Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 4 lipca 2020

Imieniny:

Elżbiety, Malwiny, Teodora

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

 • Europa dla Obywateli
 • MSA wyposażenie

Nawigacja:

 • Aktualności    /   
 • Aktualności grudzień    /   

Treść strony

Koncert Manufaktury Dźwięku

Mińskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza 14 XII  po mszy św.o godz. 12:00 do kościoła w Ignacowie. Oktet wokalny Manufaktura Dźwięku zaśpiewa koncert muzyki sakralnej. Dyryguje Emil Ławecki.

MTM zaprasza na koncert psalmów

MTM zaprasza na koncert psalmów w wykonaniu Chóru Kameralnego MTM i oktetu wokalnego Manufaktura Dźwięku  14 XII o godz.10:00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim .

KINO ORANGE w MDK

Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

Projekt edukacyjno-patriotyczny ŻOŁNIERZE WYKLĘCI

„Pociągi do Warszawy już nie chodziły, bo gdzieś tory były zerwane. W Warszawie było powstanie od 1 sierpnia. Niepodległość w Mińsku to przyszła jakoś tak zza węgła, niespodziewanie…” – wspomina Danuta Konieczna.


Projekt edukacyjno-patriotyczny ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - Podziemie antykomunistyczne w Mińsku Mazowieckim i na terenie Powiatu Mińskiego - skierowany jest do mieszkańców naszego miasta i powiatu, do młodzieży szkolnej przede wszystkim. Ma na celu przywołanie pamięci polskich żołnierzy, którzy nie złożyli broni po wkroczeniu Rosjan, lecz kontynuowali walkę o wolną Polskę. We wrześniu 2013 roku rozpoczęliśmy przeprowadzanie wywiadów z uczestnikami i świadkami tamtych zdarzeń. Zebraliśmy ponad 17 godzin dokumentalnego materiału filmowego. Pierwotnie planowaliśmy zrealizowanie niezbyt długiego filmu, lecz ostatecznie obraz całości to 11 odcinków tematycznych opowiadających o zdarzeniach, które miały miejsce na naszym terenie. Pierwszy odcinek, który finansuje Urząd Gminy Mińsk Mazowiecki, opowiada o defiladzie oddziałów Armii Krajowej chwilę po zajęciu miasta i o bombardowaniu miasta przez Rosjan. Kolejny to opowieść o krótkim okresie tak zwanej dwuwładzy, czyli rządach pierwszego burmistrza i starosty, a z drugiej strony komunistów.

 W tym odcinku pojawia się również tragiczny epizod koncentracji naszych oddziałów w Mieni i pułapka przygotowana przez rosyjskiego gen. Popowa w Niedziałce. Kolejne odcinki opisują: przejęcie władzy przez komunistów, sposoby działania UB i NKWD na naszym terenie, komendanta Wolańskiego „Lubicza”, skrytobójcze mordy w Noc Św. Heleny w Mińsku Mazowieckim, postać ppor. Edwarda Wasilewskiego „Wichury” i brawurowe akcje jego oddziału, ujawnienie oddziałów Armii Krajowej w Woli Rafałowskiej, pokazowe procesy w kinie Bałtyk, represje wobec księży katolickich, Oddział Narodowych Sił Zbrojnych por. Jezierskiego „Orła” i ich ostatnią walkę w Grodzisku pod Mrozami, czy wreszcie mińskich harcerzy i ich poświęcenie dla uratowania tablicy pamiątkowej 1920 roku z mińskiej Macierzanki.

W projekt zaangażowanych jest 5 nauczycieli oraz 21 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim. Współpracują z nami grupy rekonstrukcyjne: Grupa Rekonstrukcyjna Towarzystwa Pamięci 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Mińsku Mazowieckim, Grupa Historyczna NIEPODLEGŁOŚĆ z Warszawy, Krąg Instruktorski HARCERZE WYKLĘCI z Mińska Mazowieckiego, Grupa Rekonstrukcji Historycznej STRZELCY 31 Pułku Piechoty z Mszczonowa.

Planujemy również wydanie monografii stanowiącej kompletny zapis wspomnień ludzi, którzy pamiętają tamte zdarzenia, a często sami w nich uczestniczyli. 

Wszelkie działania maja charakter społeczny, nie pobieramy żadnego wynagrodzenia za naszą pracę i żadnego wynagrodzenia nie oczekujemy. Cała inicjatywa nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek działaniem o charakterze komercyjnym. Filmy będą rozpowszechniane bezpłatnie. Z pewnością znajdą się na stronach szkół i instytucji miasta i powiatu. Jedyne koszty to profesjonalna produkcja filmu, jego montaż, nagranie ścieżki dźwiękowej, udźwiękowienie i podobne działania, które wymagają profesjonalnej obsługi i tu zwracamy się do naszych partnerów oraz obecnych i potencjalnych sponsorów.

Obecnie partnerami projektu są Urząd Gminy Mińsk Mazowiecki, Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim oraz tygodnik Nowy Dzwon. Staramy się zainteresować udziałem w uczczeniu pamięci Żołnierzy Wyklętych naszego terenu Radę Miasta Mińsk Mazowiecki  i Radę Powiatu Mińsk Mazowiecki.

Zachęcamy osoby prywatne i instytucje do wspierania pamięci Żołnierzy Wyklętych poprzez wpłaty na konto Rady Rodziców przy Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim ul. Gen. K. Sosnkowskiego 43  05-300 Mińsk Mazowiecki  z dopiskiem „Żołnierze Wyklęci”.

Nr konta Rady Rodziców: 86 1050 1953 1000 0023 6710 2718

W imieniu realizatorów projektu: Agnieszka Chrościcka i Elżbieta Paluch

Mistrzostwa Powiatu w Judo

W dniu 7 grudnia 2014r. na obiektach sportowych Zespołu Szkół Miejskich Nr 2 w Mińsku Mazowieckim przy ul. Siennickiej 17 odbyły się kolejne XI OTWARTE MISTRZOSTWA POWIATU MIŃSKIEGO JUDO DZIECI I MŁODZIEŻY.

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy judo KONTRA. Zawody zostały dofinansowane z budżetu Powiatu Mińskiego. W turnieju wzięło udział 136 zawodniczek i zawodników z 15 klubów z całej Polski:

Gwardia Białystok, START Radom, MKS ZRYW Łowicz, SCSW Sochaczew, TOMITA Elbląg, UKS Piranie Grodzisk Mazowiecki, UKS Targówek Warszawa, UKJ MEIYO Warszawa, UKS FIGHT CLUB Wesoła, Technik ORION Radzyń Podlaski, UKS Halinów TEAM, UKJ AON Rembertów, UKS 9 Siedlce, JU-JITSU Ruda, UKS Judo KONTRA Mińsk Mazowiecki -sekcje w Mińsku Maz. i w Siedlcach.

Zawody przeprowadzono na 5 matach TATAMI. Najmłodsi uczestnicy w wieku 5-7 lat toczyli walki w formie uproszczonej. Natomiast rocznik 2004 - 2005 (dzieci młodsze), rocznik 2002-2003 (dzieci), 2000-2001(młodzicy) i rocznik 1999-1995 (juniorzy młodsi i juniorzy) walczyli wg przepisów Polskiego Związku Judo.

Wyniki zawodników reprezentujących UKS Judo KONTRA I miejsce w dzieciach młodszych zajęli: Borys Borek, Kacper Majewski, Łucja Araźna, Kajetan Jacak, Główka Mateusz, Szewczyk Damian, Płochocki Witold, Piotr Marczak.

II miejsca zajęli: Tobiasz Garwoła, Kacper Dominowski, Filip Dąbrowski, Maria Lewko, Magda Araźna, Jan Lewko.

III miejsca zajęli: Sebastian Skorupka, Urbański Oskar, Jackiewicz Jakub, Artur Zarzycki, Aleksander Gałązka, Aniela Ciemerych, Bartosz Bartnik, Piotr Bojarski.

Złote medale w kategorii dzieci, młodzików i juniorów zdobyli: Mikołaj

Poślada, Jakub Ratyński, Krystian Adamczyk, Patryk Pszonka, Przemysław Kulikowski, Przyczyna Katarzyna, Aleksandra Polkowska.

 

Srebrne medale zdobyli: Robert Rybczyński, Jagoda Zawadzka, Aleksandra Matyszczak, Julia Nowosad, Daria Zaperta, Damian Niepogoda, Paweł Jackiewicz, Mateusz Polkowski, Łucja Wierzbicka, Tomasz Sternicki. 

Brązowe medale zdobyli: Wiktoria Zalewska, Michał Kluczek, Witold Cieślik, Jakub Kretowicz, Dominika Adamczyk, Justyna Rybczyńska.


