Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 9 lipca 2020

Imieniny:

Weroniki, Zenona, Zenony

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

 • Europa dla Obywateli
 • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Certyfikat CAF dla Miasta Mińsk Mazowiecki

Certyfikat Skutecznego Użytkownika Systemu CAF

dla Miasta Mińsk Mazowiecki

23 września br. w Krakowie podczas konferencji "Systemowe zmiany w funkcjonowaniu polskiego samorządu terytorialnego. IV Konferencja z cyklu Sprawne Państwo" Miasto Mińsk Mazowiecki otrzymało z rąk Pana Andrzeja Halickiego Ministra Administracji i Cyfryzacji - Certyfikat Skuteczny Użytkownik Systemu CAF.

Wspólna Metoda Oceny ( Common Assessment Framework - CAF) jest narzędziem zarządzania jakością promowanym przez Komisję Europejską. Istotą metody jest założenie, że doskonałe wyniki sprawnej organizacji osiągane są poprzez strategię przywódczą i planowanie, pracowników, partnerstwo, zasoby i procesy. Procedura Poświadczenia Jakości Zastosowania CAF została opracowana po to, by wnieść wartość dodaną do wdrożenia CAF w jednostce i umożliwić urzędom, które już wdrożyły CAF weryfikację rezultatów swoich wysiłków.

Certyfikaty Ministra Administracji i Cyfryzacji pt. Skuteczny Użytkownik Systemu CAF stanowią dowód na wypełnianie zaleceń Komisji Europejskiej. Procedura poświadczenia poprawności stosowania metody CAF przez JST jest realizowana przez MAC we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów i Małopolską Szkołą Administracji Publicznej. Procedura ta jest bezpłatna i skutkuje przyznaniem certyfikatu Ministra Administracji i Cyfryzacji na okres 2 lat.

Źródło: MAC  

Uroczystość Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej

Komendant Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej serdecznie zaprasza na uroczystość, która odbędzie się 8 października o godzinie 11:00 na Placu Starego Rynku w Mińsku Mazowieckim.

Uroczystość odbędzie się z okazji złożenia przysięgi wojskowej przez elewów służby przygotowawczej, przejęcia przez Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej dziedzictwa tradycji międzywojennych ośrodków szkoleniowych żandarmerii oraz nadania imienia patrona.


Program uroczystości: 

godz. 11:00
Uroczystość 
Plac Starego Rynku w Mińsku Mazowieckim
godz. 13:00
Pokaz sprzętu wojskowego i żołnierska grochówka
Przy Pałacu Dernałowiczów w Mińsku Mazowieckim
godz. 15:00
Koncert okolicznościowy 
Amfiteatr przy Pałacu Dernałowiczów w Mińsku Mazowieckim
Podczas uroczystości przysięgę wojskową złożą żołnierze odbywający w Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej szkolenie służby przygotowawczej. 

Odczytana zostanie decyzja Ministra Obrony Narodowej o nadaniu Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej imienia patrona pułkownika Stanisława Sitka oraz przejęcia dziedzictwa tradycji ośrodków szkoleniowych żandarmerii z okresu międzywojennego:
•    Szkoły Żandarmerii w Warszawie, Biedrusku i ostatecznie w Grudziądzu
 (1918 – 1922);
•    Centralnej Szkoły Żandarmerii w Grudziądzu (1922 – 1927);
•    Dywizjonu Szkolnego Żandarmerii w Grudziądzu (1927 – 1930);
•    Centrum Wyszkolenia Żandarmerii w Grudziądzu (1930 – 1939).

Ponadto odczytana zostanie decyzja o ustanowieniu Święta Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej im. płk. Stanisława Sitka w dniu 16 października.

Data 16 października nawiązuje bezpośrednio do daty wydania przez Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej rozkazu organizacyjnego o sformowaniu Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim (16 października 2007 r.), dokumentu wykonawczego zarządzenia Ministra Obrony Narodowej o utworzeniu Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej.
Katarzyna Mrozkowiak-Ruba/sg

Dziady Adama Mickiewicza

Październik 2015 w MDK

„Mazowiecka Akademia Seniora”

Trwa rekrutacja do VI edycji szkolenia liderów projektu „Mazowiecka Akademia Seniora”. Promocja zdrowego stylu życia, zwiększenie bezpieczeństwa i ochrona konsumencka to przykładowe działania, które będą podejmowane w jego ramach. "Formuła programu jest otwarta, każdy, kto chce zrobić coś dobrego dla osób starszych, zyska wsparcie organizacyjne i instytucjonalne" – powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki. Chętni mogą się zgłaszać telefonicznie (22 603 82 41), mailowo prewencja@policja.waw.pl

Program „Mazowiecka Akademia Seniora” powstał w ramach utworzonej przez wojewodę mazowieckiego, jedynej w Polsce, grupy zadaniowej ds. seniorów przy zespole Razem Bezpieczniej. Jego inicjatorem jest Komenda Stołeczna Policji, partnerami wojewódzkie inspekcje i straże. Liderzy są rekrutowani za pośrednictwem m.in. uniwersytetów III wieku i klubów seniora. Po przeszkoleniu będą mogli wspierać działania służb i inspekcji poprawiające bezpieczeństwo osób starszych, na przykład inicjując otwarte spotkania edukacyjne w lokalnym środowisku.

Osoby chętne do przystąpienia do projektu mogą zgłaszać się do Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji, tel. (22) 603 82 41 lub drogą elektroniczną e-mail: prewencja@policja.waw.pl,  Co trzeba zrobić, aby zostać liderem „Mazowieckiej Akademii Seniora”? Wystarczy wykazać się chęcią zaangażowania w sprawy seniorów.

http://wprewencji.policja.waw.pl/portal.php?serwis=wp&dzial=85&id=50433&sid=abdcd8487b3160fea36610aa1cdbb7f8

kom. Daniel Niezdropa
Oficer Prasowy KPP w Mińsku Mazowieckim

 

Apel Burmistrza Miasta - wybory 2015

Szanowni Państwo.

Zwracam się z apelem do wszystkich komitetów wyborczych oraz osób zaangażowanych w kampanię wyborczą do parlamentu, aby wybór miejsc ekspozycji materiałów wyborczych odbywał się przy pełnym poszanowaniu obowiązujących aktów prawnych oraz przede wszystkim z poszanowaniem estetyki krajobrazu i przestrzeni publicznej miasta Mińsk Mazowiecki. Jednocześnie proszę, aby przedstawiciele komitetów wyborczych prowadzili nadzór nad materiałami wyborczymi i na bieżąco usuwali lub naprawiali uszkodzone egzemplarze, aby nie prowadzić do degradacji wspólnej przestrzeni publicznej.

Bezwzględnie zakazane jest wieszanie materiałów wyborczych na drzewach. Podobnie na wszelkich obiektach w obrębie pasa drogowego. Plakaty i banery winny być rozwieszane tylko w miejscach do tego przeznaczonych lub po uzgodnieniu komitetu wyborczego z zarządcą (właścicielem) obiektu.

Obiektami do bezpłatnego umieszczania materiałów wyborczych są słupy ogłoszeniowe zlokalizowane w następujących miejscach:


1.    ul. 1 PLM „Warszawa” przy szpitalu,
2.    ul. Armii Ludowej przy skrzyżowaniu z ul. Kopernika,
3.    ul. Dąbrówki przy skrzyżowaniu z ul. Błonie,
4.    ul. Sosnkowskiego przy skrzyżowaniu z ul. Widok,
5.    ul. Sosnkowskiego przy przejściu podziemnym pod  torami kolejowymi,
6.    ul. Krasickiego przy skrzyżowaniu z ul. Kusocińskiego,
7.    ul. Chełmońskiego przy targowisku miejskim,

8.    ul. Piłsudskiego przy budynku Komendy Powiatowej Policji,
9.    ul. Piłsudskiego przy skwerze gen. Zygmunta Piaseckiego,
10.    ul. Piłsudskiego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej,
11.    ul. Kościelnej przy cmentarzu parafialnym,
12.    ul. Nowy Świat przy skrzyżowaniu z ul. Małopolską,
13.    Placu Lotników Polskich od strony ul. Mireckiego,
14.    ul. Siennicka przy skrzyżowaniu z ul. Szpitalną,
15.    ul. Wyszyńskiego przy Komendzie Powiatowej Policji,
16.    ul. Wyszyńskiego przy Aquaparku,
17.    ul. Kościuszki przed budynkiem dworca PKS,
18.    ul. Kościuszki przed dworcem PKP,
19.    ul. Kościuszki przy skrzyżowaniu z ul. Warszawską,
20.    ul. Okrzei przy skrzyżowaniu z ul. Tartaczną,
21.    ul. Topolowa przy skrzyżowaniu z ul. Parkową,
22.    ul. Toruńska przy skrzyżowaniu z ul. Boczną,
23.    ul. Warszawska w parku przy drodze do Miejskiego Domu Kultury,
24.    ul. Warszawska przy skrzyżowaniu z ul. Ogrodową,
25.    ul. Warszawska 250 przy sklepie TOPAZ,
26.    ul. Kazikowskiego przy rondzie gen. Józefa Hallera.

 

Marcin Jakubowski

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki

 

Jesiennego biegania ciąg dalszy

W pierwszą sobotę października br. odbył się 3 bieg z cyklu 2 Jesienne Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Biegach Przełajowych. Zgodnie z tradycją Dreptakowego Grand Prix pogodna ponownie dopisała.

Tradycyjne przed startem do trzeciej odsłony Grand Prix odbyła się rozgrzewka, którą poprowadziły instruktorki ze studia Fit&Joy skutecznie zachęcając uczestników biegu do aktywnego wykonywania ćwiczeń. Punktualnie o godzinie 10:00 grupa przeszło 100 biegaczy wyruszyła do kolejnych zmagań na leśnej trasie wytyczonej w uroczym kompleksie leśnictwa Stankowizna. Rywalizacja w Grand Prix wkroczyła w decydującą fazę ponieważ żeby zostać sklasyfikowanym w końcowej rywalizacji należy mieć ukończone trzy z czterech biegów zaliczanych do formuły Grand Prix. Znakomita pogoda sprzyjała zawodnikom w tym dniu i wielu startujących poprawiło swoje dotychczasowe rezultaty.

Najszybciej wśród kobiet trasę Grand Prix pokonała Magdalena Pawlak (Biegacz Cegłów). Natomiast wśród mężczyzn jako pierwszy linię mety przekroczył Artur Jabłoński (DreamRun). Dla zwycięzców czekały na mecie atrakcyjne nagrody.

Trzeci bieg ukończyło 105 osób.

W generalnej klasyfikacji (po trzech biegach) sklasyfikowanych jest 145 biegaczy.

Już za dwa tygodnie ostatni czwarty bieg Jesiennego Grand Prix, który będzie stanowił równocześnie podsumowanie całego cyklu wrześniowo-październikowych zmagań biegowych organizowanych przez MKB Dreptak. Każdy uczestnik jesiennego Grand Prix otrzyma grawerowany medal. Po zakończeniu biegu odbędzie się wręczenie pucharów oraz nagród dla zwycięzców w kategoriach open oraz w kategoriach wiekowych. Dla wszystkich uczestników jesiennych zmagań czekają atrakcyjne nagrody do rozlosowania. W tym dniu zapewniamy także dla wszystkich gorący poczęstunek.

Szczegóły na stronie klubu www.kbdreptak.com.pl

Spotkanie z Marzeną Filipczak - "Między światami"

Podróż po miejscach, takich jak Iran, Irak, czy Kurdystan, gdzie kobieta w pojedynkę jest zjawiskiem niezwyczajnym, w wielu z nas budzi lęk. Czy słusznie? Odpowiedzi na tak postawione pytanie, poszukamy wspólnie podczas najbliższego spotkania z cyklu „biblioteka podróży” organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną. 15 października, o godz. 18:30 o swojej wyprawie do tej części Azji, opisanej w książce „Między światami”, opowie autorka - Marzena Filipczak.

To już trzecia książka podróżniczki dla której, zdawać by się mogło, nie ma przeszkód nie do pokonania. „Między światami” jest relacją z dwóch wypraw, które Marzena Filipczak odbyła podczas jednego roku – po krajach Azji Środkowej i Mniejszej. Pierwsza z nich poprowadziła ją samotnie przez Armenię i Górski Karabach, Gruzję, Osetię Północną, Kałmucję, Uzbekistan i Kirgistan. W czasie drugiej również odbytej w pojedynkę odwiedziła Kurdystan, Irak, Iran, Turkmenistan i kawałek Kazachstanu. Jak zapewnia na swoim blogu autorka „bycie kobietą w świecie podzielonym na damski i męski pozwala zajrzeć w nie oba”. W czasie wyprawy przez mężczyzn traktowana była jak ktoś gorszy od nich, ale stojący wyżej w przyjętej hierarchii społecznej od miejscowej kobiety. Z drugiej strony doświadczyła wielkiej serdeczności i troski płynącej ze świata kobiet. Spotkanie „Między światami” to wspólna wyprawa w nieznane, zapraszamy na fascynującą opowieść.

Mecz - MKS MAZOVIA - BŁEKITNI Gąbin

Koncert Jubileuszowy - 24 lata MOD

Udane zakończenie sezonu kolarskiego

Ciężko sobie wymyślić  bardziej udane zakończenie sezonu... Kolarze mińskiego V-MAXu sami długo pisali szczęśliwy scenariusz, a przysłowiową „kropkę nad i” postawili w ostatni weekend. Zaczęło się w sobotę 3. października 2015 r. na słynnej pętli chmielewskiej koło Mińska Mazowieckiego, gdzie stawili się czołowi, pełnoletni zawodnicy klubów „środkowego Mazowsza”. Jak zawsze impreza sprawnie zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Muzeum Ziemi Mińskiej i Klub Kolarski V-MAX przyciągnęła czołowe kluby kolarskie z naszego regionu. Już na starcie było wiadomo, że tego dnia apetyt na zwycięstwo będą mieli zawodnicy z Warszawskiego Klubu Kolarskiego oraz silni kolarze z „Cyklonu – Sulejówek”. Kolejny raz potwierdziła się zasada, że dzisiejsze kolarstwo szosowe to dyscyplina typowo drużynowa, a taką właśnie silną drużynę mają miejscowi zawodnicy trenera Jacka Tomkiewicza. Na łącznym dystansie 48 km ekipa V-MAXu od początku kontrolowała sytuację na trasie, neutralizując wszystkie poczynania rywali. Na kilka kilometrów przed metą rewelacyjny Mateusz Mikulski samotnie zaatakował, zyskując 40-sekundową przewagę. Chwilę potem doskoczył do niego drugi kolarz V-MAXu Tomek Czyżkowski. Stało się jasne, że złoto i srebro jest już w dobrych rękach, więc pozostał tylko finisz z dużego goniącego peletonu. Tutaj najszybszy był zawodnik z belgijskiego klubu „Giro Bellmondo” - Tomasz Woźniak.

Wspaniała pogoda i atmosfera w kolarskim gronie ścigantów zatrzymała wszystkich na długo przy wspólnym grillu. To był dobry moment na sympatyczne rozmowy i wspólne zdjęcia.

Niedziela 4października 2015 r. była już dniem sprawdzianu dla młodych kolarzy mińskiego MOSiRu. Wszystko zaczęło się przed południem w podwarszawskim Wawrze, gdzie miał miejsce finał rywalizacji Mazovia MTB Marathon. Tutaj już niespodzianek nie było. Dziewczęta V-MAXu zdominowały ogólnopolską klasyfikację generalną całego cyklu, wygrywając w kategoriach Młodziczek i Juniorek Młodszych. Zuzia Sierhej i Iza Wiercioch stanęły na najwyższym podium, a Ewelina Nowak zajęła trzecie miejsce.

Jeszcze tego samego dnia młody V-MAX musiał sprawnie przemieścić się na drugą stronę stolicy i szybko zmienić sprzęt na rowery szosowe. W Białołęce rozegrano finał Ligi Szosowej Mazowsza, w której od początku tego sezonu bardzo skuteczni są młodzi mińscy kolarze. Pierwszą petardę rzucił nasz „Młodzik” – Jakub Soszka, pewnie wygrywając jazdę indywidualną na czas. Tuż przed wieczorem kibice oczekiwali na emocjonujące wyścigi ze startu wspólnego. Trochę szczęścia zabrakło młodziutkiej Zuzi Sierhej, która zmęczona porannym startem na maratonie MTB w – przyjechała na metę czwarta. W kategoriach „Młodzików” i „Juniorów Młodszych” mińscy kolarze mieli dwa mocne punkty i nieskrywane duże aspiracje na zwycięstwo.  Kuba Soszka niczym wytrawny mistrz rozprawił się z licznym peletonem zostawiając za plecami najsilniejszych rywali z Warszawskiego Klubu Kolarskiego, BDC Huragan Wołomin, czy BSA Pro-Tour.

Chwilę później w wyścigu „Juniorów” – Miłosz Gębarski również dał rywalom sygnał, że V-MAX Mińsk Mazowiecki to specjaliści od kolarstwa szosowego. Wygrał po spektakularnej ucieczce z peletonu i kolejny raz zawodnik z mińskiego MOSiRu unosił do góry ręce w geście zwycięstwa.

Sezon kolarski 2015 dobiega końca. V-MAX jeszcze kilka razy stanie do walki w wyścigach szosowych na terenie całego kraju. W najbliższy czwartek, 8 października 2015 r. odbędzie się finał „Szybkich Czwartków Kolarskich” rozgrywanych cotygodniowo na chmielewskiej pętli.

