Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

• MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Mistrzostwa Europy w Taekwon-Do ITF

XXXIV Mistrzostwa Europy Seniorów i XXV Mistrzostwa Europy Juniorów w Taekwon-Do ITF - 10-13/10/2019, Sarajewo, Bośnia i Hercegowina

W dniach 10 - 13 października 2019 roku, w Sarajewie w Bośni i Hercegowinie od-były się XXXIV Mistrzostwa Europy Seniorów i XXV Mistrzostwa Europy Juniorów w Taekwon-Do ITF. W zawodach wzięło udział 680 zawodników z 30 krajów - w tym reprezentacja narodowa Polski.

Wyjazd naszych kadrowiczów na mistrzostwa poprzedziło zgrupowanie Reprezentacji Polski Kobiet i Mężczyzn, które odbyło się w dniach 30 września – 7 października w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.
Reprezentacja Polski przywiozła z mistrzostw 42 medale - 10 złotych, 13 srebrnych i 19 brązowych.

Polacy zajęli 1. miejsce w generalnej klasyfikacji medalowej mistrzostw – przed reprezentacjami Norwegii i Rumunii.

W Kadrze Polski reprezentującej nasz kraj na mistrzostwach znalazło się czworo przedstawicieli Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO: Mistrz Jacek Łuniewski VII DAN jako trener Kadry Kobiet, Julia Kawka II DAN i Mateusz Radomski I DAN w kadrze seniorów oraz Cezary Jackowski I DAN w kadrze juniorów.

Cezary Jackowski zdobył wraz ze swoimi kolegami dwa tytuły Mistrza Europy w kategorii juniorów - w konkurencji drużynowych układów formalnych oraz w konkurencji drużynowych technik specjalnych.

Julia Kawka zdobyła wraz ze swoimi koleżankami brązowy medal Mistrzostw Europy w konkurencji drużynowych układów formalnych, a Mateusz Radomski zajął 9.miejsce w konkurencji indywidualnych układów formalnych seniorów stopni I DAN.

Podopieczne Mistrza Jacka Łuniewskiego, który prowadzi Kadrę Kobiet wraz z Mistrzem Jarosławem Suską, zdobyły w Bośni i Hercegowinie 26 medali - w tym 6 tytułów Mistrzyń Europy.

Ponadto w mistrzostwach, w roli arbitra zawodów, uczestniczył Karol Łuniewski III DAN - sędzia klasy międzynarodowej.

Warto także dodać, że reprezentację Walii reprezentowało dwoje byłych mińskich klubowiczów - wychowanków Mistrza Łuniewskiego: Viviana Widerska I DAN, która zdobyła brązowy medal w konkurencji juniorów walk kobiet do 55kg oraz Sewerian Widerski I DAN, który zajął 5.miejsce w konkurencji indywidualnych układów formalnych seniorów stopni I DAN.
Wszystkim naszym aktualnym i byłym klubowiczom gratulujemy udziału i wyników w Mistrzostwach Europy!