Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 8 lipca 2020

Imieniny:

Elżbiety, Eugeniusza, Adrianny

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

 • Europa dla Obywateli
 • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Konrad Szołajski w bibliotece o Wisłockiej

16 lutego o godzinie 18.30 zapraszamy Państwa na spotkanie z Konradem Szołajskim autorem książki "Wisłocka".

Wisłocka była doświadczonym lekarzem ginekologiem z wieloletnią praktyką, specjalistką w zakresie cytologii, antykoncepcji i leczenia bezpłodności.  Stworzona przez nią książka "Sztuka kochania" stała się polskim bestsellerem wszech czasów (nakłady przekroczą 7 milionów egzemplarzy). Od 27 stycznia w kinach można oglądać film "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, a my chcielibyśmy Państwa zachęcić, aby przed obejrzeniem filmu, przeczytali Państwo książkę!

Konrad Szołajski osobiście przyjaźnił się z Michaliną Wisłocką. W 2001 roku nakręcił też o niej film dokumentalny "Sztuka kochania według Wisłockiej". Jego powieść, choć oparta na faktach, jest fantazją autora na temat Michaliny Wisłockiej i jej słynnej książki. Autor ubiera tę niezwykłą biografię w atrakcyjną formę kryminalno-szpiegowską osadzoną w Polsce czasów Gierka. Ale przede wszystkim opowiada fascynującą historię kobiety, która potrafiła doświadczenia własnego, nieudanego małżeństwa wykorzystać w podręczniku dla par.

Zapraszamy na rozmowę z autorem i promocję książki "Wisłocka".

MBP

Nowy numer MIM

Partnerzy Programu Rodzinny Mińsk

Klub Żandarmerii Wojskowej zaprasza

Koncert Walentynkowy "STELLAIRE "

Walentynki w rdzennym stylu amerykańskim. Usłyszymy piosenki o miłości i nie tylko w wykonaniu: Kingi Zdybel - wokal, Mariusza Adamczaka - piano, Piotra Oleksego - bas, Mariusza Saturskiego - perkusja.

MDK, 14 lutego 2017 r. godz. 19.00, bilet 30 zł.

Punkt Odbioru Wrażeń

Punkt Odbioru Wrażeń

Wystawa indywidualna malarstwa Pawła Wąsowskiego

24 lutego - 10 marca 2017

Bohema Nowa Sztuka

ul. Żurawia 24/5 Warszawa

 

Zapraszamy na pierwszą indywidualną wystawę Pawła Wąsowskiego, która jest równocześnie pierwszą wystawą w nowej siedzibie Bohemy przy ul. Żurawiej. Razem z Pawłem otwieramy „Punkt Odbioru Wrażeń” - nowe miejsce na mapie Warszawy dla spragnionych doznań estetycznych. Nazwa wystawy podkreśla najważniejsze składniki sztuki Wąsowskiego - obrazy artysty składają się bowiem z setek idealnie dopracowanych, umieszczonych na płótnie punktów, które razem dają niesamowite efekty optyczne. Obrazy powstają poprzez systematyczne i mozolne nakładanie kolejnych warstw kolorów w celu uzyskania efektu optycznego, który nie zawsze jest zamierzony. Mimo, że skończony obraz uderza precyzją wykonania, proces twórczy ma zawsze charakter eksperymentalny. Punkty, kolory, kontrasty zdają się żyć własnym życiem, a artysta nadaje im ostateczny kierunek. Malarstwo Wąsowskiego „odrobiło lekcje” u mistrzów op-artu, wyciągnęło z nich wnioski i dalej podąża spokojnie w poszukiwaniu własnych środków artystycznego wyrazu.

Na wystawie prezentowane będzie malarstwo na płótnie, miniatury na papierze oraz rzeźby. Artysta pokaże także swój „Dyptyk eksperymentalny” inspirowany twórczością Ryszarda Winiarskiego. Praca powstała dzięki zastosowaniu algorytmu, a o finalnym efekcie wizualnym zdecydowało losowanie kolorów dla poszczególnych pól. 

Paweł Wąsowski - architekt, malarz, wykładowca akademicki, kolekcjoner sztuki związany z Mińskiem Mazowieckim. W 1999 r. obronił dyplom, a w 2008 r. pracę doktorską na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, gdzie obecnie pracuje. Zajmuje się historią architektury, malarstwem, rzeźbą, fotografią i projektowaniem architektonicznym. Interesuje go przede wszystkim korespondencja architektury i sztuk wizualnych. W swoich pracach bada iluzje, złudzenia optyczne, percepcję koloru oraz jego oddziaływanie na przestrzeń. 

Wystawie towarzyszył będzie katalog, a podczas wernisażu będzie można zakupić limitowaną edycję katalogu z dołączonym linorytem wykonanym przez artystę.

Wystawa została objęta honorowym patronatem Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim.

https://www.facebook.com/events/310017322733844/

Zespół

Bohema Nowa Sztuka Dom Aukcyjny i Galeria

Warszawa, ul. Żurawia 24 lok. 5

+48 22 400 77 33

Debata obywatelska na temat Unii Europejskiej

Popierasz integrację europejską i masz pomysł, jak ją usprawnić?

A może nie odpowiada Ci obecny kształt Unii Europejskiej
i wiesz, co należy w niej zmienić?

Chcemy poznać Twoją opinię!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału
w debacie z okazji 60. rocznicy podpisania traktatów rzymskich:

60 lat i co dalej?

Warszawa, 25 marca 2017 r.

 

Kogo szukamy?

36 osób z całego kraju, w każdym wieku (18+), o różnym nastawieniu do integracji europejskiej, bez względu na ich wykształcenie czy miejsce zamieszkania. Interesuje nas Twoje zdanie!

 

O czym będziemy dyskutować?

O tematach kluczowych dla UE:

 • bezpieczeństwie
 • środowisku
 • kulturze i tożsamości
 • zatrudnieniu
 • mobilności i migracjach
 • zaufaniu obywateli

 

Kto weźmie udział w dyskusji?

Oprócz uczestników z całej Polski, w rozmowie wezmą udział także eksperci, którzy będą udzielać odpowiedzi na pytania i wspierać uczestników swoją wiedzą. Jednak najważniejszy będzie dla nas Twój głos! Wniosków z dyskusji wysłucha dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce dr Marek Prawda.

 

Kiedy i gdzie?

Debata odbędzie się w sobotę 25 marca 2017 r. w godzinach 12:00 – 19:00  w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie. Osobom spoza Warszawy pokrywamy koszty dojazdu (transport publiczny, 2 klasa) i zakwaterowania (nocleg z 25. na 26. marca, pokoje 2-osobowe).

 

Jak się zgłosić?

Prosimy o wypełnienie formularza dostępnego na http://schuman.pl/pl/traktaty i przesłanie go na adres j.rozycka@schuman.plfaksem na numer 22 621 75 55 lub pocztą na adres Fundacji Schumana: Al. Ujazdowskie 37/5, 00-540 Warszawa do 21 lutego 2017 r.

 

Organizatorzy:

Organizatorami spotkania są Fundacja Schumana, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Fundacja Konrada Adenauera.

