Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 9 lipca 2020

Imieniny:

Weroniki, Zenona, Zenony

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

 • Europa dla Obywateli
 • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Polonistyczny luty w SP 3

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim w trakcie roku szkolnego realizowane są miesiące tematyczne. Od kilku lat luty jest poświęcony językowi polskiemu, dlatego wśród uczniów i nauczycieli panuje „moda na polski”.

KONKURSY…
Tradycją są działania angażujące szkolną społeczność w zabawy i konkursy polonistyczne. Zespół nauczycieli uczących języka polskiego przygotowuje konkurencje dla całych klas, w których poszczególne zespoły uczniów starają się zgromadzić jak najwięcej punktów na koncie swojej klasy. Emocje są niemałe, ale i radości przy tym wiele, ponieważ uczniowie sami dostrzegają, jak wiele już umieją. Zwycięskie klasy w tym roku to: 7d, 2f i 3g. Od lat w szkole przy ul. Budowlanej sprawdza się też konkurs indywidualny polegający na spędzaniu przerw z językiem polskim, a zadania uczniowie znajdują na oknach na korytarzu. W tym roku ponad 150 uczniów zechciało poświęcić czas śródlekcyjny na rozwiązywanie zadań polonistycznych. Najlepiej poradziły sobie uczennice z kl. 3e: Magdalena Boruc i Urszula Glezman, które dzięki uprzejmości Rady Rodziców otrzymały karty prezentowe do Empiku. Nowością był udział nauczycieli w konkursie indywidualnym, w którym polecenia i przykłady do rozwiązania przygotowali uczniowie klasy 3b gimnazjum. Bezbłędnie na wszystkie pytania odpowiedziała germanistka – p. Bożena Sawczuk. Oprócz tych propozycji w lutym przeprowadzony został również konkurs ortograficzny, w którym udało się wyłonić Szkolnego Mistrza Ortografii – został nim Filip Rek z klasy 2g.

NOWE POMYSŁY I WYDARZENIA!
Nauczyciele języka polskiego zadbali również o to, by miesiąc polonistyczny był szansą dla trzecioklasistów na powtórzenie i utrwalenie ich wiedzy przed egzaminem gimnazjalnym. Do szkoły przyjechała pani prof. dr hab. Violetta Machnicka w Wydziału Humanistycznego UPH w Siedlcach, która przypomniała uczniom informacje o Adamie Mickiewiczu z okazji 220. rocznicy urodzin wieszcza. Kolejną nowością było włączenie w obchody Szkolnego Święta Języka Polskiego najmłodszych uczniów, czyli klasy 1a i 1b. Gimnazjaliści z klasy akademickiej (3a) spróbowali swoich sił w roli nauczycieli i przez cały tydzień pomagali prowadzić lekcje języka polskiego u pierwszaków. Zaproponowali im m.in. dyktanda graficzne, dyktanda biegane, wspólne wykonywanie plakatów czy wyszukiwane w gazetach poznanych literek. Dzieciom podobały się zajęcia i z radością brały udział w „Modzie na polski”. Po raz pierwszy szkolnej społeczności zaproponowano również wyzwanie czytelnicze „Daj się przyłapać na czytaniu”, które polega na podjęciu decyzji o tym, jaką książkę ktoś zdecyduje się przeczytać. Podsumowanie akcji zostało zaplanowane na kwiecień i będzie połączone z obchodami Dnia Książki.

DZIAŁO SIĘ!
Spotkanie podsumowujące, podczas którego pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki wręczał zwycięzcom dyplomy i nagrody sponsorowane przez Radę Rodziców, stało się pretekstem do wspólnego pisania dyktanda z „gżegżółkami” i „piegżami” w rolach głównych. Można też było znaleźć i poprawić błędy językowe w piosence zaśpiewanej przez dziewczyny z kl. 2a i na koniec obejrzeć reportaż filmowy ze wszystkich działań nakręcony i zmontowany przez chłopaków z kl. 7a (Jakuba Krawczyka i Szymona Fałka). W marcu w papieskiej szkole tematem przewodnim jest przyroda, a kolejna „Moda na polski” za rok.

Agnieszka Kożuchowska
(nauczycielka jęz. polskiego)

Zapraszamy na spotkanie z Sabiną Baral

Historia jest najtrudniejsza, ale też najciekawsza, kiedy poznajemy ją z osobistej perspektywy uczestnika wydarzeń. Takie spotkanie może być inspiracją, lekcją, okazją do rozmowy. Uczy wzajemnego szacunku i może wiele zmienić.

13 marca o godzinie 18.30 zapraszamy na spotkanie z Sabiną Baral wokół jej książki "Zapiski z wygnania". W programie między innymi rozmowa z Magdą Umer, która reżyseruje  w Teatrze Polonia sztukę na podstawie książki Sabiny Baral (we wspólnej adaptacji z Krystyną Jandą). Wieczór zakończy etiuda teatralna w wykonaniu uczniów GiLO im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim.

"Zapiski z wygnania" Sabiny Baral, to przejmujące opowiadanie-dokument z wydarzeń marcowych 1968 roku. Przymusowa emigracja opisana oczami młodej dziewczyny, która wraz z rodziną opuszcza Polskę. Przypomnienie tych dramatycznych wydarzeń staje się równocześnie przestrogą dla przyszłych pokoleń przed wszelkimi rodzajami nienawiści, ksenofobią, antysemityzmem.

MBP

 

Weekend z Młynarskim w MDK

W Sypialni na P - Projekt w MDK

Miejski Dom Kultury ma przyjemność zaprosić na pierwszy występ projektu w którego skład wchodzi dwoje młodych twórców. Paulina Komarowa oraz Emil Pietrzyk tworzą duet w którym łączą dwie formy sztuki - wizualnej oraz muzycznej.

Pojezierze Mazurskie posłużyło do skupienia wszystkich wariacji uczuć na rozciągniętym ekranie własnej wizji przeżywania, które zamieszczone zostały przez artystkę za pomocą kamery.

To z kolei pozwoliło przekuć "gitaro-operatorowi" za pomocą skojarzeń, skamieniałe obrazy w ożywione korowody równie barwnych dźwięków.

W skład projektu wchodzą
Paulina Komarowa - "kamero-operator"
Emil Pietrzyk - "gitaro-operator"

16.03.2018, godz.20:00. WSTĘP WOLNY

Zapraszamy szóstoklasistów

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim zaprasza szóstoklasistów i ich rodziców na Dzień Promocji Szkoły – 8 marca na godz. 18.00.

Od września w szkole przy Budowlanej rozpocznie naukę pięć klas siódmych przeniesionych ze Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 5. Żeby ułatwić rodzicom i uczniom wybór, „papieska” trójka zaprasza na spotkanie informacyjne i zwiedzanie szkoły.

Dzień Promocji Szkoły rozpocznie się od spotkania z dyrektorem Grzegorzem Wyszogrodzkim. Goście obejrzą prezentację z ofertą szkoły, a potem wyruszą na wycieczkę po budynku. Czekają na nich niespodzianki, prezentacje, pokazy, występy, eksperymenty i wiele innych atrakcji. Będzie możliwość spotkania i rozmowy z nauczycielami i uczniami szkoły. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości gości. Przygotowaliśmy również folder informacyjny. Warto poznać i oswoić nową szkołę, by dokonać świadomego wyboru. Zapraszamy.

 

„Pozytywnie zakręceni” w Przedszkolu Miejskim nr 6

„Pozytywnie zakręceni”, to grupa teatralna działająca przy Przedszkolu Miejskim nr 6 w Mińsku mazowieckim, która skupia wokół siebie Rodziców i Nauczycieli, z pasją i zaangażowaniem przygotowujących przedstawienia dla dzieci.

Stało się już długoletnią tradycją, że spektakle te uświetniają różne uroczystości przedszkolne. Tak też było i tym razem. Dnia 21 grudnia odbyło się bożonarodzeniowe spotkanie całej społeczności przedszkolnej oraz zaproszonych gości, a wśród nich ks. Kapelana, przedstawicieli Rady Rodziców oraz Pani Dyrektor Miejskiej Szkoły Artystycznej. Było wspólne kolędowanie, modlitwa, dzielenie się opłatkiem. Część artystyczną rozpoczęły występy dzieci z grupy IV „Motyle”, które wierszami i „Zimowym tańcem” wprowadziły w nastrój świąt Bożego Narodzenia.

Głównym punktem tych uroczystości było przedstawienie pt. „Dostawcy świątecznych prezentów”. W zabawny sposób rodzice i nauczyciele z grupy teatralnej przybliżyli dzieciom tradycje bożonarodzeniowe z różnych państw europejskich.
Wielką atrakcją spektaklu było wykorzystanie dużych lalek teatralnych, które „grały” wraz z aktorami. Jak każda „wigilijna opowieść”, ta również poza humorem niosła ponadczasowe wartości. Ogromną rolę odegrała mama Misi – pani Urszula Brzost, pod której fachowym okiem powstało całe przedstawienie.

Dnia 9 stycznia 2018 roku „Pozytywnie zakręceni” pokazali swoje przedstawienie na scenie Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim dzieciom ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim.

W przedstawieniu wzięli udział: Urszula Brzost , Anna Barżykowska, Sylwia Gryz, Jarosław Muzyka, Elwira i Janusz Pachacz, Katarzyna Wilkołazka, Dariusz Zalewski, Mirosław Zieliński, Magdalena Szabat, Monika Musiałkiewicz, Beata Antczak – Kołodzik.

