Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 3 lipca 2020

Imieniny:

Anatoli, Jacka, Tomasza

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

 • Europa dla Obywateli
 • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Przystanek Alaska - Biblioteka Podróży z Kamilem Bodziony

Zapraszamy do wysłuchania opowieści Kamila Bodziony o swojej autostopowej podróży przez Stany Zjednoczone i Kanadę. Ponad 22 000 km podróży przez prerie, góry, rozległe lasy i lodowce. Spotkamy dzikie zwierzęta, poznamy amerykańskie zwyczaje od kuchni, olbrzymie amerykańskie metropolie i opustoszałe miasta duchy. 

W swojej podróży Kamil zabierze nas na daleką północ – Alaskę, gdzie przekonamy się, dlaczego każdy mieszkaniec ma przy sobie broń, poznamy bezkres tej dziewiczej krainy i zobaczymy miejsca, które już niebawem mogą nie istnieć.

MBP

Kolejne szachowe spotkanie w Przedszkolu Funny Kids

W dniu 23.12.2016 roku w Przedszkolu Niepublicznym Funny Kids w Mińsku Mazowieckim odbył się Turniej Świąteczny Szkółki Szachowej Funny Kids. Został on rozegrany na dystansie 5 rund, tempem 10 minut do namysłu dla każdego zawodnika. W turnieju wzięły udział dzieci uczęszczające do Weekendowej Szkółki Szachowej oraz przedszkolaki biorące udział w zajęciach szachowych w przedszkolu „Funny Kids”. W sumie w szranki turniejowe stanęło 12 młodych szachistów.

Zwycięzcą turnieju z kompletem punktów został Artur Zarzycki przed Alanem Branickim i Filipem Gerszańskim, a pozostałe miejsca zajęli: Antoni Rokicki, Bruno Wójcicki, Ivan Novyk, Julian Pisarczyk, Mikołaj Godlewski, Oskar Mańko i Mikołaj Rokicki.

W klasyfikacji dziewcząt zwyciężyła Nikola Zwierz przed Agatą Łyczkowską.

Sędziami turnieju byli Jakub i Artur Suliborscy.

Po skończonym turnieju wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez panią Małgorzatę Aniszewską-Wolińską – dyrektora przedszkola „Funny Kids”.

SŁAWEK UNIATOWSKI w repertuarze Franka Sinatry

SŁAWEK UNIATOWSKI
W REPERTUARZE FRANKA SINATRY

Zapraszamy na koncert inaugurujący cykl "KIERUNEK USA".
MDK, 15 stycznia 2017 r. godz. 19.00.
bilet 30 zł

Warsztaty Genealogiczne "SKĄD NASZ RÓD"

Spotkanie prowadzi dr Andrzej Nowik.

Gdzie szukać źródeł genealogicznych, jak czytać księgi metrykalne i hipoteczne, jak poznać dzieje swojej nieruchomości?.

Warsztaty genealogiczne wspierają uczestników w poznawaniu historii własnej rodziny i pomagają w korzystaniu z zasobów różnych archiwów, a przede wszystkim z opublikowanych w internecie metryk.

W internecie są już dostępne metryki z parafii Mińsk Mazowiecki, Cegłów, Długa Kościelna, Jakubów, Jeruzal, Kałuszyn, Kiczki, Kuflew, Latowicz, Okuniew, Pustelnik, Siennica, Stanisławów i Wiśniew !

Miejski Dom Kultury, 12 i 26 stycznia 2017 r.
godz. 18:30, bilet 5 zł do nabycia na miejscu

"Ranczo. Kulisy serialu wszech czasów"

Czy rzeczywiście w Święta obejrzeliśmy ostatni odcinek "Rancza"? Jak toczyło się życie na planie serialu? Czego nie zobaczyliśmy na szklanym lub komputerowym ekranie? Na te i na mnóstwo innych pytań  odpowiedzą zapewne Ela Piotrowska i Marta Lipecka,  autorki książki "Ranczo. Kulisy serialu wszech czasów" oraz sam maestro Wojciech Adamczyk na spotkaniu  w piątek,  13 stycznia, o godz. 18.30, Miejska Biblioteka Publiczna.

Dofinansowanie do wymiany kotłów. UWAGA ZMIANA TERMINU SKŁADANIA ZGŁOSZEŃ!

INFORMUJEMY, IŻ W ZWIĄZKU Z DECYZJĄ ZARZĄDU WFOŚiGW O ZAMKNIĘCIU NABORU WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE Z POWODU WYCZERPANIA ALOKACJI W DNIU 10.02.2017 ROKU,TERMIN SKŁADANIA ZGŁOSZEŃ O DOFINANSOWANIE WYMIANY KOTŁÓW UPŁYWA Z DNIEM 3 LUTEGO 2017 ROKU.

Dotacja  do  75  % kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 5 000,00 zł dla ostatecznego odbiorcy korzyści tj. bezpośrednio korzystającego z udzielonego dofinansowania.

Do   kosztu   kwalifikowanego   zadania   zaliczamy koszt kotła (z elementami   dodatkowymi tj. zasobnikiem c.w.u., podajnikiem), koszt czujnika tlenku węgla (czadu). Podatek VAT  uznawany  jest  za  koszt  kwalifikowany  w  sytuacji,  gdy  stanowi  on  koszt ponoszony  na  realizację  zadania,  a  beneficjent  nie  ma  możliwości  jego  odliczenia  lub odzyskania na mocy odrębnych przepisów.

Koszty niekwalifikowane stanowią koszty niewymienione powyżej, w szczególności:

 1. koszty  przygotowania  dokumentacji  technicznej  stanowiącej  element  realizacji inwestycji;
 2. źródła ciepła;
 3. zakup  i montaż nowej instalacji technologicznej kotłowni wraz z niezbędną aparaturą kontrolno-pomiarową,  instalacją  elektryczną  w  obrębie  kotłowni  oraz  zbiornikami na paliwo;
 4. wkład kominowy;
 5. roboty instalacyjne wewnątrz obiektów – modernizacja instalacji c.o. i c.w.u.;
 6. koszt przyłącza do sieci;
 7. rozruch technologiczny instalacji i urządzeń;
 8. koszt nadzoru nad realizacją inwestycji.

Fundusz zastrzega sobie prawo do weryfikacji przedstawianych ofert i umów z wykonawcami pod kątem  ich  zgodności  z  ofertami  rynkowymi. W  przypadku  rażąco  wysokich  kosztów kwalifikowanych, kwota przyznawanego dofinansowania może ulec zmniejszeniu.

O dofinansowanie mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego, dlatego Miasto Mińsk Mazowiecki planuje złożyć wniosek, którym objęci zostaną wszyscy mieszkańcy miasta, którzy złożą wypełnione zgłoszenie oraz prawomocną decyzję o pozwoleniu na budowę do dnia 3 lutego 2017 r.

Wypełnione i podpisane zgłoszenie należy złożyć w Wydziale Rozwoju Gospodarczego Miasta Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki, I piętro p. 105 w godzinach pracy Urzędu.

Wydział Rozwoju Miasta

Kino w Klubie CSŻW

Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie z cyklu "Kino w Klubie". Tym razem spotykamy się 29.01.2017 r. Rozpoczynamy o 13:00 filmem dla dzieci, następnie o 16:00 film fabularny.
Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy serdecznie:)

Bal Karnawałowy dla dzieci w Klubie CSŻW

Klub Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim serdecznie zaprasza na Bal Karnawałowy dla dzieci, który odbędzie się 22.01.2017 r. o godz. 16:00.

Zapraszamy serdecznie:)
Wstęp bezpłatny.

Kuchenne rewolucje w papieskim gimnazjum

Nowy Rok w Gimnazjum Miejskim nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim rozpoczął się… bardzo smacznie. Po remoncie trwającym od wakacji oddana została do użytku szkolna kuchnia. Uczniowie i pracownicy szkoły przy Budowlanej będą mogli cieszyć się posiłkami przygotowywanymi na miejscu przy użyciu bardzo nowoczesnego sprzętu.

– Remont kuchni kończy duże inwestycje w Gimnazjum Miejskim nr 2. W ubiegłym roku oddaliśmy do użytku nowoczesną halę sportowo-widowiskową, teraz – kuchnię – mówił burmistrz miasta, Marcin Jakubowski podczas oficjalnego otwarcia szkolnej kuchni 3 stycznia. Dodawał, że koszt remontu wyniósł ponad 700 tys. zł i że są to z pewnością dobrze wydane pieniądze.

Wysoką jakość zakupionego sprzętu podkreślał także Bogusław Lejman, prezes firmy LUX, która wykonała remont.

Dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki dziękował burmistrzowi Marcinowi Jakubowskiemu, wiceburmistrzowi Krzysztofowi Michalikowi, pracownikom wydziału inwestycji na czele z Agnieszką Siporską oraz radnym, których reprezentowali: Kazimierz Markowski, Waldemar Mirecki i Robert Ślusarczyk za pomoc w realizacji kuchennych rewolucji.