 

Kontakt:
Joanna Różycka, Fundacja Schumana, Tel. 22 6217555
j.rozycka@schuman.pl

Wygodniej do Modlina

Warszawa, 6.02.2017 r.

Komunikat prasowy

Wygodniej do Modlina

Szybkie i tanie połączenie kolejowe ze stolicy do lotniska w Modlinie sprawia, że coraz więcej osób wybiera podróż pociągiem zamiast samochodem. W 2016 r. Koleje Mazowieckie sprzedały prawie 350 tys. „Biletów Lotniskowych”, a pasażerowie odbyli prawie pół miliona przejazdów w ramach tego biletu. Ponadto, na stacji PKP Modlin zamontowano nowe windy, co znacznie ułatwia podróżnym dostęp do peronu, a tym samym poprawia jakość podróży.

Kursujące co godzinę pociągi Kolei Mazowieckich są zdecydowanie najszybszym i najtańszym sposobem,
by z Warszawy dostać się na lotnisko w Modlinie i z powrotem. Spółka „Koleje Mazowieckie – KM” oferuje atrakcyjne połączenie w ramach oferty specjalnej - „Bilet Lotniskowy”. Na podstawie tego biletu podróżni mogą dojechać z każdej stacji kolejowej w Warszawie do stacji w Modlinie, a następnie specjalnie oznakowanym autobusem dostać się do Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa - Modlin. Dodatkowo, osoby które posiadają „Bilet Lotniskowy”, mogą na obszarze pierwszej strefy biletowej, bez dodatkowych opłat, korzystać
ze wszystkich środków warszawskiej komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje, metro, pociągi SKM). Bilet jest ważny przez 75 minut od godziny wskazanej przez pasażera.

– Podróżni, wybierając ofertę Kolei Mazowieckich, mają gwarancję wysokiego standardu i komfortu podróży. Kolejowe połączenie z Modlinem jest obsługiwane przez nowoczesne „Elfy”. Wnętrza pociągów są klimatyzowane, posiadają miękkie fotele, miejsca na rowery, odpowiednie wyposażenie dla podróżujących z większym bagażem oraz są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i tych podróżujących  z małymi dziećmi. Pasażerowie mają dostęp do bezpłatnego WiFi. Dla zapewnienia bezpieczeństwa podróżnych zamontowano również monitoring – mówi Dariusz Grajda członek zarządu, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.

Z kolei nowoczesne autobusy w barwach Kolei Mazowieckich, które zapewniają szybki dojazd pod drzwi wejściowe terminalu pasażerskiego, kursują co 20-30 minut i mogą pomieścić do 70 pasażerów.
Są klimatyzowane, a także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Rozkład jazdy autobusów jest dostosowany do przyjazdów i odjazdów pociągów Kolei Mazowieckich.

Podróż pociągiem trwa od ok. 40 do 60 minut (w zależności od tego, na której stacji wsiądziemy), natomiast czas potrzebny na przejazd autobusem ze stacji kolejowej w Modlinie do Portu Lotniczego to ok. 10 min.

Cena jednorazowego „Biletu Lotniskowego” wynosi 19,00 zł, natomiast imiennego miesięcznego na przejazd „tam i z powrotem” 255,00 zł. Wszyscy pasażerowie mają także możliwość zakupu jedynie biletu na przejazd autobusem KM kursującym wahadłowo na odcinku PKP Modlin – Lotnisko Warszawa - Modlin. Opłata za bilet jednorazowy na ten autobus wynosi 6,00 zł, natomiast za bilet miesięczny 65,00 zł.

Spółka „Koleje Mazowieckie – KM” zadbała o to aby zakup „Biletu Lotniskowego” odbywał się w łatwy i szybki sposób. Można więc go nabyć w kasach na dworcach kolejowych, na stoisku Kolei Mazowieckich zlokalizowanym w hali głównej terminala lotniczego w Modlinie, w automatach biletowych KM czy w pociągach. Każdy bilet można również kupić przez internet czy telefon komórkowy za pomocą aplikacji SkyCash. Dodatkowo, bilet tylko na autobus KM można kupić u pracownika prowadzącego odprawę w tym pojeździe.

 

Informacje dla mediów:

Donata Nowakowska - Rzecznik Prasowy „Kolei Mazowieckich – KM”

e-mail: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl, tel. 661 929 207

Średniowieczne narzędzia tortur

Dnia 2 lutego br. w Muzeum Ziemi Mińskiej została otwarta wystawa „Średniowieczne narzędzia tortur”. Całość ekspozycji obejmuje kopie narzędzi wykonane w drewnie i metalu autorstwa białoruskiego płatnerza i fascynata historii dawnej wojskowości Sergeya Augusta.

Wystawa prezentuje „ciemną” stronę kultury europejskiej z okresu XIII – XVII wieku (niektóre wyrafinowane tortury były stosowane w Europie jeszcze w XVII w.). Każdy eksponat oprócz informacji techniczno-konstrukcyjnych zawiera niezwykle bogaty ładunek emocji, bowiem wyobraźnia przenosi widza do konkretnego momentu, w którym człowiek przeżywał męczarnie i w ostateczności śmierć. Wystawa zawiera również w sobie zasadniczą przestrogę związaną z niebezpiecznymi konsekwencjami, które niesie wzajemny, instrumentalny związek pomiędzy instytucją państwa i systemem hierarchiczno-religijnym. Wystawa czynna do 2 kwietnia br.

Przyszłość w nauce

Sympozjum naukowe w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim – PRZYSZŁOŚĆ W NAUCE

Kolejne sympozjum naukowe w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim z udziałem przedstawicieli Politechniki Warszawskiej i Wojskowej Akademii Technicznej, które odbyło się 7.02.2017r. zostało zorganizowane pod hasłem PRZYSZŁOŚĆ W NAUCE. Temat przewodni sympozjum wydaje się być dwuznaczny, ale jest to celowe ponieważ przedstawiciele Uczelni Wyższych z jednej strony prezentowali swoje losy tuż po zakończeniu szkoły średniej pokazując, że przyszłość i kariera zawodowa może być realizowana w sferze nauki, a z drugiej strony próbowali pokazać w jakim kierunku zmierza nauka w ujęciu globalnym. Organizatorem i koordynatorem sympozjum jest nauczyciel przedmiotów zawodowych w naszej szkole, również pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej, doktorant Michał Abramowski.

Jako pierwszy wystąpił absolwent MECHANIKA dr inż. Grzegorz Dobrzyński pracownik naukowy Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej. Zaprezentował w pierwszej części swojego wystąpienia swoje losy po ukończeniu naszej szkoły, która bardzo dobrze przygotowuje do nauki na kolejnych etapach szkolnictwa wyższego technicznego. W drugiej części przedstawił projekty, którymi się zajmował. Prezentując projekty ukazał gałęzie gospodarki, w których może odnaleźć swoje miejsce mechanik lub mechatronik. Kolejny prelegent mgr inż. Łukasz Zieliński reprezentujący Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych podkreślił, że najważniejsze jest aby nie zamykać się na nowe obszary wiedzy, a przede wszystkim udzielać się w różnego rodzaju inicjatywach, pozwalająch zbudować własną bazę, która w przyszłości zaprocentuje.