Scenariusz i reżyseria – Urszula Brzost, oprawa muzyczna Katarzyna Kaczyńska, a nad całością czuwały: Bogusława Proczka, Anna Bembnowicz, Ewa Jaroszewicz.

Bogusława Proczka
zdjęcia z archiwum PM 6

Teatr w pałacu - Robinson Cruzoe

Gwałtowny sztorm rozbija kupiecki statek, a jedyny ocalały, angielski żeglarz i plantator Robinson Crusoe, znajduje ratunek u brzegu nieznanej wyspy. Bezbronny wobec potęgi natury, zdany na własne siły. Samotną egzystencję znanego bohatera podróżniczo-przygodowej powieści Daniela Defoe, przerywa dopiero pojawienie się Piętaszka - młodego tubylca, który staje się odtąd wiernym towarzyszem niedoli Robinsona, dzieląc z nim tęsknotę i nadzieję na szczęśliwy powrót do rodzinnego domu.

Niezwykła historia o sile przyjaźni, wytrwałości, lojalności i odwadze, przeniesiona na sceniczne deski, pozwala bez reszty zagłębić się w zabawne i zarazem poruszające perypetie dwojga bohaterów. Całości dopełnią dowcipne dialogi i wpadające w ucho piosenki, wys­trzały ze strzelb, czy też poty­czka na szpady.

Spek­takl przez­nac­zony dla dzieci - zarówno tych, które jeszcze książki nie przeczy­tały, jak i dla tych, które są już po lek­turze.
Przedstawienie przybliży kilka istot­nych wydarzeń z życia Robin­sona oraz przez wesołą zabawę zachęci dzieci do zaz­na­jomienia się z treś­cią tej pasjonu­jącej książki.

Sce­nar­iusz, reży­se­ria i muzyka: Jerzy Hojda
Wys­tępują: Jerzy Hojda, Hen­ryk Wiciarz, Tomasz Gielas

czas trwa­nia: 60 minut

MDK, 18.03.2018, godz. 10:30, 12:30 BILET 10 ZŁ/OSOBA

Ogłoszenie o przeprowadzeniu konsultacji

"Wszystko za Everest" - spotkanie wokoł książki

Jeśli czytasz …
I doświadczasz silnych emocji.
Rozmyślasz.
Chcesz się dzielić odczuciami.
Dyskutować.
Chcesz być aktywnym czytelnikiem.
Przyjdź na spotkanie Klubu Czytelnika, który z inicjatywy naszych użytkowników powstał przy Bibliotece.
Spotkania odbywają się raz w miesiącu.
Jest to okazja do dyskusji, podzielenia się wrażeniami z lektury i wzajemnego polecania ciekawych książek. Na najbliższe spotkanie Klubu Czytelnika zapraszamy 12 marca o godzinie 18.00.  Spotkanie wokół książki "Wszystko za Everest" Jona Krakauera.


Wstęp wolny. Zapraszamy młodzież, dorosłych, seniorów - wszystkich miłośników interesującej książki.

Puchar Polski w Taekwon-Do ITF - Mykanów 2018

W dniach 2 - 4 marca 2018 roku odbył się w Mykanowie koło Częstochowy zorganizowany przez Polski Związek Taekwon-Do Puchar Polski w Taekwon-Do ITF. Impreza zgromadziła na starcie ponad 300 zawodników, z klubów zrzeszonych w PZTKD.       

Nasze miasto i powiat reprezentowała, pod kierunkiem Mistrza Jacka Łuniewskiego VII DAN, ośmioosobowa seniorsko-juniorska ekipa Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO. Nasi klubowicze na tle czołowych zawodników w kraju spisali się bardzo dobrze – 11 razy stając na podium zawodów.

Złote medale zdobyli: Marta Krajewska w konkurencji układów formalnych seniorek stopni mistrzowskich II DAN, w konkurencji układów formalnych juniorek stopni mistrzowskich DAN oraz w walkach juniorek w kategorii do 45kg, Mateusz Zgódka w konkurencji układów formalnych seniorów stopni mistrzowskich I DAN oraz Cezary Jackowski w konkurencji układów formalnych juniorów stopni KUP i w walkach juniorów do 68kg stopni mistrzowskich DAN.

Srebrny medal zdobyła Julia Kawka w układach formalnych seniorek stopni II DAN.

Brązowe medale zdobyli: Jakub Hamerski w konkurencji układów formalnych seniorów stopni mistrzowskich I DAN oraz w walkach seniorów do 70kg, Mateusz Zgódka w walkach seniorów do 85kg, Jakub Kuźmicz w walkach juniorów do 68kg stopni KUP.

Ponadto mińscy zawodnicy plasowali się w swoich konkurencjach tuż za podium - 5.miejsca przypadły: Julii Kawce w walkach seniorek do 56kg, Mateuszowi Radomskiemu w walkach seniorów do 85kg, Jakubowi Kuźmiczowi w konkurencji układów formalnych stopni KUP oraz Mikołajowi Gajewskiemu w walkach juniorów do 68kg stopni KUP.

Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO zajął I miejsce w klasyfikacji medalowej klubów wśród juniorów, a Marta Krajewska oraz Cezary Jackowski zostali najlepszymi zawodnikami imprezy wśród juniorów.

Wszystkim gratulujemy!

Nabór wniosków w ramach programu „Aktywny Samorząd” rok 2018

UWAGA STUDENCI!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza do skorzystania z pomocy w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym w ramach modułu II pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” realizowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Z programu mogą skorzystać osoby, które:
- posiadają znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności,
- pobierają naukę w szkole policealnej, kolegium lub w szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym /dzienny lub niestacjonarnym/wieczorowym/zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu).

    Termin składania wniosków upływa:
•    dnia 30 marca 2018 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2017/2018),
•    dnia 10 października 2018 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2018/2019).
                      
Szczegółowe informacje dostępne są:
na stronie internetowej http://www.pfron.org
http://www.pcpr-minskmaz.pl
oraz pod numerem telefonu PCPR (0-25) 756-40-23

 

Aktualne konkursy organizowane przez samorząd województwa mazowieckiego

„Startuj z Mazowsza”

Mazowsze odgrywa istotną rolę w tworzeniu przyjaznego ekosystemu dla start-upów. W rankingu The European Digital City Index znalazły się tylko dwa polskie miasta – Warszawa i Kraków. Samorząd województwa mazowieckiego postanowił więc zainspirować rozwój nowych firm z całego regionu, szczególnie nowych firm technologicznych z całego województwa i ogłasza konkurs „Startuj z Mazowsza”. Ma on nie tylko finansowo wesprzeć mazowieckie start-upy, ale przede wszystkim zachęcić kolejnych ludzi do realizowania ich unikatowych pomysłów. Termin na zgłoszenie upływa 30 marca 2018 r.

https://www.mazovia.pl/dla-mediow/informacje-prasowe/art,4064,startuj-z-mazowsza.html

„Innowator Mazowsza

Mazowieccy przedsiębiorcy i młodzi naukowcy, którzy wprowadzają lub wykorzystują w swoich firmach innowacyjne produkty i rozwiązania technologiczne, organizacyjne czy marketingowe, mogą wziąć udział w dziesiątej edycji prestiżowego konkursu „Innowator Mazowsza”. Innowacje są kluczowe dla rozwoju nie tylko polskiej, ale też mazowieckiej gospodarki. Dlatego warto promować ciekawe, dobrze rokujące pomysły w praktycznym zastosowaniu – podkreśla marszałek Adam Struzik. Zgłoszenia będą przyjmowane do 27 kwietnia br.

https://www.mazovia.pl/dla-mediow/informacje-prasowe/art,4051,innowator-mazowsza-startuje.html

Tak, jak trzeba - pamiętamy o Niezłomnych

Wspólnota Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim już po raz trzeci w szczególny sposób postanowiła uczcić Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Przygotowane uroczystości swoją obecnością zaszczyciło wielu znamienitych gości , a wśród nich naoczni świadkowie, a zarazem uczestnicy zdarzeń tych tragicznych dla historii Polski dni - kombatanci, walczący w pierwszej i wspominanej tego dnia, drugiej konspiracji.

Dziś idę walczyć, mamo..

Wojna to czas, do którego można przygotować się pod względem militarnym, logistycznym, jednak gdy przychodzi, nie sposób jej zaakceptować. Wspominani 1 marca „Żołnierze Wyklęci” pomimo kapitulacji głównego agresora II wojny światowej - III Rzeszy i względnego pokoju, postanowili sprzeciwić się skrytemu okupantowi przejmującemu władzę polityczną i wojskową w powojennej Polsce. Symbolami tysięcy Niezłomnych stali się: rotmistrz Witold Pilecki, mjr Zygmunt Szendzielarz ps.”Łupaszka” oraz młoda sanitariuszka Danuta Siedzikówna ps. “Inka” - skazana na śmierć w przeddzień 18. urodzin. To właśnie jej poświęcone zostały kamień pamięci i tablica , przy których z wojskową asystą honorową kwiaty złożyły delegacje kombatantów, młodzieży, władz samorządowych ,służb mundurowych , szkół oraz wielu instytucji i stowarzyszeń. Ks. kapelan płk Adam Prus poprowadził modlitwę w intencji poległych i pomordowanych a podniosłego charakteru dopełniła obecność pocztów sztandarowych wojska ,policji , organizacji kombatanckich placówek oświatowych.. Apelowi pamięci przewodniczył ppłk Jacek Bąk – szef sztabu 23 BLT w Mińsku, który odczytał okolicznościowy list Ministra Obrony Narodowej. Pierwszą część uroczystości zakończyło odegranie przez wojskowego hejnalistę sygnału „Śpij kolego”.

