosir.org.pl,   www.zmierzymyczs.pl.

Propozycje EBU na lato

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Stowarzyszenia EBU na tegoroczne wakacje. Szczegóły na załączonych plakatach.

 • MLODZIEZ 2019
 • LATO 2019

Spotkanie w sprawie Strategii Rozwoju Miasta

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski serdecznie zaprasza do udziału w spotkaniu informacyjno-warsztatowym w sprawie opracowania raportu z realizacji Strategii Rozwoju Miasta Mińsk Mazowiecki do roku 2025 (za lata 2017-2018) w dniu 17.06.2019 r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ w Mińsku Mazowieckim. Spotkanie poprowadzi pani dr Anna Dąbrowska oraz pan Jan Charkiewicz. Celem tego spotkania jest przedstawienie wstępnych wniosków z przygotowywanego raportu oraz dyskusja nad realizacją Strategii oraz sposobem jej monitorowania.

 • zaproszenie Spotkanie

Zapraszamy do Klubu Czytelnika MBP

Gość specjalny Klubu Czytelnika! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na rozmowę z Joanną Ostrowską, autorką książki "Przemilczane. Seksualna praca przymusowa w czasie II wojny światowej". Autorka wykonała gigantyczną pracę w archiwach.  Podjęła próbę przywrócenia głosu tym, których doświadczenia zostały przemilczane. Wspomina w książce także o Mińsku Mazowieckim.
 

 

 • KLUB CZYTELNIKA19.06

IV edycja Orientiady

Orientiada jest imprezą na orientację, co oznacza, że trasa jest wyznaczona w postaci punktów kontrolnych (PK) zaznaczonych na mapie, którą zawodnicy dostają na krótko przed startem. W terenie na punktach kontrolnych znajdują się lampiony oraz perforatory, przy pomocy których w odpowiednim miejscu karty startowej należy ją „skasować”. Punktów jest na ogół kilkanaście, a warianty przebiegnięcia czy przejechania pomiędzy nimi każdy z uczestników wybiera sam na podstawie mapy. Brzmi skomplikowanie? Przekonaj się, że wcale tak nie jest...

www.facebook.com/ksactivumsports

 

 • orientiada-2019 plakat

Warsztaty rodzinne w MDK - Słodkości...

Holendrzy mówią na nie poffertjes i jedzą posypane cukrem pudrem, Amerykanie nie wyobrażają sobie śniadania bez pancakes'ów polanych syropem klonowym.
Czyli tak po prostu - naleśniki, racuszki, gofry, placuszki. Ze śmietaną, cukrem, owocami, bakaliami, syropami i sosami, lub zupełnie bez niczego.

Na warsztatach pod okiem specjalistów nauczymy się robić idealne ciasto na pyszne placuszki. Potem je samodzielnie udekorujemy dodatkami, a na koniec zjemy ze smakiem.

Informacja dla alergików: na warsztatach używane będą: mąka, mleko, jaja, masło, orzechy, czekolada.

Warsztaty poprowadzi Lodolandia Kołacz Mińsk Mazowiecki.

8 czerwca, godz.11:00, BILET 15 ZŁ, MDK.

Piknik rodzinny - Bezpieczna rodzina

Zapraszamy na piknik rodzinny - Bezpieczna rodzina, Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, niedziela, 9 czerwca 2019 r., w godz. 14.00 - 18.00. Szczegóły na załączonym plakacie.

 • piknik_rodzinny_a3_3mmspad

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 39 - Burze z gradem

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 39 - Burze z gradem. Szczegóły w załączeniu.

Ogłoszenie o przetargu dot. działek przy ul. M. Grochowskiej

Ogłoszenie o przetargu dot. działek przy ul. M. Grochowskiej

Czas PRL-u

Adapter Bambino, papierosy bez filtra i kartki na mięso – takie między innymi eksponaty zgromadzili na wystawie w papieskiej trójce podopieczni nauczycielki historii Lilli Kłos.  