„(…) aż przykro kończyć taki sezon. Wszystko nam wyszło z aptekarską dokładnością. Znamy już swój potencjał i możliwości. Potrafimy wygrywać z każdym i wszędzie. Opłacało się ciężko pracować, bo kiedy przychodzą piękne chwile zwycięstw – zapominamy o bólu i wielu wyrzeczeniach(…)” ­– trener Jacek Tomkiewicz

 

Koncert Chóru Kameralnego MTM

„Ślubuję uroczyście…” - debiut w szkolnej karierze

Minął pierwszy miesiąc nauki szkolnej, czas niezwykle ekscytujący i ciekawy, ale zarazem trudny dla każdego pierwszoklasisty. Wrzesień to okres, w którym uczeń aklimatyzuje się w środowisku szkolnym - poznaje nowych kolegów, wychowawcę, fakty z życia szkoły. Ta podstawowa wiedza pozwala swobodnie funkcjonować w szkolnej  codzienności. Rozpoczęcie nauki  jest ważnym momentem w życiu zarówno dziecka, jak i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, obawą, ale i z zainteresowaniem przekracza próg szkoły. Ogromne przeżycie stanowi dla najmłodszych adeptów wiedzy pierwsza szkolna uroczystość, ślubowanie pierwszoklasistów, kiedy to uczniowie włączani są w poczet społeczności szkolnej.

2 października 2015 r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 6 im. H. Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim oficjalnie powitała nowych członków braci uczniowskiej. Tego dnia miało miejsce  ślubowanie pierwszoklasistów. Uroczystość odbyła się według scenariusza opracowanego przez wychowawców klas pierwszych (Ia – p. Agnieszka Książek i p. Mirosława Mariańczyk, Ib – p. Agnieszka Kraus, Ic – Elżbieta Brygoła, Id –p. Renata Krasnodębska, Ie – p. Renata Dutkiewicz). W ceremonii wzięli udział: Dyrekcja Szkoły i najmłodsi wychowankowie. Bohaterami uroczystości byli oczywiście uczniowie klas pierwszych. W tym szczególnym wydarzeniu wspierali ich swoją obecnością rodzice, dziadkowie, a także nauczyciele i starsi koledzy.

Pani Anna Zalewska, dyrektor szkoły, w swym inauguracyjnym przemówieniu podkreśliła powagę wydarzenia, jakim jest pasowanie na ucznia i wyraziła nadzieję, że każdy z pierwszoklasistów zapisze kartę historii pobytu w „Szóstce” w sposób godny, pracując nad doskonaleniem własnego charakteru, dążąc do zdobywania wiedzy i odkrywając na nowo tajniki nauki. Dodała, że obok wychowania i nauki priorytetami w naszej szkole są: poszanowanie drugiego człowieka oraz kultywowanie tradycji i historii. Życzyła uczniom cierpliwości i chęci do pracy, a także  jak najlepszych ocen. Wyraziła nadzieję, że szkoła będzie dla wychowanków nie tylko źródłem wiedzy i zdobywania nowych umiejętności, ale także "drugim domem", w którym znajdą życzliwość, zrozumienie i nowe przyjaźnie.

Zanim pierwszoklasiści złożyli  uroczyste przyrzeczenie, zaprezentowali to, czego zdążyli się nauczyć przez krótki czas pobytu w szkole.  Zapału, radości i ogromnego wdzięku nie można było nikomu odmówić, dlatego występ wszystkim bardzo się podobał.  Wspaniale przygotowane dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Wykazały się wiedzą o ojczyźnie, udowodniły, że znają obowiązki ucznia, a także zasady dotyczące własnego  bezpieczeństwa. Kiedy pierwszaki pomyślnie przeszły ten trudny egzamin, nastąpił  kulminacyjny punkt uroczystości – ślubowanie. Obietnica, którą złożyli uczniowie zobowiązywała do poważnego i mądrego  traktowania nauki. Jak nakazuje szkolna tradycja następnie odbyło się pasowanie na ucznia, którego dokonała pięknym kolorowym ołówkiem pani dyrektor, Anna Zalewska.

W tym wyjątkowo ważnym dniu nowi członkowie społeczności szkolnej otrzymali pamiątkowe dyplomy i opaski  odblaskowe w kształcie serca. Rodzice, których wsparcie w codziennych zmaganiach szkolnych ma ogromne znaczenie,  podziękowali pani dyrektor za wzruszającą uroczystość, wręczając piękne bukiety kwiatów. Wyrazili nadzieję, że wzorowe wypełnianie roli ucznia przyniesie ich dzieciom wiele radości. Uroczystość była pełna emocji i wzruszeń, zachwyciła wszystkich zebranych. Młodzi adepci nauki mają za sobą udany debiut w szkolnej karierze. Przystąpili do niego z wielkim przejęciem i powagą. Ten uroczysty i wyjątkowy dzień z pewnością na zawsze zostanie zamknięty w pamięci pierwszoklasistów i  ich rodziców. Uczestnicy ślubowania będą mogli z dumą powiedzieć po latach, że uczniami stali się w Szkole Podstawowej nr 6 im. H. Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim.

                                                                                                                            Bożena Swatko

Kluczyk dla Budzika

5 października Gimnazjum Miejskie nr 2 w Mińsku Mazowieckim oraz Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy w Siedlcach i Centrum Kształcenia Praktycznego w Siedlcach zorganizowali wspólnie konferencję poświęconą pierwszej edycji programu charytatywnego „Kluczyk dla Budzika”. Od października rusza kolejna zbiórka kluczy, warto wziąć w niej udział.

Konferencja odbyła się w głównej auli Wydziału Humanistycznego siedleckiej uczelni. Wzięli w niej udział: Ewa Błaszczyk – prezes Fundacji „A kogo?” i autorka pomysłu powstania Kliniki „Budzik”, Artur Barciś – aktor, ambasador akcji, Jan Łaczmański – pomysłodawca akcji „Kluczyk dla Budzika”, Zygmunt Bilewicz – prezes Polskiego Stowarzyszenia Licencjonowanych Serwisów Kluczowych, Ewa Błachnio – aktorka, Roman Roczeń – śpiewający poeta, gitarzysta.

Akcja „Kluczyk dla Budzika” polega na zbieraniu starych kluczy, które potem są przekazywane do wybranego serwisu dorabiania kluczy, złomowane, a uzyskane w ten sposób pieniądze wspomagają działanie Kliniki „Budzik”. Prosty sposób pomagania wymyślił Jan Łaczmański, a rozpropagował aktor Artur Barciś. Z kolei Kuba Ziółkowski wpadł na pomysł zaangażowania w akcję szkół i instytucji i… lawina pomocy ruszyła.

Pierwsza edycja zbiórki trwała od 4 maja do 22 czerwca, włączyło się w nią 25 szkół i 3 instytucje. Zebrano 162 kg złomu stalowego i 23,7 kg złomu kolorowego. Dotąd darczyńcy oddali 1,5 mln kluczy.

Podczas konferencji wyróżniono dwie placówki, które najaktywniej zbierały klucze dla „Budzika”. Nagrodę dla mińskiego gimnazjum „papieskiego” odebrał dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki. Drugą wyróżnioną instytucją był Zakład Karny w Siedlcach.

– W każdym z nas jest potrzeba robienia czegoś dobrego, potrzebny jest tylko impuls – mówił Artur Barciś.

Ewa Błaszczyk, dziękując ze wzruszeniem za zaangażowanie w akcję, podawała, że w ciągu dwóch lat funkcjonowania Kliniki „Budzik” udało się wybudzić 21 dzieci. Aktorka opowiadała o planach fundacji stworzenia podobnej kliniki wybudzeń dla dorosłych, zorganizowania konferencji naukowej poświęconej eksperymentalnym programom medycznym. Przypominając osobiste powody stworzenia fundacji i kliniki, mówiła:

– Ola leży sobie i nami to robi.

Kluczykarze przekazali na ręce Ewy Błaszczyk ogromny klucz wykonany z 365 małych kluczyków.

– Mamy nadzieję, że te klucze otworzą kolejne drzwi do tajemnicy wybudzania ze śpiączki.

Dla uczestników konferencji, którą profesjonalnie poprowadziła Dorota Sugier (nauczycielka fizyki i chemii w GM2), zaśpiewali: Roman Roczeń, Ewa Błachnio i Artur Barciś. Była też okazja do zadawania gościom pytań, z której chętnie skorzystali uczniowie kl. 2e uczestniczącej w spotkaniu.

Akcja „Kluczyk dla Budzika” rusza po raz drugi. Zbiórka starych, niepotrzebnych kluczy i drobnego złomu będzie trwać od października do maja przyszłego roku. Każda szkoła czy instytucja może włączyć się w zbieranie kluczy, wystarczy w listopadzie na stronie http://akcjakluczyk.org.pl wypełnić formularz zgłoszeniowy. Dla najefektywniejszych zbieraczy przewidziano nagrody.

W Gimnazjum Miejskim nr 2 zbieranie starych kluczy, które zamienią się na złotówki dla Kliniki „Budzik”, koordynować będzie Renata Ziółkowska. Zachęcamy do przyłączenia się do zbiórki.

Izabela Saganowska

Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek w Judo

W Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek, które odbyły się w dniach 3-4 października 2015r. w Bochni startowało  2 zawodników i 3 zawodniczki -  reprezentanci UKS Judo KONTRA.

Wspaniały sukces odniósł Patryk Pszonka, który w kategorii wagowej 73kg wywalczył brązowy medal. Zwyciężył 4 zawodników, przegrywając tylko 1 walkę. W tej wadze startowało 24 zawodników z całej Polski.

V miejsce w kategorii wagowej 60kg. wywalczył Jakub Kretowicz. Wygrał również 4 walki, 2 walki przegrał. W jego wadze startowało 45 zawodników.

V miejsce zajęła także Aleksandra Polkowska, w wadze 44kg, zwyciężając 4 walki, 2 przegrywając. W jej wadze startowało 24 zawodniczki.

Dominika Adamczyk wywalczyła VII miejsce w kategorii 57kg, pokonując 2 zawodniczki i przegrywając z dwiema zawodniczkami. W jej wadze startowało 24 zawodniczki.

Wiktoria Zalewska zajęła IX miejsce  w wadze 63kg. Wygrała 1 walkę, przegrała 2 walki. W jej wadze startowało26 zawodniczek.

W Mistrzostwach Polski uczestniczyło 370 zawodników i 180 zawodniczek z całej Polski.

Wywalczony przez Patryka Pszonkę medal był 50 medalem w karierze trenerskiej Zdzisława Wiącka, wywalczonym w Mistrzostwach Polski.

Zdzisław Wiącek

Trener Judo II klasy, III DAN

 

Szachowe Mistrzostwa

Warsztaty tańca latino

Na pierwsze jesienne chłody proponujemy gorące i niezwykle żywiołowe rytmy tańców latynoamerykańskich. Zapraszamy na warsztaty tańca latino prowadzone przez międzynarodowy zespół wolontariuszy Fundacji Ebu.

Porywcze hiszpańskie pasodoble, namiętna kubańska rumba, ognista i pełna temperamentu brazylijska samba, pikantna karaibska salsa, wesoła cha-cha, radosny amerykański jive.

Obowiązują zapisy: edukacja@mdkmm.pl

Pierwsze spotkanie 19 października, godz. 19.30

Terminy kolejnych warsztatów: 26.10, 2.11, 9.11, 23.11, 30.11, 7.12, 14.12

„Tajemniczy Kredens”

Zapraszamy na interaktywną zabawę z najmłodszym i dorosłym widzem.

Oryginalny spektakl pełen emocji i żywej muzyki. Wspólnie będziemy się bawić, tańczyć oraz śpiewać. A pomysłowa scenografia i lalki zauroczą każdego. A Wy macie coś takiego, co lubicie robić najbardziej?

Odpowiedź na to pytanie pomoże nam odnaleźć wędrowniczka Kłębuszka ze swoimi kolorowymi lalkami. Swoje pasje przedstawią: Myszka, która lubi szyć; Żabollo, który uwielbia gotować; Zajączek, którego pasją jest taniec; z Lisicą wspólnie namalujemy kolorowy sen, a Wilk spróbuje nauczyć nas dyscypliny. Może i Ty odnajdziesz coś dla siebie!?

Spektakl dla rodziców i najmłodszych (2-10 lat)

18 października 2015, godz. 12.30

bilet wstępu 10 zł (jeden opiekun wstęp gratis)

 

Twórcy spektaklu:

Weronika Lewoń – aktorka, lalkarka, absolwentka kierunku aktorskiego Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Akademii Teatralnej w Warszawie, współpracuje ze Sceną Elffów od września 2013 r.

Ani Polarusz (Ani-rusz) – absolwentka Uniwersytetu Kultury i Sztuk Pięknych w Kijowie na Wydziale Reżyserii. Projektuje i wykonuje: scenografię, malarstwo, marionetki, reżyseruje spektakle i pisze do nich scenariusze. W 2011 powołała do życia razem z Marią Romą Klatką Scenę Elffów - nowatorski projekt artystyczno-edukacyjny skierowany do całych rodzin.

Patryk Huńkowski - z wykształcenia dyrygent, z zamiłowania klawiszowiec, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Absolwent Uniwersytetu Fryderyka Chopina, nadworny kompozytor i aranżer zespołu wokalnego The Voices. Instruktor gry na instrumentach klawiszowych. Współpracował m.in. z teatrem Starej Prochowni, Teatrem Sztuk Wielu, Sceną Elffów.

Warsztaty Genealogiczne "Skąd nasz ród"

Zapraszamy na nowy cykl warsztatów do MDK

Spotkanie poprowadzi dr Andrzej Nowik - 29 października, godz. 17.00, bilet 5zł.

Gdzie szukać źródeł genealogicznych,czyli zabawa z archiwum w kotka i myszkę.
Jak czytać księgi metrykalne, czyli dlaczego historycy zapominali o metrykach.
Jak czytać księgi hipoteczne, czyli odnaleziony świat rodzinnych plotek.
Jak poznać dzieje swojej nieruchomości, czyli przodkowie przegrywali majątki w karty.

Każde spotkanie składa się z wykładu, dyskusji i ćwiczeń praktycznych.

Kolejne spotkania: 19 listopada, 3 grudnia, 17 grudnia


 

Spotkanie z Wandą Majer – Pietraszak w bibliotece

Wanda Majer – Pietraszak to wspaniała aktorka i scenarzystka, autorka wielu opowiadań, słuchowisk radiowych, telewizyjnych scenariuszy muzycznych oraz współautorka scenariusza serialu telewizyjnego pt. „Siedlisko”. Gościem biblioteki będzie już niebawem. 21 października 2015 r., o godz. 18:30 odbędzie się spotkanie w MBP, promujące jej książkę „Kwitnący krzew tamaryszku”. Tytułowa roślina dla Wandy Majer – Pietraszak stała się inspiracją do napisania wspaniałej powieści o wielkiej przyjaźni. W okresie jesienno – zimowym krzew dzielnie znosi wiatr i mróz, a wiosną urzeka pięknem drobnych, fioletowych kwiatków. Dla autorki jest symbolem głębokiej, szczerej relacji z drugim człowiekiem – niezniszczalnej i pięknej. I właśnie taka niezwykła więź, której niestraszne życiowe zawieruchy i upływający czas, łączy cztery bohaterki powieści. Zapraszamy na spotkanie!

Przetarg na A2 do Mińska Mazowieckiego już ogłoszony

Generealna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na projekt i budowę autostrady A2 Warszawa – Kukuryki na odcinku między węzłem Lubelska a początkiem obwodnicy Mińska Mazowieckiego.

W środę, 7 października, informacja o ogłoszeniu przetargu została przekazana na spotkaniu w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki, na którym poza burmistrzem Marcinem Jakubowskim obecni byli Bartłomiej Ratyński p.o. zastępcy dyr. Oddziału ds. Inwestycji, poseł Czesław Mroczek oraz przedstawiciele Rady Miasta.

 

PLAN ORIENTACYJNY

 

Postępowanie zostało ogłoszone w trybie przetargu ograniczonego, dwustopniowego, czyli w pierwszym etapie wykonawcy będą składali wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Termin składania wniosków upływa 12 listopada 2015 r.

Do drugiego etapu zakwalifowanych może być 20 wykonawców, którzy otrzymają zaproszenie do złożenia oferty. Kryterium oceny ofert będzie nie tylko cena, ale również termin realizacji jak i okres gwarancji.

Inwestycję podzielono na dwa odcinki:

- pierwszy od węzła „Lubelska” (bez węzła) do węzła „Konik” (z węzłem) - ok. 5,6 km,

- drugi od węzła „Konik” (bez węzła) do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego - 9 km.