Drugą część rozpoczął montaż słowno-muzyczny. Słowa piosenki “Dziś idę walczyć, mamo” uświadomiły młodszej części widowni powagę wyboru, przed jakim stanęli nasi rówieśnicy ponad 70 lat temu. Do uczestników i organizatorów prezydent Andrzej Duda skierował specjalny list. Głowa państwa nawiązała do obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości i dumnie wskazała na możliwość uczczenia prawdziwych bohaterów w wolnym kraju, który nie boi się prawdy i nie wstydzi się własnej historii. Korespondencyjnie swoimi przemyśleniami podzieliła się z nami również pani Danuta Ciesielska - siostrzenica Inki. Przypomniała postać oraz dokonania Danuty Siedzikówny. Wyraziła słowa podziękowania za kultywowanie pamięci o bohaterskiej sanitariuszce. Szkolnym obchodom towarzyszy w tym roku specjalna wystawa IPN-u “Oddziały Łupaszki”. W imieniu tej instytucji głos zabrał dr Dariusz Gałaszewski - naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej. W wygłoszonej prelekcji scharakteryzował sytuację żołnierzy AK, którzy po 1945r. zdecydowali nie ujawniać się, ale dalej walczyć przeciwko okupantowi radzieckiemu. Często stawali do walki z Polakami, żołnierzami Armii Ludowej. Prelegent zachęcił również do odwiedzenia nowo powstałego Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Umiejscowione zostało ono w budynku aresztu śledczego przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Więziono tam m.in rtm. Witolda Pileckiego. Jego słowa: “ Oświęcim, przy nich to była igraszka” mówią o bezlitosnym charakterze praktyk stosowanych przez komunistów.

Tylko w polu biały krzyż..

Polska kultura odzwierciedla nastroje i dzieje naszego narodu. Wiele w niej pięknych utworów o bohaterstwie, miłości do ojczyzny . Żyjąc w wolnym kraju, mamy konstytucyjnie zagwarantowaną wolność słowa.W czasach PRL za pomocą cenzury możliwa była pełna kontrola treści artystycznych. Na szczęście nie wszyscy ulegli. Tacy artyści jak Zbigniew Herbert, nie bacząc na cenzora, wykorzystując tradycję języka ezopowego, przemycali zakazane treści. Czerpiąc właśnie z tego dziedzictwa literackiego, młodzi artyści z założonych przy Szkołach Salezjańskich w Mińsku zespołów wokalno – instrumentalnych Kreska i Mała Kreska przedstawili impresję muzyczną pt. “Biały Krzyż”. Występ wzbudził u wszystkich poczucie zadumy, dostarczył wielu wzruszeń oraz utwierdził w przekonaniu o słuszności wychowania młodzieży w duchu wartości narodowych i pamięci o bohaterach , poświęcających życie za ojczyznę. Tę myśl podchwycił i rozwinął w wystąpieniu starosta miński pan Antoni Jan Tarczyński. Po nim zabrał głos Jerzy Widejko - najmłodszy żołnierz wileńskiej AK. Jako dziewięcioletni chłopiec został przyjęty w szeregi III Brygady Wileńskiej. Pomimo dziecięcego wieku i postury pełnił ważne funkcje zwiadowcze. Teraz, będąc na emeryturze, odwiedza polskie szkoły na terenie naszego kraju i poza jego granicami, by przekazać prawdziwą historię następnym pokoleniom. W imieniu mińskich kombatantów głos zabrał p. Józef Orliński reprezentujący oddział Światowego Związku Żołnierzy AK. Przedstawiciele Powiatowej rady Kombatantów p. Józef Jedynak i p. Marian Kroszczyński wręczyli ks. dyrektorowi Ryszardowi Woźniakowi pamiątkowy wizerunek Matki Boskiej Hallerowskiej. List do zebranych skierował także p. Jan Fedirko ,członek zarządu Fundacji “Niepodległość”, która stawia sobie za cel zachowanie dla przyszłych pokoleń dziedzictwa polskiej historii. Do tego dziedzictwa nawiązał w swoim wystąpieniu p. płk pilot Piotr Iwaszko, Dowódca Garnizonu Mińsk Mazowiecki. W przejmujących słowach mówił o współczesnych żołnierzach jako kontynuatorach i spadkobiercach misji Niezłomnych , którzy poświęcili własne życie po to, by Polska była wolna i niepodległa. Na zakończenie  Dyrektor Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim ks. Ryszard Woźniak zachęcił ,aby w tym szczególnym roku Stulecia Odzyskania Niepodległości odkrywać dla siebie wspaniałych Bohaterów Niepodległej .

Pamięć będzie żywa

Postawienie akcentu na polityką historyczną i wychowanie w duchu wartości patriotycznych przynosi zamierzone efekty. Świadomość młodzieży wzrasta a lekcje historii naprawdę nie mają prawa być nudne. Nic jednak nie przewyższy bezpośredniego kontaktu ze świadkami historii. Podczas tegorocznego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” mogliśmy zetknąć się z piękną prawdą i świadectwem Niezłomnych, które wywołują refleksję i łzy wzruszenia . „To co przeżyło jedno pokolenie, drugie przeplata w sercu i pamięci. Dla tych, którzy odeszli, dla tych, co zostają. Wszystko splata się w jedną narodową pamięć. Ona przeszłości i przyszłości sięga” ( A. Oppman)

 Karol Rogala, uczeń kl. II SLO, fot. Przemysław Piątkowski

Szkoła ucha dla malucha

Program koncertu składać się będzie prezentacji instrumentów perkusyjnych (dzieci będą mogły próbować gry na tych instrumentach). Artyści wykonają także utwory na marimbę solo, marimbę z fortepianem (utwory w stylu bardziej rozrywkowo - jazzowym) oraz utwory na fortepian solo.

Wykonawcy:
Andrzej Ślązak - instrumenty perkusyjne
Anna Rutkowska - fortepian

MDK, 25 marca, godz. 10:30 BILET 10 ZŁ/OSOBA

Powiatowy konkurs informatyczny Gim-BIT

Już po raz dziewiąty nauczyciele przedmiotów informatycznych Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim, zaprosili uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie informatycznym „Gim-Bit”. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Miński Pan Antoni Jan Tarczyński.

Konkurs, który już od lat cieszy się uznaniem wśród uczniów i nauczycieli jest dwu etapowy. Uczniowie klas VII szkół podstawowych i klas II i III gimnazjów w pierwszym etapie mieli przygotować plakat w formacie A3 na temat „Jestem cyfrowo bezpieczny”. Do pierwszego etapu zgłosiło się 18 zespołów ze swoimi pracami, z których komisja konkursowa w składzie: pani Anna Dąbrowska, pan Marek Szczurowski i pan Marek Sitek wyłoniła 10 najlepszych jej zdaniem prac i ich autorów wraz z opiekunami zaprosiła do drugiego etapu. W drugim etapie, który odbywał się 2 marca 2018r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim, dwuosobowe zespoły rozwiązywały quiz z wiedzy dotyczącej oprogramowania użytkowego (edytory tekstów, arkusze kalkulacyjne, programy do tworzenia prezentacji multimedialnych), opracowany przez nauczyciela przedmiotów informatycznych pana Marka Sitka. Po zaciętej walce, dogrywka przesądziła o wynikach ostatecznych konkursu.

I miejsce zajęli uczniowie Karol Augustyniak i Michał Rogala ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w mińsku Mazowiecki, opiekun Mariusz Jaguścik. II miejsce przypadło w udziale Klarze Kościk i Julii Krasuskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim, opiekun pani Magdalena Skwiecińska – Linosz. III miejsce po zaciętej dogrywce wywalczyli sobie Patryk Łozowski i Bartosz Gałązka z GiLO im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim. Laureaci wszystkich miejsc otrzymali cenne nagrody ufundowane przez firmę „Elitmat” oraz Radę Rodziców w ZSZ nr 2.

Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymali podziękowania, upominki i okolicznościowe dyplomy. Czas dodatkowo umilał poczęstunek, ufundowany przez piekarnię Wielgolas.

Składamy podziękowania wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i wspólną zabawę, opiekunom za przygotowanie uczniów, sponsorom za ufundowanie nagród, nauczycielom z ZSZ nr 2 za przygotowanie konkursu, Pani wicedyrektor Agnieszce Pai za „spięcie wszystkiego w całość” i Panu dyrektorowi Tomaszowi Płochockiemu za przychylność i uświetnienie finałów.
Zapraszamy za rok do udziału w X jubileuszowym Konkursie GIM-BIT.

Organizatorzy.

 

 • _MG_7436.jpg GIM-BIT
 • _MG_7449.jpg GIM-BIT
 • _MG_7469.jpg GIM-BIT
 • _MG_7481.jpg GIM-BIT
 • _MG_7517.jpg GIM-BIT
 • _MG_7552.jpg GIM-BIT
 • _MG_7558.jpg GIM-BIT
 • _MG_7571.jpg GIM-BIT
 • IMG_4941.JPG GIM-BIT
 • IMG_7717.JPG GIM-BIT

Finał konkursu technicznego dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu mińskiego

2 marca 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim, odbył się już po raz trzeci finał konkursu technicznego dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu mińskiego „Akademia Młodego Technika”. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński. Założeniem Powiatowego Konkursu „Akademia Młodego Technika” jest rozbudzanie zainteresowań uczniów wiedzą techniczną z praktycznym wykorzystaniem w życiu codziennym. Pani Emilia Piotrkowicz Naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji Powiatu Mińskiego, w imieniu Starosty Mińskiego przywitała przybyłych uczestników konkursu. W tym roku do ścisłego finału zakwalifikowało się sześć drużyn z czterech szkół. Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie pierwszym drużyna składających z trzech uczniów musiała przygotować prezentację o tematyce  „Technik  mój zawód przyszłości”. W etapie drugim uczniowie zobowiązani byli do omówienia swoich prezentacji, a następnie do rozwiązania sześciu zadań techniczno-praktycznych zgodnych z podstawą programową dla szkół gimnazjalnych. Uczniowie gimnazjów w trakcie rozwiązywania zadań techniczno – praktycznych przemieszczali się po szkole poznając jednocześnie bazę techniczną naszej placówki, z której na co dzień korzysta nasza młodzież. Uczestnikom konkursu towarzyszyły olbrzymie emocje i udzielał się stres.