– Serdecznie dziękujemy także pani kierownik Marzenie Kopeć z mińskiego Sanepidu za bezcenne rady i współpracę – dodawał dyrektor Wyszogrodzki.

Zanim uroczyście przecięto wstęgę, by symbolicznie otworzyć wyremontowaną kuchnię, najpierw obiekt, a także pracownice kuchni i wszystkich korzystających ze szkolnego żywienia poświęcił i pobłogosławił proboszcz parafii NNMP, ksiądz Jerzy Mackiewicz.

Owocową, pachnącą pomarańczami i cynamonem wstęgę przecinali: burmistrz Jakubowski, dyrektor Wyszogrodzki, prezes Lejman, a także przewodnicząca rady rodziców – Agnieszka Duszczyk oraz przewodniczący samorządu szkolnego – Paweł Rogalski.

Goście jako pierwsi mieli okazję spróbować dań przygotowanych w wyremontowanej kuchni. Rosół z kołdunami, pieczone mięso i domowa szarlotka, które wyszły spod pracowitych rąk kucharek – pani Stanisławy, pani Justyny i pani Agnieszki, smakowały wybornie.

Do tej pory uczniowie i pracownicy gimnazjum przy Budowlanej korzystali z dań cateringowych, przygotowywanych poza szkołą. Od jutra będą zajadać się obiadami gotowanymi w szkolnej kuchni. Dwudaniowy obiad z kompotem to dla ucznia koszt 3,50zł. Już grubo ponad 200 osób zadeklarowało chęć korzystania ze szkolnego żywienia, a będzie ich z pewnością przybywać.

Izabela Saganowska

W kokpicie MiGa-29 z kapitanem Adrianem Rojkiem

Otwarcie przebudowanej kuchni w GM nr 2 - relacja video

Bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych

"Nowe druki ofert, umów i sprawozdań w zakresie zlecania zadań publicznych organizacjom pozarządowym" bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych.

9 stycznia (poniedziałek), godz.17.00

Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim

ul. Kościuszki 3, sala konferencyjna (pok.101)

Ogłoszenie o konsultacjach

Otwarte Mistrzostwa Polski Sztuk Walk

XXIII Sesja Rady Miasta Mińsk Mazowiecki - relacja video

Profesjonalne Kino Objazdowe Outdoor Cinema

Zaproszenie dla organizacji pozarządowych na bezpłatne szkolenie

Kondolencje

Sezon kolarski 2016 przechodzi do historii

Sezon kolarski 2016 przechodzi do historii, ale pierwsze zimowe, mroźne dni nowego roku skłaniają do podsumowań, refleksji i wyciągania wniosków.

To był fantastyczny czas, który zapamiętają zarówno sami zawodnicy, jak i kibice Klubu Kolarskiego V-MAX z Mińska Mazowieckiego. Wyniki sportowe osiągane przez najmłodszych zawodników i tych starszych - bardziej utytułowanych, mówią wszystko.

Młodziutki Mateusz Szczepański stanął na III miejscu klasyfikacji generalnej maratonów "Mazovia MTB", a Konrad Kąca został zwycięzcą I Powiatowych Mistrzostw Szkół Podstawowych w Kolarstwie Szosowym. Wśród nieco starszych zawodników mińskiego V-MAX’u, którzy są już posiadaczami licencji kolarskich, prym wiodła Zuzia Sierhej (kat.Młodziczka), która został Mistrzynią Mazowsza w Kolarstwie Szosowym oraz wygrała w rocznym challenge’u Mazowiecko-Warszawskiego Związku Kolarskiego, zaś w klasyfikacji wyścigów na torze zajęła świetne III miejsce. Równie dobry sezon zaliczył Jakub Soszka (kat.Junior Młodszy), który w challenge’u MWZKOL 2016 uzyskał identyczne wyniki, a w Szosowych Mistrzostwach Mazowsza zajął II miejsce.

Wśród pełnoletnich zawodników V-MAX’u ostatni rok to absolutna dominacja Mateusza Mikulskiego. W najsilniejszej kategorii wiekowej (17-29 lat) popularny "Mati" sięgnął po zasłużone zwycięstwo w klasyfikacji generalnej ogólnopolskiego cyklu wyścigów szosowych "Super Prestige". Niezwykle cieszy fakt, że w tej rywalizacji II miejsce przypadło 18-letniemu Maksymilianowi Błońskiemu.

Suma tych wszystkich sukcesów i styl, w jakim je osiągnięto, powodują, że w ekipie trenera Jacka Tomkiewicza zapanował uzasadniony optymizm. Cały zespół zyskał silną motywację do dalszej pracy na sezon 2017. W ruch poszły już trenażery i rolki treningowe... W siłowniach "przerzucanych jest" mnóstwo kilogramów żeliwa, a w salach gimnastycznych pozostawiane są hektolitry potu. Kontynuowana jest też nieprzerwanie przysłowiowa "praca u podstaw", czyli całoroczne zajęcia z najmłodszymi dziećmi skupionymi w powiatowych szkółkach kolarskich w gminach Mińsk Mazowiecki, Jakubów, Dębe Wielkie, Mrozy i Dobre. Miejmy nadzieję, że ten "kolarski narybek" już niebawem będzie nam wszystkim przynosił powody do radości.

Wraz z zakończeniem poprzedniego sezonu szeregi mińskiego Klubu zasiliło kilku nowych silnych zawodników. Bardzo ciekawie zapowiada się również żeńska część szosowej formacji V-MAX’u 2017.

W całym kraju obserwujemy ostatnio niesamowity wzrost popularności kolarstwa. Oczywistym powodem są światowe osiągnięcia naszych mistrzów: Majki Włoszczowskiej, Rafała Majki, czy Michała Kwiatkowskiego. Pojawiają się silni sponsorzy, którzy postawili na tę piękną dyscyplinę.

Bardzo cieszy więc fakt, że wzmocniło się również wsparcie dla mińskiego V-MAX’u. Obok Urzędu Miasta, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Muzeum Ziemi Mińskiej, czy AK-POL’u, naszym kolarzom z pomocną przyszły kolejne firmy prywatne: KOSBUD, Salon PEUGEOT-Janczak, Salony Rowerowe "Na Szosie", "AIR-BIKE", "Rowery-Dolata" czy UBEZPIECZENIA - Marcin Kołodziejczyk.

Taka sytuacja przed nadchodzącym sezonem napawa optymizmem.  Wszyscy mamy nadzieję, że już od kwietnia w ogólnopolskim peletonie znów będzie głośno o mińskich kolarzach, a charakterystyczne koszulki V-MAX’u jeszcze częściej będą gościć na podiach dla zwycięzców.

Przysłowiowo należy tylko życzyć - "połamania kół"!

Jacek Tomkiewicz

Kolędować Małemu

Wernisaż - wystawa - Mirosław Koć

W dniu 5 stycznia 2017 r. w Muzeum Ziemi Mińskiej odbył się wernisaż wstawy „Przebudzenie” Mirosława Koć w ramach muzealnego projektu „Artyści mińscy”.

Twórczość rzeźbiarska i poetycka artysty zgromadziła bardzo wielu mieszkańców miasta i gminy Mińsk Mazowiecki a wśród nich liczną grupę nauczycieli z Dyrektorem ks. Ryszardem Woźniakiem ze Szkół Salezjańskich, w których obecnie pracuje Pan Mirosław. Podczas wernisażu utwory poetyckie czytane były przez licealistki Magdalenę Kosno i Martynę Kwiatkowską oraz opiekuna artystycznego Panią Renatę Bakułę, co w wyjątkowy sposób otworzyło możliwość wrażliwego postrzegania sztuki. Uczestnicy wernisażu bardzo ciepło przyjęli również katalog wystawy przygotowany przez Muzeum.

Wystawę można oglądać do 29 stycznia w MZM przy ul. Okrzei 16.

Projekt „Artyści mińscy” - każdego roku Muzeum czyni starania, aby pokazać działalność artystyczną twórców związanych z Mińskiem Mazowieckim. W poprzednich latach wernisaże swoich prac mieli m.in.: Jacek Siudziński, Anna Gibała, Marek Chabrowski, Halina Kłoszewska, Małgorzata Kłoszewska, Sylwia Zabłocka czy Paweł Wąsowski.

MZM

Sobota z planszówka w MBP

Miłośników gier strategicznych zapraszamy na wyjątkową Sobotę z planszówką. Naszymi gośćmi będą mińszczanie Paweł i Maciej Szmidt - twórcy gry "Autarcha". Dwóch hobbistów, ojciec i syn, zafascynowanych konfliktami zbrojnymi drugiej wojny światowej. Przedstawią "Autarchę" i zagrają z uczestnikami. Jeśli więc lubisz gry bitewne, koniecznie przyjdź w sobotę, 21 stycznia 2017r. do Gralni. Zaczynamy o godzinie 11.00.

Zapraszamy graczy w wieku 13+. A dzieci w wieku 10 -12 lat w towarzystwie dorosłego opiekuna.

CZYTELNIA
Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim

Akademia Młodego Technika

Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Mińsku Mazowieckim zaprasza na II edycję konkursu pod Patronatem Starosty Mińskiego.