 W ramach przedsięwzięcia zaplanowano budowę:

- 14,6 km autostrady,

- 2 jezdni po 2 pasy ruchu z rezerwą 11 m pod budowę w przyszłości 3 pasa ruchu,

- węzła „Konik” z drogą krajowa nr 2/92 (na zadaniu  A),

- urządzeń ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Planowany termin rozpoczęcia realizacji inwestycji (prac projektowych oraz robót budowlanych) to grudzień 2016 r. a zakończenia – kwiecień 2020, z możliwością skrócenia do listopada 2019 r.

oprac. na podst. GDDKiA

 • autor: A. Cichoń

Sylwia płynie dalej

… płyną dalej, odwiedzając kolejne porty… Santo Porto, Gibraltar, Malaga i Ibiza już za nimi. Na pokładzie marynarskie otrzęsiny. Chrzest z okazji powtórnego przecięcia południka 0º. Teraz czekamy na szczęśliwy powrót Sylwii do domu…

Rodzice Sylwii Stupnickiej

Powiatowy Dzień Papieski 2015

Gimnazjum Miejskie nr 2 im. Jana Pawła II, Salezjańskie Gimnazjum im. św. Jana Bosko oraz Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej po raz ósmy wspólnie organizują Powiatowy Dzień Papieski.

W tym roku organizatorzy chcą zaprosić różne grupy społeczne do udziału w obchodach Dnia Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”.

Podsumowanie Powiatowego Dnia Papieskiego odbędzie się w poniedziałek 26 października o godz. 18.00 w budynku Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim przy ul Kościuszki 27. W programie rozstrzygnięcie konkursu  „Papieskie Wspomnienia”, koncert chóru Centrum Myśli Jana Pawła II pod dyrekcją p. Zofii Borkowskiej  oraz   „Rodzinne Dyktando Papieskie”, do udziału w którym organizatorzy zachęcają rodziny z powiatu mińskiego. Chcemy dać dorosłym szansę wspólnej zabawy z ortografią i interpunkcją języka polskiego, szansę sentymentalnego powrotu do ławki uczniowskiej, ale jednocześnie staramy się połączyć tę zabawę z wiedzą na temat Dni Papieskich. Jednocześnie podkreślamy, że pisanie dyktanda ma służyć nie tylko sprawdzeniu wiedzy i umiejętności uczestników, ale także współpracy zespołowej, a przede wszystkim ma być próbą integracji różnych środowisk lokalnych wokół postaci Papieża-Polaka. Po raz kolejny postaramy się udowodnić społeczności lokalnej, że dorośli potrafią się mądrze bawić.

Zachęcamy do wytypowania trzyosobowej drużyny, która weźmie udział w Rodzinnym Dyktandzie Papieskim. Zadanie grupy będzie polegało na wspólnym pisaniu tekstu dyktowanego przez przedstawiciela organizatorów. Prace zostaną sprawdzone przed profesjonalistów-polonistów, którzy rzetelnie, aczkolwiek z dużą życzliwością, wytypują drużynę, która najlepiej poradzi sobie z potyczkami ortograficznymi i interpunkcyjnymi. Wszyscy uczestnicy mają szansę w nagrodę otrzymać… bardzo dobre oceny! Z przyjemnością powitamy również kibiców, którzy będą dopingować i wspierać swoją drużynę!

Skoro dyktando ma być rodzinne, przewidujemy start zarówno ludzi ze sobą spokrewnionych, jak i takich na przykład rodzin: samorządowców, księży, nauczycieli, policjantów, strażaków, urzędników, prawników, sportowców, przedsiębiorców, lekarzy, pielęgniarek, emerytów, maturzystów. Być może zgłoszą się do nas przedstawiciele jeszcze innych zawodów, pasji lub zakładów pracy.

Czekamy na zgłoszenia drużyn  do 20  października 2015r. Kartę zgłoszenia należy dostarczyć  w wersji  papierowej do sekretariatu Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim, ul. Kościuszki 27 lub w formie elektronicznej na adres: dgajcpiatkowska@salezjanieminsk.pl. Bardzo prosimy o przychylne potraktowanie naszej propozycji.

Szczegóły dotyczące tegorocznych obchodów Powiatowego Dnia Papieskiego można znaleźć na stronach internetowych szkół: Gimnazjum Miejskiego nr 2 im. Jana Pawła II -www.gm2.pl, Salezjańskiego Gimnazjum im. św. Jana Bosko – www.salezjanieminsk.pl oraz Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej – www.zshutaminska.minskmazowiecki.pl.

 

Pożegnanie z rolkami

Hokejowy Klub Sportowy Mińsk Mazowiecki serdecznie zaprasza dzieci i dorosłych na Imprezę „Pożegnanie z rolkami 2015”, która odbędzie się 18.10.2015 r. na terenie „lodowiska” przy ul. Wyszyńskiego 56 w Mińsku Mazowieckim. W programie imprezy warsztaty rolkowe, gry i zabawy dla dzieci – w tym mini wyścig dla najmłodszych dzieci oraz II Przejazd Rolkowy ulicami miasta (6,5km) – dla dorosłych i starszych dzieci.  Dla każdego dziecka przewidziane są upominki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w imprezie.

Honorowy patronat nad imprezą objął Pan Marcin Jakubowski – Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki

www.facebook.com/rolkowyminsk

email: rolkowy.minsk@gmail.com

Kamil Ołdak – Prezes HKS Mińsk Mazowiecki

  

„Masz prawo do mediacji”

„Masz prawo do mediacji” ogólnopolskie akcja podczas „Tygodnia Mediacji” /08.10.2015r./

„Masz prawo do mediacji” – to ogólnopolska akcja polegająca na propagowaniu mediacji, która jest alternatywnym sposobem rozstrzygania sporów, to przede wszystkim ugodowe, mające satysfakcjonować obydwie strony rozwiązanie konfliktu. W tą akcję będą również zaangażowani policjanci pełniący dyżury dochodzeniowo-śledcze w mińskiej komendzie i Komisariatach Policji. Podczas tygodnia mediacji w dniach 12-17 października 2015r. będzie można od nich uzyskać informacje na temat prowadzenia mediacji w sprawach karnych.  O mediacji będzie można dowiedzieć się podczas dyżuru organizowanego przez Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim.

Koncepcja tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji (15.10.2015r.) i Tygodnia Mediacji (12-17.10.2015r.) opiera się przede wszystkim na propagowaniu inicjatyw lokalnych – włączeniu środowisk lokalnych do działań prowadzonych przez prezesów sądów                           i sędziów, koordynatorów ds. mediacji w sądach powszechnych, oraz na współpracy pomiędzy ośrodkami mediacyjnymi, praktykami wymiaru sprawiedliwości i Ministerstwem Sprawiedliwości. Obchody te będą przebiegały pod hasłem „Masz prawo do mediacji”

Celem mediacji jest doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony - rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga – nie narzucając jednak żadnego rozwiązania – w wypracowaniu kompromisu.

O możliwościach mediacji mińscy policjanci będą rozmawiać podczas dyżurów dochodzeniowo-śledczych pełnionych w Komendzie Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim od 12 do 17 października tego roku.

Policjanci zachęcają także do skorzystania z dyżurów pełnionych w jednostkach prokuratur oraz sądach, a szczegóły te można znaleźć na stronach internetowych tych podmiotów.

Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim podał do publicznej wiadomości następującą informację dotyczącą akcji mediacyjnej: „w dniu 15 października 2015r. w godzinach 10:00-12:00 będzie miał miejsce dyżur mediatora Anny Zubrzyńskiej – Wyrobek”.

Dn             

http://kppminsk.policja.waw.pl

Polsko-norweskie spotkanie młodzieży

W dniach 28.09-2.10.2015 r. uczniowie GiLO im. Polskiej Macierzy Szkolnej brali udział w projekcie polsko-norweskiej wymiany młodzieży. Młodzież i nauczyciele ze szkoły w Lundamo i Centrum Praw Człowieka z Falstad (Norwegia), spędzili w Polsce kilka dni, podczas których poznawano kulturę i tradycje obu narodów, a motywem nadrzędnym była kultura żydowska. Udział w projekcie był możliwy dzięki współpracy szkoły z Muzeum Polin, beneficjentem grantu norweskiego.

W ramach przedsięwzięcia wszyscy uczestnicy projektu spotkali się z ambasadorem Norwegii,a pamiątką ze spotkania jest wspólne zdjęcie. Młodzież miała okazję zwiedzić wystawę główną muzeum Polin oraz wziąć udział w warsztatach historycznych. Bardzo sympatyczna dla norweskich gości okazała się wizyta w mińskim GiLO. Zwiedzanie szkoły odbyło się formie gry Piękna tour. Goście musieli wykonać różnorodne zadania, aby zdobyć informacje o szkole lub jej pracownikach. Swoją wiedzę mogli zweryfikować podczas quizu. Dodatkową atrakcją były wspólne lekcje języka angielskiego, norweskiego i polskiego.

Norwegowie poznali także Mińsk Mazowiecki. Gościom spodobał się Pałac Dernałowiczów i jego otoczenie, a drożdżówka z cukierni wybornie smakowała na świeżym powietrzu. Czas dla norweskiej młodzieży znalazł także burmistrz Marcin Jakubowski, który rozmawiał z gośćmi o swojej pracy  i chętnie pozował do wspólnego zdjęcia.
Kilkudniowe spotkanie uczniów GiLO z zaprzyjaźnioną szkołą w Norwegii zakończył wyjazd do Treblinki. 

oprac. na podst. mat. K. Łaziuk

 

Judocy w Oleśnicy

W dniu 10 - 11.10.2015 w Oleśnicy koło Wrocławia odbyły się zwody juniorek młodszych i juniorek w judo "International Oleśnica Championships z udziałem kilkunastu ekip zagranicznych.

W kategorii juniorek młodszych brązowy medal zdobyła Katarzyna Przyczyna w wadze 52kg. Pokonała m.in. zawodniczki z Ukrainy i Czech. W kategorii 44kg w juniorkach młodszych walczyła młodziczka Aleksandra Polkowska, która dzielnie rywalizowała ze starszymi przeciwniczkami, ale tym razem nie zdobyła miejsca na podium.  W kategorii juniorek srebrny medal zdobyła starsza siostra Katarzyny, Paulina Przyczyna. Startowała w wadze 70kg.

Trener Zdzisław Wiącek jest zadowolony z kolejnego sukcesu swoich podopiecznych występujących w prestiżowych zawodach organizowanych przez Dolnośląski Związek Judo i Polski Związek Judo.

W dniu 11.10.2015r. w Halinowie odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Halinowa Dzieci, w rocznikach 2003 - 2009.

Z UKS Judo KONTRA uczestniczyło 7 zawodników.

I miejsce zajął Damian Zaperty.

II miejsca  zajęli: Mateusz Kowalski, Damian Szewczyk i Dawid Kwiatkowski.

III miejsca zajęli: Maja Płochocka, Kacper Szewczyk i Piotr Marczak.

 

Zdzisław Wiącek

Trener Judo II klasy, III DAN

ZIMOWA POMOC OSOBOM BEZDOMNYM

            Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim, ul. Kościuszki 25A, http://www.minskmaz.mops.pl/ w związku ze zbliżającym się okresem zimowym zwraca się z uprzejmą prośbą o zgłaszanie do siedziby Ośrodka wszystkich przypadków osób z terenu Mińska Mazowieckiego nocujących w altanach, pustostanach, na klatkach schodowych, na ulicach oraz w miejscach zagrażających zdrowiu i życiu.

Nie bądźmy obojętni na los osób bezdomnych i potrzebujących zwłaszcza w trudnym i wymagającym okresie zimowym.

Dziękujemy.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Mińsk Mazowiecki   ul. Kościuszki 25 A

zapraszamy


w poniedziałki, wtorki i czwartki  w godzinach 8.00 - 16.00

w środy w godzinach  8.00  - 17.00

w piątki  w godzinach 8.00 - 15.00

                                                                                                        

MOPS Mińsk Mazowiecki

„PLAN GOSPODARKI NISKOEMISYJNEJ DLA MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI”

Relacja z VI Turnieju Submission Fighting Grappler Cup

10 października Mińsk Mazowiecki gościł zawodników z całego kraju oraz z zagranicy, którzy zmierzyli się podczas odbywającego się już po raz szósty Turnieju Submission Fighting Grappler Cup oraz piątego Turnieju w grapplingu dla dzieci i młodzieży.

Zawody odbywały się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki oraz Starosty Mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego w Szkole Podstawowej im. Dąbrówki. Przyciągnęły do naszego miasta ponad 120 dorosłych zawodników i zawodniczek oraz ponad 60 dzieci i młodzieży.

Po raz kolejny zawitali do nas goście z zaprzyjaźnionego już klubu Holy Family Gym z Białorusi. Miński Klub Walki Grappler reprezentowała tym razem skromna, ale jakże waleczna ekipa dorosłych – Zdzisław Raubo oraz Marcin Gałązka – obaj zaprezentowali się świetnie i zdobyli dwa srebrne medale. Mniejsza frekwencja wiąże się z przygotowaniami pozostałych zawodników do zawodowej Gali Grappler Night, która już w najbliższą sobotę. W sekcji dziecięcej, którą mocno wspierali młodzi zawodnicy z filii Grappler Jakubów- w sumie 18-osobowa reprezentacja skutecznie radziła sobie z przeciwnikami, dzięki czemu Klub Walki Grappler stanął na najwyższym podium w klasyfikacji drużynowej zdobywając bezapelacyjnie pierwsze miejsce.

 

Wyniki naszych najmłodszych podopiecznych z Grappler Mińsk Maz oraz Grappler Jakubów:

 

1.Andrzej Frankiewicz - złoto i brąz

2. Alex Sitek - złoto i brąz

3. Anna Mórawska - złoto

4. Natalia Wolińska – złoto

5. Gabriel Bodecki – złoto

6. Antek Rosa - srebro i brąz

7.Igor Wójcik  - srebro

8. Wiktoria Koc - srebro

9. Damian Wieczorek - srebro

10. Krystian Szczęsny – srebro

11. Zuzanna Królak – srebro

12.Krystian Woliński - brąz

13.Filip Kosut -  brąz

14.Łukasz Cyran - brąz

15.Paulina Krolak – brąz

16.Wiktoria Klepacka- brąz

17.Dawid Cyran – brąz

18.Alexandra Rosłowska – brąz

Ewelina Frankiewicz

 

Loteria Paragonowa

TRENING SYSTEMU OSTRZEGANIA I ALARMOWANIA 

Uprzejmie informuję, że w ramach ćwiczeń RENEGADE – SAREX 15/II, organizowanych przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych w dniach 13-15 października 2015 r. będą nadane sygnały alarmowe oznaczające: 

- OGŁOSZENIE ALARMU – dźwięk modulowany trwający trzy minuty,

- ODWOŁANIE ALARMU – dźwięk ciągły trwający trzy minuty.

Zespół Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych

Spotkania w Urzędzie Skarbowym

Cykl spotkań informacyjno szkoleniowych

w Urzędzie Skarbowym w Mińsku Mazowieckim

 

Urząd Skarbowy w Mińsku Mazowieckim serdecznie zaprasza na cykliczne spotkania  informacyjno – szkoleniowe, które będą się odbywały w każdy poniedziałek począwszy  od 12 października 2015 r. do 30 listopada 2015 r. o godzinie 16:30 w siedzibie Urzędu.

 

Tematyka spotkań:

 1. System Obsługi i Wsparcia Podatnika
 2. Asystent Podatnika
 3. Rodzaje form opodatkowania przy prowadzeniu działalności gospodarczej
 4. Zagadnienia związane z ewidencjonowaniem obrotów za pomocą kas rejestrujących. „Nie daj się oszukać - sprawdź paragon”, zasady loterii paragonowej,
 5. Inne

 

W trakcie spotkań omówione zostaną zagadnienia projektu System Obsługi i Wsparcia Podatnika, w szczególności nowa usługa Asystent Podatnika.

Ponadto osoby zainteresowane będą mogły poznać charakterystykę poszczególnych form opodatkowania tak, aby dobrać dla siebie najbardziej efektywną z nich.

Dodatkowo w ramach akcji „Nie daj się oszukać – sprawdź paragon” pracownicy Urzędu przedstawią założenia i cele inicjatywy oraz najważniejsze zasady loterii paragonowej, a także zagadnienia związane z ewidencjonowaniem obrotów za pomocą kas rejestrujących.

 

Szczegółowe informacje pod numerami tel. (25) 759 51 40, (25) 759 51 63

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach 

Konkurs dla młodych przedsiębiorców i naukowców

Młody Naukowcu! Młody Przedsiębiorco!

Samorząd Województwa Mazowieckiego z wielką przyjemnością pragnie ogłosić dodatkowy termin naboru do VII edycji Konkursu Innowator Mazowsza z nagrodami dla ludzi nauki i firm o nowatorskim podejściu do gospodarki, którzy zmieniają oblicze mazowieckiej gospodarki.

Zapraszamy młodych naukowców i przedsiębiorców z województwa mazowieckiego, którzy mogą pochwalić się innowacyjnymi produktami bądź rozwiązaniami technologicznymi  i wezmą udział w rywalizacji o nagrody ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Partnerów Konkursu.

O nagrody można ubiegać się w dwóch kategoriach: Młoda Innowacyjna Firma i Innowacyjny Młody Naukowiec.

Dla najlepiej ocenionych uczestników przewidziane są następujące nagrody:

- w kategorii Młoda Innowacyjna Firma

I miejsce: 25.000 zł brutto,

II miejsce: 15.000 zł brutto,

III miejsce: 10.000 zł. brutto;

- w kategorii Innowacyjny Młody Naukowiec

I miejsce: 15.000 zł brutto,

II miejsce: 12.500 zł brutto,

III miejsce: 10.000 zł. brutto

oraz dodatkowe nagrody ufundowane przez Partnerów Konkursu.

Nie zwlekaj i jak najszybciej złóż aplikację konkursową do 30 października br. !

