Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 3 lipca 2020

Imieniny:

Anatoli, Jacka, Tomasza

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

 • Europa dla Obywateli
 • MSA wyposażenie

Nawigacja:

 • Aktualności    /   
 • Aktualności listopad    /   

Treść strony

Partnerzy dużej rodziny

Grappler walczy

BRZEZINY

W sobotę 15.11.2014 najmłodsi zawodnicy z Klubu Walki Grappler i Filii Grappler Jakubów udali się pod Brzeziny k. Łodzi na XXII edycję turnieju Shido-Liga. Zawody w Brzezinach zgromadziły prawie 150 najmłodszych zawodników z całej Polski i w tym 10-osobową ekipę grapplerów z Mińska. Nasi zawodnicy i zawodniczki toczyły walki w sumo grappling i w grapplingu. Zdobyliśmy łącznie 10 medali, ale co najważniejsze, nasi najmłodsi graplerzy stoczyli bardzo dobre walki pokazując to co trenują, czyli bardzo dobrą technikę i to  co w Grapplerze najważniejsze - wola i walka do końca.

Zdobyte medale: złote - Wiktoria Klepacka i Antek Rosa, srebrne -  Martyna Bodecka, Łukasz Cyran, Natalia Wolińska, medale brązowe - Andrzej Frankiewicz, Krystian Woliński, Sara Sepkowska, Oliwier Szczęsny i Kacper Bodecki !!!

SOCHACZEW

W tym samym dniu w Sochaczewie odbyła się Amatorska Liga MMA 69, która była jednocześnie Mistrzostwami Polski Środkowej w MMA. Klub Walki Grappler reprezentowali Kamil Kublik i Sebastian Rawski.

Pierwszy swoje walki stoczył Kamil, pierwszą walkę wygrał przez klucz na rękę; w drugiej walce finałowej już na początku  doznał kontuzji złamania nosa i mimo to walczył do końca! Niestety sędziowie zdecydowali o wygranej przeciwnika, ale i tak  Kamil Kublik zdobył Wicemistrzostwo Polski Środkowej w MMA w kategorii do 70 kg!

Drugi zawodnik Sebastian Rawski stoczył walkę finałowa, gdzie od początku przegrywał,. Jednak, pokazując charakter oraz umiejętności na 5 sekund przed końcem walki pokonał swojego przeciwnika zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski Środkowej w MMA do 84 kg. Należy dodać, że były to pierwsze zawody dla naszych zawodników w formule MMA i od razy taki sukces!!!

Mistrzowski Jacek

Mistrz Jacek Łuniewski VII DAN Taekwon-Do ITF – 14/11/2014, Treviso, Włochy

Polski Związek Taekwon-Do z przyjemnością informuje, że podczas Międzynarodowego Seminarium Instruktorskiego (IIC) we włoskim Treviso, w dniu 14 listopada 2014 roku trener Jacek Łuniewski, główny szkoleniowiec Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO Mińsk Mazowiecki, zdał egzamin na stopień mistrzowski VII DAN.

W skład komisji egzaminacyjnej weszli Wielcy Mistrzowie - członkowie Komitetu Technicznego Międzynarodowej Federacji Taekwon-Do (ITF): Willem Jacob Bos, Hector Marano oraz Ung Kim Lan (wszyscy IX DAN).

Trener Jacek Łuniewski równolegle z promocją na stopień VII DAN otrzymał tytuł Sahyun (Mistrz).

Mistrz Jacek Łuniewski swoją przygodę z Taekwon-Do rozpoczął w 1987 roku w TKKF „Taekwon” Mokotów u mistrza Janusza Gutkowskiego. W 1993 roku przeprowadził się do Mińska Mazowieckiego, gdzie rok później założył Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO, w którym nadal aktywnie prowadzi treningi. Jest wychowawcą 13 posiadaczy czarnych pasów, jego wychowankowie zdobyli 5 medali Mistrzostw Świata, 13 medali Mistrzostw Europy oraz 35 medali Mistrzostw Polski. Najbardziej utytułowanymi wychowankami Mistrza Jacka Łuniewskiego są Damian Iwaniuk, Marcin Wojtaszczyk i Karol Łuniewski.

Mistrz Jacek Łuniewski jest szóstą osobą legitymującą się najwyższym stopniem mistrzowskim VII DAN Taekwon-Do ITF w Polsce.

Gratulujemy bardzo serdecznie!

Spotkanie z Joanną Nojszewską

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zachęca wszystkich Czytelników do wzięcia udziału w ciekawym i iście francuskim wieczorze. 27 listopada, o godzinie 18:30 odbędzie się spotkanie z Joanną Nojszewską, która w książce „Klucz francuski” opublikowała 13 niezwykłych wywiadów z Polakami zafascynowanymi Francją oraz Francuzami zauroczonymi Polską.

Autorka przeprowadziła rozmowę między innymi z Andrzejem Sewerynem, Pauliną Młynarską oraz Andrzejem Chyrą. Warto przeżyć z nami ten wyjątkowy wieczór i wysłuchać opowieści o francuskiej modzie, kulinariach, winie, muzyce oraz radościach codzienności we Francji. Być może autorka zdradzi nam również zagadkę słynnych francuskich piżam. Przekonamy się o tym już wkrótce. Zapraszamy!

BEZPŁATNIE! Szkolenia językowe i komputerowe!

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie pn. „Nowe kwalifikacje językowe i ICT szansą na rynku pracy” nr: POKL.09.06.02-14-296/14 współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Do projektu zapraszamy osoby, które na dzień przystąpienia do projektu spełniają następujące warunki:

• Są osobami w wieku 18- 64 lata.

• Mieszkają na terenie woj. mazowieckiego (w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego),

• Posiadają co najwyżej wyższe wykształcenie i co najmniej podstawowe wykształcenie,

• Pozostają bez zatrudnienia lub,

• Posiadają status osoby bezrobotnej lub,

• Pracują w MMŚP w województwie mazowieckim w dziale handlowym lub pokrewnym.

 

W ramach projektu uczestnik może wziąć udział w jednym wybranym kursie:

• Język angielski:

- grupa A1+A2 (180 godz.) lub

- grupa A2 (120 godz.)

 

• Język niemiecki:

- grupa A1+A2 (180 godz.)

 

•  Szkolenie komputerowe z zakresu ICT - ECDL Core (140 godz.)

 

Warunkiem przystąpienia do procesu rekrutacji jest poprawne wypełnienie i przesłanie (pocztą tradycyjną na adres ze stopki lub pocztą elektroniczną na adres minsk.projekt@indeks-consulting.pl) formularza zgłoszeniowego wraz z ankietą motywacyjną oraz:

• kserokopii zaświadczenia o zatrudnieniu, potwierdzonej za zgodność z oryginałem – dla osób zatrudnionych w sektorze MŚP lub

• zaświadczenie o statusie osoby bezrobotnej z Powiatowego Urzędu Pracy – dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy lub

  oświadczenie o statusie osoby nieaktywnej zawodowo (w załączniku) – dla osób pozostających bez zatrudnienia, nie zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Zakwalifikowane osoby zostaną poinformowane o przyjęciu do projektu za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie.

Uwaga! Złożenie formularza zgłoszeniowego nie jest równoznaczne z przyjęciem do projektu!

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie dostępny jest na stronie internetowej: www.indeks-consulting.pl/minsk

 

WYNIKI WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH 2014 - MIASTO

OSZUŚCI „NA KREWNIAKA”

OSZUŚCI „NA KREWNIAKA”

OKRADLI MAŁŻEŃSTWO Z MIŃSKA MAZOWIECKIEGO

                Policjanci z Mińska Mazowieckiego chcą przestrzec  przede wszystkim starszych ludzi, aby nie przekazywali pieniędzy żadnym obcym osobom, wysłanym jako pośrednicy przez ich krewnych. W taki właśnie sposób oszuści działający metodą „na krewniaka”  wprowadzili w błąd starsze małżeństwo z Mińska Mazowieckiego, które przekazało znaczną kwotę pieniędzy, myśląc że pomaga swojej córce. Policjanci przypominają, aby w przypadku jakiegokolwiek telefonicznego kontaktu i namawiania do przekazania pieniędzy krewnym, jeżeli pojawi się choćby cień podejrzenia że to nie są oni, radzimy telefonować do oficera dyżurnego tel. 25 759 72 00, na numery alarmowe 997 i 112 i specjalną całodobową linię Komendy Stołecznej Policji tel. 22 60 33 222.

                Od dłuższego czasu w Mińsku Mazowieckim nie odnotowano przypadku, w którym okradziono by kogoś metodą „na wnuczka, krewniaka, czy też policjanta”.  Akcje medialno – informacyjne miały na celu zwrócenie uwagi, szczególnie ludziom starszym, że to właśnie oni są najcześciej celem złodziei oraz oszustów. Policjanci do tej pory publikują cyklicznie materiały profilaktyczne i nawiązują kontakt z licznymi urzędami oraz organizacjami, aby dotrzeć do jak największej liczby osób z przestrogami oraz wskazówkami.