Trzeci w kolejności wystąpił przedstawiciel Wydziału Mechanicznego Wojskowej Akademii Technicznej ppłk dr inż. Paweł Marecki. Przedstawił uczelnię od strony dydaktycznej i naukowej. Przedstawił schemat organizacyjny Wojskowej Akademii Technicznej, podział na poszczególne wydziały. Zaprezentował pokrótce czym się zajmują wydziały, przedstawił wybrane projekty zrealizowane przez uczelnię. Przedstawił także możliwości uprawiania różnych dyscyplin sportowych, do których Wojskowa Akademia Techniczna posiada pełne wyposażenie.

Po zakończeniu sympozjum prelegenci zgodnie stwierdzili, że bardzo podobała im się szkoła i wyrazili chęć udziału w kolejnym sympozjum odbywającym się na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim.

Język polski połączył pokolenia

9 lutego w Gimnazjum Miejskim nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim zostało zorganizowane polonistyczne spotkanie pokoleń, które jednocześnie było już III Mińskim Świętem Języka Polskiego pod hasłem „Moda na polski”. W tym roku dyrekcja papieskiego gimnazjum i nauczyciele poloniści zaprosili do wspólnego świętowania zarówno młodzież z mińskich szkół gimnazjalnych, jak i słuchaczy Mińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wspólną inicjatywą dla młodszych i starszych mińszczan był udział w „Konkursie na wyklejankę”, który polegał na stworzeniu kolażu inspirowanego formą wyklejanek wymyśloną przez poetkę – Wisławę Szymborską. Warto podkreślić, że swoje prace zgłosiły wszystkie zaproszone do konkursu środowiska – uczniowie, nauczyciele i słuchacze MUTW. W kategorii dorosłych jury przyznało trzy równorzędne wyróżnienia, które trafiły do pań: Alicji Rycielskiej ze Stowarzyszenia „Radość Trzeciego Wieku” oraz do Marzeny Grzyb i Lilli Kłos – nauczycielek z Gimnazjum Miejskiego nr 2 im. Jana Pawła II. W kategorii młodzieży gimnazjalnej I miejsce zajęła Angelika Bardłowska z Gimnazjum Miejskiego nr 1 im. Gen.  Andersa (opiekun – pani Magdalena Dąbrowa), na II znalazła się Emilia Popis z Gimnazjum Miejskiego nr 2 im. Jana Pawła II (opiekun – pani Aleksandra Wróbel), zaś III przyznano Weronice Paplak z Salezjańskiego Gimnazjum im. Św. Jana Bosko (opiekun – pani Diana Gajc-Piątkowska). Jury dodatkowo wyróżniło jeszcze dwie prace – Mai Ostrowskiej z papieskiego gimnazjum i Alicji Adamarek z Gimnazjum Miejskiego nr 1. Wyklejanki zostały ocenione przez dwie wykładowczynie z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego –przez panią prof. Violettę Machnicką i panią dr Barbarę Stelingowską oraz przez panią Joannę Wilczak z Miejskiego Domu Kultury. Jurorki konkursu z Siedlec były też specjalnymi gośćmi międzypokoleniowego popołudnia, ponieważ przygotowały na to spotkanie dwa wykłady akademickie. Pani prof. Violetta Machnicka - dyrektor Instytutu Filologii Polskiej i Lingwistyki Stosowanej na UPH - mówiła o agresji na sprzedaż, czyli o języku bohaterów programów paradokumentalnych, zaś pani dr Barbara Stelingowska wygłosiła prelekcję na temat sztuki pisania listów. Oprócz części edukacyjnej niezwykle miłym akcentem były występy artystyczne zarówno słuchaczy MUTW, którzy nie tylko zaśpiewali, ale także zatańczyli dla młodzieży, jak i układ taneczny uczennic z klasy 2a (akademicko-humanistycznej) przygotowanych przez nauczycielkę w-fu – panią Renatę Mroczkowską. Spotkanie „Język polski łączy pokolenia” stało się jednocześnie okazją do podsumowania szkolnych konkursów polonistycznych i do wręczenia przez pana dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego nagród wszystkim zwycięzcom w konkursach międzyklasowych i indywidualnych.

Okazało się, że spotkanie pokoleń może być wartością samo w sobie – pomysłodawcom udało się zainteresować tym samym tematem tak zróżnicowane grono słuchaczy, udało się także zachęcić do wspólnej zabawy wyklejankami wiele osób bez względu na wiek. Tak więc można przyjemnie i pożytecznie spędzić ze sobą czas bez względu na to, czy ma się kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Jako organizatorzy mamy nadzieję, że to pierwsze międzypokoleniowe spotkanie będzie inspiracją dla wielu innych równie wartościowych  inicjatyw.

Agnieszka Kożuchowska
(nauczycielka jęz. polskiego)

Finisaż „Przebudzenie”

W dniu 27 stycznia br. miał miejsce finisaż wystawy rzeźb i twórczości poetyckiej Mirosława Koć pt. „Przebudzenie”. Podobnie  jak poprzednie finisaże i ten spotkał się z dużym zainteresowaniem, tym bardziej, że uświetniony został koncertem fortepianowym utalentowanej uczennicy gimnazjum salezjańskiego Magdaleny Nogańskiej oraz możliwością rozmowy z bohaterem  wydarzenia Panem Mirosławem. Smakując karnawałowe wypieki – faworki i pączki – oraz pyszną kawę uczestnicy finisażu równie zachłannie smakowali twórczość artysty. Dodatkową atrakcja wieczoru, który zakończył się o godzinie 22.00 była możliwość zwiedzania „mieszkania Sylwestrowiczów” w obecności kuratorki wystawy Pani prof. Marii Ekiel-Jeżewskiej.

Aquacycling Day

Koniec "Wymiany Ciepła" 16 lutego

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że akcja „Wymiana Ciepła” do której przystąpiło Miasto Mińsk Mazowiecki, zakończy się w naszym mieście w dniu 16 lutego 2017r.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za udział w akcji i przekazaną pomoc rzeczową dla osób potrzebujących pomocy.

Warsztaty Genealogiczne "SKĄD NASZ RÓD"

Spotkanie prowadzi dr Andrzej Nowik.

Gdzie szukać źródeł genealogicznych, jak czytać księgi metrykalne i hipoteczne, jak poznać dzieje swojej nieruchomości?

Warsztaty genealogiczne wspierają uczestników w poznawaniu historii własnej rodziny i pomagają w korzystaniu z zasobów różnych archiwów, a przede wszystkim z opublikowanych w internecie metryk.

W internecie są już dostępne metryki z parafii Mińsk Mazowiecki, Cegłów, Długa Kościelna, Jakubów, Jeruzal, Kałuszyn, Kiczki, Kuflew, Latowicz, Okuniew, Pustelnik, Siennica, Stanisławów i Wiśniew !

MDK, 23 i 30 marca 2017 r.
godz. 18:30, bilet 5 zł do nabycia na miejscu

Turniej Szachowy w MDK

XIV INDYWIDUALNY TURNIEJ SZACHOWY O MISTRZOSTWO MIEJSKIEGO DOMU KULTURY W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Zapraszamy do wzięcia udziału w turnieju szachowym organizowanym przez Miejski Dom Kultury oraz Mińskie Towarzystwo Szachowe.

