Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

• MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Klasy podstawowe zagrały w warcaby

5 listopada na obiekcie przy ul. Sportowej 1 w Mińsku Mazowieckim odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Szkół Podstawowych klas V-VIII w Warcabach 100 - polowych. Do zmagań zgłosiły się 3 placówki z naszego miasta:  SP 5, SP 6 oraz SP 2 - łącznie 43 uczniów. Wzorem lat poprzednich uczestnicy rywalizowali o miano najlepszego zawodnika i zawodniczki w poszczególnych klasach oraz w klasyfikacji drużynowej.

Po około 2-godzinnych zmaganiach i dziesiątkach rozegranych partii poznaliśmy zwycięzców indywidualnych oraz tegorocznego triumfatora w kategorii drużynowej. W klasach V zwyciężyli Zofia Gągol (SP 5) i Jan Gągol (SP 5), w klasach VI Anna Syryjczyk (SP 6) i Łukasz Padzik (SP 5). Kategorię  klas VII wygrali Karolina Łastowiecka (SP 6) i Franciszek Mielec (SP 2), natomiast w najstarszym roczniku najlepsi okazali się Joanna Federak (SP 5) i Jan Morelowski (SP 5). W klasyfikacji drużynowej 1. miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5, drugie Szkoła Podstawowa nr 6, a na najniższym stopniu podium znalazła się Szkoła Podstawowa nr 2. Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe medale. Nad całością turnieju czuwał sędzia główny Łukasz Kosobudzki oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.