Filmowy spacer po Mińsku Mazowieckim

Grupa uczniów ZSE zaangażowana w projekt edukacyjny w ramach „Filmoteki Szkolnej. Akcji!” wzięła udział w dodatkowej inicjatywie Filmoteki – „Grywalizacji”. Obecnie bierze w niej udział 12 szkół z całej Polski. Każda szkoła, wykonując określone zadania, zdobywa kolejne odznaki. Za wykonanie 3 zadań grupa otrzymuje odznakę w kolorze złotym (szczegółowe informacje o Grywalizacji można znaleźć pod adresem: https://filmoteka.ceo.org.pl/dzialy-w-projekcie/grywalizacja

Jednym z zadań było opracowanie trasy filmowego spaceru po Mińsku Mazowieckim. To zadanie, wykonane przez uczennice klasy I D, zdobyło nagrodę – warsztaty z ekspertem edukacji filmowej, które odbędą się z ZSE w styczniu 2017 r. Trasa filmowego spaceru po Mińsku została umieszczona na blogu projektu.

Zapraszamy do Mińska Mazowieckiego – miasta Jana Himilsbacha! http://zseprojektfilmowy.blogspot.com/

ZSE

Dyskoteka na lodzie

VII Powiatowy Konkurs Matematyczno - Artystyczny

Każdy z nas nie raz spotkał  na swojej drodze parabolę, choć czasem nie zdaje sobie z tego sprawy. Niektórzy wiedzą o niej już znacznie więcej, a dla innych ta konfrontacja mogła nieść za sobą trudne chwile. Dlatego postanowiliśmy, że w tym roku to ona będzie naszą królową konkursu z okazji π-day!. Zobaczcie w niej piękno, zobaczcie, że ona jest wszędzie! Uchwycie ją na grafice, zdjęciu , plakacie a następnie ułóżcie o tym krótką rymowankę!

Czas aby wyszukać w świecie krzywości paraboli i je zaznaczyć grubą kreską!
Cele konkursu:
    Popularyzacja matematyki i jej rozwój
    Spostrzegawczość, logiczne myślenie
    Rozwijanie twórczej i kreatywnej postawy poprzez artystyczną formę wyrazu
    Uchwycenie parabolicznych kształtów w środowisku

Organizatorzy: Nauczyciele matematyki w ZSZ nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim
Uczestnicy konkursu: Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
Forma prac: fotografia, plakat, grafika + krótka rymowanka
Termin: Zgłoszenia przyjmowane do 10.02.2017

http://www.mechanik.home.pl/mechanik/index.php

UWAGA SMOG !

Na  terenie  miasta  obowiązuje  ALERT    poziomu  III    dla  pyłu  zawieszonego  PM 10  w  powietrzu  (ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego substancji  szkodliwych w powietrzu).

Dla  poprawy  jakości  powietrza  należy w  szczególności  przestrzegać  bezwzględnego  zakazu  palenia  śmieci, ogrzewać  domy  lepszym  jakościowo  paliwem   i   ograniczyć  korzystanie  z  komunikacji  indywidualnej.  Szczególną ostrożność powinny zachować kobiety w ciąży, dzieci, seniorzy, alergicy oraz osoby z chorobami układu krążenia.

Wyniki  pomiarów  jakości  powietrza  można śledzić  na  bieżąco  na  stronie http://powietrze.gios.gov.pl.

Reforma edukacji

Szanowni Rodzice.

Prezydent Andrzej Duda 9 stycznia 2017r. podpisał ustawę wprowadzającą reformę edukacji. Zmiany w oświacie zawarte zostały w ustawie z dnia 14 grudnia 2016 roku – Prawo oświatowe oraz ustawie Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe. Zgodnie z w/w ustawami zmiany w oświacie rozpoczną się z dniem 1 września 2017 roku, a zakończą w roku szkolnym 2022/2023.

Obecnie w strukturze szkolnictwa prowadzonego przez Miasto Mińsk Mazowiecki są trzy samodzielne szkoły podstawowe: Nr 2, Nr 5 i Nr 6, jedno samodzielne gimnazjum – Gimnazjum Miejskie Nr 2 oraz cztery szkoły w ramach zespołów szkół: Zespół Szkół Miejskich Nr 1 – Szkoła Podstawowa Nr 1  i Gimnazjum Miejskie Nr 1 oraz Zespół Szkół Miejskich Nr 2 – Szkoła Podstawowa Nr 4  i Gimnazjum Miejskie Nr 3.

Konsekwencje reformy oświatowej:

- uczniowie dzisiejszych klas VI od 1 września 2017r. będą uczniami klasy VII (8-letnia szkoła podstawowa);

- od 1 września 2017r. nie będzie rekrutacji do gimnazjów;

- od 1 września 2017r. zespoły szkół staną się 8-letnimi szkołami podstawowymi;

- 1 września 2019r. przestaną funkcjonować gimnazja;

- do 31 marca br. Rada Miasta Mińsk Mazowiecki jest zobowiązana do podjęcia uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego;

- na rok szkolny 2017/2018 będzie prowadzona rekrutacja do klasy I szkoły podstawowej w budynku wygaszanego Gimnazjum Miejskiego nr 2 (będzie to Szkoła Podstawowa nr 3);

- planuje się, aby nowa Szkoła Podstawowa nr 3 w latach szkolnych 2017/2018 - 2021/2022 przyjęła niektóre oddziały klas VII ze SP nr 2 i SP nr 5;

- w roku szkolnym 2017/2018 część oddziałów klas VII ze SP nr 6 będzie uczyć się w Szkole Podstawowej Nr 4.

Pozostawienie wszystkich oddziałów klas VII w obecnych szkołach podstawowych spowodowałoby kończenie zajęć szkolnych przez uczniów w późnych godzinach wieczornych.

W związku z koniecznością wprowadzenia takich zmian organizacyjnych dyrektorzy Szkół Podstawowych Nr 2, Nr 5 i Nr 6 zwrócą się do rodziców z ankietą, której wyniki pomogą nam podjąć decyzję, które z klas VII będą kontynuować naukę w innych niż dotychczas placówkach.

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia

„Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia”

Albert Einstein

W dniu 12 stycznia 2017 roku swoje setne urodziny obchodził mieszkaniec Mińska Mazowieckiego Pan Wacław Król. Nie często zdarza się, aby tradycyjnie śpiewane „100 lat” z racji tak wyjątkowego jubileuszu, zmodyfikowano na „200 lat”.

Z tej okazji Szanownego Jubilata odwiedzili Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski, zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – Iwona Stawska oraz przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Mińsku Mazowieckim.

W czasie uroczystej wizyty Panu Wacławowi towarzyszyła najbliższa rodzina, która przybyła specjalnie na tę wyjątkową okazję ze wszystkich zakątków Polski.

Szanownemu Jubilatowi w imieniu własnym oraz całej społeczności Miasta Mińsk Mazowiecki składam serdeczne gratulacje z okazji tak wspaniałego Jubileuszu, życzenia wszelkiej pomyślności oraz kolejnych lat życia w zdrowiu, pogody ducha i samych radosnych chwil w gronie najbliższych – mówił Burmistrz Marcin Jakubowski, wręczając list gratulacyjny i bukiet kwiatów.

Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze, nie zabrakło rodzinnych wspomnień i wspaniałych opowieści z historii życia Dostojnego Jubilata. Na uwagę zasługuje fakt, że Pan Wacław pomimo upływu lat cieszy się dobrym zdrowiem i pogodą ducha.

Wieczór miedzykulturowy z humorem w tle

Z czego śmieje się Francuz, a z czego Ekwadorczyk? Poczucie humoru w kulturach, z których pochodzą wolontariusze Fundacji EBU: Francja, Hiszpania, Włochy, Ekwador, Liechtenstein, Wielka Brytania oraz Polska.

Wieczór dla młodzieży i dorosłych, prowadzony przez wolontariuszy EVS w języku angielskim, przy wsparciu tłumaczy.

MDK, 19 stycznia, czwartek, godz.19:00
wstęp wolny

Teatr amatorski z Węgrowa w INDYWIDUUM

Zapraszamy na spektakl na podstawie DON JUANA A.Moliera.

OBSADA:
DON JUAN - SEBASTIAN GONTARZ
SGANAREL - MICHAŁ ZASŁONA
DONNA ELWIRA - URSZULA GRABARCZYK
KAROLINA - ELIZA MACIOPA
DON LUDWIG (GŁOS) - DAWID KOŁODYŃSKI
WIDMO (GŁOS) - SYLWIA ZIELIŃSKA

MDK, 21 stycznia 2017 r. godz. 19.00
bilet 10 zł  

"WICHURA" Zniszczyć Legendę

Zapraszamy na premierę kolejnego odcinka filmu z cyklu realizowanego przez Miasto Mińsk Mmazowiecki i Grupę Inicjatywną projektu pn. „ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - Podziemie antykomunistyczne w Mińsku Mazowieckim i na terenie powiatu mińskiego - film dokumentalny". Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Mińsku Mazowieckim, 21 stycznia (sobota), godz. 12.00.