Udział w konkursie Innowator Mazowsza może stać się milowym krokiem do Twojego sukcesu!

Konkurs Innowator Mazowsza objęty jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Szczegółowe informacje na stronie:

http://www.innowacyjni.mazovia.pl/innowator-mazowsza/vii-edycja-konkursu

 

"Gada Dziad do obrazu" - relacja z wernisażu w MZM

W niedzielę, 11 października br., o godz. 16.00 w siedzibie Muzeum Ziemi Mińskiej przy ul. Okrzei 16, odbył się wernisaż wystawy prac Krzysztofa Jagodzińskiego zatytułowanej „Gada Dziad do obrazu”. Wystawę można oglądać do 15 listopada 2015 r.

Do malowania, a raczej rysowania na kartonach artysta wykorzystuje zwyczajne kredki i farby. Opisuje otaczający świat, ludzi, obrazuje własne stany uczuciowe, nastroje. To są gry wyobraźni, harce własnego ja i mocowanie się z niemocą. Geometryczny przyrząd do wykreślania linii – Krzywik – władca obrazów – sprawia, że gada dziad do obrazu. Krzysztof Jagodziński pochodzi z Warszawy, ale kilkanaście lat temu zamieszkał w Chmielewie w gminie Mińsk Mazowiecki. Tutaj utworzył Galerię BEEMKA i znaną wśród mińszczan przystań rowerzystów.

Współorganizatorem wystawy jest Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Mińsku Mazowieckim. Patronat honorowy nad wystawą objął Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki Antoni Janusz Piechoski. Podczas wernisażu wystąpił z recitalem Tadeusz Ross, znany od lat aktor, artysta, satyryk.

oprac. Monika Roguska

Uroczystości Żandarmerii na Starym Rynku - fotoreportaż

,,Mów śmiało – Powiatowy Konkurs Krasomówczy”

8 października 2015 r. w Zespole Szkół  Miejskich nr 2 w Mińsku Mazowieckim przy ul. Siennickiej odbył się XIX Powiatowy Konkurs Krasomówczy. Impreza ta od wielu lat jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Turystyki Krajoznawczej przy wsparciu finansowym Miasta Mińsk Mazowiecki.

W ostatnich latach współorganizatorami są nauczyciele i uczniowie miejscowego gimnazjum. Jak stwierdza Prezes Mińskiego Oddziału PTTK Pani Joanna Janicka, konkurs łączy w sobie dwie idee: doskonalenie umiejętności poprawnego i pięknego posługiwania się językiem polskim oraz zachęca do zainteresowania się historią i kulturą regionu, przyrodą oraz ekologią, bo takie mogą być tematy wystąpień uczniowskich.

W tegorocznej edycji konkursu wystąpiło 30 uczestników ze szkól podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Każdy z występujących przygotował dwa wystąpienia, a najlepsi ponadto rywalizowali w improwizacjach. Tematy zachwycały różnorodnością. Słuchacze mieli okazję poznać ciekawe historie o początkach szkoły w Siennicy, Święcie Złotego Ułana w Kałuszynie czy mińskiej fabryce samochodów z okresu międzywojennego. Niektórzy z pasją opowiadali o wydarzeniach historycznych i ciekawych miejscach. Nie zabrakło też legend i humorystycznych ciekawostek. Prezentacje oceniali profesjonalni jurorzy oraz jury młodzieżowe.

Zwycięzcami konkursu zostali:

w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – Mikołaj Jarzyna – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim

II miejsce – Julia Mazur – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulejówku

III miejsce – Anna Opalko – Szkoła Podstawowa nr1 w Sulejówku

w kategorii gimnazjów:

I miejsce – Angelika Wichrowska –Gimnazjum Miejskie nr 3 w Mińsku Mazowieckim

II miejsce – Wiktoria Saleta – Zespół Szkół w Zamieniu

III miejsce – Karena Paździoch – Gimnazjum Miejskie nr 2 w Mińsku Mazowieckim

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce –Dawid Murach – Harcerski Klub Turystyczny MOBILEK

II miejsce – Luiza Zwierz – Zespół Szkół im. K. Wielkiego w Mińsku Mazowieckim

III miejsce – Kamil Michalski – Zespół Szkół im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim

Jurorzy zwrócili uwagę  na bardzo wysoki poziom wystąpień uczniów ze szkół podstawowych, co daje nadzieję na sukcesy  w następnych edycjach tego prestiżowego konkursu. Tegoroczni laureaci wkrótce zaprezentują swoje umiejętności w etapie wojewódzkim, a najlepsi mają szanse wystąpić w finałach odbywających się w Legnicy i Golubiu – Dobrzyniu.

Grażyna Kałczewiak

WYBORY DO SEJMU I SENATU 2015

Powspominajmy jeszcze zlot starych pojazdów

Igrzyska Sportowe „Łączy Nas Sport”

12 października Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji był organizatorem Igrzysk Sportowych „Łączy Nas Sport”, które zostały zrealizowane w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym w Ignacowie prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a’Paulo.

W związku z niesprzyjającą aurą tegoroczne zmagania odbyły się w sali sportowej, nie jak w latach ubiegłych na powietrzu. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy, które rywalizowały na dwóch torach pokonując 8 sprawdzianów sportowo-rekreacyjnych z przymrużeniem oka. Celem konkurencji, których atrybutami były nie tylko akcesoria sportowe, ale również przyrządy codziennego użytku, była tylko i wyłącznie dobra zabawa. Należy jednak podkreślić, iż po wykonaniu konkurencji wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy medal, dyplom oraz upominki. Głośne kibicowanie, szerokie uśmiechy, ogromna radość i wdzięczność stały się nieodłącznym elementem Igrzysk, które po raz czwarty zagościły w ofercie MOSiR.


Spotkanie w Ignacowie jest kontynuacją zeszłotygodniowych zmagań realizowanych podczas VIII Integracyjnych Igrzysk Sportowych. MOSiR serdecznie dziękuje za zaproszenie oraz liczy, iż podjęta cztery lata temu inicjatywa będzie realizowana przez następne lata.

MOSIR

Podróż do świata wspomnień 

5 października, w dniu spotkania z Małgorzatą Gutowską – Adamczyk, wspólnie wyruszyliśmy w sentymentalną podróż do Mińska Mazowieckiego sprzed lat, widzianego oczami małej dziewczynki.

Przenieśliśmy się do dawnego miejskiego krajobrazu i ludzi, których wspomnienie u wielu z nas wywołuje uśmiech na twarzy. Biblioteczna sala konferencyjna wypełniła się po brzegi publicznością. Słuchacze ze wzruszeniem chłonęli opowieści o czasach PRL-u, o smakach i przedmiotach z tamtych lat. Spotkanie promowało najnowszą książkę autorki pt. „Kalendarze”, której bohaterka ma zaledwie 6 lat i to właśnie z jej perspektywy czytelnik ma okazję poznawać Mińsk Mazowiecki z dawnych lat. Równoległym wątkiem jest opis przeżyć kobiety odczuwającej pustkę, po wyprowadzce synów z domu. Podczas spotkania autorka odczytała publiczności wybrane fragmenty książki, opisujące między innymi sklepy na ul. Warszawskiej, przypominając tym samym słuchaczom wygląd i klimat tych, znanych niemal wszystkim na sali, miejsc. Publiczność po zakończeniu części oficjalnej spotkania, jeszcze długo pozostawała we wnętrzu biblioteki, czekając w długiej kolejce na autograf, prowadząc szczere rozmowy i wspominając ze wzruszeniem miniony czas.

BYE BYE KIDSpeak! Podsumowanie projektu.

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Jakie jeszcze wrażenia zostały po pobycie wolontariuszy z projektu KIDSpeak w naszej szkole?

Co mówili uczniowie?

„Ale była fajna lekcja!” „Jak można zdobyć autograf od Kimberley, Poorii, czy Mahera?” „Kiedy znowu przyjadą?” A w czasie prezentacji zaśmiewali się do rozpuku (filmik o pandach), uczyli się jeść pałeczkami (chopsticks), wykonywać taniec irański i pisać po persku, czy kantońsku. Najlepiej jednak oceniali bezpośredni kontakt z naszymi gośćmi i możliwość spotkania ich na korytarzu szkolnym. Serdeczne ‘hello’ było słychać na każdej przerwie.

Co mówili Kimberly, Pooria i Maher (Ali) ?

„Było nam u Was tak dobrze, że chętnie byśmy tu wrócili.” „Polacy są świetnie wykształceni i mówią dobrze po angielsku.” „Czujemy dużą więź z naszymi rodzinami goszczącymi i jesteśmy wdzięczni za tak ciepłe przyjęcie.” Kimberley wspominała wycieczki rowerowe z Anią Wiśniewską z 5d, u której mieszkała i z którą podziwiała nasze łąki i lasy. Pooria, którego gościł Dorian Laskowski z 6d, zachwycał się polską gościnnością, a sam na pożegnanie przygotował swoim gospodarzom irańską potrawę. Maher, zwany również Alim mieszkał u Olka Rosłońca z 5b i dzięki swoim gospodarzom zwiedził nasze miasto i okolice. Na koniec deklarował, że kocha Polskę.

Co zyskaliśmy?

Wiemy dużo więcej o Hongkongu, Iranie i Egipcie.

Poznaliśmy różne akcenty i poćwiczyliśmy komunikowanie się w języku angielskim.

Jesteśmy bardziej otwarci na różnorodność kulturową i językową.

NAJWAŻNIEJSZE! – mamy troje nowych przyjaciół w różnych częściach świata, którzy będą mówić wspaniałe rzeczy o naszej „Piątce”, oraz mieście i kraju.

 

Projekt został przeprowadzony dzięki inicjatywie dyrektora szkoły pani Ewy Szczerby, wsparciu Rady Rodziców i gościnności trzech niezwykłych rodzin, za co bardzo wszyscy dziękujemy, a w szczególności nauczyciele języka angielskiego uczestniczący w tej akcji: Dorota Sadowska, Danuta Woźnica, Piotr Łopacki i Beata Polit (koordynator projektu).

autor: Beata Polit

Nasz EKOPOZYTYW Mazowsza

Impreza na orientację TRInO w naszym mieście

TRInO - Turystyczno-Rekreacyjne Imprezy na Orientację - to imprezy z mapą i/lub kompasem, których głównym celem jest turystyczne i rekreacyjne spędzanie czasu na poznawaniu w interesujący sposób różnych miejscowości.

 

TRInO dedykowana jest dla wszystkich turystów pieszych i rowerzystów, również do osób początkujących, które nie mają jeszcze doświadczenia w wędrówkach z mapą (i ewentualnie z kompasem).

 

Zasady uczestnictwa

Udział w imprezach na orientację, w tym również turystyczno-rekreacyjnych TRInO polega na przebyciu trasy pomiędzy zaznaczonymi na mapie punktami kontrolnymi (PK), którymi są różne obiekty stałe według dowolnie wybranej przez uczestnika (zespół) trasy.


Swoją obecność na właściwym punkcie kontrolnym uczestnik (zespół) potwierdza sam poprzez dokonanie odpowiedniego wpisu do karty startowej. Na trasach TRInO punktami kontrolnymi są konkretne obiekty stałe (charakterystyczne czy nietypowe), do których zostały ułożone szczegółowe pytania.


Potwierdzenie obecności przy punkcie (powierdzenie PK) odbywa się poprzez wpisanie odpowiedzi na zadane pytanie - wynikające z dokładnej obserwacji danego obiektu lub sąsiadującego z nim terenu. Istotne jest więc odnalezienie właściwego miejsca (PK).

 

Sposób postępowania

Uczestnik (zespół, np. rodzina, grupa szkolna) zainteresowany przebyciem trasy - pobiera i/lub drukuje materiały startowe (ew. zaznacza na własnej mapie) i w dowolnym czasie przechodzi trasę przez zaznaczone miejsca, dokonując potwierdzeń punktów kontrolnych poprzez wpisanie na kartę startową odpowiedzi na pytania zgodnie z ich opisem dołączonym do mapy.


Opis do mapy zawiera szczegółowe pytania, na które uczestnik/zespół musi odpowiedzieć poprzez obserwację danego obiektu i wpisać odpowiedź na kartę startową. Trasę można pokonywać w dowolnym kierunku i potwierdzać PK w dowolnej kolejności. Start i Meta zwykle są umowne (trasy można zaczynać i kończyć w dowolnym miejscu, a nawet pokonywać je w kilku turach).


Wypełnioną kartę startową (zawierającą odpowiedzi do punktów kontrolnych) uczestnik (zespół) dostarcza do organizatorów: przesyła na adres e-mail: poczta@trino.pttk.pl lub bezpośrednio na imprezie na orientację do organizatorów: członków MKInO PTTK lub Klubu InO STOWARZYSZE.

 

Potwierdzenie udziału

Uczestnik może otrzymać potwierdzenie udziału w TRInO, które może posłużyć do potwierdzenia odznak turystycznych: Odznaki Imprez na Orientację lub innych dyscyplin turystyki kwalifikowanej (np. krajoznawcze, itp.). Potwierdzenia (pieczątką i podpisem) może dokonać Przodownik lub Organizator InO na podstawie listy uczestników na dowolnej imprezie na orientację. Możliwe jest również uzyskanie pamiątkowej naklejki.
Jeżeli uczestnik wyraża zgodę – jego imię i nazwisko pojawi się na publikowanej liście osób (zakładka:Uczestnicy), które przebyły daną trasę (po wyrażeniu zgody na publikację danych osobowych lub np. nazwy zespołu).

 

Odznaka TRInO

Za przebycie odpowiedniej ilości tras TRInO w Warszawie i na Mazowszu możliwe jest zdobycie odznaki TRInO zgodnie z jej regulaminem. Odznaka jest dwustopniowa i można ją zdobyć za udział w trasach w Warszawie i Mazowszu.

 

Funkcjonowanie tras TRInO

Organizatorzy TRInO dokładają wszelkich starań, aby trasy były możliwie ciekawe i oprócz rekreacji na świeżym powietrzu miały duże walory edukacyjne i poznawcze. Z mapą TRInO można ciekawie zwiedzić/poznać różne miejsca historyczne lub przyrodnicze, które w inny sposób mogą być mniej interesujące lub trudno się o nich dowiedzieć oraz je znaleźć. W turystyczno-rekreacyjnych InO uczestniczyć może każdy: całe rodziny, nawet z zupełnie małymi dziećmi (także w wózkach), grupy znajomych czy zorganizowane grupy młodzieży szkolnej (np. zajęcia wychowania fizycznego czy innych zajęć lekcyjnych) i turystyczne.


Dodatkowo każda impreza TRInO, a można uczestniczyć w każdej edycji TRInO w każdej miejscowości, sprzyja również zdobywaniu odznak krajoznawczych i turystycznych PTTK, np.: piesza, InO, kolarska, krajoznawcza, regionalne i inne – zgodnie z odpowiednimi regulaminami PTTK.

 

Rozwój TRInO

Kontynuacja Projektu obejmuje realizację tras TRInO w kolejnych dzielnicach Warszawy i miejscowościach Mazowsza oraz w dalszej perspektywie czasowej również w miastach w Polsce.

 

http://www.trino.pttk.pl/80-trasy/132-mazowsze

 

Navigator - terenowa impreza na orientację

Światowy Dzień Mycia Rąk 2015

15 października o godzinie 8.00 na terenie szkoły Zespołu Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim odbędzie się prezentacja promująca Światowy Dzień Mycia rąk połączona z przekazaniem dziciom mydełek.

Mycie rąk jest najłatwiejszym sposobem na pozbycie się drobnoustrojów z rąk i zapobiega ich przenoszeniu. Każdy centymetr kwadratowy skóry człowieka może pomieścić tysiące, a nawet miliony drobnoustrojów.

W 2008 r Zgromadzenie ogólne ONZ ustanowiło 15 października międzynarodowym dniem mycia rąk. Akcja ma zachęcać wszystkich ludzi – a zwłaszcza dzieci – do regularnego korzystania z mydła i mycia rąk jako kluczowego elementu profilaktyki przeciw biegunce i infekcjom układu oddechowego.UNICEF przypomina, że każdego dnia 1,4 tys. dzieci poniżej piątego roku życia umiera na skutek chorób biegunkowych spowodowanych brakiem dostępu do czystej wody, urządzeń sanitarnych i nieprzestrzeganiem podstawowych zasad higieny.
            Z danych UNICEF wynika, że biegunka jest nadal drugą, najczęstszą przyczyną śmierci dzieci poniżej piątego roku życia. Każdego roku umiera z jej powodu 600 tys. dzieci. Ponad 1,7 mld dzieci dotkniętych tą chorobą boryka się z problemami zahamowania wzrostu (niska waga ciała w stosunku do wieku, opóźnienia w rozwoju).
            UNICEF przypomina, że jedną z najprostszych i najtańszych metod ograniczenia liczby zachorowań jest mycie rąk mydłem. Mycie rąk przed jedzeniem i po wizycie w toalecie skutecznie ogranicza rozprzestrzenianie się chorób biegunkowych. 