W tym roku szkolnym klasy VIII D i VIII E ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim zgłębiające na lekcjach historii treści poświęcone czasom PRL-u stanęły przed dodatkowymi zadaniami. Pierwsze polegało na obejrzeniu filmu o tej tematyce i opisaniu absurdów epoki. Najchętniej oglądano komedie Nie lubię poniedziałku czy Nie ma mocnych. Drugim zadaniem był wywiad z osobą pamiętającą okres stanu wojennego. Trzecie zadanie najbardziej się wszystkim spodobało, a dodatkowo było wyjątkowo wizualne i wciągające. Tym razem zajęliśmy się gromadzeniem eksponatów i tworzeniem wystawy o czasach PRL-u. Oj, czego tam nie było i jak bardzo szczęśliwe były nasze babcie i dziadkowie pokazujący zdobyte w ogromnych kolejkach skarby. Kultowy okazał się adapter Bambino i grające pocztówki, paczka papierosów bez filtra o nazwie Sport i kartka żywnościowa na 2,5 kg mięsa. Zgromadzone przedmioty posegregowaliśmy w grupy tematyczne, np. szkoła, wojsko, opozycja, kultura. Przez dwa miesiące nie tylko zainteresowane klasy, ale i inni korzystający z sali historycznej mieli na co popatrzeć. Wystawę zamknęliśmy historyczną datą 4 czerwca…

Lilla Kłos

 

 • 20190531_103930
 • 20190531_103941
 • 20190531_103956
 • 20190531_104017

Wizyta studyjna "Mechanika"

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim, w nowych partnerskich projektach i programach międzynarodowych.

Agencja Rozwoju Mazowsza S.A. zaangażowana jest we współpracę w ramach porozumienia Bridge2Europe, którego jednym z sygnatariuszy jest agencja EU Service Agentur reprezentująca niemiecki land Saksonia-Anhalt.

W ramach ww. porozumienia w dniu 22 maja 2019 r. zorganizowana została wizyta studyjna przedstawicieli regionów partnerskich na Mazowszu. Celem tego wydarzenia było przedstawienie Regionu, identyfikacja podmiotów zainteresowanych współpracą z odpowiednikami z zagranicy, a także określenie możliwości i kierunków wzajemnej współpracy m.in. w projektach finansowych z funduszy europejskich. W organizację wydarzenia zaangażowany jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim  uczestniczył w tym  wydarzeniu, które niewątpliwie przyczyniło się do nawiązania współpracy z podmiotami i instytucjami z Saksonii-Anhalt. Prezentując  potencjał, zaplanowaliśmy obszary i możliwości do wzajemnej współpracy i realizacji wspólnych przedsięwzięć, wykorzystując fundusze ze środków europejskich z różnych programów i projektów strukturalnych. W spotkaniu uczestniczył szkolny koordynator projektów Joanna Wójtowicz oraz Dyrektor Zespołu Tomasz Płochocki.  

 

 • 20190520_102031
 • 20190521_093257
 • 20190522_143602
 • 20190523_111811
 • 20190524_100627
 • 20190524_122707

XXXII Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwon-Do ITF

W dniach 31 maja – 2 czerwca 2019 roku w Rybniku odbyły się XXXII Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwon – Do ITF zorganizowane przez Polski Związek Taekwon-Do.

Impreza zgromadziła na swoim starcie 146 zawodników z 26 klubów zrzeszonych w PZTKD, którzy w turniejach eliminacyjnych zdobyli prawo do występu w mistrzostwach.          
Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO, pod opieką Mistrza Jacka Łuniewskiego VII DAN, reprezentowało 5 klubowiczów.
Mińszczanie w trakcie zawodów zdobyli w sumie 6 medali: 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe.
Tytuły Mistrzów Polski wywalczyli: Michalina Mikulska w konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich II DAN oraz Mateusz Zgódka w konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich I DAN.
Tytuły Wicemistrzów Polski zdobyli: Julia Kawka w walkach kobiet w kategorii do 56kg oraz duet Michalina Mikulska i Mateusz Radomski w konkurencji walk aranżowanych.
Brązowymi medalistami Mistrzostw Polski zostały: Michalina Mikulska w walkach kobiet w kategorii do 56kg oraz Julia Kawka w konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich II DAN.
Ponadto nasz klub na mistrzostwach reprezentował Marek Skiba, a wśród arbitrów zawodów - sędzia klasy międzynarodowej Karol Łuniewski oraz sędziowie krajowi Jarosław Nowak i Piotr Kuźmicz.   
W sumie w trzech imprezach Mistrzostw Polski rozegranych w maju i czerwcu - Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców, Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych oraz wspomniane Mistrzostwa Polski Seniorów – zawodnicy Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO wy-walczyli 34 medale: 9 tytułów Mistrza Polski, 13 tytułów Wicemistrza Polski oraz 12 brązowych medali za zajęcie III miejsca.

