Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 8 lipca 2020

Imieniny:

Elżbiety, Eugeniusza, Adrianny

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

 • Europa dla Obywateli
 • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

„Szwedki” znowu grasują i okradają starszych ludzi

W Mińsku Mazowieckim ponownie pojawili się złodzieje podający się za cudzoziemców, którzy pod pozorem pozostawienia przesyłki dla sąsiadów, oszukują starszych ludzi i kradną im pieniądze. Policjanci ostrzegają nie tylko staruszków, ale też wszystkich mieszkańców, aby w przypadku, kiedy znajdą się w podobnej sytuacji bądź zostaną zaczepieni przez opisywane w materiale osoby, natychmiast skontaktowali się z policjantami. Podczas ostatnio odnotowanej kradzieży, podejrzanymi były dwie kobiety w wieku około 50-55 lat.

W maju tego roku w Mińsku Mazowieckim starsza kobieta straciła biżuterię po tym, jak wpuściła do swojego mieszkania mężczyznę i kobietę, podających się za obywateli Szwecji, którzy chcieli zostawić paczkę z lekarstwami dla sąsiadów. Była to wymyślona historia, stworzona po to, aby wzbudzić zaufanie staruszki i dostać się do mieszkania. Efektem tej wizyty była finansowa strata starszej kobiety.

9 lipca na terenie Mińska Mazowieckiego pojawiły się dwie kobiety w wieku około 50-55 lat. Jedna niskiego wzrostu o krótkich blond włosach, ubrana w jasne spodnie za kolana i jasną bluzkę, druga tęgiej budowy ciała, o długich blond włosach, ubrana we wzorzystą brązową sukienkę. Kobiety te dostały się do mieszkania starszego małżeństwa pod pretekstem przekazania wiadomości dla sąsiadów. Jedna z poszukiwanych przedstawiła się jako właścicielka własnej firmy galanteryjnej, natomiast druga została przedstawiono jako obywatelka Szwecji. Podczas rozmowy w mieszkaniu jedna z kobiet opowiedziała historię o wymianie waluty i o tym, że dostała w ramach wymiany tylko 20 złotych, mówiąc przy tym, że nie wie jak wyglądają polskie banknoty. Następnie poprosiła starszą kobietę o pokazanie jej banknotu 100 złotowego.

Podczas wizyty kobiety pokazywały i rozwijały obrusy, które chciały sprezentować starszej kobiecie. W końcu wyszły z mieszkania, mówiąc - że zaraz wrócą z paczką dla sąsiadów. Nie wróciły jednak, a ich wizyta kosztowała starszą kobietę utratę oszczędności.

Policjanci na podanym przykładzie chcieliby przestrzec nie tylko starszych ludzi, ale wszystkich mieszkańców, którzy mogliby znaleźć się w takiej sytuacji.

Podstawową zasadą jest ograniczone zaufanie. Pamiętajmy - jeżeli kogoś nie znamy, to nie zapraszamy do mieszkania. Błędem jest też pokazywanie jakichkolwiek banknotów, bo w ten właśnie sposób starsi ludzie zdradzają miejsca, w których ukrywają oszczędności. Opisany trick z obrusem to odwrócenie uwagi. W tym czasie, analizując podany przykład, druga z kobiet prawdopodobnie dostała się do pokoju, z którego starsza kobieta przyniosła banknot i tam wyjęła ze skrytki wszystkie oszczędności.

Policjanci proszę o bezzwłoczny kontakt wszystkie osoby, które zauważą opisywane kobiety w rejonie bloków lub domów mieszkalnych, bądź też znajdą się w sytuacji kiedy będą nagabywani przez obce kobiety, a także kiedy będą świadkami takich sytuacji.

Można dzwonić bezpośrednio do oficera dyżurnego pod nr 25 759 72 00 lub na alarmowe 997 i 112. Można również napisać email na adres: policjaminskmazowiecki@vp.pl

 

 • autor: na podst. mat. prasowego KPP w Mińsku Maz.