Medale i nagrody wręczali członkowie zarządu UKS Judo Kontra na czele z wiceprezesem Tadeuszem Perczyńskim.

Zawody sędziowali licencjonowani sędziowie z Warszawy, Lublina i MińskaMazowieckiego. Sędzią Głównym był Stefan Araźny z Warszawy. Opiekunem medycznym zawodów była dr Beata Ziółkowska. Kierownikiem powyższych zawodów, jednocześnie koordynatorem projektu był trener judo UKS Judo KONTRA Zdzisław Wiącek.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół Miejskich Nr 2 w Mińsku Mazowieckim za udostępnienie obiektów i profesjonalną obsługę. Dziękujemy również wolontariuszom, rodzicom i członkom Klubu za pomoc w przygotowaniu i sprawnym przeprowadzeniu zawodów.

Wg opinii uczestników i ich opiekunów oraz rodziców zawody zostały przygotowane perfekcyjnie. 


Zdzisław Wiącek.

Worek medali z Pucharu Europy dla mińskiej Walhalli

W dniu 6 grudnia 2014 roku w Tarczynie odbył się turniej „European Cup 2014”. Był to otwarty Puchar Europy trzech federacji UFR, WKSF oraz WKA, co oznacza że na zawodach mogą brać udział zawodnicy wszystkich federacji sztuk walk, zarówno Kickboxingu, Karate, Taekwon-do, TangSoo Do itp. Podczas turnieju rozegrano konkurencje takie jak Układy stylowe, układy przy muzyce, testy siły,  walki przerywane Pointfighting, walki ciągłe na planszy UFR Tatami (walka 3 rundowa- 1 boks, 2-light contact, 3 light Kick) oraz Kickboxing Tatami (2 rundy Light – Contact), a także walki ciągłe w oktagonie – K1 Rules oraz MMA.

Na turnieju uczestniczyło ponad 600 zawodników z Polski, Belgii, Czech, Słowacji, Mołdawii, Ukrainy czy Wielkiej Brytanii.  Rozgrywał się na 6 planszach i w oktagonie, był to jeden z największych turniejów Mieszanych Sztuk Walk w Polsce.

Na to niezwykłe wydarzenie wybrała się także czołówka kickboxerów z Mińskiego Klubu Walhalla Fight Club. Miński klub reprezentowało 8 zawodników, kierownik ekipy Jakuba Jakimcio oraz ekipa sędziowska, która niestrudzenie przez cały turniej współpracowała przy organizacji wialk.

W kategorii senior miejsca na podium znaleźli się Anna Gańko (III m-ce UFR Tatami, III m-ce Kickboxing Tatami) oraz Mateusz Główka zdobywając po ciężkich pojedynkach z reprezentacją Czech -  III m-ce pointfighting oraz II m-ce w konkurencji UFR Tatami po poddanym finale przez nabytą kontuzję stawu kolanowego. W kategorii junior  dwa złote medale zdobyła nasza championka Natalia Kowalczyk w konkurencjach UFR Tatami oraz Kickboxing tatami, Damian Dźbik również podwójne złoto w UFR tatami i kickboxing tatami, medale zdobyli również Piotr Bielak (złoto w pointfightng      do 185 cm, srebro pointfighting +185 cm oraz złoto w UFR tatami – 75 kg i srebro w Kickboxing tatami  - 75 kg) Mateusz Bielicki (złoto w pointfightng   + 185 cm, srebro pointfighting do 185 cm oraz złoto w UFR tatami – 70 kg i srebro w Kickboxing tatami  - 70 kg) oraz Cezary Komuda zdobywając srebrny medal w konkurencji UFR Tatami -75 kg. Nasz najmłodszy a zarazem debiutujący zawodnik Bartosz Jakimcio zdobył podczas turnieju 2 brązowe medale w UFR Tatami oraz Kickboxing Tatami -60 kg Kadet starszy przegrywając z reprezentantami Kadry Narodowej.

Na największe laury zasługują Mateusz Bielicki, Piotr Bielak oraz Mateusz Główka,ponieważ mieli największą konkurencję w swoich kategoriach i walki była zacięte i bardzo wyczerpujące. Oczywiście pozostali zawodnicy Walhalla Fight Club także pokazali klasę wykazując się wysoką fomą jak i włożonym sercem w walkę sportową.

Jest to niewątpliwie największy sukces dla klubu Walhalla Fight Club oraz dla szkoleniowca Kamila Chłopika. Ekipa z Mińska w 8 osobowym składzie zdobyła aż 18 medali Pucharu Europy.

A już niebawem w naszym mieście odbędzie się nie lada widowisko na skalę ogólnopolską, turniej sztuk walk w Mińsku Mazowieckim. W dniu 17 stycznia 2015 r. w hali widowiskowo – sportowej przy Zespole Szkół nr 2 w Mińsku Mazowieckim odbędą się Otwarte Mistrzostwa Polski Sztuk Walk federacji WKSF, których głównym organizatorem jest Walhalla Fight Club. Turniej odbędzie się pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki – Pana Marcina Jakoubowskiego oraz przy współudziale sponsorów tego niecodziennego wydarzenia min. MOSiR Mińsk Mazowiecki, Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim, firmy przewozowej Fast Travels, Astra Video, agencji fotograficznej „Nasze-ślubne” oraz Zespołu Szkół Nr 2 w Mińsku Mazowieckim.

A już dziś wszystkich sympatyków sportu oraz sztuk walki zapraszamy na zajęcia Kickboxingu, MMA oraz Boot Camp do Walhalla GYM przy ul.Warszawskiej 178 a wszelkie informacje znajdziecie państwo na fun page klubu na facebooku.

Trener Kamil Chłopik

 

V Wodna Familiada

W dniu 7 grudnia w Aquaparku Miejskim odbyła się V Familiada Wodna, czyli rodzinne zawody pływackie z przymrużeniem oka. Zgłoszeni zawodnicy zostali podzieleni na dwie kategorie: pierwszą z najmłodszym członkiem rodziny do 6 roku życia, drugą zaś powyżej 6 roku życia.

Zawodnicy mieli do pokonania 6 konkurencji, m.in.: łowienie rybek, układanie wodnych puzzli, slalom na dmuchanej zabawce czy  strzały do wodnej bramki.  Pierwsze miejsce w tej kategorii zajęła rodzina Korzeniewskich w składzie: Amelka, Bartosz oraz Pan Marcin, którzy zwyciężyli jednym punktem nad Piekarskimi Łukaszem i Panem Szczepanem. Największą pociechą była Amelia, która brała udział w obu drużynach służąc pomocom zarówno bratu jak i koledze z przeciwnej drużyny.

Konkurencje dla starszych dzieci to sztafeta 2x25m stylem dowolnym, holowanie najmłodszego członka rodziny w kole ratunkowym, zjazd na czas na zjeżdżalni, wodne połowy kolorowych piłeczek, pływanie na materacu oraz najbardziej atrakcyjna konkurencja czyli wyścig na ogromnych, dmuchanych pontonach. W tej kategorii triumfowała rodzina Państwa Pożyckich, drugą lokatę zajęli Państwo Radomińscy, zaś trzecie miejsce przypadło Państwu Pastuszkom. Najlepsze drużyny w obu kategoriach otrzymały okazale puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, natomiast każda startująca rodzina otrzymała dyplom, słodki upominek i nagrodę niespodziankę w postaci talonu na rodzinny wypad do jednej z mińskich pizzerii. Wspaniały uśmiech, okrzyki radości i mnóstwo emocji towarzyszyło uczestnikom tegorocznych zmagań, rodzinna atmosfera panująca wśród uczestników oraz mnóstwo radości stały się są nieodłącznym elementem Rodzinnych Zawodów Pływackich.

Do zobaczenia za rok!

Karolina Stokowska

Strategia Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej

II miejsce dla "Kryształków" w Teatrze Lalka

Kryształki z Sp2 u Leonarda, czyli IV edycja ogólnopolskiej Akcji Dzieci-Dzieciom z udziałem młodych mińszczan

W dniu 30 listopada w Pałacu Kultury i Nauki, w Teatrze Lalka odbył się Bajkowy Festiwal Teatralny 2014. Przegląd objęty był honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej i odbył się w ramach IV edycji ogólnopolskiej Akcji Dzieci-Dzieciom. Unikatowość Akcji Dzieci-Dzieciom polega na tym, że to dzieci pomagają dzieciom i robią to najlepiej, jak tylko potrafią czyli poświęcają swój czas i umiejętności. Tym razem pokazały swoje talenty teatralne, a tematem przewodnim była PROFILKTYKA.