Do pobrania:
REGULAMIN

MDK, 5 marca, godz.9:40, wstęp wolny.

Krajowa Administracja Skarbowa - informacje

Spotkanie informacyjne w Urzędzie Skarbowym

Urząd Skarbowy w Mińsku Mazowieckim

zaprasza na:

SPOTKANIE INFORMACYJNE

które odbędzie się dnia 20 lutego 2017 r. (poniedziałek) o godzinie 14:00 w siedzibie Urzędu, ul. Szczecińska 2

 

Tematyka spotkania:

 1. Jednolity Plik Kontrolny (JPK) – podstawowe zagadnienia
 2. Zmiany w ustawie o podatku od towarów i usług (VAT)
 3. Krajowa Administracja Skarbowa – najważniejsze informacje związane z powołaniem KAS z dniem 1 marca 2017 r.

Sara i Magda finalistkami konkursu kuratoryjnego

Sara Lejman i Magdalena Nogańska z kl. III Salezjańskiego Gimnazjum im. św. Jana Bosko w Mińsku Mazowieckim dotarły do ostatniego etapu konkursu przedmiotowego MKO z języka polskiego i uzyskały tytuł finalistek. To bardzo duże osiągnięcie. Reprezentantki naszego gimnazjum są jednocześnie jedynymi uczennicami z terenu całego powiatu mińskiego, które zaszły tak daleko i znalazły się wśród 369 najlepszych gimnazjalistów w województwie mazowieckim.

Sukces Sary i Magdy, bo tak należy patrzeć na udział uczennic w finale najbardziej prestiżowego konkursu polonistycznego w Polsce, to przede wszystkim owoc ich ciężkiej pracy. Dziewczęta wiele miesięcy zgłębiały tajniki języka polskiego i wiedzy o kulturze. Wczytywały się w najdrobniejsze szczegóły lektur z kanonu obowiązującego na kolejnych etapach zmagań prymusów. A trzeba zaznaczyć, że zakres wymagań stawianych przed uczestnikami konkursu znacznie wykraczał poza program merytoryczny nauczania języka polskiego w gimnazjum. Dość wspomnieć o takich lekturach, których znajomością oraz umiejętnościami interpretacji i analizy wykazali się w tym roku gimnazjaliści, jak: opowiadania Antoniego Czechowa, komedia Mikołaja Gogola pt. "Rewizor", powieść psychologiczna Josepha Conrada "Lord Jim", powieść Romaina Rollanda "Colas Breugnon", powieść historyczna Henryka Sienkiewicza "Ogniem i mieczem", antyutopia George'a Orwella "Rok 1984", literatura faktu "Szkice spod Monte Cassino", a także poezja przedstawiciela Nowej Fali Adama Zagajewskiego i przedwojennego katastrofisty Józefa Czechowicza i wiele innych. Do tego znajomość takich dzieł dziesiątej muzy, jak: "Hugo i jego wynalazek" Martina Scorsesego czy "Boże Narodzenie" w reż. Christiana Cariona. Nie zapomnijmy też o umiejętnościach interpretacji i analizy dzieł sztuki, w tym malarstwa symbolicznego Jacka Malczewskiego i Witolda Wojtkiewicza oraz kubistycznego Pabla Picassa.

Przygotowania do konkursu to także forma rozwoju. Sara i Magda są bohaterkami, bo podjęły trud nauki. Wiedza i umiejętności, jakie zdobyły, to wartość, która na pewno nieraz będzie procentować. Duma rozpiera opiekuna merytorycznego uczennic – p. Dianę Gajc-Piątkowską, która wspierała dziewczęta w przygotowaniach do intelektualnych zmagań prymusów wśród mazowieckich talentów.

opr. Szkoły Salezjańskie

w Mińsku Mazowieckim

Pokój Dernałowiczów otwarty

Ogłoszenie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym

OGŁOSZENIE !!!

Mamy tylko 1% szans, że staniemy na własnych nogach.

Dzięki Tobie nasze szanse mogą się zwiększyć.

POMÓŻ NAM!!! Daj nam szansę na lepsze jutro.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Możesz więcej” poszukuje bezpłatnej działki lub domu do rozbudowy/remontu z dużym placem, aby stworzyć NASZE MIEJSCE NA ZIEMI – Wielospecjalistyczny Ośrodek Rehabilitacyjno – Terapeutyczny dla dzieci i osób niepełnosprawnych.

www.mozesz-wiecej.org.pl ; email: mozesz.wiecej@o2.pl; tel. 511-968-427

Informacja o dyżurach przedszkoli miejskich w wakacje

XXV Sesja Rady Miasta Mińsk Mazowiecki

Profesjonalne kadry Nowoczesnych Usług dla Biznesu

Bieg Pamięci Poległych Żołnierzy ŻW

KS Zielono-Czarni i OSŻW w Mińsku Mazowieckim zapraszają na BIEG PAMIĘCI POLEGŁYCH ŻOŁNIERZY ŻANDARMERII WOJSKOWEJ im. sierż. Marcina PASTUSIAKA i kpr. Grzegorza BUKOWSKIEGO - 22.04.2017 - START godz. 10:00 z Terenu Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim przy ul. Warszawskiej 267

Spotkanie z Barbarą Wachowicz

Mistrzyni Mowy Polskiej obdarzona tytułami „Pisarki losu polskiego” – Barbara Wachowicz - 8 marca opowie o matkach i synach, którzy stali się symbolem miłości ojczyzny. A są to: Tadeusz Kościuszko, Adam Mickiewicz, Fryderyk Chopin, Henryk Sienkiewicz, Stefan Żeromski, Bohaterowie „Kamieni Na Szaniec” i Powstania Warszawskiego.

Zapraszamy na spotkanie z niezwykłą postacią polskiej kultury, laureatką wielu odznaczeń i nagród mi.in.: Złotego Mikrofonu, Orderu „Polonia Mater Nostra Est” – „Polska Naszą Matką”- „za wyjątkowy dar przekazywania młodzieży skarbów narodowego dziedzictwa”, Nagrody TOTUS Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia” „za niestrudzone, pełne żarliwości i entuzjazmu propagowanie kultury chrześcijańskiej, patriotyzmu, i pięknej polszczyzny, postaw honoru i prawości zwłaszcza wśród młodego pokolenia Polaków”, Orderu Uśmiechu przyznanego przez harcerzy z motywacją: „To dzięki niej zstępują z piedestału Bohaterowie Narodowi i najwięksi twórcy literatury, by stać się nam bliskimi”, Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Gloria Artis” („Chwała Sztuce”) w roku 2016.

Po spotkaniu piękne dedykacje Autorki na jej wspaniałych książkach o Wielkich Polakach.

 

 

Apel o wsparcie dla Stowarzyszenia "Krok Dalej"

Szanowni Państwo,

w imieniu własnym i podopiecznych Stowarzyszenia Krok Dalej; zwracam się z prośbą o przekazanie naszej organizacji, która ma status OPP, 1% z Państwa podatku.