Dzień Edukacji Narodowej

Nocny bieg na orientację

https://www.facebook.com/ksactivumsports

 

Dzień Nauczyciela w Przedszkolu Miejskim nr 3

Dzień nauczyciela serca rozwesela! Takie motto towarzyszyło nam już od samego rana w czasie październikowego święta. W Dniu Nauczyciela dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 3 z najstarszych grup – gospodarzy, przygotowały niespodziankę dla wszystkich pracowników placówki. Na powitanie zaśpiewały piosenkę „Pani nasza do serduszka nas zaprasza”, następnie recytowały wierszyki i składały życzenia. Niezwykłego charakteru śpiewom nadawał wspaniały akompaniament, który dzieci wykonywały samodzielnie na instrumentach przyniesionych z domu. Były to m. in.: grzechotki, tamburyna, mandoliny, dzwonki.  Dzieci śpiewały swoim paniom „Jest pani drugą mamą wciąż przez nas uwielbianą…”, słowa, które wzruszają i w sercu nauczycieli przedszkola pozostają na zawsze. Ta wspaniała uroczystość przygotowana była przez dzieci z grupy „ Starszaki” oraz „Zuchy” pod kierunkiem nauczycielek p. Danuty Kalinowskiej i p. Krystyny Tyczyńskiej. Życzenia pracownikom złożyła także w zastępstwie Dyrektora p. Beata Demianiuk , a w imieniu rodziców przewodnicząca p. Anna Stelmaszek

Trójbój Rakietkowy MOSiR - relacja

W dniu 11 października 2015 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przeprowadził Trójbój Rakietkowy, który odbył się na obiekcie sportowym przy ul. Wyszyńskiego 56 w Mińsku Mazowieckim.

Zawody szczycą się wieloletnią tradycją. Imprezy odbywają się dwa razy w sezonie i są połączeniem rywalizacji w trzech konkurencjach rakietowych – badmintonie, tenisie stołowym i tenisie ziemnym. Po kwietniowym turnieju, w którym wystartowało ponad 30 zawodników organizatorzy zmienili system rozgrywek skracając nieco czas oczekiwania na pojedynki - co jednak zwiększyło intensywność rywalizacji. Do jesiennej edycji zawodów zgłosiło się 19 śmiałków, wśród których nie brakowało debiutantów. Po rozgrywkach w grupach utworzyła się stawka ośmiu zawodników, którzy zakwalifikowali się do fazy finałowej. Dalej turniej toczył się systemem pucharowym i uzyskano następujące rezultaty.

 

Piątek Wojciech – Popis Jacek  31-26

Sowa Tomasz – Duchna Mateusz  41-25

Królak Michał – Rowicki Mariusz  44-32

Budek Augustyn – Dziugieł Grzegorz  45-15

 

Półfinały:  Piątek – Sowa  41-34,   Królak – Budek  44-31

3 Miejsce: Budek – Sowa  35-32.

Finał:        Piątek – Królak    34-28,    

 

W finale spotkali się faworyci zawodów. Obaj świetnie czują się na korcie tenisowym, badminton to raczej domena Piątka zaś tenis stołowy – Królaka. Znalazło to potwierdzenie
w meczu finałowym, gdzie padły wyniki 15-4 w badmintonie dla Wojtka, w „ping-pongu” dla Michała. Zadecydował więc pojedynek tenisowy wygrany przez Piątka 15-9.

MOSiR

 

97. Rocznica Odzyskania Niepodległości

Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Badmintonie

Zwycięski PROBASKET

W inauguracyjnym meczu nowego sezonu nasi brązowi medaliści, chłopcy z rocznika 2002 udali się na mecz do drugiej drużyny mazowsza, ekipy z którą dwukrotnie w zeszłym roku przegraliśmy - MKS Piotrówka Radom. Wzmocnieni kilkoma świetnymi zawodnikami Pokazaliśmy, że w tym sezonie ciężko będzie nas pokonać i nie mówimy tu już tylko o skali woj. mazowieckiego.
 

Mecz w Radomiu zakończył się naszym zwycięstwem 93:62, choć przewaga jaką mogliśmy uzyskać powinna być ostatecznie sporo wyższa. Punkty dla ekipy PROBASKETU zdobywali:

Ahmed Kadir (kapitan) - 30 pkt,
Aleksy Białowąs - 23 pkt,
Jakub Siedlikowski - 8 pkt,
Jakub Prejzner - 7 pkt,
Kacper Skup - 6 pkt,
Jakub Ślązek - 6 pkt,
Mateusz Popowski - 4 pkt,
Artur Zabiega - 4 pkt,
Jakub Dźwigała - 3 pkt,
Oskar Ciupak - 2 pkt,
Damian Barciak - 0 pkt,
Adrian Martyniuk - 0 pkt.

Trenerzy: Łukasz Sawicki / Tomasz Wicik

Wyniki poszczególnych kwart: 11:23, 30:12, 27:16, 25:11
Wynik meczu: 93:62
 

Od razu, w pierwszym meczu sezonu pokazaliśmy, że w tych rozgrywkach jesteśmy naprawdę mocni, a zwycięstwo w takich rozmiarach z jedną z najlepszych drużyn młodzieżowych ostatnich lat w Polsce - Piotrówką Radom daje naprawdę duże powody do optymizmu. Ten sezon jest sezonem mistrzowskim, co znaczy, że najlepsi będą grali w centralnych mistrzostwach Polski. A my mamy duże apetyty... Go UKS PROBASKET! 

Fotorelacja na:

https://www.facebook.com/uksprobasketmmz?fref=ts
 

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

W dniu 14 października 2015r. Marcin Jakubowski Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki zaprosił na miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej do Zespołu Szkół Miejskich Nr 2 w Mińsku Mazowieckim. Uroczystość prowadzona była przez Dyrektora Muzeum Ziemi Mińskiej Pana Leszka Celeja i uświetniona występami  muzyków Miejskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Dyrektora Miejskiej Szkoły Artystycznej Pana Wenantego Macieja Domagały oraz piosenkami w wykonaniu Pani Stanisławy Noiszewskiej i Pana Tomasza Osicy. 

Występy uprzyjemniały ceremonię wręczania podziękowań, gratulacji i życzeń zasłużonym przedstawicielom mińskiej oświaty oraz współpracującym rodzicom, firmom i stowarzyszeniom. Wyróżnieni nauczyciele i dyrektorzy miejskich placówek oświatowych otrzymali nagrody Burmistrza Miasta. Wśród dyrektorów nagrody te otrzymali: Barbara Chylińska, Agnieszka Mazurek, Marzena Popławska, Grzegorz Wyszogrodzki i Mirosław Samociuk. W tym roku nagrodzeni nauczyciele to: Katarzyna Kałko, Agnieszka Radkowski, Aneta Andrzejewska, Agnieszka Roguska, Izabela Milewska, Jolanta Parol, Hanna Wielgołaska, Agnieszka Kaczmarczyk, Bernard Orłowski, Mirosława Dziugieł, Danuta Woźnica, Beata Kupiec, Justyna Kołodziejczyk, Paulina Rzewuska-Korycińska. 


Przemówienie Burmistrza Miasta wygłoszone podczas uroczystych obchodów Dnia Edukacj Narodowej w ZSM nr 2:

Szanowni Państwo,

obchodząc dziś Święto Edukacji Narodowej, sięgamy pamięcią do czasów stanisławowskich, do czasów reform oświeceniowych. Do powstałej wtedy Komisji Edukacji Narodowej, do bardzo pionierskich na skalę europejską zmian w polskim szkolnictwie. Dziś odwołanie do tamtego okresu nabiera nowego znaczenia. Jesteśmy również w trakcie wielkich zmian oświatowych w Polsce. We wrześniu tego roku przyjęliśmy po raz pierwszy, cały rocznik sześciolatków do pierwszych klas. Było to nie lada wyzwanie, dodając do wprowadzanej reformy istniejący wyż demograficzny, musieliśmy w tym roku sprostać organizacji pierwszych klas dla ponad 650 dzieci i to w klasach nie większych niż 25 osób. To jedynie dzięki Waszemu – drodzy nauczyciele i dyrektorzy – zaangażowaniu i determinacji egzamin ten zdaliśmy na szóstkę. Egzamin ten zdali celująco również rodzice, którzy z ufnością oddali pod Wasze skrzydła swoje pociechy i dziś nie kryją dumy z ich pierwszych szkolnych sukcesów.

Sześciolatki w szkołach, darmowe podręczniki, które wymagały od nauczycieli innego podejścia do programów nauczania, ewaluacja wyników, elektroniczny dziennik i internetowy nabór do szkół to tylko niektóre z nowości w organizacji miejskiej edukacji z jakimi musieliście Państwo sobie w ostatnim czasie poradzić.

Reformy mińskiej oświaty to również ogromny skok infrastrukturalny którego właśnie doświadczamy. Za nami bardzo poważne inwestycje w 100 letnim Koperniku czy zakrojone na wielką skalę remonty w trochę młodszej Dąbrówce. Budowa placów zabaw, boisk wielofunkcyjnych, wyposażanie sal dydaktycznych w najnowocześniejszy sprzęt. Dzisiaj jesteśmy w trakcie realizacji trzech ogromnych inwestycji które dopełnią obraz mińskiej oświaty jako jednej z nowocześniejszych w kraju i Europie. Jakie potrzeby zostaną do realizacji kiedy oddamy do użytku nową MSA, halę sportową w papieskim gimnazjum i wyczekiwane przez usportowioną młodzież boisko na Budowlanej?  Potrzeb zawsze będzie bardzo wiele , bo nic nigdy nie jest doskonałe. A jeżeli w coś warto inwestować to w oświatę, bo ta inwestycja zwraca się wielokrotnie.

Jaki jest stan mińskiej oświaty na tle innych w powiecie, metropolii, regionie? Zajrzyjmy do projektu Strategii Rozwoju Miasta do roku 2025, w której oferta oświatowa została zaliczona do mocnych stron naszego miasta. Przeczytamy w niej, że „poziom kształcenia prezentuje się korzystnie. Wyniki egzaminu gimnazjalnego w ostatnich latach są w Mińsku Mazowieckim wyższe we wszystkich modułach niż w powiecie oraz gminach podobnych.   Wyróżnikiem Mińska Mazowieckiego w zakresie edukacji jest Miejska Szkoła Artystyczna I stopnia. Funkcjonuje w mieście jako samodzielna jednostka od ponad 30 lat, a jej uczniowie osiągają co roku wiele sukcesów na konkursach zarówno wojewódzkich, jak i krajowych. Możliwość edukacji muzycznej w jednostkach o wielkości zbliżonej do Mińska Mazowieckiego jest rzadkością”.  Dlatego drodzy Państwo nie bez powodu inwestujemy właśnie w budowę tej szkoły, nie bez przyczyny budujemy też nowe hale czy boiska. Nasza młodzież osiąga przecież ogromne sukcesy, zdobyliśmym.in. wicemistrzostwo kraju w piłce nożnej. To nie jest do przecenienia.

Jak widać inaczej niż w czasach oświecenia kiedy reformy szkolnictwa były lekarstwem na zapaść państwowości polskiej dziś są one  motorem w doganianiu Europy. I choć niektóre z pomysłów na polską oświatę nie są pozbawione wad i bywają krytykowane,   to jednak jak pisał Ignacy Krasicki "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi"  Najważniejszy jest cel jaki mamy do osiągnięcia będąc latarnikami dla młodych pokoleń dryfujących na oceanie życia. Chcemy aby nasze społeczeństwo w przyszłości było świetnie wykształcone, wierne wartościom, w pełni tolerancyjne i przodujące w Europie.

Z Wami możemy to osiągnąć.

Moi drodzy, w tym szczególnym dla całej oświaty dniu pragnę gorąco podziękować Paniom Woźnym i całemu personelowi obsługi za to że nasze przedszkola i szkoły są czyste i zadbane. Każdy chciałby mieć taki porządek w domu jaki panuje w naszych placówkach. Dziękuję naszym kucharkom i intendentkom za to że nawet bez soli i smażenia osiągają kulinarne wyżyny. Dziękuję opiekunkom i przedszkolankom za tworzenie alternatywy dla smartfonów i tabletów, za wychowywanie naszych dzieci w świecie realnym ale też pełnym baśni, zabaw, gier zespołowych i nauki przez zabawę.  

Dziękuję wszystkim pracownikom administracji, specjalistom i księgowym za to że potrafią tak zagospodarować kwotę ponad 50 milionów złotych że na koniec roku nie zostaje ani złotówka.

Dziękuję wszystkim z ponad 500 nauczycieli, pedagogów którzy mając tylko jedną kartę w ręku, wygrywają lepszą przyszłość naszych uczniów ukierunkowując ich edukację, odkrywając talenty i wyposażając w gruntowną wiedzę ogólną.

Dziękuję dyrektorom szkół i przedszkoli, właścicielom placówek niepublicznych, miejskiemu zespołowi oświaty za bezpośrednią współpracę, która mam nadzieję układa si ę zawsze w relacjach partnerskich.

Dziękuję organizacjom pozarządowym i wszystkim ludziom wspierającym nasze dzieci i młodzież za bezinteresowne zaangażowanie i wypełnienie do końca wolnego czasu naszych pociech.

I najważniejsze.  Dziękuję rodzicom za zaufanie i współpracę i wyrozumiałość.

Wszystkim Państwu z okazji Święta Edukacji Narodowej życzę wielu kolejnych sukcesów i wszelkiej pomyślności. 

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki
/-/ Marcin Jakubowski

Kasa Urzędu będzie czynna od dnia 26 października 2015 r.

INFORMACJA

Zawiadamiam,  że z powodu przesunięcia terminu zakończenia remontu Sali Nr 1 w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki, Kasa Urzędu będzie czynna  od dnia 26 października 2015 r.

Wobec powyższego regulowanie zobowiązań - do dnia
23 października 2015 r. (włącznie)
- będzie możliwe jedynie za pośrednictwem rachunków bankowych:

 1. z tytułu podatków, opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i opłaty skarbowej – na indywidualne konta wskazane w otrzymanych decyzjach administracyjnych
  i zawiadomieniach o nadaniu nr konta lub na rachunek bankowy
  Nr 88 9226 0005 0024 4185 2000 0030,
 2. z tytułu pozostałych opłat należnych Miastu Mińsk Mazowiecki – na indywidualne konta lub na rachunek bankowy Nr 67 9226 0005 0024 4185 2000 0020.    

  

Mińsk Mazowiecki, 16.10.2015 r.                         

Kierownik Referatu Dochodów

                                                                                              Krystyna Kulma

Pierwszy start w nowym sezonie Taekwon-Do ITF

I Turniej Dzieci i Młodzików, Otwarte Mistrzostwa Warszawy Juniorów

w Taekwon-Do ITF, 10/10/2015 Warszawa

W sobotę, 10 października, Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO wziął udział w rozgrywanych w stolicy zawodach I Turnieju Dzieci i Młodzików, Otwartych Mistrzostwach Warszawy Juniorów w Taekwon-Do ITF.

Był to pierwszy start mińszczan w sezonie sportowym 2015/16.

W tradycyjnie silnie już obsadzonych warszawskich zawodach wystartowało ponad 180 zawodników z 7 klubów z Warszawy i Mazowsza.

Nasze miasto i powiat, pod opieką mistrza Jacka Łuniewskiego VII DAN oraz kierownika ekipy Piotra Kuźmicza, reprezentowało 42 zawodników i zawodniczek.

Mińscy reprezentanci po raz kolejny potwierdzili swoją klasę zdobywając tym razem 39 medali w swoich konkurencja wiekowych.

Wśród juniorów I miejsca zajęli: Julia Kawka, Michalina Mikulska, Mateusz Zgódka, Jakub Hamerski, II miejsca zdobyli: Marta Krajewska, Michalina Mikulska, Natalia Paska, Mateusz Radomski, Sewerian Widerski, III miejsca dla: Natalii Piórkowskiej, Marty Krajewskiej, Viviany Widerskiej,

Wśród najmłodszych I miejsca wywalczyli: Karolina Łuniewska, Łukasz Zgódka w rocznikach 2004 -2005 oraz Julia Gajowniczek, Marcel Mikulski, Mikołaj Gajewski i Cezary Jackowski w młodzikach. II miejsca zajęli: Aleksandra Kozłowska, Karolina Łuniewska, Patryk Matejak, Cezary Gąsior, Aleksander Wojda w rocznikach 2004-2005 oraz Kamila Gajowniczek, Lidia Tarnowska, Piotr Mudant, Konrad Biernacki i Jakub Kuźmicz w młodzikach. III miejsca: Maciej Pieńkowski i Natalia Owczarska w rocznikach 2006-2007, Helena Kędziora, Łukasz Jędrasik, Piotr Zabiegliński, Cezary Gąsior, Jakub Andrzejczak, Aleksandra Kozłowska w rocznikach 2004-2005 oraz Cezary Jackowski, Wiktoria Antolak i Oliwia Okrzej wśród młodzików.

Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO zajął I miejsce w klasyfikacji klubowej juniorów i młodzików oraz III miejsce w klasyfikacji generalnej dzieci.

Indywidualnie najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: Michalina Mikulska wśród juniorów i Karolina Łuniewska wśród dzieci.