W tym roku po raz pierwszy organizatorzy akcji zaprosili do udziału miasto Mińsk Mazowiecki. Zaszczyt reprezentowania naszej miejscowości przypadł w udziale, działającej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki od 2007 r. grupie teatralnej Kryształki. Grupa miała dwa miesiące na przygotowanie spektaklu, którego myślą przewodnią było nadmierne spożywanie słodyczy i wynikające z tego faktu konsekwencje. Realizacja tego projektu wymagała od dzieci i ich rodzin dużego poświęcenia i samozaparcia za co należą się im słowa uznania. Dla potrzeb przeglądu grupa wystąpiła w swoim pełnym przekroju wiekowym. W jej składzie znaleźli się: Agnieszka Chabrzyńska, Karina Grabowska, Weronika Jackowska, Michał Królak, Kacper Macheta, Hubert Szczepankiewicz, Julia Waszkiewicz, Jagoda Wiśniewska, Ada Woźniewicz, Julia Dworecka, Adela Płochocka, Kacper Cichocki, Natalia Konowrocka, Paulina Łokietek, Karolina Topczewska, Anna Zychowicz. Zaprezentowali oni spektakl „W pułapce”, wprowadzając widzów w pełne pułapek rozkosze ze słodyczami w roli głównej. Aktorzy w trakcie wystąpienia przywołali refleksję, wielką radość oraz uśmiech dzieci, co było niewątpliwie najbardziej niepoliczalną wartością tego teatralnego wydarzenia. Wysiłek naszych aktorów spotkał się z uznaniem.

Jury, w skład którego wchodzili dziennikarze TVP, aktorzy, tancerze oraz laureaci poprzednich edycji konkursu przyznało Kryształkom drugie miejsce. Poza dyplomami aktorzy otrzymali także prezenty ufundowane przez sponsorów festiwalu, natomiast opiekunka otrzymała najnowsze wydanie Encyklopedii Powszechnej PWN. W trakcie wręczania nagród Leonardo, prezes Fundacji  Dzieci – Dzieciom zaprosił grupę oraz opiekunkę  Małgorzatę Szczygielską-Kluskę do udziału w V edycji przeglądu. Realizacja tego projektu poza pełnym zaangażowaniem dzieci wymagała również określonych środków finansowych. I tak stroje oraz  rekwizyty zostały ufundowane przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mińsku Mazowieckim. Komisja  zapewniła także naszej grupie teatralnej fundusze na środek transportu, dzięki któremu między innymi możliwe było przeprowadzenie próby w Teatrze Lalka. Nie sposób pominąć zaangażowania Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2, która zapewniała dostępne szkole środki do efektywnej realizacji projektu.

Małgorzata Szczygielska-Kluska

Mińska Rada Dużej Rodziny

        Mińska Rada Dużej Rodziny została powołana przez Burmistrz Miasta Marcina Jakubowskiego Zarządzeniem Nr 953/227/14 Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki z dnia 11 kwietnia 2014 roku w sprawie powołania Mińskiej Rady Dużej Rodziny.

      Przewodniczącym Mińskiej Rady Dużej Rodziny jest Pan Andrzej Abramowski, wiceprzewodniczącą Rady jest Pani Teresa Szymkiewicz, natomiast funkcję sekretarza Rady pełni Pani Urszula Ćwiek.

          Zgodnie z zapisami w/w zarządzenia celem działania Rady jest omawianie istotnych kwestii dotyczących Programu „Rodzinny Mińsk” i działań mających na celu jego rozwój.

          Rada jest organem konsultacyjnym, doradczym oraz inicjatywnym dla Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki i Rady Miasta w zakresie polityki prorodzinnej Miasta Mińsk Mazowiecki oraz może inicjować podejmowanie prorodzinnych działań, w szczególności w takich dziedzinach jak: edukacja, kultura, sport, gospodarka komunalna, zabezpieczenie społeczne oraz promocja modelu rodziny wielodzietnej.

          Do zadań Rady należy w szczególności:

 • reprezentowanie rodzin wielodzietnych,
 • tworzenie polityki prorodzinnej,
 • rozeznawanie potrzeb rodzin wielodzietnych,
 • inicjowanie działań na rzecz rodzin wielodzietnych, w tym zgłaszanie propozycji uchwał i zarządzeń.

Kontakt:

Mińska Rada Dużej Rodziny
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki

tel. 25 759 53 33
 

Kontakt do Przewodniczącego MRDR:

andrzejabramowski@vp.pl

 

Mińsk Mazowiecki, dn. 10.12.2014r.

W Nowy Rok z podpisem elektronicznym

Jasełka w MDK

Koncert Mikołajkowy w "Budowlance"

4 grudnia 2014 r. w auli Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim odbył się VII Integracyjny Koncert Mikołajkowy. Organizatorami  imprezy było Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Upośledzonych Umysłowo „Dzieciom Radość”  i Zespół Szkół Specjalnych w Ignacowie. Koncert rozpoczęła pani dyrektor Janina Brzeszkiewicz, która powitała przybyłych gości oraz wesoły Mikołaj, który sprawdził listę obecności zaproszonych szkół.

Wspaniałą zabawę muzyczną  prowadził zespół Kosmokwaki. Do zabawy wszystkich dzieci zachęcały trzy żywe maskotki - Kwakot, Monia, Kwanio. Na zakończenie koncertu każde dziecko otrzymało słodki upominek, który rozdawał  Mikołaja wraz z Elfami – wolontariuszami, uczniami gościnnej szkoły.

W koncercie uczestniczyli wszyscy podopieczni Stowarzyszenia „Dzieciom Radość” oraz zaproszeni uczniowie ze  Szkoły Podstawowej w Dębem Wielkim,  Janowie,  Kałuszynie , Selezjańskiej Szkoły Podstawowej, Szkoły Podstawowej nr 1, 2, 4, 5, 6   w Mińsku Mazowieckim, podopiecznych Mazowieckiego Stowarzyszenia na Rzez Dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „Krok Dalej”, Stowarzyszenia „Możesz Więcej” z Nowego Zglechowa, Domu Pomocy Społecznej w Kątach oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas w Mińsku Mazowieckim i Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku Mazowieckim.

Tak wspaniała impreza powstała dzięki dofinansowaniu z budżetu Powiatu Mińskiego, Miasta Mińsk Mazowiecki oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz gościnności pani Małgorzaty Beczek dyrektora ZS nr 1 w Mińsku Mazowieckim.

Augustyn Kmiecik

CECYLIADA 2014 - „W hołdzie Dzieciom Warszawy"

Przewodnim motywem muzycznym tegorocznego konkursu „Cecyliada 2014”  organizowanego już tradycyjnie w Szkołach salezjańskich w Mińsku Mazowieckim były "zakazane piosenki" z okresu Powstania Warszawskiego. Konkurs rozpoczął się występami naszych tegorocznych gości: pana Michała Zawadki oraz szkolnego zespołu "Kreska" pod kierownictwem p. Jakuba Maguzy, którzy zaprezentowanymi utworami przenieśli nas na ulice wojennej Warszawy. Zakazane piosenki to spuścizna warszawiaków z czasów II wojny światowej. Piosenki te są poniekąd świadkiem historii narodu polskiego. Cieszymy się, że tak wielu uczniów szkoły podstawowej zdecydowało się zmierzyć z tym niełatwym repertuarem. Wszyscy poradzili sobie znakomicie.

Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach: klasy I - III oraz klasy IV - VI. Występy oceniało jury, któremu przewodniczył ksiądz Dyrektor Ryszard Woźniak oraz p. Michał Zawadka i przedstawicielka  zespołu „Kreska” – Weronika Kowalczyk. Zgodnie z regulaminem konkursu jury brało pod uwagę:

 • Stopień trudności piosenki, biorąc pod uwagę czystość i poprawność wykonania, aranżację i choreografię utworu.
 • Ponadto pod uwagę było brane ogólne wrażenie artystyczne i umiejętność prezentacji oraz interpretacja utworu.

A oto werdykt jury:

 • miejsce I zajęła Adrianna Baranowska (kl. III PS SP )
 • miejsce II zajęła Barbara Antosiewicz (kl. II PSSP)
 • miejsce III zajął Michał Sekular (kl. I PSSP)
 • wyróżnienie zdobył Maciej Gałązka (kl. II PSSP)

W kategorii klas IV - VI:

 • miejsce I zajęły Karolina Łućko i Wiktoria Górska  (kl. IV PSSP)
 • miejsce II zajęła Zuzanna Gałązka (kl. V PSSP)
 • miejsce III zajął Emilian Piszczek (kl. IV PSSP)
 • wyróżnienie zdobyły Maja Szcześnik i Maria Miąsek  (kl. IV PSSP) 

Własną nagrodę również mogła przyznać publiczność, oddając głos na swojego faworyta. W tym roku nagrodę specjalną otrzymała Zuzanna Źrodowska z kl. IV PSSP.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za trud włożony w przygotowanie się do konkursu, rodzicom, nauczycielom za pomoc okazaną  dzieciom oraz pracę w komisji konkursowej.