Warto też dodać, że w kwietniu w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików makroregionu mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego, będące w tej kategorii wiekowej najważniejszą imprezą w Polsce, skąd nasi młodsi zawodnicy przywieźli 14 medali: 6 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe - zajmując w klasyfikacji medalowej mistrzostw 1.miejsce.
Naszym klubowiczom gratulujemy udziału w mistrzostwach!


Igor Koczyrkiewicz

 • MPS_01
 • MPS_02
 • MPS_03
 • MPS_04
 • MPS_05

Seniorzy wciąż aktywni

Maj - to miesiąc szczególnej aktywności słuchaczy Mińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  To właśnie na maj zaplanowano różnego rodzaju marsze, memoriały i spartakiady senioralne. Od kilku lat uczestniczymy w Ogólnopolskim Marszu Nordic Walking organizowanym przez Wejherowski UTW. 11 maja br zorganizowaliśmy marsz na dystansie 3 i 5 km. na terenie lasów w Mieni. W tym roku wyjątkowo zawody przeprowadziliśmy w lasach Stankowizny. Chcieliśmy wielu nowym słuchaczom pokazać piękne zakątki naszego miasta : ponad 300 letnią sosnę/ najstarszą w Polsce/, urokliwy szlak spacerowy wzdłuż rzeki Srebrnej- z jej pięknymi meandrami, bobrowiskami i wydmami.

19 maja br. odbył się też II Memoriał Haliny Szwarc/ założycielki UTW w Polsce/ na terenie AWF w Warszawie. W progranie sportowym jest marsz na 6 km oraz testy z wiedzy nt .J.Piłsudskiego, H.Szwarc, historii AWF, historii Nordic Walking. Miński UTW wystawił 4 reprezentacje, z czego 2 znalazły się w czołówce zawodów.

Od 2018r. Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej organizuje w Mrozach Senioradę o charakterze sportowo- artystycznym. Liczna grupa naszych słuchaczy uczestniczy w zawodach zdobywając medale a grupa taneczna " Jak nie My, to kto?" prezentuje swój dorobek artystyczny.
Cieszy nas duże zainteresowanie imprezami. Ogółem w imprezach wzięło udział 130 osób.

Jadwiga Maciejewska - prezes Zarządu S "RTW"
foto: Eugeniusz Karpiński

 

 

 • AWF przed zawodami rozgrzewka
 • pod mińską sosną
 • występ taneczny w Mrozach

Karawana Bez Granic w Szkołach Salezjańskich w Mińsku

Radość, sztuka, energia, otwartość, przyjaźń - bez granic. Taniec, śpiew, teatr, gra, pantomima… i artyści z całego świata . W ramach Festiwalu Młodzieży Bez Granic do Mińska Mazowieckiego przyjechali muzycy, cyrkowcy i tancerze z Brazylii, Burkina Faso, Szwajcarii, Francji, Słowacji, Martyniki, Chorwacji oraz Polski.

Główną ideą Karawany Bez Granic jest spotkanie. Karawana odwiedza kilkanaście szkół w Polsce, aby wnieść tam energię mieszanki kultur i pasji reprezentowanych przez artystów z różnych zakątków świata. Karawana Bez Granic promuje ideę edukacji poprzez sztukę oraz międzykulturowej integracji Festiwalu Młodzieży Bez Granic realizowanego w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Różanymstoku  od 2009 roku.

Występ w Szkołach Salezjańskich odbył się 5 czerwca br. . Każda z prezentacji wywarła ogromne wrażenie na widowni. Wytańczone i wyśpiewane historie wyzwoliły silne emocje - zarówno u artystów, jak i odbiorców. Pokazy na przemian bawiły, zaskakiwały i wzruszały. Poziom zawodowy wszystkich występujących był niezwykle wysoki - na scenie zaprezentowali się najlepsi w swoich dziedzinach.