Komisja konkursowa w składzie: pani Ewa Pudłowska psycholog i doradca zawodowy  Zespołu, Przemysław Jackowski Przewodniczący Samorządu uczniowskiego, Krzysztof Miszczak wiceprzewodniczący Samorządu uczniowskiego i wicedyrektor Janusz Zduńczyk ogłosiła wyniki. Wyniki ostatecznej klasyfikacji przedstawiają się następująco:
Pierwsze miejsce: Izabela Duszyńska, Aleksandra Jaroń, Anna Magdalena Sabak. Szkoła Podstawowa im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie. Opiekun pani Mariola Mucha.
Drugie miejsce: Natalia Duszczyk, Natalia Prus, Karolina Stosio. Szkoła Podstawowa im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie. Opiekun pani Mariola Mucha.
Trzecie miejsce: Monika Bodecka, Natalia Muszelik, Katarzyna Rybińska. Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Jakubowie. Opiekun pani Elżbieta Leś – Sowa.
Czwarte miejsce: Adrianna Sadoch, Radosław Bujański, Jakub Lech. Szkoła Podstawowa im. B. Prusa w Kałuszynie. Opiekun pan  Ireneusz Wierzbicki.
Piąte miejsce: Magdalena Bogusz, Mikołaj Król, Błażej Szubert. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Powstańców Styczniowych w Mińsku Mazowieckim. Opiekun pani Beata Bieniek.
Szóste miejsce: Bartosz Gomulski, Norbert Gawrysiak, Jakub Wielmowiec. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Powstańców Styczniowych w Mińsku Mazowieckim. Opiekun pani Beata Bieniek.
Nagrody rzeczowe ufundowała Rada Rodziców Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim oraz Starostwo Powiatowe. Podziękowania opiekunom młodzieży wręczył dyrektor Zespołu pan Tomasz Płochocki. Nad całością logistyczną konkursu czuwali nauczyciele Zespołu: pan Stanisław Szlagor, Krzysztof Ostrowski, Mariusz Wróblewski oraz uczniowie:    Monika Melańczuk, Weronika Marzec, Przemysław Jackowski, Daniel Bogdański, Piotr Gańko, Krzysztof Miszczak, Grzegorz Miros, Patrycja Gronkowska, Magdalena Grabarczyk, Piotr Nagawski, Sebastian Santorek, Michał Szafrankiewicz, Kamil Gańko, Łukasz Wyszomirski, Grzegorz Dudek, Michał Szostak  pod opieką organizatora konkursu wicedyrektora Janusza Zduńczyka.

Tomasz Płochocki

 • Apple1.JPG "Akademia Młodego Technika"
 • image001.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image002.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image007.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image009.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image011.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image015.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image016.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image017.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image018.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image019.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image020.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image021.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • mechatroniczna4.JPG "Akademia Młodego Technika"
 • mechatroniki samochodowej.JPG "Akademia Młodego Technika"

Biegi na powitanie wiosny

Serdecznie zapraszamy na biegi przełajowe na stadion przy ul. Sportowej 1. 25 marca 2018 roku.

„Sztuka Neosakralna” relacja z wernisażu

6 marca br. w Muzeum Ziemi Mińskiej odbył się wernisaż wystawy „Sztuka Neosakralna” Krzysztofa Sokolovskiego, dla którego ikona była istotnym źródłem inspiracji.

Sam artysta tak mówi o swojej twórczości: „Sztukę neosakralną" rozpocząłem od badania kompozycji ikon. Nie chodziło mi o minimalizację lub zwykłe uproszczenie form kanonicznych , lecz o znalezienie i wydobycie form i układów nieprzedstawiających, mających na celu pokazanie budowy świata ikony. Pozwoliło mi to na sklasyfikowanie pewnych obrazów niefiguratywnych jako sakralnych.”

Ewa Kiedio, redaktor w Wydawnictwie „Więź” tak pisze o artyście: „Twórczość Krzysztofa Sokolovskiego, krocząca ścieżkami abstrakcji geometrycznej, choć znajduje swoje miejsce w zupełnie innym obszarze, nie niesie ze sobą gestu burzycielskiego, nie odcina się od tradycji. Jest raczej staraniem o jej kontynuowanie w sposób odpowiadający swoim czasom, widać w tym także pragnienie uniwersalizacji, porozumienia ponad wyznaniami”

Wernisaż uświetnił koncert chóru "Widymo” z Sanoka prezentujący muzykę folkową. Licznie przybyli goście spędzili naprawdę niezapomniany wieczór, byli pod dużym wrażenie  prac artysty, ale i ciekawego występu muzycznego. Wystawa będzie prezentowana w Muzeum Ziemi Mińskiej do 22 kwietnia br. Ekspozycję można oglądać dzięki współpracy Muzeum z Bohema Nowa Sztuka – Dom  Aukcyjny i Galeria w Warszawie.

Oprac. Monika Roguska

"Jackiewicz Boxing Show"

Gala "Jackiewicz Boxing Show", odbędzie się 24.03.2018 r. o godz. 14.00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Szczegóły na załączonym plakacie...

Spotkanie z nadzieją

Na zaproszenie Forum Dialogu i dzięki pomysłowi organizacyjnemu nauczycielki historii Ewy Borkowskiej 7 marca w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II gościł George J. Elbaum, ocalały z holocaustu. I nie była to lekcja tragizmu, tylko spotkanie z nadzieją.

George J. Elbaum urodził się w 1938 roku w Warszawie. Jako dziecko, dzięki sprytowi, pracowitości i inteligencji swojej matki, przeżył wojnę, ukrywając się u polskich rodzin. Z dwunastoosobowej rodziny Elbaumów wojna zabrała wszystkich poza George’m i jego matką. Udało im się uciec z warszawskiego getta tuż przed powstaniem i jego likwidacją, przetrwali powstanie warszawskie i zniszczenie stolicy. Życie zagwarantowały im przefarbowane włosy matki, jej pracowitość i przechowywanie żydowskiego chłopca przez kilka polskich rodzin.
– Zastanówcie się i odpowiedzcie w swoich sercach, czy zdecydowalibyście się przechować żydowskie dziecko, wiedząc, że może wam za to grozić śmierć? – pytał młodzież zebraną na spotkaniu George Elbaum.
Jego opowieści, pełne tragizmu i niebywałego ludzkiego szczęścia, tłumaczyła z angielskiego na polski Maria Piekarska z Forum Dialogu. Bohaterowi towarzyszyła w spotkaniu jego żona – Mimi, dzięki której w ogóle zaczął po 60 latach milczenia – mówić o swoich przeżyciach związanych z holocaustem i antysemityzmem. W 2010 roku wydał swoje wspomnienia wojenne w książce „Bez wczoraj, bez jutra”, przetłumaczonej w ubiegłym roku na język polski dzięki staraniom Forum Dialogu. Od pięciu lat przyjeżdża do Polski, by spotykać się z młodymi ludźmi i nieustannie powtarzać: „nigdy więcej”.
– Zawsze warto być za czymś, a nie przeciwko czemuś. Warto umieć opowiedzieć się po stronie dobra, sprawiedliwości, tolerancji – mówił do młodych słuchaczy.
Uczniowie słuchali w skupieniu, oglądali zdjęcia wojenne i powojenne, wysłuchali też przejmujących fragmentów książki. Spotkanie bardzo się młodych odbiorcom podobało, a po jego zakończeniu oblegali jeszcze gościa przez ponad godzinę, by uzyskać autograf, chwilę porozmawiać. Bo jak na koniec powiedział dyrektor, Grzegorz Wyszogrodzki:
– Mieliśmy zaszczyt i niesamowitą okazję rozmowy ze świadkiem i uczestnikiem historii. I wierzę, że takie spotkania mogą zmieniać świat.
Izabela Saganowska

 

Mazowieckie startupy - „Startuj z Mazowsza”

Mazowieckie startupy, mogące pochwalić się innowacyjnymi produktami, usługami lub rozwiązaniami technologicznymi, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Startuj z Mazowsza”. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 marca br.

Obecnie startupy mają ogromny potencjał tworzenia innowacji, jednak potrzebują wsparcia, zarówno finansowego, jak i doradczego. Stąd powstał pomysł na Konkurs dla startupów, w którym, poza nagrodami pieniężnymi, będzie można zdobyć bezpłatne warsztaty edukacyjne, konsultacje prawne, księgowe lub biznesowe, pomoc w zakresie wdrożenia innowacyjnego rozwiązania, a nawet miejsce w programie akceleracyjnym. Udział w konkursie to również szansa na zdobycie nowych kontaktów i promocję.

Kto może aplikować?
Do Konkursu mogą przystąpić podmioty zarejestrowane i prowadzące działalność gospodarczą na terenie województwa mazowieckiego nie krócej niż rok od daty ogłoszenia konkursu i nie dłużej niż 3 lata od daty ogłoszenia konkursu, w celu wytworzenia nowych produktów i usług.  

