Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 6 lipca 2020

Imieniny:

Dominiki, Łucji, Teresy

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

 • Europa dla Obywateli
 • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Babski Kabaret w MDK

Śmiech przedłuża życie, zapewnia zdrowie i poprawia samopoczucie, stąd stały jego deficyt.
”OLD SPICE GIRLS”, czyli Babski Kabaret, to kabaret z kobietami, dla kobiet i o kobietach, ale panowie również nie będą się nudzić.

W rolach głównych występują: Lidia Stanisławska, Emilia Krakowska oraz Barbara Wrzesińska.

Program kabaretowy pełen jest zabawnych monologów, dowcipów, piosenek i improwizacji, obfituje w świetne dialogi autorstwa Marii Czubaszek, naczelnej satyryczki naszego kraju. Skecze uzupełnione zostały także o teksty Zbigniewa Korpolewskiego (autora tekstów m.in. dla Hanki Bielickiej i kabaretu „Dudek”) oraz Krzysztofa Jaroszyńskiego (satyryka i scenarzysty piszącego m.in. dla Krystyny Sienkiewicz, Jana Kobuszewskiego).

Program nawiązuje do tradycji klasycznego literackiego kabaretu, gdzie skecz i monolog przeplatany jest piosenką czasem gorzką, częściej dowcipną i gdzie zawsze można liczyć na dobrą puentę.

Miejski Dom Kultury, 9 czerwca 2017 r., godz.  20.00
bilet 30 zł

Dobry wynik kampanii NEFROTEST

Dobry wynik kampanii NEFROTEST w Mińsku Mazowieckim.
 

W 63. edycji akcji NEFROTEST, ostatecznie zostało przebadanych 313 pacjentów. Akcja ma przekonać Polaków, by zwrócili większą uwagę na nerki, ich znaczenie dla organizmu i konieczność regularnych badań diagnostycznych.

W Centrum Dializ Fresenius pojawiło się wczoraj ponad  300 chętnych, by sprawdzić stan swoich nerek. „Cieszę się, że akcja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. Po takich kampaniach widać, że chcemy o siebie dbać nie tylko uprawiając aktywność fizyczną – co staje się coraz bardziej modne – ale również w tym medycznym wymiarze. Również, gdy w mediach pojawia się informacja, że kilkaset osób zostało przebadanych, a do tego drugie tyle dostało skierowanie na bezpłatne badania lekarskie, kilka kolejnych osób dojrzewa do decyzji o tym, że czas już spotkać się z lekarzem i może wykryć problem w momencie, gdy nie jest on jeszcze trudny do wyleczenia” - mówi dr Arkadiusz Bogucki dyrektor Centrum Dializ Fresenius w Mińsku Mazowieckim.

Z badań skorzystali też goście honorowi, byli to m.in.:

 • Anna Czyżewska – Przewodnicząca Rady Powiatu Mińskiego,
 • Beata Walas – Radna Powiatu Mińskiego,
 • Zdzisław Tarczyński – Radny Powiatu Mińskiego,
 • Leonard Zdanowicz – Radny Powiatu Mińskiego,
 • Marian Makowski – Przewodniczący Rady Miasta Mińsk Mazowiecki,
 • Jadwiga Frelak – Sekretarz Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki,
 • Artur Więckowski – Dyrektor Szpitala Powiatowego w Mińsku Mazowieckim.

 

Warto także przypomnieć, że osoby, którym nie udało się przebadać podczas niedzielnego finału, wciąż mają szansę na bezpłatne badania. Na terenie powiatu mińskiego lekarze rodzinni otrzymali w ramach akcji NEFROTEST komplety skierowań na badania krwi i moczu  dla osób powyżej 50 roku życia. Wystarczy się do nich zgłosić po takie skierowanie.

Akcja przeprowadzana jest bezpłatnie dzięki współpracy NEFRON Sekcji Nefrologicznej Izby Gospodarczej Medycyna Polska z Centrum Dializ Fresenius. W powiecie mińskim badania swoim patronatem objęli: Biskup Warszawsko-Praski – Jego Ekscelencja Arcybiskup Henryk Hoser, Wojewoda Mazowiecki – Zdzisław Sipiera, Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik, Starosta Miński – Antoni Jan Tarczyński, Burmistrz Mińska Mazowieckiego – Marcin Jakubowski, Dyrektor Szpitala - Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej – Artur Więckowski oraz Miejska Rada Seniorów.

Joanna Skałuba

Na zdjęciu (od lewej): Zdzisław Tarczyński, Beata Walas, Leonard Zdanowicz - radni Rady Powiatu Mińskiego. (fot. Tomasz Adamczak/Tygodnik Mazowiecki Nowy Dzwon).

Warsztaty genealogiczne "Skąd nas ród?"

Spotkanie w miejskim Domu Kultury prowadzi dr Andrzej Nowik.

Gdzie szukać źródeł genealogicznych, jak czytać księgi metrykalne i hipoteczne, jak poznać dzieje swojej nieruchomości?

Warsztaty genealogiczne wspierają uczestników w poznawaniu historii własnej rodziny i pomagają w korzystaniu z zasobów różnych archiwów, a przede wszystkim z opublikowanych w internecie metryk.

W internecie są już dostępne metryki z parafii Mińsk Mazowiecki, Cegłów, Długa Kościelna, Jakubów, Jeruzal, Kałuszyn, Kiczki, Kuflew, Latowicz, Okuniew, Pustelnik, Siennica, Stanisławów i Wiśniew !

8 i 22 czerwca 2017 r.
MDK, godz. 18:30, bilet 5 zł do nabycia na miejscu

Co grają w kinie?

www.muzakino.pl

Jaś i Małgosia w domu kultury

VI Rajd Po Ziemi Mińskiej Pojazdów Zabytkowych

3 czerwca 2017 r. o godzinie 10:30 wystartowała pierwsza załoga biorąca udział w VI Rajdzie Po Ziemi Mińskiej będącym jednocześnie II Rundą Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych PZM. Rajd ten współorganizowany był przez Automobilklub Polski i Muzeum Ziemi Mińskiej. Honorowy Patronat nad imprezą objął Burmistrz Mińska Mazowieckiego Marcin Jakubowski.

 Start i meta rajdu odbyły się na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 „Mechanik” im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim.  Trasa rajdu wiodła malowniczymi drogami powiatu mińskiego m.in. przez Cegłów, Mrozy, Oleksin, Kępę, Kotuń oraz Mińsk Mazowiecki. Podczas rajdu uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące Przepisów Ruchu Drogowego, historii motoryzacji a także wykazać się zręcznością w próbie sprawnościowej zorganizowanej z pomocą  Burmistrza Mrozów Dariusza Jaszczuka i Gminnego Centrum Kultury na placu parkingowym przy ul. Granicznej w Mrozach. Następnym punktem rajdu było zwiedzanie imponującej kolekcji zbiorów Muzeum Pożarnictwa w Kotuniu. Na koniec uczestnicy przeszli kurs pierwszej pomocy przygotowany przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą z Mińska Mazowieckiego.

W rajdzie wzięło udział 46 pojazdów, w tym 10 motocykli. Wśród przybyłych samochodów podziwiać można było m.in. Mercedesy W108, W120, Austina A125 Sheerline Saloon, Austina 8, Chrysler-Simca 1100 Special, Volvo Amazon, Porsche 928, Forda Transita, Fordy Capri, oraz pojazdy naszej rodzimej produkcji takie jak: Syrena 102, Syrena 104, Polonez 1500, Fiat 125p. Najstarszym samochodem  startującym w rajdzie był DKW F5 z 1935 r, a motocyklem Sokół 600 z 1937 r.

Próby Sprawnościowo-zręcznościowe wygrał w klasie samochodowej Mikołaj Kopiński jadący BMW 325e z 1986 r, a w klasie motocyklowej Dariusz Pająk jadący Suzuki GSX400 z 1983 r.

Na zakończenie rajdu odbył się konkurs elegancji, na którym zostały wyłonione najładniejsze auta rajdu. Puchar Burmistrza Mińska Mazowieckiego Marcina Jakubowskiego otrzymał Marcin Chrzanowski właściciel Austina A125 Sheerline Saloon z 1953 roku. Puchar Dyrektora Muzeum Ziemi Mińskiej Leszka Celeja otrzymał Antoni Kotomski właściciel Mercedesa-Benz W114 z 1971 roku. Puchar Dyrektora ZSZ nr 2 „Mechanik” Tomasza Płochockiego otrzymał Michał Konieczny właściciel Forda Transita z 1974 roku. Puchar Auto Serwis JAR-ECO otrzymał Paweł Kaczmarski właściciel Mercedesa-Benz W108 z 1970 roku. Puchar firmy Elektrocar za najładniejszy samochód otrzymał Karol Oklesiński właściciel Fiata 500R z 1974 roku, a za najładniejszy motocykl otrzymał Daniel Gryżewski właściciel KMZ K-750 z 1963 roku. Piotr Wojdyga vice-prezes KDM Magnet wręczył puchar Dariuszowi Pająkowi właścicielowi Suzuki GSX400 z 1983 roku.

Nagrody oraz upominki rajdowe ufundowali: Burmistrz Mińska Mazowieckiego Marcin Jakubowski, Dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej Leszek Celej, Dyrektor ZSZ nr 2 „Mechanik” Tomasz Płochocki, firmy Etigraf, Auto Serwis Jar-eco, Elektrocar, oraz KDM Magnet.