Obwieszczenie Starosty Mińskiego - ul. G. Narutowicza

Budowa ul. Wesołej coraz bliżej

W lipcu b.r. ogłoszono przetarg na budowę ul. Wesołej. Inwestycja ta obejmuje:

- budowę jezdni o nawierzchni bitumicznej

- budowę zatok parkingowych i chodników z betonowej kostki brukowej

- budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej (podłączenie do istniejącej sieci deszczowej w ul. Sosnkowskiego) zakończonej w ul. Sosnowej (z możliwością jej dalszej rozbudowy)

- budowę i rozbudowę oświetlenia ulicznego

- przebudowę napowietrznej i kablowej linii energetycznej sn i nn

- przebudowę kanalizacji telekomunikacyjnej

 

Termin składania ofert - do 28 lipca b.r. do godz. 10.00

OGŁOSZENIE

Relacja z "Perły Bałtyku"

7 lipca zakończył się  XI Międzynarodowy Festiwal „Perła Bałtyku” - najsilniej obsadzona impreza szachowa nad Bałtykiem. Zmagania na 64 polach odbywały w miejscowości Łazy k.Koszalina i brało w nich udział 309 zawodników z  VI federacji.

Turniej rozgrywano tempem P’90+30″ na dystansie 9 rund. Mińskie Towarzystwo Szachowe reprezentowało  trzech zawodników: Przemysław Laszczak (Grupa A), Damian Koseski (Grupa B) i Jakub Dróżdż (Grupa C).

W tym doborowym towarzystwie zawodnicy z  powiatu mińskiego zaprezentowali się bardzo dobrze. Damian Koseski  uzyskał ranking krajowy 2110, wypełnił  normę na II klasę sportową oraz podwyższył międzynarodowy ranking ELO aż o 158 oczek. Jakub Dróżdż uzyskał ranking krajowy 1930,wypełnił  normę na III klasę sportową oraz  podwyższył międzynarodowy1 ranking ELO o 88 oczek.

Jednocześnie w swoich grupach: Damian Koseski w klasyfikacji generalnej zajął 8 miejsce, a 4 do lat 18, natomiast  Jakub Dróżdż uplasował się w klasyfikacji open na 5 pozycji i 4 wśród juniorów.

Fotorelacja TUTAJ

Informacja o granicach obwodu głosowania

Festiwal w Czeremsze

Specjalny pociąg Kolei Mazowieckich na Festiwal w Czeremsze

XX Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza” odbędzie się w dniach
24 - 26 lipca 2015 r. w Czeremsze. Koleje Mazowieckie są partnerem tego wydarzenia.

Festiwal już od lat przyciąga miłośników muzyki, rękodzieła, sztuki i innych dziedzin twórczości, których główną inspiracją jest kultura ludowa. W tym roku także nie zabraknie atrakcji, zwłaszcza, że Festiwal obchodzi swój jubileusz. Będą koncerty, warsztaty tańca, rękodzieła, warsztaty kulinarne, spotkania z twórcami. Nie zabraknie rozrywki ani dla dorosłych, ani dla najmłodszych. Podczas festiwalu będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na pomoc dla Nepalu. Zbiórka prowadzona będzie na rzecz Fundacji Nepalskiej "Lights To Himalaya".

Koleje Mazowieckie uruchomią specjalny, bezpłatny pociąg dla uczestników Festiwalu. Poniżej trasa:

24.07.2015

WARSZAWA WSCHODNIA  -  CZEREMCHA

WARSZAWA WSCHODNIA  15:20

MIŃSK MAZOWIECKI  15:48

SIEDLCE 16:20

SIEMIATYCZE 17:10

NURZEC 17:22

CZEREMCHA 17:40

26.07.2015 r.

CZEREMCHA - WARSZAWA WSCHODNIA

CZEREMCHA  23:00

NURZEC 23:17

SIEMIATYCZE 23:29

SIEDLCE 00:19

MIŃSK MAZOWIECKI 00:59

WARSZAWA WSCHODNIA  1:17

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej i Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze, a gospodarzem - znany w Polsce zespół folkowy Czeremszyna.

Szczegóły wraz z programem imprezy znajdują się na stronie internetowej: www.festiwalczeremcha.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Donata Nowakowska, rzecznik prasowy „Kolei Mazowieckich – KM”

e-mail: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl

tel. 22 47 37 551, kom. 661 929 207

Wakacje na sportowo

W ramach akcji Wakacje z MOSiR 2015 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla mieszkańców miasta mnóstwo nieodpłatnych atrakcji!