Nagrody
Na laureatów czeka m.in. 20 tys. zł za pierwsze miejsce, 15 tys. zł za drugie i 10 tys. zł za trzecie. Poza tym mogą liczyć na liczne nagrody od partnerów konkursu, którymi są: Orange Polska SA, Fundacja JWP Masz Pomysł? Masz Patent. Masz Zysk!, Kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi Dorota Rzążewska Sp. J., Mazowiecki Fundusz Poręczeń Kredytowych, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny i Urząd m.st. Warszawy.
 
Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 30 marca 2018 r.

Regulamin, formularze i zasady oceniania dostępne są na stronie: https://innowacyjni.mazovia.pl/dzialania/startuj-z-mazowsza.html.

 

Grand Prix Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu

Zapraszamy na Grand Prix Polski  turniej dla dzieci i młodzieży w Brazylijskim Jiu Jitsu, Hala Sportowa przy SP nr 1, ul. Kopernika 9, 10 marca, godz. 10.00. Więcej szczegółów na załączonym plakacie...

Repertuar Kina MUZA

REPERTUAR KINA MUZA W DNIACH 13-20.03.2018
muzakino.pl

Papierosy bez polskich znaków akcyzy

Strażnicy Miejscy podczas kontroli w rejonie targowiska miejskiego w dniu dzisiejszym zabezpieczyli 138 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Jest to już kolejny tego typu przypadek w ostatnich miesiącach. W październiku 2017r. zabezpieczone zostały 254 paczki papierosów. Zabezpieczone papierosy zostały przekazane do Wydziału dw. z PG i Korupcją KPP w Mińsku Mazowieckim.

 

Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w Badmintonie

Grand Prix Polski BJJ - Polska Liga Dzieci i Młodzieży BJJ

W minioną sobotę miasto Mińsk Mazowiecki zamieniło się w prawdziwą mekkę „brazylijskich chwytaczy”. Do hali przy SP nr 1 zjechało w sumie ponad 550 zawodników jiu jitsu. Było tłoczno.

Grand Prix zostało rozegrane w trzech grupach wiekowych: senior, młodzież i dzieci w następujących formułach GI- kimona oraz NO GI (bez kimon).

Na trzech matach mniejszej sali w Koperniku walczyło ponad 220 dzieci i młodzieży z całej Polski : Olsztyna, Szczytna, Rudy, Warszawy, Radomia, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Białegostoku, Sochaczewa, Poznania itp. Zagościła także liczna grupa ze Słowacji.

Najmłodsi uczestnicy mieli po 5 lat i dali prawdziwy pokaz zaciętej walki. Pojedynkom towarzyszyły niemałe emocje trenerów, a jeszcze większe rodziców. Każdy z uczestników dostał „kawał blachy” i dyplom, a najlepsi nagrody.

Duża hala sportowa została opanowana przez seniorów gdzie walki toczyły się równolegle na czterech matach. I tutaj emocji także nie brakowało, a liczba uczestników, która z roku na rok jest coraz większa zaskoczyła wszystkich. Jak zwykle zawitali do nas Przyjaciele z Białorusi, którzy już tradycyjnie pojawiają się na naszych turniejach rokrocznie. Na zawody organizowane przez MKS MMA TEAM i Klub Walki Grappler  zjechały największe kluby z całej Polski. W sumie stoczono prawie 500 walk.

Frekwencja z każdym rokiem jest coraz większa, a w tym rekordowa – i to z jednej strony bardzo nasz cieszy, ale z drugiej stawia przed nami wysoko poprzeczkę organizacyjną, której staramy się sprostać- podsumowują organizatorzy Ewelina i Marcin Frankiewicz. Tegoroczne zawody odbyły się pod Patronatem i przy współudziale Polskiego Związku Ju jitsu. Mamy satysfakcję, że brazylijskie jiu jitsu prężnie się rozwija, a Mińsk Mazowiecki powoli staje się stolicą BJJ w Polsce obok innych, dużo większych ośrodków sportowych w naszym kraju. I to motywuje nas do kolejnych edycji.

Jednocześnie dziękujemy Włodarzom Miasta i Powiatu: Burmistrzowi Panu Marcinowi Jakubowskiemu i Staroście Mińskiemu Antoniemu Janowi Tarczyńskiemu. Wielkie podziękowania także dla Dyrektora Mosir Roberta Smugi i Działu Imprez oraz dla Dyrektora Departamentu Sportu Mirosława Krusiewicza i Radnego Miasta Łukasza Lipińskiego za obecność i ufundowanie pucharów.

Naszym Klubowiczom za pomoc w organizacji, która jest bezcenna. Wszystkim sędziom i pozostałym osobom, które miały swój udział w tym wydarzeniu.

Wszystkim naszym kochanym dzieciakom gratulujemy wyników i jesteśmy dumni z Waszych i Naszych wspólnych osiągnięć. Widzimy się na macie.

KW GRAPPLER

Informacja i wykaz dot. nieruchomości przy ul. Wyszyńskiego

Informacja uzupełniająca w sprawie liczby oraz zasad dokonywania zgłoszeń kandydatów na funkcję urzędnika wyborczego

Informacja uzupełniająca w sprawie liczby oraz zasad dokonywania zgłoszeń kandydatów na funkcję urzędnika wyborczego - 14.03.2018r.

„Możliwości dotacyjne przedsiębiorców z Mazowsza"

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki zaprasza na spotkanie informacyjne na temat pozyskania dotacji na rozwój dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Spotkanie odbędzie w dniu 27.03.2018r. o godzinie 11.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki przy ul. Konstytucji 3 Maja 1.

 

"Projekt Osiecka" - koncert Miejskiej Orkiestry Dętej

Burmistrz Miasta Marcin Jakubowski oraz Miejska Szkoła Artystyczna zapraszają na koncert Miejskiej Orkiestry Dętej wraz z solistami - "Projekt Osiecka", Sala koncertowa MSA, 25 marca godz. 17.00

Święto Patrona w Miejskiej Szkole Artystycznej

Relacja video z uroczystego koncertu z okazji Święta Patrona w Miejskiej Szkole Artystycznej - Konstantego Ryszarda Domagały - Sala Koncertowa MSA - 10.03.2018 r.

Siudziński Nieznany - wystawa w Muzeum Ziemi Mińskiej

W ramach cyklu „Mińscy artyści” Muzeum prezentowało w dniach 13.02-04.03.2018 wystawę zatytułowaną „Siudziński Nieznany”. Jacek Siudziński to malarz, urodzony w 1957 roku mińszczanin, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tym razem zwiedzający mogli obejrzeć jego kompozycji malowane na drewnie. Siudziński to jeden z bardziej znanych mińskich malarzy, poza Polską jego prace wystawiane były w Galerii Ars Polonia w Dusseldorfie, Art Cologne w Kolonii, Walter Bischoff Gallery w Chicago oraz Muzeum Sztuki Współczesnej w Paryżu.

oprac. Monika Roguska

 

Spotkanie dla przyszłych pierwszaków i ich rodziców

Serdecznie zapraszamy kandydatów na pierwszoklasistów i ich rodziców na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 20 marca o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim (w hali sportowej).

Postaramy się pokazać dzieciom i dorosłym, jak wygląda nauka i zabawa w naszej szkole. Będziemy śpiewać, tańczyć, występować. Pokażemy wnętrze szkoły. Spróbujemy odpowiedzieć na pytania młodszych i starszych gości. Przygotowaliśmy dla Państwa informator o szkole i słodką niespodziankę.

Zanim podejmą Państwo decyzję o wyborze szkoły dla dziecka, warto poznać ofertę nowej na mińskim rynku oświatowym SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 3 im. Jana Pawła II.
Zapraszamy!

 

Szczególne urodziny

Wśród słuchaczy Mińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest 30 os. grupa 80- latków a Pan Piotr to już   90 latek.

W dniu 8 marca dla nich właśnie zorganizowaliśmy  SZCZEGÓLNE  URODZINY, które zaszczycili  włodarze powiatu, miasta i gminy Mińsk Mazowiecki.

Były filmowe chwile  wspomnień z życia Jubilatów, oficjalne życzenia składane przez dostojnych gości i okolicznościowe gratulacje.

W czasie  przerwy na słodki poczęstunek Panowie: A.J. Tarczyński,  M. Jakubowski i  J.A. Piechoski obdarowali symbolicznym kwiatkiem i słodkościami wszystkie Panie uczestniczące w spotkaniu, jako że był to właśnie Dzień Kobiet.

Po przerwie czas umilili nam wolontariusze Fundacji EBU: Amalia Cataldo z Włoch i Antonio Rivera z Hiszpanii, prezentując zdolności iluzjonistyczne.

Spotkanie było dla Jubilatów miłym zaskoczeniem i wzruszającym przeżyciem. Wszystkim innym dostojnym Jubilatom w naszym mieście przekazujemy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i  życzliwości  każdego dnia.

     Zarząd Stowarzyszenia 
  „ Radość Trzeciego Wieku”

Zmiana godzin pracy Urzędu Miasta

Uprzejmie informujemy, że dnia 22 marca 2018r. (czwartek) Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki będzie czynny do godz. 15.30. Kasa Urzędu Miasta czynna do godz. 14.30

Stragan Sendomierski

Muzeum Ziemi Mińskiej zaprasza na targ wielkanocny "Stragan Sendomierski". 25 marca 2018r. w godz. 10.00-17.00. Plac Stary Rynek.

