Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

• MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

XXXII Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwon-Do ITF

W dniach 31 maja – 2 czerwca 2019 roku w Rybniku odbyły się XXXII Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwon – Do ITF zorganizowane przez Polski Związek Taekwon-Do.

Impreza zgromadziła na swoim starcie 146 zawodników z 26 klubów zrzeszonych w PZTKD, którzy w turniejach eliminacyjnych zdobyli prawo do występu w mistrzostwach.
Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO, pod opieką Mistrza Jacka Łuniewskiego VII DAN, reprezentowało 5 klubowiczów.
Mińszczanie w trakcie zawodów zdobyli w sumie 6 medali: 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe.
Tytuły Mistrzów Polski wywalczyli: Michalina Mikulska w konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich II DAN oraz Mateusz Zgódka w konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich I DAN.
Tytuły Wicemistrzów Polski zdobyli: Julia Kawka w walkach kobiet w kategorii do 56kg oraz duet Michalina Mikulska i Mateusz Radomski w konkurencji walk aranżowanych.
Brązowymi medalistami Mistrzostw Polski zostały: Michalina Mikulska w walkach kobiet w kategorii do 56kg oraz Julia Kawka w konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich II DAN.
Ponadto nasz klub na mistrzostwach reprezentował Marek Skiba, a wśród arbitrów zawodów - sędzia klasy międzynarodowej Karol Łuniewski oraz sędziowie krajowi Jarosław Nowak i Piotr Kuźmicz.
W sumie w trzech imprezach Mistrzostw Polski rozegranych w maju i czerwcu - Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców, Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych oraz wspomniane Mistrzostwa Polski Seniorów – zawodnicy Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO wy-walczyli 34 medale: 9 tytułów Mistrza Polski, 13 tytułów Wicemistrza Polski oraz 12 brązowych medali za zajęcie III miejsca.

Warto też dodać, że w kwietniu w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików makroregionu mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego, będące w tej kategorii wiekowej najważniejszą imprezą w Polsce, skąd nasi młodsi zawodnicy przywieźli 14 medali: 6 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe - zajmując w klasyfikacji medalowej mistrzostw 1.miejsce.
Naszym klubowiczom gratulujemy udziału w mistrzostwach!