Z sukcesem zakończona szkółka gry w tenisa ziemnego – Wakacje z rakietką, prowadzona przez Pana Michała Królaka zgromadziła na boiskach wielofunkcyjnych przy ul. Wyszyńskiego 56 piętnastkę dzieci, które uczyły się/doskonaliły grę w tenisa ziemnego. Zajęcia miały na celu nie tylko zagospodarowanie wakacyjnego czasu wolnego, ale również zachęcenie do gry w tenisa ziemnego – i jak twierdzi instruktor „udało się”. Dzieci uczestniczące w zajęciach były w różnym przekroju wiekowym, co utwierdza nas w przekonaniu co do zasadności organizacji zajęć i świadczy o dużym zainteresowaniu tą dyscypliną sportu. 

W czwartek 16 lipca zakończyły się zajęcia z jogi – nowość w ofercie MOSiR, które przyciągnęły do sali przy ul. Sportowej 1 osoby pragnące wzmocnić i rozciągnąć mięśnie pod okiem instruktora jogi Pana Dominika. Sześć półtoragodzinnych zajęć było wspaniałym czasem dla wszystkich, którzy pragnęli nie tylko ukoić nerwy, ale również zrelaksować się i nabrać sił. Zajęcia z jogi będą na pewno pojawiać się częściej w ofertach MOSiR.

W ubiegłym tygodniu – 13.07, zaczęły się również zajęcia brazylijskiego jiu jitsu dla dzieci, w których uczestniczy około 30 osób. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki i są prowadzone przez instruktora Pana Marcina Frankiewicza z Klubu Walki i Fitness Grappler. Podczas zajęć dzieci nabywają nie tylko umiejętności ogólnorozwojowych, ale również podstaw tej ciekawej  sztuki walki.

Od 20 lipca do 1 sierpnia dzieci w wieku 3-6 lat będą uczestniczyć w nieodpłatnych szkółkach pływackich. W związku z ogromnym zainteresowaniem pływaniem w naszym mieście wśród milusińskich postanowiliśmy uruchomić dodatkową grupę. Dzieci podczas zajęć uczą się nie tylko pływać, oddawać skoki do wody, ale również nabywają wiedzę dotyczącą właściwych zachowań nad zbiornikami wodnymi.

Również 20 lipca rozpoczęła się Akademia Tenisa Stołowego, prowadzona przez instruktora Pana Marka Kudelskiego. Uczestniczy w niej piętnaście osób zainteresowanych tą dyscypliną sportu. Mamy nadzieję, że popularyzowanie tenisa stołowego przyczyni się do zwiększenia frekwencji podczas organizowanych w sezonie jesienno-zimowym Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Tenisie Stołowym.

MOSiR jest również organizatorem rozgrywek z cyklu grand prix.  Koszykówka uliczna, siatkówka plażowa oraz piłka nożna to oferta skierowana do uczniów szkół gimnazjalnych oraz dla wszystkich deklarujących start w kategorii open. Po drugim spotkaniu wśród par rywalizujących w Wakacyjnym Grand Prix w Siatkówce Plażowej w kategorii open triumfuje drużyna NMTB Mrozy (Marcin, Mateusz – 12pkt) zaraz przed Są gorsi (Michał, Przemek – 7pkt), Głupi i Głupszy (Nikolas, Jakub-7pkt), Żaby na liściu (Maciej, Krzysztof-7pkt). Wśród drużyn zmagających się podczas Wakacyjnego Grand Prix w Koszykówce Ulicznej po dwóch spotkaniach pierwszą lokatę utrzymuje drużyna KS Mrozy (Tomasz, Andrzej, Karol, Grzegorz – 20pkt), zaraz przed drużyną Wypłukani z magnezu (Michał, Karol, Mateusz, Krystian – 16 pkt) oraz Slum D®unkers (Michał, Rafał, Igor, Mateusz – 10pkt)

Przypominamy, iż od poniedziałku do piątku przez okres wakacyjny wszystkie osoby do 25 roku życia posiadające legitymację szkolną/studencką mogą zakupić bilet wakacyjny w kwocie 3zł/godzinę. Do tej pory z tej promocji skorzystało 3256 osób.