Nowe mieszkania socjalne przy ul. Mariana Skrzyneckiego oddane do użytku

W marcu 2018 r. przekazano nowe mieszkania socjalne do użytku i zasiedlenia przez mieszkańców.  W dniu 14 marca 2018 r Burmistrz Miasta Marcin Jakubowski przekazał mieszkańcom klucze do nowo powstałych mieszkań.  

W ramach inwestycji wybudowano 4 zespoły budynków socjalnych w zabudowie kontenerowej modułowej z 32 lokalami mieszkalnymi. Każdy zespół składa się z 2 budynków wielorodzinnych,  jedno i dwu kondygnacyjnych. Budynki ogrzewane są z gazowej kotłowni kontenerowej za pomocą indywidualnych węzłów instalowanych w każdym z mieszkań. Mieszkania zostały wyposażone w muszlę toaletową, umywalkę i natrysk w łazience oraz zlew z szafką, kuchnię elektryczną czteropalnikową z piekarnikiem i lodówkę.

W ramach inwestycji zostały wykonane również  32 miejsca parkingowe, chodniki, drogi wewnętrzne. Ponadto teren został oświetlony i ogrodzony.

Projekt Budowlany Zespołu Mieszkań Socjalnych w Zabudowie Kontenerowej został opracowany w 2016r. przez biuro ARCHVISION  Robert Jaworski.

Wykonawcą robót budowlanych wyłonionym w postępowaniu przetargowym jest CLIMAMEDIC Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Spółka Komandytowa  Wartość zadania wynosi  ok. 5, 2 mln.

Miasto pozyskało na to zadanie środki z Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie w wysokości ok. 1,8 mln zł.

Biblioteka Podróży z Marcinem Kydryńskim

Stopy same niosą mnie
Na wzgórze Portas do Sol
Chcę znowu nasycić wzrok.
Niebo, dachy, mewy, mówią mi:
"Zostań tu, pośród nas.
Za tą rzeką dalej nie ma nic..."*

 Tym razem w Bibliotece Podróży wybierzemy się do Lizbony. A naszym przewodnikiem po jej pięknych ulicach będzie dziennikarz, producent i prezenter muzyczny, autor tekstów piosenek - Marcin Kydryński.  Z zamiłowania podróżnik i fotograf.
 „Lizbona. Muzyka moich ulic” to owoc szczególnych muzycznych związków z miastem absolutnie wyjątkowym. Nie każdemu z nas było lub będzie dane wylądować na lotnisku Portela, zanurzyć się w Lizbonę i  poczuć to "coś", co sprawia, że  zapada nam w duszę na zawsze; ale 4 kwietnia każdy może powędrować jej ulicami z Marcinem Kydryńskim. Zapraszamy!
 
*(LISBOA KUYA) (2011)
(Sara Tavares/ Kalaf/ Marcin Kydryński)

Pierwsze Społeczne Obchody Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów

Marzec'68 spotkanie w MBP

50 lat temu, 8 marca 1968 r. odbył się wiec protestacyjny studentów Uniwersytetu Warszawskiego w związku ze zdjęciem wystawianych w Teatrze Narodowym "Dziadów" oraz relegowaniem ich kolegów z uczelni. Stało się to początkiem tzw. wydarzeń marcowych, czyli buntu młodzieży, wobec władz, a jednocześnie kryzysu politycznego, na skutek którego kilkanaście tysięcy Polaków pochodzenia żydowskiego musiało opuścić kraj.

27 marca o godz. 10.00 zapraszamy młodzież szkół średnich i gimnazjalnych na spotkanie z uczestnikiem tamtych dni - Zygmuntem Stępińskim.

Nasz gość to absolwent Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego, wydawca, dziennikarz, członek SARP i Polskiej Rady Architektury, współtwórca i wieloletni prezes zarządu Wydawnictwa MURATOR, współautor programów społecznych "Dom dostępny" i "Dom bez barier". Obecnie  Zastępca Dyrektora ds. Komunikacji i Obsługi Klienta Muzeum Polin.

"8 marca byłem na wiecu na Uniwersytecie Warszawskim, a później przez wiele miesięcy byłem świadkiem nagonki, która doprowadziła do wygnania większości moich kolegów, znajomych i przyjaciół. Wspólnie z uczestnikami tamtych wydarzeń zamierzamy edukować o Marcu ’68, budując tym samym we współczesnej Polsce społeczeństwo otwarte na różnorodność oraz przeciwstawiające się bierności i obojętności" - mówi Zygmunt Stępiński.

Prosimy o wcześniejsze zapisy w Czytelni, tel. 25 740 51 04

Hokejowe turnieje

Pierwszy mińszczanin urodzony w 2018 roku

 „Narodziny dziecka zawsze wzruszają i są wielkim wydarzeniem dla całej rodziny. Chwila ta tym bardziej zapada w pamięć, jeśli maleństwo przychodzi na świat jako pierwsze w danym roku.” – napisał Burmistrz Marcin Jakubowski w liście gratulacyjnym dla państwa Iwony i Tomasza Rudnickich, którym na świat przyszedł syn Aleksander – pierwszy mińszczanin urodzony w 2018 roku.

Z tej okazji w piątek, 16 marca, burmistrz Marcin Jakubowski zaprosił nowego mieszkańca i jego rodziców do Urzędu Miasta, gdzie wręczył prezenty, wśród których znalazł się m.in. bon podarunkowy o wartości 300 zł ufundowany przez panią Hannę Golec właścicielkę Specjalistycznego Sklepu Dziecięcego TIK-TAK oraz bon podarunkowy o wartości 200 zł ufundowany przez państwa Annę i Andrzeja Świderskich właścicieli sklepu z zabawkami Toy Planet Mińsk Mazowiecki.

Szczęśliwym rodzicom gratulujemy, a małemu Aleksandrowi życzymy beztroskiego i zdrowego dzieciństwa oraz wiele miłości i radosnych dni.

Mińsk Mazowiecki w Mazowieckiej Unii Światłowodowej

Zapewnienie szerokopasmowego internetu mieszkańcom Mazowsza, likwidacja „białych plam” w województwie oraz rozwój społeczeństwa informacyjnego to cele stawiane przed Mazowiecką Unią Światłowodową. Porozumienie powołujące Unię podpisano 15 marca w siedzibie Orange Polska S.A. w Warszawie pomiędzy Orange Polska a miastem Mińsk Mazowiecki i gminami Podkowa Leśna, Nieporęt i Piaseczno. Już pierwszego dnia do Unii przystąpiło 16 gmin, które dzięki temu będą uczestniczyć w ustalaniu  założeń projektu inwestycyjnego, aby wybudowana sieć najlepiej odpowiadała na potrzeby mieszkańców, firm i jednostek publicznych. Ze strony miasta Mińsk Mazowiecki sygnatariuszem Porozumienia  był burmistrz Marcin Jakubowski.

Orange Polska przygotowuje się do realizacji inwestycji współfinansowanych ze środków  Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Dzięki temu światłowód dotrze do ponad 86 tys. gospodarstw domowych i 540 szkół w 103 mazowieckich gminach.

oprac. na podst. Orange Polska
fot. Orange Polska

 

Mecz Mazovii z Wisłą Płock

Zapraszamy na mecz Mazovii z Wisłą II Płock w dniu 24 marca o godz. 15.00 na boisku MOSiR przy ul. Budowlanej 2a ...

Repertuar kina MUZA

Repertuar kina MUZA do 27 marca 2018

Wernisaż twórczości dziecięcej w bibliotece

Dziecięca otwartość na świat jest czymś urzekającym. 18 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim odbył się wernisaż wystawy FLORA I FAUNA, która jest przeglądem twórczości dziecięcej z naszego miasta. Wystawa organizowana po raz drugi jest prezentacją ponad 90 prac: szkiców, map myśli, kolaży, malarstwa plakatowego i akrylowego. To efekt doświadczeń i wyobraźni małych artystów, którzy spotykają się na zajęciach w trzech pracowniach artystycznych na terenie naszego miasta: Pracowni DO GÓRY NOGAMI - Pani Ewy Zychowicz, Pracowni ARTKIDDO – Pana Krzysztofa Rusieckiego i dzieci uczęszczających na zajęcia do Miejskiej Szkoły Artystycznej I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały.

Ewa Zychowicz organizatorka przeglądu prac mówi: „w zajęciach nie chodzi tylko o stworzenie „ładnego obrazka”. Organizując przegląd prac twórczości dziecięcej chciałam,  aby przedstawione prace ożywiły naszą społeczność, aby sztuka tworzona przez dzieci mobilizowała osoby, które ją oglądają, do kolekcjonowania myśli, emocji i doświadczeń. Chodzi o to, aby przestrzeń wystawowa była miejscem, gdzie artysta i widz są partnerami i wzajemnie się uzupełniają”.


Wystawę można oglądać do 3 kwietnia 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Materiały do wystawy zostały sfinansowane z budżetu miasta Mińsk Mazowiecki.
FOT. WYK. JAROSŁAW NIEMCZAK STUDIO07.PL

Ewa Zychowicz

 • 002_studio07_pl.jpg
 • 004_studio07_pl.jpg
 • 013_studio07_pl.jpg
 • 015_studio07_pl.jpg
 • 018_studio07_pl.jpg
 • 020_studio07_pl.jpg
 • 023_studio07_pl.jpg
 • 025_studio07_pl.jpg
 • 040_studio07_pl.jpg
 • 042_studio07_pl.jpg
 • 048_studio07_pl.jpg
 • 052_studio07_pl.jpg
 • 067_studio07_pl.jpg
 • 076_studio07_pl.jpg
 • 086_studio07_pl.jpg
 • 098_studio07_pl.jpg
 • 115_studio07_pl.jpg
 • 116_studio07_pl.jpg
 • 117_studio07_pl.jpg
 • 134_studio07_pl.jpg
 • 148_studio07_pl.jpg

Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

W dniach 11-18 marca 2018 roku w Jastrzębiej Górze zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach.
W zawodach wystartowało 137 zawodników i zawodniczek, którzy uzyskali kwalifikacje na podstawie wyników sportowych uzyskanych w 2017 roku.
 