Mińska Karawana nie skończyła się jednak na prezentacjach. Po zakończeniu pokazów przyszedł czas na warsztaty i rozmowy z artystami. Była to fantastyczna okazja do nauki nowych, niespotykanych umiejętności (np. żonglowanie kapeluszami), poznania inspirujących ludzi i przełamywania barier. Nie na co dzień mamy przecież okazję rozmawiać z trenerem capoeiry z Brazylii, clownem z Chorwacji, szwajcarską mistrzynią żonglerki i gimnastyki cyrkowej czy tancerzami z Martyniki. W ten sposób granice między sceną a widownią zatarły się. Być może dla niektórych będzie to początek nowej fascynacji lub okazja do przełamania stereotypów i uprzedzeń.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, środków “Fundacji PZU” oraz współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.


 Hanna Zawadka, uczennica klasy VIII b
Publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej
 im. św. D. Savio w Mińsku Mazowieckim

 

 • DSC_0300
 • DSC_0392
 • DSC_0394
 • DSC_0396

Mazowiecki Instytut Kultury i Miasto Mińsk Mazowiecki zapraszają na Festiwal PowerON

Mazowiecki Instytut Kultury i Miasto Mińsk Mazowiecki zapraszają na Festiwal PowerON. 15 czerwca na tarasie i placu przed MDK koncerty, występy, warsztaty i animacje w ramach projektu " Kultura włączania" Integracja w praktyce. Zapraszamy! Szczegóły na plakatach.

 

 • Kultura Włączania _plakat B1 druk
 • ulotka o warsztatach

Obwieszczenie Starosty Mińskiego

Obwieszczenie Starosty Mińskiego dot. realizacji inwestycji drogowej obejmującej rozbudowę ul. 7-go Pułku Ułanów Lubelskich

Zadbaj o swój kawałek nieba

Wymień piec i przeprowadź termomodernizację swojego domu w ramach dofinansowania z programu „Czyste Powietrze"...

 • 14.03.2019 ms_czyste_powietrze_ulotka_A5_net_Strona_1
 • 14.03.2019 ms_czyste_powietrze_ulotka_A5_net_Strona_2
 • 14.03.2019 ms_czyste_powietrze_ulotka_A5_net_Strona_3
 • 14.03.2019 ms_czyste_powietrze_ulotka_A5_net_Strona_4
 • 14.03.2019 ms_czyste_powietrze_ulotka_A5_net_Strona_5
 • 14.03.2019 ms_czyste_powietrze_ulotka_A5_net_Strona_6
 • 14.03.2019 ms_czyste_powietrze_ulotka_A5_net_Strona_7
 • 14.03.2019 ms_czyste_powietrze_ulotka_A5_net_Strona_8

Drodzy miłośnicy książek i rowerów!

30 czerwca zapraszamy na siódmą  już edycję  Rajdu Rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”.   Wyruszymy  w 18-kilometrową trasę, którą zwieńczy piknik przy Zespole Szkół w Siennicy. Nie zapomnijcie pomarańczowych koszulek, kocyków do odpoczynku na trawie i dobrych humorów! Przed Rajdem należy zapoznać się z regulaminem i wypełnić formularz zgłoszeniowy (dostępne na stronie internetowej i w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim).

Uwaga! Wypełniony i podpisany formularz należy złożyć do biblioteki do 28 czerwca 2019.
Nie prowadzimy zapisów w dniu rajdu!
Zapisz się już dziś i weź udział w odjazdowej przygodzie!

mbpmm.pl

 • rajd2019

Polska Strefa Inwestycji

Informacje dla przedsiębiorców z Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. dotyczące wsparcia w zakresie inwestycji...

 • plakat4

Wakacyjne warsztaty w muzeum

Informacje o Wakacyjnych Warsztatach Muzealnych w Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim...

 • Plakat

Konkurs Gwiazda Literatury 2019

21 września 2019r. swoją Gwiazdę w Alei Gwiazd Literatury przed Miejską Biblioteką Publiczną odsłoni Joanna Bator.

Pisarka, publicystka, podróżniczka, eseistka, specjalistka od antropologii kultury i gender studies, nauczycielka akademicka. Urodziła się 2 lutego 1968 r. w Wałbrzychu.

Była stypendystką Fundacji Kościuszkowskiej, japońskiego Ministerstwa Kultury, Cannon Foundation i Japan Foundation. Za książkę „Japoński wachlarz” otrzymała nagrodę im. Beaty Pawlak i Nagrodę Wydawców Książek.