Pozyskane środki przeznaczamy na działalność opiekuńczą, terapeutyczną i rehabilitacyjną, którą prowadzimy od blisko 18 lat na terenie powiatu mińskiego i którą obejmujemy stałą systematyczną opieką 40 rodzin obarczonych dzieckiem niepełnosprawnym.

Dążymy do tego aby każde potrzebujące dziecko, każda osoba dotknięta mózgowym porażeniem dziecięcym otrzymała fachową i skuteczną pomoc.

Mazowieckie Stowarzyszenie  na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym Krok Dalej jest uznane za jedną z najbardziej wiarygodnych organizacji w województwie mazowieckim.

Liczę, że i Państwo obdarzycie nas swoim zaufaniem. Każda pomoc jest ważna.

Grażyna Wiącek
Prezes Stowarzyszenia

 

I Ice Skating Day in MMz

TEGO W MIŃSKU JESZCZE NIE BYŁO!

Rolkowy Mińsk Mazowiecki oraz MOSiR Mińsk Mazowiecki mają zaszczyt zaprosić na I ICE SKATING DAY IN MMZ! Wstęp bezpłatny. Impreza objęta honorowym patronatem burmistrza Marcina Jakubowskiego.

Czeka na Was mocna dawka łyżwiarskiego szaleństwa!

Program imprezy:
8.00 - 16.00 - ROZGRYWKI HOKEJOWE DRUŻYN JUNIORSKICH ORAZ SENIORSKICH
Mecze zostaną rozegrane pomiędzy drużynami z różnych części Polski! Zapraszamy do wspólnego kibicowania naszej mińskiej drużynie - HOKEJOWEGO KLUBU SPORTOWEGO MIŃSK MAZOWIECKI!

17.00 - 20.00 - FREESTYLE SKATE DAY 2017
Pierwszy raz w naszym mieście odbędą się eliminacje do IV edycji zawodów polegających na pokonywaniu toru przeszkód w sztafecie na czas na lodowisku. W imprezie weźmie udział 10 różnych drużyn z całej Polski, w tym po raz pierwsza drużyna INSTRUKTORÓW ROLKOWEGO MIŃSKA!

- 20.00 - 22.00 - DYSKOTEKA NA LODOWISKU
Zapraszamy wszystkich chętnych łyżwiarzy do wspólnej zabawy!


NIE MOŻE WAS TAM ZABRAKNĄĆ!

Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1714099958901031/

 

"Z muzyką filmową przez świat" z Miejską Orkiestrą Dętą

Zapraszamy na koncert "Z muzyką filmową przez świat" w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej Miasta Mińsk Mazowiecki pod dyrekcją Marcina Ślązaka. 26 lutego 2017r. godz. 17.00, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza ul. gen. Kazimierza Sosnkowskiego 1.

W Warszawie m.in. o metropolii.

W środę, 22 lutego, w warszawskim Ratuszu miało miejsce spotkanie władz Warszawy z przedstawicielami kilkudziesięciu gmin okalających Warszawę. W spotkaniu tym udział wziął również burmistrz Mińska Mazowieckiego Marcin Jakubowski.

Uczestnicy spotkania podtrzymują żądanie wycofania z Sejmu antyspołecznej i antysamorządowej "ustawy Sasina". Nie powinna być ona w ogóle przedmiotem obrad. Autorem nowego projektu powinien być rząd i resort administracji w ścisłej współpracy z samorządami, a prace nad nim muszą się toczyć w oparciu o szerokie i uczciwe konsultacje (w przypadku projektu ustawy dla konurbacji śląskiej konsultacje trwały rok, zanim projekt znalazł się w Sejmie). W proces dialogu powinno się  włączyć środowiska lokalne oraz ekspertów. Warunkiem koniecznym jest przedstawienie konsekwencji planowanych rozwiązań: prawnych, finansowych, organizacyjno-zarządczych i innych, które będą miały wpływ na codzienne życie mieszkańców.

Wójtowie i burmistrzowie w podsumowaniu stwierdzili jednomyślnie: nie może być zgody na decydowanie za nas bez nas, dzielenie społeczeństwa i dezinformację. Projekt ustawy musi zostać zaakceptowany przez mieszkańców Warszawy i podwarszawskich gmin.

Niezależnie od toczącej się debaty wokół zmian ustawowych samorządy będą kontynuować i rozwijać współpracę w ramach metropolii warszawskiej w oparciu o dostępne instrumenty prawne i organizacyjne.

Istotną informacją dla mińszczan może być fakt, że od teraz wszelkie rozmowy dotyczące Metropolii Warszawskiej odbywać się będą przy udziale władz Mińska Mazowieckiego.

 

 

Konkurs plastyczny na Wielkanocną kartkę świąteczną

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki

ogłasza

konkurs plastyczny
dla dzieci szkół podstawowych z terenu miasta Mińsk Mazowiecki

na kartkę świąteczną


Celem Konkursu jest przygotowanie kartek świątecznych dla Miasta Mińsk Mazowiecki na potrzeby rozesłania ich samorządom, kontrahentom i partnerom społeczno-gospodarczym.


Jak co roku przed Wielkanocą Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki roześle kartki do swoich jednostek organizacyjnych, placówek oświatowych, kulturalnych, instytucji  oraz partnerów i kontrahentów, z którymi współpracuje. Zależy nam, by kartki miały niepowtarzalny charakter i kojarzyły się z naszym Miastem. Wiemy, że efekt ten możemy uzyskać rezygnując z gotowych wzorów na rzecz niczym nieograniczonej wyobraźni artystycznej najmłodszych mieszkańców Mińska Mazowieckiego.

W związku z tym serdecznie zapraszam dzieci wszystkich szkół podstawowych z terenu miasta Mińsk Mazowiecki do wykonania rysunków lub prac malarskich, których motywem będą Święta Wielkiej Nocy. Prace te wezmą udział w konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Zwycięskie dzieło zostanie poddane profesjonalnej obróbce drukarskiej, po czym – już w formie kartki – trafi do adresatów. Dodatkowo praca ta zostanie zamieszczona w formie kartki elektronicznej na naszej stronie internetowej, gazecie samorządowej MIM, skąd każdy będzie ją mógł pobrać i wysłać e-mailem do najbliższych.

Zachęcam wszystkie dzieci do wzięcia udziału w naszym konkursie! Regulamin w załaczeniu.

 

Weekend z parkourem

W dniach 18-19.02.2017r. w Gimnazjum Miejskim nr 2 im. Jana Pawła II odbyły się Warsztaty Parkour I, organizowane przez naszą Akademię Parkour - Piotr Lichota oraz Gimnazjum Miejskie nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim.

Warsztaty zostały również objęte patronatem Burmistrza Miasto Mińsk Mazowiecki Pana Marcin Jakubowski oraz ogromnego wsparcia merytorycznego i pomocy w organizacji wydarzenia udzielił MOSiR Mińsk Mazowiecki. Przeszkody oraz sprzęt podczas warsztatów zapewniła firma Overkom oraz Agencja Rozwoju Miasta Siedlce, z której został wypożyczony mobilny parkour park stworzony przez FlowParks.