                Niestety starsze małżeństwo z Mińska Mazowieckiego zostało wprowadzone błąd przez oszustów. Tym razem złodzieje działali pod legendą „na córkę”. Bo to właśnie fałszywa, jak się później okazało córka, zadzwoniła do rodziców po pomoc, prosząc o pieniądze, które musi pilnie zwrócić koleżance. Już samo to, że po pieniądze miała przyjść pośredniczka, powinno zastanowić i wzbudzić podejrzenie. Niestety pieniądze zostały przekazane i trafiły do oszustów. Policjantów czeka teraz żmudny proces wykrywczy, który będzie zmierzał do ustalenia złodziei oraz odzyskania skradzionego mienia.

                Policjanci kolejny raz apelują i przypominają, aby w przypadku kiedy zadzwoni krewny, najpierw upewnić się ,że to on, aby wykluczyć oszustwo, a jeżeli po pieniądze nie będzie chciał zgłosić się osobiście, będzie to oznaczać, że mamy do czynienia z oszustem.

                Wtedy należy bezzwłocznie powiadomić Policję, dzwoniąc do oficera dyżurnego mińskiej Komendy tel. 25 759 72 00, alarmowe 997 i 112, a także na specjalny numer telefonu uruchomiony całodobowo w Komendzie Stołecznej Policji tel. 22 60 33 222.

opracował:

komisarz Daniel Niezdropa

 

Szkolenia z języka angielskiego

IV LIGA PIŁKI SIATKOWEJ

Konsultacje w sprawie opieki nad bezdomnymi zwierzętami

„Kulinarni odkrywcy” - głosujemy na film uczniów z Ignacowa!

Szanowni Państwo

Nasza szkoła, jako jedyna w powiecie mińskim, bierze udział w cyklicznym Ogólnopolskim Konkursie Tesco dla szkół „Kulinarni odkrywcy”. W tegorocznej edycji głównym zadaniem uczestniczących zespołów było nakręcenie 2-minutowego filmiku, którego celem jest przekonanie widzów, że gotowanie może być kreatywną i ciekawą zabawą.

Udział w Konkursie ma dla nas bardzo duże znaczenie. Wygrana, nie tylko wzbogaci nasze zaplecze dydaktyczne, ale przede wszystkim wpłynie pozytywnie na wizerunek dziecka niepełnosprawnego intelektualnie w środowisku lokalnym; utwierdzi naszych uczniów w przekonaniu, że oni też „mogą i potrafią” .

Wygrana w głównej mierze zależy od głosów internautów. Niestety, nie wszyscy nasi uczniowie mają możliwość oddania głosu na nasz film. Dlatego też, zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie. Obejrzyjcie nasz film i zagłosujcie!

Film IGNASIE dostępny na stronie : www.tescodlaszkol.pl
Link do strony : tescodlaszkol.pl?film=960


Z poważaniem
Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych
im. Janiny Porazińskiej w Ignacowie
Janina Brzeszkiewicz

Rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich edycji 2014/2015

http://www.mazowieckie.com.pl/rozklady-jazdy/


Komunikat prasowy

Rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich edycji 2014/2015

Nowy rozkład wejdzie w życie 14 grudnia br. Został on opracowany na podstawie rozkładu obecnie obowiązującego. W jego planowaniu w miarę możliwości technicznych i organizacyjnych uwzględniono wnioski i prośby pasażerów. Ze względu na prace modernizacyjne prowadzone przez PKP PLK rozkład będzie się zmieniał – najpoważniejsze zmiany dotyczą linii nr 1 i 6.

Pierwsza korekta nowego rozkładu jazdy wejdzie już 14 grudnia 2014 r. Rozkład w zmienionym kształcie będzie obowiązywał do 14 marca 2015 r. Najwięcej utrudnień czeka podróżnych korzystających z przejazdów na liniach nr 1 i 6:

KM1 Warszawa – Skierniewice – na linii kontynuowane będą prace modernizacyjne. Rozkład jazdy zostanie podzielony na 2 etapy: do 31 stycznia 2015 r. oraz do 14 marca 2015 r. W związku
z dużymi utrudnieniami związanymi z kontynuacją prac remontowych wciąż będzie kursowała komunikacja zastępcza na odcinku Pruszków – Grodzisk Mazowiecki – Żyrardów. Wybrane pociągi IR będą zatrzymywały się na wszystkich stacjach i przystankach osobowych pomiędzy Grodziskiem a Skierniewicami;

KM6 Warszawa – Małkinia – na linii wciąż będzie trwała modernizacja, dlatego pasażerowie muszą spodziewać się dużych utrudnień. Całkowicie zamknięty został odcinek Tłuszcz – Łochów, na którym obecnie realizowane są przewozy autobusową komunikacją zastępczą. Od 8 stycznia autobusy będą kursować do Sadownego Węgrowskiego. Na odcinkach: Małkinia – Sadowne Węgrowskie oraz Tłuszcz – Wołomin ruch pociągów będzie prowadzony wahadłowo po 1 czynnym torze. W godzinach porannych zostanie uruchomiony dodatkowy pociąg z Tłuszcza do Warszawy Wschodniej z postojami pośrednimi na stacji Warszawa Praga i przystanku Warszawa Toruńska.

Na pozostałych liniach zmiany dokonane w nowym rozkładzie jazdy skutkować będą poprawą oferty przewozowej. Dotyczy to następujących linii:

 • KM9 Warszawa – Działdowo – na linii tej zaszły największe zmiany w porównaniu z obecnie obowiązującym rozkładem jazdy. Zakończenie remontu umożliwiło zwiększenie liczby połączeń
  na odcinku Ciechanów – Mława – Działdowo. Do dyspozycji podróżnych w porannym
  i popołudniowym szczycie przewozowym będzie również większa liczba pociągów przyspieszonych do Ciechanowa i z Ciechanowa w porannym i popołudniowym szczycie przewozowym;
 • KM 2 Warszawa – Łuków – poprawiony został dojazd dla dzieci i młodzieży do szkół
  w Mińsku Mazowieckim. W podobnych do obecnego rozkładu godzinach na linii będą kursowały pociągi przyspieszone, cieszące się dużym zainteresowaniem pasażerów. Można również liczyć
  na zwiększone zestawienia weekendowych pociągów z Siedlec i do Siedlec;
 • KM3 Warszawa – Łowicz – najistotniejszą zmianą w nowym rozkładzie jest regularniejsze kursowanie pociągów osobowych KM. W niedzielne popołudnia do Warszawy pojedzie nowy pociąg przyspieszony z Płocka przez Kutno.
 • KM8 Warszawa – Skarżysko-Kamienna – pasażerowie podróżujący na tym odcinku zyskają poranne bezpośrednie połączenie do Warszawy (przyjazd po godzinie 7.00). Poprawiono również dojazd do Piaseczna dla osób rozpoczynających pracę o 14.00 Ponadto, zostanie uruchomiony przed godz. 8.00 pociąg relacji Radom – Skarżysko-Kamienna, ułatwiający powrót do domu osobom pracujących w trybie zmianowym.

W związku z brakiem wolnych tras na dalekobieżnej i podmiejskiej linii średnicowej pociąg przyspieszony z Warszawy do Skarżyska-Kamiennej rozpocznie bieg na stacji Warszawa Zachodnia. W 2015 r. pasażerowie mogą spodziewać się rozpoczęcia modernizacji linii, w związku z czym czekają ich duże utrudnienia;

 • KM22 Radom – Drzewica – na linii pojawią się dodatkowe połączenia pozaszczytowe, które uzupełnią ofertę już istniejących połączeń kursujących w godzinach szczytu przewozowego. Równomierne rozłożenie godzin kursowania pociągów pozwoli na lepsze zaplanowanie podróży;
 • KM26 Radom – Dęblin – poprawiono przewóz młodzieży ze szkół w Pionkach w godzinach popołudniowych. Udało się lepiej skomunikować pociągi KM z pociągami innych przewoźników
  w Radomiu i Dęblinie;

•  KM27 Nasielsk – Sierpc – w związku z niewielkim zainteresowaniem pasażerów połączenie
do Płońska i z Płońska zostało zlikwidowane. W zamian uruchomiono pociąg Sierpc – Raciąż – Sierpc, poprawiający przewóz młodzieży ze szkół w Sierpcu.

Niewielkie zmiany dotyczą linii:

 • KM29 Tłuszcz – Ostrołęka – w związku z trwającą modernizacją stacji Tłuszcz oraz całej linii
  nr 6, co znacząco pogarsza możliwość dogodnej przesiadki w Tłuszczu, ograniczono liczbę połączeń na trasie Tłuszcz – Wyszków. W zamian uruchomiono dodatkowe połączenie Tłuszcz – Ostrołęka – Tłuszcz.
 • KM31 Siedlce – Czeremcha – linia, tak jak w obecnym rozkładzie jazdy, będzie obsługiwana wspólnie z „Przewozami Regionalnymi”. Ilość połączeń KM nie ulegnie zmianie,
  a korekty godzin kursowania wynikają z konieczności nawiązania skomunikowań na stacji Siedlce.
 • KM33 Kutno – Płock – Sierpc – na linii zostanie uruchomiony nowy popołudniowy niedzielny pociąg przyspieszony umożliwiający szybki przejazd z Płocka do Warszawy.  Ilość pozostałych połączeń nie ulega zmianie, a korekta godzin kursowania wynika z konieczności nawiązania skomunikowań na stacji Kutno.
 • Połączenia lotniskowe – tak jak dotychczas w nowym rozkładzie jazdy będą kursowały pociągi lotniskowe łączące stołeczne lotniska Chopina i Modlin (z wykorzystaniem transportu autobusowego na odcinku stacja kolejowa Modlin – MPL Warszawa Modlin). Połączenia kolejowe kursować będą cyklicznie, a liczba stacji, na których pociągi zatrzymują się, nie ulegnie zmianie;
 • KM7 Warszawa – Dęblin – rozkład jazdy nowej edycji jest bardzo zbliżony do rozkładu jazdy obecnie obowiązującego.

Współpraca między przewoźnikami samorządowymi

14 listopada br. Koleje Mazowieckie oraz Koleje Wielkopolskie rozpoczęły wzajemną sprzedaż biletów. Oznacza to, że w wybranych kasach KM można zakupić bilety Kolei Wielkopolskich, zaś w wybranych kasach KW – bilety na przejazd pociągami Kolei Mazowieckich. Sprzedaż dotyczy następujących kas przewoźników:

 • w kasach KM – Warszawa Wschodnia, W-wa Powiśle, W-w W-wa Śródmieście, W-wa Ochota, Grodzisk Mazowiecki, Sochaczew, Żyrardów, Otwock, Pilawa, Mińsk Mazowiecki, Modlin Siedlce, W-wa Wileńska, Tłuszcz, Małkinia, W-wa Gdańska, Nasielsk, Ciechanów Radom;
 • w kasach KW – Poznań Główny, Poznań Garbary, Koło, Września, Konin, Słupca, Opalenica, Nowy Tomyśl, Zbąszynek, Gniezno.

 

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.mazowieckie.com.pl w zakładce „Tabele rozkładów jazdy”.

Podróżni mogą dzwonić na numer całodobowego call center KM: (022) 364 44 44.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Donata Nowakowska – rzecznik prasowy „Kolei Mazowieckich – KM” sp. z o.o.
e-mail: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl
tel. 22 473 75 51; 0 661 929 207

Pod parasolem

Listopad to zwykle pochmurny, szary, smutny miesiąc, ale nie w Gimnazjum Miejskim nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim. Listopad w naszej szkole upływał pod hasłem szeroko rozumianej profilaktyki zaproponowanej uczniom jako akcja POD PARASOLEM. Pod okiem pedagoga - Justyny Kołodziejczyk i psychologa szkolnego - Moniki Złotnik odbywały się spotkania z ciekawymi ludźmi.

Pierwszoklasiści oraz uczniowie wszystkich klas przysposabiających do pracy wysłuchali prelekcji funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji, Dominiki Witek i Łukasza Zaperty oraz Strażnika Miejskiego, Roberta Szostaka. Uświadomiono zagadnienia związane z czynami karalnymi popełnianymi przez nieletnich oraz ich prawnymi konsekwencjami. Skutki przemocy rówieśniczej obrazowo przedstawiono w filmie „Zatrzymać przemoc”.

W piątek 14 listopada klasa III B w apelu „Stop Cyberprzemocy” wskazała na podstawowe zasady, których wykorzystanie w codziennym internetowym życiu powoduje bezpieczne korzystanie z jego udogodnień. Co to jest netykieta? Jakie zachowania świadczą o uzależnieniu od Internetu? Gdzie szukać pomocy w sytuacji doświadczania cyberprzemocy? Odpowiedzi na te pytania można było znaleźć na okolicznościowej gazetce.

Klasy drugie spotkały się z dietetykami z centrum Natur House. Co powinien zawierać prawidłowo zbilansowany posiłek? Czym zastąpić „śmieciowe” jedzenie? Co to jest wskaźnik BMI i o czym świadczy? Czym objawia się zespół kompulsywnego objadania się? Drugoklasiści już to wiedzą. Od dziś nikt z nas nie wychodzi z domu bez śniadania. Wiemy, jak jeść mądrze i zdrowo. I ruszamy się! Gazetka na górnym korytarzu usystematyzowała wiedzę o żywieniu i uświadomiła skutki zaburzeń odżywiania.

Trzecioklasiści pracowali warsztatowo. Wspólnie z pedagogiem z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, Marleną Czubską rozmawiali o uzależnieniach od Internetu oraz o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni.

Finałem akcji POD PARSOLEM była debata na temat praw dziecka. Spotkanie zorganizowała wicedyrektor Urszula Ćwiek oraz pedagog Justyna Kołodziejczyk 20 listopada, czyli w ogólnopolski Dzień Praw Dziecka obchodzony w tym roku po raz pierwszy. W sali teatralnej uczniowie klas drugich obejrzeli film o Konwencji Praw Dziecka, prezentowali scenki obrazujące konkretne prawa, a potem dyskutowali o stosowaniu praw dziecka w praktyce codziennego życia. To była lekcja mądrej dyskusji na argumenty.

POD PARASOLEM i listopadowy Dzień Praw Dziecka staną się tradycją papieskiego gimnazjum.

Justyna Kołodziejczyk

 

25-lecie myśliwców MiG-29 w Siłach Powietrznych

Przez te 25 lat, dzisiaj i jeszcze w perspektywie wielu następnych lat MiG-29 to będzie samolot niezwykle ważny z punktu widzenia zdolności naszych Sił Zbrojnych - powiedział sekretarz stanu w MON Czesław Mroczek w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.
 
W dniu dzisiejszym w 23 BLT odbywają się uroczystości z okazji 25-lecia służby w polskim lotnictwie wojskowym myśliwców MiG-29 oraz ukończenia modernizacji samolotów eksploatowanych przez 23 BLT. W listopadzie br. do bazy w Mińsku dotarł ostatni z 16 samolotów zmodernizowanych w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy. Sekretarz stanu w MON Czesław Mroczek przypomniał, że samoloty MiG-29 z powodzeniem pełnią służbę w natowskim systemie obrony powietrznej. Pięciokrotnie już brały udział w natowskiej misji ochrony przestrzeni powietrznej państw bałtyckich "Baltic Air Policing". Już wkrótce piloci z Mińska na zmodernizowanych myśliwcach rozpoczną 6 zmianę Air Policing - podkreślił wiceszef MON. Podziękował jednocześnie za 25 lat bezpiecznej eksploatacji MiGów-29 - dowódcom pułków, pilotom, technikom.  - Wyznaczyliśmy mu kolejne lata dobrej przyszłości - podkreślił na zakończenie. 
Podczas piątkowej uroczystości odbywa się również sesja historyczno - naukowa poświęcona m. in. historii eksploatacji MiGów-29 w Polsce, przeprowadzonej modernizacji, wsparcia bieżącej esploatacji. Swoje wspomnienia zaprezentują również pierwsi piloci MiGów-29 w polskim lotnictwie wojskowym.
 

WYNIKI WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH 2014 - SEJMIK

Odkrywanie talentów

GIMNAZJUM PAPIESKIE MISTRZEM ODKRYWANIA TALENTÓW

W listopadzie Gimnazjum Miejskie nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim zostało wyróżnione w konkursie dla Szkół Odkrywców Talentów. Tytuł Mistrza Odkrywania Talentów otrzymało tylko 50 szkół w Polsce, w tym zaledwie 12 gimnazjów. Warto zaznaczyć, że papieskie gimnazjum jest jedyną tak utytułowaną szkołą w powiecie mińskim.

21 listopada w gimnazjum papieskim zostało zorganizowane spotkanie dla uczniów klas pierwszych,  na które zaproszenie przyjął również burmistrz miasta pan Marcin Jakubowski.  Głównym celem było pokazanie najmłodszym uczniom, jak wielu utalentowanych gimnazjalistów uczęszcza do tej szkoły. Pokaz uczniowskich pasji rozpoczął się występem grupy teatralnej „Teraz MY”, która zaprezentowała spektakl „Dzieci Kornela” przygotowany pod kierunkiem polonistki - pani Anny Lubienieckiej. Aktorskie popisy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Następnie pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki wyjaśnił zebranym, na czym polega działanie Szkolnego Systemu Wspierania Uzdolnień i podkreślił, że we wszystkich klasach I organizowane są lekcje z wychowawcą, podczas których każdy uczeń ma możliwość pokazania kolegom i koleżankom swoich pasji, uzdolnień i zainteresowań. Okazało się, że jest to na tyle skuteczne działanie, że zaledwie po trzech miesiącach od rozpoczęcia roku szkolnego nauczycielom i dyrekcji już udało się wyłowić pierwszoklasistów, którzy mogą pochwalić się niezwykłymi talentami. Przed publicznością wystąpiły trzy uzdolnione dziewczyny: Julia Tomaszkiewicz z kl. 1f, która zachwyciła zebranych swoim śpiewem, Paulina Milewska z 1g, która zaprezentowała swoje umiejętności taneczne i Laura Kulbacka z kl. 1f, która pokazała, jak pięknie potrafi grać na saksofonie. Kolejni młodzi-zdolni uczniowie to trzecioklasiści z klasy medialnej (3f) – Sylwia Szuba, Kinga Wojciechowska, Radosław Kuźma i Łukasz Sitkowski, którzy przeprowadzili wywiad do szkolnego miesięcznika z panem burmistrzem Marciem Jakubowskim. Tematem rozmowy były talenty pana burmistrza, jego marzenia o talentach z lat młodości i pomysły na wspieranie uzdolnień młodych mińszczan. Podczas rozmowy pan burmistrz podkreślił, że samo odkrycie talentów jest bardzo ważne, ale jeszcze ważniejsze jest stwarzanie możliwości rozwijania i doskonalenia pasji.

Finałem spotkania było oficjalne odsłonięcie dyplomu z tytułem MISTRZA ODKRYWANIA TALENTÓW, o które prowadzący poprosili pana burmistrza Marcina Jakubowskiego i pana dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego.  Gimnazjum Miejskie nr 2 im. Jana Pawła II otrzymało ten zaszczytny tytuł za nowatorskie i kompleksowe rozwiązania w kształceniu oraz organizowaniu wsparcia dla dzieci i uczniów zdolnych.  Dla społeczności szkolnej jest to powód do dumy i ogromna radość z docenienia systematycznej, rzetelnej pracy nauczycieli i dyrekcji .

Agnieszka Kożuchowska – nauczycielka jęz. polskiego w GM2

Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness - Mińsk Mazowiecki 2014

Niedziela, 23 listopada upłynęła w Mińsku pod znakiem sportów sylwetkowych – wszystko za sprawą Pucharu Polski w Kulturystyce i Fitness, rozgrywanego w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1. Gościem specjalnym zawodów był najlepszy polski kulturysta Robert Piotrkowicz.

Do Mińska przyjechało ponad siedemdziesięciu znakomitych zawodników z całego kraju (w tym wielu z tytułami wicemistrzów i mistrzów Europy i świata na koncie), którzy wystartowali w konkurencjach, m.in.: kulturystyce tradycyjnej i klasycznej, bikini (dla kobiet), męskiej sylwetce, fitness sylwetkowym (dla kobiet i mężczyzn), fitness z elementami akrobatyki. Przed południem rozegrano półfinały we wszystkich kategoriach, a po godz. 16, kiedy to odbyła się oficjalna inauguracja Pucharu, rozpoczęła się rywalizacja finałowa. Emocje sięgnęły zenitu, gdyż na scenie zaprezentowali się najlepsi z najlepszych. Licznie zgromadzona publiczność dopingowała sportowców, którzy starali się jak najlepiej zaprezentować swoją muskulaturę. Nie tylko, aby zdobyć cenne nagrody. Jak się okazało, w trakcie Pucharu Polski została także wyłoniona reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy Kobiet i Mężczyzn w Kulturystyce i Fitness w 2015 roku, a także do Pucharu Świata.

Fragment tekstu Dariusza Móla, www.minskmaz.com, fot. z arch. Urzędu Miasta

Wyniki na http://www.pzkfits.pl/

Prawdziwa historia Ireny Sendlerowej

4 grudnia, o godzinie 18:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim, odbędzie się spotkanie z Anną Mieszkowską w ramach promocji jej książki pt. „Prawdziwa historia Ireny Sendlerowej”. W ten wyjątkowy wieczór Słuchaczom zostanie przybliżona postać kobiety, która jest symbolem heroizmu i poświęcenia. Irena Sendlerowa w czasie Zagłady zdołała uratować 2500 dzieci żydowskiego pochodzenia, co czyni jej biografię niezwykłą i przejmującą. Zapraszamy!

Opowieść wigilijna wg. Charlesa Dickensa

Spektakl Teatru Pantomimy

Jedna z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających opowieści o magii Świąt Bożego Narodzenia, choć tak naprawdę o magii każdego dnia. Znana niemal wszystkim historia zgryźliwego i gburowatego samotnika, którego odwiedza duch dawnego przyjaciela, przepowiadając, że w ciągu trzech kolejnych nocy Scrooge doczeka się odwiedzin trzech zjaw, które wskażą mu, jak żyć, aby stać się dobrym człowiekiem.

Tak więc z duchami przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości bohater opowieści odbywa długą wzruszającą, momentami wyjątkowo komiczną, lecz mimo wszystko niebywale bolesną podróż w… głąb samego siebie.

Przedstawienie Teatru Pantomimy ukazuje znaną historię w niecodzienny i zaskakujący sposób. Po raz pierwszy Opowieść wigilijna zostanie zaprezentowana bez użycia słów. Spektakl zrodzony z ruchu, energii i wyobraźni, odwołując się do czytelnych symboli i piękna sztuki istniejącej poza słowami, ukazuje nam uniwersalną prawdę o nas samych.

Scenariusz, reżyseria, choreografia: Bartłomiej Ostapczuk

Występują aktorzy Studio Teatru Mimo w składzie: Katarzyna Wróbel, Maja Pieczerak, Paweł Kulesza, Bartłomiej Ostapczuk

Miejski Dom Kultury

19 grudnia 2014 r.

godz. 19.00

bilet 5 zł

 

Kino znowu w naszym mieście!

Miejski Dom Kultury po raz piąty we współpracy z Kinem Orange organizuje seanse filmowe w Pałacu Dernałowiczów w Mińsku Mazowieckim.


Kino Orange to największego kino objazdowe, które wyświetla najnowsze produkcje filmowe w miejscowościach, w których na co dzień nie ma kin. Seanse odbywają się na profesjonalnym sprzęcie projekcyjnym, w najwyższej jakości obrazu i dźwięku, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Dzięki projektorowi cyfrowemu, widzowie mogą oglądać filmy w technologii 3D.

 

Zapraszamy 15 grudnia 2014 r.

UWOLNIĆ MIKOŁAJA! - godz. 10:00

MIASTO 44 - godz. 12:00

OBYWATEL - godz. 16:00

BOGOWIE- godz. 18:00

SERCE SERDUSZKO - godz. 20:30

Cena biletu 13 zł normalny, 12 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 10 zł grupowy do nabycia on-line na http://kinoorange.pl lub przed seansami.

 

Uwolnić Mikołaja!

reżyseria: Christopher Smith

gatunek: komedia

dubbing PL

czas trwania: 100 minut

bez ograniczeń wiekowych

Najnowsza komedia wyprodukowana przez Ridleya Scotta ze zdobywcą Oscara, Jimem Broadbentem, w roli tytułowej.

Święty Mikołaj spowodował wypadek swoimi saniami i jest poszukiwany przez policję. Znajduje schronienie u 9-letniego Toma i jego ojca – Steve’a, który niedawno wyszedł z więzienia, nie chce pakować się w kłopoty i trzyma się od stróżów prawa z daleka. Jednak kiedy Mikołaj trafi za kratki, próbując odbić z przytułku dla zwierząt swojego renifera, Tom zmusi tatę do interwencji. Wspólnie postarają się uwolnić Mikołaja i umożliwić mu powrót do Laponii.

 

Serce, Serduszko

scenariusz i reżyseria: Jan Jakub Kolski

gatunek: familijny

obsada: Marysia Blandzi, Julia Kijowska, Marcin Dorociński, Borys Szyc, Gabriela Muskała, Franciszek Pieczka, Maja Komorowska

bez ograniczeń wiekowych

Nowy film Jana Jakuba Kolskiego, to opowieść o wolności, przyjaźni i wierze w marzenia.

Maszeńka marzy o karierze primabaleriny. Pewnego dnia ucieka z domu dziecka, a w ślad za nią rusza Kordula, jej ekscentryczna opiekunka i miłośniczka tatuaży. Razem przemierzają całą Polskę od Bieszczad aż do Gdańska, by zdążyć na egzamin do szkoły baletowej. Ścigane listem gończym przez policję, napotykają na swojej drodze mnóstwo dziwnych postaci, które pomagają dziewczynce spełnić marzenia. Maszeńki szuka też jej ojciec, który musi na nowo odnaleźć drogę do serca córki i odmienić swoje życie.

 

Obywatel

reżyseria: Jerzy Stuhr

gatunek: komediodramat

obsada: Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Małgorzata Dobrowolska, Magdalena Boczarska, Sonia Bohosiewicz, Janusz Gajos

czas trwania: 100 minut

ograniczenia wiekowe: 12+

W swojej najnowszej komedii Jerzy Stuhr wyśmiewa wszystko i wszystkich, nie oszczędzając przy tym samego siebie. To najzabawniejsza rola aktora od czasu „Seksmisji”. Jak ta kultowa komedia, „Obywatel” również pokazuje, że w jakim systemie Polacy by się nie znaleźli, zawsze potrafią śmiać się ze swoich wad i wszelkich „izmów”.

Obywatel Jan Bratek. Gdziekolwiek się nie pojawi, ściąga na siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Niczym Forrest Gump, Bratek bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swojej epoki.  Ma wielkie szczęście, a może raczej… pecha, że zawsze znajduje się w miejscach, gdzie historia akurat zmienia swój bieg. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak i w nowoczesnej, demokratycznej Polsce doprowadzając do zabawnych wpadek.

Jana Bratka, który przez całe życie stara się jedynie być sobą, zagrali ojciec i syn – Jerzy i Maciej Stuhrowie. W komedii zobaczymy także m.in. Sonię Bohosiewicz, Magdalenę Boczarską, Ireneusza Czopa, Piotra Głowackiego i Janusza Gajosa. Twórcą zdjęć jest nominowany do Oscara i wielokrotnie nagradzany Paweł Edelman.

„Obywatel” – rozśmieszy cię do łez.

 

Miasto 44

reżyseria: Jan Komasa

gatunek: dramat, wojenny

obsada: Józef Pawłowski, Zofia Wichłacz, Anna Próchniak, Antoni Królikowski, Tomasz Schuchardt, Monika Kwiatkowska

czas trwania: 130 min

ograniczenia wiekowe: 15+

Film Jana Komasy to zrealizowana z rozmachem uniwersalna opowieść o miłości,  młodości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego.

„Miasto 44” to projekt filmowy o niespotykanym w Polsce rozmachu scenograficznym, kostiumowym i wizualnym.

„Miasto 44” nie jest filmem historycznym, ani dokumentem o przebiegu Powstania. Mimo że rozgrywa się w walczącym Mieście, opowiada historię ludzi, a nie oddziałów czy barykad. „Miasto 44” nie ma być argumentem w powstańczej dyskusji. Film ma przekazywać emocje, a nie ważyć racje czy odsłaniać kulisy decyzji sprzed 70 lat. Miasto 44” nie jest filmem o polityce. Jest filmem o miłości, młodości i walce.    

 

Bogowie

reżyseria: Łukasz Palkowski

gatunek: biograficzny, dramat

obsada: Tomasz Kot, Magdalena Czerwińska, Piotr Głowacki, Szymon Piotr Warszawski, Rafał Zawierucha

czas trwania: 112 minut

ograniczenia wiekowe: 15+

Wizjoner, buntownik, lekarz, który rzucił wyzwanie naturze. Prawdziwa historia prof. Religi.

Niezwykła opowieść o buntowniku, który rzucił wyzwanie naturze, władzy i własnym ograniczeniom. To film o pierwszym udanym polskim przeszczepie serca dokonanym przez prof. Religę w Zabrzu. Dramat nieudanych operacji, walka o każde uderzenie serca, wielkie ambicje i bolesne porażki, samotność geniusza, który stanął sam przeciwko swoim mentorom i rozpoczął rewolucję w polskiej medycynie. Jaką cenę musiał zapłacić za sukces?

W rolę prof. Religi wcielił się rewelacyjny Tomasz Kot, a partneruje mu plejada najlepszych aktorów, m.in. Jan Englert, Kinga Preis, Zbigniew Zamachowski czy Piotr Głowacki.

„Bogowie” to oparta na faktach, filmowa opowieść o życiu profesora Zbigniewa Religi, który w latach 80. dokonał pierwszego w Polsce, udanego przeszczepu serca. Portret wybitnego człowieka, który odważył się zmienić obowiązujące zasady. Wyjmując z ludzkiego ciała serce, profesor przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze.

Film pokazuje początki dyskusji nad definicją śmierci biologicznej człowieka i granicami kompetencji chirurgów. Wraz z ekipą młodych lekarzy, Zbigniew Religa przeciwstawił się swoim mistrzom. Jego zmagania to nie tylko walka o sprzęt i fundusze, ale przede wszystkim starcie z przestarzałymi sposobami myślenia.

Jest to prawdziwy portret buntownika, który całe życie chciał być pierwszy. Profesor uratował życie tysięcy ludzi, ale nie wszystkie operacje zakończyły się powodzeniem. Religa codziennie podejmował decyzje, które mogły zaważyć o życiu i śmierci pacjentów. “Bogowie” to film o wielkiej ambicji i sile woli, ale także o cenie, jaką trzeba zapłacić za sukces.     

Judo KONTRA turniejowo

12 zawodników i zawodniczek UKS JUDO KONTRA  startowało w VIII Międzynarodowym Turnieju Judo Młodzików i Dzieci. Zawody odbyły się w Sochaczewie w dniu 22.11.2014r. W zawodach uczestniczyło 45 klubów. W punktacji drużynowej UKS Judo KONTRA zajął V miejsce i zdobył Puchar. Wyniki indywidualne przedstawiają się następująco:

Złoty medal w kategorii wagowej 40kg zdobyła Aleksandra Polkowska. Srebrny medal w kategorii wagowej 70kg zdobyła Daria Zaperta oraz w kategorii wagowej 39kg Krystian Adamczyk.

Brązowe medale zdobyli: Dominika Adamczyk - 52kg, Wiktoria Zalewska - 57kg, Patryk Pszonka - 73kg, Aleksander Wiącek - 55kg, Witold Cieślik - 55kg.

Na V miejscach uplasowali się: Jakub Kretowicz - 60kg, Damian Zaperty - 39kg, Mateusz Polkowski - 46kg i Jakub Czyżewski - 60kg

Ponadto informujemy, że nasi zawodnicy startowali w dniu 11 listopada 2014r. w Rembertowie, w XIX Otwartym Turnieju Judo Dzieci i Młodzików zorganizowanym z okazji Narodowego Dnia Niepodległości.

UKS Judo KONTRA reprezentowało 4 zawodniczki i 4 zawodników. Złote medale zdobyli Katarzyna Przyczyna w kategorii wagowej 52kg oraz Patryk Pszonka w kategorii wagowej 66kg. Srebrny medal w wadze 40kg zdobyła Aleksandra Polkowska a brązowy medal w wadze 39kg zdobył Krystian Adamczyk. Na czwartych miejscach uplasowali się Wiktoria Zalewska - 57kg i Mateusz Polkowski - 46kg. Piąte miejsce zdobyła Dominika ADAMCZYK - 52kg. Katarzyna Przyczyna  zdobyła Puchar dla najlepszej zawodniczki w kategorii juniorek młodszych.

Trener Zdzisław Wiącek

Sebastian Rawski na gali MMA

22.11.2014 zawodnik Klubu Walki Grappler Sebastian Rawski  stoczył swój pojedynek w formule MMA na Profesjonalnej Gali MMA PLMMA 44 w Bieżaniu.

Nasz Zawodnik zmierzył z lokalnym zawodnikiem w kategorii do 84 kg. Sebastian stoczył bardzo dobry 3 rundowy pojedynek, gdzie już w pierwszej rundzie był blisko poddania walki kiedy przeciwnik założył mu gilotynę, ale pokazał serce do walki i nie odklepał. Kolejne dwie rundy to mocne wymiany w stójce i próby obaleń przez naszego zawodnika, co udało się w 3 rudzie gdzie Seba zdobył nawet dosiad. Po 3 rundach bardzo dobrej walki sędziowe orzekli zwycięstwo przeciwnika. Jednak należy dodać, że to jedyna walka z całej gali, która trwała całe 3 rundy i była walką wieczoru!!! Ogromne brawa i dla Sebastiana za serce i charakter do walki.

oprac. na podst. mat. Marcina Frankiewicza

Całą galę i walkę Sebastiana, będzie można zobaczyć w telewizji Orange Sport!!!

Medalowa Akademia Sztuk Walki

15 listopada w Oleśnicy odbył się Puchar Polski Taekwon-do ITF Choi Jung Hwa. W turnieju,  udział wzięły kluby z całego kraju, w sumie prawie 150 zawodników. Dodatkowo uczestniczyła reprezentacja z Białorusi.

Swoją reprezentację wystawił również Dawid Matwiej (V dan) – trener z Akademii Sztuk Walki i Mińskiego Centrum Taekwon-do Tradycyjnego oraz Joanna Mazurowska (I dan) – trener i sędzia z ASW. 7 adeptów TKD wywalczyło łącznie 14 medali.

Konrad Mikita (4 cup) zdobył II miejsce w układach uczniowskich seniorów, III miejsce walki light contact i I miejsce w technikach specjalnych open. Katarzyna Mazurowska  (3 cup) – najlepsza zawodniczka Turnieju, wyróżniona pucharem, wywalczyła I miejsce w układach, I miejsce w technikach specjalnych, I miejsce w walkach semi-contact i III miejsce w walkach kalaki.Trzy srebra przypadły Weronice Berdyńskiej (5 cup) – II miejsce w walkach kalaki, II miejsce w układach, II miejsce w walkach semi-contact. Michał Łopong (4 cup) zajął II miejsce w układach kadetów. Na najwyższym stopniu podium w konkurencji układów stanął Adrian Kiełczewski (6 cup), a w walkach semi-contact juniorów przypadło mu II miejsce.Świetną taktyką walki wykazał się Jakub Brodzik (4 cup), który ostatecznie wrócił z brązowym medalem na szyi za walki kalaki. Trochę szczęścia zabrakło Michałowi Konowrockiemu (5 cup), który w układach uplasował się na IV pozycji.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy kadrze trenerskiej za przygotowanie do tak prestiżowej imprezy. Zapraszamy na VII Mikołajkowy Turniej Taekwon-do ITF organizowany przez Akademię Sztuk Walki już 7 grudnia w hali sportowej w Dębem Wielkim.

(M.Wtulich)

www.asw-tkd.pl

Wodna Familiada 2014

II Bieg po choinkę

W dniu 15 grudnia 2013 r na terenie Lasów Państwowych w Mińsku Mazowieckim Klub Sportowy KS ZIELONO-CZARNI podjął się organizacji kolejnej imprezy biegowej pod nazwą „ I Bieg Po Choinkę”

Bieg został zorganizowany w bardzo krótkim czasie, a na start przybyło ponad 30 uczestników, którzy chcieli zmierzyć się z trasą wyznaczoną przez organizatora jak również spróbować wygrać nagrodę w postaci choinki świątecznej oraz „poświętować” przed zbliżającymi się świętami poprzez aktywność fizyczną. 
Teren również sprzyjał biegaczom ponieważ wszyscy startujący pokonali trasę nie przekraczając wyznaczonego limitu czasu.

Zwycięzcami pierwszej edycji byli:  Florian PYSZEL, tuż za nim był Sebastian OCHALSKI zaś trzecie miejsce przypadło Zbigniewowi KOPER. W grupie pań pierwsze miejsce wywalczyła Zuzanna PYSZEL, druga była Olga PECHCIN, zaś trzecia na metę dobiegła Kornelia STĘPNICKA.

II Bieg Po Choinkę odbędzie się 14 grudnia 2014 na terenie Lasów Państwowych w Mińsku Mazowieckim. W tym roku również dzięki Panu Nadleśniczemu Piotrowi SERAFINOWI zwycięzcy oraz wylosowane osoby otrzymają choinkę.

Na  Jubileusz 20-lecia powstania Skoku im. Zygmunta Chmielewskiego zwycięzcy biegu: pierwsze trzy miejsca wśród kobiet i panów otrzymają nagrody niespodzianki. Tak jak i w ubiegłym roku od strony medycznej będzie nas wspierać Grupa Medyczna OSP Ładzyń, która w sposób profesjonalny zabezpieczała pierwszą edycję biegu po choinkę i inne biegi organizowane przez KS Zielono-Czarni.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w ostatnim biegu w tym roku:

przyjdź ... pobiegnij... wygraj drzewko na ŚWIĘTA 

Grand Prix w Tenisie Stołowym w sezonie 2014-2015

Charytatywny koncert

Kolejny Festiwal Skrzyneckiego za nami

Kolejny Festiwal Skrzyneckiego za nami. Po wcześniejszych udanych edycjach mogłoby się wydawać, że organizatorzy nie są w stanie już niczym nowym zaskoczyć publiczności. Nic bardziej mylnego. Czterodniowe święto sztuki obfitowało w wydarzenia kulturalne z najwyższej półki.
Festiwal zainaugurowało spotkanie z dr Anną Żakiewicz – znawczynią Witkacego z Muzeum Narodowego w Warszawie, która wyjaśniła dlaczego Witkacy i jego twórczość stały się motywem przewodnim Festiwalu. Jego dzieła niezmiennie fascynują. Mechanizmy rządzące jego twórczością są ponadto zaskakująco współczesne - poszczególne gatunki sztuki, jakie uprawiał mieszają się ze sobą i wzajemnie uzupełniają tworząc jednolity świat wyobraźni charakterystyczny dla dzisiejszego pojmowania otaczającej nas rzeczywistości.

Twórczością i działalnością Piotra Skrzyneckiego staramy się zainteresować młodzież. To do niej skierowana była oferta drugiego dnia Festiwalu. Wojciech Cichoń – rysownik, twórca komiksu „Brama Czasu” i „Skarb Krzywoustego” oraz Artur Grzenda scenarzysta wyjaśnili jak napisać scenariusz i stworzyć komiks. Grupa ponad 30 uczniów mińskich gimnazjów z zainteresowaniem uczestniczyła w tworzeniu rysunkowych historii.

Wieczorem Jerzy Stuhr i Maciej Stuhr w filmie „Mistyfikacja” brawurowo wcielili się w Witkacego i tropiącego go studenta.

Jednym z głównych celów Festiwalu jest wspieranie śpiewających młodych ludzi, którzy marzą o tym by dzielić się ze światem swoja twórczością. To właśnie dla nich organizujemy Przegląd Piosenki Poetyckiej. Trzeciego festiwalowego dnia śpiewali oni poezję oddając hołd wielkim twórcom polskiej piosenki, piosenki i piwnicznej, i kabaretowej, i festiwalowej. Młodych pasjonatów poezji śpiewanej oceniało jury w składzie Elżbieta Adamiak, Andrzej Zarycki, Maciej Półtorak, Jan Poprawa i Robert Zapora. Grand Prix gwarantujące m.in. występ w Piwnicy pod Baranami oraz nominację do finału 51. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie otrzymała Karolina Lizer. Drugą nagrodę wywalczyła Aleksandra Wylężek, trzecie miejsce przypadło Danucie Szymańskiej. Dwa honorowe wyróżnienia otrzymali Grzeczni Chłopcy i Dominik Kwaśniewski.

 Na piątkowy wieczór z niecierpliwością czekali miłośnicy Piwnicy pod Baranami. Każdy koncert w wykonaniu artystów kabaretu jest wielkim wydarzeniem artystycznym. Przybywają na nie ludzie z całej Polski i z zagranicy. Nie inaczej było w tym roku. Niepowtarzalna atmosfera, surrealistyczny humor, liryka, wspaniałe pieśni „piwniczych” kompozytorów – to wszystko stworzyło niepowtarzalną, wysmakowaną artystyczną ucztę. Tym razem legendarny zespół wystąpił w specjalnie przygotowanym na podstawie tekstów Witkacego programie „Makabreski”, który zaprezentowany był dopiero po raz drugi.

Ukoronowaniem Festiwalu, mocnym sobotnim akordem był występ Teatru im. Stanisława Witkiewicza w Zakopanem. Zespół wystąpił po raz pierwszy w Mińsku. Przyjmując od nas zaproszenie potwierdził, że Festiwal Skrzyneckiego w Mińsku to prestiżowe wydarzenie liczące się na kulturalnej mapie Polski. Spektakl „Appendix” złożony był z fragmentów „Niemytych dusz” St. I. Witkiewicza, piosenek napisanych do rozmaitych tekstów i śmiesznych wierszyków Patrona zakopiańskiej sceny. Zabawne scenki, zaskakujące rozwiązania kazały publiczności bawić się, myśleć i śmiać się.

Niewątpliwą atrakcją tegorocznego Festiwalu mył videomapping 3D. Każdego dnia na godzinę przed wieczornym wydarzeniem na fasadzie pałacu wyświetlana była opracowana specjalnie na potrzeby Festiwalu Piotra Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim multiprezentacja łącząca grafikę 3D, obraz i muzykę.

Uczestnicy Festiwalu po tegorocznych atrakcjach z niecierpliwością oczekują już kolejnych edycji. Jednego można być pewnym – będzie to na pewno niezapomniana uczta dla ducha.  

Piotr Siła, fot. z arch. MDK

Otwarcie Lodowiska w sezonie 2014/2015

Pierwsza sesja nowej Rady Miasta

Imieniny Mikołaja

21. rocznica śmierci Mariana Benki

W 21. rocznicę śmierci Mariana Benko w imieniu mieszkańców naszego miasta burmistrz Marcin Jakubowski złożył na grobie symboliczną wiązankę.

Marian Benko ur. się 12 lipca 1907 roku w Ulanicy na Podolu. W drugiej połowie lat 20. XX w. rodzina Benków osiedliła się w Mińsku Mazowieckim. Marian Benko ściśle współpracował m.in. z architektem inż. Michałem Sławińskim, pomagając w projektowaniu chociażby budynku Starostwa. Kompletował dokumentację kultury materialnej południowo-wschodniego Mazowsza, głównie terenów powiatu mińskiego. Znaczącym sukcesem naukowym Mariana Benki było zlokalizowanie i opisanie renesansowego miasteczka - Sendomierza (obecnie plac J. Kilińskiego i jego okolice). Od jesieni 1940 roku pracował jako nauczyciel w mińskiej Publicznej Obowiązkowej Szkole Zawodowej, w której uczył materiałoznawstwa, nauki zawodu wraz z początkami mechaniki, chemii oraz dodatkowo w miejscowej Szkole Handlowej Wacława Rzyski, w której wykładał technikę reklamy. Ponadto brał udział w tajnym nauczaniu na poziomie szkoły średniej (Gimnazjum i Liceum), wykładając geometrię wykreślną. Po wyzwoleniu Mińska został pierwszym miejscowym architektem powiatowym, a w listopadzie 1944 roku naczelnym architektem województwa warszawskiego. Po utworzeniu Wojewódzkiego Wydziału Odbudowy został jego naczelnikiem. Zadaniem Mariana Benki było organizowanie wojewódzkiej i powiatowych służb budownictwa oraz kierowanie odbudową województwa warszawskiego. 12 IV 1945 r. opuścił Mińsk i przeniósł się do Pruszkowa, a następnie do Warszawy, w której mieszkał do końca życia. Kontaktu z Mińskiem nie zerwał.

Jesienią 1945 roku z inicjatywy Mariana Benki  Wojewódzki Wydział Odbudowy w porozumieniu z Kuratorium Okręgu Szkolnego Warszawskiego otworzył w Mińsku Maz. Liceum Budowlane i Szkołę Rzemiosł Budowlanych zorganizowaną w formie Hufców Budowlanych "Świt". Utworzone Liceum stało się później zalążkiem Ośrodka Szkolenia Budowlanego powstałego na gruntach PGR, dotychczasowego majątku ziemskiego "Mińsk-dwór" (obecnie ul. Budowlana). Dzięki temu Mińsk stał się ważnym ośrodkiem szkolenia budowlanego, pierwszym w województwie i jednym z największych w kraju.

Uchwałą Miejskiej Rady Narodowej nr XIX/61/71 z dnia 27 kwietnia 1971 roku Marianowi Benko nadano tytuł Honorowego Obywatela Miasta Mińsk Mazowiecki.

Marian Benko zmarł 24 listopada 1993 roku. Pochowany został na mińskim cmentarzu parafialnym.

Oprac. na podst. mat. J. Kuligowskiego

„Seksbomby PRL-u”

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim 9 grudnia, o godzinie 18:30 organizuje spotkanie z Krzysztofem Tomasikiem, w związku z wydaną niedawno książką „Seksbomby PRL-u” jego autorstwa. Nasz Gość w swojej publikacji opisał drogę zawodową znakomitych polskich artystek, które w trudnych czasach PRL-u stały się gwiazdami kina i symbolami seksu. Jednocześnie Krzysztof Tomasik ukazał wpływ przemian obyczajowych na przebieg kariery swoich bohaterek, wśród których znalazły się Kalina Jędrusik, Beata Tyszkiewicz, Barbara Brylska, Grażyna Szapołowska i Katarzyna Figura. Zapraszamy na wieczór opowieści pełnych seksapilu i wzruszających wspomnień z minionej epoki PRL-u.

Zakończenie kursu dla kobiet

1 grudnia 2014 roku w siedzibie Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO miało miejsce zakończenie czwartej edycji kursu samoobrony dla kobiet pod nazwą „Bezpieczna i aktywna kobieta - PLUS".

Trzymiesięczne, bezpłatne zajęcia dla mińszczanek realizowane były od września br. w ramach wspierania zadania publicznego „Porządek i bezpieczeństwo publiczne” finansowanego z budżetu Miasta Mińsk Mazowiecki.

Po ostatnich zajęciach praktycznych, prowadzący - trener Jacek Łuniewski VII DAN oraz Igor Koczyrkiewicz 1 KUP - w imieniu organizatorów podziękowali paniom za trzymiesięczne wspólne spotkania i zachęcali do dalszego kontynuowania aktywnego trybu życia poprzez uprawianie różnorodnych sportów. Gratulując kursantkom ukończenia zajęć, potwierdzili także gotowość klubu do dalszej pomocy przy okazji kolejnych tego typu projektów. Na zakończenie panie otrzymały efektowne certyfikaty ukończenia kursu.

„Zakończony właśnie kurs to już czwarta edycja rozpoczętego w 2012 roku projektu. Jak zwykle było to bardzo ciekawe doświadczenie dla nas –  mam nadzieję, że także dla kursantek. Przy każdej okazji powtarzam, że uczestnicząc w tego typu przedsięwzięciach zawsze możemy nauczyć się czegoś nowego. Wierzę, że panie także skorzystały na uczestnictwie w naszych jesiennych spotkaniach. Oprócz ćwiczeń samoobrony oraz wykładów z ratownikiem medycznym kursantki miały także zajęcia FITNESS - myślę, że szczególnie te zajęcia zachęciły panie do dalszego uprawiania sportu” – Igor Koczyrkiewicz (MKS TKD Mińsk Maz.)

Kurs, jako kontynuacja poprzednich edycji, które odbywały się w latach 2012 – 2013, stanowił kolejny poziom zaawansowania z zakresu nauki samoobrony dla kobiet. Podzielony był na rozszerzone panele tematyczne stanowiące całościowy systemem nauki obrony przed przemocą obejmujący praktyczną naukę metod samoobrony, zajęcia z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej oraz ogólnorozwojowe zajęcia FITNESS.

Celem kursu było zwiększenie poczucia bezpieczeństwa kobiet, wskazanie wzorców postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, przekazanie praktycznej wiedzy, która może okazać się przydatna w sytuacjach niebezpiecznych oraz zachęcenie do aktywnego trybu życia.

Igor Koczyrkiewicz MKS TKD Mińsk Maz.

Remont Skweru Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego zakończony

W listopadzie br. na Skwerze Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego zakończono budowę parkingu dla samochodów osobowych na 45 miejsc postojowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych. Prace polegały na wymianie starej nawierzchni betonowej na kostkę brukową szlachetną. Prace wykonał Zarząd Dróg Miejskich Sp. z o.o., a ich koszt to ok. 290 tys. zł.

Kartka świąteczna Miasta Mińsk Mazowiecki wybrana

W tegorocznym konkursie na bożonarodzeniową kartkę świąteczną Miasta Mińsk Mazowiecki, nagrodę główną otrzymała Aleksandra Krzemińska z klasy III Publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. Św. Dominika Savio. Wykorzystano treść życzeń ułożonych przez Oliwię Grzyb z klasy V z tej samej szkoły. Wręczenie nagród odbyło się 3 grudnia w galerii Miejskiego Domu Kultury.


Kategoria klasa I – III:

I miejsce – Dominika Kobza – kl. I C Szkoła Podstawowa nr 4

II miejsce – Łucja Adolf – kl. I E Szkoła Podstawowa nr 1

III - Maria Cudna – kl. I E Szkoła Podstawowa nr 1

Wyróżnienia:

Weronika Królak – kl. III A Szkoła Podstawowa nr 4

Marek Baranowski – kl. III Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa im. Św. Dominika Savio

Eliza Reda – kl. I C Szkoła Podstawowa nr 1

Adrian Śledziewski – kl. II D Szkoła Podstawowa nr 5

Julia Słodownik – kl. I A Szkoła Podstawowa nr 5

 

Kategoria klasa IV – VI:

I miejsce – Rafał Padzik – kl. V C Szkoła Podstawowa nr 1

II miejsce – Paulina Klepacka – kl. VI C Szkoła Podstawowa nr 2

III miejsce – Kacper Kowalczyk – kl. IV D Szkoła Podstawowa nr 5

Wyróżnienia:

Basia Mrzygłód – kl. V B Szkoła Podstawowa nr 5

Mikołaj Zagórski – kl. V C Szkoła Podstawowa nr 1

Oliwia Jarzębska – kl. IV B Szkoła Podstawowa nr 6

Kasia Makowska – kl. VI Świetlica Środowiskowa Caritas

Olga Sobol – kl. IV Salezjańska Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Dominika Savio

 

 • III miejsce w kategorii klas I - III Maria Cudna - kl. I E
 • II miejsce w kategorii klas I - III Łucja Adolf - kl. I E
 • I miejsce w kategorii klas I - III Dominika Kobza - kl. I C
 • II miejsce w kategorii klas IV - VI Paulina Klepacka - kl...
 • I miejsce w kategorii klas IV - VI Rafał Padzik - kl. V C
 • Laureaci konkursu na bożonarodzeniową kartkę świąteczną...
 • Oliwia Grzyb - autorka życzeń świątecznych; Aleksandra...
 • Kartka Miasta Mińsk Mazowiecki - autorstwa Aleksandry...

Mecz MMKS Mińsk Mazowiecki - SKF Global Mokobody

Nowa Rada Miasta Mińsk Mazowiecki

Lista radnych Rady Miasta Mińsk Mazowiecki (kadencja 2014-2018)

  1. Bodziony Kamil Łukasz

  2. Cichocki Maciej Bogdan

  3. Dzienio Mariusz Robert

  4. Gałązka Robert

  5. Gąsior Dariusz

  6. Góras Michał Tadeusz

  7. Gryz Jerzy

  8. Kulma Dariusz - Wiceprzewodniczący

  9. Lipiński Łukasz - Wiceprzewodniczący

10. Makowski Marian - Przewodniczący

11. Markowska Zofia Hanna

12. Markowski Kazimierz

13. Milewska-Stasinowska Krystyna Bożena 

14. Mirecki Waldemar Jan

15. Płochocki Tomasz Jacek - Wiceprzewodniczący

16. Reda Barbara Elżbieta

17. Skrzyńska Monika Małgorzata

18. Stolarczyk Izabela Beata

19. Szymkiewicz Teresa Maria

20. Ślusarczyk Robert Krystian

21. Wojdyga Piotr Wojciech

 


Składy Komisji Stałych Rady Miasta VII kadencji (od 1.12.2014 r.)

Komisja Budżetu i Planowania Gospodarczego

Wojdyga Piotr – przewodniczący

Gąsior Dariusz
Gryz Jerzy
Makowski Marian
Markowski Kazimierz
Płochocki Tomasz

Komisja Komunalna i Ochrony Środowiska

Markowski Kazimierz – przewodniczący

Milewska-Stasinowska Krystyna
Stolarczyk Izabela
Szymkiewicz Teresa
Ślusarczyk Robert

Komisja Oświaty i Wychowania

Gałązka Robert - przewodniczący

Gąsior Dariusz
Kulma Dariusz
Milewska-Stasinowska Krystyna
Reda Barbara

Komisja Rewizyjna

Gryz Jerzy – przewodniczący

Bodziony Kamil
Gąsior Dariusz        
Markowska Zofia
Wojdyga Piotr

Komisja Samorządności, Spraw Lokalnych i Praworządności

Mirecki Waldemar – przewodniczący

Cichocki Maciej
Góras Michał
Lipiński Łukasz
Skrzyńska Monika
Stolarczyk Izabela

Komisja Spraw Społecznych

Dzienio Mariusz – przewodniczący

Bodziony Kamil
Cichocki Maciej
Gałązka Robert
Markowska Zofia
Reda Barbara
Skrzyńska Monika

 • PREZYDIUM RADY MIASTA: Łukasz Lipiński...
  PREZYDIUM RADY MIASTA: Łukasz Lipiński (Wiceprzewodniczący), Marian Makowski (Przewodniczący), Dariusz Kulma (Wiceprzewodniczący, Tomasz Płochocki (Wiceprzewodniczący)
 • RADA MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI VII KADENCJI: Mariusz...
  RADA MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI VII KADENCJI: Mariusz Dzienio, Michał Góras, Maciej Cichocki, Monika Skrzyńska, Izabela Stolarczyk, Łukasz Lipiński, Zofia Markowska, Dariusz Kulma, Robert Ślusarczyk, Marian Makowski, Dariusz Gąsior, Kazimierz Markowski, Teresa Szymkiewicz, Robert Gałązka, Barbara Reda, Piotr Wojdyga, Jerzy Gryz, Kamil Bodziony, Waldemar Mirecki, Krystyna Milewska-Stasinowska, Tomasz Płochocki

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Mińskiego w Judo

Założycielskie spotkanie w MZM

„Busem Przez Świat”

15 grudnia, o godzinie 18:30 przed Miejską Biblioteką Publiczną w Mińsku Mazowieckim pojawi się kolorowy bus, a jego pasażerowie już po raz drugi opowiedzą mińszczanom, jak tym właśnie pojazdem przemierzają świat.

Podróżnicy, którzy kilka lat temu wspólnie kupili starego busa i przerobili go na barwnego kampera, objechali już 52 państwa na 5 kontynentach. „Busem Przez Świat” to studencki projekt, który zaowocował jednym z najpopularniejszych blogów podróżniczych w Polsce, 2 książkami i dziesiątkami naśladowców. Spotkanie odbędzie się w ramach promocji najnowszej książki „Busem przez Świat. Ameryka za 8 dolarów”, ale nie zabraknie też wspomnień z wyprawy do Australii.

Adwentowy Dzień Skupienia dla Nauczycieli

16 i 24 grudnia zmiana godzin pracy Urzędu Miasta

HARMONOGRAMY ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH W 2015 ROKU

Harmonogram odśnieżania miasta

Nowy numer Gazety Samorządowej MIM

Otwarta potyczka historyczna

Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego uprzejmie informuje, że w związku z przypadającą w bieżącym roku 593. rocznicą nadania praw miejskich miastu Mińsk Mazowiecki postanowiło uczcić to wydarzenie między innymi poprzez zorganizowanie IV Otwartego Testu Wiedzy o Historii Mińska Mazowieckiego. Przedsięwzięcie to skierowane jest do wszystkich zainteresowanych nim osób, będzie polegało na rozwiązaniu pisemnego testu poświęconego dziejom Mińska Mazowieckiego i działalności legalnych organizacji pozarządowych funkcjonujących na terenie powiatu mińskiego do 1914 roku.

Najlepsi uczestnicy zmagań otrzymają pamiątkowe puchary, dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Trofea te zostaną przyznane w trzech kategoriach: open, vip, młodzież szkolna. Powyższy test zostanie przeprowadzony 12 grudnia 2014 roku w auli Zespołu Szkół Miejskich nr 2 przy ul. Siennickiej 17 w Mińsku Mazowieckim. Początek przedsięwzięcia nastąpi o godzinie 19:00.

Zgłoszenia do udziału w tej historycznej rywalizacji należy nadsyłać do północy 11 grudnia na adres mailowy TPMM (tpmmaz@gmail.com) lub uczynić to drogą telefoniczną/sms (tel. 512 517 774). Zgłoszenia będą również przyjmowane przed rozpoczęciem zmagań. Dodajmy, że pytania na konkurs zostaną przygotowane jedynie na podstawie artykułu Janusza Kuligowskiego stanowiącego rzetelny zarys historii Mińska Mazowieckiego i artykułu Wojciecha Jaworskiego pt. „Legalne organizacje społeczne w powiecie mińskomazowieckim do 1914 roku”. Materiały te wraz ze stosownym regulaminem zmagań można między innymi pobrać ze strony internetowej TPMM (www.tpmm.pl, dział „Do pobrania”).   

23. Finał WOŚP – włącz się!

11 stycznia 2015 roku 23. Finał WOŚP będzie grany dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Chcemy zagrać nie tylko puszkami pełnymi pieniędzmi, ale muzyką, sercem i przede wszystkim uśmiechem!

Od kilkunastu dni otrzymuję dziesiątki maili z informacją, że chcecie pomóc! Jest Was już bardzo wiele ale trzeba Nas więcej!

Potrzebujemy Twojego wsparcia wolontariuszu, uczniu, przedsiębiorco, dyrektorze szkoły, wokalisto, gitarzysto i Twojego wsparcia również, mieszkańcu miasta i gminy!

Jeśli Twoje serce gra z nami od zawsze, albo dopiero zaczyna grać i chcesz się włączyć w wolontariat daj znać: wosp.minskmaz@gmail.com

A dla wolontariuszy z puszką szczególne wytyczne:

Chcesz zostać wolontariuszem podczas 23. Finału WOŚP?
Wystarczy, że:
*  zeskanujesz swoje legitymacyjne zdjęcie (lub inne gdzie widać Cię doskonale)
* wypełnisz ankietę umieszczoną pod tym adresem na naszym fanpage:  www.facebook.com/wosp.minskmaz
* wydrukujesz ją
* podpiszesz
* przyślesz e-mailem na adres wosp.minskmaz@gmail.com 
Co dalej?
Czekaj na informację zwrotną, ale daj nam chociaż 48 godzin.
Czekamy na Twojego maila z wypełnioną ankietą!
 

SieMa!
Szef Sztabu 23. Finału WOŚP
Anna Endzelm

Konkurs Ministerstwa Sportu i Turystyki - Promowanie rozwoju sportu dla wszystkich

Minister Sportu i Turystyki ogłasza otwarty konkurs ofert na dofinansowanie - ze środków pochodzących z budżetu państwa - zadań z zakresu promocji aktywności fizycznej i rozwoju sportu dla wszystkich, realizowanych w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2015 roku. Oferty należy składać do 22 grudnia 2014

Szczegóły konkursu na:

http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/1264711.html

Spotkanie wigilijne z MSA

Festiwal Nauki

Zapraszamy 13 grudnia od godz. 14.00 wszystkich mieszkańców naszego miasta do wzięcia udziału w Festiwalu Nauki, podczas którego zrobimy Wam naukowy zawrót głowy!
Festiwal będzie podsumowaniem projektu "miniInżynier" prowadzonego przez Komendę Hufiec ZHP "Mazowsze" Mińsk Mazowiecki w Szkole Podstawowej nr 1 i 2 oraz Gimnazjum Miejskim nr 3. Zadanie jest finansowane z budżetu Miasta Mińsk Mazowiecki.

Dołożymy wszelkich starań, żeby festiwal zapadł wszystkim na długo w pamięci!

W planach mamy:
-Pokazy i doświadczenia fizyczne
-Najbardziej widowiskowe eksperymenty chemiczne
-Zagadki umysłu
-Zabawy z robotami budowanych z klocków LEGO Mindstorms
-Tajemnice programowania
i wiele wiele więcej!

Zapraszamy każdego, dużego i małego

Pożegnanie z Czechami - spotkanie z Teresą Drozdą

Zapraszamy na spotkanie z Teresą Drozdą, kończące tegoroczny cykl KIERUNEK CZECHY. 11 grudnia 2014r., godz. 19.00, hol MDK.

Polskie hity po czesku: "Karuzela z Madonnami", "Małgośka", "Jaka róża, taki cierń" oraz oryginalne piosenki czeskich artystów napisane po polsku (lub prawie po polsku)...Nagrania nowiutkie i nieco starsze, do tego garść anegdot i opowiastek.

Teresa Drozda polska dziennikarka radiowa, poetka, autorka serwisu internetowego poświęconego piosence literackiej Strefa Piosenki, blogerka.

Koncert "Coraz bliżej święta"

Kalendarium

«lipiec 2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123dzień: 45
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia:

Reklama

 • Dyżury aptek
 • Wirtualny spacer
 • INWESTYCJE
 • baner reklamowy
 • MIM
 • FUNDUSZE ZEWNĘTRZNE
 • MIASTA PARTNERSKIE
 • OFERTY PRACY
 • GALERIA
 • CERTYFIKATY
 • ANKIETY
 • PLAN MIASTA
 • Punkty teleadresowe
 • E_PUŁAP
 • Karta Dużej Rodziny
 • Rodzinny Mińsk
 • Żołnierze Wyklęci

Rotator zdjęć

 • Gmina Mińsk Mazowiecki
 • MKS MAZOVIA
  MKS MAZOVIA

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 43970