Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 3 lipca 2020

Imieniny:

Anatoli, Jacka, Tomasza

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

 • Europa dla Obywateli
 • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

II Turniej Mikołajkowy - podsumowanie

W dniu  9, 16 i 17 grudnia 2017r., odbyła się II Edycja Turnieju Mikołajkowego w FUTSALU
pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Pana Marcina JAKUBOWSKIEGO oraz Starosty Powiatu Mińskiego Pana Antoniego Jana Tarczyńskiego w kategoriach wiekowych:2011/2012, 2010/2009 i 2008/2007.

Zawody rozegrane zostały na hali sportowej ZSZ nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim dzięki uprzejmości Dyrektora Zespołu Szkół Pana Tomasza PŁOCHOCKIEGO.

W turnieju udział wzięło 33  zespołów reprezentujące następujące kluby sportowe jak:

UKS 5 MIŃSK MAZOWIECKI, VICTORIA SULEJÓWEK,  APN MIŃSK MAZOWIECKI, MKS WICHER KOBYŁKA,  POGOŃ GRODZISK MAZOWIECKI, S.A.P MASOVIA, JUTRZENKA CEGŁÓW, UKS 112 BIAŁOŁĘKA, NAPRZÓD SKÓRZEC, APN MIŃSK MAZOWIECKI, LUKS JUNIOR RZAKTA,MOS BIAŁYSTOK, JUTRZENKA CEGŁÓW,POGOŃ SIEDLCE,AKADEMIA SPORTU MAM FUN, OLIMPIA ZAMBRÓW, KORONA JADÓW, PROGRES GARWOLIN, UKS CHAMPIONS MIŃSK MAZOWIECKI oraz KS ACTIVUM SPORTS Maliszew.

W sumie  w turnieju  zagrało blisko 320 zawodników. Liczba bramek zdobytych wyniosła blisko 385 goli.  Rozegrano ponad 100 meczy.

Przeprowadzony był konkurs zwodów piłkarskich gdzie młodzi adepci najbardziej popularnego sportu mogli zaprezentować swoje umiejętności piłkarskie, które były na bardzo wysokim poziomie.

Każdy młody adept piłki nożnej otrzymał pamiątkowy medal, czekoladowego Mikołaja oraz każdy zespół wyróżnionym był pamiątkowym pucharem oraz dyplomem za udział w turniej. Zespoły otrzymały również pamiątkowe zdjęcia oraz każdy zespół otrzymał piłkę.

Dekoracji w imieniu Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki dokonała Pani Diana Rokicka.

Serdecznie podziękowania przekazujemy Panu Burmistrzowi Miasta Mińsk Mazowiecki, Staroście Powiatu Mińskiego oraz Dyrektorowi ZSZ nr 2 w Mińsku Mazowieckim za nie ocenioną pomoc przy zorganizowaniu tego wydarzenia sportowego.

Moc podziękowań również ślemy do sponsorów dzięki którym mogliśmy zapewnić tak piękne nagrody dla uczestników imprezy:

Firmie Rogger sp. Zo.o. za ufundowanie piłek oraz Firmie Pana Marcina Kołodziejczyka za ufundowanie bonów piłkarskich. Bardzo Dziękujemy.

Podziękowanie STREFA MIŃSK za patronat medialny nad imprezą.

Bardzo ważne podziękowania przekazujemy dla rodziców naszych młodych piłkarzy za doping i pomoc w organizacji tego wielkiego wydarzenia sportowego w życiu Naszego Klubu.

Zarząd Klubu KS ACTIVUM SPORTS.

Wielka Gala Charytatywna

Muzyczne wydarzenie roku! Jacek Kawalec jako przebojowy Joe Cocker, SoftChili, czyli ekscentryczna mieszkanka intymnych tekstów i mocnych gitarowych brzmień oraz zespół ANTE - energetyczny rock z akordeonem rozpętają w MSA burzę dźwięków. Energetyczne widowisko, które łączy porządną muzykę i szczytny cel. Zbieramy fundusze dla dzieci i młodzieży dotkniętych porażeniem mózgowym. Rozświetlmy ich świat!

Baw się i pomagaj razem z nami. Dzięki Tobie dzieci i młodzież z mózgowym porażeniem dziecięcym mogą zrobić krok ku lepszej przyszłości! Zbieramy pieniądze dla stowarzyszenia „Krok Dalej”, które za główny cel obrało sobie to, by każde potrzebujące dziecko otrzymało fachową i skuteczną pomoc. Kup bilet już dziś, aby być w samym centrum wydarzeń. To Ty ustalasz cenę biletu! Zapłać tyle ile możesz. Okaż trochę serca, by uśmiech z dziecięcych twarzyczek nie zniknął ani na sekundę! Nie możesz być wtedy z nami? Nic nie szkodzi. Zachęcamy do wpłat darowizn i do oglądania wydarzenia na żywo. Rozświetlmy ich świat, razem!

https://www.lokalnie.tv/rozswietl-ich-swiat

 

Biegaj jak mistrz

Konsultacje społeczne - obiekty użyteczności publicznej

Konkurs na najciekawszą inicjatywę profilaktyczno-edukacyjną podczas ferii zimowych 2018

"Zośka. Moja wielka miłość"

Zapraszamy na spotkanie z Dorotą Majewską i Aleksandrą Prykowską-Malec, które zaprzyjaźniły się z Haliną Sapalską z domu Glińską i z jej rodziną i towarzyszyły swojej bohaterce do końca spisując jej wspomnienia. Książka "Zośka. Moja wielka miłość" to życiorys Hali, ukochanej żołnierza AK Tadeusza Zawadzkiego "Zośki". 

Spotkanie odbędzie się 11 stycznia o godzinie 18.30.

Muzeum Ziemi Mińskiej zaprasza na wystawę

Konsultacje społeczne - nagrody sportowe

Wyjaśnienie w sprawie remontu ul. Wyszyńskiego

Przepraszamy za przedłużający się remont instalacji i nawierzchni w ulicy Wyszyńskiego. Planowaliśmy skoordynowanie wszystkich prac oraz ich zakończenie już kilka miesięcy temu. Przyczyną opóźnienia był brak wykonawców, którzy za zaplanowane w budżecie środki, przystąpiliby do przetargu. W konsekwencji część prac rozpoczęto o wiele później niż planowaliśmy, ponieważ byliśmy zmuszeni do powtarzania przetargów. Od kilku tygodni czekamy na masę bitumiczną (asfaltową), która stała się towarem deficytowym. Mamy nadzieję, że od połowy stycznia mieszkańcy miasta będą mogli korzystać z nowej nawierzchni ulicy Wyszyńskiego.

Turnieju Mistrzów Futsalu

Samoobrona dla kobiet

Klub KS Activum Sports wraz z Defendo Alliance oraz Safe Women zapraszają na zajęcia z samoobrony dla pań. Zajęcia będą obejmowały m. in.: techniki obrony przed napastnikiem, budowanie odporności na stres. Każda uczestniczka otrzyma wodę, koszulkę, zdjęcie oraz certyfikat ukończenia szkolenia. Zapisy przez link podany poniżej:

www.ksactivumsports.pl

 

I Miński Festiwal "Piosenka dobra na wszystko"

Darmowa komunikacja w Mińsku Mazowieckim

Przejazd techniczny autobusu komunikacji miejskiej

Wiecej foto na:

https://minskmaz.com/news/rusza-komunikacja-miejska

Komunikacyjna konferencja

Pierwsze godziny funkcjonowania komunikacji miejskiej za nami

Filmowe propozycje na czas ferii

Kolędowanie w MUZEUM

WOŚP w Mińsku Mazowieckim

Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu

Dzień otwartych drzwi EBU

Otwarte Mistrzostwa Polski Sportów Walki federacji WKSF

Uproszczony program zawodów

Otwarte Mistrzostwa Polski Sportów Walki federacji WKSF

7:00 – Przyjazd ekip, rejestracja i ważenie zawodników

9:00 – Odprawa trenerów i sędziów

10:00 – Rozpoczęcie konkurencji według wieku i wag

Ring – walki K1 Rules- walki eliminacyjne

-Juniorzy Kobiety

-Juniorzy mężczyźni

-Seniorzy kobiety

-Seniorzy mężczyźni

Maty 1 – 4

- Walki Kalaki dla dzieci

- Walki Pointfighting dla dszieci

13:00 – Uroczyste otwarcie zawodów, powitanie sponsorów, zaproszonych gości, działaczy i trenerów, oficjalna dekoracja najmłodszych zawodników

15:30 – Wznowienie walk,

Ring – półfinały i finały poszczególnych konkurencji K1 Rules

Maty 1-4:

- Finały walk pointfighting dzieci

Mata 1,2:

Walki Pointfighting Kadeci, juniorzy seniorzy

Mata 3,4

Walki Kick Light Kadeci, juniorzy, seniorzy

20:00 – Ostatnia dekoracja zawodników

21:00 – Zakończenie zawodów, podziękowania dla organizatorów, działaczy, sponsorów, sędziów

Wykład otwarty

Zapraszamy wszystkich chętnych na wykład otwarty nt. “Kobieta w niemieckim obozie koncentracyjnym”, który poprowadzi 1 lutego od godz. 12.00 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim (w hali widowiskowo-sportowej) pani dr Agnieszka Nowak.