Ogólnopolski Konkurs "Zabytek Zadbany"

Konkurs „Zabytek Zadbany” z nowym regulaminem!

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków  „Zabytek Zadbany”. Jak co roku adresatami konkursu są właściciele, posiadacze lub zarządcy zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków, którzy wzorowo wywiązują się z obowiązku opieki nad zabytkami. Za realizację konkursu odpowiada Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Celem konkursu jest promocja opieki nad zabytkami, poprzez propagowanie najlepszych wzorów konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków. Nad przebiegiem konkursu czuwa Jury, składające się z ekspertów posiadających wiedzę i doświadczenie w dziedzinie konserwacji zabytków. Jury ocenia jakość i zakres prac budowlanych, konserwatorskich, restauratorskich, rewaloryzacyjnych prowadzonych przy zabytkach.

Od 2017 roku konkurs „Zabytek Zadbany” odbywa się na podstawie nowego regulaminu. W tegorocznej edycji zabytkowe obiekty można zgłaszać aż w 6 kategoriach:

a) Utrwalenie wartości zabytkowej obiektu

b) Rewaloryzacja przestrzeni kulturowej i krajobrazu (w tym założenia dworskie  i pałacowe)

c) Adaptacja obiektów zabytkowych

d) Architektura i budownictwo drewniane

e) Architektura przemysłowa i budownictwo inżynieryjne

f) Kategoria specjalna: właściwe użytkowanie i stała opieka nad zabytkiem

Do tegorocznej edycji konkursu zgłaszać można obiekty, przy których prace ukończono w latach 2012-2016; kategoria specjalna właściwego użytkowania i stałej opieki nad zabytkiem obejmuje co najmniej dziesięć lat poprzedzających rok złożenia wniosku.

Pełny regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszeniową dostępny jest na stronie www.nid.pl w zakładce „Zabytek Zadbany”. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 stycznia 2017 roku.

Szczegółowe informacje o konkursie:

http://www.nid.pl/pl/Dla_wlascicieli_i_zarzadcow/Zabytek_zadbany/

Spotkanie z Markiem Bukowskim i Maciejem Dancewiczem

Kraków przełomu wieków, makabryczne zbrodnie, seryjny morderca, początki kryminalistyki, tajemnicza symbolika – takie jest mroczne i niepokojące oblicze pięknej epoki. „Najdłuższa noc” Marka Bukowskiego oraz Macieja Dancewicza, autorów scenariusza serialu „Belle Epoque”, od 15 lutego w księgarniach, a u nas już 31 stycznia przedpremierowe spotkanie z autorami! Zapraszamy!

Marek Bukowski - absolwent PWST w Krakowie. Zagrał kilkadziesiąt ról filmowych i telewizyjnych. Pisuje scenariusze, reżyseruje filmy i seriale. Ma dwóch synów - Marcina i Szymona.

Maciej Dancewicz - ukończył historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autor wielu tekstów historycznych publikowanych m.in. na łamach „Rzeczypospolitej”, „Mówią Wieki”. Reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych. Zdarzyło mu się czasem być aktorem.

 

CZYTELNIA
Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim
 

Przystanek Alaska - Biblioteka Podróży z Kamilem Bodziony

Weekend z Szymborską

Weekend z Szymborską

piątek 3 lutego - godz. 19 „Przypadek” monodram Marty Klubowicz, bilet 10 zł

sobota 4 lutego - godz. 18 „Radość pisania” reż. Antoni Krauze spotkanie z                                    Patrycją Krauze i Sebastianem Kudasem, wstęp wolny

niedziela 5 lutego - godz. 17 „Irena Jun i poeci – Szymborska” spektakl Teatru Studio,
                          bilet 10 zł

                          godz. 19 Fortuna plays Szymborska, bilet 30 zł

Dofinansowanie do zdejmowania azbestu

Informuję, że istnieje możliwość uzyskania dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie dotacji, w wysokości do 85% kosztów kwalifikowanych zadania polegającego na zdjęciu, zabraniu i unieszkodliwieniu wyrobów zawierających azbest.

O dofinansowanie mogą ubiegać się  właściciele nieruchomości położonych w Mińsku Mazowieckim stanowiących własność osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.  Pozostałą część kosztów kwalifikowanych, czyli 15% właściciele nieruchomości zobowiązani będą pokryć ze środków własnych.

W związku z powyższym właściciele nieruchomości zainteresowani dotacją planujący usunięcie azbestu powinni złożyć wniosek o dotację na realizację tego zadania. Wniosek należy złożyć do 28 lutego 2017 r. w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki.  

Wzór wniosku dostępny w siedzibie Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki pok. 217

Burmistrz Miasta

Odśnieżanie chodników

Obowiązek odśnieżania chodników spoczywa na właścicielach nieruchomości, do których przylegają. Prawo nie pozwala miastu realizować za nich tego obowiązku. Tym samych wydatkowanie jakichkolwiek środków publicznych na to zadanie mogłoby się spotkać z zarzutem naruszenia dyscypliny finansów publicznych przez burmistrza ze wszystkimi tego konsekwencjami.

W związku z powyższym burmistrz polecił komendantowi Straży Miejskiej przeprowadzenie kompleksowej kontroli stanu chodników w mieście, w tym szczegółową kontrolę tych przyległych do wszelkich instytucji publicznych, zapowiadając jednocześnie konsekwentne egzekwowanie obowiązku utrzymania chodników w należytym stanie.

Przypominamy, że pod koniec 2016 roku miasto podało do publicznej wiadomości wykaz miejsc, z których pobrać można piasek do posypywania chodników. Jednocześnie kierujemy podziękowania do szerokiego grona mieszkańców, którzy wywiązują się z obowiązku i odśnieżają chodniki przy swoich posesjach.

Jeśli mieszkaniec z uwagi na swój wiek lub poważny stan zdrowia nie jest w stanie sam odśnieżyć chodnika przylegającego do jego posesji, proszony jest o zgłoszenie problemu do Straży Miejskiej, dzwoniąc na bezpłatny nr tel. 986.

 

Ferie z MOSiR 2017

Załóż firmę przez telefon!

Średniowieczne narzędzia tortur - wystawa w MZM

Zapraszamy na wystawę "Średniowieczne narzędzia tortur" do Muzeum Ziemi Mińskiej w dniach od 2 lutego do 2 kwietnia 2017 roku.

Brązowe Krzyże Zasługi dla mińszczan

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniu 13.01.2017r w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie Brązowym Krzyżem Zasługi zostali odznaczeni mińszczanie Marcin Godlewski i Andrzej Popek za duży wkład w idę krwiodawstwa i propagowanie idei czerwonokrzyskich. Odznaczenia wręczył v-ce wojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Bal ks. Dyrektora

Wpłaty i odbiór zaproszeń w sekretariacie szkoły do 3 lutego br. Zapraszamy w sobotę 11 lutego. Szczegóły na plakacie.

Szkoły Salezjańskie w Mińsku Mazowieckim
ul. Kościuszki 27
05-300 Mińsk Mazowiecki

tel: 257582814

Dzień babci i dziadka z "Funny Kids"

SZKÓŁKA TEATRALNA PRZY PRZEDSZKOLU NIEPUBLICZNYM FUNNY KIDS SERDECZNIE ZAPRASZA DZIECI, RODZICÓW, DZIADKÓW, BABCIE NA NASZE PRZEDSTAWIENIA ©

W SOBOTĘ ZAGRAJĄ DLA WAS DWIE GRUPY TEATRALNE - MŁODSZA I STARSZA....

MŁODSZA PRZEDSTAWI „ KRÓLEWNĘ ŚNIEŻKĘ", A STARSZA „ŚWIĄTECZNY KOGEL MOGEL".
21.01.2017 GODZ 11.00 W NOWO WYBUDOWANEJ MIEJSKIEJ SZKOLE ARTYSTYCZNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM PRZY UL. ARMII LUDOWEJ 23.

 

Spotkanie z bajkopisarką Panią Edyta Zarębską

Spotkanie z bajkopisarką Panią Edyta Zarębską w Przedszkolu Miejskim Nr 6 w Mińsku Mazowieckim

Dnia 16.01.2017 w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Mińsku Mazowieckim odbyło się spotkanie z bajkopisarką i ilustratorką książek dla dzieci - Panią Edytą Zarębską  oraz jej mężem Robertem Zarębskim – muzykiem i kompozytorem. Autorka wystąpiła w baśniowym stroju wróżki. Opowiadała o początkach swojej twórczości.