Podsumowując zawody kierownik ekipy Piotr Kuźmicz powiedział: „Jesienne turnieje warszawskie to przede wszystkim okazja dla naszych najmłodszych klubowiczów do ich pierwszego występu we współzawodnictwie sportowym. Wyniki osiągnięte w Warszawie to kolejne potwierdzenie na ich harmonijny i stały rozwój. Z pięciorga naszych klubowych reprezentantów Polski, którzy pod koniec miesiąca wystąpią na Mistrzostwach Europy Juniorów, czworo wystąpiło w Warszawie. Potraktowali oni swój występ nieco lżej przed czekającym ich ciężkim zgrupowaniem w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale a następnie wyjazdem do Szkocji – pomimo to wszyscy stanęli na podium turnieju. W listopadzie koncentrujemy się na Międzynarodowych Zawodach Mazovia Masters Cup w Ciechanowie oraz kolejnym turnieju, także rozgrywanym w Warszawie. Potem wyjeżdżamy na krótkie klubowe zgrupowanie szkoleniowe na Mazury. Następnie starszych stopniem zawodników czeka jeszcze seminarium szkoleniowe na stopnie mistrzowskie DAN, które odbędzie się na początku grudnia w Lublinie, wraz z egzaminem na czarne pasy. Pierwsza połowa nowego roku to starty w zawodach Pucharu Polski i Grand Prix Polski, a także turnieje eliminacyjne do Mistrzostw Polski oraz kolejne seminarium i egzaminy na stopnie mistrzowskie DAN. Jak widać mamy napięty terminarz”.

Wszystkim reprezentantom Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO gratulujemy startu!

Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego

Przetarg na budowę A2 z Warszawy do Mińska ogłoszony

Goście z Portugalii

Projekt mobilności międzynarodowej w Zespole Szkół Zawodowych nr 2

im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim

W dniu 18.10.2015r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim odbyła się wizyta przygotowawcza projektów mobilności zawodowych w ramach programu Erasmus +. W spotkaniu uczestniczyli, goście z Portugalii z Międzykulturowego Stowarzyszenia przyjaciół mobilności (I.A.M.F.), reprezentowanego przez Prezesa Nuno Varajão Barbosa. Szkołę reprezentowali, nauczyciel koordynator projektu Joanna Wojtowicz, nauczyciele przedmiotów zawodowych Maciej Mazanka i Andrzej Wiśniewski oraz dyrektor Zespołu Tomasz Płochocki.  Stowarzyszenie z siedzibą w Barcelos Dystrykt Braga w północnej Portugalii, nad Oceanem Atlantyckim, specjalizuje się w programach europejskich staży zawodowych w ramach programu Erasmus +. Wizyta miała na celu ustalenie zakresu współpracy oraz organizacji staży, praktyk zawodowych w firmach i przedsiębiorstwach w Portugalii, dla uczniów oraz nauczycieli jak również organizacji kursów językowych, wizyt kulturalnych, warsztatów i wycieczek.

 Podczas spotkania wypracowane zostały obszary zawodowe, w których szkoła będzie realizowała projekty w ramach programu Erasmus +, będzie to elektronika i mechatronika, informatyka, multimedia, projektowanie graficzne i przemysłowe, mechanika, media, komunikacja, sport i rekreacja.

Wspólny cel  jakim jest rozwijanie międzykulturowej edukacji poprzez tworzenie, promowanie i wspieranie projektów edukacyjnych, społecznych, przedsiębiorczości, kulturalnych i rekreacyjnych, udostępniając wszystkie korzyści płynące z mobilności międzynarodowej, będzie wykorzystany w realizacji celów zawodowych dla uczniów i nauczycieli placówki.

                   

Mecz - MKS MAZOVIA - OSTROVIA Ostrów Mazowiecka

OŻAROWIANKA Ożarów Mazowiecki 2 : 0 (0:0) MAZOVIA Mińsk Mazowiecki

OŻAROWIANKA Ożarów Mazowiecki 2 : 0 (0:0) MAZOVIA Mińsk Mazowiecki

W sobotę 17 października 2015 roku wyjechaliśmy do Ożarowa na mecz z liderującą po 12 kolejkach IV ligi drużyną Ożarowianki. Spotkanie z zespołem, który nie przegrał jeszcze meczu u siebie, mało tego - stracił w tym sezonie tylko 4 bramki, wydawał się dla słabo spisującej się ostatnio Mazy jak podróż do paszczy lwa. Jednak mecz wcale nie był jednostronny, a bramki padły dopiero w ostatnim kwadransie. Długimi momentami to drużyna z Mińska nadawała ton grze. IV ligowy debiut w roli trenera zaliczył Robert Gójski.

Początek spotkania to wzajemne badanie się obydwu drużyn, widać że ekipa z Ożarowa podeszła do meczu z Mazovią z rezerwą i ostrożnie. Gra toczyła się głównie w środku boiska, w 16 minucie pierwsza żółta kartka dla Ożarowa. 6 minut później po faulu Grabka groźny wolny z okolicy 20 metra i dobra interwencja Budzikura. W odpowiedzi dobry rajd Smugi i faul w okolicy 20 metra od bramki Ożarowianki, Herman jednak trafia z rzutu wolnego w mur, wydawało się że była ręka obrońcy jednak gwizdek sędziego milczy. W 37 minucie groźny strzał Bondary po długim słupku, piłka mija bramkę. W końcówce 1 połowy naciskamy gospodarzy, którzy ograniczają się do gry z kontry. Na przerwę schodzimy z bezbramkowym remisem. Co działo się w szatni nie wiemy, ale druga połowa to mocne uderzenie Mazovii, która wyraźnie zaatakowała. Warto odnotować dość niecodzienną sytuację, od 46 minuty w drużynie Ożarowianki na boisku pojawiło się aż 3 rezerwowych zawodników. Drużyna gospodarzy początek 2 połowy zagrała jednak za podwójną gardą, odpowiadając kontratakami. W 48 minucie dobry strzał Słowika, piłka trafia w poprzeczkę bramki Ożarowa, sygnalizujemy że minęła linię w bramce jednak sędzia nie dopatruje się bramki. Minutę później aktywny Janusiewicz oddaje strzał który mija uspojenie słupka i bramki gospodarzy o centymetry. Kolejne trzy minuty później w odległości 25 metrów od bramki Ożarowa faul na Smudze, do piłki podchodzi Słowik, ale piłka grzęźnie w murze. 56 minuta faul na Krajewskim na wysokości 40 metra, Herman strzela ponad murem ale bramkarz broni. Dwie minuty później dobrą piłkę dostaje Bondara startujący z linii środkowej, zabiera się z piłką i wychodzi na sam na sam, powstrzymywany nieprzepisowo w okolicy 40 metra i żółta kartka dla zawodnika Ożarowa. W 65 minucie czwarta i ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Dwie minuty później pierwsza zmiana w Mazovii – Kowalczyk wchodzi za Słowika. W 70 minucie pierwsza żółta kartka dla Mińszczan, ukarany Grabek. Minutę później po dobrym indywidualnym rajdzie strzela na bramkę gospodarzy Smuga, jednak piłka ląduje obok prawego słupka bramki. W 75 minucie obrońca Ożarowa przyjmuje mocno uderzoną piłkę na nogę postawną i wydaje się że dochodzi do poważnej kontuzji, zostaje zniesiony na noszach. Gospodarze przeprowadzili już komplet zmian i grają w 10. Twardy obrońca gospodarzy po kilku minutach wraca na plac gry. 78 minuta… świetna akcja lewym skrzydłem do linii końcowej - wycofanie na 10 metr do niepilnowanego napastnika i gol dla Ożarowa. Dwie minuty później faul Sobótki i żółta kartka dla zawodnika Mazovii. W 82 minucie trener Gójski dokonuje zmiany – Grochowski za zmęczonego Mataka. Dwie minuty przed końcem regulaminowego końca gry pada druga bramka dla Ożarowa, przytomnie zachował się pomocnik gospodarzy i uderzył po lewym słupku celnie. W końcówce jeszcze żółta kartka dla Janusiewicza za "symulowanie faulu" oraz zmiana w doliczonym czasie za Sobótkę wchodzi Przyborowski. Wynik nie ulega zmianie.

Miły akcent podczas meczu - kibice Ożarowianki przeprowadzili na stadionie zbiórkę na rzecz kontuzjowanego bramkarza Mazy Pawła Matłacza. Zebrane pieniądze przekazali na ręce działaczy z Mińska Mazowieckiego.

Skład Mazovii w meczu z Ożarowianką: Budzikur - Sobótka (90' Przyborowski), Grabek, Guzek, Herman - Matak (80' Grochowski), Smuga, Krajewski, Janusiewicz - Słowik (67' Kowalczyk), Bondara.

Pomimo przegranej zdecydowanie lepszy mecz Mazovii niż tydzień temu, dziś widać było zaangażowanie i walkę, w końcówce zabrakło chyba trochę sił. Z trudnego terenu w Ożarowie wracamy bez punktów, ale z nadziejami na kolejne coraz lepsze występy. W najbliższą sobotę 24 października o godz. 15:00 gramy u siebie z Ostrovią - cały dochód ze sprzedaży biletów/cegiełek sprzedawanych podczas tego meczu przeznaczamy będzie na leczenie i rehabilitację naszego bramkarza - Pawła Matłacza.

Zapraszamy do kibicowania!

Foto można oglądać na: 

http://mksmazovia.pl/galeria,18102015-ozarow-mazovia,274610

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

W niedzielę 18 października 2015 r. swoje spotkanie rozegrała również druga drużyna Mazovii, która na boisku przy ul. Sportowej podejmowała Płomień Dębe Wielkie. Zawodnicy Alana Grabka pewnie wygrali aplikując rywalowi zza miedzy aż 8 bramek, tracąc jednocześnie dwie. W drużynie wystąpili: Szelągowski-Przyrborowski(Krzyżanowski)-Sawicki(Radomski)-Kozłowski-Kalinowski-Gręziak-Puciłowski-Kornet(Ciszkowski)-Kowalczyk-Grochowski-Popławski. Strzelcami bramek byli: 3x Grochowski, 2x Popławski, Kowalczyk, Kalinowski, Kornet. Mazovia II zajmuje obecnie 3 pozycję w Lidze Okręgowej, ze stratą jednego punktu do wicelidera oraz trzech punktów do lidera z Sokołowa Podlaskiego.

Artur Sikorski

 • GALERIA MECZU
  GALERIA MECZU

Informacja Burmistrza Miasta o przetargach

Zawiadamiam, że w dniu 9 października 2015 r. ustaliłem, a w dniu 12 października 2015 r. podałem do publicznej wiadomości wykaz obejmujący niezabudowane działki gruntu Nr Nr 8281, 8282, 8283, 8284, 8285, 8286, 8287, 8290, 8291, 8292 i 8293, położone w Mińsku Mazowieckim przy ul. Marii Grochowskiej,  stanowiące zgodnie z księgą wieczystą Nr SI1M/00039778/1 własność Miasta Mińsk Mazowiecki, przewidziane do sprzedaży w drodze przetargów ustnych nieograniczonych.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Mińsk Mazowiecki opisane wyżej działki gruntu położone są w terenie przeznaczonym pod usługi oświaty z dopuszczeniem usług nieuciążliwych służących funkcji podstawowej, tym usług  sportu  oraz  z  dopuszczeniem  zabudowy  mieszkaniowej  po  odstąpieniu od realizacji funkcji podstawowej.

Wspomniany wyżej wykaz wywieszono na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki przy ulicy Konstytucji 3 Maja 1 na okres od  12  października 2015 r. do  3 listopada 2015 r.

 

BURMISTRZ MIASTA
MINSK MAZOWIECKI

 

"Z mazowieckich piasków. Znani i nieznani...".

Od jedenastu lat druga połowa października przynosi ze sobą w działalności Towarzystwa Przyjaciół Mińska Mazowieckiego organizację sesji popularnonaukowej "Z mazowieckich piasków. Znani i nieznani...". W tym roku odbędzie się jedenasta edycja tego przedsięwzięcia. Przed zgromadzoną publicznością wystąpi pięcioro prelegentów przybyłych tym razem spoza granic powiatu mińskiego. Przedstawiane przez nich referaty będą natomiast dotyczyły tematyki przede wszystkim związanej z Mińskiem Mazowieckim. Popularnonaukowe przedsięwzięcie odbędzie się w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Mińsku Mazowieckim. Początek uczty historycznej nastąpi w czwartek, 23 października, o godzinie 16.30. Dziękujemy za pomoc w organizacji sesji Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim.

Program sesji:

16:30 – 16:35 Otwarcie sesji.

16:40 – 17:05 Ewa Hewelke (Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk),  Jerzy Duszyński 

                         spóźniony amant.

17:10 – 17:35 Jakub Rusakow (Uniwersytet Gdański), Zabawa w chowanego. Mińsk

                        Mazowiecki w prozie Jana Himilsbacha.

17.35 – 17.45 przerwa

17:45 – 18:10  Lechosław Herz, Mazowsze od serca.

18:15 – 18:40  Ewa Kołodziejska (Fundacja Ośrodka Karta), Archiwistyka społeczna –

                          ruch oddolnego dokumentowania historii.

18:45 – 19:10  Rafał Gawin (Dom Literatury w Łodzi, Kwartalnik Artystyczno –

                          Literackie ARTERIE), Nie tylko poezja i refleksja. Rzecz o twórczości

                          Tadeusza Chróścielewskiego.  

19:15 – 19:20 Podsumowanie i zakończenie sesji. 

 

Sesja popularnonaukowa jest współfinansowana ze środków przyznanych TPMM przez Miasto Mińsk Mazowiecki

 

Platynowa Placówka Oświatowa Roku z Mińska Mazowieckego

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim Placówką Oświatową Roku 2015.

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim otrzymał Platynowy Tytuł Placówka Roku 2015. Konkurs dotyczył nagrodzenie instytucji edukacyjnych, które oferują atrakcyjne programy dydaktyczne, realizowane w atmosferze przyjaznej i otwartej na potrzeby uczniów.

Nominacje przyznaje organizator konkursu na podstawie dostępnych wyników badań i rankingów rynkowych. Placówka została zweryfikowana przez niezależną kapitułę konkursu na podstawie oceny poziomu kształcenia i opieki, mierzalnych wyników absolwentów. Doświadczenie i kompetencje kadry dydaktycznej, prestiż placówki oraz dynamika jej rozwoju były dodatkowymi aspektami działalności, branymi pod uwagę w procesie certyfikacji. Atrakcyjna infrastruktura i wyposażenie placówki, sprzyjające nauce i opiece, oraz adekwatność oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy i oczekiwań rodziców pozwoliły na uzyskanie kolejnego prestiżowego i zaszczytnego tytułu. Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim w poprzednich latach 2012, 2013, 2014 był brązowym, srebrnym i złotym laureatem godła Placówka Roku.

Otrzymanie  Platynowego Tytułu  Placówka Roku 2015 zbiegło się z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. 

Nagroda Laur COP

Stowarzyszenie Rekonstrukcji historycznej 4 Pułku Piechoty Legionów w Kielcach wspólnie z Ośrodkiem Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w ramach propagowania dorobku miasta Kielce i historii regionu okresu II RP organizuje od trzech lat konkurs o "Laur COP". Konkurs jest skierowany do rekonstruktorów odtwarzających produkty Centralnego Okręgu Przemysłowego przeznaczone dla Wojska Polskiego II RP.


W czasie tegorocznej imprezy odbyła się prezentacja i nagrodzenie statuetką laureata poprzedniej edycji "Lauru COP 2014" - repliki tankietki TKS z kolekcji Biura Rekonstrukcyjno – Technologicznego Zabytkowej Inżynierii Pojazdowej - http://www.br-tzip.pl/ Tankietka była także prezentowana na pokazie dynamicznym.

 

Organizatorzy: Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 4 Pułku Piechoty Legionów w Kielcach dziękują bardzo Zbigniewowi Nowosielskiemu za zorganizowanie prezentacji i gratulują odniesionego sukcesu.

Biuro Rekontrukcyjno – Technologiczne Zabytkowej Inżynierii Pojazdowej

www.br-tzip.pl


Nasze strony na facebooku:

www.facebook.com/zbigniew.nowosielski.58

www.facebook.com/pages/Pojazdy-Zabytkowe/463376647170493?ref=hl

www.facebook.com/pages/Stajnia-Ptaki/426985734008022?fref=ts

 

Powiatowy Przegląd Patriotyczny

Gminne Centrum Kultury w Mrozach zaprasza dzieci i młodzież (wiek: szkoły podstawowe, gimnazja, licea) do udziału w kolejnej edycji Powiatowego Przeglądu Patriotycznego „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”.

W tym roku główną myślą przewodnią konkursu będzie 35. rocznica powstania „Solidarności”, do tego tematu będą też nawiązywały prace plastyczne. W kategoriach „Recytacja” i „Śpiew” szczególną uwagę poświęcimy twórczości  barda Solidarności - Jacka Kaczmarskiego. Za recytację jego wierszy oraz zaśpiewanie piosenek, których był autorem (tekstu i/lub muzyki) przewidziane będą nagrody specjalne.

Tradycyjnie również jury przyzna nagrodę za wykonanie piosenki z akompaniamentem (soliści lub zespoły) na żywo.

 

Konkurs odbędzie się w dniach 3-8 listopada 2015 r. (3 listopada - recytacja i śpiew, 4 listopada - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, 8 listopada - finał). 
 

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 27 października 2015 r.

 

Pobierz REGULAMIN PPP 2015

Pobierz KARTĘ ZGŁOSZEŃ PPP 2015

Relacja z ostatniego biegu w Jesiennym Grand Prix

W trzecią sobotę października odbył się czwarty bieg z cyklu 2. Jesienne Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Biegach Przełajowych. Był to jednocześnie ostatni bieg z drugiego cyklu Grand Prix, który stanowił podsumowanie dotychczasowym biegowym zmagań organizowanych przez mińskich pasjonatów biegania.