 

Nie daj się oszukać - sprawdź paragon

Zachęcenie kupujących nie tylko do brania, ale także do sprawdzania paragonów wydawanych z kas fiskalnych – to cel akcji „Nie daj się oszukać - sprawdź paragon". Tegoroczna nowa odsłona prowadzonej od lat przez Ministerstwo Finansów akcji „Weź paragon" trwa od lipca.

Chcemy zwrócić uwagę, że obok paragonów fiskalnych sprzedawcy wystawiają też paragony niefiskalne. Są one wystawiane przed fiskalizacją kasy i nie powinny być przekazane kupującemu jako dowód zakupu, jeżeli sprzedawca jest zobowiązany do ewidencjonowania obrotów na kasach rejestrujących.

„Zjawisko to nie jest powszechnie znane, ma jednak negatywny wpływ nie tylko na kondycję całego społeczeństwa jako odbiorcy usług finansowanych przez państwo, jak edukacja czy bezpieczeństwo, ale również na uczciwą konkurencję w poszczególnych branżach. Stąd decyzja o rozszerzeniu zakresu kampanii paragonowej" – mówi wiceminister finansów, pełnomocnik rządu ds. informacji i edukacji finansowej Izabela Leszczyna. "Wierzę, że nasza akcja będzie cieszyć się dużym społecznym zainteresowaniem, bo propaguje takie wartości jak uczciwość i współodpowiedzialność za państwo" – dodaje.

Z dniem 1 stycznia 2015 r. weszło w życie rozporządzenie stanowiące, że w przypadku świadczenia takich czynności jak np. usługi fryzjerskie, kosmetyczne, kosmetologiczne, prawnicze, usługi opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów, usługi związane z wyżywieniem świadczone przez stacjonarne placówki gastronomiczne konieczne jest stosowanie kas rejestrujących. Niemniej jednak przy wprowadzaniu wymogu bezwzględnego ewidencjonowania zdecydowano się na wprowadzenie okresu przejściowego na zainstalowanie kasy (2-3 miesięcy od rozpoczęcia ich wykonywania). Oznacza to, że podatnik nowootwierający działalność gospodarczą np. w zakresie usług fryzjerskich (który nie prowadził wcześniej w ogóle działalności) ma 2-3 miesięcy (w zależności od tego kiedy w miesiącu dokona pierwszej czynności) na zainstalowanie kasy.

Przykładem branży, w której zjawisko paragonów niefiskalnych jest szczególnie zauważalne, jest gastronomia. Jako paragon funkcjonuje tu często tzw. rachunek lub paragon kelnerski.

Zjawisko to dokumentuje felieton przygotowany przy użyciu ukrytej kamery na potrzeby Wielkiego Testu o Podatkach, zrealizowany przez Telewizję Polską.

Dlatego dziś zwracamy uwagę konsumentów nie tylko na egzekwowanie paragonu – prosimy również o jego sprawdzenie. Każdy paragon fiskalny zawiera charakterystyczne elementy, takie jak:

 • centralnie umieszczony napis paragon fiskalny;
 • NIP wystawcy, jego nazwę i adres;
 • nazwę towaru lub świadczonej usługi;
 • cenę;
 • logo i numer unikatowy kasy.

Akcja skierowana jest przede wszystkim do konsumentów, bo to oni otrzymują paragony i mają możliwość ich sprawdzenia. Chcemy zwrócić uwagę, że zarówno w przypadku niewydania paragonu, jak również wydania paragonu niefiskalnego, wartość podatku i tak z reguły jest pobierana od konsumenta. To konsument płaci podatek w cenie towaru lub usługi, podatek który nie zawsze trafia do budżetu, czasem do „kieszeni" nieuczciwego sprzedawcy.

Pamiętajmy: paragon fiskalny jest dowodem uczciwie prowadzonej działalności sprzedawcy. Dlatego do tej akcji zapraszamy również uczciwych przedsiębiorców. Dla nich w ramach akcji przygotowano materiały informacyjne do pobrania – baner internetowy i plakat. Zachęcamy do pobierania materiałów z zakładki Działalność edukacyjna (link otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym) i eksponowania ich na własnych stronach internetowych i w siedzibach przedsiębiorstw.