Wracała pamięcią do przygód ze swojego dzieciństwa, które były dla niej początkiem do napisania wielu ciekawych książek. Wspominała również, że jako mała dziewczynka zawsze marzyła o tym, żeby zostać pisarką. Marzenie w istocie spełniło się, każde spotkania z dziećmi sprawiają jej ogromną radość, gdyż czerpie z nich inspiracje do tworzenia kolejnych opowiadań. Za debiutancką książkę „Opowieści Babci Gruni” otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren organizowanym przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom. Napisała także: „Moje ulubione dobranocki”, „Mój pamiętnik”, „Zosia i fiołkowy kapelusz”, „Antek i stara jabłonka”, jest współautorką „365 bajek na dobranoc”. Pani Edyta bardzo szybko nawiązała kontakt z dziećmi, które chętnie brały udział w zabawie, odpowiadały na zadawane pytania i rozwiązywały zagadki. Treści bajek są dzieciom znane, gdyż nasze przedszkole często korzysta z twórczości Pani Edyty wprowadzając najmłodszych w świat magii i przygody. Spotkanie uatrakcyjniło połączenie zabawy słowem i kredką, gdyż Pani Edyta nie tylko pisze i pięknie opowiada, ale też ładnie rysuje. Wykorzystała swój talent plastyczny do zabawy poprzez rysowanie bohaterów swoich książek, a dzieci odgadywały co przedstawia ilustracja. Do wspólnej zabawy włączył się również Pan Robert, który przeczytał bajkę, a następnie zaśpiewał piosenkę przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego. Dzieci śpiewały i klaskały zgodnie ze wskazanym rytmem do utworu „Mądra rzeka”. Na zakończenie spotkania Pani Edyta przekazała dzieciom rysunek przedstawiający ślimaka z autografem. Praca ta została wystawiona na honorowym miejscu w naszym przedszkolu. Przez najbliższe dwa tygodnie dzieci będą dawały propozycje imienia, które zostanie nadane ślimakowi. Dzieci podziękowały zaproszonym gościom wykonanymi przez siebie laurkami. Spotkanie zostało uwiecznione na wspólnej fotografii.

 

Katarzyna Janiec

Zaproszenia na mecze siatkówki

Mecz hokejowy - 22 stycznia na lodowisku miejskim

Szanowni Państwo, informujemy, iż w dniu 22 stycznia odbędzie się mecz hokejowy. W związku z powyższym lodowisko miejskie będzie czynne od godz. 12.30, a sauny od godz. 13.00.

Koncert kolęd i pastorałek

Potrójne starty zawodników mińskiego Grapplera

Nowy rok reprezentanci mińskiego Klubu Walki Grappler rozpoczęli mocnym uderzeniem. W sobotę, 14 stycznia 2017, trzy ekipy podopiecznych trenera Marcina Frankiewicza rywalizowały w różnych częściach Polski o miejsca na podium.
Najstarsi w składzie: Kamil Kublik i Daniel Rozenek, wzięli udział w ogólnopolskich zawodach Dragon’s Den w Radomiu. Były to pionierskie zawody z zupełnie nowymi zasadami w bjj, jakie panowały na macie. Grapplerzy dzielnie stoczyli po kilka walk, niestety nie przyniosły one miejsca na podium, ale na pewno spory bagaż doświadczeń i cenną naukę. Nie zawsze trzeba wygrywać, ale zawsze warto uczyć się czegoś nowego.

Podczas gdy najstarsi toczyli bój w Radomiu, juniorzy zaprezentowali swoje umiejętności w rodzinnym Mińsku Mazowieckim w Otwartych Mistrzostwach Sztuk Walk w formule K1.
Jako pierwsza swoje walki stoczyła Julka Pażdzioch. W pierwszej walce, niestety, musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki, jednak w walce o brąz pokazała to, co potrafiła najlepiej, czyli pełną dominację, czego skutkiem było poddanie jej przeciwniczki przez trenera poprzez rzucenie ręcznika. Należy dodać, że walka toczyła się na bardzo dobrym poziomie.
Tym samym Julka zdobyła brązowy medal! Były to pierwsze zawody naszej reprezentantki  i to od razu z miejscem na podium!
Jako drugi swoją walkę stoczył Rafał Perłowski, który mimo obiecującej  prognozy w pierwszej rundzie i dobrej postawy w całej walce, przegrał poprzez decyzję sędziowską.

Najbardziej liczną grupą Grapplerów, którzy przelewali mnóstwo potu w sobotę, byli najmłodsi zawodnicy, którzy wybrali się trzydziestoosobowym składem na podbój Szczytna. W II Turnieju Katana Cup w Jiu Jitsu ekipa Grapplera wywalczyła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, a każdy z naszych podopiecznych stanął dumnie na podium z medalem na szyi.
Nie brakowało emocji wśród samych uczestników, ale także wśród rodziców, którzy wybrali się licznie, by dopingować swoje pociechy.
Wszystkim gratulujemy wyników, zdobycia nagród, a przede wszystkim nowych doświadczeń i umiejętności na macie. Tylko wytrwała praca i sumienne treningi pozwolą zostać prawdziwymi Kocurami w Jiu Jitsu. Zapraszamy na treningi!

mat. KW Grappler

Księżniczka na ziarnku grochu, czyli Marchewka z Groszkiem

To bajka o kapryśnych książątkach. Książę Groszek nie mógł się zdecydować, którą księżniczkę wybrać na swoją żonę.  Wyruszył więc w podróż do odległych krajów lecz swoją kapryśną wybrankę znalazł całkiem niedaleko. W królestwie Marchewkowego Pola żyła niezwykle wymagająca i kapryśna Królewna Marcheweczka, która również wyruszyła na poszukiwanie przygód.  

Co  zbliżyło do siebie tych dwoje kapryśnych  książąt dowiecie się niebawem. Muzyka G. F. Haendla, która będzie towarzyszyła bajce złagodzi, swym niezwykłym urokiem, kwaśne charaktery księżniczki i księcia.


MDK, 29 stycznie 2017 r.
cena biletu 7 zł

godz. 10:30, godz. 12:30

ADHD i inne cudowne zjawiska - wykład nieprzewidywalny

Tekst i reżyseria - Joanna Szczepkowska
Grają: Joanna Szczepkowska Hanna, Konarowska

adaptacja i reżyseria: Michał Zasłona
obsada: Katarzyna Zawadzka, Anna Obszarna, Wiktor Komorzycki, Maria Padzik, Mariusz Jaguścik, Paulina Dobosz, Jolanta Regulska, Iwona Nałęcz

Spektakl jest dwuosobową komedią. Joanna Szczepkowska od dawna interesuje się zjawiskiem ADHD u dorosłych  a efektem tych zainteresowań jest komedia pt „ ADHD i inne cudowne zjawiska” którą napisała korzystając ze swoich obserwacji. Jak mówi autorka wielu widzów odnajduje tu „trochę siebie” niezależnie od tego czy uważają się za ADHD - owców czy nie. Wielu tez wychodzi z tego przedstawienia widząc inaczej swoje cechy i wady najbliższych. Przede wszystkim jednak spektakl jest dobra zabawą.  

MDK, 9 lutego 2017 r. godz. 19.00, bilet 25 zł

Lokalnego Klubu Kodowania - Koduj w Czytelni!

Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej fanów kodowania do udziału w cyklu zajęć Lokalnego Klubu Kodowania - Koduj w Czytelni!

Stworzycie swoje pierwsze animacje, poeksperymentujecie, zastosujecie własne rozwiązania i poznacie możliwości, które daje program Scratch.

Będzie możliwość programowania robotów Finch, które podobały się uczestnikom zajęć "Link do przyszłości".

Pierwsze zajęcia odbędą się w piątek, 27 stycznia w dwóch grupach o godzinie 16.00 i 17.15.

Grupy będą spotykały się raz w miesiącu (z wyjątkiem ferii zimowych, kiedy zajęcia będą częściej!).

Zajęcia są bezpłatne. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. W grupie może być max. 10 osób.

Zapraszamy!

TEATR PO GODZINACH - "Dorośli są dziwni"

TEATR PO GODZINACH
DOROŚLI SĄ DZIWNI...
na podstawie Antoine de Saint-Exupéry „Mały Książe”


adaptacja i reżyseria: Michał Zasłona
obsada: Katarzyna Zawadzka, Anna Obszarna, Wiktor Komorzycki, Maria Padzik, Mariusz Jaguścik, Paulina Dobosz, Jolanta Regulska, Iwona Nałęcz

„Mały Książę” Antoine de Saint Exupéry'ego to jedna z najważniejszych pozycji w literaturze światowej, przeznaczona dla dzieci i młodzieży. „Dorośli są dziwni...” Teatru Po Godzinach został przygotowany przez osoby dorosłe i jest adresowany głównie do dorosłych.  Przedstawienie jest autorską adaptacją dzieła, opartą na klasycznej inscenizacji. Kreacja teatralna prowadzona jest w taki sposób, aby widz mógł swobodnie odczytywać symbole, zawarte w tekście oryginalnym. Dorośli nie mają wyobraźni, są próżni, chciwi i żądni władzy. Ciągle się gdzieś śpieszą, nie mają czasu, nawet na to, aby poznać prawdziwego przyjaciela, spróbować zrozumieć, pokochać. A przecież przyjaźń, relacja, miłość jest tak niesłychanie ważna w życiu każdego człowieka.

MDK, 19 lutego 2017 r. godz. 18.00, bilet 10 zł

Kinoteka dla niewidomych w miejskiej bibliotece

Serdecznie zapraszamy osoby niewidome oraz niedowidzące na koleją edycję Kinoteki dla niewidomych. W dniu 25 stycznia o godzinie 14.30 odbędzie się pokaz filmu "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" z audiodeskrypcją.