W grupie dziewcząt do 18 lat wystartowała reprezentantka Mińskiego Towarzystwa Szachowego – Pola Parol. Przez całe zawody Pola grała na czołowych szachownicach.

Przed ostatnią rundą pierwsze i drugie miejsce zostało rozdzielone pomiędzy Oliwię Kiołbasę i Julię Antolak. Pola Parol miała tyle samo punktów co Joanna Kaczmarska z Polonii Warszawa – walka o brązowy medal toczyła się „korespondencyjnie”. Obie zawodniczki wygrały swoje partie.  Ostatecznie, punktacją pomocniczą, Pola zajęła doskonałe czwarte miejsce.

Start w zawodach był współfinansowany ze środków Miasta Mińsk Mazowiecki.

„Akademii Młodego Technika”

„Akademii Młodego Technika” w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim pod patronatem Starosty Mińskiego

2 marca 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim, odbył się już po raz trzeci finał konkursu technicznego dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu mińskiego „Akademia Młodego Technika”. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński. Założeniem Powiatowego Konkursu „Akademia Młodego Technika” jest rozbudzanie zainteresowań uczniów wiedzą techniczną z praktycznym wykorzystaniem w życiu codziennym. Pani Emilia Piotrkowicz Naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji Powiatu Mińskiego, w imieniu Starosty Mińskiego przywitała przybyłych uczestników konkursu. W tym roku do ścisłego finału zakwalifikowało się sześć drużyn z czterech szkół. Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie pierwszym drużyna składających z trzech uczniów musiała przygotować prezentację o tematyce  „Technik  mój zawód przyszłości”. W etapie drugim uczniowie zobowiązani byli do omówienia swoich prezentacji, a następnie do rozwiązania sześciu zadań techniczno-praktycznych zgodnych z podstawą programową dla szkół gimnazjalnych. Uczniowie gimnazjów w trakcie rozwiązywania zadań techniczno – praktycznych przemieszczali się po szkole poznając jednocześnie bazę techniczną naszej placówki, z której na co dzień korzysta nasza młodzież. Uczestnikom konkursu towarzyszyły olbrzymie emocje i udzielał się stres. Komisja konkursowa w składzie: pani Ewa Pudłowska psycholog i doradca zawodowy  Zespołu, Przemysław Jackowski Przewodniczący Samorządu uczniowskiego, Krzysztof Miszczak wiceprzewodniczący Samorządu uczniowskiego i wicedyrektor Janusz Zduńczyk ogłosiła wyniki. Wyniki ostatecznej klasyfikacji przedstawiają się następująco:

Pierwsze miejsce: Izabela Duszyńska, Aleksandra Jaroń, Anna Magdalena Sabak. Szkoła Podstawowa im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie. Opiekun pani Mariola Mucha.

Drugie miejsce: Natalia Duszczyk, Natalia Prus, Karolina Stosio. Szkoła Podstawowa im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie. Opiekun pani Mariola Mucha.

Trzecie miejsce: Monika Bodecka, Natalia Muszelik, Katarzyna Rybińska. Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Jakubowie. Opiekun pani Elżbieta Leś – Sowa.

Czwarte miejsce: Adrianna Sadoch, Radosław Bujański, Jakub Lech. Szkoła Podstawowa im. B. Prusa w Kałuszynie. Opiekun pan  Ireneusz Wierzbicki.

Piąte miejsce: Magdalena Bogusz, Mikołaj Król, Błażej Szubert. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Powstańców Styczniowych w Mińsku Mazowieckim. Opiekun pani Beata Bieniek.

Szóste miejsce: Bartosz Gomulski, Norbert Gawrysiak, Jakub Wielmowiec. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Powstańców Styczniowych w Mińsku Mazowieckim. Opiekun pani Beata Bieniek.

Nagrody rzeczowe ufundowała Rada Rodziców Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim oraz Starostwo Powiatowe. Podziękowania opiekunom młodzieży wręczył dyrektor Zespołu pan Tomasz Płochocki. Nad całością logistyczną konkursu czuwali nauczyciele Zespołu: pan Stanisław Szlagor, Krzysztof Ostrowski, Mariusz Wróblewski oraz uczniowie:    Monika Melańczuk, Weronika Marzec, Przemysław Jackowski, Daniel Bogdański, Piotr Gańko, Krzysztof Miszczak, Grzegorz Miros, Patrycja Gronkowska, Magdalena Grabarczyk, Piotr Nagawski, Sebastian Santorek, Michał Szafrankiewicz, Kamil Gańko, Łukasz Wyszomirski, Grzegorz Dudek, Michał Szostak  pod opieką organizatora konkursu wicedyrektora Janusza Zduńczyka.

ZSZ nr 2

 • Apple1.JPG "Akademia Młodego Technika"
 • image001.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image002.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image007.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image009.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image011.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image015.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image016.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image017.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image018.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image019.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image020.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • image021.jpg "Akademia Młodego Technika"
 • mechatroniczna4.JPG "Akademia Młodego Technika"
 • mechatroniki samochodowej.JPG "Akademia Młodego Technika"

III Turniej FUTSALOWY o Puchar Dyrektora ZSZ nr 2

W dniach 3, 10 i 17 marca 2018r., odbył się III Turniej FUTSALOWY o Puchar Dyrektora ZSZ nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim Pana Tomasza PŁOCHOCKIEGO pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Pana Marcina JAKUBOWSKIEGO rozgrywanym dla roczników 2007/2008, 2010/2009 oraz 2011/2012. Organizatorem Turnieju był KS ACTIVUM SPORT.

3 marca 2018r., zmagania sportowe swoje rozpoczęli piłkarze  z rocznika 2007/2008.
Rywalizacja w fazie początkowej Turnieju odbywała się w dwóch grupach, które liczyło po 6 zespołów.
W grupie A rywalizowały następujące zespoły:

KS ACTIVUM SPORTS,
UKS RAKOVIA WARSZAWA I,
WATRA MROZY,
WISŁA CHOTCZA,
UKS CHAMPIONS MIŃSK MAZOWIECKI,
LUKS RZAKTA;

W grupie B zmagania prowadziły takie drużyny jak:
KS ACTIVUM SPORTS II,
KORONA JADÓW,
MUKS PRAGA WARSZAWA,
UKS RAKOVIA WARSZAWA II,
GKP TARGÓWEK WARSZAWA,
KORONA GÓRA KALWARIA.

W każdej grupie rozegrano 15 meczy po 12 min każde. Z każdej grupy cztery najlepsze zespoły i były dzielone na dwie kolejne grupy tzn. Liga Europy ( zespoły z miejsc 3 i 4 w grupie ) Liga Mistrzów ( zespoły z miejsc 1 i 2 w grupie )
W grupie Liga Europy rywalizowały zespoły: WATRA MROZY, MUKS PRAGA WARSZAWA, GKP TARGÓWEK i KS ACTIVUM SPORTS;
W grupie Liga Mistrzów grały drużyny: UKS RAKOVIA WARSZAWA I, KORONA GÓRA KALWARIA, UKS RAKOVIA WARSZAWA II, WISŁA CHOTCZA.

Po zaciętej rywalizacji klasyfikacja końcowa w grupach prezentuje się następująco:
Liga Europy:
1. GKP Targówek,
2. MUKS Praga Warszawa,
3. WATRA Mrozy,
4. KS ACTIVUM SPORTS

Liga Mistrzów:
1. UKS RAKOVIA II,
2. UKS RAKOVIA I,
3. KORONA Góra Kalwaria,
4. Wisła Chotcza.

Ponadto w trakcie zawodów była prowadzona klasyfikacja dla króla strzelców oraz bramkarza Turnieju:
Królem strzelców turnieju został zawodnik UKS RAKOVIA II – SKOWERA DAWID strzelając 23 bramki;  Bramkarzem turnieju został również podopieczny UKS RAKOVIA Warszawa CZARNECKI KAMIL.

W podobnej formule w dniu 10 marca 2018r., rywalizację swoją rozpoczęli młodzi adepci piłki nożnej z rocznika 2009/2010.
W grupie porannej rywalizowały takie zespoły jak:
KS ACTIVUM SPORTS,
KORONA JADÓW I,
KS SOKÓŁ KOŁBIEL ,
UKS 6 MIŃSK MAZOWIECKI,
UKS CHAMPIONS MIŃSK MAZOWIECKI,
LUKS RZAKTA

W grupie popołudniowej zmaganie prowadziły drużyny:
KS RESPEKT HALINÓW,
KORONA JADÓW II,
KLUB SPORTOWY LAS,
GKS CHYNÓW,
OKS OTWOCK

W grupie Liga Europy rywalizowały zespoły: KS SOKÓŁ KOŁBIEL, KS RESPEKT HALINÓW, GKS CHYNÓW
KS ACTIVUM SPORTS

W grupie Liga Mistrzów grały drużyny: UKS SZÓSTKA MIŃSK MAZOWIECKI ,OKS OTWOCK, KLUB SPORTOWY LAS, KORONA JADÓW.
Po zaciętej rywalizacji klasyfikacja końcowa w grupach prezentuje się następująco:
Liga Europy:
1. GKS CHYNÓW,
2. KS ACTIVUM SPORTS,
3. KS SOKÓŁ KOŁBIEL,
4. , KS RESPEKT HALINÓW
Liga Mistrzów:
1. KLUB SPORTOWY LAS,
2. OKS OTWOCK,
3. UKS SZÓSTKA MIŃSK MAZOWIECKI,
4. KORONA JADÓW.