Była to pierwsza tego typu impreza w naszym mieście. W sobotę liczne grono przybyłych na warsztaty uczestników mogło skorzystać z kilku godzin treningu parkour prowadzonego pod okiem doświadczonych trenerów grupy Exeo. Warsztaty nie tylko przyciągnęły mieszkańców naszego miasta, ale w wydarzeniu brali udział również przedstawiciele takich miast jak: Wrocław, Kraków, Gdańsk, Warszawa, Łódź, Siedlce czy Biała Podlaska. Zorganizowano także trening wolny, aby każdy miał możliwość doszlifowania umiejętności nabytych podczas wcześniejszych zajęć oraz ich kreatywnego doskonalenia. Na koniec pierwszego dnia trenerzy krótko przedstawili uczestnikom historię sztuki przemieszczania się jaką jest parkour, a także nawiązali z nimi rozmowę na temat tej aktywności fizycznej wyczerpująco odpowiadając na zadawane im pytania. Drugi dzień rozpoczął się już od 9:00 treningiem wolnym, gdzie chętni wraz z trenerami mogli dzielić się doświadczeniem, umiejętnościami i wspólnie odkrywać parkour. Następnie odbyła się kolejna tura warsztatów, na której frekwencja również była wysoka. Na koniec zaplanowano pokazy, najpierw swoje umiejętności zaprezentowali wszyscy chętni uczestnicy, którzy przygotowali efektowny występ ukazujący to, czego nauczyli się podczas dwóch dni ćwiczeń. Po uczestnikach przyszedł czas na trenerów, którzy prezentowali niezwykle wysoki poziom sprawności fizycznej co wprawiło w zachwyt i zdziwienie niejedną osobę na widowni. Obydwa pokazy zostały nagrodzone gromkimi brawami publiczności, która również nie zawiodła zapełniając trybuny na hali sportowej.

Cała impreza miała pozytywny wydźwięk - zarówno wśród trenerów i organizatorów, a przede wszystkim uczestników, dla których to wydarzenie zostało zorganizowane.
Widzimy się za rok !

Zapraszamy do obejrzenia całej obszernej fotorelacji z wydarzenia:
http://imgur.com/a/Rwu0N

Co prawda obszerna videorelacja pojawi się już wkrótce to tutaj warto zobaczyć film z pokazu parkour (twórcą jest: Kamil Pasik)
https://youtu.be/8cIKSVSRpuw

Tekst i fotorelacja

Akademia Parkour

Biegi przełajowe na powitanie wiosny

Prelekcja o gen. Kazimierzu Sosnkowskim

Wyprawa Dreptaków na Ultra Śledzia

            Dreptak bardzo mocno zaznacza swoją obecność. Rozwija się. Biegacze wybierają różne dystanse, już nie tylko na asfalcie, czy bieżni;  wybierają się w świat promując miasto i Klub, mierzą wysoko, coraz częściej decydując się na dłuższe dystanse, ultramaratony.

            W grudniu 2016 roku, dosyć spontanicznie, grupa klubowiczów Dreptaka w składzie: Kamil Onisk, Michał Wiczuk, Irek Wiśniewski i Tobiasz Nowakowski podjęła decyzję o starcie w bardzo fajnym biegu, biegu jakiego jeszcze nie było na Podlasiu o ciekawej nazwie Ultra Śledź Puszczy Knyszyńskiej. Był to pierwszy ultra bieg na Podlasiu na dystansie 50 i 80 km. I tak – 25 lutego 2017 czwórka Dreptaków wystartowała. Kamil, Michał i Tobiasz wybrali trasę o długości 50 km, natomiast Irek dystans 80 km. Trasa poprowadzona była przez przepiękne połacie Puszczy Knyszyńskiej bardzo wymagająca, bardzo dużo podbiegów i zbiegów, powalone drzewa, przeprawa przez wodę, 95% prowadziło drogami nieutwardzonymi i w zdecydowanej większości lasem! Nie było łatwo. Bo łatwo być nie mogło. W końcu na tytuł ultamaratończyka zasłużyć trzeba. Nie wystarczą silne nogi. Trzeba mieć charakter.

            Już 24 lutego znaleźli się w Supraślu w celu odebrania pakietów startowych, ale ale! to nie było takie proste. Lista obowiązkowego ekwipunku była bardzo długa (od wodoodpornych rękawiczek po kurtkę z tymi samymi właściwościami) i wnikliwie sprawdzana! Samo spełnienie tych warunków mogło niejednego zniechęcić. Start o 5:55. Kolejny warunek, dla niektórych nie do przełknięcia. Pobudka, śniadanie, wciąganie na siebie wszystkich obowiązkowych elementów garderoby i ponad kilometrowy spacerek na start. Bieg wystartował z małym opóźnieniem. Początek po nawierzchni asfaltowej, oczywiście wszyscy wystartowali mocno i szybko, ale po około 2 km zaczął się las (las to las, ale ten wyjątkowo dał im w kość). Podobne ukształtowanie terenu, jak na biegach górskich w Falenicy lub Wesołej to wiedzą, pofałdfowany teren, liczne zbiegi i bodbiegi, na dodatek powalone konary drzew, co jakieś 200-300 m. Istny RunMageddon.... Po wybiegnięciu z lasu ( około 10 km) organizator (lub pogoda, jak kto woli) przygotował zimny prysznic, to znaczy przebiegnięcie przez wodę o głębokości prawie do kolana. Jak wspominają chłopaki: Chwilę pobiegliśmy ścieżką poprowadzoną pomiędzy dwoma zbiornikami wodnymi i znowu w las. Generalnie trasa była słabo oznakowana (gubilśmy się, trzeba było szukać odpowiedniej ścieżki), ale dodało to niezmiernie dużo uroku temu biegowi. Organizatorzy biegu wykonali kawał dobrej roboty! Tobiasz Nowakowski kontynuje: Na około 30 km, gdy wybiegłem z lasu na 200-300 m odcinek asfaltu zbiegając z chodnika na jezdnię wpadłem na lód i przeżyłem najgorszy upadek w moim życiu (uderzyłem głową w asfalt, że aż spadła mi czołówka, zbiłem bardzo mocno łokieć oraz z buta wystrzelił mi czujnik kroków, co zauważyłem dopiero na jakimś 40 km). Udało mi się jakoś pozbierać i zacząłem biec dalej, ale nie mogłem za bardzo machać ręką, tempo drastycznie spadło. Na szczęście na przestrzeni kilometra dogoniła mnie trójka zawodników (wśród nich znajdował się zwycięzca dystansu 80 km). Postanowiłem się do nich dołączyć i dzięki temu mimo bólu udało się zwiększyć tempo. Ale po dotarciu do punktu odżywczego chłopaki mi uciekli i dalej musiałem walczyć sam (na tym odcinku wyprzedził mnie jedynie zwycięzca dystansu 50 km). Na około 45 km spotkałem wolontariuszy przebranych za super bohaterów, od których uzyskałem informacje, że znajduje się na trzeciej pozycji. Po czym musiałem przyspieszyć, żeby ją utrzymać, co do samego końca udało się zrobić! Generalnie przebiegłem prawie 56 km (50 km w nazwie  i utrzymałem 3 pozycje open. Na szczęście na około 50 km przebiegałem w tym samym miejscu, co zaliczyłem upadek i znalazłem zagubiony footpod”.