Poprzez włączenie się do naszej kampanii, wspierasz samego siebie – walczysz z oszustwami i wspierasz rozwój naszego państwa.

mat. US w Mińsku Mazowieckim

Mińszczanie śpiewają (Nie)zakazane piosenki

Wspomnienie Mińskiego Dnia Wolności i wybuchu Powstania Warszawskiego 1944 roku. Zapraszamy do wspólnego śpiewania piosenek z okresu powstańczego -
2 sierpnia br. (niedziela) o godz. 13.00 do Muzeum Ziemi Mińskiej Dział 7. Pułku Ułanów Lubelskich, ul. gen. Kazimierza Sosnkowskiego 4.
W czasie koncertu będzie można zakupić książkę M. Kowaleczko-Szumowskiej "Fajna ferajna", opowiadającej o Powstaniu Warszawskim oczyma dzieci.

Oświadczenie Kolei Mazowieckich

Oświadczenie Kolei Mazowieckich o prowadzonej akcji informacyjnej odnośnie obowiązku zamieszczania numeru PESEL w legitymacjach.

Obchody 71. rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego

Społeczny Komitet "Dziękujemy za Wolność" zaprasza na obchody 71. rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystość pod patronatem Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Starosty Mińskiego Jana Antoniego Tarczyńskiego.

Program obchodów:

Piątek 31 lipca:
- godz 10:00 -16:00 - Jazzmania - Warsztaty muzyczne dla młodzieży w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim
- godz 20:00 - Koncert "Dziękujemy za wolność" w Mjuzik Pubie / Wystąpią 3Siostry i Tadeusz "Tadek" Polkowski/ Na koncercie odbędzie się kwesta dla chorej na neuroblastomę Gabrysi. Wstęp wolny!

Sobota 1 sierpnia:
- godz 10:00 -16:00 - Jazzmania - Warsztaty muzyczne dla młodzieży w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim.
- godz 17:00 - Godzina "W' przy pomniku Szarych Szeregów w Parku Miejskim.
- godz 17:10 - II Mińska Rowerowa Masa Powstańcza / Start - pomnik Szarych Szeregów.

Od godziny 17:30 obchody będą odbywały się w Miejskiej Bibliotece Publicznej:
- 17:30 - 22:00 - "Na Barykadzie" - diorama powstańcza Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Mazowsze" i GRH 7 Pułku Ułanów Lubelskich
- 17:30 - 22:00 - "Mali Powstańcy" - otwarty games room z Mińską Gildią Fantastyki.
- 19:30 - Koncert "Zapomniane Piosenki" - Sylwester Ostrowski Jazz Band
- 20:30 - Otwarcie wystawy "Powstanie Warszawskie" - non fiction
- 21:00 - "Fajna ferajna" - plenerowy i rodzinny pokaz filmu oraz spotkanie z reżyserem Tomaszem Stankiewiczem

Weekendowy koncert V-MAXU

Ostatni weekend dla zawodników Klubu Kolarskiego V-MAX Mińsk Mazowiecki oznaczał dwa dni ostrego ścigania. Elita kolarzy mińskiego klubu w tym sezonie świadomie "wzięła na celownik" wyłącznie wysoko prestiżowe, najsilniej obsadzone wyścigi w kraju. Okazję ku temu dały kolejne dwie edycje cyklu Super Prestige gdzie oprócz krajowej czołówki systematycznie pojawiają się zawodnicy zagraniczni.

Deszczowa i burzowa sobota przyciągnęła do Nowosolnej k. Łodzi śmietankę krajowego peletonu. Bardzo wymagająca technicznie trasa poprowadzona przez Rezerwat Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich zdziesiątkowała liczny peleton. Na domiar złego zawodników zaskoczyła fatalna pogoda. Nieziemska parnota przyniosła burzę z deszczem i gradem. Peleton szybko podzielił się na mniejsze grupy. Na niezliczonych podjazdach systematycznie opadali z sił nawet bardzo utytułowani zawodnicy. Elitę mińskiego V-MAX-u reprezentowało trzech świetnie zgranych chłopaków, którzy razem potrafią wpłynąć na to co dzieje się w peletonie. Często pokazywali to już w zeszłym sezonie. Koncert zaczął Darek Kołakowski, który w kilkuosobowej ucieczce odskoczył od peletonu. Z tyłu natychmiast zareagował młody Mateusz Mikulski wszczynając działania destrukcyjne przed pościgiem ze strony peletonu. Na 96-o kilometrowej ciężkiej trasie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Każdy z podopiecznych trenera Jacka Tomkiewicza wiedział jakie ma zadanie do wypełnienia w trosce o końcowy efekt. Sytuacja na finiszu przerosła oczekiwania. Wyścig wygrał niesamowity w tym dniu Darek Kołakowski, a Mateusz Mikulski był trzeci !!!