Biblioteka wspiera osoby niewidome gromadząc i udostępniając książki mówione. Dysponujemy także 2 Czytakami i nagrywanymi regularnie przez Stowarzyszenie Larix książkami mówionymi. Tym razem zapraszamy osoby niewidome i niedowidzące do skorzystania z naszej oferty pokazów filmowych z audiodeskrypcją, które będą odbywały się raz w miesiącu.

Pokazy są bezpłatne. Odbywają się w naszej sali konferencyjnej na poziomie -1.

W bibliotece jest winda.

Mistrzostwa Polski Sztuk Walk - 14.01.2017

W dniu 14 stycznia w Mińsku Mazowieckim odbyły się długo oczekiwane przez fanów sportów walki zawody sportowe „ Mistrzostwa Polski Sztuk Walk” pod federacją WKSF. Organizatorem tego wydarzenia był Kamil Chłopik – trener kadry narodowej full-contact kickboxing  oraz prezes federacji WKSF wraz z zawodnikami  klubu Walhalla Fight Club, którego jest trenerem i właścicielem.

Były to już piąte Mistrzostwa Polski  w Mińsku organizowane przez KS Walhalla.

Na turniej przybyło 260 zawodników z 42 klubów z całej Polski m.in. ze Szczecina, Zawiercia, Siemianowic Śląskich, Olsztynka, Katowic, Poznania etc..  Przedział wiekowy zawodników wahał się od 5 do 41 lat. Zawodnicy rywalizowali ze sobą na 4 planszach oraz ringu w konkurencjach:

 • kalaki (walka przerywana na pałki piankowe dla najmłodszych)
 • walki semi-contact (walka przerywana  z organiczną siłą) ,
 • kick –light (walka ciągła z ograniczoną siłą),
 • k1 – rulet- walka na ringu z pełną siłą.

Podczas turnieju rozegrano blisko 500 walk. Impreza była dużą możliwością na wymianę doświadczeń oraz poglądów pomiędzy zawodnikami i trenerami kickboxingu. Ponadto Klub gospodarzy turnieju zajął II miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw, a szczegółowe wyniki gospodarzy turnieju przedstawiają się następująco:

 • Anna Mitura- dzieci starsze -125 cm – 2 m-ce kalaki
 • Olivier Błaszczak- dzieci starsze -135 cm – 3 mce pointfighting
 • Bartosz Jackiewicz –dzieci starsze -135 cm- 3 mce kalaki
 • Szymon Kobza (kadet młodszy)- kalaki -145 cm 3 mce; pointfighting -145 cm 3 mce
 • Dominika Kobza (dzieci starsze)- kalaki -135 cm 2 mce; pointfighting -135cm 2 mce
 • Maja Matasek (dzieci starsze) - kalaki -135 cm 3mce; pointfighting -135cm 3mce
 • Piotr Mirosz junior – 2 mce kick light -85 kg
 • Piotr Bielak 3mce senior K1 rules -75kg
 • Rafał Spodar kadet młodszy– 2 mce pointfighting -135 cm
 • Bartosz Idźkiewicz kadet starszy– 3 mce pointfighting -170 cm
 • Mateusz Bielicki – senior k1 rules -80 kg – 1 mce
 • Adrian Cencora – junior kick light-65kg – 2 mce; pointfighting -175 cm 3mce
 • Natalia Biernat dzieci starsze- kalaki -125 cm 1 mce
 • Julia Biernat dzieci starsze -145 cm 1 mce
 • Marika Morelowska dzieci starsze  -135 cm 1mce pointfighting ; 1mce kalaki
 • Zosia Szymańska  (dzieci starsze plus 145 cm)- 1m-ce kalaki
 • Gabriel Sibiliski (dzieci starsze) - 3mce kalaki

Pragniemy dodać, iż poza emocjami sportowymi, dużą niespodzianką był koncert zespołu DiAnti, za który organizator serdecznie dziękuje.

Chcielibyśmy również szczególnie podziękować za pomoc w organizacji mistrzostw, a przede wszystkim za okazane zaufanie – Burmistrzowi Miasta Panu Marcinowi Jakubowskiemu, Panu Robertowi Smudze Dyrektorowi MOSiR Mińsk Mazowiecki, Panu Mirosławowi Samociukowi Dyrektorowi Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Mińsku Mazowieckim, a także głównym sponsorom imprezy Panu Konradowi Albrehcińskiemu – firma UT Albik,  Annie Sitnickiej – firma Dax Csmetics oraz Tomaszowi Kamaszewskiemu- firma Horizon z Garwolina. Podziękowania kierujemy również do pozostałych sponsorów – Dariusz Piętka – Firma Hydrotech,  Studium Języków Obcych – Pan Tomasz Paudyna, Firma DDD – Państwo Justyna i Partyk Jedlińscy. Podziękowania także należą się patronom strategicznym imprezy – Vizion Studio, Agencja fotograficzna AMORE, Agencja nasze-slubne.pl, Agencja reklamy Vixion Studio, Firma przewozowa- Jarcyk, Catering „Chatka Puchatka”.

Podsumowując zawody, trener Kamil Chłopik powiedział: „Przygotowań do zawodów było bardzo dużo, poczynając od sponsorów, a kończąc na przywitaniu znakomitych zawodników podczas turnieju. Tradycyjnie w dniu imprezy wspomagali mnie zawodnicy i przyjaciele klubu oraz przyjaciele i rodzina. Ale najbardziej cieszę się z moich zawodników, którzy pokazali wspaniałą formę i ducha walki co jest efektem wielu godzin treningu.”

A wszystkich sympatyków Sztuk i Sportów walki zapraszamy na zajęcia sportowe w poszczególnych przedziałach wiekowych już od 5 roku życia do Walhalla GYM w Mińsku Mazowieckim.  Wszelkie informacje na stronie http://www.walhallafc.pl/ oraz na facebookowym profilu Walhalla Fight Club.

zapraszamy do galerii zdjęć

Tekst i fotorelacja: Kamil Chłopik

Mecz tenisa stołowego MKS Mazovia - SKS 40 Warszawa - 05.02.2017

Wszyscy Sympatycy Tenisa Stołowego!
Przed Wami emocjonujący weekend! 5 lutego (niedziela) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach II Ligi Męskiej Tenisa Stołowego! Nasz miński klub MKS Mazovia Bank Spółdzielczy stanie w szranki z warszawskim SKS 40 Warszawa! Tenis stołowy w wykonaniu profesjonalistów to naprawdę emocjonujące widowisko sportowe! Serdecznie zapraszamy!

Warsztaty Parkour

Zapraszamy na warsztaty parkour, które odbędą się w naszym mieście w dniach 18-19 lutego 2017 roku.

Pokaz Taneczny Dzieci i Młodzieży ze Studia Tańca La Flaca

Serdecznie zapraszamy na IX Pokaz Taneczny Dzieci i Młodzieży ze Studia Tańca La Flaca w Mińsku Mazowieckim.
Zaprezentują się wszystkie grupy dziecięce, młodzieżowe i dorosłe zarówno w tańcu jak i akrobatyce. Będzie można zobaczyć nowe prezentacje a także te wyróżnione i nagrodzone na konkursach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych .
W pokazie udział wezmą uczniowie i instruktorzy. Nie zabraknie naszych duetów i solistów.
Gościnnie zaśpiewa Ewelina Pachnik
Data i miejsce:
5.02.2017 (niedziela) godzina 17:00
Hala Widowiskowo-Sportowa
Zespół Szkół Miejskich nr.1 w Mińsku Mazowieckim
ul. Kopernika 9
Wstęp wolny.

Do zobaczenia !

"JAMNIKOLUBSTWO" w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Co łączy Napoleona, Wilhelma II i Johna Kennedy’ego? Picassa, Warhola i Prousta? Czechowa, Hockney’a, Marilyn Monroe i Adele? Mehoffera, Pągowską i Nowosielskiego? A jeszcze Waldorffa, Lipińskiego i Mrożka?

JAMNIKOLUBSTWO.

Kto jest kim w jamniczym świecie? Co jest esencją JAMNICZOŚCI? Na te i różne inne najdziwniejsze pytania odpowie Agata Tuszyńska, pisarka, poetka, reportażystka, autorka bestsellerowych biografii I.B. Singera, Ireny Krzywickiej, Wiery Gran, narzeczonej Bruno Schulza, a także autobiograficznych: Rodzinnej historii lęku i Ćwiczeń z utraty.
Od ponad dziesięciu lat jej życiu towarzyszy jamnik Lonia, poniekąd współautor książki, o której mowa.
Zapraszamy na spotkanie z Agatą Tuszyńską 8 lutego, o godz. 18.30

Uwaga! Szczęśliwych posiadaczy jamników zachęcamy do nadsyłania mailowo lub poprzez Facebook lub też przynoszenia osobiście do naszej Wypożyczalni zdjęć ich podopiecznych. Podczas spotkania wylosujemy wśród autorów zdjęć nagrodę niespodziankę.