Przez dwa jesienne miesiące - wrzesień i październik – kompleks leśny należący do Nadleśnictwa Miński, położony na terenie leśnictwa Stankowizna, stanowił obiekt zmagań sporej rzeszy biegaczy, którzy w pocie czoła, z zapałem, zaangażowaniem oraz z uśmiechem na ustach walczyli o jak najkorzystniejszy bilans końcowy w Grand Prix. Przed startem do ostatniej edycji biegów sklasyfikowanych na liście startowej było 145 zawodników. Na linii mety do ostatnich, lekko deszczowych jesiennych zmagań stanęło przeszło 130 zawodników. W tym dniu nie było spekulacji oraz analiz matematycznych – wszyscy pragnęli pobiec jak najszybciej i najlepiej. Najszybszym w tych ostatnich zmaganiach okazał się reprezentant MKB Dreptak Zbigniew Lamparski, który ostatecznie uplasował się na drugiej pozycji w klasyfikacji końcowej. Wśród kobiet przysłowiową „kropkę nad i” postawiła Magdalena Pawlak (Biegacz Cegłów), zapewniając sobie niezaprzeczalny tryumf w klasyfikacji końcowej. Pozostali zawodnicy toczyli zacięty bój o jak najlepsze wyniki w klasyfikacji końcowej, a tym samym o najkorzystniejsze miejsca na „pudle” i atrakcyjne upominki.

Na zakończenie wrześniowo-październikowych przełajowych zmagań organizatorzy przygotowali dużo niespodzianek. Dreptaki zadbali o zadowolenie i zaspokojenie potrzeb jak największej grupy biegaczy. Tradycyjnie dla wszystkich uczestników biegów na mecie czekała woda oraz drożdżówka. W trakcie oczekiwania na wyniki końcowe oraz ceremonię zakończenia biegów przygotowano uczestnikom gorącą herbatę, kawę oraz pyszny żurek.
Podczas wręczenia nagród obecni byli przedstawiciele organizacji wspierających: Andrzej Ryszawa (Urząd Miasta w Mińsku Mazowieckim), Robert Milewski (Nadleśnictwo Mińsk), Seweryn Adamczyk (Gabinet Rehabilitacyjny Osteomedica) oraz Ewelina Kaska-Łobodowska (Studio Fitness Fit&Joy).

Zwycięzcami w klasyfikacji końcowej 2. Jesiennego Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Biegach Przełajowych w kategorii "Open kobiety" została Magdalena Pawlak (Biegacz Cegłów), drugie miejsce przypadło Karolinie Lewandowskiej, a trzecie miejsce reprezentantce MKB Dreptak Kasi Truszczyńskiej. Wśród panów od początku do końca prowadził Artur Jabłoński (Dream Run) i to jemu przypadło najwyższe miejsce na podium. Za nim uplasowali się Zbigniew Lamparski i Łukasz Lemanowicz. Obaj są wychowankami MKB Dreptak. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez sponsorów.

Wyniki końcowe w kategoriach wiekowych wyglądają następująco:

KOBIETY:

K-16 (1. Paulina Zatorska, 2. Klaudia Duszczyk, 3. Monika Słodownik)

K-20 (1. Izabela Lemanowicz, 2. Elwira Pachacz, 3. Agnieszka Nowosielska),

K-30 (1. Ewelina Kaska-Łobodowska, Katarzyna Nowicka, Kinga Kołodziejczyk),

K-40 (1. Agnieszka Chojecka, Ewa Koper, 3. Aldona Szewczyk),

K-50 (1. Bożena Tulej, 2. Małgorzata Pyszel),

MĘŻCZYŹNI:

M-16 (1. Aleksander Żywicki, 2. Piotr Miąsko, 3. Dawid Michalak),

M-20 (1. Piotr Sikorski, 2. Łukasz Danielak, 3. Tomasz Szczepaniak),

M-30 (1. Wojciech Chrapek, 2. Marek Czyżowski, 3. Mariusz Murawski),

M-40 (1. Krzysztof Piętka, 2. Michał Michalak, 3. Krzysztof Michalak),

M-50 (1. Dariusz Król, Zbigniew Koper, Janusz Wieczorek),

M-60 (1. Krzysztof Wycisłowski, 2. Czesław Czmoch, 3. Said Bouchiker).

Zwycięzcy kategorii wiekowych otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz upominki od sponsorów. Pozostali otrzymali dyplomy oraz upominki. Najstarszym zawodnikiem biegów został Jerzy Jarzębski, który otrzymał pamiątkowy puchar.

Na koniec odbyło się losowanie przeszło czterdziestu atrakcyjnych nagród rzeczowych wśród wszystkich uczestników biegów.

II Jesienne Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Biegach Przełajowych zostało dofinansowane ze środków pochodzących z budżetu miasta Mińsk Mazowiecki.

Podziękowania za pomoc oraz wsparcie należą się także dla:

1) Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim,

2) Nadleśnictwa Mińsk

3) Biura Rachunkowego Tania Rachunkowość

4) Archiwa Mazowieckie

5) Tworzenie Stron Internetowych – Boria – Joanna Węglińska

6) Studio Fitness Fit&Joy

7) Gabinet Rehabilitacyjny Osteomedica

8) Catering Dietetyczny – DietoStrefa

9) Grupa Medyczna OSP Ładzyń

10) Wolontariuszom z ZHP Mazowsze Mińsk Mazowiecki

Szczególne podziękowania należą się także członkom MKB Dreptak za pomoc w organizacji i przebiegu biegów.

Relacja filmowa

Część I: https://www.youtube.com/watch?v=65etnaA5gKw
Część II: https://www.youtube.com/watch?v=ayTqXEe9BQQ
Część III: https://www.youtube.com/watch?v=qsftQ8u9054

Międzykulturowy Uniwersytet Dziecięcy

Dzięki inspiracji ze strony dyrekcji Miejskiej Biblioteki Publicznej, entuzjazmowi Fundacji Rozwoju Międzykulturowego EBU oraz współpracy obu jednostek, w Mińsku Mazowieckim powstanie Uniwersytet Dziecięcy.

Inicjatywa skierowana jest do dzieci, proponując im ciekawą formę odkrywania świata, życia codziennego i nauki poprzez zabawę i bezpośredni kontakt z różnymi, trudnymi zagadnieniami. Projekt odpowiada na naturalną, dziecięcą ciekawość i pozwala małym studentom poznawać świat w interaktywny i doświadczalny sposób, dostosowany do ich rozwoju.

Celem Uniwersytetu Dziecięcego jest stymulowanie w dzieciach chęci do odkrywania otaczającego ich środowiska oraz własnych pasji i zainteresowań, a także wyposażenie ich w wiedzę praktyczną i umiejętność wykorzystywania teorii w życiu codziennym. Uniwersytet Dziecięcy kształtuje osobowość człowieka poszukującego, świadomego swojej sprawczości oraz aktywnie korzystającego ze swojego potencjału twórczego i intelektualnego. Mali studenci będą uczestniczyli w specjalnie przygotowanych wykładach i warsztatach, które staną się okazją do fascynujących podróży po świecie wiedzy i do intensywnego treningu umiejętności społecznych. Wykładowcami będą naukowcy, podróżnicy, odkrywcy oraz specjalni goście, którzy z zamiłowaniem podzielą się z dziećmi swoją pasją, oraz wyjaśnią zawiłe zagadki wiedzy w zabawny sposób.

Idea Uniwersytetu Dziecięcego sięga roku 2002, w którym na niemieckim Uniwersytecie w Tybindze odbył się pierwszy wykład dla dzieci inaugurujący „Kinder University”. Pomysł bardzo szybko zyskał uznanie w wielu państwach europejskich, gdzie otwierano kolejne dziecięce uniwersytety. Idea dotarła również do USA, Kolumbii i Meksyku. W 2005 roku projekt uniwersytetów dziecięcych został wyróżniony najwyższą nagrodą przyznawaną przez Komisję Europejską – „Nagrodą Kartezjusza”, za wybitne zasługi w popularyzacji wiedzy. W Polsce, pierwsze uniwersytety powstały w 2007 roku w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Łodzi.

Pierwszy Uniwersytet Dziecięcy w powiecie mińskim rozpocznie swoją działalność jako Międzykulturowy Uniwersytet Dziecięcy, na którym wykładowcami będą osoby z różnych krajów. Pierwszy kierunek jaki zostanie otworzony to Kulturoznawstwo z elementami Filologii Hiszpańskiej, Francuskiej i Włoskiej. W semestrze jesienno/zimowym zajęcia będą prowadzić zagraniczni goście Fundacji EBU. Na semestr wiosenno/letni zaplanowane są wykłady również z innych dziedzin nauki prowadzone przez wykładowców zaproszonych przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Fundację EBU.  

Metody pracy będą opierały się na edukacji pozaformalnej i zapewnią młodym studentom możliwość rozwoju kompetencji społecznych, umiejętności krytycznego myślenia oraz korzystania z wiedzy zintegrowanej. Zamiast zaliczeń, egzaminów i nudnych wykładów będzie dużo dobrej zabawy, wartościowych doświadzeń oraz praktycznego wykorzystywania umiejętności i wiedzy podczas warsztatów.

Prowadzimy nabór na semestr jesienno/zimowy w grupie wiekowej od 6 do 9 lat. W przypadku zainteresowania zajęciami ze strony starszych dzieci rektorat Uniwersytetu rozważy utworzenie starszej grupy wiekowej w późniejszym terminie. Wykłady będą odbywały się w soboty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w godzinach 11:00-14:00. Terminy wykładów w semestrze jesienno/zimowym: 14.11, 12.12, 9.01, 30.01.

mat. Fundacji EBU

 

Jesienna Gralnia

W ramach walki z jesienną nudą zapraszamy do wspólnej zabawy.
Już 24 października coś dla miłośników popularnej gry karcianej Magic: The Gathering. Nie zabraknie turniejów w formatach Standard i Modern, a także Kącika dla początkujących, którzy chcieliby postawić pierwsze kroki

Przewidujemy nagrody!

Z kolei w niedzielę, 25 października zapraszamy do skorzystania z naszego Games Roomu z planszówkami i karciankami. Będziecie mogli zagrać w takie gry jak Dixit, Bang, Gra o Tron, Megawojownicy, Potwory w Tokio, Przebiegłe Wielbłądy, Pędzące Żółwie i wiele, wiele innych. Ponadto w programie rpzewidziany jest także pokaz taktycznej gry figurkowej Star Wars: X-wing.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy: 
Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki "Mińska Gildia Fantastyki"

Partnerzy:
NaGranie Niemuzyczny Sklep Hobbystyczny
Centrum Nauki Języków Obcych
Ślubograf.pl

Partner medialny:
Tygodnik Mazowiecki "Nowy Dzwon" 

7. FESTIWAL PIOTRA SKRZYNECKIEGO 3-7 listopada

Drodzy Przyjaciele,

W życiu bywają powikłania,
w państwowym i w prywatnym,
lecz w gruncie rzeczy, proszę państwa,
ten świat jest taki ładny…

Przed nami kolejna edycja Festiwalu Piotra Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim. Po raz siódmy spotkamy się z piosenką, poezją, teatrem i kabaretem. W tym roku „gościem specjalnym” naszego festiwalu będzie Konstanty Ildefons Gałczyński i Jego zaczarowany świat. Bowiem to właśnie zielony Konstanty był założycielem, z Marianem Eile, Kabaretu Siedem Kotów – pierwszego powojennego kabaretu literackiego, który powstał w Krakowie. Niezwykły był to kabaret, niezwykłe programy przedstawiał. Występowali w nim m.in. Irena Kwiatkowska, dla której Gałczyński stworzył postać Hermenegildy Kociubińskiej, Tadeusz Olsza, Ludwik Sempoliński, Jerzy Waldorff oraz sam Poeta.
Odjedziemy zatem drodzy państwo Zaczarowaną Dorożką spod Kabaretu Siedem Kotów, przemierzymy bezkresy angelologiczno-zielonego świata autora Niobe, nie omijając też Dudka i Starszych Panów, po drodze dosiądzie się do nas absurdalnie duchowa siostra Gałczyńskiego Olga Lipińska wraz z przyjaciółmi, Kamila Klimczak i uczestnicy Przeglądu Piosenki,  i zataczając koło z Księżycem w Misce wrócimy na Rynek Główny do znanej nam i zaprzyjaźnionej z nami Piwnicy pod Baranami, która pozostając ostatnim literackim żywym kabaretem jest przy tym wspaniałą wysepką w morzu bestialstwa, szarzyzny, głupoty, łajdactwa, cynizmu, nietolerancji, przemocy. Na finał Festiwalu piwniczni artyści przygotują dla Państwa specjalny program oparty na wierszach, monologach i piosenkach Zielonego Konstantego. Bądźcie z Nami, a wszystko się ułoży jak w pudełeczku, ze zgody tylko korzyść, (…) wszystko się ułoży na sto dwa.

Piotr Siła

3 listopada

godz. 10.00 - WARSZTATY LITERACKIE DLA DZIECI Z FUNDACJĄ IRENY KWIATKOWSKIEJ FIK – wstęp wolny

godz. 19.00 - OLGA LIPIŃSKA I PRZYJACIELE – bilet 50 zł

MONIKA DRYL, KACPER KRUSZEWSKI, ROBERT ROZMUS, ANNA SROKA, HANNA ŚLESZYŃSKA, PAWEŁ WAWRZECKI, CZESŁAW MAJEWSKI, RYSZARD POZNAKOWSKI, ROBERT OBCOWSKI, ŁUKASZ BORKOWSKI

4 listopada

godz. 10.00 - KSIĘŻYC W MISCE SPEKTAKL DLA DZIECI – bilet 10 zł

Muzyka: Grzegorz Turnau
Scenariusz i reżyseria: Marta Honzatko
Ruch sceniczny: Paweł Zaufal, Kamil Wawrzuta
Scenografia: Grażyna Tereszkiewicz
Aranżacje: Artur Tekieli
Akompaniament: Zdzisław Smucerowicz

godz. 19.00 - RÓG KPIARSKIEJ I KOMINIARSKIEJ, CZYLI ZACZAROWANY ŚWIAT ZIELONEGO POETY –wernisaż

5 listopada

godz. 19.00 -  POWIEDZ MI, JAK MNIE KOCHASZ -SPEKTAKL wejściówki

BEATA KACPRZYK, DOMINIK RYBIAŁEK

kier.muz. Piotr Chociej

6 listopada

godz.10.00 - PRZEGLĄD PIOSENKI POETYCKIEJ IM. PIOTRA SKRZYNECKIEGO

jury: Teresa Drozda, Daniel Gałązka, Ewa Kornecka, Jan Poprawa, Robert Zapora

godz. 19.00 - KONCERT LAUREATÓW, RECITAL KAMILI KLIMCZAK RYSY NA ŻYCIORYSIE – wejściówki

7 listopada

godz. 19.00 - PIWNICA POD BARANAMI – bilet 50 zł

Parkingi w okolicach cmentarza

Schemat organizacji ruchu w dniach 30 października – 2 listopada 2015 roku w rejonie cmentarzy przy ul. Kościelnej w Mińsku Mazowieckim z uwzględnieniem miejsc postojowych – parkingów.

"Ekscentrycy" w miejskiej bibliotece

26 października, o godz. 18:30 w jazzowy klimat końca lat pięćdziesiątych przeniesie nas rozmowa z Włodzimierzem Kowalewskim – autorem książki „Excentrycy”. Kluczową rolę w powieści odgrywa muzyka, ożywiając jesienny, dość mroczny klimat i dodając kolorów sypiącym się pensjonatom opustoszałego Ciechocinka.

Bohaterowie na przekór szarej rzeczywistości, niczym rajskie ptaki, zakładają swingowy big band i uciekają w muzyczny świat. Książka Włodzimierza Kowalewskiego zekranizował Janusza Majewskiego. W rolach głównych wystąpili: Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz i Natalia Rybicka. W tym roku film zdobył nagrodę Srebrne Lwy na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Zapraszamy serdecznie na spotkanie.

Jednostka Strzelecka 1009 Mińsk Mazowiecki ogłasza NABÓR

Straszny Bieg 1

X Powiatowy Przegląd Piosenki Nauczycielskiej

WYBORY DO SEJMU I SENATU 2015 - wyniki SEJM

WYBORY DO SEJMU I SENATU 2015 - wyniki SENAT

Kwesta dla Żołnierzy Wyklętych

Społeczny Komitet "Dziękujemy za Wolność" zachęca do udziału w "Kweście na ekshumacje i identyfikację Żołnierzy Wyklętych". Kwesta odbędzie się na cmentarzach całej Polski w dniach 31.10-1.11.2015r.

(Mińsk Mazowiecki 31 października - 9 - 16:00, 1 listopada 8:00 - 18:00) Na terenie powiatu mińskiego będziemy w kwestować m.in. w Mińsku Mazowieckim, Hucie Mińskiej, Mrozach, Kałuszynie. W poprzednich edycjach udało nam się uzyskać aż 30 tys. złotych (1 marca 2014 - 5 tys, 1-2 listopad 17 tys. 1 marca 2015 - 8 tys)

Środki przeznaczono na prowadzone przez Fundację Niezłomni poszukiwania, ekshumacje, identyfikację genetyczną oraz organizację uroczystych pogrzebów Żołnierzy Wyklętych.