Kolejny dzień to obawy przed konsekwencjami sobotnich popisów V-MAX-u. Ogrom wykonanej pracy i krótki czas na regenerację mógł oznaczać tylko to najgorsze czyli walkę o przetrwanie. Niedzielna trasa w Tuszynie koło Łodzi to dla odmiany prawie płaski teren. Jednak silny wiatr wymalował na twarzach kolarzy dość markotne miny. Wiadomo, że ci którzy nie umieją jeździć w takich warunkach z góry skazani są na klęskę. Tak się też stało. Od początku zabójcze tempo 40-50 km/h i walka o najlepsze miejsce w szyku. Trzeba było wykazać się wielkim kunsztem i intuicją żeby w takich warunkach przeprowadzić jakąkolwiek akcję. I znów zaatakował Darek Kołakowski. Mając na plecach 7-u zawodników wypracowali nad peletonem jednominutową przewagę. Ponownie czujny Mateusz Mikulski musiał "zadbać o interesy" ekipy V-MAX-u. Oderwał od peletonu kilkuosobową grupę mając jednak na uwadze bezpieczeństwo naszego lidera. Główna grupa peletonu jadąca z tyłu nie miała już nic do powiedzenia. Na końcowym finiszu kibice z niedowierzaniem obserwowali kopię sytuacji z wyścigu sobotniego. Darek - pierwszy, a Mati - trzeci !!! Tego dnia komentator wyścigu odmieniał nazwę mińskiego klubu we wszystkich przypadkach.

Takie są fakty - V-MAX zdominował ogólnopolski peleton szosowy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wyścigów na stronie www.vmaxkolarze.pl

Jacek Tomkiewicz

Sójka Mazowiecka

Wójt Gminy Cegłów zaprasza 8 sierpnia na festyn "Sójka Mazowiecka". Szczegóły na plakacie ...

Sierpień w MDK

Powiatowy Piknik Militarny w Kątach

Powiat otwocki i Stowarzyszenie "Kątowiaki" zapraszają na Powiatowy Piknik Militarny "Ostatnia szarża ułanów". 23 sierpnia br. Szczegóły na plakacie ...

Dożynki Powiatowo-Gminne w Jakubowie

Powiat Miński i Gmina Jakubów zapraszają na uroczystości dożynkowe "Mazowieckie lato". 30 sierpnia 2015 r. Szczegóły na plakacie ...

Dożynki Gminno-Parafialne w Stanisławowie

Wójt Gminy Stanisławów oraz Proboszcz Parafii w Stanisławowie zapraszają na Dożynki. 16 sierpnia 2015 r. Szczegóły na plakacie ...

Maraton Fitness

Zapraszamy 23 sierpnia br. na boisko wielofunkcyjne MOSIR przy ul. Wyszyńskiego 56 w godz. 13.30-20.00. Zapisy do 19 sierpnia imprezy@mosir.org.pl

Kalendarium

«sierpień 2019»
PnWtŚrCzwPtSobNd
dzień: 123dzień: 4
567dzień: 891011
121314151617dzień: 18
192021222324dzień: 25
26dzień: 2728dzień: 293031

Najbliższe wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Reklama

 • Dyżury aptek
 • Wirtualny spacer
 • INWESTYCJE
 • baner reklamowy
 • MIM
 • FUNDUSZE ZEWNĘTRZNE
 • MIASTA PARTNERSKIE
 • OFERTY PRACY
 • GALERIA
 • CERTYFIKATY
 • ANKIETY
 • PLAN MIASTA
 • Punkty teleadresowe
 • E_PUŁAP
 • Karta Dużej Rodziny
 • Rodzinny Mińsk
 • Żołnierze Wyklęci

Rotator zdjęć

 • Gmina Mińsk Mazowiecki
 • MKS MAZOVIA
  MKS MAZOVIA

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 21177
Mińsk Mazowiecki, miasto, mińsk, mazowiecki, mazowieckie, miński, mazowsze, mensko, moje miasto, himilsbach, ziemia mińska, historia mińska