Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

Komisje Rady Miasta 2018 - 2023


Komisja Budżetu i Planowania Gospodarczego

  1. Tomasz Jacek Płochocki – przewodniczący
  2. Jerzy Gryz
  3. Leon Włodzimierz Jurek
  4. Jerzy Mróz
  5. Teresa Maria Szymkiewicz
  6. Mariusz Żyła - wiceprzewodniczący

Do zakresu działania Komisji należą sprawy: budżetu miasta, a w szczególności procedury uchwalania budżetu i zadań gospodarczych miasta, podatków, wykonywania budżetu, planów finansowych jednostek komunalnych, planów i programów gospodarczych miasta, gospodarowania majątkiem miejskim.


Komisja Komunalna i Ochrony Środowiska

  1. Kamil Przemysław Ołdak – przewodniczący
  2. Grzegorz Cyran
  3. Leon Włodzimierz Jurek - do dnia 9 marca 2020 r.
  4. Dariusz Kulma
  5. Mariusz Kulma
  6. Daniel Marcin Skarżyński - wiceprzewodniczący
  7. Izabela Beata Stolarczyk
  8. Teresa Maria Szymkiewicz
  9. Robert Krystian Ślusarczyk
  10. Mariusz Żyła

Do zakresu działania Komisji należą sprawy: spółek komunalnych, a w szczególności gospodarki zasobem mieszkaniowym i lokalami użytkowymi; usług komunalnych, gospodarki odpadami, utrzymania dróg miejskich, gospodarki energetycznej, uciepłownienia miasta, utrzymanie zieleni i obiektów komunalnych, inwestycji finansowanych z budżetu miasta, ładu przestrzennego, gospodarki nieruchomościami, planu zagospodarowania przestrzennego miasta, ochrony środowiska i przyrody oraz gospodarki wodnej, komunikacji miejskiej, wydatków na inwestycje i usługi komunalne.


Komisja Oświaty i Wychowania

  1. Robert Gałązka - przewodniczący
  2. Eliza Aleksandra Bujalska
  3. Grzegorz Cyran
  4. Dariusz Kulma
  5. Piotr Mateusz Lichota -wiceprzewodniczący
  6. Barbara Elżbieta Reda

Do zakresu działania Komisji należą sprawy: edukacji publicznej, kształcenia i wychowania przedszkolnego, podstawowego i gimnazjalnego, diagnozowanie potrzeb oświatowych w mieście, sprawy oceny wydatków na oświatę, oceny sieci publicznych (miejskich) przedszkoli, szkół podstawowych oraz granic ich obwodów, sprawy samorządu uczniowskiego, wypoczynku, opieki nad dziećmi i młodzieżą.


Komisja Samorządności, Spraw Lokalnych i Praworządności

  1.  Łukasz Lipiński – przewodniczący
  2. Jerzy Gryz
  3. Joanna Kowalska
  4. Krzysztof Miąsko
  5. Monika Małgorzata Skrzyńska - wiceprzewodnicząca,  wygaśnięcie mandatu dnia 30 września 2019 r.
  6. Maciej Bogdan Cichocki - wiceprzewodniczący od dnia 27 listopada 2019 r.

Do zakresu działania Komisji należą sprawy: wspierania i upowszechniania idei  samorządowej, porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej, współpracy z innymi samorządami lokalnymi, wymiany doświadczeń samorządowych, sprawy przestrzegania Statutu Miasta oraz innych przepisów miejskich, sprawy współpracy ze związkami zawodowymi, związkami pracodawców oraz organizacjami pozarządowymi, politycznymi i społecznymi, sprawy jednostek pomocniczych w mieście, sprawy handlu, usług dla ludności.


Komisja Spraw Społecznych

  1. Eliza Aleksandra Bujalska – przewodnicząca
  2. Robert Gałązka
  3. Jerzy Mróz - wiceprzewodniczący
  4. Kamil Przemysław Ołdak
  5. Barbara Elżbieta Reda
  6. Robert Krystian Ślusarczyk
  7. Mariusz Żyła

 

Do zakresu działania Komisji należą sprawy: rozwoju kultury, inspirowanie działań rozwijających poczucie więzi z miastem i regionem, promocji gminy, współpracy ze społecznościami lokalnymi i regionalnymi innych państw, upowszechnianie kultury, kultury fizycznej i turystyki, sportu dzieci i młodzieży, pomocy społecznej, polityki prorodzinnej (w tym zapewnienia kobietom w ciąży opieki socjalnej, medycznej i prawnej), problemów społecznych i socjalnych osób  niepełnosprawnych, wydatków na kulturę, pomoc społeczną, sport i rekreację, sprawy jednostek komunalnych działających w zakresie kultury, sportu i pomocy społecznej, współpracy ze stowarzyszeniami, instytucjami i placówkami prowadzącymi działalność z zakresu spraw społecznych oraz ochrony zdrowia.


Komisja Rewizyjna

  1. Joanna Kowalska – przewodnicząca
  2. Eliza Aleksandra Bujalska
  3. Piotr Mateusz Lichota
  4. Krzysztof Miąsko
  5. Jerzy Mróz - wiceprzewodniczący
  6. Daniel Marcin Skarżyński
  7. Monika Małgorzata Skrzyńska wygaśnięcie mandatu dnia 30 września 2019 r.
  8. Izabela Beata Stolarczyk
  9. Maciej Bogdan Cichocki

Do zakresu działania Komisji należą sprawy: kontroli działalności Burmistrza, miejskich jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych, opiniowanie wykonania budżetu Miasta i przedstawianie Radzie wniosku w sprawie absolutorium dla Burmistrza, wykonywanie zadań w zakresie kontroli zleconych przez Radę, rozpatrywanie raportu o stanie Miasta i występowanie z inicjatywą uchwałodawczą w sprawie wotum zaufania dla Burmistrza z tego tytułu.


Komisja Skarg, Wniosków i Petycji

  1. Mariusz Kulma – przewodniczący
  2. Łukasz Lipiński
  3. Tomasz Jacek Płochocki
  4. Izabela Beata Stolarczyk - wiceprzewodnicząca

Do zakresu działania Komisji należą sprawy: rozpatrywania skarg, wniosków i petycji składanych do Rady i należących do jej właściwości na zasadach i w trybie określonym ustawami.


Kontakt

Urząd Miasta
Mińsk Mazowiecki

ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

   



Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Kasa czynna jest:
poniedziałek, wtorek, czwartek
w godz. 8.00 - 15.00
środa 8.00 - 15.30
piątek 8.00 - 14.00


 

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim