Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 10 lipca 2020

Imieniny:

Filipa, Amelii, Januarego

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

 • Europa dla Obywateli
 • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Spotkanie z Tomaszem Jastrunem

Miłość, depresja i poezja... Któż mógłby połączyć te zjawiska, jak nie patrzący na świat czułym okiem, Tomasz Jastrun. Zapraszamy na spotkanie z poetą, prozaikiem, krytykiem literackim i felietonistą od lat związanym z magazynem „Zwierciadło”.

Laureat licznych nagród m.in. Nagrody Fundacji Roberta Gravesa, Nagrody Fundacji Kościelskich, nagrody Kulturalnej NSZZ Solidarności za twórczość z okresu stanu wojennego, nagrody Dziennikarzy Niezależnych im. A. Słonimskiego oraz nagrody literackiej paryskiej "Kultury". Syn dwojga poetów – Mieczysława Jastruna i Mieczysławy Buczkówny.

Autor i współautor wielu książek, m.in. „Czułym okiem”, „Sny, które budzą”, „Męskie pół świata”, "Rzeka podziemna", "Osobisty przewodnik po depresji", "Kolonia karna. Sceny z życia małżeńskiego" - Tomasz Jastrun spotka się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej 19 kwietnia o godz. 18.30.
Zapraszamy

 

CZYTELNIA
Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim
 

"Szkoła ucha dla malucha"

Wyprawa do krainy piosenki wraz z tegoroczną półfinalistką programu "Mam talent" - Martyna Ciok. Będzie to okazja do posłuchania piosenek ze znanych i popularnych programów telewizyjnych oraz filmów animowanych. Nie zabraknie melodii z "Akademii Pana Kleksa" i "Domowego przedszkola".

Wykonawcy:
Martyna Ciok - śpiew
Michał Borowski - saksofon
Jarosław Praszczałek - fortepian, prowadzenie
MDK, 8 kwietnia 2017 r. godz. 18
bilet 10 zł

KONCERT 15CM ABOVE THE GROUND w MDK

15 cm above the ground – zespół wykonujący autorską, instrumentalną muzykę akustyczną, inspirowaną absolutnie wszystkim co niesamowite i interesujące. Muzycy wykorzystują naturalne brzmienie instrumentów.

Muzyka zespołu jest eklektyczna i różnorodna. Artyści łączą elementy wielu gatunków muzycznych, tworząc swój własny, indywidualny i niepowtarzalny styl. Sami o swojej muzyce mówią, że to „dźwięki z drewna” lub bardziej encyklopedycznie: new acoustic.

MDK, 7 kwietnia 2017 r. godz. 20, bilet 10 zł

KONCERT ZESPOŁU POEMA w MDK

Zapraszamy na koncert zespołu POEMA z cyklu Giganci Piosenki w MDK Mińsk Mazowiecki.
Promocja płyty "Innego szczęścia nie ma...".

Dorota Czerwińska - skrzypce, śpiew
Ewa Szymańska-Kopcińska - wiolonczela
Wojciech Kożuchowski - gitara, śpiew
Jakub Maguza - gitara, śpiew
Karol Pałdyna - gitara basowa
MDK, 8 kwietnia 2017 r. godz. 18
bilet 10 zł

70. URODZINY IGGY POPA w MDK - PROJEKCJA FILMU "GIMME DANGER"

70. URODZINY IGGY POPA - PROJEKCJA FILMU "GIMME DANGER"

Jim Jarmusch, twórca „Broken Flowers” i „Patersona”, swoim nowym filmem składa hołd legendarnej grupie The Stooges i jej liderowi Iggy’emu Popowi. Przesiąknięty punkową energią „Gimme Danger” nie jest jednak fanowską laurką. Iggy Pop i muzycy z The Stooges zdradzają Jarmuschowi historie swoich wzlotów i upadków, blaski i cienie niebezpiecznego życia, a także wspominają największe prowokacje.

Motywem przewodnim filmu jest poszukiwanie wolności i twórczej niezależności.

W filmie pojawiają się fragmenty ich niezapomnianych koncertów i największe przeboje, takie jak „No Fun” czy nieśmiertelne „I Wanna Be Your Dog”. Podobnie jak The Stooges i ich muzyka, Gimme Danger jest trochę szalony, chaotyczny, pełen emocji, zabawny, prymitywny, a jednocześnie wyrafinowany w najbardziej nieokrzesany sposób.

Niech żyją The Stooges i Iggy Pop!
MDK, 21 kwietnia 2017 r. godz. 20.00
Wstęp wolny

IV Aleja Gwiazd Literatury – Konkurs dla czytelników!

Rozpoczynamy przygotowania do tegorocznej Gali Alei Gwiazd Literatury.
27 maja, swoją Gwiazdę przed Miejską Biblioteką Publiczną odsłoni Olga Tokarczuk . Dwukrotna laureatka nagrody NIKE – najważniejszej nagrody literackiej w Polsce, finalistka Nagrody Angelusa 2015, gość honorowy największych targów książki na świecie London Book Fair 2017.

Pisarka, której z pewnością nie trzeba przedstawiać, ale warto jej twórczość mińszczanom przybliżyć. Taki właśnie cel ma konkurs literacki „Opowieści z pogranicza” jaki proponujemy młodzieży i dorosłym.

Zapraszamy do napisania opowiadania inspirowanego słowami Olgi Tokarczuk, które cytujemy na plakacie.
Wyboru zwycięskiego opowiadania dokona powołane przez Miejską Bibliotekę Publiczną Jury, a autorzy zwycięskich prac otrzymają nagrody podczas Gali Alei Gwiazd Literatury 27 maja 2017 r.

Prace konkursowe można składać do 8 maja 2017r. w Czytelni MBP. Wszystkie szczegóły techniczne oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie www.mbpmm.pl.

Spędźmy wspólnie wyjątkowy wieczór w towarzystwie literackich Gwiazd!

CZYTELNIA
Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim
 

Obchody Dnia Katyńskiego

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki oraz Muzeum Ziemi Mińskiej zapraszają  dnia 11.04.2017r. o godz. 12.00 na Stary Rynek na obchody Dnia Katyńskiego. Uroczystości odbędą sie przy udziale uczniów z mińskich gimnazjów: Gimnazjum Miejskiego nr 1 im. gen. Władysława Andersa, Gimnazjum Miejskiego nr 2 im. Jana Pawła II oraz Gimnazjum Miejskiego nr 3 im. Janusza Kusocińskiego.

Targ Wielkanocny - 09.04.2017 r.

"Józef Piłsudski - koniec walki o jutro"

Dnia 4 kwietnia br. o godz. 13.00 w Muzeum Ziemi Mińskiej Dział 7 Pułku Ułanów Lubelskich odbędzie się bogato ilustrowana materiałami medialnymi prelekcja Pana Dariusza Marka Strzednickiego reżysera przedstawień teatralnych i filmów historycznych pt. "Józef Piłsudski - koniec walki o jutro"

X JUBILEUSZOWE OTWARTE MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. DĄBRÓWKI W SZACHACH

Zapraszamy na X JUBILEUSZOWE OTWARTE MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. DĄBRÓWKI W SZACHACH W MIŃSKU UL.DĄBRÓWKI 10, które  odbędą się dnia 8 KWIETNIA 2017 o godz.9.30. W ramach zawodów szachowych odbędą  się trzy turnieje w poszczególnych grupach wiekowych: turniej A-szkoły ponadpodstawowe, B-szkoły podstawowe klasy IV-VI i C-szkoły podstawowe klasy I-III i młodsi adepci gry. Na zawodników czekają puchary, medale i nagrody rzeczowe.

Dodatkowo klasyfikacja drużynowa (trzech najlepszych zawodników punktuje dla szkoły) – puchary dla 3 najlepszych zespołów w każdym turnieju, dla 3 zawodników punktujących medale.

Jest to jeden z większych turniejów na Mazowszu dla juniorów. Serdecznie zapraszamy do udziału.

W tym roku zapraszamy również dzieci uczęszczające do przedszkoli na IV Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Przedszkolaków w szachach, które odbędą się w tym samym terminie i miejscu, czyli w SP 2 Mińsk Maz. ul. Dąbrówki 10 - 8 kwietnia 2017r. godz.9.30.

Andrzej Koseski 

OGŁOSZENIE dot. składania wniosków do PM nr 5

Ogłoszenie

W związku z budową nowego budynku Przedszkola Miejskiego nr 5 „Tęczowa Dolina” wnioski dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2017/2018 prosimy składać w Gimnazjum Miejskim nr 2 w sali nr 21 (I p.) w godz. 9.00 – 15.00.

Zwycięski weekend grapplerów

W sobotę,  1 kwietnia, dwóch podopiecznych trenera Marcina Frankiewicza:  Marcin Gałązka i Kamil Ambroż, wystąpiło na Ostrowskiej Gali Wor 1 Fighting War.
Jako pierwszy w ringu zaprezentował się Kamil Ambroż,  który stoczył pojedynek w formule MMA z zawodnikiem z Ostrowi Mazowieckiej. Już w pierwszej rundzie narzucił swoje warunki, sprowadzając wielokrotnie przeciwnika do parteru. Pojawiła się nawet szansa zakończenia walki przed czasem, ale zawodnikowi z Ostrowi udało się wyjść z opresji. Po 3 zaciętych rundach sędziowie wskazali zwycięstwo mińskiego zawodnika. Wygrana tym bardziej cieszy, ponieważ był to debiut mińskiego grapplera na gali zawodowej.
Jako drugi swój pojedynek stoczył dobrze znany mińskiej publiczności Marcin Gałązka w  formule K1. Był to 3-rundowy pojedynek z miejscowym zawodnikiem tamtejszego klubu. Pierwsza runda pokazała najlepsze atuty Marcina, który posłał swojego rywala 2 razy na deski i tylko gong kończący rundę uratował przeciwnika. Po 3 rundach sędziowie orzekli jednak remis, co było sporym zaskoczeniem.
W niedzielę, 2 kwietnia,  11 zawodników Klubu Walki Grappler  i Mińskiego Klubu Sportowego MMA TEAM walczyło w Sochaczewie na Dziecięcej Lidze Grapplingowej Young Grapplers. Na turniej do Sochaczewa zjechali się zawodnicy z całej Polski - prawie 130 osób.
Najmłodsi grapplerzy dzielnie walczyli, zdobywając w sumie 8 medali.


Złoty Medal: Damian Wieczorek

Srebrny medal:
1. Agata Lipska
2. Antek Rosa
3. Kuba Pytkowski
4. Łukasz Cyran

Brązowy medal:
1. Antek Sikorski
2. Andrzej Frankiewicz
3. Bartek Osuch

4. miejsce:
1. Aleks Sitek
2. Kuba Jęda

 

Mińska Liga Biegowa

Ogłoszenie Burmistrza Miasta

Ogłoszenia Burmistrza - przetargi

KONCERT CHARYTATYWNY U SALEZJANÓW

ZAPRASZAMY NA KONCERT CHARYTATYWNY W SZKOŁACH SALEZJAŃSKICH

WYSTĄPIĄ: ZESPÓŁ TANECZNY "LA FLACA" • ZESPÓŁ TANECZNY "B3" • ZESPÓŁ "POEMA" • "DANIEL GAŁĄZKA Z ZESPOŁEM" • WOKALIŚCI SALEZJAŃSCY

Gramy dla Kubusia Piecyka!

23 kwietnia 2017, 15:00

Bądźcie z nami!

https://www.facebook.com/dlakubusia/

Repertuar KINA MUZA - 11 - 17 kwietnia 2017 r.

Repertuar KINA MUZA - 11 - 17 kwietnia 2017 r.
www.muzakino.pl

 

Wizyta w Portugalii

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim z wizytą w Urzędzie Miasta Barcelos w Portugalii.

W czwartek 06.04.2017 grupa nauczycieli naszej szkoły, biorących udział w projekcie PO WER Erasmus+, spotkała się z wiceprezydentem miasta i regionu Barcelos.

Po zwiedzaniu zabytkowego ratusza, w sali posiedzeń zapoznani zostali ze strukturą i organizacją Urzędu Miasta i działalnością samorządową. Wiceprezydent po przedstawieniu prezentacji, odpowiedziała na szereg pytań związanych w szczególności z działalnością oświatową w regionie. Wizyta przebiegała w przyjaznej i partnerskiej atmosferze. Poniżej fotorelacja z tego spotkania. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Tomasz Płochocki

14 kwietnia Urząd Miasta pracuje do 12.00

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE DNIA
14 KWIETNIA 2017 ROKU (piątek) URZĄD MIASTA
MIŃSK MAZOWIECKI CZYNNY BĘDZIE
DO GODZINY 12:00, KASA URZĘDU
CZYNNA DO GODZINY 11:30

 

Dziewczyny na Politechnice

Tegoroczna akcja promocyjna pod hasłem „Dziewczyny na Politechnikę” ma na celu przełamanie stereotypów w myśleniu i zachęcić uczennice szkół ponadgimnazjalnych do podejmowania studiów technicznych i ścisłych.

Uczennice klasy I i II Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. A. Czartoryskiego  w Mińsku Mazowieckim wybrały się w czwartek 30 marca 2017 r. na dzień otwarty dla dziewczyn na Politechnikę Warszawską. Uczelnia oferowała nam wiele ciekawych damskich wykładów, które obejmowały szeroko rozumianą tematykę kobiecą: modę, zdrowie, kosmetyki oraz kuchnię. A wszystko przedstawione było od strony naukowej. Wykłady miały zachęcić dziewczęta do studiowania na uczelni technicznej.

Spotkania naukowe zostały podzielone na kilka paneli tematycznych. Tematem pierwszego wykładu dr Kingi Kurowskiej była droga, jaką przebyła po nauce na uczelni technicznej. Pani Kinga jest teraz kierownikiem Działu Rozwoju Innowacyjności Młodych Naukowców Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW. Drugim wykładowcą był Dariusz Aksamit, fizyk medyczny, doktorant z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej. Opowiedział nam o kuchni jako domowym laboratorium. Następną prezentację przeprowadziła dziennikarka magazynu “Klaudia” Anna Protas, która opowiedziała nam, jaki wpływ ma moda na zdrowie każdej z nas, jak łatwo przekroczyć granicę dobrego smaku i jak ze ,,Śnieżki” nie zmienić się w ,,czarownicę”, i na czym polega różnica między nimi. Potem był czas na chwilę relaksu i odpoczynku. Przed nami wystąpił Teatr Improwizowany w przedstawieniu “Bez klepki”. Artyści bez przygotowania prezentowali scenki z miejsc, które sami im wybraliśmy. Kolejny wykład prowadziła prof. Teresa Zielińska - wicedyrektor Instytutu Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej. Pokazała nam, jak wiele może dać nam studiowanie na kierunkach technicznych i jak wiele podróży się z tym wiąże, jak wiele świata można zwiedzić podczas pracy. Ostatnią występującą była Karolina Marzantowicz z IBM (ang. International Business Machines Corporation; – jeden z najstarszych koncernów informatycznych). Prezentacja miała na celu ukazanie nam zwykłej niezwykłej kobiety na wydziałach informatyki w wielkich firmach. Praca w takich instytucjach pozwala na zdobywanie sukcesów i podróżowanie po całym świecie.


Po zakończeniu wykładów zostałyśmy zaproszone na zupę pomidorową. Miałyśmy też możliwość zwiedzenia gmachu głównego Politechniki.


Była to niepowtarzalna szansa spotkania się z pracownikami, studentami i absolwentami uczelni. Okazja do dotknięcia tego, nad czym się pracuje na kierunkach technicznych i ścisłych. Politechnika Warszawska oferuje szeroki wachlarz wydziałów, każdy z umysłem ścisłym znajdzie coś dla siebie. Myślę, że ten wyjazd wzbudził większe zainteresowanie tą uczelnią u damskiej części naszej oraz II klasy liceum.

Natalia Wójcicka, uczennica  klasy I
Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego
im. Ks. A. Czartoryskiego w Mińsku Mazowieckim

 

Witajcie w klasie siódmej!

6 kwietnia papieskie gimnazjum odwiedzili rodzice i uczniowie, którzy od września rozpoczną naukę w klasach siódmych w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II.

Spotkanie, które poprowadziły Maja i Karolina z kl. 2b,  rozpoczęło się od prezentacji o szkole przygotowanej przez p. Mariusza Jaguścika. Potem nowych członków szkolnej społeczności przywitał pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki. Następnie goście w czterech grupach wyruszyli na wycieczkę po szkole. Ich przewodnikami byli nauczyciele: pani Agnieszka Kożuchowska, pani Agnieszka Nowak, pani Iwona Ciesielska i pani Justyna Kołodziejczyk oraz uczennice z klas trzecich: Maja, Angelika, Paulina, Julia, Julia, Ola, Agnieszka i Julia. W sali gimnastycznej goście oglądali pokaz tańca z szarfami przygotowany przez uczennice pani Renaty Mroczkowskiej i pokaz teakwon-do przygotowany przez uczniów pana Dawida Matwieja. W sali fitness grupa taneczna pani Aldony Szewczyk uczyła tańczyć, a w sali nr 10 i nr 12 młodzi chemicy przygotowani przez panią Dorotę Sugier i panią Ninę Ostrowską przekonywali, że nauka chemii jest pasjonująca. Goście odwiedzili także salę teatralną im. Anny Misiołek, by posłuchać utalentowanych muzycznie i teatralnie podopiecznych pani Anny Lubienieckiej i pana Pawła Jedlińskiego.

Była okazja do rozmowy z nauczycielami i uczniami oraz poznania szkoły. Mamy nadzieję, że nowi uczniowie już zdążyli polubić swoją nową szkołę. Od września w szkole przy Budowlanej rozpocznie naukę sześć klas siódmych.

Izabela Saganowska

Szachowe Mistrzostwa

X Jubileuszowe Otwarte Mistrzostwa w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim

oraz

IV Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Przedszkolaków w Szachach

X Jubileuszowe Otwarte Mistrzostwa w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim i IV Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Przedszkolaków w Szachach odbyły się  pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Mińska Mazowieckiego Marcina Jakubowskiego 8 kwietnia 2017r.  Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim gościła uczniów szkół podstawowych  i ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego na X Jubileuszowych Otwartych Mistrzostwach w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim. 

 W szranki turniejowe stanęło 111 zawodników.  Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim, tempem P’15 na dystansie 7 rund z podziałem na poszczególne typy szkół oraz przedszkola:

-  Turniej A –  szkoły ponadpodstawowe

-  Turniej B –  szkoły podstawowe kl. IV-VI

-  Turniej C –  szkoły podstawowe kl. I-III

- IV Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Przedszkolaków w szachach

W grupie A zwycięstwo odniosła Pola Parol (Liceum Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim),  II  miejsce wywalczył  Damian Koseski (Liceum Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim),   a III miejsce Mateusz Sobiepanek (Liceum Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim).

- w kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zdobyła Pola Parol, II miejsce Kamila Koseska (obie Liceum PMS  Mińsk Mazowiecki), III miejsce Natalia Wójcicka (Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Augusta Czartoryskiego Mińsk Mazowiecki),

- w kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych I miejsce: Damian Koseski, II miejsce Mateusz Sobiepanek (zawodnicy Liceum PMS  Mińsk Mazowiecki), III miejsce Arkadiusz Abramowski (Zespół Szkół Ekonomicznych  Mińsk Maz.)

-  w kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych I miejsce zdobyła Zuzanna Łaszczuk (Gimnazjum nr 119 Warszawa-Wesoła), II miejsce  Wiktoria Stradczuk  (Gimnazjum Miejskie nr 3 Mińsk Mazowiecki) , III miejsce Oliwia Grzyb (Salezjańskie Gimnazjum im. Św. Jana Bosko Mińsk Mazowiecki).

- w kategorii chłopców szkół gimnazjalnych I miejsce: Piotr Orzełowski (Gimnazjum Gminy Liw w Węgrowie), Patryk Michałowski ( Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich  Grodzisk  Mazowiecki), III miejsce Jakub Żurawicki  (Gimnazjum Gminy Liw w Węgrowie).

W grupie B zwycięstwo odniósł  Maciej Zaborowski ( SP Wiciejów), II miejsce zajął Wojciech Kakowski (SP nr 10  Siedlce),  III miejsce Mateusz Zawistowski (SP Małkinia Górna). 

- w kategorii chłopców I miejsce wywalczył Maciej Zaborowski ( SP Wiciejów), II miejsce zajął Wojciech Kakowski (SP nr 10  Siedlce),  III miejsce Mateusz Zawistowski (SP Małkinia Górna). 

-  w kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Natalia Siedlecka (SP 5 Mińsk Mazowiecki), II miejsce Patrycja Bałda (SP Grzebowilk), III miejsce Daria Kwiatkowska (SP Cisie).  

 

  Klasyfikację najlepszy zawodnik Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz. wygrał Artur Rybałtowski, II miejsce Mikołaj Hardej, III miejsce Kamil Kroner. 

 

W grupie C zwycięstwo odniósł Aleksander Krystoń (SP nr 69 w Warszawie), II miejsce wywalczyła Aleksandra Żurawicka (SP w Węgrowie), III miejsce Miłosz Zaborowski (SP w Wiciejowie).

 

Ø w kategorii chłopców I miejsce wywalczył Aleksander Krystoń (SP nr 69 Warszawa), II miejsce Miłosz Zaborowski (SP Wiciejów), III miejsce Krzysztof Dobosiewicz (SP Bojmie), 

Ø w kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Aleksandra Żurawicka (SP Węgrów),  II miejsce Zofia Stankiewicz (Prywatna SP nr 6 im. Bł. M. Marceliny Darowskiej Warszawa), III miejsce Marcelina Łaszczuk (SP nr 353 Warszawa-Wesoła).

 

W klasyfikacji najlepszy zawodnik Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz. wygrał  Artur Zarzycki, II miejsce Antoni Rokicki, III miejsce Igor Fabisiak.   Równolegle w poszczególnych kategoriach turnieju prowadzona była  klasyfikacja drużynowa szkół:  Turniej ASzkoły ponadgimnazjalne

I miejsce – Liceum im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim

II miejsce – Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Augusta Czartoryskiego Mińsk Mazowiecki 

Turniej ASzkoły gimnazjalne

I miejsce - Salezjańskie Gimnazjum im. Św. Jana Bosko Mińsk Mazowiecki

II miejsce – Gimnazjum Gminy Liw w Węgrowie

 Turniej B –  szkoły podstawowe kl. IV-VI

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim II miejsce – Szkoła Podstawowa w Cisiu  

 Turniej C –  szkoły podstawowe kl. I-III

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim II miejsce – Salezjańska Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowieckim III miejsce – Szkoła Podstawowa w Bojmiu

W IV Otwartych Mistrzostwach Mińska Mazowieckiego Przedszkolaków w Szachach  : 

 • w kategorii  chłopców: I miejsce wywalczył Mateusz Ekner (Przedszkole Miejskie nr 5 Tęczowa Dolina w Mińsku Mazowieckim), II miejsce Karol Mielcuch (Przedszkole w Gliniance), III miejsce Bartosz Konstanciuk (Przedszkole nr 50 w Warszawie)
 • w kategorii dziewcząt:  miejsce zdobyła Anna Konstanciuk ( „Zerówka” SP nr 323 w Warszawie), II miejsce Maria Frelek („Zerówka” Salezjańska SP w Mińsku Mazowieckim).

Równolegle prowadzona była  klasyfikacja na najlepszego przedszkolaka z mińskiego przedszkola

I miejsce – Mateusz Ekner (Przedszkole Miejskie nr 5 Tęczowa Dolina w Mińsku Maz.) II miejsce – Dawid Wieczorek (Przedszkole Prywatne Mini Raj w Mińsku Maz.) III miejsce – Antoni Rygielski (Przedszkole Prywatne Mini Raj w Mińsku Maz.)

Miłym akcentem dla najmłodszych zawodników były odwiedziny smoka ze Studium Języków Obcych, który w przerwie miedzy zmaganiami częstował słodyczami i prowadził zabawę z najmłodszymi adeptami królewskiej gry. 

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach turniejów otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez MOSIR w Mińsku Mazowieckim, MDK w Mińsku Mazowieckim, Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim,  Mińskie Towarzystwo Szachowe, Kancelarię Ubezpieczeniową Piotr Wańko z Mińska Maz. oraz Radę Rodziców SP2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz. Turniej  był współfinansowany ze środków Miasta Mińsk Mazowiecki. 

Turniej prowadził sędzia szachowy Andrzej Koseski wspierany przez sędziów rundowych Krzysztofa Parola, Janusza Szymańskiego i Jakuba Suliborskiego. 

Gratulujemy zwycięzcom, ale także wszystkim uczestnikom i ich rodzicom, którzy cierpliwie wspierali swoje pociechy w ich pierwszych szachowych krokach.

Andrzej Koseski

Sukcesy Grapplerów na Polish Cup International

W sobotę, 8 kwietnia, przedstawiciele Grapplera wzięli udział w I Turnieju Polish Cup International, który  obył się w Obornikach Śląskich. W imprezie wzięło udział ponad  200 zawodników reprezentujących m.in.: Polskę, Węgry, Francję oraz Ukrainę. Nasze miasto reprezentowało 4 zawodników w składzie: Julia Paździoch, Kuba Miś, Rafał Perłowski i Marcin Frankiewicz. Konkurencje rozgrywane były równocześnie w octagonie, na ringu i na dwóch matach. Zawodnicy zmagali się w formułach: kickboxing, mma, bjj no gi.
Jako pierwsza do walki stanęła Julka Paździoch - juniorka, która walczyła w kategorii light - kick – 55 kg. Julka już w pierwszej rundzie zaznaczyła swoją silną pozycję, dominując rywalkę przez całe starcie. Pojedynek zakończył się zwycięstwem mińszczanki. W kolejnej walce zawodniczka mińskiego Grapplera trafiła na bardziej doświadczoną rywalkę, jednocześnie doznając kontuzji nosa, która skutecznie uniemożliwiała jej dalsze aktywne starcie. Niestety nasza zawodniczka przegrała na punkty, zajmując ostatecznie 4. miejsce.  
Kolejny reprezentant Rafał Perłowski mierzył się w formule MMA i Bjj No Gi  junior – 66 kg. Pierwsza walka w bjj zakończyła się przegraną Rafała, który stracił szansę na medal i zajął 4. miejsce. Rafałowi lepiej poszło w formule mma, gdzie udało mu się zdobyć 3. lokatę i miejsce na podium.
Kuba Miś wystartował w formule Bjj No gi – 77 kg białe pasy  i po dwóch pojedynkach udało mu się wywalczyć brązowy medal. Szczególnie walka o brąz pokazała to, co najlepsze w bjj, czyli duży progres naszego zawodnika,  który udusił swojego przeciwnika gilotyną.
Jako ostatni do walki na macie stanął trener Marcin Frankiewicz w kategorii Bjj No gi + 91 kg purpurowe pasy. W pierwszym starciu w widowiskowy sposób poddał swojego przeciwnika i tym samym przeszedł do kolejnego etapu rozgrywek o medale. W walce finałowej pokonał swojego przeciwnika z  Opoczna, wygrywając całą walkę na punkty. Zwycięstwo przyniosło zdobycie Mistrzowskiego Pasa Federacji UFR, który znajduje się obecnie w naszym mieście.

mat. KW Grappler

 

"DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY"

        Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego "DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY 2017". Konkurs jest organizowany  przez AURAEKO - Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. oraz AURAEKO BATERPAK - Organizację Odzysku Opakowań S.A.

W ramach realizacji zadań konkursowych prowadzona jest ZBIÓRKA BATERII do dnia 20 kwietnia 2017 r.

Dnia 21 kwietnia 2017 r.( tj. w piątek) w godzinach  10.00 -16.00 odbędzie się  ZBIÓRKA ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO. Punkt zbiórki -   Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim, ul. Małopolska 11 ( od strony placu zabaw).

 Firmy przekazujące zużyty sprzęt składają w dniu zbiórki wykaz dotyczący jakości i ilości sprzętu potwierdzony pieczątką ( dane firmy: nazwa, NIP, REGON, adres). Kierowca samochodu firmy MAYA VICTORY Sp. z o.o., przyjmujący zużyty sprzęt wystawi potwierdzenie przyjęcia zewnętrznego  PZ. Karta Przekazania Odpadu (KPO) zostanie przekazana pocztą , na podstawie danych firmy, podanych przez przekazującego sprzęt.

 CZEKAMY NA CIEBIE!!!  DOŁĄCZ DO NAS!!! DZIAŁAJ EKO !!!

 Dziękuję i Pozdrawiam.

 

Nowy numer MIM on-line

Pismo IPN dot. zmian nazw ulic

INFORMACJA Z MOSiR

Koncert "Wspomnień czar" w Miejskiej Szkole Artystycznej

Koncert "Wspomnień czar" w Miejskiej Szkole Artystycznej 1 maja (poniedziałek), godz.17.00. Bezpłatne wejściówki do odbioru od 18 kwietnia na portierni MSA w dni robocze od 8.00 do 20.00.

Koncert z okazji XX-lecia zespołu Dąbrówka

Zespół Pieśni i Tańca Dąbrówka ma już 20 lat! Z tej okazji zapraszamy serdecznie na jubileuszowy koncert naszego zespołu.

Gdzie?
Sala Koncertowa w Miejskiej Szkole Artystycznej
ul. Armii Ludowej 23
05-300 Mińsk Mazowiecki

Kiedy?
23 kwietnia 2017 (niedziela)
Godzina 16.00

43 Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w Tenisie Stołowym

100. URODZINY ELLI FITZGERALD

Z cyklu Kierunek USA. Ella Fitzgerald - amerykańska wokalistka jazzowa, zwana "Pierwszą Damą Piosenki". Jedna z najwybitniejszych śpiewaczek w historii tego gatunku.
Jej piosenki usłyszymy w wykonaniu:
Ida Zalewska - śpiew,
Kuba Płużek - fortepian,
Zbigniewa Szwajdycha - trąbka,
Kuby Dworaka - kontrabas,
Damiana Niewińskiego - perkusja
MDK, 25 kwietnia 2017 r. godz. 19.00. Bilet 20 zł.

Centrum Kultury Mrozy zaprasza na koncert charytatywny

PEC w pierwszej dziesiątce najlepszych firm z branży

Z satysfakcją informuję, że spółka miejska, jaką jest Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. z siedzibą w Mińsku Mazowieckim, w miesiącu marcu 2017 roku zajęło 10 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej za rok 2017.

Powyższy ranking został przeprowadzony przez ogólnopolską Strefę Gospodarki - dodatku do Dziennika Gazety Prawnej. W kwalifikacji były brane pod uwagę takie czynniki jak: kwestie techniczne, finansowe, potencjał ludzki czy działania ze społecznej odpowiedzialności biznesu na rzecz lokalnych społeczności.

Z poważaniem

Prezes Zarządu
Andrzej Ferdek

226. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Serdecznie zapraszamy na obchody 226. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja - 3 maja 2017r. od godz. 16.00.

Nasza delegacja w amerykańskim LACEY

W dniach od 11 do 27 marca dwuosobowa delegacja z Mińska Mazowieckiego przebywała w naszym mieście partnerskim – Lacey. W skład delegacji wchodzili: Paulina Rogalska, która pojechała do Lacey jako opiekun wystawy grafik Marka Chabrowskiego oraz Jacek Nazarczuk, pianista, który dał w Lacey dwa koncerty oraz sędziował konkurs muzyki Fryderyka Chopina.

Koncerty i wystawa przyciągnęły rzeszę zainteresowanych, nie tylko mieszkańców Lacey, ale też okolicznych miast oraz Polonię ze Seattle. 25 marca w audytorium koledżu South Puget Sound Community College odbył się koncert muzyki Chopina, na którym wystąpili zwycięzcy konkursu oraz Jacek Nazarczuk. Mińszczanin popisał się wirtuozerią w interpretacji muzyki Chopina i otrzymał od słuchaczy owację na stojąco.

Tuż przed koncertem miał miejsce wernisaż wystawy prac Marka Chabrowskiego, przedstawiających drewnianą architekturę sakralną na terenach Polski. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, tego wieczoru przybyło około 300 osób, w tym konsul honorowa RP w Seattle, pani Teresa Indelak-Davis.

Wizyta naszej delegacji przebiegła w doskonałej atmosferze dzięki gospodarzom z Lacey. Nasi wysłannicy mięli okazję uczestniczyć w wielu wydarzeniach z życia Lacey (między innymi w uroczystej kolacji z burmistrzem i władzami koledżu oraz w sesji rady miasta). Zwiedzali też okolicę, stolicę stanu Washington – Olimpię oraz Seattle. Wyjazd naszej delegacji do USA zorganizowany został przez Miasto Mińsk Mazowiecki przy współudziale Miejskiej Szkoły Artystycznej i Muzeum Ziemi Mińskiej.

Paulina Rogalska

 

Zostań Ogrodnikiem Roku!

III edycja konkursu Zostań Ogrodnikiem Roku

Mińsk Mazowiecki zazielenia się z każdym rokiem coraz bardziej. Powstają nowe inicjatywy, a mińskie zieleńce pokrywają się bujną roślinnością. W naszej miejskiej przestrzeni publicznej są również przydomowe i osiedlowe ogródki oraz balkony mieszkańców miasta. Chcielibyśmy je poznać i nagrodzić trud ich twórców, którzy na co dzień dbają, aby chociaż mały skrawek przestrzeni stał się zieloną enklawą.

Zapraszamy więc wszystkich mińszczan do wzięcia udziału w III edycji konkursu ZOSTAŃ  OGRODNIKIEM ROKU.

Zaprezentujcie nam swoje dokonania ogrodnicze, a my je ocenimy, pokażemy innym i nagrodzimy.

Konkurs skierowany jest do mieszkańców Mińska Mazowieckiego. Za trzy pierwsze miejsca za najładniej ukwiecony balkon i ogródek przewidziane są nagrody ufundowane przez firmę Castorama Polska Sp. z o.o. Na Wyróżnienia też jest szansa!

Regulamin Konkursu oraz Formularz Zgłoszeniowy dostępne są w pok. 202 w Urzędzie Miasta oraz na stronie internetowej www.minsk-maz.pl. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 7 lipca (piątek) 2017 r.

Pytania można kierować, dzwoniąc pod nr 25 759 53 58 w godzinach pracy Urzędu Miasta.

 

 

Kondolencje

Repertuar Kina Muza

Budowa Przedszkola Miejskiego „Tęczowa Dolina”

2 marca Miasto Mińsk Mazowiecki zawarło umowę na  budowę budynku Przedszkola Miejskiego nr 5 przy ul. Konstytucji 3 Maja 11.


    Generalnym Wykonawcą jest firma CLIMATIC Spółka z o.o. Sp. K. z siedzibą w Regułach. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to 30 sierpnia 2017 roku, a jej koszt to ok. 8 mln zł.
    W maju ubiegłego roku Miasto Mińsk Mazowiecki złożyło do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wnioski o dofinansowanie przedsięwzięcia pn. „Budowa budynku Przedszkola Miejskiego Nr 5 w Mińsku Mazowieckim” w formie dotacji i w formie pożyczki w ramach programu priorytetowego nr 3.2.1, „Poprawa efektywności energetycznej Część 1) LEMUR Energooszczędne Budynki Użyteczności Publicznej.
    Wnioskowana kwota dotacji to 61 600 zł, natomiast wnioskowana kwota pożyczki to 1.023.530,00 zł. Obecnie trwa ocena złożonych wniosków pod kątem spełnienia kryteriów dostępu i kryteriów jakościowych. Budynek nowego przedszkola zostanie wykonany w budownictwie pasywnym,  w technologii modułowej, fabrycznie wyposażony we wszelkie niezbędne instalacje.
    W skład nowego przedszkola wejdzie  6 oddziałów przedszkolnych z zespołami sanitarnymi, częścią administracyjną, kuchnią z zapleczem, salą wielofunkcyjną, holem i częścią komunikacyjną, pomieszczeniami  gospodarczymi i pomocniczymi. Na terenie przedszkola powstanie także nowy plac zabaw, drogi wewnętrzne, chodniki.
    4 kwietnia w obecności Burmistrza Miasta Marcina Jakubowskiego został oficjalnie przekazany wykonawcy teren budowy przedszkola.  Prace rozbiórkowe starego, 4-oddziałowego przedszkola i istniejącej infrastruktury (budynku gospodarczego, placu zabaw)  sa już w toku.  Trwa również produkcja nowego budynku na hali produkcyjnej Wykonawcy w Ostrowcu Świętokrzyskim.  

Wydział Inwestycji UM, fot. z arch. UM MM

Mecz IV ligi piłki nożnej MKS Mazovia – Delta Słupno

Utrudnienia w ruchu 22 kwietnia

Renta rodzinna

Szanowni Państwo, może dziwić fakt, że jako społeczeństwo wiemy tak niewiele o rencie rodzinnej. Liczba wypłacanych świadczeń jest przecież dość wysoka, a sama renta stanowi zabezpieczenie bytu rodziny po naszej śmierci. Zachęcam do zapoznania się oraz wykorzystania załączonej propozycji artykułu, który przybliża najważniejsze informacje o tym świadczeniu.

Gmina na 5!

ART DECO. SZTUKA WNĘTRZA - WERNISAŻ WYSTAWY

ART DECO. Sztuka wnętrza.
Zapewniamy, że takiej wystawy w Polsce jeszcze nie było.
Polskie meble, polskie szkło, polska porcelana, polskie platery. Polskie brązy.
I hit. Największa w Polsce kolekcja wyrobów Julii Keilowej.
I wiele niespodzianek.!
MDK, 20 kwietnia 2017 r. godz. 19.00
Wstęp wolny

Informacja prasowa Kolei Mazowieckich

KOLEJNYCH 12 INSTYTUCJI DOŁĄCZYŁO DO AKCJI „KOLEJĄ DO KULTURY”

Już nie 13, ale aż 25 instytucji kultury można odwiedzić taniej z biletem Kolei Mazowieckich. Do programu „Koleją do Kultury” dołączyło właśnie kolejnych 12 partnerów, w tym m.in. stołeczne teatry czy muzea z Ciechanowa, Opinogóry i Radomia. – Mam nadzieję, że mieszkańcy Mazowsza potraktują naszą akcję jako pretekst i zaproszenie do odwiedzenia ciekawych miejsc – zachęca marszałek Adam Struzik...

Dzień Katyński w Mińsku Mazowieckim

Tegoroczny Dzień Katyński w Mińsku Mazowieckim miał wyjątkowy i symboliczny charakter. Organizatorem uroczystości-happeningu na Starym Rynku, jak co roku, było Miasto Mińsk Mazowiecki oraz Muzeum Ziemi Mińskiej przy stałej współpracy z Gimnazjum Miejskim Nr 1 im. gen. Władysława Andersa, Nr 2 im. Jana Pawła II oraz Nr 3 im. Janusza Kusocińskiego.

Uroczystość rozpoczął Dyrektor MZM - pomysłodawca inscenizacji, Leszek Celej przypominając uczestnikom czyją pamięć czcimy 13 kwietnia. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski, który na znak hołdu składanego ofiarom zbrodni katyńskiej, uderzył w dzwon stojący w samym środku serca utworzonego przez 85 gimnazjalistów. W podniosły nastrój wprowadziła zebranych „Modlitwa obozowa” (pieśń internowanych, 1939 r.) wykonana na trąbce przez Sławomira Tkacza.

Młodzież gimnazjalna wspomniała wszystkich 85 mińskich Katyńczyków wypowiadając ich imiona i nazwiska oraz bijąc w dzwon. Ogromne serce, które utworzyli miało biało-czerwony kolor a całość rejestrowana była za pomocą dronu unoszącego się nad Starym Rynkiem.

Muzeum Ziemi Mińskiej składa serdeczne podziękowania Dyrektorom mińskich gimnazjów oraz Panu Antoniemu Kruszewskiemu z Odlewni Dzwonów Braci Kruszewskich w Węgrowie za wypożyczenie dzwonu, który niewątpliwie uświetnił przebieg uroczystości.

MZM

Relacja video:

https://drive.google.com/file/d/0BxPDmRF5Z54ZbnE3cThObmZyVmc/view

KRAKÓW PIOTRA S. - OTWARCIE GALERII NA SCHODACH

Zapraszamy na wernisaż fotografii Pawła Krzana (krakow4u.pl) przedstawiających Kraków i jego okolice.
Otwarcie wystawy nie bez powodu przypada na 27 kwietnia, jest to bowiem dzień 20. rocznicy śmierci Piotra Skrzyneckiego
MDK, 25 kwietnia 2017 r. godz. 19.00
 

... uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 24 kwietnia 2017 r. (poniedziałek), o godz. 12.30 w Kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim, ul. Kościelna 1.

PROT I FILIP - spektakl dla dzieci

Spektakl za pomocą dowcipnych dialogów, zaskakujących i pełnych humoru sytuacji, pokazuje jak wielką wartością w życiu każdego jest przyjaźń i szacunek do drugiej osoby.
Scenariusz spektaklu został napisany w oparciu o najsłynniejsze wiersze Jana Brzechwy.
Jest to rodzaj teatru, który czerpie inspiracje od największych mistrzów błyskotliwego żartu – Kabaretu Starszych Panów, Flipa i Flapa, Charliego Chaplina.
Spektakl w wykonianiu teatru Mała Kamienica.
23 kwietnia 2017 r. godz. 10.30 i 12.30, MDK, bilet 10 zł

Koncert Pieśni Patriotycznych

Dzień Dawcy Szpiku dla Beaty i Innych

Przebudowa ul. Dąbrówki

Otwarto oferty na budowę A2 w. Konik - obwodnica Mińska Mazowieckiego

Złożono 13 ofert dla zadania „Projekt i budowa autostrady A2 Warszawa – Kukuryki na odcinku węzeł Lubelska – początek obwodnicy Mińska Mazowieckiego, odcinek II, od węzła Konik (bez węzła) do początku obw. Mińska Mazowieckiego o długości około 9 km".

Najniższą cenę, 302 mln zł, zaoferowała Polaqua Sp. z o. o. natomiast najwyższą cenę, 419 mln zł, ma oferta złożona przez Konsorcjum Mirbud S.A. i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A.

Wszyscy wykonawcy zadeklarowali termin realizacji 29 miesięcy i 10-letni okres gwarancji jakości.

Postępowanie zostało ogłoszone w trybie przetargu ograniczonego, dwustopniowego. W pierwszym etapie zostało złożonych 17 wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Pozytywną weryfikację przeszli wszyscy i ci wykonawcy otrzymali zaproszenia do składania ofert. Złożone oferty będą badane i oceniane przy zastosowaniu następujących kryteriów:

- cena

- okres gwarancji

- termin realizacji

Termin podpisania umowy zaplanowany został latem 2017 r., przy braku odwołań konkurentów biorących udział w przetargu.

Przyszły wykonawca Zadania B będzie mógł zoptymalizować zaproponowane rozwiania techniczne, a następnie po pozyskaniu niezbędnych decyzji wybuduje dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z rezerwą w pasie dzielącym 12,5 m pod budowę w przyszłości trzeciego pasa ruchu, obustronne Miejsce Obsługi Podróżnych (MOP), Obwód Utrzymania Autostrady (OUA), ścieżkę rowerową i chodnik w ciągu obiektów poprzecznych, przejście dla pieszych pod autostrada, przejścia dla zwierząt oraz infrastrukturę towarzyszącą.

O inwestycji

Inwestycja została podzielona na dwa zadana:

 • Zadanie A:

„Projekt i budowa autostrady A2 Warszawa - Kukuryki na odcinku węzeł Lubelska - początek obwodnicy Mińska Mazowieckiego, odcinek I od węzła Lubelska (bez węzła) do węzła Konik (z węzłem) o długości około 5,6 km”.

 • Zadanie B:

„Projekt i budowa autostrady A2 Warszawa - Kukuryki na odcinku węzeł Lubelska - początek obwodnicy Mińska Mazowieckiego, odcinek II od węzła Konik (bez węzła) do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego o długości około 9 km”.

W ramach przedsięwzięcia (oba zadania) zaplanowano budowę:

- 14,6 km autostrady,

- 2 jezdni po 2 pasy ruchu z rezerwą 12,5 m pod budowę w przyszłości 3 pasa ruchu,

- węzła Konik z drogą krajową nr 2/92 (na zadaniu A),

- urządzeń ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

II Wiosenne Sprzątanie Lasu

 

Tydzień Bibliotek 2017 - Biblioteka. Oczywiście!

W dniach 8-15 maja 2017 r. odbędzie się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i Bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu Bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczne hasło: „Biblioteka. Oczywiście!” ma wzmocnić wizerunek Biblioteki jako instytucji na trwale wpisanej w pejzaż kulturowy lokalnej ojczyzny, która pozwala zaspokajać różnorodne potrzeby w zakresie uczestnictwa w kulturze. W Bibliotece można nie tylko czytać i obcować z książką, ale też obejrzeć wystawę czy film, nauczyć się języka, spotkać z przyjaciółmi, śpiewać, grać w planszówki, prowadzić poszukiwania genealogiczne, poznać nowoczesne technologie i zdobyć potrzebne informacje z różnych dziedzin.

W mińskiej Bibliotece, z okazji Tygodnia Bibliotek, przygotowaliśmy dla naszych Czytelników specjalne spotkania autorskie i warsztaty dla najmłodszych.
8 maja wystartuje nasza akcja "Biblio-wózek w mieście!" - zabytkowy wózek dziecięcy pełen książek będzie odwiedzał przedszkola i skwerki w naszym mieście promując czytelnictwo wśród najmłodszych. Szkolne i przedszkolne zerówki mogą też wziąć udział w programie "Biblio-plecaczek".
10 maja zapraszamy dorosłych i młodzież na spotkanie z Marią i Przemysławem Pilichami o wielkich polskich podróżnikach, którzy odkrywali nasz świat.
11 maja odbędą się warsztaty "Kocurkowe opowieści" prowadzone przez Wydawnictwo Mamania.
12 maja oprócz corocznych uroczystości z okazji Dnia Bibliotekarza, najmłodsi czytelnicy wezmą udział w "Wieczorze piżamowym".
Wszystkie szczegóły dotyczące imprez znajdują się na naszej stronie www.mbpmm.pl, na profilu Fb oraz na plakatach.

MBP

Mistrzostwa Europy Taekwon-Do ITF

Mistrzostwa Europy Taekwon-Do ITF - 20 - 23/04/2017, Sofia, Bułgaria

W dniach 20 - 23 kwietnia 2017 roku, w Sofii w Bułgarii, odbyły się XXXII Mistrzostwa Europy Seniorów i XXIII Mistrzostwa Europy Juniorów w Taekwon-Do ITF. W zawodach wzięło udział 591 zawodników z 29 krajów - w tym reprezentacja narodowa Polski.

Wyjazd naszych kadrowiczów na mistrzostwa poprzedziło Zgrupowanie Reprezentacji Polski Kobiet i Mężczyzn, które odbyło się w dniach 14 - 19 kwietnia w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Reprezentacja Polski potwierdziła swoją dominującą pozycję w Europie przywożąc z mistrzostw 42 medale - 12 złotych, 16 srebrnych i 14 brązowych.

Polacy zajęli pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji medalowej mistrzostw - wyprzedzając reprezentacje Norwegii i Rumunii.

Wśród kadrowiczów reprezentujących nasz kraj na mistrzostwach znalazło się czworo mińszczan, zawodników Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO: Jakub Hamerski, Julia Kawka, Michalina Mikulska i Marta Krajewska (wszyscy I DAN).

Nasi klubowicze zdobyli trzy medale Mistrzostw Europy.

Michalina Mikulska wywalczyła indywidualnie Wicemistrzostwo Europy w walkach kobiet w kategorii juniorek do 60kg oraz Wicemistrzostwo Europy w konkurencji walk drużynowych juniorek.

Marta Krajewska zdobyła Wicemistrzostwo Europy w walkach kobiet w kategorii juniorek do 45kg.

Poza wymienionymi klubowiczami w mistrzostwach wystąpiła także Julia Kawka oraz Jakub Hamerski dla którego był to debiut w Reprezentacji Polski.

Oboje uplasowali się na wysokich 5.miejscach, tuż przed strefą medalową - Jakub w indywidualnych walkach juniorów do 62kg, a Julia w indywidualnych walkach juniorek do 55kg.

Gratulujemy naszym zawodnikom występu na Mistrzostwach Europy!

 

Jedyne takie spotkanie!

Autorka bestselerowej powieści "Popiół i czerwień" Pyun Hye-young odwiedzi naszą Bibliotekę! Dzięki Wydawnictwu Kwiaty Orientu, mamy zaszczyt zaprosić naszych czytelników na wyjątkowe spotkanie z przedstawicielką współczesnej literatury koreańskiej,  która odwiedza nasz kraj z okazji Warszawskich Targów Książki.

Pisarka zadebiutowała, wygrywając konkurs zorganizowany przez gazetę Shinmun na „Młodego pisarza” w 2000 roku opowiadaniem „Drżące krople rosy”.  Napisała kilka zbiorów opowiadań i dwie powieści. Jest koreańską pisarką wielokrotnie nagradzaną m.in. otrzymała dwie prestiżowe nagrody – Nagrodę Literacką Hankook i Nagrodę Dong-ina. Jej ostatnia powieść odniosła sukces także w Polsce - stała się Książką Roku 2016 wg literackiego serwisu Granice.pl.

Spotkanie odbędzie się 18 maja godz.18.30. Będzie tłumaczone na język polski.

Serdecznie zapraszamy

CZYTELNIA
Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim
05-300 Mińsk Mazowiecki
ul. Piłsudskiego 1a
tel. (25) 740-51-04
www.mbpmm.pl

Koncert Jubileuszowy - 20 LAT REGIONALNEGO ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA "DĄBRÓWKA"

Relacja z Konferencji prasowej z 21 kwietnia 2017 r.

W piątek, 21 kwietnia, odbyła się konferencja prasowa burmistrza Marcina Jakubowskiego na temat  projektu pn. „Rozwój i rewaloryzacja terenów zieleni w centrum Mińska Mazowieckiego” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Działanie 2.5 „Poprawa jakości środowiska miejskiego”. Spotkanie z prasą zorganizowano na terenie parku miejskiego, a poza prasą udział w nim wzięli również przedstawiciele wykonawców mających realizować zadania wskazane w projekcie.

Celem projektu jest kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni miejskiej na obszarze obejmującym Park Dernałowiczów i Plac Stary Rynek. Całkowity koszt projektu to 3 442 706,67 zł brutto, a dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności to  2 812 085,23 zł.

W wyniku postępowań przetargowych wyłoniono 3 wykonawców: AG-Complex Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Zarząd Dróg Miejskich Sp. z o.o. z siedzibą w Mińsku Mazowieckim, P.W.ARTIMEX Artur Gniado z siedzibą w Mińsku Mazowieckim.

AG-Complex Sp. z o.o.

 • Rewitalizacja terenu po rozebraniu nieczynnej oczyszczalni ścieków w parku miejskim w terminie do 31 sierpnia 2018 r., wynagrodzenie brutto 91 521,85 zł;
 • Rewitalizacja Placu Stary Rynek: usunięcie darni na skarpach, wyrównanie, przegrabienie gruntu na skarpach, usuniecie zniszczeń, ułożenie na skarpach geokraty oraz wykonanie nasadzeń krzewów iglastych i liściastych w terminie do 31 sierpnia 2017 r., brutto 49 375,01 zł;
 • Rewitalizacja zieleni w parku miejskim w terminie do 31 sierpnia 2018 r., wynagrodzenie brutto 1 110 340,43 zł.

 

Zarząd Dróg Miejskich Sp. z o.o.

- Rewitalizacja parku miejskiego w Mińsku Mazowieckim – alejki i ciągi rowerowe

Zakres robót obejmuje m.in. wykonanie: 9 alejek i 2 ciągów pieszo-rowerowych. Aleje parkowe objęte opracowaniem w większości posiadają nawierzchnie mineralne, część natomiast szczątkową nawierzchnię z płyt betonowych. Wszystkie alejki zostaną wykonane z kostki brukowej typu Nostalit w kolorze barw jesieni. Konstrukcję nawierzchni ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Ogrodowej stanowi obecnie beton asfaltowy w złym stanie technicznym, lecz nadającym się do wykorzystania na przyszłą podbudowę projektowanej konstrukcji nawierzchni. Ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Ogrodowej wykonany zostanie z kostki brukowej betonowej typu Starobruk w kolorze barw jesieni. Ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż zbiornika wodnego pomiędzy ulicami Warszawską i Parkową wykonany będzie z nawierzchni mineralnej tj. grysów drogowych zagęszczonych mechanicznie. Termin realizacji:  do 31 sierpnia 2017 r. Wynagrodzenie brutto 800 518,17 zł.


P.W.ARTIMEX Artur Gniado

- Rozbiórka dawnej oczyszczalni ścieków w parku miejskim w terminie do 12 maja 2017 r., wynagrodzenie brutto 207 870,27 zł;

- Prace utrzymaniowe brzegów rzeki Srebrna: odmulenie koryta rzeki i zabezpieczenie przed rozmywaniem oraz erozją obu brzegów rzeki Srebrnej na terenie parku miejskiego w terminie do 31 maja 2017 r., wynagrodzenie brutto 292 000,00 zł.

Na zakończenie konferencji prasowej burmistrz Marcin Jakubowski zaprosił zebranych na spacer po terenie inwestycji, aby wspólnie obejrzeć miejsca, które zostaną poddane zmianom.

 

Utrudnienia w ruchu na ul. Siennickiej

W związku z planowanym remontem przejazdu kolejowego w ciągu linii kolejowej nr 002 na drodze wojewódzkiej 802 w miejscowości Mińsk Mazowiecki, DOMOST Sp. z o.o. informuje o wprowadzeniu czasowej organizacji ruchu od dnia 24.IV.2017r. do dnia 28.IV.2017r. w godz. od 20.00 do 6.00 na drodze wojewódzkiej 802 w miejscowości Mińsk Mazowiecki. Zmiana organizacji polegać będzie na poprowadzeniu objazdu krajowymi drogami numer 50 i 92 oraz ulicą Mrozowską i gen. K. Sosnkowskiego.

Patrz mapka poniżej.

VI Rajd Pojazdów Zabytkowych po Ziemi Mińskiej - 3 czerwca 2017r.

Repertuar Kina Muza na najbliższe dni

2 Liga Rugby - RC Mazovia - AZS AWF Rugby

Czas na rugby. Zapraszamy 30 kwietnia o godz. 14.00 na stadion przy ul. Budowlanej.

https://www.facebook.com/RC-Mazovia-Mi%C5%84sk-Mazowiecki-1418738928419840/

Zapraszamy na mecz piłki nożnej

Wydłużone godziny pracy Urzędu Skarbowego w dniach 27 i 28 kwietnia 2017 r.

Informujemy, że w dniach 27 i 28 kwietnia 2017 r. Urząd Skarbowy w Mińsku Mazowieckim będzie pracował w wydłużonych godzinach pracy, tj. od 7:30 do 18:00. Podatnicy, którzy z różnych przyczyn nie mogli wcześniej rozliczyć swoich dochodów będą mogli w ostatnich dniach kwietnia przyjść do Urzędu celem złożenia zeznania podatkowego za 2016 rok.

Zapraszamy również do skorzystania z możliwości wysłania swojego zeznania za pośrednictwem Internetu. Przy specjalnie przygotowanych e-Stanowiskach pracownicy Urzędu wyjaśnią Państwu jak poprawnie wypełnić interaktywny formularz PIT i wysłać przy pomocy aplikacji e-Deklaracje.

Więcej informacji na stronach internetowych:  www.finanse.mf.gov.pl, www.szybkipit.pl oraz www.mazowieckie.kas.gov.pl/urzad-skarbowy-w-minsku-mazowieckim.

 

Sebastian Borys
Rzecznik Prasowy
Wieloosobowe Stanosisko ds. Karnych Skarbowych
Urząd Skarbowy w Mińsku Mazowieckim

Oferta Bilet Wycieczkowy Kolei Mazowieckich

Szanowni Państwo, przypominam, że oferta Bilet Wycieczkowy, w związku ze zbliżającym się długim weekendem majowym, będzie obowiązywać w terminie od 28 kwietnia 2017 r. (piątek) od godz. 18:00 do 3 maja 2017 r. (środa) do godz. 24:00. Szczegóły dotyczące korzystania z oferty znajdują się na stronie internetowej Kolei Mazowieckich www.mazowieckie.com.pl

Pozdrawiam
Jolanta Maliszewska
„Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o.
Tel. 22 47 37 664/603 609 857

 

Piknik Lotniczy !!!

Szanowni Państwo mamy zaszczyt poinformować naszych sympatyków oraz miłośników lotnictwa, że w dniu 3 czerwca 2017 roku z okazji naszego święta odbędzie się Piknik Lotniczy na który to serdecznie zapraszamy. Szczegóły podamy wkrótce.

Konkurs Fotograficzny LOT ZM

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym Lokalnej Organizacji Turystycznej "Ziemia Mińska". Regulamin i załączniki dostępne do pobrania dla uczestników są na stronie: www.lotziemiminskiej.pl

Turniej Siatkówki Plażowej "Majówka na Piasku"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Turnieju Majówka na Piasku! 6, 7 maja 2017, Stadion Miejski przy ul. Sportowej 1 w Mińsku Mazowieckim
regulamin:
http://mosir.org.pl/images/dokumenty/dyscypliny/siatkowka_plazowa/majowka_na_piasku/2017/Majowka_2017.pdf

Harmonogram pracy MOSiR w weekend majowy

Finisaż wystawy - Fotografia Dzikiej Przyrody

Biologika w Miejskiej Bibliotece

Mecz II Ligi Tenisa Stołowego Mężczyzn

22. Rajd Weteranów Szos "MAGNET"

Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Dyrektora MOSiR

V Bieg Pamięci Poległych Żołnierzy Żandarmerii Wojskowej

„Eko - Żuczki z „Piątki” i ich „Dobre rady na elektroodpady”

W roku szkolnym 2016/2017 Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim po raz drugi przystąpiła do  Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego ” Dobre rady na elektroodpady”. Szkolnym koordynatorem i opiekunem konkursu jest  Edyta Kopeć.

Zespół „ Eko- Żuczki” w składzie: Julia Dróżdż, Wiktoria Czerwińska, Weronika Miąsek, Patrycja Tkaczyk i Michał Mitura, reprezentowali szkołę w ekologicznych działaniach konkursowych.

W ramach realizacji zadań przeprowadzono ekologiczną kampanię edukacyjną wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Przeprowadzano ankiety, zajęcia edukacyjne w szkole i przedszkolach, wywiad w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta oraz rozdawano ok. 2500 ulotek informacyjnych w szkole oraz w centrum miasta. Odbył się też apel ekologiczny” Przygody Baby Jagi z elektrośmieciami” oraz 3 szkolne konkursy ekologiczne.

Finałem działań konkursowych była zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która odbyła dnia 21 kwietnia 2017r. Honorowym Patronem akcji  jest fima Auraeko- Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.  Zebrany sprzęt odebrała firma Maya Victory. Do akcji przystąpiła cała społeczność szkolna i lokalna. Zużyty sprzęt można było oddawać w godz. 10.00- 16.00. Łącznie zebrano ok. 1000 kg sprzętu. Akcja zbiórki sprzętu została nagłośniona w lokalnych mediach. Zbiórka baterii natomiast była prowadzona  od 1 lutego 2017 r. Prowadzono zbiórkę  podczas „ Eko – Walentynek pod hasłem: „ Za bateryjkę dostaniesz słodką Walentynkę”. Zbiórkę baterii prowadziliśmy też w Dniu Kobiet i Dniu Mężczyzn pod hasłem” Recykling kwitnie w Dniu Kobiet” , Recykling kwitnie w Dniu  Mężczyzn”. W I Dniu Wiosny zbiórce baterii przewodniczyło hasło: „Recykling pachnie Wiosną”. Łącznie zebrano  ok. 500 kg baterii i akumulatorów.    

Ekologiczne działania uczniów, a w szczególności termin zbiórki  sprzętu, zostały nagłośnione w lokalnych mediach.

Edyta Kopeć

 

SZKOŁA UCHA DLA MALUCHA

Z Warszawy do Zakopanego

Szanowni Państwo,

Koleje Małopolskie uruchomią w dniach 29 kwietnia oraz 3 maja dodatkowe połączenia na trasie Kraków Główny – Zakopane. Wszyscy, którzy 3 maja zechcą w wygodny sposób dotrzeć do Zakopanego z Warszawy, mogą skorzystać z przejazdu pociągiem Kolei Mazowieckich „Dragon”, którym dojadą do Krakowa Głównego.

W Krakowie Głównym mogą skorzystać z dogodnej przesiadki i  pociągiem Kolei Małopolskich dotrzeć do Zakopanego. „Dragon” wystartuje z Warszawy Wschodniej o 8.24 i do Krakowa Głównego dotrze na 11.16. Jest to doskonałe skomunikowanie z pociągiem Kolei Małopolskich, który 3 maja odjedzie z Krakowa Głównego o 11.21, a w Zakopanem będzie o 14.21. W załączniku przesyłam rozkład jazdy pociągu Kolei Małopolskich oraz link do rozkładu jazdy „Dragona” Kolei Mazowieckich:

https://dragon.mazowieckie.com.pl/sites/default/files/download/Rozk%C5%82ad%20jazdy%20wa%C5%BCny%20od%2012.03.2017%20r..pdf

Zapraszamy na wyjątkowy spektakl „Pikantni”

9 czerwca godz. 20:00, Mińsk Mazowiecki, Miejska Szkoła Artystyczna ul. Armii Ludowej 23.

Bilety dostępne w redakcji tygodnika Nowy Dzwon, Mińsk Mazowiecki, ul. Świętokrzyska 5 tel. 795 190 484.

Bilety grupowe tel. 515 400 723.

Cena biletów 85 zł.

 „Pikantni” to największy hit tego sezonu. Spektakl tylko dla dorosłych, którego obsadę stanowią największe serialowe gwiazdy. Występują Anna Mucha, Barbara Kurdej-Szatan, Michał Ziembicki i Mikołaj Roznerski.

Wszystko zaczyna się od tego, że dwie znudzone sobą pary małżeńskie Alex i Doris oraz Bea i Christoph, szukają wrażeń, by podnieść temperaturę swoich związków. Pary poznały się na portalu randkowym i postanowiły urządzić wspólną, intymną schadzkę. Sytuacja komplikuje się już na samym początku wieczoru…

Bohaterowie, choć podekscytowani pikantnym pomysłem urozmaicenia pożycia małżeńskiego, nie spodziewają się jednak, co z tego wyniknie… Czy żądny nowych eksperymentów Alex, jego sceptyczna żona Doris, nowoczesna i rozwiązła Bea oraz jej monogamiczny mąż Christoph, wiedzą na co się decydują? Spotkanie będzie dopiero początkiem emocjonujących zmian w życiu całej czwórki.

Zapraszamy na koncert zespołu DON VASYL

27 maja godz. 17:00, Mińsk Mazowiecki, Miejska Szkoła Artystyczna ul. Armii Ludowej 23

Bilety do nabycia w redakcji tygodnika Nowy Dzwon, Mińsk Mazowiecki, ul. Świętokrzyska 5 oraz na godzinę przed koncertem.

INFORMACJE I REZERWACJE tel.: 25 758 59 43, 608 842 082

Cena biletów 65 zł

Majowy weekend w Muzeum Ziemi Mińskiej

Krajowa Wystawa Psów Rasowych

Miłośników psów zapraszamy na Krajową Wystawę Psów Rasowych IX grupy FCI. Rozpocznie się o godz.10.00 na placu przed Miejskim Domem Kultury w Mińsku Mazowieckim.

Obchody 226. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uroczystą mszą świętą w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, sprawowaną pod przewodnictwem księdza proboszcza Jerzego Mackiewicza rozpoczęto obchody 226. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Następnie w przemarszu ulicami miasta uczestnicy uroczystości udali się pod Pomnik Konstytucji 3 Maja, gdzie wśród licznie zgromadzonych pocztów sztandarowych trwała dalsza część obchodów.

Okolicznościowe przemówienia wygłosili: Zastępca Burmistrza  Miasta Krzysztof Michalik, Posłowie na Sejm RP Teresa Wargocka, Czesław Mroczek, Daniel George Milewski, Sędzia Trybunału Stanu Andrzej Kojro.  Wiązanki kwiatów pod pomnikiem, gdzie wartę honorową pełnili żołnierze z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego złożyli m.in.: parlamentarzyści,  Starosta Miński, Zastępca Burmistrza Miasta, Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki, Radni Rady Miasta Mińsk Mazowiecki, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy miejskich instytucji kultury, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu Miasta Mińsk Mazowiecki, kombatanci, przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji publicznych.  Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta Miasta Mińsk Mazowiecki.

Punktem kulminacyjnym trzeciomajowego święta był Koncert Pieśni Patriotycznych w Miejskiej Szkole Artystycznej. Koncert prowadzony przez dyrygenta Orkiestry Dętej Miasta Mińsk Mazowiecki Marcina Ślązaka uświetniły występy solistów Teatru Wielkiego Doroty Szczepańskiej-sopran, Piotra Rafałko-tenor. Na scenie pojawiła się również Maja Demianiuk oraz Basia Majewska oraz grająca gościnnie na fortepianie Tatiana Żarek.  

Kalendarium

Reklama

 • Dyżury aptek
 • Wirtualny spacer
 • INWESTYCJE
 • baner reklamowy
 • MIM
 • FUNDUSZE ZEWNĘTRZNE
 • MIASTA PARTNERSKIE
 • OFERTY PRACY
 • GALERIA
 • CERTYFIKATY
 • ANKIETY
 • PLAN MIASTA
 • Punkty teleadresowe
 • E_PUŁAP
 • Karta Dużej Rodziny
 • Rodzinny Mińsk
 • Żołnierze Wyklęci

Rotator zdjęć

 • Gmina Mińsk Mazowiecki
 • MKS MAZOVIA
  MKS MAZOVIA

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 36845