W wykładzie mogą również uczestniczyć uczniowie szkół ponadpodstawowych (do 25 osób ze szkoły wraz z opiekunem). Prosimy szkoły o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału (tel. 25 7589547).

Koncert zespołu "DUALIZM"

Filip Mizia to Singer - Songwriter z Östersund (Szwecja)/ Wrocławia. Tworzy teksty, muzykę, rozpoczyna przygodę z produkcją oraz pisze pracę magisterską z psychologii. Pełen życia, otwarty umysł, dwubiegunowa mikstura energii, empatii i pasji. Na wiosnę będziemy mogli usłyszeć jego debiutancką płytę która będzie wybrzmiewała melodyjnym, soulowym rockiem i nie tylko (funk,hip-hop, alternatywna, psychodeliczna, pop).


Kacper Mikołajuk - wrocławski muzyk, multiinstrumentalista, student saksofonu Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Chłopak z ogromnymi brwiami, pasją do życia oraz  nieprzeciętnym seksapilem.

Europa dla Obywateli

Szanowni Państwo,

W związku ze zbliżającym się terminem naboru wniosków na dofinansowania w programie "Europa dla obywateli", Punkt Kontaktowy programu oraz "Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct" prowadzony przez Urząd m.st. Warszawy zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej na bezpłatne spotkanie informacyjne o programie "Europa dla obywateli", które odbędzie się 17 stycznia w Centrum Kreatywności w Warszawie.

Celem spotkania jest przybliżenie przedstawicielom trzeciego sektora i samorządów, aktywistom, społecznikom i osobom zainteresowanym realizacją projektów międzynarodowych celów, priorytetów i zasad ubiegania się o dofinansowanie w programie grantowym UE "Europa dla obywateli" oraz przedstawienie najważniejszych założeń programu na 2018 rok.

Program "Europa dla obywateli" przeznaczony jest dla jednostek samorządu terytorialnego, instytucji edukacyjnych, kulturalnych i badawczych, sektora pozarządowego oraz innych organizacji społeczeństwa obywatelskiego nienastawionych na zysk. Ma na celu wspieranie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym oraz angażowanie obywateli i organizacji społeczeństwa obywatelskiego w proces integracji europejskiej.

Podczas spotkania informacyjnego będzie można dowiedzieć się m.in.:
- na jakie działania społeczne, edukacyjne i kulturalne można otrzymać dofinansowanie,
- na co zwrócić uwagę przy tworzeniu projektu i pisaniu wniosku,
- o dobrych praktykach w projektach, które otrzymały dofinansowanie,
- o sposobach pozyskiwania partnerów do projektów.

"Europa dla obywateli" to program UE wspierający organizacje pozarządowe i samorządy, a także inne podmioty działające w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury i edukacji, w realizacji projektów związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego, inicjatyw lokalnych, zaangażowania społecznego i demokratycznego oraz pamięci europejskiej.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, aby wziąć w nim udział należy zarejestrować się poprzez formularz zgłoszeniowy na naszej stronie internetowej, znajdujący się pod linkiem: https://europadlaobywateli.pl/szkolenie/nabor-wnioskow-1-marca-2018-spotkania-informacyjne/

 

Wyborco! Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców!

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy?  Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania?  Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!

Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych.

Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie. 
Jeżeli masz stałe zameldowanie, to znaczy, że Twoje nazwisko jest w rejestrze wyborcóww gminie, w której jesteś zameldowany. Będziesz mógł oddać głos.

Jeśli jednak jesteś zameldowany na pobyt czasowy, albo w ogóle nie masz meldunku, to nie ma Cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach.

Co masz zrobić?

Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w gminie, w której mieszkasz.

Sprawdź już dziś w swoim urzędzie gminy czy jesteś w rejestrze wyborców!

Więcej informacji na stronie www.pkw.gov.pl oraz na kanałach Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego w serwisach społecznościowych.

Koncert MM BIG-BAND

VII Mikołajkowy Turniej w brazylijskim Jiu Jitsu dla dzieci i młodzieży

Już po raz siódmy Miński Klub Sportowy MMA TEAM wspólnie z Klubem Walki Grappler organizowali Mikołajkowy Turniej w brazylijskim Jiu Jitsu dla dzieci i młodzieży w niezwykle gościnnej Gminie Jakubów.

Sobota 16 grudnia pod znakiem gorącej rywalizacji najmłodszych uczestników turnieju i ich nieco starszych kolegów. Zawody zostały uroczyście otwarte przez Starostę Mińskiego Pana Antoniego Jana Tarczyńskiego oraz gospodarza obiektu w którym się znajdowaliśmy Panią Hannę Wocial - Wójt Gminy Jakubów.

Do rywalizacji na macie stanęło ponad 100 zawodniczek i zawodników z Polski oraz goście zagraniczni z Litwy. Dzieci były bardzo grzeczne w tym roku i każde z nich otrzymało medal, dyplom oraz nagrodę. Tym razem w roli Mikołajów wystąpili Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński, Wójt Gminy Jakubów Pani Hanna Wocial oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego. W  imieniu organizatorów składamy ogromne podziękowania za wszelką pomoc i wsparcie tych zawodów, także dla wspaniałych pracowników Gminy Jakubów i niezastąpionej ekipy Grapplera.

Radość dzieci i ich uśmiechnięte, zadowolone buźki, świadczą tylko o tym, że turniej został zorganizowany zgodnie z ich oczekiwaniami. Czekając na kolejne walki wszyscy uczestnicy mogli umilić sobie czas pstrykając zawadiackie zdjęcia dzięki Fotobudce Do Rozpuku.

Mikołajkowa sobota minęła nam w błyskawicznym tempie, a Klub Walki Grappler zdobył 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej, pokonując zespoły z Dragon’s Den i ekipę z Lotwy.

Klasyfikacja indywidualna Grapplerów przedstawia się następująco:

Złote medale :

Julka Paździoch , Agata Lipska, Natalia Wolińska, Natalia Gawrych, Wiktoria Klepacka, Aleksandra Bodecka, Dominika Dąbrowska, Dawid Bankiewicz, Kacper Brokowski, Aleksander  Kozłowski, Michał Niewiatowski, Raihana Ismail, Aleks Sitek, Jakub Adamczyk, Łukasz Cyran;

Srebrne medale :

Martyna Bodecka , Andrzej Frankiewicz, Monika Kozera, Andrzej Frankiewicz, Ivan Novyk, Stanisław Chwesiuk., Jakub Jęda , Piotr Lipski, Borys Mroczek, Wiktoria Kędzierska, Krystian Woliński , Łukasz Godłoza, Bartek Pietrasik;

Brązowe medale :

Dominik Kozera, Antek Rosa, Jarek Bodecki, Aleksander  Kozłowski , Jan Chwiesiuk, Paweł Adamczyk, Filip Kosut, Damian Wieczorek.Bartek Tarasewicz

MMA TEAM

Świąteczny czas w jazzowej odsłonie

Gałczyński w pałacu

Spotkanie z twórczością K.I.Gałczyńskiego rozpoczynamy nowy cykl POECI W PAŁACU. W ramach spotkań salonu poetyckiego usłyszymy wiersze najznamienitszych polskich polskich poetów oraz wiele faktów z ich życia.

Scenariusz i prowadzenie - Anna Obszarna
Wiersze czyta - Joanna Szczepkowska

Oprawa muzyczna - Tomasz Bereda

MDK, 21 stycznia, godz. 12:00 WSTĘP WOLNY

Stand-Up w MDK

Paweł Chałupka  Jego stand-up to opowieści ukazujące jak zwariowany jest świat. Przez opis codziennych zachowań obnaża nam prawdę o naszych dziwactwach i nieprzemyślanych zachowaniach. Na scenie od 2011r. Zdobywca 2 miejsca na Antrakt stand-up festiwal 2015. Występował w programie Kuby Wojewódzkiego, na antenie TVP Rozrywka w programie „Tylko dla dorosłych”, Comedy Central a także na roaście Tego Typa Mesa oraz Popka.