Do zobaczenia za rok!!!

Edyta Kuć

Mistrzostwa Warszawy w Taekwon-do

6 grudnia Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO wziął udział w rozgrywanych w stolicy Mistrzostwach Warszawy Dzieci, Młodzików i Juniorów Młodszych w Taekwon-Do ITF.

W silnie obsadzonych warszawskich mistrzostwach wystartowało ponad stu sportowców z klubów Warszawy i regionu.

Nasze miasto i powiat, pod opieką Mistrza Jacka Łuniewskiego VII DAN, reprezentowało 41. zawodników i zawodniczek.

Mińscy reprezentanci po raz kolejny potwierdzili swoją dominację w regionie zdobywając 43. medale w swoich konkurencja wiekowych w tym 16 złotych, które wywalczyli: Wiktoria Antolak, Andrzej Brygoła, Jakub Kuźmicz, Karolina Łuniewska i Łukasz Zgódka – wszyscy w układach formalnych, Natalia Piórkowska - układy formalne i walki kobiet pow. 60kg, Julia Kawka - walki kobiet do 50kg, Natalia Cecotka - walki kobiet do 55kg, Mateusz Zgódka - układy formalne i walki mężczyzn do 70kg, Mateusz Radomski - techniki specjalne, Cezary Jackowski i Marta Krajewska - układy formalne i techniki specjalne.

Statuetki dla najlepszych zawodników Mistrzostw, we wszystkich kategoriach wiekowych, przypadły mińszczanom: Marcie Krajewskiej, Cezaremu Jackowskiemu, Natalii Piórkowskiej, Mateuszowi Zgódce oraz Jakubowi Kuźmiczowi.

Statuetka najlepszego klubu Mistrzostw także powędrowała do Mińskiego Mazowieckiego. 

Mistrz Jacek Łuniewski podsumowując zawody powiedział: „W tym roku nasz klub obchodzi 20.lecie swojej działalności - Mistrzostwami Warszawy kończymy jubileuszowy, bardzo udany dla naszego klubu, rok startów na imprezach krajowych i zagranicznych. Warszawskie zawody to przede wszystkim okazja dla naszych najmłodszych zawodników do ich pierwszych występów we współzawodnictwie sportowym, gdzie mogą zacząć zbierać doświadczenie zawodnicze. W ten sam sposób swoją przygodę z Taekwon-Do zaczynali ich starsi koledzy i koleżanki, którzy w tym roku przywozili medale z Mistrzostw Polski oraz Europy a także z imprez Pucharu Polski, Europy i Świata. Tak więc, nasi najmłodsi adepci mają świetne wzorce do naśladowania. Jestem bardzo zadowolony z naszych wyników osiągniętych w 2014 roku. Z przyjemnością obserwujemy stały rozwój naszych zawodników i cieszymy się razem z nimi z ich osiągnięć. Teraz przyszedł czas na odpoczynek w okresie świąteczno-noworocznym, a potem rozpoczynamy przygotowania do startów w zawodach Pucharu Polski i Grand Prix Polski, a także w turniejach eliminacyjnych do Mistrzostw Polski”.

Wszystkim reprezentantom Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO gratulujemy udanego startu!

Targ Bożonarodzeniowy

Koncert uczniów Szkoły Muzycznej YAMAHA

 

ZMIERZCH - nocny maraton pieszy na orientację

Zmiany w kursowaniu pociągów KM

Komunikat prasowy

Zmiany w kursowaniu pociągów

W związku z uwagami nadesłanymi przez podróżnych, dotyczącymi nowego rozkładu jazdy, Koleje Mazowieckie (w miarę możliwości technicznych) postanowiły wprowadzić zmiany, mające na celu ułatwienie podróżnym dojazdu do pracy i z pracy czy do szkoły i ze szkoły.

W nowym rozkładzie jazdy (obowiązującego od 14 grudnia 2014 r.) wprowadzone zostaną zmiany, które obowiązywać będą od 7 stycznia 2015 r.

Zmiany obowiązujące od 7 stycznia 2015 r.:

Linia nr 6 Warszawa – Małkinia

• pociąg nr 11209 relacji Warszawa Wileńska (odj. 23:35) - Wołomin (przyj. 23.58). Dalsza podróż na odcinku Wołomin - Tłuszcz odbędzie się zastępczą komunikacją autobusową. Połączenie to zastąpi pociąg nr 19787 relacji Warszawa Wileńska (odj. 23:10) – Tłuszcz (przyj. 23:58).

Linia nr 9 Warszawa – Działdowo

• pociąg nr 51300 relacji Działdowo (odj. 4:12) – Warszawa Zachodnia (przyj. 6:30) będzie kursować 27 min. wcześniej (nr poc. 51316);

• pociąg nr 15603 relacji Warszawa Zachodnia (odj. 8:20) – Ciechanów (przyj. 10:10) będzie wydłużony do Działdowa (nr poc. 15319);

• pociąg nr 15323 relacji Warszawa Zachodnia (odj. 9:21) – Nasielsk (przyj. 10:28) będzie wydłużony do Ciechanowa (nr poc. 19607);

• pociąg nr 15303 relacji Warszawa Zachodnia (odj. 10:21) – Działdowo (przyj. 12:41) będzie skrócony do Nasielska (nr poc. 11211);

• pociąg nr 51608 relacji Ciechanów (odj. 12:53) – Warszawa Zachodnia (przyj. 14:30) będzie kursował z Nasielska (nr poc. 11180);

• pociąg nr 91610 relacji Nasielsk (odj. 12:54) – Warszawa Zachodnia (przyj. 14:00) będzie kursował z Ciechanowa (nr poc. 51300).

Linia nr 26 Radom – Dęblin

• pociąg nr 29357 relacji Dęblin (odj. 7:27) – Radom (przyj. 8:22) wyjedzie z Dęblina 27 min. wcześniej.

Linia nr 31 Siedlce – Czeremcha

• ostatni pociąg do Czeremchy (nr poc. 11033) odjedzie z Siedlec o godz. 19:30.

 

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów został zamieszczony na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl w zakładce „Tabele rozkładów jazdy”, informacje także pod numerem telefonu call center KM: (022) 264 44 44.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Donata Nowakowska – rzecznik prasowy „Kolei Mazowieckich – KM” sp. z o.o.

e-mail: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl

tel. 22 473 75 51; 0 661 929 207

 

 

Koncert w świątecznym nastroju

HARMONOGRAM PRACY LODOWISKA W SEZONIE (08.12.2014 – 15.03.2015)

MTH zaprasza na zajęcia z jazdy na łyżwach i hokeja na lodzie

     Serdecznie zapraszam wszystkie zainteresowane dzieci i młodzież na zajęcia nauki jazdy na łyżwach oraz treningi hokeja na lodzie. Nie ma lepszego sposobu na spędzanie wolnego czasu niż aktywność fizyczna na świeżym powietrzu. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów dzieci nauczą się jeździć na łyżwach a ci bardziej zaawansowani podstaw hokeja na lodzie.
    Mińskie Towarzystwo Hokejowe od kilku lat szkoli dzieci i młodzież z Mińska Mazowieckiego i okolic. Możemy pochwalić się juniorską drużyną hokejową, która rozgrywała pierwsze sparingi z rówieśnikami z Siedlec.
    Na zajęciach wystarczy mieć łyżwy i kask. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych na zajęcia.

Kamil Ołdak

Szydełkowa Szopka Babci Klary w miejskiej bibliotece

Stanisław Miński raz jeszcze - prelekcja historyczna

Miejskie relacje filmowe

Koszykarski weekend z UKS PROBASKET

Pierwszy weekend grudnia w wykonaniu mińskich koszykarzy spod znaku UKS PROBASKET był bardzo pracowity. W piątek chłopcy z młodszej grupy treningowej (rocznik 2002 i mł.) udali się na trzydniowy "IV Międzynarodowy Turniej Barbórkowy im. Jana Wartaka" do Katowic, a w sobotę i niedzielę dwumecz przeciwko utytułowanej Polonii Warszawa w lidze WOZKosz rozgrywali chłopcy z rocznika 2000.

Turniej w Katowicach rozpoczął się już nieco pechowo od samego wyjazdu z Mińska. Okazało się, że kilku chłopców z przyczyn losowych (m.in. choroby) nie może wziąć udziału w tej prestiżowej koszykarskiej imprezie. Trener Tomasz Wicik ostatecznie miał do dyspozycji tylko ośmiu młodych sportowców (Jakub Ślązek, Jakub Sitkowski, Mateusz Popowski, Filip Wicik, Adrian Martyniuk, Kuba Dźwigała, Olek Wicik, Ahmed Kadir), ale absencje kilku kluczowych zawodników nie wpłynęły negatywnie ma morale drużyny.

W fazie grupowej drużyna z Mińska rywalizowała z następującymi przeciwnikami: UKS SP 27 Katowice, Regis Wieliczka, Trójka Sieradz, MOS Sudety Jelenia Góra i Żubry Białystok.

Pierwszy mecz chłopcy trenera Wicika zwyciężają po świetnym spotkaniu z Trójką Sieradz 70:57. Kolejny pojedynek przynosi niestety złe informacje. Pechowo przegrywamy z drużyną Sudety Jelenia Góra 53:57, prowadząc jeszcze na 4 minuty przed końcem meczu 13-toma punktami. Dało się we znaki zmęczenie, krótka ławka rezerwowych i niestety dodatkowo pechowa kontuzja, która już w pierwszej kwarcie przytrafiła się jednemu z naszych najlepszych zawodników - Mateuszowi Popowskiemu (skręcona kostka). Ten mecz nieco podłamał zawodników z Mińska, którzy już tylko w siedmiu mieli rywalizować z innymi drużynami całe pozostałe dwa dni. Dodatkowo, okazało się, że wieczorem kolejny nasz podstawowy gracz Kuba Dźwigała dostał gorączki i jego udział w następnych meczach stał się niemożliwy. Kolejny dzień - sobota to trzy mecze, niestety już tylko w 6-ciu. Dwa pierwsze bez większej historii. Najpierw przegrywamy z późniejszymi triumfatorami całej imprezy - drużyną Żubry Białystok 21:48, a także doznajemy porażki z Regis Wieliczka 27:53. W meczu z drużyną gospodarzy KS SP 27 Katowice 2 mocno zmotywowani chłopcy z Mińska odnoszą zasłużone wysokie zwycięstwo 53:33. Dzięki temu zwycięstwu w niedzielę PROBASKET mógł walczyć o 7-me miejsce w turnieju z renomowaną drużyną Wisły Kraków. Na szczęście do składu powrócili już rekonwalescenci i w pełnym składzie mogliśmy rywalizować już z krakowianami. Chłopcy z Mińska podbudowani ostatnim meczem oraz zmotywowani dodatkowo przez trenera Wicika rozbijają mocną Wisłę Kraków 56:24! Punkty w tym meczu zdobywali: Jakub Ślązek 6, Jakub Sitkowski 2, Mateusz Popowski 16, Filip Wicik 1, Adrian Martyniuk 0, Kuba Dźwigała 12, Olek Wicik 4, Ahmed Kadir 15. Wygrana UKS PROBASKET z krakowską Wisłą to z pewnością duże wydarzenie dla koszykówki młodzieżowej Mińska Mazowieckiego, a także na pewno doskonała forma promocji naszego miasta jako sprawnego ośrodka sportu, a szczególności koszykówki.

"Macie w Mińsku Mazowieckim bardzo utalentowanych chłopców, którzy mogą dużo zwojować nawet i w skali ogólnopolskiej. Dobrze, że na koszykarskiej mapie kraju powstają nowe prężne kluby, a takim widać, że jest UKS PROBASKET. Życzę Wam dalszych sukcesów i rozwoju" - takimi słowami skwitował mecz przeciwko Wiśle Kraków, a także postawę całej drużyny podczas turnieju trener drużyny Żubry Białystok - Bogusław Bobka.

"Gdyby nie absencja kilku podstawowych graczy myślę, że moglibyśmy walczyć o złoto w tym turnieju. Dodatkowo kontuzja i gorączka zupełnie pokrzyżowały nam plany i skończyło się tylko na siódmym miejscu. Widać efekty ciężkiej pracy na treningach, chłopcy chętnie ćwiczą i sami widzą już tego rezultaty. Z anonimowej drużyny staliśmy się rozpoznawalną marką w skali całego kraju, o której głośno się mówi. Ta grupa chłopców może za jakiś czas być znakiem rozpoznawczym klubu a także i sportową wizytówką Mińska Mazowieckiego. Mamy ambicje, aby w przyszłym roku walczyć o pierwszą ósemkę w kraju" - podsumował turniej trener Tomasz Wicik.

Oto wszystkie wyniki drużyny UKS PROBASKET podczas turnieju:

 • UKS Probasket Mińsk Mazowiecki - V Trójka Sieradz 70:57
 • MOS Sudety Jelenia Góra - Probasket Mińsk Mazowiecki 57:53
 • UKS Probasket Mińsk Mazowiecki - Żubry Białystok 21:48
 • UKS Probasket Mińsk Mazowiecki - Regis Wieliczka 27:53
 • UKS SP 27 Katowice - UKS Probasket Mińsk Mazowiecki 53:33
 • UKS Probasket Mińsk Mazowiecki - Wisła Kraków 56:24

Najlepszym zawodnikiem zespołu został uznany Mateusz Popowski.

Bardzo dobre i emocjonujące spotkania w weekend zagrali również starsi chłopcy z rocznika 2000 (i mł.) w dwumeczu z Polonią Warszawa w ramach ligi WOZKosz. Najpierw w sobotę o 12.00 przy ulicy Konwiktorskiej 6 prowadzeni przez trenera Arkadiusza Woźniaka zawodnicy z Mińska grali wyrównane spotkanie z faworyzowanym gospodarzem. Niestety, w końcówce chłopcy opadają z sił i przegrywają 51:79.

Mecz niedzielny pomiędzy tymi samymi drużynami to również bardzo dobre zawody. Podbudowani swoją dobrą dyspozycją z soboty i żądni rewanżu, prowadzeni przez trenera Łukasza Sawickiego chłopcy z UKS PROBASKET niemal przez całe spotkanie prowadzą niespodziewanie z Polonią Warszawa. Na niespełna 1:30 minuty do końca meczu wygrywamy jeszcze 4-ma punktami lecz dwie trójki przyjezdnych oraz kontrowersyjne gwizdki sędziów powodują, że niestety po raz kolejny drużyna z Mińska schodzi do szatni jako pokonana. Ostateczny wynik to 61:69 dla gości. Świetne zawody rozgrywają wszyscy chłopcy, ale na szczególne wyróżnienie po tym meczu zasłużyli: Karol Górski – 17 punktów i Kuba Chojnacki - 15 punktów. Warto jeszcze wspomnieć, że w obu meczach nasz PROBASKET radził sobie bez swojego najlepszego zawodnika - Patryka Łysiaka.

"To już szósty sezon działania UKS PROBASKET. Cieszę się, że grupa prawdziwych pasjonatów i fachowców rzemiosła trenerskiego jest cały czas z zespołem. Ciężka codzienna praca nie tylko na treningach, ale również w innych obszarach działalności klubu sportowego przynosi wymierne efekty. Mińsk Mazowiecki dzięki wytrwałości i zaangażowaniu takich ludzi jak Tomasz Wicik, Łukasz Sawicki oraz Arkadiusz Woźniak stał się znanym z kształcenia młodych koszykarzy ośrodkiem już nie tylko w skali całego kraju, ale także za granicą. To jest niewątpliwie powód do dumy. Nie ukrywam, że z dosyć niszową dyscypliną sportu jaką jest koszykówka ciężko jest się przebić, ale myślę, że doskonale bronią nas rezultaty pracy. Chcielibyśmy nadal móc rozwijać naszą organizację, bo widzimy, że zmierza to w naprawdę dobrym kierunku. Mam nadzieję, że zostanie to docenione." - dodał Sylwester Oszako, Prezes UKS PROBASKET.

Giganci Piosenki w MDK

Kolędowe Serce MAZOWSZA

VII FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK "KOLĘDOWE SERCE MAZOWSZA"

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim serdecznie zapraszajądzieci, młodzież, dorosłych oraz wielopokoleniowe rodziny do wspólnego kolędowania na VII Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza 2015”

W dniach 1 stycznia - 1 lutego 2015 r. odbędzie się VII Festiwal Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza 2015” obejmujący swoim zasięgiem cały obszar województwa mazowieckiego.
 

Regulamin i lista utworów obowiązkowych do pobrania poniżej.

pdf.gif Regulamin VII Festiwal 2015.pdf

pdf.gif Utwory obowiązkowe

Kierunek Francja: "Jeszcze dalej niż północ"

Jasełka w "Mechaniku"

Sylwester w plenerze

Muzykalia instrumentalne nie z tej epoki

Mikołajkowy Turniej Judo

13 grudnia w Warszawie na Ursynowie UKS RYŚ zorganizował Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci i Młodzików. Z UKS Judo KONTRA Mińsk Mazowiecki wzięło udział 7 judoków.

W kategorii dzieci - 39kg złoty medal zdobył Krystian Adamczyk wygrywając 4 walki przed czasem na ippon. W tej samej wadze V miejsce zajął Damian Zaperty - 2 walki wygrane. W kategorii młodziczek w wadze 40kg złoty medal zdobyła Aleksandra Polkowska. W kategorii 52kg srebrny medal zdobyła Dominika Adamczyk. W kategorii 57kg brązowy medal zdobyła Wiktoria Zalewska. W kategorii młodzików złoty medal zdobył Patryk Pszonka (73kg) wygrywając  4 walki na ippon. Srebrny medal w kategorii 60kg zdobył Jakub Kretowicz. Zawodnicy wiele walk wygrali z zawodnikami z renomowanych klubów warszawskich. Życzymy wszystkim sympatykom judo i wszystkim sportowcom i działaczom sportowym miłych świąt.

Trener Zdzisław Wiącek

Koncert świąteczny uczniów Yamahy

W minioną niedzielę w Miejskim Domu Kultury swoje talenty muzyczne prezentowali uczniowie mińskiej Szkoły Muzycznej Yamaha. Koncert świąteczny został zorganizowany aż w trzech turach. Najwcześniej na scenie pojawili się najmłodsi, czyli szkraby, które wraz z rodzicami nie tylko śpiewały, ale też tańczyły i mówiły wierszyki. Dla niejednego z nich był to pierwszy w życiu występ na scenie! Widzowie podziwiali też dzieci 5 i 6-letnie, które pod czujnym okiem pani Ewy Szymańskiej-Kopcińskiej uczą się grać na keyboardach w specjalnie dla nich przygotowanym programie Jounior Music Course.

W drugiej turze wystąpili uczniowie doskonalący swoje talenty wokalne u pani Magdaleny Jakubowskiej, a widzowie szczególnie docenili kanon w ich przepięknym wykonaniu. Później można było posłuchać wielu utworów granych na keyboardach przez dzieci uczące się w szkole, a na scenie podczas świątecznego koncertu wystąpiło ich ponad 50! Wiele braw zebrały także skrzypaczki pani Doroty Czerwińskiej, które zadziwiły słuchaczy swoimi umiejętnościami, mimo że uczą się dopiero od kilku miesięcy! Publiczność podziwiała także Mateusza Waligórę grającego na saksofonie ze swoją nauczycielką – panią Małgorzatą Lewandowską.

Na koniec zostały występy tych, którzy grają na gitarze klasycznej. Szczególnie udane były jednoczesne wykonania ponad 15-osobowych zespołów gitarowych kierowanych przez Wojciecha Kożuchowskiego. Uczniowie pana Jarosława Gryza prezentowali nieco mocniejsze brzmienia, pokazując swoje umiejętności gry na gitarze elektrycznej.

Każda z części koncertu rozpoczynała się i kończyła występem nauczycieli. Widać i słychać, że muzyczne talenty uczniów mają szansę rozwijać się głównie dzięki pasji, z jaką nauczają ich nauczyciele, którzy wyraźnie lubią to, co robią. O potrzebie kształcenia muzycznego i dużym zainteresowaniu rozwijaniem pasji muzycznych świadczy trzykrotnie wypełniona po brzegi sala MDK. Koncerty świąteczne są okazją do pochwalenia się nabytymi umiejętnościami i jednocześnie do pokonywania tremy przed wystąpieniami publicznymi! Wszyscy poradzili sobie znakomicie i wszyscy mogą się czuć zaproszeni na kolejny świąteczny koncert za rok!

Wojciech Kożuchowski – dyrektor Yamaha Szkoły Muzycznej

Informacje MOPS w sprawie wypłacania zasiłków

INFORMACJA WS. TERMINU WYPŁATY ZASIŁKÓW STAŁYCH ORAZ OKRESOWYCH

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim uprzejmie informuje, że

ZASIŁKI STAŁE I OKRESOWE
BĘDĄ WYPŁACANE OD 19.12.2014

 

 

INFORMACJA WS. TERMINU WYPŁATY ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH ORAZ DODATKÓW

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim uprzejmie informuje, że

WSZYSTKIE ŚWIADCZENIA RODZINNE ORAZ DODATKI
BĘDĄ WYPŁACANE OD 19.12.2014

 

IV Otwarty Test Wiedzy o Historii Mińska Mazowieckiego

Trzydziestu dwóch kandydatów do zwycięstwa, pięćdziesiąt konkursowych pytań, kilkadziesiąt nagród rzeczowych, osiem osób w jury i prawie sto dwadzieścia minut składających się na przedsięwzięcie stanowią statystyczne podsumowanie IV Otwartego Testu Wiedzy o Historii Mińska Mazowieckiego.

Kulturalno – edukacyjne wydarzenie zostało przeprowadzone w piątkowy wieczór 12 grudnia w auli Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Mińsku Mazowieckim. Polegało ono na rozwiązaniu testu pisemnego poświęconego historii miasta i funkcjonujących na jego terenie, do 1914 roku, organizacji pozarządowych. Z pięćdziesięcioma pytaniami najlepiej poradzili sobie tym razem Waldemar Piekarski i Wojciech Woźnica, którzy udzielili po czterdzieści osiem poprawnych odpowiedzi. O ostatecznym zwycięstwie w teście zadecydowała więc przeprowadzona między nimi dogrywka. Zwycięsko wyszedł z niej Waldemar Piekarski, dzięki czemu okazał się on być triumfatorem IV Otwartego Wiedzy o Historii Mińska Mazowieckiego. Trzecie miejsce w nim zajął natomiast Jacek Wiercioch, który w drugiej dogrywce pokonał Macieja Wąsowskiego. Warto podkreślić, że zwycięstwo Waldemara Piekarskiego nie było jedynym odniesionym przez niego w piątkowej rywalizacji umysłowej. Poza zwycięstwem w kategorii open testu zajął on również najwyższą lokatę w grupie vipów uczestniczących w historycznych zmaganiach. Drugą pozycję wśród nich zajął radny Rady Miasta Mińsk Mazowiecki Michał T. Góras, na trzeciej uplasowała się wicedyrektor Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim. Zastępczyni dyrektor „Macierzanki” Joanny Papińskiej pogratulowała osiągniętego sukcesu nie tylko zawodnikom triumfującym w kategorii open, ale i uczennicy GiLO im. PMS Ewelinie Jastrzębskiej. Ubiegłoroczna triumfatorka testu tym razem wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii gimnazjalistów. Drugie miejsce w tym gronie zajęła Maja Linosz, zaś na trzecim zameldował się Michał Kulma. Konkurs wiedzy przyniósł też wyróżnienie najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych uczestniczących w tej umysłowej imprezie. Tytuł najlepszego z nich przypadł Michałowi Wąsowskiemu, tuż za nim uplasowała się Michalina Łubkowska, natomiast trzecie miejsce przypadło Sebastianowi Chłopikowi.

Test dofinansowało Miasto Mińsk Mazowiecki w ramach grantu dla organizacji pozarządowych kwotą 2500 złotych. Wachlarz nagród przekazało szerokie grono sponsorów wydarzenia.

Oprac. na podst. mat. TPMM

ZSZ nr 2 na Festiwalu Nauki

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy na Festiwalu Nauki

13 grudnia Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy zaprezentował stoisko naukowe na „Festiwalu  Nauki” organizowanym przez Hufiec ZHP „Mazowsze” Mińsk Mazowiecki. Byliśmy jedyną szkołą ponadgimnazjalną, która prezentowała możliwości współczesnych osiągnięć naukowych i technicznych służących na co dzień do nauki w zawodach takich jak: mechatronik, elektryk, elektronik, informatyk, teleinformatyk, mechanik czy technik cyfrowych procesów graficznych. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko dorosłych, ale przede wszystkim najmłodszych uczestników pokazów. Zwiedzający mogli pod opieką uczniów i nauczycieli naszego Zespołu, zapoznać się z pomocami dydaktycznymi i przyrządami badawczymi jakie posiada nasza placówka, oraz spróbować swoich sił w grafice komputerowej.

Tomasz Płochocki

Zimowe zabawy w Grębiszewie

Kolędy i Pastorałki Chóru Kameralnego MTM

1 Maraton Fitness z Mikołajem

12 grudnia w murach sali gimnastycznej Szkół Salezjańskich odbyło się fitnessowe wydarzenie, którego inicjatorką była instruktorka zumby Ewelina Kaska-Łobodowska we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. W sportowym wydarzeniu wzięło ponad 100 osób, które miały okazję wziąć udział w zajęciach:  Brodway Dance, Zumba, Cross, Aerobic, Samoobrona czy Spinning –zupełną nowość na rynku fitness w naszym mieście. Podczas Maratonu można było skorzystać z porad dietetyka, spróbować naturalnych odżywek czy zakupić ręcznie robione ozdoby.  Dla wylosowanych ćwiczących były również nagrody rzeczowe, a  najwytrwalsze uczestniczki otrzymały pamiątkowe statuetki: Miss Fit dla Ewy Ryciak, Miss Joy dla Katarzyny Kulmy i Miss Fit&Joy dla Aleksandry Komody. 

Oprac. na podst. tekstu Eweliny Kaski-Łobodowskiej

 

Święta z MOSiR

Szanowni Państwo,

po spokojnym, rodzinnym czasie spędzonym przy wigilijnym stole oraz świątecznych wizytach u rodzin i przyjaciół zapraszamy Państwa na nasz obiekt, gdzie będą mogli Państwo aktywnie spędzić wolny czas.  

Instruktor nauki jazdy na łyżwach jest do Państwa dyspozycji w terminach widocznych na plakacie. Po czasie przyjemnie spędzonym na lodowisku zapraszamy na basen, bo tu w poświąteczny weekend czekają na Państwa kule zorbingowe. Pełni wrażeń upamiętnijcie chwile spędzone w obiekcie w fotobudce, a najciekawsze zdjęcia my nagrodzimy po nowym roku… (*)

Wspaniałej zabawy!

*Dziesięć najciekawszych zdjęć zostanie opublikowanych na naszej stronie internetowej w dniu 12 stycznia 2015, a osoby, które znajdą się na zdjęciach mogą skontaktować się z nami telefonicznie  w celu ustalenia odbioru nagrody (25 752 75 13)

Harmonogram pracy aquaparku i lodowiska w okresie Świąt

Komputer bez tajemnic

Firma TAG-CONSULTING zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym (całkowicie finansowanym ze środków UE w ramach Funduszu Społecznego) kursie komputerowym  "KOMPUTER BEZ TAJEMNIC". Kurs obejmuje 64,  lub 112 godz dydaktycznych, w zależności od znajomości tematyki  szkolenia.

 Projekt skierowany jest do osób fizycznych w wieku 50+ posiadających status osoby pracującej, bezrobotnej lub nieaktywnej zawodowej zamieszkałej lub pracującej w woj. mazowieckim.

W projekcie nie mogą wziąć udziału osoby, które były lub są objęte w chwili obecnej wsparciem w ramach projektów 9.6.1.  9.6.2.  9.6.3.

Zajęcia odbywać się będą 2 razy w tygodniu po 4 godz. lekcyjne.

Do 12-osobowej grupy, dysponującej własną salą lekcyjną, na Państwa życzenie będzie dojeżdżał instruktor pod wskazany przez Państwa adres.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr. telefonu - 606771934 lub drogą e-mailową.

Aleksandra Kitajewska
Konsultant Projektu 

Informacja i ogłoszenie o przetargu

INFORMACJA

Stosownie do art. 38 ust. 2 i art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2014 r. poz. 518 z późn. zm.) - informuję, że ogłosiłem drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż niezabudowanej działki gruntu Nr 1970 o powierzchni 425 m2  położonej w Mińsku Mazowieckim przy ul. Józefa Piłsudskiego 2, stanowiącej zgodnie z księgą wieczystą Nr SI1M/00117031/4, własność Miasta Mińsk Mazowiecki.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta przewidziana do sprzedaży nieruchomość leży w terenie przeznaczonym pod mieszkalnictwo wielorodzinne i intensywne mieszkalnictwo jednorodzinne jako przeznaczenie podstawowe, z dopuszczeniem usług nieuciążliwych.

Powyższe ogłoszenie podano do wiadomości publicznej poprzez publikację
na stronie internetowej Urzędu Miasta i w Biuletynie Informacji Publicznej, wywieszenie na tablicy ogłoszeń w siedzibie tut. Urzędu oraz na terenie Miasta w sposób zwyczajowo przyjęty.

 

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki

"Ceny wolności"

Dzień przed 33. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego, 12 grudnia w Zespole Szkół Miejskich nr 1 spotkali się bohaterowie wydarzeń z lat 80., przedstawiciele Urzędu Miasta, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz wybrane grupy młodzieży ze wszystkich gimnazjów. Celem uroczystości było upamiętnienie działaczy podziemnej opozycji z terenu naszego miasta i okolic, a także podsumowanie projektu finansowanego z budżetu Miasta Mińsk Mazowiecki realizowanego przez Stowarzyszenie „Dwie Jedynki” zatytułowanego „Ceny wolności”.

W ramach projektu młodzież miała szansę wziąć udział w dwóch konkursach: literacko-plastycznym „Ceny wolności” oraz wokalnym „Dźwięki wolności” i właśnie od występów wokalnych rozpoczęła się piątkowa uroczystość. Zadaniem uczestników konkursu było zaprezentowanie piosenki nawiązującej tematycznie do stanu wojennego. Usłyszeliśmy: „Psalm stojących w kolejce” ze słowami Ernesta Brylla i muzyką Wojciecha Trzcińskiego, „Ojczyzno ma” autorstwa księdza Karola Dąbrowskiego, wiersz Nataniela Tenenbauma  pt. „Modlitwa o wschodzie słońca” z muzyką Przemysława Gintrowskiego, wiersz Adama Asnyka  „Miejcie nadzieję” z muzyką Zbigniewa Preisnera oraz „Taki kraj” autorstwa Jana Pietrzaka i Zbigniewa Raja. Jury w składzie: pani Ewa Żak - wicedyrektor ZSM nr 1, pani Małgorzata Lewandowska – muzyk i pracownik Szkoły Muzycznej Yamaha oraz pan Grzegorz Padzik – przewodniczący NSZZ „Solidarność” Mińsk Mazowiecki po wysłuchaniu uczestników konkursu przyznało następujące lokaty: I miejsce ex aequo – Kacper Kuca z Gimnazjum Miejskiego nr 3  (opiekun pan Stanisław Halagiera) oraz zespół Ars Nova (Iza Rosiecka, Alicja Chodorska, Paulina Mogielska, Julia Korzeniewska, Aleksandra Grudkowska, Piotr Zyglarski) z Gimnazjum Miejskiego nr 2 (opiekun pani Magdalena Jakubowska), II miejsce – Aleksandra Rek z Salezjańskiego Gimnazjum (opiekun pan Jakuba Maguza), III miejsce ex aequo – Oliwia Godlewska oraz zespół Bez cenzury (Weronika Rucińska, Julia Sulej, Emilia Matejuk, Natalia Nowak, Martyna Bakuła, Ola Paduch, Maja Rychter, Sara Górska i Paulina Miernicka) z Gimnazjum Miejskiego nr 1 (opiekunowie: pan Tomasz Zalewski oraz pani Magdalena Dąbrowa).

Zgromadzeni w hali widowiskowo-sportowej goście mieli również okazję obejrzeć wystawę „Fenomen Solidarności” przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej w  Warszawie, a także wysłuchać krótkiej prelekcji na temat stanu wojennego wygłoszonej przez pana doktora Konrada Rokickiego – pracownika Biura Oddziałowego IPN-u.

Niecodzienną i niezwykle wzruszającą lekcją historii okazała się konferencja „Głosy wolności”, w czasie której uczestnicy spotkania mogli wysłuchać działaczy mińskiej opozycji – pana Tomasza Fusika i pana Czesława Czyżkowskiego. Panowie opowiedzieli m.in. czym był stan wojenny, jakie były przyczyny i skutki jego wprowadzenia, jakie były działania mińskiej opozycji, jak wyglądało internowanie, jakie było znaczenie „Solidarności”. Wystąpienia prelegentów uzupełniała prezentacja multimedialna przygotowana przez członków Stowarzyszenia „Dwie Jedynki”, a także film nakręcony przez uczniów GM 1 – Kamila Kielaka i Antoniego Zagórskiego.

Kolejnym punktem uroczystości było ogłoszenie wyników konkursu literacko-plastycznego „Ceny wolności”. Młodzi ludzie, którzy mieli w swoich pracach zaprezentować sylwetki i wspomnienia mieszkańców naszego miasta lub okolic z okresu stanu wojennego, przedstawili państwa: Urszulę Ćwiek, Barbarę Łopacką, Leszka Celeja, Czesława Czyżkowskiego, Grzegorza Padzika, Stanisława Nowakowskiego, Pawła Woźnicę, Wiesławę i Tomasza Fusików, Irenę i Wojciecha Grabarczyków, Anielę i Aleksandra Woźniców, Barbarę i Waldemara Szymańskich oraz Alicję i Jarosława Sowów.

Jury w składzie: pani Alicja Cichoń – asystentka Burmistrza Miasta i przedstawiciel Rady Rodziców GM 1, dziennikarz - pan Dariusz Mól oraz pan Marek Pałdyna – nauczyciel historii w Gimnazjum i Liceum im. Polskiej Macierzy Szkolnej przyznało następujące miejsca:

część literacka - kategoria indywidualna: I miejsce - Franciszek Kołodziejczyk z GM 1 (nauczyciel pani Magdalena Dąbrowa), II miejsce - Jan Sowa z Salezjańskiego Gimnazjum (nauczyciel pani Diana Gajc-Piątkowska), III miejsce - Aleksandra Woźnica z GM 1 (nauczyciel pani Iwona Dróżdż);

część literacka - kategoria grupowa: I miejsce - Milena Milik, Anna Nowicka, Natalia Woźnica z GM 1 (nauczyciel pani Magdalena Dąbrowa), II miejsce - Paulina Miernicka i Ewa Rosa z GM 1 (nauczyciel pani Magdalena Dąbrowa), III miejsce - Paweł Rolf, Marcin Zagórski i Łukasz Zagórski z GM 1 (nauczyciel pani Hanna Wielgołaska),

część plastyczna - w kategoria indywidualna: I miejsce - Ewa Rosa (nauczyciel pani Magdalena Dąbrowa),

część plastyczna - w kategoria grupowa: I miejsce - Oliwia Żera, Adrian Szostak, Grzegorz Lamparski (nauczyciel pani Magdalena Dąbrowa), II miejsce - Milena Szopa i Marta Olkowicz (nauczyciel pani Magdalena Dąbrowa).

W związku z tym, że nie otrzymaliśmy żadnej pracy plastycznej z pozostałych gimnazjów, wszyscy nagrodzeni w tej kategorii są uczniami GM 1.

Dodatkowo członkowie Zarządu Stowarzyszenia „Dwie Jedynki” postanowili przyznać 3 wyróżnienia. Otrzymali je: Aleksandra Rewczuk z GM 2 (nauczyciel pani Beata Wójcicka), Weronika Ponikowska i Anna Krawczak z GM 2 (nauczyciel pani Izabela Saganowska) oraz Dominik Kulesza i Michał Rokicki z GM 1 (nauczyciel pani Magdalena Dąbrowa).

Podczas uroczystości jej uczestnicy otrzymali publikację zatytułowaną Ceny wolności. Zwykłe i niezwykłe historie czasu stanu wojennego spisane przez młodzież z mińskich gimnazjów” prezentującą twórczość uczestników konkursu literacko-plastycznego. Publikacja i nagrody zostały dofinansowane ze środków Miasta Mińsk Mazowiecki.

Na zakończenie spotkania zaproszeni goście wspólnie zaśpiewali piosenkę „Żeby Polska była Polską”. Pieśń napisana przez Jana Pietrzaka z muzyką Włodzimierza Korcza w sposób szczególny przypomina, że o to „żeby Polska była Polską” walczyły pokolenia, które znają cenę wolności i poniosły za tę walkę wysoką cenę

Magdalena Dąbrowa
koordynator projektu

fot.z arch. Stowarzyszenia „Dwie Jedynki”

I Miński Orszak Trzech Króli

I Miński Orszak Trzech Króli wyruszy ulicami miasta 6 stycznia 2015r. o godz. 13:30 sprzed kościoła pw. NMMP w Mińsku Mazowieckim

Przebieg:

12: 30 -Msza Św. w kościele pw. NMMP w Mińsku Mazowieckim

13:30 - Wymarsz Orszaku Trzech Króli  (w drodze wspólne kolędowanie, jasełka)

15:00 – Pokłon Trzech Króli (Szkoły Salezjańskie)

16:00 – Rozwiązanie Orszaku

Czym jest Orszak Trzech Króli?

Bezpośrednim nawiązaniem do tradycji wystawiania jasełek ulicznych jest Orszak Trzech Króli. Jednocześnie przenosi on wydarzenia sprzed tysięcy lat we współczesność – po to, by ta najważniejsza historia w dziejach świata mogła być opowiadana wciąż na nowo. Dlatego w Orszaku wątki tradycyjne łączą się z najbardziej aktualnymi, by pokazać, że zdarzenia sprzed 2 000 lat wciąż mają znaczenie dla współczesnego człowieka. Orszak prowadzą Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Podążają na wierzchowcach, w bogatych szatach i nakryciach głowy. Ich świtę stanowią setki dzieci ubranych w kolorowe stroje świadczące o przynależności do jednego z trzech orszaków. Towarzyszą im góralskie kapele, żywe zwierzęta. Podążają za nimi mieszkańcy miasta – w kolorowych koronach na głowie, śpiewający kolędy. Kulminacyjnym momentem jest pokłonienie się Małemu Dzieciątku Jezus oraz Świętej Rodzinie, a później wspólne kolędowanie. Orszak przypominać ma o bogatej, polskiej tradycji jasełkowej i zachęcać przede wszystkim do wspólnego i radosnego przeżywania Święta Trzech Króli. Nawiązuje do wielobarwnych i rozśpiewanych pochodów kolędników głoszących dobrą i radosną nowinę o narodzeniu Dzieciątka Jezus. Orszak ma również wymiar ewangelizacyjny oraz charytatywny.

Nabór do Lokalnej Rady Gospodarczej

Szanowni Państwo

Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim w partnerstwie z Fundacją Europejskie Centrum Przedsiębiorczości ogłasza nabór do LOKALNEJ RADY GOSPODARCZEJ w ramach projektu POKL pn. „Przygotowanie modelowego programu rozwoju przedsiębiorczości w Powiecie Mińskim”.

 

Nabór trwa do 30 grudnia 2014 r.

 

Formularz zgłoszenia oraz dodatkowe informację są dostępne:

http://powiatminski.pl/pl/news/pokaz/8980/Nabor_do_LOKALNEJ_RADY_GOSPODARCZEJ

Informacja Burmistrza Miasta

I  N  F  O  R  M  A  C  J  A

Zawiadamiam, że w dniu 18 grudnia 2014 r. ustaliłem, a w dniu 19 grudnia 2014 r. podałem do publicznej wiadomości wykaz obejmujący:

 • część działki gruntu Nr 2335/30 o pow. 8 m2, położonej w Mińsku Mazowieckim przy ul. Błonie, stanowiącej zgodnie z księgą wieczystą Nr SI1M/00041167/2 własność Miasta Mińsk Mazowiecki,
 • część działki gruntu Nr 2339/1 o pow. 180 m2, położonej w Mińsku Mazowieckim przy ul. Błonie, stanowiącej zgodnie z księgą wieczystą Nr SI1M/00079653/1 własność Miasta Mińsk Mazowiecki,

przewidzianych do oddania w dzierżawę na okres do lat trzech.

Wspomniany wyżej wykaz wywieszono na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki przy ulicy Konstytucji 3 Maja 1 od dnia 19 grudnia 2014 r. do dnia 8 stycznia 2015 r.

 

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki

Ważne informacje z Urzędu Skarbowego w Mińsku Mazowieckim

Jasełka w ZSZ nr2

Zdjęcia z Jasełek organizowanych w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim przez KDS Studio tańca Sebastian Książek, rodziców i dzieci, uczestników zajęć grup tanecznych.

Jasełka odbyły się 19.12.2014r. o godz. 19.00 w sali gimnastycznej  Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim. Rodzice wspólnie z dziećmi wprowadzili mieszkańców Miasta w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

 

ZAPROSZENIE na bezpłatną konferencję dla przedsiębiorców

Godziny pracy Urzędu w Sylwestra

Informujemy, że w dniu 31 grudnia 2014 roku (środa) Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki otwarty jest do godz. 14.00, natomiast Kasa do godz. 12.15.

Mistrzostwa Polski WKSF

Zapraszamy 17 stycznia 2015r. od godz. 14.00 - Zespół Szkół Miejskich Nr 2.

V Pokaz Taneczny dzieci, młodzieży i dorosłych

Rotator zdjęć

 • MKS MAZOVIA
  MKS MAZOVIA
 • Gmina Mińsk Mazowiecki

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 44728