„Wichura. Zniszczyć legendę" - Projekt "Żołnierze Wyklęci - Podziemie antykomunistyczne...

Film dokumentalny  „Wichura. Zniszczyć legendę” opisuje historię człowieka, który znalazł się w trudnych czasach i musi dokonywać wyborów, czasami tragicznych . Kim był „Wichura”? To ppor. Edward Wasilewski  - rocznik 1923, harcerz ze Stanisławowa, który w konspirację zaangażował się mając zaledwie 16 lat. Organizator plutonu  Szarych Szeregów. Jednocześnie pracował i uczył się na tajnych kompletach, co pozwoliło mu zdać maturę. Żołnierz Armii Krajowej obwodu Mewa-Kamień, brał udział w wielu akcjach partyzanckich. Świetny dowódca, odważny i lubiany przez podkomendnych. Jak potoczyły się jego losy w trudnych powojennych czasach, kiedy z jednej strony namawiano żołnierzy AK do ujawnienia się, a potem często poddawano represjom?

Film zrealizowany został przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim jako kolejny już odcinek w projekcie edukacyjno-patriotycznym  ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - Podziemie antykomunistyczne w Mińsku Mazowieckim i na terenie Powiatu Mińskiego.   Projekt ma na celu przywołanie pamięci polskich żołnierzy, którzy nie złożyli broni po wkroczeniu Rosjan, lecz kontynuowali walkę o wolną Polskę.

Autorką scenariusza jest Anna Obszarna, która również zaangażowana jest w realizacje teatralne mińskiego Teatru Po Godzinach.  Reżyseria to wspólna praca na planie filmowym Anny Obszarnej, Jarosława Wachowicza i Elżbiety Paluch. Komentarz historyczny należy do dr Janusza Kuligowskiego. W filmie udział wzięły grupy rekonstrukcyjne: Towarzystwo Pamięci 7 Pułku Ułanów Lubelskich im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego w Mińsku Mazowieckim, Grupa Historyczna „Niepodległość” z Warszawy, Grupa Edukacji Historycznej „Reduta Kurpiowska” z Ostrołęki, GRH Strzelcy im. 31 pułku Strzelców Kaniowskich z Mszczonowa, Stowarzyszenie Historyczne Kobiecego Oddziału Bojowego „DiSK” z Warszawy. Autorami zdjęć i montażu filmu są Dariusz Perzanowski i Tomasz Kosim. Dzięki uprzejmości Pana Włodzimierza Niderhausa, dyrektora Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie otrzymaliśmy możliwość bezpłatnego wykorzystania fragmentu Polskiej Kroniki Filmowej, ilustrującego wydarzenia w Woli Rafałowskiej, w tym  zobaczenia głównego bohatera filmu „na żywo”.

Całość projektu to seria filmów zawierających narrację historyczną oraz inscenizacje wydarzeń, których początkiem było wkroczenie Rosjan do Mińska Mazowieckiego w lipcu 1944 roku. To historia „wyklętych życiorysów” i „wyklętych zdarzeń” z Mińska Mazowieckiego i powiatu mińskiego. Wcześniej powstały już filmy opowiadające o mało znanych kartach historii Mińska: „Defilada”, „Noc świętej Heleny”, „Procesy sądowe w kinie Bałtyk”, które są dostępne na oficjalnej stronie miasta Mińsk Mazowiecki. Projekt wspierają finansowo Gmina i Miasto Mińsk Mazowiecki.

Elżbieta Paluch

PARTNERZY PROJEKTU:

ZDJĘCIA Z PLANU FILMOWEGO...

z arch. Grupy Inicjatywnej

Informacja Departamentu Opłat Środowiskowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego

Departament Opłat Środowiskowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego
w Warszawie informuje, że zbliżają się terminy przedkładania wykazów i sprawozdań oraz wnoszenia opłat środowiskowych za rok 2016 na konta redystrybucyjne Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, tj.:

Do 31 marca 2017 r. należy złożyć wykaz informacji o korzystaniu ze środowiska za 2016 r. i wnieść opłatę za korzystanie ze środowiska na konto:

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa

Bank PEKAO S.A. I/O Warszawa

49 1240 1037 1111 0000 0692 3855

UWAGA !!!

 1. W przypadku udziału w systemie handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych, należy uiścić opłatę za przydzielone uprawnienia do emisji gazów cieplarnianych i złożyć informację o wysokości naliczonej opłaty;
 1. Jeżeli naliczona opłata za każdy rodzaj korzystania ze środowiska za 2016 r. nie przekracza 100 zł, nie składamy wykazu informacji, co jednak nie zwalnia z obowiązku prowadzenia ewidencji
  i przechowywania danych o wysokości naliczonej opłaty.

 

W związku ze zmianą art. 289 ust. 1 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (t. j. Dz. U. z 2016 r., poz. 672, z późn. zm.), wprowadzoną art. 13 ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców (Dz. U. z 2016 r,. poz. 2255) od 1 stycznia 2017 r. podmioty korzystające ze środowiska nie przedkładają wykazów informacji, o których mowa w art. 286 ust. 1 i 1a, w przypadku gdy roczna wysokość opłaty z tytułu każdego z rodzajów korzystania ze środowiska spośród wymienionych w art. 273 ust. 1 nie przekracza 100 zł. Powyższe zwolnienie dotyczy wykazów zawierających informacje i dane o zakresie korzystania ze środowiska oraz o wysokości należnych opłat należnych opłat za rok 2016.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego programu EkoPłatnik, udostępnionego na stronie internetowej www.wcm.mazovia.pl w pkt 6.05 Opłaty za korzystanie ze środowiska, który służy do naliczenia opłat za korzystanie ze środowiska i sporządzenia wykazu informacji.

Bezpośredni link do programu https://ekoplatnik.mazovia.pl:8443/ekopl/login?0.

Do 15 marca 2017 r. należy złożyć za rok 2016 roczne sprawozdanie o produktach w opakowaniach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami opakowaniowymi i wnieść opłatę produktową na konto:

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa
Bank PEKAO S.A. I/O Warszawa
95 1240 1037 1111 0010 6029 9959

Do 15 marca 2017 r. należy złożyć za rok 2016 roczne sprawozdanie o wysokości należnej opłaty produktowej w zakresie produktów: olejów i opon i wnieść opłatę produktową na konto:

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa
Bank PEKAO S.A. I/O Warszawa
31 1240 1037 1111 0000 0698 8102

Do 15 marca 2017 r. należy złożyć sprawozdania bateryjne za rok 2016 i wnieść opłatę produktową, opłatę depozytową i środki na publiczne kampanie edukacyjne na konto:

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa
Bank PEKAO S.A. I/O Warszawa
96 1240 1037 1111 0010 3123 5928

Do 31 stycznia 2017 r. należy wnieść za rok 2016 środki na publiczne kampanie edukacyjne
z tytułu wprowadzenia do obrotu sprzętu elektrycznego i elektronicznego
na konto:

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa
Bank PEKAO S.A. I/O Warszawa
16 1240 6292 1111 0010 7147 9577

Do 15 marca 2017 r. należy wnieść za rok 2016 opłatę produktową z tytułu nieosiągnięcia wymaganego poziomu zbierania, odzysku i przygotowania do ponownego użycia i recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na konto:

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa
Bank PEKAO S.A. I/O Warszawa
16 1240 6292 1111 0010 7147 9577

Do 15 marca 2017 r. należy wnieść za rok 2016 opłatę za nieosiągnięcie wymaganego poziomu odzysku i recyklingu odpadów pochodzących z pojazdów wycofanych z eksploatacji na konto:

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa
Bank PEKAO S.A. I/O Warszawa
83 1240 6292 1111 0010 7147 9535

Prawidłowo opisany przelew powinien zawierać: nazwę i regon płatnika, okres, za który dokonywana jest wpłata oraz rodzaj opłaty:

 • opłata produktowa – opakowania (OP OPAK)
 • opłata produktowa – produkty (OP PROD)
 • baterie i akumulatory opłata produktowa (BiA OP)
 • baterie i akumulatory opłata depozytowa(BiA OD)
 • baterie i akumulatory kampania edukacyjna(BiA PKE)
 • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny - publiczne kampania edukacyjna (ZSEiE PKE)
 • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny - opłata produktowa (ZSEiE OP)
 • recykling pojazdów (RP)

 

Informacje na temat zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji w zakresie sprawozdawczości można znaleźć na stronie www.gios.gov.pl.

 

 

Więcej informacji, w tym wzory wykazów i sprawozdań oraz numery kont można znaleźć na stronie www.wcm.mazovia.pl pkt 6 Opłaty środowiskowe.

 

---------------------------------------------------

Departament Opłat Środowiskowych

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

ul. Skoczylasa 4, 03-469 Warszawa

tel.: (22) 59-79-200 fax: (22) 59-79-629

e-mail: oplaty.srodowiskowe@mazovia.pl

adres elektronicznej skrzynki podawczej

adres skrytki na ePUAP dla podmiotów publicznych: /umwm/skrytka

Sala im. Rodkiewicza w GM nr 2

23 stycznia w Gimnazjum Miejskim nr 2 im. Jana Pawła II odbyła się niecodzienna uroczystość - sali lekcyjnej nr 1 zostało nadane imię Filipa Rodkiewicza.