Patryk Czebańczuk jest obdarzony bezczelną charyzmą. Jego energia sceniczna, sposób mówienia oraz zmysł obserwacji są warte zapamiętania. Patryk wprowadza na scenę hip-hopową energię i nie baczy na swój niewyparzony język, co może niektórym przeszkadzać. Jednak myślę, że zdecydowana większość ludzi doceni jego bezpośredniość przekazu i 'łódzki sznyt'.

Imprezę poprowadzą:
Robert Sztygowski i Łukasz Kowalski

26 stycznia, godz. 20:30. BILET 30 ZŁ.

"WESOŁE MIASTECZKO" - Agnieszka Osiecka - piosenki ostatnie

"Szczerze wyznam, co czuję: to jest ten ostatni gwizdek. Nieskromnie dodam, że piosenkami do spektakli dla Teatru Atelier wzniosłam się ponad wszystko, co w życiu zrobiłam. I to jest mój łabędzi śpiew. Ja nigdy w życiu nie myślałam, że zobaczę jakiś mur przed swoją głową. Każdy myśli, że tego muru nie ma, że nigdy nie umrze... Dałam wszystko z siebie." - Agnieszka Osiecka

Z czego składa się „Wesołe miasteczko"? Przede wszystkim z emocji. Raz patrzymy na świat niemal z obłoków, z wysokości diabelskiego młyna, by potem wsiąść w makabryczny roller-coaster. Warto wybrać się w taką podróż (…) Zuzanna Suliga, Gazeta Wyborcza w Częstochowie.

MAGDA UMER O „WESOŁYM MIASTECZKU”
Dużo tam czarnych aniołów i Boga. Godzenia się z Losem i próby z nim walki o odroczenie wyroku. „Jeszcze nie jestem gotowa"- pisała, bo do tej pory lubiła umierać tylko z miłości.
Wspaniali kompozytorzy: Zygmunt Konieczny, Ewa Kornecka, Przemek Gintrowski, Jurek Satanowski. Świetni muzycy (Michał Rorat, Krzysztof Paul, Sławek Koryzno, Adam Żuchowski), ciekawe, inne aranżacje.
Sama napisała o tym okresie swojej twórczości: „To jest mój łabędzi śpiew. Ja nigdy w życiu nie myślałam, że zobaczę jakiś mur przed swoją głową. Każdy myśli, że tego muru nie ma, że nigdy nie umrze… dałam z siebie wszystko". I o tym co nam dała pod koniec życia jest ten spektakl. Od wczoraj myślę o Niej za dużo i zastanawiam się, czy tak naprawdę można oswoić się ze śmiercią.

Agnieszka Osiecka –piosenki ostatnie.

Scenariusz i reżyseria: André Hübner-Ochodlo
Muzyka: Ewa Kornecka, Przemysław Gintrowski, Zygmunt Konieczny, Jerzy Satanowski
Aranżacje: Adam Żuchowski
Spektakl z udziałem Marcina Januszkiewicza -laureata Grand Prix tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu!
Songi Agnieszki Osieckiej ze spektakli „Do dna”, „Darcie pierza”, „Wilki”, „Apetyt na śmierć”, „Nie żałuję"
Występują: Marta Honzatko, Waldemar Cudzik, Adam Hutyra, Marcin Januszkiewicz (gościnnie)
Zespół muzyczny: Michał Rorat (instrumenty klawiszowe), Krzysztof Paul (gitara), Sławek Koryzno (perkusja), Adam Żuchowski (kontrabas)

Premiera w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie: 17 września 2017 r.
Premiera w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie - 8 VII 2017 r.

MDK, 28 stycznia, godz. 19:00. BILET 30 ZŁ

Powiatowy Konkurs Matematyczno-Artystyczny

„Od stażu do angażu – aktywizacja społeczno – zawodowa osób z niepełnosprawnościami”

Cezary Łazarewicz i Maja Komorowska - spotkanie wokół książki "Żeby nie było śladów"

Zapraszamy na spotkanie z Cezarym Łazarewiczem, laureatem Literackiej Nagrody Nike 2017. Wyjątkowym wydarzeniem tego wieczoru będzie także spotkanie z poezją Grzegorza Przemyka. Jego wiersze przeczyta wybitna aktorka Maja Komorowska, przyjaciółka Barbary Sadowskiej, matki Grzegorza Przemyka.

„Ludzie o miedzianym czole, utożsamiający milicję z władzą, postanowili poświęcić prawdę dla swoich doraźnych korzyści, skompromitować wymiar sprawiedliwości w Polsce cynicznymi manipulacjami, które będą kiedyś książkowym przykładem niesprawiedliwości” – to słowa matki Grzegorza Przemyka, świeżo upieczonego maturzysty, który w maju 1983 roku został śmiertelnie pobity przez milicję.

Cezary Łazarewicz szczegółowo opisuje historię Grzegorza Przemyka, zbrodnię, która nie doczekała się sprawiedliwego wyroku.

 

Daniel Gałązka z Zespołem - Koncert Jubileuszowy

Zespół DGZZ powstał w 2002 roku i jest kontynuacją solowej działalności Daniela Gałązki - laureata wielu konkursów piosenki poetyckiej.
W 2009 roku ukazała się debiutancka, koncertowa płyta zespołu pt. „Dotykam dachów", a w 2012 płyta studyjna pt. "Odległości".
W trakcie dotychczasowej działalności zespół zagrał kilkaset imprez plenerowych, koncertów w klubach i w domach kultury.
W roku 2013 DGZZ zagrał między innymi na Przystanku Woodstock, na festiwalu „Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym.
W 2016 roku zespół otrzymał Nagrodę "Kalinowego Serca" .

Muzycy prezentują utwory rozbudowane w sferze improwizacji, często szukają nowych brzmień, dlatego też muzyka DGZZ wymyka się kategorii poezji śpiewanej.
Twórczość zespołu jest w pełni autorska. Autorem słów jest Piotr Brymas, kompozytorem - Daniel Gałązka, za aranżacje odpowiedzialny jest cały zespół.

Skład zespołu:
Piotr Aleksandrowicz - gitary
Marek Konatkowski – bas
Krzysztof Szmańda – perkusja
Piotr Brymas – słowo
Daniel Gałązka – śpiew, gitara, muzyka

MDK 1 lutego, godz.19:00 BILET 20 ZŁ (PRZEDSPRZEDAŻ) W DNIU KONCERTU 30 ZŁ

http://mdkmm.pl/bez-kategorii/k/

Ogłoszenie Powiatowego Lekarza Weterynarii

REPERTUAR KINA MUZA

"Wokół Winyla" - Burn Reynolds

Zapraszamy miłośników winyli na wyjątkowe spotkanie z DJ Burnem Reynoldsem czyli Bartoszem Jankowskim - kompozytorem, kolekcjonerem płyt, poszukiwaczem zaginionych pereł. Grywał w Rosji, Francji, Izraelu, Wiedniu, Londynie, Birmingham oraz na Litwie, a jego muzyczne sety otwierały wiele festiwali filmowych i teatralnych, m.in. dwie edycje Planet Doc Review, Warszawskie Spotkania Teatralne, Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni.

Między innymi dzięki niemu, jako członkowi kolektywu didżejskiego Soul Service, doszło do ukazania się zbierającej pozytywne recenzje na całym świecie serii wydawniczej „Polish Funk”, prezentującej mało znane utwory z archiwów polskiej fonografii.

Wybrane okładki z jego kolekcji będziecie mogli zobaczyć podczas spotkania. Jeśli fascynuje Was fenomen winylowych płyt,chcielibyście poznać nieco historię odtwarzania muzyki, usłyszeć trochę ciekawostek, zobaczyć ciekawe okładki, zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie z DJ Burnem Reynoldsem! Przybywajcie!

MBP, 3.02.2018 r., godz. 18.00

A wieczorem Burn Reynolds zagra w klubie Sanatorium podczas Boogie Night 3!

Bezpieczne ferie

W województwie mazowieckim ferie zimowe zaczęły się 15 stycznia. Będzie to czas odpoczynku dzieci i młodzieży od obowiązków szkolnych, ale również wytężonej pracy dla Strażników Miejskich. W okresie ferii w celu zapewnienia bezpiecznego wypoczynku na terenie miasta będziemy kontrolowali rejony szkół, placów zabaw, boisk, osiedli mieszkaniowych i różnego rodzaju zbiorników wodnych „dzikich lodowisk”. Zorganizowane zostały wspólne patrole z Policją oraz zaplanowane zostały spotkania edukacyjne z młodzieżą, na których omówimy bezpieczne zachowania w okresie ferii zimowych.

Nie brakuje jednak nieodpowiedzialnych zachowań niektórych osób, o czym świadczy film nagrany w czasie patrolu przez naszych Strażników. Widzimy na nim osobę, która przechodzi na drugą stronę stawu przy ul. Budowlanej po bardzo cienkim lodzie, narażając swoje życie i zdrowie.

Apelujemy do mieszkańców o zachowanie rozwagi.

mat. Straży Miejskiej w Mińsku Mazowieckim

Harmonogram lodowiska 15-28 stycznia 2018

Kabaret KaŁaMaSz w "Budowlance"

Stowarzyszenie Koncept wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Cygance organizuje występ kabaretu KaŁaMaSz (aktorzy znani z ławeczki w serialu „Ranczo”).

Widowisko odbędzie się 6 marca 2018 roku o godzinie 19.00 w auli Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim przy ul. Budowlanej 4.

Cały dochód z imprezy przeznaczony jest na dofinansowanie projektu budowy obiektów rekreacyjno-sportowych dla dzieci we wsiach: Cyganka, Celinów oraz Choszczówka Stojecka w gminie Dębe Wielkie.

Inicjatywie patronuje Wójt Gminy Dębe Wielkie.

1863. Pamiętamy!

Rok 2018 to 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości .Publikacje, filmy, wystawy będą nam przybliżać idee i wydarzenia, które doprowadziły do niepodległości. W naszej Bibliotece zapraszamy już  styczniu na wystawę poświęconą Powstaniu Styczniowemu 1863r.

"Powstanie 1863-1864 było najdłużej trwającym zrywem niepodległościowym w epoce porozbiorowej. Do walki wciągnęło wszystkie warstwy społeczeństwa, odcisnęło się silnie na ówczesnych stosunkach międzynarodowych, a wreszcie spowodowało ogromny przełom społeczny i ideowy w dziejach narodowych, co wywarło decydujący wpływ na rozwój nowoczesnego społeczeństwa polskiego." („Węzły pamięci niepodległej Polski”, Muzeum Historii Polski)

Wystawa została przygotowana ze zbiorów mińskiego kolekcjonera, pasjonata historii regionalnej i sztuki, Mariusza Dzienio. Czekają na Państwa wyjątkowe eksponaty, dotyczące także lokalnych wydarzeń. Oryginalne wydawnictwa z okresu Powstania Styczniowego, m.in. paryskie "L'Illustration" i "Le monde illustré", pocztówki, zdjęcia - np. unikatowa fotografia zesłańców syberyjskich z roku 1866, a także obrazy i oczywiście książki. Wśród nich "Królewska pieśń" z dedykacją dla Zygmunta Miłkowskiego, której autor Kazimierz Gliński wielokrotnie odwiedzał nasze miasto ponieważ tu mieszkała jego córka (pochowana na naszym cmentarzu).

Na wystawie nie zabraknie także oryginalnej broni powstańczej odnalezionej na strychach u mieszkańców naszego powiatu.

Zapraszamy na wernisaż wystawy w dniu 29 stycznia o godzinie 18.30. O ekspozycji opowie właściciel zbiorów, Mariusz Dzienio.

Wystawa będzie czynna od 29 stycznia do 9 marca w godzinach pracy Biblioteki.

Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt z Czytelnią tel. 25 740 51 04.

Nowy sprzęt dla szkół !

W grudniu 2017r. zrealizowano projekt  „Aktywna tablica” w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informatyczno-komunikacyjnych na lata 2017-2019. Projekt realizowano w dwóch szkołach: Szkole Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika oraz Szkole Podstawowej Nr 6 im. Henryka Sienkiewicza. W ramach projektu zakupiono: 4 tablice interaktywne, 4 projektory , 1 monitor interaktywny oraz zestaw głośników. Łączny koszt realizacji projektu wyniósł 33 552,00 zł z czego dofinansowanie stanowiło 26 515,20 zł.

Bądźmy bliżej

"Bądźmy bliżej" - taki tytuł nosił projekt realizowany w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowiecki od września do grudnia 2017 roku w ramach Rządowego programu  - „Bezpieczna +” .

– Wszystko zaczęło się od rozmów z uczniami, którzy często powtarzali, że brakuje im czasu spędzanego z rodzicami – mówi Justyna Kołodziejczyk, pedagog, która razem z Moniką Złotnik (psychologiem szkolnym) wymyśliła koncepcję projektu.

Szkoły podwarszawskie mają podobne problemy wychowawcze wynikające z tego, że rodzice zajęci pracą (często w stolicy) nie są w stanie dać dziecku tyle czasu, ile by chcieli. A ta choroba naszego wieku, czyli brak czasu nie pomaga w radzeniu sobie z kłopotami wychowawczymi, zwłaszcza kiedy dziecko jest w trudnym wieku dorastania. Recepty na uzdrowienie tej sytuacji pewnie nie ma, ale zawsze można próbować.

Na podstawie tej diagnozy w szkole przy Budowlanej stworzono projekt „Bądźmy bliżej”, na realizację którego udało się pozyskać pieniądze w ramach Rządowego programu „Bezpieczna+”. Wkład własny zapewnił organ prowadzący.

Projektem objęto uczniów z kl. II gimnazjum i ich rodziców. Już we wrześniu we wszystkich siedmiu klasach przeprowadzono debaty na temat relacji nastolatek – rodzic. Wszystkie postulaty uczniów zebrano podczas debaty szkolnej prowadzonej przez pedagogia i psychologa w formie tez do rodziców. W kilkunastu punktach uczniowie przedstawili swoim rodzicom, jakie są ich potrzeby i oczekiwania. Rodzice poznali te tezy podczas spotkania z Joanną Sakowską, twórczynią programu „Szkoła dla rodziców”, która podpowiadała, jak sobie radzić z wychowaniem nastolatka.

Projekt „Bądźmy bliżej” pozwolił też na sfinansowanie zajęć dodatkowych dla uczniów. Drugoklasiści mogli brać udział w zajęciach tanecznych, teatralnych, muzycznych i plastycznych prowadzonych przez specjalistów – Annę Lubieniecką, Aldonę Szewczyk, Pawła Jedlińskiego i Katarzynę Milewską. Specjalnie dla uczniów zorganizowano także koncert profilaktyczny, podczas którego franciszkanin ojciec Łukasz Buksa śpiewał, rapował i opowiadał o wartościach ważnych w życiu nie tylko nastolatka.

– Niesamowite efekty pracy grup tanecznych, teatralnych, plastycznych i muzycznych wszyscy mogli podziwiać podczas świątecznego koncertu charytatywnego. A że występy i pokazy bardzo się podobały, świadczy rekordowy wynik tegorocznego koncertu – podsumowuje Grzegorz Wyszogrodzki, dyrektor szkoły papieskiej w Mińsku.

Dodatkowym elementem projektu był też konkurs. Rodzice i ich dzieci wykonywali albumy, w których prezentowali różnorodne sposoby, formy spędzania wspólnie czasu przez rodziców i ich nastoletnie dzieci. Powstały niezwykłe prace, które zostały nagrodzone i zaprezentowane wszystkim rodzicom.

Na pamiątkę projektowej przygody wszystkie rodziny otrzymały kalendarz na 2018 rok z grafiką nawiązującą do tematyki projektu. Oby w nowym roku czasu na bycie razem i bliżej było znacznie więcej.

Izabela Saganowska

Sporty Zimowe 2018

Informujemy, że w związku z brakiem zainteresowania hokejem, w środy - godz. 15:00-16:30 będą realizowane zajęcia z łyżwiarstwa dla dzieci z klas 3-6. W przypadku niewystarczającej liczby zgłoszeń, przyjmowane będą dzieci młodsze. Pierwsze zajęcia 31 stycznia 2018 r.

Jest jeszcze kilka miejsc wolnych na piątkowe zajęcia, godz. 15:00-16:30 dla dzieci z klas 4-6. Pierwsze zajęcia 2 lutego 2018 r.

Projekt realizowany będzie do końca marca. Zapraszamy do zgłaszania dzieci, które mieszkają z Mińsku Mazowieckim.

O przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Wypełnione formularze zgłoszeniowe należy złożyć w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki, p. 105 (I piętro). Przypominamy, że udział w zajęciach jest możliwy gdy dziecko samodzielnie utrzymuje równowagę na lodzie. Umiejętności dzieci będą oceniane przez instruktora prowadzącego dane zajęcia.

Zadanie realizowane jest przez Miasto Mińsk Mazowiecki w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza. Projekt jest współfinansowany ze środków pochodzących z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zajęcia są całkowicie bezpłatne dla uczestników. Każdy uczestnik otrzymuje pamiątkową czapkę.

 

STOP SMOG! MAZOWSZE WALCZY O CZYSTE POWIETRZE

Eksperci, naukowcy, lekarze, samorządowcy, a także mieszkańcy – w sprawie smogu mówią jednym głosem. Zanieczyszczenie powietrza to zagrożenie realne, z którym należy walczyć. Ważny krok w tej kwestii podjął Sejmik Województwa Mazowieckiego. Uchwała antysmogowa dla Mazowsza obowiązuje już od 11 listopada 2017 r. Jej przyjęcie poprzedziły szerokie konsultacje społeczne oraz eksperckie.

Stężenia pyłów i szkodliwych substancji w powietrzu szczególnie odczuwalne są zimą. W sezonie grzewczym znacznie przekraczają one dopuszczalne normy. Aby temu przeciwdziałać Sejmik Województwa Mazowieckiego podjął uchwałę antysmogową. Za jej przyjęciem jednogłośnie zagłosowali radni PiS, PSL, PO, PR oraz niezrzeszeni.

Wobec zagrożenia, jakim jest smog, nie można przejść obojętnie. Uchwała antysmogowa jest odpowiedzią na apel mieszkańców i samorządów. Musimy wspólnie zadbać o jakość powietrza, którym oddychamy – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Uchwała antysmogowa wskazuje m.in. jakie piece mogą być stosowane, a które zostaną ograniczone. Ściśle określa parametry instalacji grzewczych, a także jakość spalanych paliw. Zmiany będą jednak wprowadzane stopniowo.

Smog szkodzi i to bardzo

Badania potwierdzają, że zarówno długie, jak i krótkie przebywanie na powietrzu zanieczyszczonym pyłami zawieszonymi może prowadzić do schorzeń układów krążenia i oddechowego, a nawet przedwczesnych zgonów. Na negatywne skutki smogu szczególnie narażone są dzieci i osoby starsze. Mocno odczuwają je też cierpiący na choroby układów krążenia i oddechowego. Skala zjawiska jest ogromna. Szacuje się, że na Mazowszu z powodu zanieczyszczenia powietrza przedwcześnie umiera od 4 do 6 tys. osób rocznie.

Wymiana pieców tak, ale krok po kroku

Wymieniając przestarzały piec, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ekologiczne źródła ogrzewania, tj. gazowe, elektryczne, systemy ciepłownicze i odnawialne źródła energii. Co ważne, uchwała nie wyklucza możliwości użytkowania kotłów na paliwa stałe, a wprowadza jedynie ograniczenia w odniesieniu do ich klasy. Informacja o klasie kotła znajduje się na jego tabliczce znamionowej oraz w instrukcji obsługi. Jeśli nie ma jej w żadnym z tych miejsc – kocioł nie spełnia kryteriów żadnej z klas. Dlatego podczas zakupu pieca należy upewnić się u sprzedawcy bądź producenta czy urządzenie posiada certyfikat i jest zgodne z wymaganiami ekoprojektu

Konieczne wsparcie władz centralnych

Mazowsze musi już dziś zacząć się przygotowywać do wsparcia mieszkańców w wymianie pieców. Władze województwa zaczęły już planować na przyszły rok harmonogramy konkursowe w ramach RPO WM 2014-2020 oraz zabezpieczyły środki na dwa unijne konkursy. Środki przyznawane będą także przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Nie uda się jednak wygrać ze smogiem bez wsparcia władz centralnych, o co samorząd Mazowsza wraz z innymi samorządami wojewódzkimi wielokrotnie apelowali.

Więcej informacji o uchwale antysmogowej można znaleźć na stronie internetowej https://www.mazovia.pl/ekologia-i-srodowisko/ochrona-powietrza/art,3,uchwala-antysmogowa.html

Wszelkie pytania należy kierować na adres: antysmog@mazovia.pl


Można palić i nie kopcić

Piece i kominki kopcą nie tylko z powodu kiepskiego opału. Nie mniej ważne jest to, w jaki sposób rozpalamy w piecu. Wydobywający się dym to sygnał, że nie robimy tego dobrze. Dym to bowiem nic innego jak szkodliwa dla zdrowia zawiesina mikrocząsteczek niedopalonego paliwa. Jednocześnie jest to najbardziej kaloryczna część opału. W węglu kamiennym stanowi on ok. 30 proc., w drewnie aż 70 proc. Stosując kilka podstawowych zasad, możemy oszczędzić około 1/3 opału, a emisję pyłów obniżyć o ponad połowę! Warto zatem pamiętać, że poprawne palenie w piecu to korzyści realne i odczuwalne dla budżetu domowego oraz środowiska.


Co oznaczają klasy kotłów?

Klasy 3, 4, 5 kotła wg normy PN-EN 303-5:2012 dzielą piece ze względu na ilość zanieczyszczeń wprowadzanych do powietrza.

Dla kotłów klasy 5 dopuszczalne ilości tych zanieczyszczeń są najniższe wg tej normy. Oznacza, to że są one najmniej szkodliwe dla środowiska, a w związku z tym również dla zdrowia. Kotły klasy 3 i 4 mają te normy znacznie wyższe, czyli emitują więcej zanieczyszczeń.

Kotły spełniające wymagania ekoprojektu dodatkowo, poza dopuszczalnymi normami dla pyłu i tlenku węgla, mają określone również restrykcyjne normy dla dwutlenku azotu. Dodatkowo normy wskazane w dyrektywie muszą być dotrzymywane zarówno w wariancie pełnej, jak i przy pracy na część mocy.

Koncert kolęd w Klubie ŻW

Serdecznie zapraszamy na koncert kolędowy, który odbędzie się 28 stycznia 2018r. o godz. 18:00 w sali widowiskowej Klubu Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Wstęp bezpłatny.

 

Apel włodarzy gmin powiatu mińskiego do władz kolei

- W ostatnich tygodniach, wraz z samorządowcami z powiatu mińskiego, zainteresowanymi rozwojem trasy kolejowej Warszawa - Terespol, wypracowywaliśmy postulaty odnośnie rozwoju infrastruktury kolejowej na terenie naszych miast i gmin. – mówi burmistrz Marcin Jakubowski. - Owocem tego jest pismo do prezesa zarządu PKP PLK, w którym, podnosząc najważniejsze problemy pojawiające się na styku samorządy – PKP, deklarujemy daleko idącą współpracę, łącznie ze wsparciem finansowym na miarę naszych samorządowych możliwości. Cieszę się, że w podobnym kierunku idą rozmowy naszych parlamentarzystów z władzami spółek kolejowych, o co wielokrotnie apelowałem. W niektórych przypadkach, szczególnie jeśli chodzi o te największe inwestycje kolejowe na naszym terenie, dodatkowo niezbędna będzie pomoc Ministerstwa Infrastruktury.

Sygnatariuszami pisma do Prezesa Zarządu PKP PLK S.A. są: starosta miński Antoni J. Tarczyński, burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski, Burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski, Wójt Gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski i Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki A. Janusz Piechoski. Priorytety stanowią takie inwestycje, jak trzeci tor z Warszawy do Mińska Mazowieckiego i budowa nowego dworca kolejowego. Ponad to w postulatach  ujęto nowy przystanek na granicy miasta Mińsk Mazowiecki i miejscowości Stojadła, budowę dworca dla przystanku Nowe Dębe Wielkie, wybudowanie bezpiecznych przejść dla pieszych na przejazdach kolejowych (Nowe Dębe Wielkie, Chrośla), czy budowę peronów w Józefinie.

Wszystkie wspomniane inwestycje są bardzo ważne z punktu widzenia gminy wiejskiej Mińsk Mazowiecki. Wójt gminy pozytywnie się do nich odnosi, jednocześnie kładąc nacisk na przystanek kolejowy w Stojadłach. – Warto zaznaczyć, że już na początku mojej pierwszej kadencji w 2011 r. rozmawiałem o tym pomyśle z jego inicjatorem, czyli byłym burmistrzem Mińska Mazowieckiego Zbigniewem Grzesiakiem – wspomina wójt A. Janusz PiechoskiTeraz, dzięki współpracy kilku gmin i starosty, pojawia się szansa na jego realizację.
- To bardzo cenna inicjatywa, która wypłynęła od byłego burmistrza miasta Mińsk Mazowiecki pana Zbigniewa Grzesiaka. W pełni ją popieram, bowiem wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców.  – mówi starosta Antoni J. Tarczyński. - Jej realizacja poprawi komunikację na trasie Warszawa – Mińsk Mazowiecki oraz rozwiąże kwestie parkowania samochodów w rejonie  dworca PKP w  Mińsku Mazowieckim.

 

 • autor: A.Cichoń

Koncert świąteczno-karnawałowy

Klub Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej zaprasza w dniu 4 lutego 2018r. o godz. 17.00 na koncert świąteczno - karnawałowy. Wstęp bezpłatny.

 

OPŁATA ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

OPŁATA ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

Przypomina się właścicielom nieruchomości położonych w Mińsku Mazowieckim, że w przypadku zaistnienia zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, np.: narodziny, zgon, zameldowanie, wymeldowanie, obowiązani są do złożenia - w terminie 14 dni od dnia nastąpienia zmiany - do Burmistrza Miasta (Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki, pokój Nr 1) nowych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.  

                                                                               Krystyna Kulma

                                                                                      Kierownik Ref. Dochodów

Dzień z kuratorem w muzeum

W czwartek, 1 lutego, w godz. 9.00-17.00 Maria Ekiel-Jeżewska i Muzeum Ziemi Mińskiej zapraszają na wspólnie zorganizowaną wystawę stałą pt. "Jak żyli nauczyciele w II Rzeczypospolitej?'' (ul. Okrzei 16, Mińsk Mazowiecki).

Kurator będzie oprowadzać po wnętrzu przedwojennego mieszkania nauczycielskiego i części informacyjnej ekspozycji, zwracając szczególną uwagę na aspekty oszczędności i tworzenia systemu finansowego w II Rzeczypospolitej.

Zaprezentuje także wybrane nagrania z Archiwum Polskiego Radia związane z tą tematyką i pokaże nowe nabytki - monety i banknoty z okresu II RP, zakupione dzięki Fundacji PKO BP. Kurator razem z pracownikami Muzeum poprowadzi dla młodzieży warsztaty pt. "Oszczędność i dobrobyt''.

Zapisy: 25 752 25 81.
 

 

Marcin Jakubowski Samorządowcem Roku 2017

W zakończonej w połowie stycznia edycji plebiscyty „Samorządowiec Roku 2017” oddano rekordową, jak do tej pory, liczbę głosów, bo aż 270 tys. Internauci głosowali na marszałków województw, prezydentów i burmistrzów miast oraz na radnych. Organizator nie przyjmował zgłoszeń kandydatów do plebiscytu. Wystarczyło wejść na stronę  portalsamorzadowy.pl/ocen-radnych i wpisać interesujące nas nazwisko bądź też wybrać z listy województwo i miasto albo powiat, żeby zobaczyć wszystkich samorządowców z tego obszaru.

W kategorii prezydent/burmistrz miasta tytuł Samorządowca Roku 2017 oraz poparcie 74% głosujących zdobył Marcin Jakubowski burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki.
Dzisiaj rano zaskoczyła mnie informacja o wynikach. – powiedział Marcin Jakubowski - Dziękuję wszystkim, którzy pozytywnie ocenili moją pracę na rzecz Mińska Mazowieckiego. Wspólnie tworzymy nasze miasto, więc to również nagroda dla mieszkańców.

Zwycięzcy plebiscytu w poszczególnych kategoriach tytuł i nagrody odbiorą w maju na uroczystej gali podczas X Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
Więcej o plebiscycie Samorządowiec Roku 2017 http://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/najlepsi-samorzadowcy-roku-2017,103061.html

fot. Grupa PTWP/Dariusz Dworakowski

WYGRAJMY NAUKOWY PLAC ZABAW!

Uwaga! Uwaga! W naszym mieście przy ulicy Budowlanej 2 (przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II) może powstać Naukowa Stacja Zabaw PGNiG! Wystarczy, że każdy będzie głosował raz dziennie – codziennie!

Konkurs organizowany jest w związku ze społeczną kampanią edukacyjną „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci” prowadzoną przez Fundację PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza. Zasady są proste: 1) trzeba wejść na stronę www.powietrzebezsmieci.pl, 2) zalogować się za pomocą swojego adresu e-mailowego, 3) następnie wejść w zakładkę “gminy” i 4) wybrać lokalizację: Mińsk Mazowiecki, ul. Budowlana 2. Każda osoba może oddać głos raz dziennie i to codziennie, do 28 lutego. Warto podzielić się tą informacją ze wszystkimi znajomymi. Zachęcamy do udziału w konkursie, w którym wygraną jest Naukowa Stacja Zabaw dla dzieci. Krótko mówiąc — każdy głos się liczy, każde kliknięcie jest ważne! Głosować może każdy… DO DZIEŁA!

INSTRUKCJA GŁOSOWANIA:

 • wejdź na stronę www.powietrzebezsmieci.pl
 • otwórz zakładkę „zagłosuj na swoją gminę”
 • wybierz lokalizację:                                                                 
  Mińsk Mazowiecki ul. Budowlana 2
 • zaloguj się za pomocą swojego adresu e-mailowego
 • odpowiedz na krótkie pytanie
 • ODDAJ GŁOS!

WYGRAJMY

NAUKOWĄ STACJĘ ZABAW dla dzieci

GŁOSUJ CODZIENNIE DO 28 LUTEGO każdego dnia możesz oddać jeden głos!

(nie liczy się adres IP komputera, wystarczy mieć adres mailowy)

Raz, Dwa, Trzy – Ważne piosenki - Koncert

1 marca 2018 r. o godz. 20:00 będziemy mieli zaszczyt gościć w kinie MUZA zespół Raz, Dwa, Trzy

Bilety w cenie 95 zł do kupienia na stronie: http://muzakino.pl/ oraz w kasie kina Muza.

Raz, Dwa, Trzy – Ważne piosenki

Ten koncert to muzyczna podróż po muzycznym świecie zespołu. Adam Nowak na tle ważnych piosenek snuje opowieść o życiu, miłości, zakamarkach ludzkiej duszy – przygląda się naszym przywarom, zadaje pytania o sens życia, mocuje się z wiarą i niewiarą. Raz Dwa Trzy Zespół, który od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki a przy tym osiągnąć popularność, cieszyć się ogromną atencją fanów i nieustającą życzliwością krytyków. Karierę zaczynał na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Nierzadko wymieniany, jako zespół rockowy - wszak występował w Jarocinie. Sympatycy, fani i wielbiciele Raz Dwa Trzy kochają Adama Nowaka i jego zespół za senne bosanowy, kojące rytmy reggaeowe, miękko otulające dźwięki gitar, akordeonu i kontrabasu. Bogactwo instrumentów, technicznie doskonałe aranżacje, pełna pasja tworzenia i grania to znaki firmowe zespołu. Teksty Adama Nowaka są kunsztownie skonstruowanymi opowieściami z głębokim przesłaniem. Filozoficzne kapsułki, które chce się połknąć, by poszerzyć świadomość. Adam Nowak nie boi się pytań o rzeczy trudne i ostateczne. Jego liryka porusza i pozostaje w słuchaczu. Raz Dwa Trzy to zjawisko. Fenomen.

Spotkanie z Cezarym Harasimowiczem

To coś, co każdy z nas chciałby wreszcie zrobić. Usiąść i ze zdjęć i domowych pamiątek spisać rodzinną historię, odtworzyć losy swoich przodków. Cezary Harasimowicz wybrał się w taką podróż, a my zapraszamy Państwa do wspólnego odkrywania jego i własnych rodzinnych wspomnień. Czasy ułanów i dzielnych dziewczyn z AK, to czasy także naszych przodków.

Zapraszamy na spotkanie z pisarzem i scenarzystą (między innymi filmów Ekstradycja III, 300 mil do nieba, Żyć nie umierać) i promocję jego książki "Saga czyli filiżanka, której nie ma".

Zachęcamy do przyniesienia własnych pamiątkowych filiżanek, odziedziczonych po przodkach. Będzie można się nimi pochwalić i napić wspólnie herbaty.

Repertuar kina MUZA

Premiera Rocznika Mińskomazowieckiego 2017

6 lutego  o godzinie 18.00 zapraszamy na premierę Rocznika Mińskomazowieckiego 2017 wydawanego przez Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego. Okazję uświetni spotkanie z bohaterem publikacji Jerzego Gańko - księdzem Mirosławem Mikulskim - kapłanem, sportowcem i wychowawcą. Zapraszamy miłośników lokalnej historii, wychowanków księdza i wszystkich, którzy są wiernymi czytelnikami Rocznika.

Repertuar MDK - luty 2018

Uwaga przedsiebiorcy!

Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.

Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie.

Z Profilem Zaufanym na pewno Ci się uda.

JPK_VAT to zestaw informacji o operacjach gospodarczych przedsiębiorcy za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej. Dane pobierane są bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa. JPK posiada określony układ i format (schemat xml), który ułatwia jego przetwarzanie.

Do prawidłowego złożenia i wysłania Jednolitego Pliku Kontrolnego potrzebny jest certyfikat kwalifikowany lub Profil Zaufany (eGO). JPK trzeba też uwierzytelnić.

Więcej o JPK – TUTAJ.

Mikroprzedsiębiorcy, którzy nie chcą mieć problemów z przesłaniem JPK_VAT, już dziś powinni  bezpłatnie założyć Profil Zaufany. To proste!

Załóż Profil Zaufany już dziś!

Jeżeli przedsiębiorcy już teraz założą Profil Zaufany będą dobrze przygotowani do wysyłki pierwszego JPK_VAT. Profil Zaufany da im gwarancję łatwego, szybkiego i bezpiecznego wysłania pliku JPK_VAT.

 

Jak to zrobić?

Profil Zaufany można założyć na dwa sposoby:

 

1.Przez internet za pośrednictwem bankowości elektronicznej

W tej opcji Profil Zaufany można założyć i potwierdzić w pełni online, 24h/7 dni w tygodniu. Warunek? Posiadanie konta w tych bankach: PKO Bank Polski SA, Bank Zachodni WBK, Bank Pekao, mBank, ING Bank Śląski, Millennium Bank lub konto na platformie Envelo.

Za pomocą konta bankowego szybko i bezpiecznie można założyć i potwierdzić Profil Zaufany. Chodzi o to, że dane w banku są wiarygodne (zostały uwierzytelnione podczas zakładania konta). Dlatego każdy - w tym przedsiębiorca - kto zdecyduje się na ten sposób założenia Profilu Zaufanego, nie musi już potwierdzać ich osobiście w urzędzie.

Krok 1: Wypełnij formularz o założenie Profilu Zaufanego w systemie bankowości elektronicznej.

Krok 2: Operację potwierdź bankowym kodem autoryzacyjnym. Na adres mailowy otrzymasz potwierdzenie założenia Profilu Zaufanego.

 

2. Przez internet potwierdzając go w Punkcie Potwierdzającym

Krok 1: Wejdź na stronę www.pz.gov.pl.

Krok 2: Wybierz możliwość założenia Profilu Zaufanego z potwierdzeniem w Punkcie Potwierdzającym. 

Krok 3: Wypełnij w internecie wniosek o założenie Profilu Zaufanego

Krok 4: Po założeniu Profilu w internecie należy odwiedzić Punkt Potwierdzający. Jest na to 14 dni od złożenia wniosku. Na stronie www.pz.gov sprawdź, gdzie znajduje się najbliższy Punkt Potwierdzający.

W całej Polsce funkcjonuje prawie 1500 takich Punktów. To m.in. urzędy skarbowe, inspektoraty ZUS, banki, urzędy miejskie, czy wojewódzkie.

Pełna lista punktów potwierdzających - TUTAJ.

Do czego jeszcze przydaje się Profil Zaufany?

Dzięki Profilowi Zaufanemu można m.in.:

 • Składać i sprawdzać dokumenty rozliczeniowe w ZUS i US

 • Złożyć wniosek o rejestrację działalności gospodarczej

 • Zgłosić utratę dokumentu tożsamości

 • Wystąpić o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego

 • Załatwić sprawy urzędowe dla swojej rodziny: becikowe, świadczenia rodzicielskie, Karta Dużej Rodziny, Świadczenie o Funduszu Alimentacyjnym

 • Uzyskać odpis aktu stanu cywilnego

 • Dziesiątki innych spraw.

Dlatego: przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!

Więcej informacji na stronie www.pz.gov.pl

 

Z poważaniem

Wydział Komunikacji

Ministerstwa Cyfryzacji

Nowa siedziba Mińskiego Punktu Profilaktyki

Złota Rybka w MDK

Przed stu wiekami, gdzieś nad wielkim morzem... W małej chatce na skraju lasu, żył Jakub wraz ze swą żoną Laurą. Byli biedni, ale bardzo szczęśliwi. Jakub łowił ryby, a czasem przynosił Laurze małe bursztyny znalezione nad brzegiem morza. Żona w podzięce przędła nici i dziergała ciepłe swetry oraz skarpety, które ogrzewały zmarznięte stopy Jakuba podczas morskich wypraw. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie...

Tak rozpoczyna się jedna z najbardziej znanych baśni, na której wychowało się wiele pokoleń. Uczy pokory i szacunku do otaczającego nas świata. Razem z rybakiem przemierzamy błękitne morze próbując dokonać właściwych wyborów.


4 lutego 2018 r.

godz. 10.30, 12.30

bilet 10 zł / osoba

Narodowy Balet Kijowski - sala koncertowa MSA

Narodowy Balet Kijowski

"Jezioro Łabędzie"

Sala widowiskowa - Miejska Szkoła Artystyczna

KINO MUZA Mińsk Mazowiecki

8.03.2018 godz. 19:00 cena 90zł

KLASYKA ŚWIATOWEGO BALETU – blisko 40 osób na scenie

balet feeria w trzech aktach

Muzyka Piotr Czajkowski

Spotkanie Absolwentów w Salezjanach

Akcja charytatywna dla Pawła Matłacza

Wyniki przeprowadzonych konsultacji - Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi

Nowy harmonogram lodowiska

Pierwszy miński CROSSBLADE

Sportowa rywalizacja, duch walki, ostre ślizgi i dużo dobrej zabawy! To wszystko czeka na tych, którzy przybędą 17.02.2018r. na Lodowisko Miejskie w Mińsku Mazowieckim!

O czym mowa?

Zapraszamy na pierwszy w historii mińskiego lodowiska CROSSBLADE na łyżwach!

Kiedy? 17.02.2018r. w godzinach 10.00-16.30

Gdzie? Lodowisko Miejskie w Mińsku Mazowieckim, ul.Wyszyńskiego 56

Kto? pasjonaci łyżew - bez ograniczeń wiekowych!

Wpisowe: 20 zł

Organizacja zawodów:

Zawody zostaną rozegrane w dwóch NIEZALEŻNYCH od siebie częściach:

1.indywidualne wyścigi zawodników po torze przeszkód na czas

2.sztafeta drużynowa - maksymalnie 8 drużyn 3-osobowych

Indywidualne wyścigi na torze zostaną rozegrane w następujących kategoriach wiekowych:

Junior D 2011-młodsi (bez podziału na kobiety i mężczyzn)

Junior C 2010-2008 (podział na kobiety i mężczyzn)

Junior B 2007-2006 (podział na kobiety i mężczyzn)

Junior A 2005-2003 (podział na kobiety i mężczyzn)

OPEN 2002 i starsi (podział na kobiety i mężczyzn)

 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę wydarzenia: https://www.facebook.com/events/323295191495475/

Zapraszamy do uczestnictwa w zawodach oraz wspólnego kibicowania!

Klub Centrum Szkolenia ŻW zaprasza

List Intencyjny w Mechaniku

Podpisanie Listu intencyjnego Powiatu Mińskiego, Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy z Wojskowym Centralnym Biurem Konstrukcyjno Technologicznym S.A. zakładem Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Dzień 1 luty 2018r. zapisze się w historii Powiatu Mińskiego i Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy kolejnym ważnym i strategicznym wydarzeniem dla rozwoju kształcenia i szkolenia zawodowego. W tym dniu w Warszawie odbyło się uroczyste podpisanie Listu intencyjnego pomiędzy Wojskowym Centralnym Biurem Konstrukcyjno Technologicznym S.A. reprezentowanym przez Prezesa Zarządu Pana Piotra Kisiela, a Powiatem Mińskim reprezentowanym przez Starostę Mińskiego Pana Antoniego Jana Tarczyńskiego i Wicestarostę Pana Krzysztofa Płochockiego oraz Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim reprezentowanym przez Dyrektora Pana Tomasza Płochockiego.

W uroczystości uczestniczyli również pracownicy przedsiębiorstwa, Naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji Pani Emilia Piotrkowicz, Wicedyrektor Zespołu Pan Jerzy Gańko, uczniowie klas trzecich Technikum Wiktor Czubski, Marcin Garbacik, Piotr Kokoszka, Szymon Wilczyński.

Współpraca ma na celu podniesienie poziomu wiedzy technicznej i kluczowych kompetencji absolwentów Szkoły, a także lepszego ich przygotowania do wymagań współczesnego rynku pracy. Działania ukierunkowane będą na wzmocnienie atrakcyjności i jakości kształcenia i szkolenia zawodowego, rozwijanie systemów uczenia oraz lepsze przygotowanie uczniów do świadomego planowania ścieżki edukacyjnej i zawodowej. W ramach ścisłej współpracy nastąpi organizacja staży, praktyk i zajęć praktycznych przez uczniów Szkoły w Wojskowym Centralnym Biurze Konstrukcyjno – Technologicznym S.A., współorganizowanie konkursów propagujących wiedzę techniczną, unowocześnianie bazy dydaktycznej Szkoły, realizacja wspólnych projektów zawodowych, współpraca z nauczycielami w realizacji programów nauczania i wspólnych zajęć dydaktycznych. Będzie również możliwość otrzymania stypendium fundowanego przez Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno – Technologiczne S.A. dla najlepszych uczniów Szkoły.

Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A. od 1980 roku  zajmuje się opracowywaniem i produkcją nowoczesnych urządzeń na potrzeby obronności. W 2008r. przedsiębiorstwo zostało przekształcone w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. Większościowym  akcjonariuszem  Wojskowego Centralnego Biura Konstrukcyjno - Technologicznego S.A.  jest  Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. - Spółka Skarbu Państwa.
Specjalizuje się w opracowywaniu, produkcji i remontach urządzeń do naziemnej obsługi statków powietrznych dla sił powietrznych oraz urządzeń szkolno-treningowych do szkolenia  żołnierzy wojsk lądowych w obsłudze sprzętu bojowego. Prowadzi również prace nad modyfikacją wyprodukowanych przez Spółkę trenażerów, które nadal są użytkowane przez Siły Zbrojne RP, jednocześnie prowadzone są działania zmierzające do zaoferowania Siłom Zbrojnym RP trenażerów nowych generacji, przeznaczonych do szkolenia Wojsk Lądowych i dla Sił Powietrznych.

Tomasz Płochocki

Warsztaty Parkour

W weekend 27-28 stycznia w Miasto Mińsk Mazowiecki odbyła się druga edycja Warsztatów Parkour. Impreza przyciągnęła ponad 120 pasjonatów sztuki przemieszczania się, którzy mogli wspólnie trenować, dzielić się doświadczeniem oraz spędzać czas na świetnie przygotowanym placu do treningu. W Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II gościliśmy osoby z wielu miast Polski między innymi: Lublina, Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Białegostoku, Krakowa, Radomia, Olsztyna oraz oczywiście bardzo dużo adeptów parkour z naszego miasta i okolic.

Podczas dwóch dni uczestnicy mieli możliwość brania udziału w zorganizowanych warsztatach prowadzonych przez gości specjalnych z Exeo , Exeo Poland oraz Joseph Henderson. Dodatkowo podczas warsztatów odbyła się część teoretyczna, którą przeprowadził Łukasz Rzepka.

Warsztaty Parkour II mogły się odbyć dzięki Panu Burmistrz Marcin Jakubowski który, objął patronatem imprezę,  Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II oraz Akademii Parkour, która była organizatorem wydarzenia.
Specjalnie przygotowane przeszkody udostępniła firma Overkom oraz FlowPark.

Warto wspomnieć, że jest to największa tego typu impreza w naszym  kraju i jest ona organizowana właśnie w Mińsku Mazowieckim.

Piotr Lichota

Na wieczną wartę odszedł „Cichy Bohater” por. w st. sp. Tadeusz Bąkała.

Tadeusz Bąkała urodził się 24 grudnia 1924r. w m. Żdżary. 12 września 1944r. został powołany do Wojska i przydzielony do 13. Pułku Piechoty 5. Dywizji II Armii. Przeszedł szlak  bojowy. 25 kwietnia 1945r. w czasie forsowania rzeki Nysa pod Budziszynem podczas zdobywania miasta na terenie niemieckim zostaje ciężko ranny w głowę i plecy. Trafia do szpitala w Bydgoszczy. Ze względu na zły stan zdrowia, 17 października 1945r. zostaje zwolniony z wojska. W 1967r. wstępuje do Związku Inwalidów Wojennych RP Zarząd Oddziału Mińsk Mazowiecki.

Za Zasługi Wojenne i działalność kombatancką został odznaczony: Brązowym Medalem Zasłużony na Polu Chwały, Odznaką Weterana Walk o Niepodległość, Medalem za Odrę, Nysę i Bałtyk, Odznaką Grunwaldzką, wieloma odznaczeniami i dyplomami ZIW RP oraz awansowany do stopnia porucznika WP. Uroczystości pogrzebowe ś.p. Tadeusza Bąkały odbyły się 27 stycznia br. w Kościele p.w. NNMP w Mińsku Mazowieckim, podczas których wystawiono poczet sztandarowy ZIW RP, a słowo pożegnalne wygłosił Prezes Józef Jedynak.

XI pokaz taneczny - La Flaca

Koncert z uśmiechem w MDK

Koncert z uśmiechem, jak sama nazwa wskazuje, zapewnia dużo rozrywki i śmiechu. Nasi soliści, Marcela Wierzbicka oraz Dominik Opaliński, zaprezentują nie tylko swój kunszt wokalny, ale wykażą się również dużym poczuciem humoru i zarażą nim publiczność. Prowadząca koncert, Emilia Czekała, również nie poskąpi kilku dowcipów, a członkowie orkiestry pokazywać będą, w którym momencie „zatiktakać” czy też szybko wstać, by publiczność mogła za nimi powtarzać.

Program obfituje oczywiście w wiele znanych melodii, choćby na przykład „Arię Pericoli”, znaną również jako „Aria ze śmiechem”, czy słynne, dowcipne „Gdybym był bogaczem”. Nasi soliści wiedzą, jak wymiauczeć wszelkie emocje, ale orkiestra także uczyć będzie słuchaczy swoich kocich sztuczek. UWAGA! Koncert grozi pęknięciem ze śmiechu oraz wzmożoną produkcją serotoniny, czyli hormonu szczęścia.

Wykonawcy:
Orkiestra im. Johanna Straussa
Emilia Czekała - prowadzenie
Marcela Wierzbicka-Opalińska – sopran
Dominik Opaliński - bas/baryton

Juniorzy Judo Kontra w Lublinie

W dniu 28 stycznia 2018r. w Lublinie odbyly się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Judo Juniorek młodszych i Juniorów młodszych.

UKS Judo KONTRA reprezentowało 2 zawodniczki i 2 zawodników. Złoty medal w kategorii 81kg wywalczył Patryk Pszonka. Srebrne medale zdobyli Jagoda Zawadzka, 48kg i Damian Zaperty 66kg. IV miejsce w kategorii wagowej 63kg zdobyła Wiktoria Zalewska.

Zawody były pierwszym sprawdzianek w tym roku dyspozycji sportowej młodych zawodników naszego klubu.

Zawody były udane.

Zdzisław Wiącek
Trener Judo II klasy, III DAN

Kalendarium

«lipiec 2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123dzień: 45
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia:

Reklama

 • Dyżury aptek
 • Wirtualny spacer
 • INWESTYCJE
 • baner reklamowy
 • MIM
 • FUNDUSZE ZEWNĘTRZNE
 • MIASTA PARTNERSKIE
 • OFERTY PRACY
 • GALERIA
 • CERTYFIKATY
 • ANKIETY
 • PLAN MIASTA
 • Punkty teleadresowe
 • E_PUŁAP
 • Karta Dużej Rodziny
 • Rodzinny Mińsk
 • Żołnierze Wyklęci

Rotator zdjęć

 • Gmina Mińsk Mazowiecki
 • MKS MAZOVIA
  MKS MAZOVIA

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 45963