Zachęcamy do udziału w Kweście wszystkich tych, którzy chcą pomóc w intensywnie prowadzonych poszukiwaniach mogił Żołnierzy Wyklętych !

Więcej informacji na https://www.facebook.com/dziekujemyzawolnoscmmz

 

Komunikacja na trasie dworzec autobusowy – cmentarz 1 listopada

FESTIWAL PIOTRA SKRZYNECKIEGO - PLAKATY

Jesień w parku

„Polska jutra. Możemy być lepsi”

WYCIĄG Z OGŁOSZENIA O PRZETARGU USTNYM NIEOGRANICZONYM NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

1. Oznaczenie nieruchomości: niezabudowana działka gruntu nr ewidencyjny 871/6 o powierzchni 1034 m2, położona w Mińsku Mazowieckim przy ul. Parkowej, stanowiąca zgodnie z księgą wieczystą Nr SI1M/00048193/2, własność Miasta Mińsk Mazowiecki.

2. Przeznaczenie terenu, na którym położona jest zbywana nieruchomość zgodnie  z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta: teren intensywnego mieszkalnictwa jednorodzinnego z dopuszczeniem usług nieuciążliwych wbudowanych w budynki mieszkalne maksymalnie na 10% terenu.

3. Cena wywoławcza – 385.000,00 zł.

4. Termin i miejsce przetargu: 7 grudnia 2015 roku o godz. 11.00 w siedzibie Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki ul. Konstytucji 3 Maja 1.

5. Wysokość wadium: 40.000,00 zł (płatne w pieniądzu).

6. Informacje o miejscu wywieszenia i publikacji ogłoszenia o przetargu: ogłoszenie o przetargu wywieszono na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 1, opublikowano na stronie internetowej Urzędu Miasta i w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na terenie miasta w sposób zwyczajowo przyjęty.

7. Szczegółowe informacje dotyczące przetargu uzyskać można: w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki ( Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 1, pokój nr 207); telefonicznie: numery telefonów: 25 7595351 lub 25 7595323 - codziennie w godzinach urzędowania do 1 grudnia 2015 r. włącznie.  

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki

Rodzinny Mińsk - podziel się swoją opinią

Mińska Rada Dużej Rodziny zaprasza do wyrażenia opinii dotyczącej Programu "Rodzinny Mińsk". Zachęcamy do podzielenia się uwagami na temat dotychczasowych  prorodzinnych działań miasta związanych z Programem "Rodzinny Mińsk", jak i przyszłych działań uwzględniających potrzeby i oczekiwania beneficjentów Programu. Zapraszamy do kontaktu w formie elektronicznej rodzinny.minsk@umminskmaz.pl, jak i telefonicznej /25/ 759-53-33. 

Informacja Burmistrza Miasta

INFORMACJA

Stosownie do art.35 ust.1 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz. U. z 2015 r.,  poz.782 z późn.zm.) – niniejszym informuję, że w dniu 29 października 2015 r. ustaliłem, a w dniu 30 października 2015 r. podałem do publicznej wiadomości wykaz obejmujący niżej wymienione nieruchomości położone w Mińsku Mazowieckim, stanowiące własność Miasta Mińsk Mazowiecki, przeznaczone do oddania w dzierżawę w trybie bezprzetargowym na kolejny okres, na rzecz ich dotychczasowych dzierżawców:

 1. część działki gruntu Nr 4622/11 o powierzchni 2200 m2 przy ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego,
 2. działkę gruntu Nr 4029/2 o powierzchni 722 m2 oraz części działek gruntu
  Nr Nr 4622/11 i 1381 o powierzchni 1237 m2, położone przy ul. Zachodniej,
 3. stanowiska garażowe Nr Nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 15, 16, 18, 20, 21, 22, 24, 25, 26 i 27 oraz Nr Nr 12, 13, 14,17 i 23 ( części działki gruntu
  Nr 2520 o powierzchni  łącznej 520 m2 ) przy ul. Dąbrówki.

Powyższy wykaz wywieszono na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki przy ul. Konstytucji 3 Maja 1 na okres od dnia 30 października 2015 r. do 19 listopada 2015 r.

 

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki

XIV Społeczna Kwesta na Rzecz Ratowania Zabytkowych Nagrobków

XIV Społeczna Kwesta na Rzecz Ratowania Zabytkowych Nagrobków 31 października-1 listopada 2015 r.

Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego uprzejmie informuje, że dzięki Państwa ofiarności, wspólnie udało się nam zebrać na zeszłorocznej kweście sumę 13,111,79 zł.

Ta kwota oraz niewykorzystane środki finansowe z lat ubiegłych 7 945,60 zł,  zostały przeznaczone w bieżącym roku na odrestaurowanie zabytkowych nagrobków, znajdujących się na cmentarzu parafialnym w Mińsku Mazowieckim:

1. Żeliwny krzyż i tablica w piaskowym postumencie Felicyi z Orłowskich Rzymskiej - żony byłego naczelnika powiatu stanisławowskiego zmarłej w 1868 r.

2. Płyta nagrobna Jana Piorunkiewicza zmarłego w 1899 r.

3. Unikatowy, żeliwny krzyż z drugiej połowy XIX wieku w centralnym jego miejscu z motywem anioła zamiast figury Jezusa Chrystusa, poświęconym osobie nieznanej.

Do odnowienia, za zgodą księży proboszczów parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny dr Marka Sędka i Jerzego Mackiewicza, został również przekazany usytuowany w głównej alei nagrobek Leopolda Johna zmarłego w 1887 r. Powróci on na swoje miejsce na wiosnę przyszłego roku. Na jego renowację i konserwację zbieramy pieniądze na tegorocznej kweście. Wieloletnia współpraca Towarzystwa z mińską parafią NNMP doprowadziła ponadto do przekazania na rzecz organizacji pola grobowego rodziny Jungów. Po jego uporządkowaniu zostało tam przygotowane lapidarium, gdzie zostały przeniesione w/w obiekty. Serdeczne podziękowania składamy księdzu proboszczowi Jerzemu Mackiewiczowi oraz Panu Krzysztofowi Gałęzowskiemu za ufundowanie ceglanego postumentu pod zabytkowy żeliwny krzyż. Restauratorskie prace zostały przeprowadzone przez konserwatora Grzegorza Świerczyńskiego i jego współpracowników. Warto podkreślić, że pod jego kierunkiem zostało już odnowionych kilka nagrobków znajdujących się na cmentarzu w Mińsku Mazowieckim. Duży wkład pracy w uratowanie od zniszczenia mińskich świadectw przeszłości wniosła firma Zenona i Renaty Hawryluk "Usługi cmentarne". Podziękowania kierujemy również na ręce Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Budownictwa Lądowego „Mazowieckie Mosty” Sp. zo.o. w Mińsku Mazowieckim mgr inż. Jerzego Kalinowskiego dzięki któremu kilkanaście odrestaurowanych nagrobków otrzymało nowe i niezawodne fundamenty.

Począwszy od zorganizowania pierwszej kwesty przez TPMM, w roku 2001, wspólnie przyczyniliśmy się do uratowania od zniszczenia dwudziestu trzech nagrobków znajdujących się na cmentarzu parafialnym w Mińsku Mazowieckim. W związku z tym serdeczne podziękowania składamy wszystkim osobom dobrej woli, które podczas kwest przekazywały nam pieniądze  na ratowanie zabytkowych nagrobków, kwestarzom społecznie i aktywnie uczestniczącym w kwestach TPMM oraz wszystkim sponsorom wspierającym naszą inicjatywę.

Wszystkie osoby pragnące wesprzeć nasze przedsięwzięcie uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość przekazywania środków finansowych na konto TPMM. Pieniądze prosimy wpłacać na konto: 75 9226 0005 0000 1560 2000 0010 w tytule przelewu prosimy o umieszczenie dopisku "na ratowanie zabytkowych nagrobków". Jednocześnie zapraszamy do wsparcia naszej tegorocznej, czternastej w dziejach, Społecznej Kwesty Na Rzecz Ratowania Zabytkowych Nagrobków. Odbędzie się ona w sobotę 31 października i w niedzielę 1 listopada na cmentarzu parafialnym w Mińsku Mazowieckim w godzinach 8:00 – 16:00. Dziękujemy za każdy przekazany kwestarzom datek, który posłuży TPMM do uratowania od zniszczenia naszych zabytków.

(tpmm)

Uroczystości Związku Inwalidów Wojennych

Nasze medale na Mistrzostwach Europy w Taekwon-Do

W dniach 22 – 25 października w Motherwell w Szkocji odbyły się XXX Mistrzostwa Świata Europy Seniorów i XXI Mistrzostwa Europy Juniorów w Taekwon-Do ITF. W zawodach wzięło udział 520 zawodników z 23 krajów - w tym reprezentacja narodowa Polski.

Wyjazd naszych kadrowiczów na mistrzostwa poprzedziło Zgrupowanie Reprezentacji Polski Kobiet i Mężczyzn, które odbyło się w dniach 14 - 20 października w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Reprezentacja Polski potwierdziła swoją dominującą pozycję w Europie przywożąc z mistrzostw 52 medale - 21 złotych, 12 srebrnych i 19 brązowych.

Polacy zajęli 1. miejsce w generalnej klasyfikacji medalowej mistrzostw - wyprzedzając reprezentacje Norwegii i Włoch.

Wśród kadrowiczów reprezentujących nasz kraj na mistrzostwach znalazło się pięcioro mińszczan, zawodników Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO: Karol Łuniewski II DAN, Mateusz Zgódka I DAN, Michalina Mikulska I DAN, Natalia Piórkowska I DAN i Marta Krajewska I DAN.

Mińszczanie spisali się znakomicie zdobywając 7 medali Mistrzostw Europy.

Karol Łuniewski wraz z kolegami z drużyny zdobył Mistrzostwo Europy w kategorii juniorów w konkurencjach układów formalnych oraz testów siły, a także srebrny medal w konkurencji technik specjalnych i brązowy medal w konkurencji walk.

W drodze po drużynowe złoto w konkurencji układów formalnych Karol wraz z kolegami pokonali po kolei drużyny Włoch i Norwegii, a w konkurencji testów siły wyprzedzili bezpośrednio reprezentacje Rumunii, Finlandii.

Natalia Piórkowska wraz z koleżankami z drużyny zdobyła Mistrzostwo Europy juniorów w walkach pokonując drużyny Włoch i Irlandii a w finale Norwegii.

Indywidualnie Karol Łuniewski zdobył brązowy medal w walkach juniorów w kategorii do 75kg.

Michalina Mikulska i Natalia Piórkowska wywalczyły natomiast brązowy medal w konkurencji walk tradycyjnych. 

Drużyny juniorów reprezentacji Polski, w której wystąpił Karol i Natalia, zostały najlepszymi drużynami Mistrzostw Europy 2015 w swojej kategorii wiekowej.

Igor Koczyrkiewicz (MKS TKD Mińsk Maz): Niezmiernie cieszymy się z osiągnięć mińszczan na mistrzostwach. Dzięki codziennym relacjom „na żywo”, które prowadził Polski Związek Taekwon-Do, mogliśmy przez cały czas śledzić zawody. Spodziewaliśmy się medali w konkurencjach drużynowych juniorów, gdzie Karol wywalczył sobie bardzo mocną pozycję i dla którego była to kolejna wielka impreza. Byliśmy natomiast ciekawi występu pozostałych naszych klubowiczów dla których to był debiut w kadrze. Bardzo dużą niespodziankę sprawiły Michalina i Natalia zdobywając brąz w konkurencji walk tradycyjnych oraz sama Natalia sięgając jako debiutantka po drużynowe złoto w walkach juniorek. Pomimo tego, że nasi pozostali klubowicze Mateusz i Marta nie zdobyli medali było to dla nich duże doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości. Chciałbym też w imieniu klubu podziękować Urzędowi Miasta Mińsk Mazowiecki oraz mińskiemu Urzędowi Gminy za wsparcie finansowe jakiego udzieliły naszym kadrowiczom aby mogli wziąć udział zarówno w zgrupowaniu reprezentacji jaki i w samych mistrzostwach.

Gratulujemy naszym zawodnikom występu na Mistrzostwach Europy i życzymy kolejnych powołań do reprezentacji!

Igor Koczyrkiewicz

Grand Prix w Tenisie Stołowym w sezonie 2015/2016

List intencyjny z Graham Packaging

Podpisanie Listu intencyjnego w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim z GRAHAM PACKAGING POLAND

Dzień 29 października 2015r. dla Powiatu Mińskiego oraz dla Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy był dniem szczególnym dla rozwoju kształcenia przyszłej kadry zawodowej, stanowiącej o sile gospodarki  regionalnej oraz krajowej.

W tym dniu w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim nastąpiło podpisanie Listu intencyjnego pomiędzy Powiatem Mińskim reprezentowanym przez Starostę Mińskiego p Antoniego Jana Tarczyńskiego, Wicestarostę Powiatu Mińskiego p Krzysztofa Płochockiego i firmą GRAHAM PACKAGING POLAND reprezentowaną przez dyrektora p Marka Węgłowskiego  oraz Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim reprezentowanym przez dyrektora p Tomasza Płochockiego.

Spotkanie odbyło się przy udziale uczniów, nauczycieli, przedstawicieli firmy GRAHAM oraz Wydziału Oświaty i Promocji Powiatu Mińskiego reprezentowanego przez Naczelnika p. Emilę Piotrkowicz.

W trakcie uroczystości miały miejsce wystąpienia p Marka Węgłowkiego dyrektora GRAHAM PACKAGING POLAND, który podkreślił wagę podjętej współpracy i możliwości rozwoju firmy dzięki organizowaniu wspólnych procesów edukacji zawodowej. Starosta Miński p. Antoni Jan Tarczyński zwrócił szczególną uwagę na rolę zakładów pracy w budowaniu i rozwijaniu potencjału uczniów Zespołu, a tym samym rozwoju lokalnego i regionalnego rynku pracy. Wicestarosta p. Krzysztof Płochocki przedstawił komplementarność wiedzy uczniów zdobytej w szkole z wiedzą uzyskaną w rzeczywistych warunkach przedsiębiorstwa, posiadającego najnowocześniejszą technologię projektową i produkcyjną.  

Celem porozumienia jest pogłębienie współpracy pomiędzy zakładem pracy a szkołą w celu podniesienia poziomu wiedzy technicznej i kluczowych kompetencji absolwentów szkoły, a także lepszego ich przygotowania do wymagań współczesnego rynku pracy. Współpraca obejmować będzie działania ukierunkowane na wzmocnienie atrakcyjności i jakości kształcenia oraz szkolenia zawodowego, rozwijanie systemów uczenia się poprzez praktyczną naukę zawodu oraz lepsze przygotowanie uczniów do świadomego planowania ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Współpraca zakłada, stworzenie warunków do odbywania staży, praktyk i zajęć praktycznych przez uczniów Szkoły, skorzystania z organizowanych wycieczek zawodowych, współorganizowanie konkursów propagujących wiedzę techniczną, partycypowanie zakładu pracy w unowocześnianiu bazy dydaktycznej szkoły poprzez przekazywanie sprzętu i urządzeń mogących stanowić pomoce dydaktyczne, realizację wspólnych projektów zawodowych,  realizację programów nauczania i wspólnych zajęć dydaktycznych, stypendia fundowane dla najlepszych uczniów.

Graham Packaging Polska,  jest oddziałem amerykańskiego koncernu Graham Packaging Company, wiodącego producenta i dostawcy opakowań z tworzyw sztucznych. Siedziba główna Graham Packaging Company znajduje się w York w stanie Pensylwania. Zakres działalności obejmuje: projektowanie maszyn do produkcji opakowań metodą rozdmuchu, projektowanie i wykonawstwo form rozdmuchowych oraz wtryskowych, produkcję części i gotowych podzespołów maszyn wg dokumentacji własnej lub zleceniodawcy, automatykę przemysłową na bazie sterowników Beckhoff, Moeller i Mitsubishi, remonty maszyn, podzespołów i urządzeń przemysłowych, usługi technologiczne, m. in.: spawanie laserowe, obróbkę CNC i konwencjonalną.

 

Informacja Burmistrza Miasta

Informuję, iż w dniu 29 października 2015 r. ustaliłem, a w dniu 30 października 2015 r. podałem do publicznej wiadomości wykaz obejmujący nieruchomość lokalową położoną w Mińsku Mazowieckim przy ul. Błonie 16 (lokal 4) przeznaczoną do sprzedaży w drodze bezprzetargowej na rzecz dotychczasowej najemczyni lokalu.

Powyższy wykaz wywieszono na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki przy ul. Konstytucji 3 Maja 1 na okres od dnia 30 października 2015r. do dnia 19 listopada 2015 r.

/-/ Burmistrz Miasta

Kalendarium

«lipiec 2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123dzień: 45
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Reklama

 • Dyżury aptek
 • Wirtualny spacer
 • INWESTYCJE
 • baner reklamowy
 • MIM
 • FUNDUSZE ZEWNĘTRZNE
 • MIASTA PARTNERSKIE
 • OFERTY PRACY
 • GALERIA
 • CERTYFIKATY
 • ANKIETY
 • PLAN MIASTA
 • Punkty teleadresowe
 • E_PUŁAP
 • Karta Dużej Rodziny
 • Rodzinny Mińsk
 • Żołnierze Wyklęci

Rotator zdjęć

 • MKS MAZOVIA
  MKS MAZOVIA
 • Gmina Mińsk Mazowiecki

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 40904