Wszystko za sprawą dyrektora Muzeum Ziemi Mińskiej, Leszka Celeja, który wpadł na pomysł, by szkolnym salom lekcyjnym nadawać imiona mińskich społeczników - ludzi, którzy nie zasłynęli z martyrologii, a raczej z działania na rzecz innych.

Szkoła przy Budowlanej odpowiedziała na ten apel jako pierwsza. Stało się to dzięki pracującej tu nauczycielce historii - dr Lilli Kłos, która odkryła w mińskiej historii niezwykłą postać patrioty i filantropa - Filipa Rodkiewicza. Nie tylko wyszukała wzór do naśladowania, ale co więcej - napisała o nim książkę.

Tablicę informacyjną przy sali nr 1 uroczyście odsłonił razem z uczniami burmistrz miasta, Marcin Jakubowski. Potem cała szkolna społeczność wraz z zaproszonymi gośćmi obejrzała prezentację i wysłuchała prelekcji dr Lilli Kłos na temat tego, kim był Rodkiewicz. Powstaniec styczniowy, mieszkaniec Mińska Mazowieckiego (wówczas Nowo-Mińska) był fundatorem mińskiego szpitala, działał przez wiele lat w ochotniczej straży pożarnej, wspomagał kościół NNMP, organizował teatr amatorski, a część swoich mińskich ziem przeznaczył pod budowę dzisiejszej Macierzanki. Trudno o lepszego patrona szkolnych przestrzeni i działań.

Spotkanie było też okazją do promocji najnowszej publikacji Lilli Kłos. Maja i Justyna – dziennikarki ze szkolnej gazetki przeprowadziły krótki wywiad z autorką książki "Rodem warszawianin, sercem mińszczanin... rzecz o Filipie Rodkiewiczu - patriocie i filantropie" na temat jej pasji do regionalnej historii.

Dzięki hojności mińskiego muzeum każdy gość, nauczyciel i uczeń otrzymał książkę dr Kłos o Rodkiewiczu. Można było poprosić autorkę o autograf.

Teraz dyrektor szkoły – Grzegorz Wyszogrodzki stara się, by w sali im. Filipa Rodkiewicza pojawiły się komputery, żeby piękną historię połączyć z pomocną nowoczesnością. Za rok przypada setna rocznica śmierci Rodkiewicza i z tej okazji dr Lilla Kłos zaprasza nauczycieli historii na lekcję otwartą, na której pokaże, jak historię regionalną łączyć z technologią informacyjną.

Tymczasem zachęcamy kolejne szkoły do odkrywania ciekawych i niezwykłych mińszczan.

Izabela Saganowska

Wymiana Ciepła

https://www.facebook.com/wymianaciepla/

MARZNIESZ? WEŹ SOBIE UBRANIE! CHCESZ POMÓC? ZOSTAW CIEPŁĄ KURTKĘ,PŁASZCZ, POLAR, SWETER NA WIESZAKU. ZAPRASZAMY DO NAMIOTU OBOK BUDYNKU STRAŻY MIEJSKIEJ, UL. KONSTYTUCJI 3 MAJA 1A.
AKCJA TRWA DO ODWOŁANIA. ZAPRASZAMY.

 

Projekty inwestycyjne na Kolejach Mazowieckich

Powiatowy Przegląd Piosenki Nauczycielskiej

Jednorazowe świadczenie przyznawane zgodnie z ustawą o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin ,,Za życiem”

Od 1 stycznia 2017 r. matka, ojciec, opiekun prawny dziecka albo opiekun faktyczny dziecka bez względu na dochód mogą ubiegać się o jednorazowe świadczenie w wysokości 4000 zł, przyznawane na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 listopada 2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”. Świadczenie przysługuje z tytułu urodzenia żywego dziecka z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniem albo nieuleczalną chorobą zagrażającą życiu, powstałymi w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu,co stwierdza w zaświadczeniu lekarz specjalista II stopnia z zakresu położnictwa i ginekologii, perinatologii lub neonatologii.

Wniosek o wypłatę jednorazowego świadczenia składa się w terminie 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim (pokój nr 1 piętro II).

Jednorazowe świadczenie przysługuje, jeżeli kobieta pozostawała pod opieka medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu. Pozostawanie pod opieką medyczną potwierdza się zaświadczeniem lekarskim lub zaświadczeniem wystawionym przez położną, w/w zaświadczenie nie jest wymagane od osób będących prawnymi lub faktycznymi opiekunami dziecka, a także od osób, które przysposobiły dziecko.

MOPS

INFORMACJA dot. doręczania decyzji podatkowych

INFORMACJA

                                                  dot. doręczania decyzji

 

Szanowni Państwo

zawiadamiam, że decyzje w sprawie wymiaru podatków lokalnych na 2017 r., doręczane będą – w okresie od 01.02.2017 r. do 28.02.2017 r. – przez pracowników Urzędu Miasta, posiadających identyfikatory.

         

                                                                                   Burmistrz MiastaMińsk Mazowiecki

/ - / Marcin Jakubowski

Informacje Burmistrza Miasta

Mińskie Święto Języka Polskiego

"Spektakl Bardzo Dobry"

Teatr w Pałacu
Kabaret Kuzyni przedstawia „SPEKTAKL BARDZO DOBRY”

Przez scenę przewinie się cała plejada charakterystycznych postaci: Magik, Fakir, Treserka dzikich zwierząt, Konferansjer, Żongler, a przede wszystkim  CLOWN! W czasie występu co rusz coś im się przytrafia. Mimo przeciwności losu kontynuują swój występ, aż do zaskakującego finału, który porywa całą publiczność. Wybuchowa (czytaj: zabawna) mieszanka postaci i gagów sprawia, że ten spektakl to jedna wielka beczka śmiechu!
Autorem spektaklu jest Andrzej Talkowski, który otrzymał od Związku Artystów Scen Polskich tytuł Mistrza Sztuki Kabaretowej.
Spektakl kabaretowo-klaunowski wykonuje najstarszy rodzinny kabaret w Polsce, którego korzenie sięgają 1897 roku, czyli Kabaret KUZYNI w składzie Aneta, Aleksander i Andrzej Talkowscy.
MDK
19 lutego 2017 r.
cena biletu 10 zł / osoba

godz. 10:30 eko.jpg
godz. 12:30 eko.jpg

 

"Pokój Dernałowiczów"

OTWARCIE STAŁEJ EKSPOZYCJI
POKÓJ DERNAŁOWICZÓW

Na podstawie inwentarza stworzonego po śmierci ostatniej dziedziczki pałacu, rzeźbiarki i performerki Józefy Konstancji Doria – Dernałowicz, w kolekcji Pana Mariusza Żyły udało się odnaleźć przedmioty odpowiadające spisowi. Będzie je można zobaczyć wraz z innymi pamiątkami, fotografiami oraz portretem Józefy pędzla Krzysztofa Annusewicza.

MDK
12 lutego, godz.17:00
wstęp wolny

Sotkanie otwarte dla mieszkańców metropolii warszawskiej na temat projektu ustawy o ustroju m. st. Warszawy

W środę, 8 lutego o godz. 18.00 w Teatrze Powszechnym w Warszawie (ul. Jana Zamoyskiego 20) spotkanie otwarte dla mieszkańców, podczas którego przedstawione zostaną podstawowe założenia poselskiego projektu Ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy. Zastępca Prezydenta Warszawy Michał Olszewski będzie odpowiadał na pytania mieszkańców.

Jest to wydarzenie dedykowane mieszkańcom wszystkich gmin metropolii.

Szczegóły dot. wydarzenia na stronie internetowej:

http://omw.um.warszawa.pl/projekt-nowej-ustawy-o-ustroju-warszawy-spotkanie-dla-mieszkancow/

Edyta Pietr
Urząd Miasta St. Warszawy

fot. z arch. http://omw.um.warszawa.pl/

Kalendarium

«lipiec 2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123dzień: 45
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia:

Reklama

 • Dyżury aptek
 • Wirtualny spacer
 • INWESTYCJE
 • baner reklamowy
 • MIM
 • FUNDUSZE ZEWNĘTRZNE
 • MIASTA PARTNERSKIE
 • OFERTY PRACY
 • GALERIA
 • CERTYFIKATY
 • ANKIETY
 • PLAN MIASTA
 • Punkty teleadresowe
 • E_PUŁAP
 • Karta Dużej Rodziny
 • Rodzinny Mińsk
 • Żołnierze Wyklęci

Rotator zdjęć

 • Gmina Mińsk Mazowiecki
 • MKS MAZOVIA
  MKS MAZOVIA

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 32568
Mińsk Mazowiecki, miasto, mińsk, mazowiecki, mazowieckie, miński, mazowsze, mensko, moje miasto, himilsbach, ziemia mińska, historia mińska