Jej powieści są tłumaczone na wiele języków. „Piaskowa góra” znalazła się w finale Międzynarodowej Niemieckiej Nagrody Literackiej, a „Chmurdalia” nagrodzona została szwajcarską Spycher Prize. Za „Ciemno, prawie noc” Joanna Bator dostała Nagrodę Literacką Nike.

Nasza biblioteka miała już zaszczyt gościć Joannę Bator,w 2013 roku, tuż po przyznaniu jej Nagrody Literackiej Nike za powieść "Ciemno, prawie noc".

Joanna Bator jest wielbicielką i znawczynią japońskiej kultury. W tym duchu zaplanowaliśmy dla Państwa konkurs literacki: Gwiazda Literatury 2019 - Haiku dla Joanny Bator.   

Haiku to nierymowana, trójwersowa miniaturka poetycka o układzie sylabicznym 5-7-5, rodem z XVII-wiecznej Japonii. Tradycyjnie składa się z dwóch elementów: opisu fragmentu przyrody oraz autorskiej refleksji. Haiku jest związane z filozofią zen, która w sztuce zakłada operowanie paradoksem, subtelność i estetyczny minimalizm.

Wyboru zwycięskiego utworu dokona powołane przez Miejską Bibliotekę Publiczną Jury, a autorzy zwycięskich prac będą mogli odczytać je osobiście i otrzymają nagrody podczas Gali Alei Gwiazd Literatury, 21 września 2019r.   

Prace konkursowe można składać do 7 września 2019 r. w Czytelni MBP. Wszystkie szczegóły techniczne oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie www.mbpmm.pl
 
Do zobaczenia w towarzystwie literackich Gwiazd!

 • agl19_konkurs_haiku

Festiwal 4M - Mińsk Mazowiecki Miasto Muzyki

W dniach od 28-30 czerwca 2019 w Mińsku Mazowieckim odbędzie się już ósma edycja Festiwalu 4M - Mińsk Mazowiecki Miasto Muzyki, organizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Kulturalno - Oświatowe "Ścieżki Nieskończoności", Stowarzyszenie Niezależna Inicjatywa Kulturalna oraz Miejski Dom Kultury. Przez te trzy dni na placu przed Pałacem Dernałowiczów (MDK) odbywać się będą liczne koncerty, a każdy dzień zakończony zostanie występem gwiazdy. A wszystko to za darmo! Jak zawsze będzie bardzo muzycznie, bo to muzyka właśnie jest duszą naszego miasta nad Srebrną.

http://www.festiwal4m.pl/

 • 62321374_2469720719751724_4720525884186951680_o

Dzień Patrona Miasta Św. Jana Chrzciciela

Burmistrz Miasta Marcin Jakubowski i Proboszcz Ks. Marian Sobieszek zapraszają na Dzień Patrona Miasta i odpust Św. Jana Chrzciciela. Plakat z programem uroczystości w załączeniu...

 • plakat J. Chrzciciel 2019 DRUK

ZHP zaprasza na obóz harcerski

Komenda Hufca ZHP "Mazowsze" Mińsk Mazowiecki zaprasza na obóz harcerski w Lubiatowie. Szczegóły na załączonym plakacie.

 • plakat WEHIKUŁ CZASU_druk_A3

Wykaz dot. sprzedaży działki Nr 2145/4 przy ul. J. Piłsudskiego

Wykaz dot. sprzedaży działki Nr 2145/4 przy ul. J. Piłsudskiego

VII Turniej Rycerski Jana z Gościańczyc

Muzeum Ziemi Mińskiej oraz Bractwo Rycerskie Ziemi Mińskiej zapraszają na VII Turniej Rycerski Jana z Gościańczyc w Mińsku Mazowieckim. W sobotę 29 czerwca, po raz kolejny do Mińska Mazowieckiego zjadą rycerze z całej Polski, aby rywalizować o tytuł najlepszego na mińskiej ziemi.

Walki profesjonalnych rycerzy, popisy strzeleckie łuczników czy piękno i gracja niewiast, to tylko kilka z wielu atrakcji zaplanowanych przez mińskie bractwo rycerskie. Poza tym będzie możliwość własnoręcznego wypróbowania swoich sił z mieczem i łukiem w ręku. Dla najmłodszych przewidziane zostało wiele atrakcji m.in. walki na miecze sportowe czy zdjęcia z rycerzami. Wieczorem całość turnieju uświetnią pokazy tańca z ogniem.

Wydarzenie odbędzie się na terenie 7 PUL dział MZM przy ul. gen. K. Sosnkowskiego 4, a startujemy o godzinie 14:00.

 • BRZM_plakat2019_wersja4-1

Czasowe zamknięcie ruchu na odcinku ul. Chochołowskiej

W związku z uroczystymi obchodami Dnia Patrona Miasta i odpustem parafialnym informujemy, że 24 czerwca (poniedziałek) w godz. 7.00 – 23.00. nastąpi czasowe zamknięcie ruchu na ul. Chochołowskiej na odcinku od ul. Sosnkowskiego do ul. Mleczarskiej.

Prosimy nie zostawiać w tym dniu samochodów na parkingu przed Zespołem Szkół Zawodowych nr 2, ponieważ będzie on zamknięty dla ruchu lokalnego.

Objazd do ul. Wiejskiej wyznaczony będzie ul. Mleczarską.

 

 • Tymczas. org.ruchu Sosnkowskiego Mrozowska Chochołowska -...
 • Tymczas. org.ruchu Sosnkowskiego Mrozowska Chochołowska -...
 • Tymczas. org.ruchu Sosnkowskiego Mrozowska Chochołowska -...
 • Tymczas. org.ruchu Sosnkowskiego Mrozowska Chochołowska -...

Musical "Naprawczak"

Rok temu Musicalowa Akademia Talentów zaskoczyła wszystkich pierwszym w Mińsku Mazowieckim musicalem. „Pan Niezwykły", bo to o nim mowa, podbił serca tysięcy młodych i starszych widzów. Gdy MAT zapowiedział kolejny spektakl, można się było zastanawiać, czy i tym razem uda im się stworzyć coś równie dobrego.

"Naprawczak" to wymyślony i zrealizowany przez duet artystów z Mińska Mazowieckiego Martę i Marcina Kozioł, musical z ważnym przesłaniem zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Grupa ponad 100 dzieci zabiera nas do tytułowego "Naprawczaka"- ośrodka, którym rządzi apodyktyczna, surowa i wymagająca Pani Profesor. Gdy w tym okropnym miejscu pojawia się Panna M, zaczyna się  symboliczna walka między miłością a dyscypliną.

Przepiękna, emocjonalna muzyka, mądre teksty, zachwycające kreacje młodych artystów, kostiumy, światła i efekty sceniczne tworzą zapierające dech w piersiach widowisko.

Marcin Kozioł, fot. Kamil Andrukowicz

 • Naprawczak Film z Premiery.00_10_35_14.Still001
 • Naprawczak Film z Premiery.00_13_31_04.Still002
 • Naprawczak Film z Premiery.00_18_17_11.Still003
 • Naprawczak Film z Premiery.00_52_20_03.Still007
 • Naprawczak Film z Premiery.00_53_45_19.Still008
 • Naprawczak Film z Premiery.01_06_31_24.Still009
 • Naprawczak Film z Premiery.01_13_23_01.Still010
 • Naprawczak Film z Premiery.01_14_25_00.Still013
 • Naprawczak Film z Premiery.01_16_20_19.Still014
 • Naprawczak Film z Premiery.01_17_32_18.Still015
 • Naprawczak Film z Premiery.01_20_29_10.Still018
 • Naprawczak Film z Premiery.01_22_48_19.Still019
 • Naprawczak Film z Premiery.01_22_56_14.Still020
 • Naprawczak Film z Premiery.01_24_07_00.Still023
 • Naprawczak Film z Premiery.01_24_32_04.Still024
 • Naprawczak Film z Premiery.01_25_42_12.Still026
 • Naprawczak Film z Premiery.01_34_03_13.Still028
 • Naprawczak Film z Premiery.01_37_52_11.Still029
 • Naprawczak Film z Premiery.01_44_37_17.Still030
 • Naprawczak Film z Premiery.01_45_28_23.Still031
 • Naprawczak Film z Premiery.01_49_09_06.Still032
 • Naprawczak Film z Premiery.01_50_08_12.Still033
 • Naprawczak Film z Premiery.01_53_42_07.Still034

Transmisja Sesji Rady Miasta - 24.06.2019 r.

Rotator zdjęć

 • MKS MAZOVIA
  MKS MAZOVIA
 • Gmina Mińsk Mazowiecki

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 5966
baner toplayer
FESTIWAL 4M