Organizator biegu stanął na wysokości zadania przygotowując wszystko na najwyższym poziomie, a dla zmęczonych biegiem zawodników czekał syty poczęstunek i popitek! oraz koncert zespołów z naszej okolicy, czyli Muzyki Końca Lata i Maki i Chłopaki.

Zawodnicy MKB DREPTAK osiągnęli następujące wyniki:

Na trasie 50 km:

Tobiasz Nowakowski z czasem 4:46:20 co dało 3 miejsce open;

Kamil Onisk z czasem 5:54:06 co dało 15 miejsce open (12 w kategorii M);

Michał Wiczuk z czasem 6:29:37 co dało 21 miejsce open (17 w kategorii M).

Na trasie 80 km:

Ireneusz Wiśniewski z czasem 11:40:23 co dało 83 miejsce open (74 w kategorii M).

Sławomir Zduńczyk
MKB Dreptak
fot. Jacek Deneka

 

Wyniki konsultacji dot. bezdomnych zwierząt

Ogłoszenie dot. wyłapywania bezdomnych zwierząt

OGŁOSZENIE

Zgodnie z § 3 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 26 sierpnia 1998 r. w sprawie zasad i warunków wyłapywania bezdomnych zwierząt

podaję do publicznej wiadomości,

że bezdomne zwierzęta wyłapywane są w sposób ciągły na terenie całego miasta Mińsk Mazowiecki przez Zarząd Gospodarki Komunalnej, ul. Juliana Tuwima 1, 05-300 Mińsk Mazowiecki, telefon 25 758 22 21  lub 602 100 302  oraz Straż Miejską w Mińsku Mazowieckim, ul. Konstytucji 3 Maja 1A, 05-300 Mińsk Mazowiecki telefon 25 759 53 38 i umieszczane są w Schronisku dla Zwierząt Małe Boże 7A, 26-804 Stromiec prowadzonym przez Panią Marzenę Golańską  PW Perro, ul. Leśna 23, 05-300 Zamienie telefon  504 272 700.

 Mińsk Mazowiecki, 27 lutego 2017 r.


Burmistrz Miasta
Mińsk Mazowiecki
/-/ Marcin Jakubowski

Pomoc żywnościowa na terenie miasta

Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Społecznych ,,Perspektywa” z siedzibą w Mińsku Mazowieckim podjęło się realizacji zadania publicznego, przeprowadzanego na terenie Miasta Mińsk Mazowiecki pod tytułem: Pozyskiwanie, magazynowanie i dystrybucja żywności z programu FEAD. Na mocy porozumienia zawartego z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w sierpniu 2016 roku ruszyła realizacja Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa  2014 – 2020 Podprogram 2016.

Celem Programu jest dotarcie z pomocą żywnościową do osób najbardziej potrzebujących, a także umożliwienie im uczestnictwa w różnych działaniach edukacyjnych dotyczących wzmacniania samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. Do końca kwietnia 2017 roku osoby, które otrzymały skierowanie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim, będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która wydawana jest raz w miesiącu w formie paczek żywnościowych. Wydawanie żywności odbywa się w siedzibie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów przy ul. Piłsudskiego 27.

Dystrybucji żywności towarzyszą dodatkowe działania w formie  warsztatów kulinarnych realizowanych w SLOW FOOD – Mińska Pyza w Mińsku Mazowieckim ul. Boczna 2A przez Bank Żywności w Siedlcach. Dotychczasowe warsztaty poruszały następujące tematy:

 1. Zdrowe odżywianie dzieci w wieku szkolnym.
 2. Żywienie dorosłego człowieka CZYTAM ETYKIETY – WIEM.
 3. Nawyki żywieniowe a aktywność dzieci i młodzieży szkolnej (warsztaty dla dzieci i młodzieży).

Stowarzyszenie "Pespektywa" przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim zorganizowało dotychczas 6 transportów żywności dla mieszkańców Miasta Mińsk Mazowiecki w łącznej ilości ponad 17 ton. W ramach działania wydano 2340 paczek żywnościowych o wartości 62.700 zł.

Rzecznik prasowy MOPS

Freestyle Skate Day 2017 - informacja prasowa

Freestyle Skate Day 2017 – drugie eliminacje : Mińsk Mazowiecki

wyścigi z przeszkodami na łyżwach

Informacja prasowa do publikacji

 

Po trzech udanych edycjach z lat ubiegłych mamy zaszczyt zaprosić na IV edycję Freestyle Skate Day 2017. W ubiegły weekend 25.02.2017, w Rudzie Śląskiej odbył się Śląski Półfinał tych zawodów. Rekordowa ilość uczestników, bardzo wysoki poziom sportowy, a także pierwszy raz w historii start drużyny żeńskiej – to trzy najważniejsze informacje o tych zawodach.  

Już 4.03.2017 od godziny 17.00 do godziny 20.00 na lodowisku przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 56 w Mińsku Mazowieckim odbędzie się drugi półfinał, a zwycięskie drużyny z obu miast zmierzą się ze sobą w Łodzi 8 kwietnia!

Drużyny startować będą w czterech konkurencjach: Błyskawica, 2 x Tor Przeszkód oraz Sztafeta. Startują 4 osobowe drużyny, które będą rywalizować wspólnie w czasie trwania Mazowieckiego Półfinału Freestyle Skate Day 2017. Z pewnością jest to jedyna tego typu rywalizacja sportowa w Polsce! Zainteresowanie medialne tym wydarzeniem z roku na rok jest większe, a przede wszystkim rośnie poziom sportowy zawodów.

W Mazowieckim Półfinale mogą brać udział tylko osoby wcześniej zgłoszone pod adresem mailowym: anna.mika@sportrebel.pl. Maksymalna ilość miejsc dla drużyn to 12 – dlatego o możliwości startu decyduje kolejność zgłoszeń.

Do wygrania atrakcyjne nagrody pieniężne : 1 miejsce: 1000 zł, 2 miejsce: 750 zł, 3 i 4 miejsce: po 500 zł. Wszystkie cztery pierwsze drużyny kwalifikują się do Wielkiego Finału w Łodzi.

Niezbędnym warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest posiadanie kasku ochronnego!

Zawody organizowane są przez firmę Sportrebel oraz Tempish.

 

Więcej informacji : www.freestyleday.pl

Link do relacji z freestyle Skate Day 2016 https://www.youtube.com/watch?v=ENeJbqoMgz8

Link do relacji z Freestyle Skate Day 2015:

https://www.youtube.com/watch?v=T-EdLtTkLiA

Z poważaniem,

 

Anna Mika
tel. 730191918
Sportrebel

Wielkopostny Dzień Skupienia dla Nauczycieli

Relacja na żywo z otwarcia sali koncertowej MSA

Złote Skrzydła dla Elżbiety Sieradzińskiej

Grand Prix Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu 2017

Teatr amatorski z Węgrowa w MDK

Uwaga niepełnosprawni studenci!

UWAGA STUDENCI

         Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza do skorzystania z pomocy w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym w ramach modułu II pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” realizowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

         Z programu mogą skorzystać osoby, które:

 • posiadają znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności,
 • pobierają naukę w szkole policealnej, kolegium lub w szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym /dzienny lub niestacjonarnym/wieczorowym/zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu).

 

         Termin składania wniosków upływa:

 • dnia 30 marca 2017 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2016/2017),
 • dnia 10 października 2017 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2017/2018).

                                         

Szczegółowe informacje dostępne są:na stronie internetowej http://www.pfron.org
http://www.pcpr-minskmaz.pl
oraz pod numerem telefonu PCPR (0-25) 756-40-23

 

„Zielono mi” - projekcja filmu z koncertem opolskim w MDK

„Zielono mi” - projekcja filmu z koncertem opolskim w dwudziestą rocznicę odejścia poetki na zielone pastwiska... 29 czerwca 1997 roku koncert „Zielono mi” zakończył 34. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.

Ten niezwykły wieczór poprowadzony przez znakomitą Magdę Umer przeszedł do historii polskiej muzyki. Twórcom udało się stworzyć pełen wrażliwości collage poświęcony Agnieszce Osieckiej. Magda Umer zaprosiła do udziału najwybitniejszych polskich piosenkarzy i aktorów. Scena tonęła w zieleni. Przebywający na niej przez cały czas wykonawcy, popijając kruszon, stworzyli atmosferę rodzinnego muzykowania. Poezja, muzyka i światła opowiedziały tego letniego wieczoru historię największej poetki polskiej piosenki, która w znacznym stopniu jest również historią opolskiego festiwalu. Pomiędzy kolejnymi pucharami kruszonu pojawiły się największe i najładniejsze piosenki Osieckiej wykonane przez m.in.: Krystynę Jandę, Marylę Rodowicz, Edytę Geppert, Annę Marię Jopek, Annę Szałapak, Justynę Steczkowską, Mariusza Lubomskiego, Zbigniewa Zamachowskiego, Ewę Bem, Grzegorza Turnaua, Wiktora Zborowskiego, Andre Ochodlo, Janusza Józefowicza, Stanisława Sojkę

Miejski Dom Kultury, 7 marca, godz. 19.00
wstęp wolny

"Szkoła Ucha dla Malucha"

„Przeboje muzyki filmowej z Orkiestrą Dętą” Rozpoczynamy cykl koncertów muzyki klasycznej dla najmłodszych melomanów. :) Podczas pierwszego koncertu mali słuchacze poznają niezwykły świat instrumentów dętych - ich historię i budowę oraz posłuchają przebojów muzyki filmowej. Wykonawcy: Orkiestra Dęta ZPSM nr 1 w Warszawie Jarosław Praszczałek - dyrygent, prowadzenie Koncert dla dzieci w wieku 0-5, wymaga opieka osoby dorosłej.

MDK, 12 marca, godz.12:30
Wstęp 10zł
https://ekobilet.pl/mdkminsk/szkoa-ucha-dla-malucha-18455/194405-bilety-na-koncert

"Bardzo przyjemnie jest żyć"

"GIGANCI PIOSENKI" - KATARZYNA ŻAK Z ZESPOŁEM KAMELEON - "BARDZO PRZYJEMNIE JEST ŻYĆ"


Katarzyna Żak – torunianka, aktorka teatralna i telewizyjna, znana jest polskiej publiczności z cieszących się u nas powodzeniem produkcji serialowych takich jak: „M jak miłość”, „Na Wspólnej” czy „Ranczo”. Ta wszechstronnie uzdolniona artystka do studia nagrań weszła nie po raz pierwszy. Ma na swoim koncie solową płytę „Młynarski – Jazz” ze standardami jazzowymi w przekładzie Wojciecha Młynarskiego. Z własnym recitalem od kilku lat jeździ z powodzeniem po całym kraju. Na deskach teatralnych widzowie także mieli okazję oglądać panią Katarzynę w przedstawieniach muzycznych: „Brassens”, „Chicago”, „Piaf”, „Brecht” czy „Siostrunie”.

Autorami tekstów są niewątpliwe osobowości polskiej sceny muzycznej m. in. Magda Czapińska, Artur Andrus, Wojciech Młynarski, Andrzej Poniedzielski, Jan Wołek i Michał Zabłocki, całości muzycznie dopełnił Hadrian Filip Tabęcki. Atrakcyjności przedsięwzięciu dodaje fakt, że zdecydowana większość utworów ma charakter premierowy. Poza jednym wyjątkiem, teksty i aranżacje powstały z myślą o Katarzynie Żak.

Kilkanaście piosenek tworzy istną mieszankę nastrojów: muzycznego żartu, dystansu do życia, miłosnych historii i marzeń. Czyli tych wszystkich smaczków, dzięki którym tak przyjemnie jest żyć. Całość okraszona pełną energii interpretacją Katarzyny Żak, warta jest skosztowania.

WITOLD CISŁO - perkusja i bas
HADRIAN TABĘCKI - fortepian/klawisze
BARTŁOMIEJ KRAUZ - akorderon
PIOTR MALICKI - gitary


MDK, 16 marca 2017 r. godz. 19.00
bilet 25 zł

700 zł na dziecko

Miasto od wielu lat dotuje działalność przedszkoli niepublicznych w Mińsku Mazowieckim. W 2016 r. średnio na 1 dziecko w takiej placówce przekazano kwotę 700,28 zł miesięcznie, niezależnie od opłat wnoszonych przez rodziców.
    Łączna dotacja dla przedszkoli niepublicznych osiągnęła poziom blisko 7,5 mln zł. Na co więc wykorzystywane się środki miejskie przez 16 dotowanych placówek? Jak wynika z przedstawionych rozliczeń dotacji, duża część tej kwoty wydatkowana jest na wynagrodzenia nauczycieli. W zależności od liczby zatrudnionej kadry, są to kwoty od 87 000 zł do 275 000 zł rocznie na placówkę. Wynagrodzenia pozostałych pracowników pokrywane były z dotacji w 2016 r. w kwotach od 0 do 162 000 zł.
    W rozliczeniu dotacji ciekawą pozycją jest wynagrodzenie osoby prowadzącej niepubliczne przedszkole (właściciel). Tu rozliczenia znajdują się w przedziale od 0 zł (przedszkole „Mini Raj”) do 530 000 zł rocznie (przedszkole „Wesoła Ciuchcia”).
    Przedszkola niepubliczne wydatkowały dotacje również na zakup środków trwałych oraz wydatki bieżące związane z prowadzeniem placówek. Poniżej przedstawiamy pełne zestawienie przedłożonych miastu rozliczeń.

Kalendarium

Reklama

 • Dyżury aptek
 • Wirtualny spacer
 • INWESTYCJE
 • baner reklamowy
 • MIM
 • FUNDUSZE ZEWNĘTRZNE
 • MIASTA PARTNERSKIE
 • OFERTY PRACY
 • GALERIA
 • CERTYFIKATY
 • ANKIETY
 • PLAN MIASTA
 • Punkty teleadresowe
 • E_PUŁAP
 • Karta Dużej Rodziny
 • Rodzinny Mińsk
 • Żołnierze Wyklęci

Rotator zdjęć

 • MKS MAZOVIA
  MKS MAZOVIA
 • Gmina Mińsk Mazowiecki

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 24029