Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 20 września 2019

Imieniny:

Mieczysławy, Filipiny, Faustyny

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

  • Europa dla Obywateli
  • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Dzień Papieski 2019

Po raz dwunasty trzy papieskie szkoły zapraszają do uczczenia Dnia Papieskiego. W tym roku organizatorzy proponują Powiatowy Przegląd Teatralny i konkurs na papieski lapbook.

Od 2008 roku Szkoły Salezjańskie, mińska trójka i szkoła z Huty Mińskiej zapraszają co roku mieszkańców powiatu mińskiego do działań, których patronem jest Jan Paweł II. Powiatowy Dzień Papieski przybiera różnorodne formy - konkursu plastycznego, muzycznego, recytatorskiego, literackiego, fotograficznego, zawodów sportowych, koncertów, spotkań, gry miejskiej, dyktanda, testu wiedzy czy projektu charytatywnego. Organizatorom zależy na tym, by integrować środowisko lokalne wokół postaci i nauczania św. Jana Pawła II, ale robić to w sposób atrakcyjny, ciekawy.

W tym roku Szkoły Salezjańskie, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim oraz Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej zapraszają uczniów kl. VI-VIII oraz uczniów ze szkół ponadpodstawowych wraz z opiekunami do udziału w Powiatowym Przeglądzie Teatralnym. Tematyka krótkich prezentacji teatralnych (do 15 minut) jest bardzo szeroka – młodzi aktorzy mają pokazać rozważania o człowieku, jego współczesnych problemach, wyzwaniach, wartościach, wyborach moralnych. Przewodniczącym jury oceniającego występy będzie aktor – Stanisław Górka. Zgłoszenia zespołów teatralnych należy nadsyłać do 15 października na adres: szkola@sp3mm.pl. Regulamin i kartę zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej www.sp3mm.pl.

Druga propozycja skierowana jest do uczniów ze szkół podstawowych z kl. 1-8. Zadaniem uczestników konkursu będzie stworzenie lapbooka, czyli tematycznej teczki z zakładkami czy kieszonkami. Uczniowie mają do wyboru dwa tematy lapbookowych prac – mogą pokazać informacje o pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski, której 40. rocznicę obchodzimy w tym roku lub zebrać ciekawostki na temat papieskich pielgrzymek. Każda szkoła może zgłosić po dwie prace w każdej kategorii wiekowej (uczniowie kl. 1-4 i kl. 5-8). Prace należy dostarczyć do sekretariatu szkoły w Hucie Mińskiej do 15 października. Regulamin konkursu dostępny jest na stronach internetowych szkół-organizatorów.

Podsumowanie obu tegorocznych konkursów zaplanowano na 24 października w hali widowiskowo-sportowej w szkole przy Budowlanej. Zaprezentowane zostaną wówczas najciekawsze spektakle teatralne, a na wystawie będzie można obejrzeć lapbooki o papieskim pielgrzymowaniu. Organizatorzy zachęcają do udziału w obu przedsięwzięciach i obiecują nagrody dla laureatów.

Izabela Saganowska
 

 

  • Powiatowy_Dzieńa_Papieski_logo_głównenew

Wstecz

Rotator zdjęć

  • Gmina Mińsk Mazowiecki
  • MKS MAZOVIA
    MKS MAZOVIA

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 7719