Pierwsze trzy miejsca w poszczególnych klasach zajęli:

Klasa post-1975 – samochody

I miejsce – Maciej Bień / Michał Biernacki – Chrysler Simca 1100 Special z 1976 r

II miejsce – Marta Kossowska / Bartłomiej Kossowski – Fiat 125p z 1978 r

III  miejsce – Michał Leśniewski / Paweł Starewicz – Renault 5TL z 1980 r

Klasa pre-1975 – samochody

I miejsce – Piotr Pietras / Jolanta Pietras – Mercedes-Benz W120 z 1957 r

II miejsce – Piotr Janicki / Anna Janicka – Volvo Amazon z 1966 r

III miejsce – Piotr Maliszewski / Anna Wieteska – Syrena 102 z 1963 r

Klasa pre-1955 – samochody

I miejsce – Artur Węgler / Karol Węgler – DKW F5 z 1935 r

II miejsce – Kamil Pawłowski / Piotr Sidorowicz – Austin 8 z 1946 r

III miejsce – Marcin Chrzanowski/Ewa Kozioł-Chrzanowska – Austin A125 Sheerline Saloon z 1953 r

Klasa post-1975 – motocykle

I miejsce – Krzysztof Kupiec – Honda CX500C z 1980 r

II miejsce – Dariusz Pająk / Katarzyna Duma – Suzuki GSX400 z 1983 r

III miejsce – Michał Gonta / Anna Karwowska – suzuki Katana GS650G z 1982 r

Klasa pre-1975 – motocykle

I miejsce – Piotr Wojdyga – SHL M11 z 1961 r

II miejsce – Daniel Gryżewski / Aneta Gryżewska – KMZ K-750 z 1963 r

III miejsce – Adam Marczuk – MZ TS250 z 1975 r

Klasa pre-1955 – motocykle

I miejsce – Maciej Cichocki – Sokół 600 z 1937 r

fot. z arch. ZSZ nr 2

"Dzwoń, zielona godzino!"

Zespół Teatru Po Godzinach  zaprasza na wspólne odkrywanie świata pełnego uczuć i piękna natury w wierszach Boleslawa Leśmiana. MDK, 11.06, godz. 19.00

Krótka płyta o... Okudżawie

Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy w MDK, 12.06, godz. 19.00, bilet: 10zł.

"Star Wars" w bibliotece

Mały Książę mieszkał na małej planecie z dwoma wygasłymi wulkanami. Kto wie, może w czasie swym międzyplanetarnych wędrówek  trafił również tam, gdzie "dawno, dawno temu w odległej galaktyce..." czyli gdzie? Jeśli nie pamiętacie, to zajrzyjcie do Oddziału dla Dzieci,  który od kilku dni gości bohaterów Star Wars. To kolejna odsłona w naszej Galerii Małego Księcia, w której przygotowujemy  ekspozycje dla  najmłodszych dzieci,  zwłaszcza przedszkolaków.  Jednak tym razem,  dzięki wspaniałej kolekcji Kajtka Rżysko,  na wystawę zapraszamy  wszystkich  fanów  świata George'a Lucasa i jego gwiezdnej trylogii, od lat 5 do 100!  Kajtku, dziękujemy!

 

CZYTELNIA
Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim
05-300 Mińsk Mazowiecki
ul. Piłsudskiego 1a
tel. (25) 740-51-04
www.mbpmm.pl

III rajd rowerowy ulicami miasta - fotorelacja

Ponad 100 rowerzystów zgromadził III rajd rowerowy ulicami miasta. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Mińska Grupa Rowerowa w pilotowaniu rajdu, przeprowadzeniu konkurencji sportowych oraz dokumentowaniu imprezy tegoroczny rajd możemy ponownie zaliczyć do udanych :) Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wystawa „Skarby sztuki białoruskiej...

Wystawa „Skarby sztuki białoruskiej – białoruska ikonografia i dzwony XVIII-XIX wieku” ze zbiorów Muzeum Starożytnej Kultury Białoruskiej Narodowej Akademii Nauk Białorusi.

Wystawa ikon daje  wyobrażenie o specyfice rozwoju ikonografii na ziemiach białoruskich W XVIII - XIX W.

Prezentowane dzieła przyciągają różnorodnością tematów oraz form. Na wystawie znajdują się wizerunki różnych chrześcijańskich Świętych, utwory, które ilustrują sceny z Pisma Świętego, liczne opcje wcielenia Matki Bożej - "Matka Boska Częstochowska", "Matka Boża Wostrabralnska", "Matka Boska Budslauska", itp.

Dla białoruskiej ikonografii tego okresu charakterystyczna jest obecność wielu prądów stylistycznych. Na zmianę, baroku, który panował w XVIII W., oraz klasycyzmu. W tym czasie rozwija się tzw. sztuka naiwna, do czego przyczyniło się twórczej pracy artystów -samouków.

Ciekawą część wystawy jest zbiór małych dzwonów kościelnych, które należą do tego samego okresu historycznego. Choć dzwony są muzealnymi eksponatami, podczas wystawy zostaną użyte jako instrumenty muzyczne. Podczas koncertu towarzyszącemu wystawie będzie można przekonać się o ich doskonałym brzmieniu.

Wystawę otworzy Aleksandr Averyanov Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocnik Republiki Białorusi w Rzeczpospolitej Polskiej.

Wystawa i koncert 18 czerwca 2017, godz. 15.00, Miejski Dom Kultury

III piknik lotniczy dla dzieci

Z inicjatywy Dowódcy Garnizonu Mińsk Mazowiecki po raz trzeci na terenie lotniska 23.BLT został zorganizowany piknik dla dzieci pod hasłem "Z nami zawsze bezpiecznie".

Inicjatywę wsparły służby mundurowe min. Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim, Państwowa Straż Pożarna, 2.Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza, Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej, Centrum Szkolenia ŻW oraz Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej. W organizację pikniku włączyli się również partnerzy: Bank Spółdzielczy Grupa  BPS, Urząd Miasta, Urząd Gminy, Starostwo Powiatu Mińsk Mazowiecki  oraz Fundacja Spadkobierców Tradycji Dywizjonu 303. Głównym celem imprezy było zapoznanie dzieci z zagadnieniami z tematyki udzielania pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zapoznanie ze sprzętem wojskowym, policyjnym i strażackim. Dzieci w trakcie pikniku miały okazję uczestniczyć w przygotowanych dla nich pokazach samoobrony, służb ratowniczych, prewencyjnych oraz doskonalić swoje umiejętności w rozpoznawaniu zagrożeń. Również dzięki współorganizatorom uczestnicy otrzymali opaski  odblaskowe poprawiające bezpieczeństwo np. w drodze do szkoły. Na zakończenie na dzieci czekała atrakcja w postaci żołnierskiej grochówki, która cieszyła się dużym zainteresowaniem młodych gości.

http://23blt.wp.mil.pl/pl/1_569.html

GALERIA FOTO>>>

 

 • foto: 23blt.wp.mil.pl
  foto: 23blt.wp.mil.pl

Piknik Lotniczy 2017

W ramach obchodów święta 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w dniu 3 czerwca 2017 roku na naszym lotnisku zorganizowany został Piknik Lotniczy.

Dzięki wyjątkowo słonecznej aurze do bazy przybyły rzesze miłośników lotnictwa nie tylko z regionu Mazowsza, ale również z terenu całego kraju. Na płaszczyźnie lotniska, dla wszystkich zwiedzających przygotowano wystawę statyczną uzbrojenia, sprzętu i wyposażenia Sił Powietrznych, Wojsk Lądowych oraz Żandarmerii Wojskowej, a także wiele innych atrakcji dla najmłodszych gości i fascynatów lotnictwa. Wszyscy przybyli w tym dniu na lotnisko w Janowie niecierpliwie czekali jednak na pokazy dynamiczne, które rozpoczął samolot MiG-29, po którym na mińskim niebie zaprezentował się samolot Su-22. Kolejno swój kunszt prezentowali piloci śmigłowców Mi-24 oraz W-3 Sokół. Aplauz publiczności wzbudził pokaz Zespołu Akrobacyjnego ORLIK, po którym widzowie mogli podziwiać umiejętności mistrza Polski w akrobacji samolotowej Artura KIELAKA na samolocie XA-41. Widzowie dziękowali załogom statków powietrznych gorącymi brawami. Zwieńczeniem naszego pikniku były dynamiczne pokazy działania lotniskowych służb ratowniczych.

http://23blt.wp.mil.pl/pl/1_570.html

GALERIA FOTO>>>

 • foto: 23blt.wp.mil.pl
  foto: 23blt.wp.mil.pl

W I strefie za darmo na mecz koleją

Szanowni Państwo, Koleje Mazowieckie informują, że w związku z organizowanym w dniu 10 czerwca 2017 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie meczem Polska – Rumunia, osoby posiadające: bilet na mecz, bilet - zaproszenie lub akredytację PZPN będą mogły bezpłatnie podróżować pociągami KM na obszarze I strefy biletowej aglomeracji warszawskiej. Uprawnienia będą obowiązywały od 10 czerwca 2017 r., od godziny 6.00 do 11 czerwca 2017 r., do godziny 1.00.

Wyróżniamy następujące strefy KM:

 1. strefa I ograniczona stacjami – Warszawa Ursus Niedźwiadek, Warszawa Gołąbki, Warszawa Choszczówka, Ząbki, Warszawa Wola Grzybowska, Warszawa Falenica, Warszawa Jeziorki;
 2. strefa II ograniczona stacjami – Pruszków, Płochocin, Chotomów (lub Nieporęt), Zagościniec, Halinów, Zielonka Bankowa, Śródborów, Zalesie Górne;
 3. strefa III ograniczona stacjami – Grodzisk Mazowiecki, Boża Wola, Nowy Dwór Mazowiecki, Tłuszcz (lub Nieporęt), Mińsk Mazowiecki Anielina, Celestynów, Czachówek Południowy, Góra Kalwaria.

http://www.mazowieckie.com.pl/pl/bilety-strefowe-km

Obóz w TATRACH

Mecz MKS MAZOVIA - MKS PRZASNYSZ

Nowy Komendant Straży Miejskiej

Z dniem 8 czerwca 2017r. na stanowisko Komendanta Straży Miejskiej w Mińsku Mazowieckim burmistrz Marcin Jakubowski powołał panią Annę Kwiatkowską.

Anna Kwiatkowska ukończyła Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Informatyczną na wydziale Ekonomiki, Biznesu i Stosunków Międzynarodowych. Od 2008 roku zajmowała kierownicze stanowisko w Zakładzie Obsługi Systemu Monitoringu z ramienia Biura Bezpieczeństwa m.st. Warszawy. Studia podyplomowe ukończyła na Wojskowej Akademii Technicznej (Zarządzanie Zasobami Ludzkimi) oraz na Akademii Obrony Narodowej (Bezpieczeństwo Wewnętrzne). Aktualnie studiuje Administrację Publiczną na Uniwersytecie Warszawskim. Od 6 lat pełniła funkcję zastępcy Komendanta Straży Miejskiej w Mińsku Mazowieckim.

 

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”-festyn rodzinny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Mińsku Mazowieckim.

31 maja dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim uczestniczyły wraz z rodzicami, babciami, dziadkami i rodzeństwem w festynie rodzinnym. Impreza odbyła się na boisku szkolnym.

Na początku spotkania Dyrektor Sławomir Domański gorąco powitał wszystkich zgromadzonych i życzył wesołej zabawy. Gospodarz uroczystości podkreślił, że najlepsze co możemy ofiarować swoim dzieciom, to wspólnie spędzony z nimi czas.

Boisko szkolne i przyległy do niego teren tętnił życiem, a śmiech, wesołe okrzyki, podskoki, oklaski to obrazki, które dominowały podczas festynu.

Imprezę wyśmienicie poprowadzili animatorzy, którzy skutecznie zagrzewali wszystkich do zabawy. Były tańce przy skocznej muzyce, korowody, zabawy integracyjne, w których uczestniczyły zarówno dzieci, ich rodziny oraz nauczyciele.

Nie obyło się bez konkursów sportowych, w których oczywiście wszyscy uczestnicy byli wygranymi i każdy otrzymał drobny upominek.

Na festynie pojawiła się Pszczółka Maja i Filip, z którymi dzieci chętnie bawiły się i fotografowały. Zarówno przedszkolaki, jak i nieco starsze dzieci miały mnóstwo frajdy z możliwości korzystania z kolorowych, dmuchanych zjeżdżalni.

Podczas przerw w zabawach uczestnicy imprezy mogli zjeść pyszną watę cukrową lub ugasić pragnienie napojem.

Dzieci wraz z towarzyszącymi im opiekunami próbowały swoich sił w grze w mini-golfa.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się „bajeczne malowanie twarzy”.Animatorzy spełniali wszelkie prośby milusińskich i na boisku można było spotkać motylki, kotki, Spider-Many itp. Pokaz baniek mydlanych, które fruwały nad głowami i mieniły się kolorami tęczy wzbudził podziw uczestników festynu. Można było spotkać „Krasnala”, który wyczarowywał dla dzieci różne cudeńka z balonów.

Miło nam stwierdzić, iż główne cele imprezy-integracja rodziców, babć, dziadków, dzieci i nauczycieli, aktywne uczestnictwo wszystkich zgromadzonych w proponowanych atrakcjach oraz stworzenie miłej atmosfery zostały osiągnięte. Każdy uczestnik festynu znalazł dla siebie coś ciekawego i miło spędził czas z rodziną na świeżym powietrzu.

Bardzo cieszyła nas radość dzieci, śmiech, ich dobry nastrój, bo jak powiedział kiedyś Janusz Korczak „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Monika Kowalewska-Głogowska

Piknik rodzinny w ZSM nr 2 przy ul. Siennickiej

Naukowe spotkanie gimnazjalistów

Po raz czwarty dr Lilla Kłos zaprosiła gimnazjalistów na spotkanie młodych historyków. Wygłaszając referaty o ciekawostkach z historii własnego miasta, mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy.

23 maja 2017 r. w Gimnazjum Miejskim nr 2 im. Jana Pawła II odbyła się IV Gimnazjalna Sesja Popularnonaukowa. Patronat honorowy nad spotkaniem objęło Muzeum Ziemi Mińskiej i Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego. Tegoroczna sesja była poświęcona Bohaterom naszej małej Ojczyzny.

Sesję otworzył dyrektor papieskiego gimnazjum, Grzegorz Wyszogrodzki, dziękując młodym uczestnikom i ich opiekunom za naukową aktywność. Na dobry początek spotkania dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej opowiedział o nowym pomyśle na indywidualne zwiedzanie Mińska – questingu. Wystarczy wziąć z muzeum przy Okrzei folder z wierszem i spróbować rozwiązać hasło, wędrując po mieście.

Uczestnicy sesji zaprezentowali postaci nieznanych, ale zasłużonych mińszczan. O Bogusławie Tauzowskim opowiadali uczniowie Gimnazjum Miejskiego nr 1. Halinę Chorobińską zaprezentowali gimnazjaliści z Pięknej, a Bolesława Kusińskiego – uczniowie ze szkoły przy Siennickiej. Informacje o Stanisławie Jensenie przedstawili podopieczni dr Kłos z papieskiego gimnazjum, a o ks. Kazimierzu Sobolewskim opowiedzieli uczniowie Salezjańskiego Gimnazjum.

Dodatkowo uczestnicy sesji odgadywali wizualne zagadki dotyczące osób związanych z Mińskiem oraz oglądali legendę o naszym mieście. Filmowe autorskie wersje Legend o Mińsku Mazowieckim przygotowali w ramach innowacji pedagogicznej uczniowie kl. III F papieskiego gimnazjum. Radna mińskiej Rady Seniorów – p. Izabela Rombel pochwaliła prezentujących za przygotowanie tak interesujących prezentacji i wystąpień oraz podzieliła się refleksjami o jednym z bohaterów - Bogusławie Tauzowskim.  Spotkanie prowadziły uczennice: Martyna Szuba i Milena Gawron.

Patroni honorowi oraz Urząd Miasta Mińska Mazowieckiego podarowali prelegentom oraz ich opiekunom regionalne wydawnictwa i inne mińskomazowieckie drobiazgi.

Dodatkowo goście i opiekunowie otrzymali nakręcone przez kl. III F Legendy…                                           

Patron honorowy spotkania TPMM w kolejnym ”Roczniku Mińskomazowieckim” zgodziło się wydrukować artykuły o przedstawianych bohaterach. Gimnazjaliści mają więc szansę przedstawić dokonania swoich postaci jeszcze szerszemu gronu osób.

Choć gimnazja odchodzą również do historii, nie powiedzieliśmy jeszcze żegnajcie, tylko do zobaczenia.

Lilla Kłos

Sukcesy UKS Judo KONTRA w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży

W dniu 3 czerwca w Warszawie Wesołej odbyła się Warszawska Olimpiada Młodziezy, rocznik 97-99. W zawodach uczestniczyli zawodnicy klubów zrzeszonych w Warszawsko Mazowieckim Związku Judo.
 
Z UKS Judo KONTRA złoty medal zdobyła Katarzyna Przyczyna, w wadze 57kg a brązowy medal zdobył Szymon Ngo Trong w wadze 66kg.

W dniu 4 czerwca odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży  w kategorii junior młodszy, rocznik 2001 - 2000. Srebrny medal wywalczyła Aleksandra Polkowska w wadze 48kg i V miejsce wywalczył Patryk Pszonka w wadze 73kg.
 
W kategorii młodzik, rocznik 2003 - 2004, złoty medal zdobyła Natalia Łukaszewicz, kategoria wagowa 48kg, brązowy medal wywalczyła Jagoda Zawadzka - 44kg, a IV miejsce zdobyła Laura Ngo Trong, waga 40kg.
 
Zdzisław Wiącek
Trener Judo II klasy, III DAN

 

Charytatywna Loteria Fantowa "WSZYSCY POMAGAMY"

Charytatywna Loteria Fantowa "WSZYSCY POMAGAMY" - 18.06.2017r.

Każdy los tylko 10zł, atrakcyjne fanty ufundowane przez naszych Przyjaciół.

SPRAWDŹ TERMIN WAŻNOŚCI SWOJEGO DOWODU OSOBISTEGO!

W tym roku tracą ważność dowody osobiste wydane w 2007 roku. Podobnie tracą ważność dowody osobiste wydane osobom niepełnoletnim w 2002 roku.

Termin ważności dowodu osobistego można sprawdzić samemu. Data, do kiedy dokument pozostaje ważny jest określona w prawym dolnym rogu dowodu osobistego pod informacją o serii i numerze. Jeżeli w dowodzie osobistym widnieje zapis - „nieoznaczony” oznacza, że dowód osobisty jest ważny i nie podlega wymianie.

Wniosek o wymianę dowodu osobistego składa się osobiście w dowolnym urzędzie  co najmniej 30 dni przed upływem terminu jego ważności. Dowody osobiste wydawane są nieodpłatnie.

Do wniosku o wydanie dowodu osobistego należy dołączyć aktualną kolorową fotografię o wymiarach 35 x 45 mm, wykonaną na jednolitym jasnym tle, mającą dobrą ostrość oraz odwzorowującą naturalny kolor skóry, obejmującą wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii, pokazującą wyraźnie oczy, zwłaszcza źrenice, i przedstawiającą osobę w pozycji frontalnej, bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami. Fotografia powinna być wykonana nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku.

Wniosek o wymianę dowodu osobistego można również złożyć w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy ePuap, przy pomocy profilu zaufanego lub podpisu kwalifikowanego. Do wniosku składanego w postaci elektronicznej załącza się plik zawierający fotografię o wymiarach co najmniej 492 x 610 pikseli i wielkości nieprzekraczającej 2,5 MB, spełniającą wymienione wyżej wymogi.

Pamiętaj, że nieważny dowód osobisty nie spełnia swoich funkcji, czyli nie potwierdza tożsamości i obywatelstwa. Nie załatwisz żadnych spraw w urzędzie czy na poczcie, możesz mieć problem z uzyskaniem kredytu bankowego czy dokonaniem zakupu ratalnego. Nieważny dowód osobisty nie uprawnia również do przekraczania granic państw członkowskich Unii Europejskiej.

 

Podstawa prawna:

Ustawa z dnia 6 sierpnia 2010 roku o dowodach osobistych (Dz.U.z 2016r., poz. 391 ze zm.) Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 stycznia 2015 roku w sprawie wzoru dowodu osobistego oraz sposobu  i trybu postępowania w sprawach wydawania dowodów osobistych, ich utraty, uszkodzenia, unieważniania i zwrotu (Dz.U. z 2015r., poz. 212 ze zm.).

Kierownik Referatu Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych

                                               Aneta Gela

Dorota Sumińska - "Balią przez Amazonkę" w MBP

Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w Tenisie Ziemnym o Puchar Burmistrza

Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w Tenisie Ziemnym o Puchar Burmistrza Masta Mińsk Mazowiecki - 2017 - ćwierćfinały, półfinały i finał, korty przy ul. Wyszyńskiego, 10-11 czerwca.

Więcej patroli policji na mińskich ulicach!

W piątek, 9 czerwca, burmistrz Marcin Jakubowski i podinspektor Bartłomiej Dydek podpisali  Porozumienie pomiędzy Miastem Mińsk Mazowiecki a Komendantem Powiatowym Policji w Mińsku Mazowieckim umożliwiające mundurowym pełnienie dodatkowych służb ponadnormatywnych.

Oznacza to, że w naszym mieście pojawią się dodatkowe patrole policji, które poprawią bezpieczeństwo szczególnie w porze nocnej oraz w weekendy. Jest to odpowiedź burmistrza Marcina Jakubowskiego na sygnały ze strony mieszkańców dotyczące bezpieczeństwa m.in. w parku miejskim.

Spot „Uciekaj – Chowaj się - Walcz”

Spot „Uciekaj – Chowaj się - Walcz”, jest kolejną odsłoną akcji edukacyjnej dotyczącej zagrożeń podczas ataku terrorystycznego. Celem spotu jest uświadomienie mieszkańcom zagrożeń w sytuacji wtargnięcia uzbrojonego napastnika do miejsca ich pracy, nauki, itp. oraz pokazanie, co należy robić, aby zwiększyć swoje szanse na przeżycie.

Link do materiału dotyczącego konferencji promującej ww. materiał:

http://bezpieczna.um.warszawa.pl/aktualnosci/%E2%80%9Euciekaj-chowaj-si%C4%99-walcz%E2%80%9D-spot-edukacyjny

Już za parę dni, za dni parę...

Weźmiemy nasze plecaki pełne książek i rozpoczniemy wakacyjną przygodę w Bibliotece. Na naszych młodych czytelników czekają książkowe atrakcje. Ale nie tylko!

W programie tegorocznych wakacji między innymi przygotowane przez Oddział dla Dzieci animacje z książką, warsztaty plastyczne, zajęcia międzykulturowe z wolontariuszami Fundacji Ebu, teatrzyki, letnia kinoteka. Rodziny zapraszamy 30 lipca na kryminalno-detektywistyczny piknik czytelniczy. W czasie wakacji będą też konkursy w Wypożyczalni oraz zajęcia dla nastolatków pod hasłem "Wisła w Czytelni". Na wybrane zajęcia będą obowiązywały wejściówki. Prosimy też o zapisy na zajęcia w Czytelni (wiek 13+).

Szczegóły oraz kalendarz imprez już wkrótce na stronie mbpmm.pl oraz na naszym Facebooku.

Do zobaczenia!

Akademia Parkour

Zapraszamy przez cały lipiec na Akademię Parkour...

Na Legię z TPMM

Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego zaprasza na sobotnią, 17 czerwca, wycieczkę do Warszawy. Tym razem pospacerujemy nad Wisłą i po Saskiej Kępie. Zwiedzimy muzea PRL oraz Sportu i Turystyki. Spędzimy czas w różnych zakątkach stadionu Legii Warszawa oraz uniwersyteckiego ogrodu. Koszt udziału w wyjeździe = 50 złotych (wynajem autokaru, ubezpieczenie NW, koszt przewodnika, wstępu do muzeum i na stadion). Zapisy - tel. 512 517 774. (tpmm)

II Miński Dzień Seniora

4 czerwca br. odbył się II Miński Dzień Seniora pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta p. Marcina Jakubowskiego.  Organizatorem było  nasze Stowarzyszenie, ale tym razem włączyły się inne organizacje senioralne i Miejska Rada Seniorów.  

Słuchacze Mińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku/ który jest prowadzony przez nasze stowarzyszenie/ zaprezentowali dorobek z warsztatów programowych, realizowanych w ciągu roku akademickiego. Wspólne śpiewanie skoncentrowaliśmy na repertuarze  z lat 50 i 60 tych. Były też wykonania solowe  naszych koleżanek: Ewy, Zosi, Joli i Tereski." Rudy rydz" , czy "Złoty pierścionek" zachwyciły całą widownię i zachęciły do wspólnego śpiewania.

Warsztaty Taniec w kręgu , uczą nie tylko koordynacji ruchowej ale dają nieoczekiwane efekty widowiskowe. Układ choreograficzny do melodii " Piosenka jest dobra na wszystko" daje poczucie przeniesienia się w lata Kabaretu Starszych Panów...  Zabawa z parasolkami do znnanej piosenki " Parasolki" zespołu Alibabki  rozbawiła widownię.

Godzinna przerwa w występach, pozwoliła jednym uczestniczyc w warsztatach malarskich / pod fachową opieką p. Zosi i p.Alicji/ ,czy rękodzielniczych, innym wyruszyć na spacer z kijkami po parku, by póżniej uczestniczyć w losowaniu nagród- kijków do Nordic Walking ufundowanych przez p. Burmistrza. Można też było zobaczyć wyposażenie labolatorium kryminalistycznego, pokazy samoobrony- a wszystko to zorganizowało Stowarzyszenie Żandarm.   

Warsztaty rękodzielnicze i pokaz filcowania przygotowali seniorzy Spółdzielni Mieszkaniowej " Przełom". Powstawały   "prawdziwe   cudeńka " z wełny.

W drugiej części swój dorobek artystyczny zaprezentowali seniorzy Spółdzielni Mieszkaniowej " Przełom", zespół "Srebrzanie" działający przy Klubie Garnizonowym oraz Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, który to oprócz śpiewów uraczył wszystkich porcją muzyki tanecznej.

Przez cały czas trwania naszego święta wspomagali nas pracownicy Szpitala Powiatowego. Ponad 200 osób zmierzyło sobie ciśnienie, poziom cukru, mogli zasięgnąć fachowych porad.

II Miński Dzień Seniora był też podsumowaniem akcji Stowarzyszenia"RTW" - PUDEŁKO ŻYCIA". Dzięki pozyskaniu dość licznej grupy darczyńców i sponsora strategicznego Firmę KOSBUD - udało nam się przygotować 6 000 PUDEŁEK. Istotą akcji jest zawarta w PUDEŁKU ankieta, która zawiera niezbędne informacje o przebytych chorobach, przyjmowanych lekach, kontakt do najbliższych. Specjalne oznakowanie PUDEŁKA i miejsca jego przechowywania- ułatwia pracę wszystkim służbom ratowniczym. W kompletowanie PUDEŁEK włączyła się młodzież Gimnazjum Miejskiego nr 2, Zespołu Szkół Ekonomicznych, harcerze. W dystrybucję zaangażował się ZHP, ZER i I, ZNP, Caritas, Stowarzyszenie Żandarm, Strefa Mińsk, Kwiaciarnia "VIRO", MOPS  oraz nasze Stowarzyszenie. Z PUDEŁKIEM chcemy dotrzeć do seniorów również przez parafie w Mińsku i Gminie Mińsk Maz. Mamy dość liczne przykłady , jak bardzo przydają się zawarte tam informacje w sytuacjach stresowych dla chorych.  Ważną rolę edukacyjną wzięli na siebie policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim oraz pracownicy Szpitala Powiatowego.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM AKCJI P U D E Ł K O  Ż Y C I A,  w imieniu  zarządu Stowarzyszenia"RTW", składam gorące wyrazy wdzięczności z nadzieją, że nasze działania będą służyć dobrej sprawie.

Jadwiga Maciejewska
fot.  Izabella Walewska-Ogrodnik

 

X Pokaz Taneczny Studia Tańca La Flaca

Serdecznie zapraszamy na X Pokaz Taneczny dzieci, młodzieży i dorosłych ze Studia Tańca La Flaca.

W programie występy grup tanecznych i akrobatycznych.
Zaprezentują się także laureaci wielu konkursów, festiwali i mistrzostw.
Wisienką na torcie z pewnością będzie występ grupy Dorosłych Pań :)

Miejsce
24 czerwca(sobota) 2017r
Hala Widowiskowo - Sportowa
ul. Kopernika 9 w Mińsku Mazowieckim

Serdecznie zapraszamy !
Wstęp wolny

Podwórko Talentów NIVEA - głosuj na naszą szkołę!

UWAGA! Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 mają szansę wygrać plac zabaw dla rówieśników! Gorąco zachęcamy do kliknięcia w link i oddania swojego głosu!

https://podworko.nivea.pl/lokalizacja/323-minsk-mazowiecki

Wakacje z brazylijskim JIU-JITSU

Wiosena edycja "Umiem pływać" na finiszu

Pływanie ma znaczny wpływ na poprawę zdrowia i samopoczucia człowieka, także tego młodego. Dlatego miasto Mińsk Mazowiecki kontynuuje projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” dofinansowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. Obecnie, dobiegła końca edycja wiosenna, w której wzięło udział 75 uczniów klas II i III szkół podstawowych. W trakcie zajęć prowadzonych przez Marcina Pilipczuka z fundacji ADRENALINA dzieci miały możliwość zdobywania nowych umiejętności pływackich, a także spędzania aktywnie i pożytecznie czasu wolnego. Podczas ostatniego spotkania uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i obiecały, że nabyte umiejętności wykorzystają podczas zbliżających się wakacji.

Kolejna edycja programu rozpocznie się jesienią.

Nerki nie bolą. Boli niewiedza. NEFROTEST - Kampania społeczna dla zdrowia nerek

O roli nerek i kampanii NEFROTEST rozmawiamy z doktorem Arkadiuszem Boguckim – nefrologiem, dyrektorem  Centrum Dializ Fresenius w Mińsku Mazowieckim.

Jaką rolę pełnią nerki w naszym organizmie?

Najważniejszym zadaniem nerek jest filtrowanie i oczyszczanie około 3 tysięcy litrów płynów ustrojowych w ciągu doby. Warto jednak pamiętać, że nerki pomagają też w tworzeniu czerwonych ciałek krwi i dbają o nasze kości produkując aktywną postać witaminy D, zapobiegają osteoporozie i krzywicy. Niestety nerki to organy, które chorując najczęściej nie dają objawów bólowych.

 

Skoro nerki nie bolą, to może ich choroby nie są aż tak groźne?

Choroby nerek prowadzą przede wszystkim do zatrucia całego organizmu mocznikiem, zakwaszenia i przewodnienia organizmu, co prowadzi do zaburzeń funkcji wszystkich pozostałych  organów i narządów. To dlatego nerki są tak istotnym dla nas organem. Badania wskazują, że obecnie ponad 4,5 miliona Polaków może mieć chore nerki. Wielu przedwcześnie umrze z powodu braku diagnozy i leczenia. Co ciekawe połowa zgonów w tej grupie będzie z przyczyn sercowo naczyniowych, gdyż mocznica prowadzi do szybkiej progresji miażdżycy, a co za tym idzie zwiększa ryzyko zawału serca czy udaru mózgu. Uszkodzenie nerek nie powoduje więc jedynie tego, że pacjent ma problemy z oddawaniem moczu. Przestaje działać najcenniejszy filtr, dzięki któremu krew o odpowiednim składzie dociera do wszystkich tkanek ciała.

Jak zatem dbać o nerki?
Często powtarzam, że niewydolności nerek można skutecznie przeciwdziałać. Wczesne wykrycie choroby daje szanse na długie życie bez potrzeby leczenia zabiegowego, a często pozwala na zatrzymanie postępu choroby, a nawet wyleczenie. A chorobę wykryć można poprzez proste badania, takie jak na przykład  badania ogólne moczu.  Szczególnie oznaczenie ilości białka lub aktywności osadu moczu mogą ukierunkować dalszą specjalistyczną diagnostykę. Oznaczenie stężenia kreatyniny we krwi oraz pomiar ciśnienia tętniczego dadzą dalsze ważne informacje. Wykonywanie tych badań jest niezwykle ważne, bo ze statystyk wynika, że choroby nerek i wiążące się z nimi ściśle choroby sercowo-naczyniowe stają się w szybkim tempie problemem cywilizacyjnym. Jest to tym bardziej niepokojące, że choroby nerek wykrywane są najczęściej dopiero w stadium, w którym nie da się już prowadzić leczenia zachowawczego. Dla ratowania życia pacjenta trzeba włączyć leczenie nerkozastępcze – przeszczep nerki albo dializy. Dlatego zachęcam do regularnych badań i udziału w kampaniach społecznych takich jak trwająca właśnie w regionie akcja dla zdrowia nerek – NEFROTEST.

Na czym polega akcja NEFROTEST?

Bezpłatne badania krwi pod kątem chorób nerek w ramach akcji NEFROTEST od początku kampanii cieszą się olbrzymią popularnością wśród mieszkańców miejscowości, w których gości akcja. Do tej pory przebadanych zostało ponad 45 tysięcy osób w 63 polskich powiatach. Sama kampania pierwszy raz odbyła się 2010 roku, w Światowym Dniu Nerek (11.03.2010). W czerwcu tego roku akcja zagościła w Mińsku Mazowieckim. W ramach kampanii, 4 czerwca zorganizowaliśmy akcję bezpłatnego badania krwi dla mieszkańców oraz rozprowadziliśmy kilka tysięcy  skierowań dla pacjentów na badania krwi i moczu. Nadal można o nie pytać swoich lekarzy rodzinnych w powiecie. Skierowania te są ważne do końca sierpnia tego roku. Warto wykonać badania, bowiem jak wynika ze wstępnych wyników badań mieszkańców z 4 czerwca, spośród 313 osób przebadanych z tym dniu, aż 49 osób ma wyniki niezgodne z normami, co stanowi ponad 15,6%!

Dlatego też zachęcam i proszę o regularne  badania. To naprawdę ratuje życie.

Joanna Skałuba

 

SUPERGIMBUS 2017

W piątek 9 czerwca 2017 r. w Szkołach Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim  odbyła się XI edycja konkursu dla gimnazjalistów z powiatu Mińskiego - ,,SUPERGIMBUS" 2017. Konkurs przygotowała (jak co roku) klasa III Salezjańskiego Gimnazjum im. św. J. Bosko  pod nadzorem wieloletniego nauczyciela geografii w naszej szkole - pana Roberta Gałązki.

W tym roku odwiedzili nas najlepsi uczniowie z 14 szkół w powiecie wraz z opiekunami i drużynami kibiców. Po rejestracji kandydatów i losowaniu numeru stolika nadszedł czas rozpoczęcia. Powitała nas piosenka w wykonaniu szkolnego zespołu "Kreska" prowadzonego przez pana Jakuba Maguzę. Następnie pan Robert Gałązka uroczyście przywitał gości honorowych. Starostwo Powiatowe reprezentowała pani Emilia Piotrkowicz - Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania w powiecie mińskim, Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki - pani Bożena Macheta, Koordynator Zespołu Oświaty i Wychowania w Mińsku Mazowieckim, natomiast Radę Miasta Mińsk Mazowiecki - pan Kazimierz Markowski, Przewodniczący Komisji Komunalnej i Ochrony Środowiska. Patronat medialny sprawowały: "Gazeta Lokalna", "Nowy Dzwon" oraz "Strefa Mińska".

Następnie głos zabrał wicedyrektor Szkół Salezjańskich, ksiądz Marek Widzyk. Serdecznie powitał gości oraz uczestników, a także poprowadził krótką modlitwę o powodzenie w zmaganiach konkursowych. Uczniowie prowadzący konkurs, Sara Lejman i Przemysław Wróbel z klasy III gimnazjum przedstawili wszystkich uczestników, ich opiekunów oraz zapoznali zgromadzonych z atrakcyjnymi nagrodami, które ufundowali: Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński, Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski oraz  Dyrektor Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim ksiądz Ryszard Woźniak.

Konkurs był podzielony na dwa etapy składające się z dziesięciu pytań z różnych kategorii – przedmiotów humanistycznych, przyrodniczych, religii, informatyki. Niektóre były łatwiejsze, inne podchwytliwe, ale jak się okazało, największy problem sprawiły pytania z fizyki oraz matematyki, kiedy trzeba było szybko wykonywać obliczenia. Po drugim etapie w czołówce znalazło się czterech uczestników – trzeba było przeprowadzić dogrywkę. Uczniowie Jan Kudlak oraz Michał Chrząścik odpowiedzieli na trzy pytania na zasadzie ,,kto pierwszy, ten lepszy ”. Ostatecznie w finale znalazł się Michał Chrząścik wraz z Gabrielą Jastrzębską i Karolem Duszczykiem. Zmierzyli się z serią pytań losowanych przez komisję.

Między kolejnym etapami konkursu słuchaliśmy piosenek zespołu "Kreska" oraz obejrzeliśmy prezentację multimedialną przygotowaną przez pana Mirosława Bareję (który zajmował się wszelkimi sprawami technicznymi) przedstawiającą finalistów dziesięciu  poprzednich edycji.

Wszyscy uczestnicy tegorocznego konkursu spisali się doskonale, a wyniki finalistów różniły się od siebie zaledwie pojedynczymi punktami. III miejsce zajęła uczennica Gimnazjum w Jeruzalu - Gabriela Jastrzębska, a II miejsce Karol Duszczyk z Gimnazjum w Siennicy. Tytuł najlepszego gimnazjalisty z powiatu mińskiego w 2017 r. uzyskał Michał Chrząścik z Gimnazjum nr 2 w Sulejówku. Nagrodę dla najlepszego gimnazjalisty w mieście Mińsk Mazowiecki i jednocześnie najmłodszego uczestnika otrzymał Jan Kudlak - uczeń Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Nagrody wręczała pani Diana Rokicka, Kierownik Wydziału Promocji Kultury i Sportu, pani Bożena Macheta, pan Kazimierz Markowski, pan Robert Gałązka oraz Dyrekcja Szkół Salezjańskich. Za najbardziej kreatywny i kulturalny doping nagrodę otrzymała drużyna kibiców z Jakubowa. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć pożegnała nas kolejna piosenka zespołu pana Jakuba Maguzy.

Tej edycji "SUPERGIMBUSA" towarzyszyły niezwykłe emocje.  Jako prowadząca wiem, ile pracy trzeba było włożyć w przygotowanie takiego spotkania. Ale nie ulega wątpliwości, że chwile, kiedy spotykamy się w takim gronie, są  niezapomniane i pełne wrażeń, ale są też nieodłącznym elementem oraz w pewien sposób tradycją naszego powiatu. Kolejny konkurs przeszedł  już do historii. Teraz pozostaje  czekać do przyszłorocznej XII edycji "SUPERGIMBUSA". Zapraszamy za rok!

 

Sara Lejman, uczennica klasy III

Salezjańskiego Gimnazjum  im. św. J. Bosko

w Mińsku Mazowieckim

Dzień Patrona Miasta Św. Jana Chrzciciela

Burmistrz Miasta MARCIN JAKUBOWSKI
Proboszcz Parafii ks. MARIAN SOBIESZEK

zapraszają na:

UROCZYSTE OBCHODY

DNIA PATRONA MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI i ŚWIĘTA PARAFII pw. ŚW. JANA CHRZCICIELA

W MIŃSKU MAZOWIECKIM

VIII Puchar Europy Taekwon-Do ITF

VIII Puchar Europy Taekwon-Do ITF - 09-11/06/2017, Lublin

W dniach 9-11 czerwca 2017 roku, w Lublinie odbyły się zawody VIII Pucharu Europy w Taekwon-Do ITF. W zawodach wzięło udział 749 zawodników reprezentujących 66 drużyny z 22 krajów.

Nasze miasto i powiat na tej imprezie reprezentował Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO.

Trener Jacek Łuniewski VII DAN zabrał na zawody 6 osobową kadrę juniorsko-seniorską oraz 20 osobową kadrę dzieci i kadetów.

Mińszczanie spisali się w tym międzynarodowym współzawodnictwie znakomicie – 12 razy stając na podium zawodów.

W konkurencjach juniorów pierwsze miejsca zajęli: Michalina Mikulska w walkach kobiet do 60kg, Jakub Hamerski w walkach mężczyzn do 68kg oraz Marta Krajewska w układach formalnych kobiet stopni I DAN.

Drugie miejsca zajęli: Marta Krajewska w walkach kobiet do 50kg oraz Julia Kawka w walkach kobiet do 55kg.

Brązowy medal za zajęcie trzeciego miejsca zdobył Jakub Hamerski w układach formalnych mężczyzn stopni I DAN.

W konkurencjach drużynowych, drużyna w składzie: Marta Krajewska, Michalina Mikulska i Julia Kawka zdobyła srebrny medal w konkurencji walk drużynowych, a Marta Krajewska i Michalina Mikulska złoty medal w konkurencji walk tradycyjnych.

W przededniu pucharowych zmagań juniorów i seniorów odbyły się w Lublinie konkurencje dzieci i kadetów: Cezary Jackowski zajął 1.miejsce w walkach kadetów powyżej 60kg oraz 3.miejsce w układach formalnych stopni 3-1 KUP, Aleksandra Kozłowska zajęła 3.miejsce w konkurencji układów formalnych stopni  9-7 KUP, a Karolina Łuniewska zajęła 3.miejsce w walkach kadetów do 42kg.

Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO w klasyfikacji medalowej juniorów zajął 1.miejsce, a w klasyfikacji generalnej zawodów 3.miejsce.

Trenerowi i zawodnikom serdecznie gratulujemy udanego startu!

Igor Koczyrkiewicz

Rowerowy wyścig dookoła Warszawy

W sobotę 10 czerwca odbyła się cykliczna impreza kolarska Tour de Warsaw, czyli amatorski maraton kolarski dookoła Warszawy. Od 2014 r gromadzi ona fanów jazdy na rowerze. Na starcie wyścigu stanęły 32 drużyny. Kolejny raz w imprezie, dzięki wsparciu firmy Dróg - Pol wzięła udział także Mińska Grupa Rowerowa  - w tym roku w siedmioosobowym składzie: Katarzyna Strusińska, Kamil Ryś, Michał Bartnicki, Karol Ługowski, Kamil Bodziony, Patryk Wawryszuk, Bartek Bartnicki. 

Do pokonania był dystans 200 lub 300 km. MGR ruszyła na trasę 200 km, która wiodła z Warszawy w kierunku południowym przez Otwock, Grodzisk Mazowiecki, Nowy Dwór Mazowiecki z powrotem do Warszawy. Pierwsza część trasy minęła dość szybko i wszyscy w dobrych nastrojach dotarli do punktu żywieniowego na ok. 100 km trasy. Po krótkiej regeneracji zawodnicy ruszyli w dalszą drogę.

Pomimo pogorszenia się warunków pogodowych i wystąpienia porywistego wiatru Mińska Grupa Rowerowa nie straciła zapału i kontynuowała maraton. Dzięki temu dość sprawnie pokonała resztę trasy. Z uśmiechami na twarzy zawodnicy wjechali na metę maratonu. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni zawodnicy nie mogą doczekać się już kolejnej edycji.

MGR

Sukces Natalii Łukaszewicz

W Ogólnopolskim Turnieju Judo Młodziczek "Żoliborz Judo Cup 2017" złoty medal w kategorii wagowej 48kg zdobyła zawodniczka naszego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Judo KONTRA"  Natalia Łukaszewicz. Zawody odbyły się w dniu 10 czerwca 2017r. w Warszawie. Natalia jest ambitną i utalentowaną zawodniczką młodego pokolenia naszego klubu. Z jej postawy bardzo zadowolony jest szkoleniowiec - Zdzisław Wiącek.

Uczniowski Klub Sportowy Judo KONTRA
 

Repertuar kina MUZA

www.muzakino.pl

15 czerwca AQUAPARK i STADION MIEJSKI bedą nieczynne

www.mosir.org.pl

Zobacz świat oczami dzieci niepełnosprawnych

Na początku maja gościliśmy panią Agnieszkę Kossowską, autorkę wyjątkowej książki o autyzmie i innych niepełnosprawnościach pt. „Duże sprawy w małych głowach”. Spotkanie warsztatowe odbyło się w Przedszkolu Miejskim z Oddziałem Specjalnym i Oddziałem Integracyjnym Nr 4 im. U. Smoczyńskiej w Mińsku Mazowieckim w  ramach projektu ,,Wychowanie do edukacji włączającej”. Wzięli w nim udział nauczyciele z 5 mińskich przedszkoli i 2 szkół podstawowych. Wszystkie placówki otrzymały w prezencie publikację.

,,Duże sprawy w małych głowach” to książka o niepełnosprawności widzianej oczami dzieci, która w niezwykły sposób przełamuje tematy tabu i pomaga zrozumieć, co czuje i jak widzi świat osoba niepełnosprawna. Jej autorka, a prywatnie mama dziecka o specjalnych potrzebach edukacyjnych w czasie zajęć zwróciła uwagę zebranych pedagogów na funkcjonujące w naszym społeczeństwie stereotypy dotyczące dzieci niepełnosprawnych i  ich potrzeb. Prowadząca podkreślała, że celem nas wszystkich powinno być dążenie do tego by świat był bardziej tolerancyjny, pełen zrozumienia i współodczuwania, otwarty na odmienność, nawet jeśli jest ona tylko projekcją wyobrażeń zdrowych ludzi.

W oparciu o  otrzymane od pani Agnieszki Kossowskiej wskazówki i materiały w naszym przedszkolu zostały przeprowadzone warsztaty z dziećmi dotyczące: autyzmu, niepełnosprawności  sensorycznej, intelektualnej i ruchowej oraz epilepsji.

Katarzyna Karwowska

Mistrzostwa Ligi Grapplingowej i Little Dragon’s Cup

W sobotę 10 czerwca, reprezentanci mińskiego Klubu Walki Grappler wzięli udział w ogólnopolskich II  Mistrzostwach Polski Ligi Grapplingowej - Young Grapplers, organizowanych pod patronatem Polskiego Związku Jiu Jitsu w Żyrardowie.

Ekipa w składzie: Agata Lipska, Joanna Wrona, Julka Paździoch, Jarek Bodecki, Damian Wieczorek, Andrzej Frankiewicz, Filip Kosut, Piotr Lipski.

Po zaciętych walkach, grapplerom udało się zdobyć następujące lokaty:

Srebrne medale: Agata Lipska, Joanna Wrona, Julka Paździoch, Jarek Bodecki, Damian Wieczorek;

Brązowe medale: Andrzej Frankiewicz, Filip Kosut

4 miejsce: Piotr Lipski

W ogólnopolskiej klasyfikacji drużynowej Klub Walki Grappler zajął 6 miejsce na 21 klubów sportowych startujących w lidze. Brawo dla najmłodszych grapplerów!

 

Little Dragon’s Den Cup RADOM

W niedzielę 11 czerwca, najmłodsi przedstawiciele Klubu Walki Grappler, reprezentowali Mińsk Mazowiecki na kolejnych ogólnopolskich zawodach w Radomiu podczas Little Dragon's Den Cup I, organizowanych przez tamtejszy klub Ze Radiola Poland / Dragon’s Den / Marga BJJ .

Wzięło w nich udział ponad 120 dzieci z całej Polski.

Mińszczanie przywieźli z Radomia następujące medale:

Złoto: Bartek Osuch;

Srebro: Julka Paździoch, Jarek Bodecki, Ivan Novyk

Brąz: Zuza Kłonica, Andrzej Frankiewicz, Damian Wieczorek, Patrycja Pląsek

To był bardzo pracowity weekend dla dzieciaków, ale zdobyte medale i nagrody zrekompensowały cały włożony wysiłek. Jak widać ogromna siła i moc drzemie w najmłodszych kocurach brazylijskiego Jiu Jitsu! Wszystkim serdecznie gratulujemy, a to jeszcze nie koniec startów, następne jeszcze przed nami.

A w okresie letnim, wszystkie dzieciaki z naszego miasta zapraszamy na akcję: „Sportowe wakacje z brazylijskim Jiu Jitsu dla dzieci i młodzieży”, organizowanym przez MKS MMA TEAM wspólnie z Miastem Mińsk Mazowiecki.

Nie nudź się w wakacje! Dołącz do nas, będzie się działo!

Miejski Punkt Konsultacyjny „STOP przemocy”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim,  wychodząc naprzeciw potrzebie zwiększenia oferty wsparcia terapeutycznego ukierunkowanego na osoby dotknięte przemocą w rodzinie, zaprasza do korzystania z poradnictwa specjalistycznego w Miejskim Punkcie Konsultacyjnym „STOP przemocy”.

Miejski Punkt Konsultacyjny „STOP przemocy”, realizowany w ramach projektu socjalnego, będzie działał w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w okresie od  1 czerwca 2017 roku do 31 grudnia 2017 roku.

Głównym celem projektu jest zwiększenie skuteczności udzielanej pomocy i wsparcia osobom i rodzinom zagrożonym oraz dotkniętym przemocą w rodzinie z terenu miasta Mińsk Mazowiecki poprzez:

 • zintensyfikowanie działań profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie,
 • zwiększenie dostępności i skuteczności ochrony oraz wsparcia osób zagrożonych bądź dotkniętych przemocą w rodzinie,
 • wzbogacenie oferty pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

ZAPRASZAMY!!!

MOPS

 

Skywayrun Military!

To będzie wyjątkowa edycja. Zapisy dziś od 20:00 na www.skywayrun.pl.

Ograniczenia w ruchu drogowym na ul. Dąbrówki

W związku z realizacją inwestycji polegającej na rozbudowie ul. Dąbrówki, zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu.

Odcinek I - od ul. Cichej do sklepu LIDL, zostanie zamknięty dla ruchu pojazdów i pieszych na okres od 30 czerwca do 27 lipca 2017 roku.

Utrudnienia w ruchu związane z przebudową ww. ulicy potrwają do końca listopada 2017 roku.

Kolejne informacje podamy w miarę postępowania prac.  

Oznaczenie wg. zał. rysunku.

Konsultacje wzorów kart do głosowania

Zaproszenie Komisarza Wyborczego w Siedlcach i Dyrektora KBW w Siedlcach do udziału w konsultacjach dotyczących nowych wzorów kart do głosowania w wyborach samorządowych.

Repertuar Kina Muza 20-25.06.2017

ZAPYTAJ BURMISTRZA!

Informacja dla Rodziców dzieci w wieku przedszkolnym

Został rozstrzygnięty otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego o nazwie: „Zapewnienie dzieciom w wieku przedszkolnym, zamieszkałym na terenie Miasta Mińsk Mazowiecki, możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego w niepublicznym przedszkolu w roku szkolnym 2017/2018”. Niepubliczne przedszkola wybrane w konkursie otrzymają na każdego wychowanka z budżetu miasta dotację w wysokości równej podstawowej kwocie dotacji dla przedszkoli publicznych.

Zadanie publiczne zostanie zlecone niżej wymienionym placówkom:
1. Przedszkole Prywatne „Kleksik”, 05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Piłsudskiego 39B.
2. Przedszkole Niepubliczne „Dobry Start”, 05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. 1 PLM „Warszawa 5/10.
3. Przedszkole Niepubliczne „Mali Giganci”, 05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Topolowa 4 lok. U1.
4. Przedszkole Niepubliczne „Michałek”, 05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Dąbrówki 41A Filia ul. Dąbrówki 29.

            
Właściciele tych przedszkoli są zobowiązani do: zapewnienia maksymalnie liczby 25 uczniów w oddziale przedszkolnym, prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania, wychowania i opieki ustalonej dla przedszkoli publicznych oraz zapewnienia uczniom pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Ponadto informuje się, iż bezpłatna podstawa programowa realizowana jest przez 5 godzin dziennie. Rodzice ponoszą opłatę w wysokości 1,00 zł wyłącznie za dodatkowe godziny fizycznego przebywania dziecka w przedszkolu ponad podstawę programową. Stawka żywieniowa ustalana jest przez właściciela placówki. Za całodzienną nieobecność dziecka w przedszkolu zarówno opłata za pobyt, jak i stawka żywieniowa podlegają zwrotowi. Za zajęcia dodatkowe realizowane w godzinach pracy placówki rodzice nie ponoszą dodatkowej opłaty. Dodatkowe zajęcia za odpłatnością mogą odbywać się tylko po zakończeniu pracy placówki.


Wszystkie dzieci uczęszczające w roku szkolnym 2017/2018 do wybranych w ramach konkursu przedszkoli są objęte powyższymi zasadami.

Burmistrz Miasta
/-/ Marcin Jakubowski

Miński Dzień Deskorolki 2017

Kolejne sportowe wydarzenie w naszym mieście. Dzień Deskorolki 2017. Serdecznie zapraszamy do mińskiego parku od godz. 12.00. Zadanie dofinansowane z budżetu Miasta Mińsk Mazowiecki.

 

Bardejów - światowe dziedzictwo UNESCO - FINISAŻ WYSTAWY

Repertuar Kina Muza do 2 lipca 2017

www.muzakino.pl

 

2 lipca o 15:45 wyświetlimy bardzo ciekawy dokument "Gleason"

Poniżej opis filmu:
W wieku 34 lat, Steve Gleason – była gwiazda amerykańskiej ligi NFL – dowiedział się, że jest chory na stwardnienie zanikowe boczne – postępującą i śmiertelną chorobę neurologiczną. Krótko po diagnozie okazało się, że jego żona Michel, spodziewa się dziecka. Zdeterminowany by przeżyć swoje ostatnie lata życia jak najpełniej, Gleason wyrusza w podróż na Alaskę, tworzy fundację, by pomóc innym chorym, naprawia relację z ojcem oraz nagrywa wideo dziennik dla swojego nienarodzonego syna. Ten inspirujący dokument, wypełniony humorem oraz odwagą, pokazuje człowieka, który toczy nieustanną walkę z bolesną chorobą i przeciwnościami losu po to, by zachować godność.

"OUTCAST-Szare Anioły" zagramy 2 lipca o godz. 14:00.

Jest to film o ludziach, którzy na wzór św. Franciszka z Asyżu wybrali czystość, posłuszeństwo i ubóstwo, aby ratować dla Chrystusa najnędzniejszych tego świata. Zatwierdzony przez papieża Franciszka zakon braci Franciszkanów Odnowy posługuje w najtrudniejszych miejscach na świecie - pośród gangów narkotykowych, prostytutek, wśród więźniów.

Historie ich posługi są wstrząsające. Zapraszamy serdecznie na najmocniejszy w historii film o wierze "OUTCASTS - Szare Anioły".

 

Konkurs fotograficzny - "Wakacje z książką"

Hurrra! Wakacje! Wędrówki, przygoda, nowe miejsca, nowi przyjaciele, wylegiwanie się na plaży, bujanie w hamaku... i całe dnie na czytanie! Nareszcie!
Specjalnie dla wielbicieli czytania Wypożyczalnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim przygotowała konkurs fotograficzny: "Wakacje z książką". Wystarczy tylko zrobić zdjęcie wypożyczonej w Wypożyczalni książce, a jedna z atrakcyjnych nagród może trafić w Wasze ręce. Na zdjęciu nie może zabraknąć pandy, która jest symbolem naszej biblioteki. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny na naszej stronie www.mbpmm.pl oraz na Facebooku...
Życzymy Wam wspaniałych wakacji i pięknych zdjęć.

LATO W MIEŚCIE 2017

Bezpieczne Wakacje z Patrolem Szkolnym

MIM czerwiec 2017 on-line

Informacja Burmistrza dot. dzierżawy na targowisku miejskim

I N F O R M A C J A

 

Stosownie do art. 35 ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz. U. z 2016 r., poz. 2147 z późn. zm.) – niniejszym informuję, że w dniu 23 czerwca 2017 r. ustaliłem, a w dniu 26 czerwca 2017 r. podałem do publicznej wiadomości wykaz obejmujący część miejskiej działki gruntu Nr 458/10, położonej w Mińsku Mazowieckim przy ul. Józefa Chełmońskiego, o powierzchni 0,0024 ha (stanowisko handlowe Nr 49 na targowisku miejskim), przeznaczonej do oddania w dzierżawę w trybie bezprzetargowym na okres do 3 lat.

Powyższy wykaz wywieszono na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki przy ul. Konstytucji 3 Maja 1 na okres od dnia 26 czerwca 2017 r. do 17 lipca 2017 r., a także zamieszczono na stronach internetowych tego Urzędu.


Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki

 

Repertuar kina Muza 7-9.07.2017

Propozycje kina Muza.

Szczegóły pod linkiem TUTAJ

Wystawa "Grodzieńszczyzna"

Muzeum Ziemi Mińskie zaprasza na wystawę fotografii autorstwa Aleksandra Łosmińskiego.

Sportowe lato z MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na letnie atrakcje sportowe.

Zostań dystrybutorem biletów parkingowych!

Jesienią tego roku w Mińsku Mazowieckim ruszy komunikacja miejska. Równolegle wprowadzamy w ścisłym centrum miasta strefę płatnego parkowania, która obowiązywała będzie w dni robocze w godzinach od 8.30 do 16.30.

Ograniczymy ruch samochodowy w centrum miasta, zmniejszymy uciążliwy hałas i ilość emitowanych spalin, zwiększymy rotację na parkingach. Chcemy zachęcić mieszkańców do przesiadki z samochodów na bezpłatną komunikację miejską. Takie są nasze plany, a Państwa zapraszamy do współpracy.

Podstawą do zajęcia miejsca w strefie płatnego parkowania będzie karta abonamentowa lub bilet parkingowy. Zachęcamy Państwa do współpracy poprzez zgłoszenie się na listę punktów dystrybuujących bilety parkingowe.

Włączą się Państwo tym samym w polepszanie jakości życia mieszkańców i usprawnienie komunikacji pomiędzy odległymi rejonami wciąż rozwijającego się miasta

Każdy podmiot sprzedający bilety parkingowe otrzyma 20% marży oraz niezbędne bloczki biletowe. Lista punktów, w których będzie można nabyć bloczki biletowe, będzie opublikowana przez Miasto w gazecie samorządowej MIM oraz na stronie internetowej. Zgłoszenie będące wstępną zgodą prosimy złożyć (na dołączonym formularzu) w terminie do 31 lipca 2017 r. w BOK pok. nr 4 w Urzędzie Miasta, ul. Konstytucji 3 Maja 1.

Zapraszamy do współpracy!

Informacja Burmistrza Miasta o jakości wody przeznaczonej do spożycia

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki działając zgodnie z art. 12 ust. 5 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. z 2017 r. poz. 328) informuje o jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, przedstawioną w załączonym piśmie z dnia 4 lipca 2017 t. znak: HK.411.2.2017 Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mińsku Mazowieckim.

Informacja Burmistrza Miasta o ogłoszeniu przetargów ustnych

INFORMACJA

Stosownie do art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami ((Dz. U. z 2016 r., poz.2147 ze zm.) - i n f o r m u j ę, że ogłosiłem: pięć czwartych przetargów ustnych nieograniczonych na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości: Nr 8284, 8285, 8286, 8292, 8293 oraz 5/10 części działki drogowej Nr 8287 położonych w Mińsku Mazowieckim przy ul. Marii Grochowskiej, stanowiących zgodnie z księgami wieczystymi Nr SI1M/ 00039778/1 i Nr SI1M/00120385/4 własność Miasta Mińsk Mazowiecki.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Mińsk Mazowiecki opisane wyżej nieruchomości położone są w terenie przeznaczonym pod usługi oświaty z dopuszczeniem usług nieuciążliwych służących funkcji podstawowej, w tym usług sportu oraz z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej  po odstąpieniu od realizacji funkcji podstawowej.

Ogłoszenie o przetargach podano do wiadomości publicznej poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki, na terenie miasta w sposób zwyczajowo przyjęty oraz poprzez umieszczenie na stronie internetowej Urzędu Miasta i w Biuletynie Informacji Publicznej.

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki

Godziny pracy aptek na terenie powiatu mińskiego

Starostwo Powiatowe informuje, że Rada Powiatu Mińskiego na sesji w dniu 21 czerwca 2017r. podjęła uchwałę Nr XXII/281/17  zmieniającą uchwałę w sprawie rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu mińskiego.

W załączeniu ustalony ww. uchwałą nowy:

 •  Rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu mińskiego
 •  Harmonogram dyżurów aptek ( w porze nocnej ) od dnia 1 lipca 2017 r. do dnia 30 września 2017 r.

Jednocześnie informuję, że harmonogram dyżurów w porze nocnej może ulec zmianie ( np.  w przypadku zamknięcia apteki ). Wówczas dyżur przejmuje następna ustalona w kolejności apteka. Apteki mają obowiązek powiadamiania innych aptek oraz mieszkańców o takiej zmianie.

Uprzejmie proszę o zgłaszanie uwag na temat godzin pracy aptek na terenie powiatu mińskiego na adres : zarzad@powiatminski.pl  

 

Księżycowe opowieści z Teatrem Małe Mi

Wakacje to czas podróży, dlaczegóż by nie na Księżyc? 19 lipca o godz.11.00 wraz z Teatrem Małe Mi zapraszamy najmłodszych czytelników do wysłuchania "Księżycowych opowieści".

Dzieci z pewnością pamiętają Sławę Tarkowską i jej przepiękne spektakle, np. "Szydełkowa szopa babci Klary". Tym razem "Księżycowe opowieści" to kilka historii, bajek filozoficznych, mądrości z różnych stron świata, które Księżyc w czasie swych podróży po świecie wysłuchuje, zbiera i Gwiazdom opowiada.
Spektakl dla dzieci od 3 lat.

Na spektakl obowiązują wejściówki, które od 12 lipca można odbierać w Oddziale dla Dzieci.

 

Jak dbać o rower?

Rowerzystów, którzy chcą nauczyć się jak dbać o swój rower, jak poradzić sobie z drobnymi usterkami czy awarią podczas przejażdżki zapraszamy na spotkanie z przedstawicielem Mińskiej Grupy Rowerowej.

Czekamy na Was 18 lipca, o godz.13.00 w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. Będą niespodzianki.

Repertuar Kina Muza

Zapraszamy od 13 do 16 lipca.

Informacja PWiK o jakości wody przy ulicach Okrzei i Wyszyńskiego

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki działając zgodnie z art. 12 ust. 5 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. z 2017 r. poz. 328) informuje o jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, przedstawioną w załączonym piśmie z dnia 10 lipca 2017 t. znak: HK.411.2.2017 Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim.

Informacja PPIS o jakości wody przy ulicach Okrzei i Wyszyńskiego

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki działając zgodnie z art. 12 ust. 5 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. z 2017 r. poz. 328) informuje o jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, przedstawioną w załączonym piśmie z dnia 10 lipca 2017 t. znak: HK.411.2.2017 Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mińsku Mazowieckim.

Rolkoteka

Rolkowy Mińsk Mazowiecki ma przyjemność zaprosić wszystkich rolkarzy na pierwszą w naszym mieście ROLKOTEKĘ, czyli dyskotekę na rolkach! 22 lipca br. od godz. 18.00 na obiektach MOSIR przy ul. Wyszyńskiego 56. Wstęp wolny.

W planie mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych – gry i zabawy, taneczno-rolkowe konkurencje oraz konkurs na najlepsze przebranie!


Nie może Was tam zabraknąć!
ZAPRASZAMY!

Przedstawiciele miasta na obchodach 950-lecia Orszy

W dniach 30.06.–03.07. przedstawiciele miasta Mińsk Mazowiecki, radni: Robert Gałązka, Dariusz Gąsior, Waldemar Mirecki uczestniczyli w obchodach 950. rocznicy nadania praw miejskich Orszy na Białorusi oraz Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Białoruś. Orsza to partnerskie miasto, z którym Mińsk Mazowiecki utrzymuje od dawna ścisłe kontakty (to tu m.in. produkowano w przeszłości słynne „Katiusze”). Miasto położone jest we wschodniej części Białorusi.

Delegacja uczestniczyła w spotkaniach poświęconych obchodom rocznicy powstania miasta. Na spotkaniu z przedstawicielami innych miast partnerskich Orszy Przewodniczący Komisji Oświaty i Wychowania przy Radzie Miasta Mińsk Mazowiecki Robert Gałązka w imieniu Burmistrza Marcina Jakubowskiego przekazał władzom Orszy symboliczny podarunek i list gratulacyjny z życzeniami dalszego owocnego rozwoju miasta.

W czasie krótkiego pobytu w Orszy uczestniczyliśmy w oficjalnym otwarciu Centrum Zdrowia Dzieci i Młodzieży „Nadzieja”, któremu od mieszkańców Mińska Mazowieckiego przekazaliśmy mnóstwo podarunków z logo naszego miasta. Odwiedziliśmy nowo wybudowany kompleks sportowy „Olimpik”, uczestniczyliśmy w treningowych pokazach strażackich, pokazach udzielania pierwszej pomocy sanitarnej i medycznej na wypadek  ewentualnego zagrożenia. Braliśmy również udział w wielkim festynie  poświęconym narodowemu poecie Białorusi, Jankowi Kupale, w miejscu jego życia i pracy twórczej.

Wzajemne wizyty przedstawicieli miast partnerski często owocują pomysłami wprowadzanymi w życie w niektórych z nich - to właśnie po wizycie w Orszy 8 lat temu radny Robert Gałązka przedstawił koncepcję budowy placu zabaw w mińskim parku. Pomysł ten, dzięki współpracy z obecnym burmistrzem Mińska Mazowieckiego Marcinem Jakubowskim, został zrealizowany i dziś cieszy najmłodszych mińszczan.  Natomiast podczas wizyty władz miasta Orszy w Mińsku Mazowieckim powstała myśl budowy kompleksu sportowego na wzór  mińskiego basenu i lodowiska. Inwestycja została zrealizowana i  służy mieszkańcom Orszy.

Wróciliśmy do kraju, przywożąc od mieszkańców Orszy podziękowania za życzenia i pozdrowienia dla wszystkich mińszczan.

Oprac. na podst. mat. Roberta Gałązki
Radnego Rady Miasta Mińsk Mazowiecki

 

 

Głosujemy na Mińskie Podwórko Talentów NIVEA

Do 31 lipca trwa głosowanie na plac, który ma powstać przy ul. Sosnkowskiego.

Plac powstanie za darmo, wystarczy oddać odpowiednią ilość głosów na stronie:

https://podworko.nivea.pl/lokalizacja/323-minsk-mazowiecki

Podwórko talentów NIVEA będzie służyło wszystkim młodym mieszkańcom naszego miasta - jego ogólnodostępność jest jednym z wymogów konkursu...

Dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców do CODZIENNEGO GŁOSOWANIA a jest szansa, że południowa strona Mińska Mazowieckiego zyska wspaniałe miejsce do zabaw i rekreacji..."

Rejestracja zajmuje ok. 2 minut.

Oddanie głosu dosłownie kilka sekund.

Można głosować przez telefon (przeglądarka lub aplikacja), komputer, tablet etc. w pracy, w domu, na wakacjach.

Kontakt do inicjatorów: https://www.facebook.com/podworko.nivea.minsk.maz/

Oddaj głos tu: https://podworko.nivea.pl/lokalizacja/323-minsk-mazowiecki

Plac zabaw wygląda tak: https://podworko.nivea.pl/wycieczka/

 

 

Informacja dot. naboru wniosków o przyznanie świadczeń

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że od 1 sierpnia 2017 roku można składać wnioski o przyznanie świadczeń na okres 2017/2018.

"Czytamy na trawie"

Wszystkich przyjaciół Biblioteki, wielbicieli czytania, a szczególnie fanów kryminałów i dzieci zafascynowane detektywistycznymi przygodami Lassego i Mai, serdecznie zapraszamy 30 lipca w godzinach 14.00 - 17.00 na nasz letni piknik czytelniczy "Czytamy na trawie".

Tego dnia na placu Kilińskiego, wylegując się z książkami na leżakach, czy bawiąc się w detektywa z Domem Naturalnego Rozwoju, będziemy wspólnie korzystać z uroków lata.

Gościem specjalnym tegorocznego pikniku będzie Katarzyna Puzyńska. Autorka słynnej serii o policjantach z niewielkiej wsi Lipowo. Od "Motylka" po "Czarne narcyzy", wszystkie części sagi, to nie tylko trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne, ale także powieści z rozbudowanym wątkiem społecznym i obyczajowym, które porównywane są do książek Agathy Christie i szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji książek Puzyńskiej sprzedano do ponad dwudziestu krajów. Podczas pikniku będzie można kupić książki i zdobyć autograf!

Oprócz animacji detektywistycznych, na dzieci i ich rodziców czekają jeszcze warsztaty z Akademią Komputrilo, zabawy integracyjne z wolontariuszami Fundacji EBU, a także bookcrossing, kiermasz taniej książki, kącik prasowy i stoisko z pyszną kawą.

Latem nie ma nic przyjemniejszego niż „czytanie na trawie”!

CZYTELNIA
Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim
05-300 Mińsk Mazowiecki
ul. Piłsudskiego 1a
tel. (25) 740-51-04
www.mbpmm.pl

Mińszczanie śpiewają (nie)zakazane piosenki

Kalendarium

«lipiec 2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123dzień: 45
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Reklama

 • Dyżury aptek
 • Wirtualny spacer
 • INWESTYCJE
 • baner reklamowy
 • MIM
 • FUNDUSZE ZEWNĘTRZNE
 • MIASTA PARTNERSKIE
 • OFERTY PRACY
 • GALERIA
 • CERTYFIKATY
 • ANKIETY
 • PLAN MIASTA
 • Punkty teleadresowe
 • E_PUŁAP
 • Karta Dużej Rodziny
 • Rodzinny Mińsk
 • Żołnierze Wyklęci

Rotator zdjęć

 • Gmina Mińsk Mazowiecki
 • MKS MAZOVIA
  MKS MAZOVIA

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 39737