Ponadto w trakcie zawodów była prowadzona klasyfikacja króla strzelców oraz bramkarza Turnieju:
Królem strzelców  turnieju został zawodnik UKS 6 MIŃSK MAZOWIECKI – MACIEJ MIKA strzelając 8 bramek
Bramkarzem turnieju został również podopieczny Klub Sportowy LAS MACIEJ URBANIAK.

W dniu 17 marca na hali w mechaniku rywalizowały najmłodsi adepci najpopularniejszego sportu na świecie z rocznika 2011/2012. Forma zawodów była inna gdyż, grana w formie ligi każdy z każdym. Każdy z zespołów spędził na boisku 70 minut. Wszyscy byli zwycięstwami gdyż nie była prowadzona klasyfikacja końcowa. W tym dniu do rywalizacji sportowej przystąpiły następujące zespoły piłkarskie:
KORONA JADÓW, AP PLAY&FUN, PROGRES GARWOLIN, KS ACTIVUM SPORTS, MKS POLONIA WARSZAWA, VICTORIA KAŁUSZYN, UKS DĄBRÓWKA MIŃSK MAZOWIECKI, PKS VICTORIA ZERZEŃ

Podsumowując III Turniej Futsalu o Puchar Dyrektora ZSZ nr 2 im. Powstanców Warszawy w Mińsku Mazowieckim pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Pana Marcina JAKUBOWSKIEGO w zawodach:
Zagrało 341 młodych adeptów piłki nożnej;
Wystartowało 31 zespołów;
Rozdano ponad 300 medali,
Przybyły na zawody z takich miejscowości jak : Warszawa, Chotcza, Chynów,
Strzelono 343 bramki
Rozegrano 131 meczy;
Łączny czas gry wyniósł 1441 minut;

Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy drewniany medal,  dyplom, puchar, zdjęcie pamiątkowe oraz piłkę dla każdego zespołu który awansował do II fazy Turnieju. Wyróżnień dokonał Dyrektor ZSZ nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim Pan Tomasz PŁOCHOCKI.

Serdecznie podziękowania przekazujemy Burmistrzowi Miasta Mińsk Mazowiecki Panu Marcinowi Jakubowskiego o wsparcie Turnieju i ufundowanie pucharów i medali dla uczestników zawodów. Dyrektorowi ZSZ nr 2 w Mińsku Mazowieckim za nie ocenioną pomoc przy zorganizowaniu tego wydarzenia sportowego.

Ponadto dziękujemy za wsparcie dla Hurtowni Sportowej FLEX Sport z Mińska Mazowieckiego.
Bardzo ważne podziękowania przekazujemy dla rodziców naszych młodych piłkarzy za doping i pomoc w organizacji tego wielkiego wydarzenia sportowego w życiu Naszego Klubu.

ZSZ nr 2, fot. z arch. szkoły

 • 20180304_155210_292298.jpg
 • IMG_20180303_181916.jpg
 • IMG_20180303_181936.jpg
 • IMG_20180303_181957.jpg
 • IMG_20180303_182011.jpg
 • IMG_20180303_182018.jpg
 • IMG_20180303_182104.jpg
 • IMG_20180303_184725.jpg
 • IMG_20180303_184731.jpg
 • IMG_20180303_191455.jpg
 • IMGP4151.JPG
 • IMGP4447.JPG
 • IMGP4528.JPG
 • IMGP4545.JPG
 • IMGP4548.JPG
 • IMGP4570.JPG
 • IMGP4699.JPG
 • IMGP4805.JPG
 • IMGP4872.JPG
 • IMGP4879.JPG
 • IMGP4894.JPG
 • IMGP4896.JPG
 • na strone 111.jpg
 • na strone 2.jpg
 • na strone 2222.jpg
 • na strone 4444.jpg
 • na strone.jpg

Kontrola inwestycji - budowy PM nr 5

Zespół kontrolny Komisji Rewizyjnej w składzie Jerzy Gryz i Dariusz Gąsior w dniach 5 – 16 marca 2018 roku przeprowadził kontrolę w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki i Przedszkolu Miejskim nr 5 w Mińsku Mazowieckim w zakresie realizacji inwestycji budowy budynku Przedszkola Miejskiego nr 5.
 
Nowy budynek przedszkola wykonano w technologii modułowej - jest budynkiem w pełni ekologicznym, funkcjonalnym, przestronnym i bezpiecznym. Zaprojektowany został aby przez okna i stożkowy świetlik wpadało dużo naturalnego światła. Do dyspozycji dzieci jest 6 przestronnych sal plus dodatkowa sala wielofunkcyjna, z możliwością połączenia z sąsiadującą salą poprzez ścianę mobilną. W każdej sali jest łazienka i pomieszczenie na leżaki. Duża, wspólna dla wszystkich grup szatnia jest usytuowana przy wejściu głównym. Dużą zaletą nowego przedszkola jest nowoczesna kuchnia wyposażona w najwyższej klasy sprzęt kuchenny pozwalający przygotowywać posiłki na miejscu.
 
Integralną częścią przedszkola stanowi zielony plac zabaw z trawiastą nawierzchnią i nowymi zabawkami wkomponowany w naturalne ukształtowanie terenu i pozostający w zgodzie z przyrodą.
 
W porównaniu z poprzednim budynkiem powierzchnia wzrosła z 850 m2 do 1039 m2. Przedszkole zyskało dodatkową salę dydaktyczną co pozwoliło na objęcie opieką i wychowaniem o jedną grupę dzieci więcej. Obecnie w przedszkolu jest sześć grup dzieci po 25 osób (razem 150 osób).

Komisja Rewizyjna nie przedstawia wniosków pokontrolnych

Jerzy Gryz - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej

Targ Wielkanocny na Starym Rynku

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową i handlową, 25 marca Muzeum Ziemi Mińskiej zorganizowało cieszący się dużym powodzeniem  Targ Wielkanocny „Stragan Sendomierski”. Już po raz drugi targ odbył się na Starym Rynku, a nie jak w latach ubiegłych na Placu Kilińskiego. Zmiana spowodowana jest tym, że ilość wystawców z roku na rok się zwiększa.

Słoneczna, wiosenna pogoda przyciągnęła mieszkańców miasta i okolic do skorzystania z oferty rękodzielników i sprzedawców, których w tym roku było około 50. Na wielkanocnych stoiskach można było zakupić wędliny, sery, produkty pszczelarskie, ciasta, wyroby z karmelu, wielkanocne stroiki i dekoracje, ozdobne pisanki czy rękodzieła miejscowych artystów - biżuterię, zabawki szyte i robione na szydełku, ręcznie malowane koszulki, wyroby decoupage.

Podczas targu, co stało się już tradycją, zbierano pieniądze na wsparcie dla osób potrzebujących. Stoisko z rękodziełem miały Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Możesz więcej", Spółdzielnia Uczniowska "Grosz do grosza" z Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie oraz siostry z parafii rzymskokatolickiej Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Piękne ozdoby świąteczne sprzedawano również na rzecz Filipa Bala, dwulatka, który potrzebuje pieniędzy na operację serca, a na stoisku muzealnym zbierano datki dla Domu Dziecka im. Matki Weroniki w Siennicy prowadzonego przez Siostry Kapucynki Najświętszego Serca Jezusa.

MZM

 • 1.JPG
 • 10.JPG
 • 11.JPG
 • 12.JPG
 • 13.JPG
 • 2.JPG
 • 3.JPG
 • 4.JPG
 • 5.JPG
 • 6.JPG
 • 7.JPG
 • 8.JPG
 • 9.JPG

V Miejski Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w „Koperniku”

Dnia 23.03.2018 roku odbył się V Miejski Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. M. Kopernika w Mińsku Mazowieckim i objęty Honorowym Patronatem przez Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim. Nagrody dla laureatów i wszystkich uczestników festiwalu ufundowali: Pan Tomasz Paudyna – Dyrektor Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim (nagrody rzeczowe oraz talony pieniężne dla laureatów festiwalu), natomiast  Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 ufundowała poczęstunek dla uczestników i opiekunów. Koordynatorem festiwalu była Pani Katarzyna Trojanek – nauczyciel języka francuskiego.

W imprezie wzięli udział laureaci eliminacji szkolnych z trzech szkół podstawowych z naszego miasta tj. Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II (Michalina Ciechańska, Wiktoria Chorążewicz, Anna Królak i Paulina Piotrowska – uczennice przygotowała Pani Ilona Krupa), Publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej (Gabriela Abramowska – uczennicę przygotowała Pani Monika Senktas), Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika (Aleksandra Czwarnóg i Julia Krusiewicz (chórek: Justyna Kulesza, Aleksandra Spodar i Aleksandra Wiczuk), Ewelina Sadoch, Julia Krasuska – uczennice przygotowała Pani Katarzyna Trojanek, Angelika Krusiewicz i Klaudia Woźniak – uczennice przygotowała Pani Justyna Bartczak) oraz Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej (Urszula Buta, Gabriela Popis, Anna Kania i Dominika Kulma – uczennice przygotowały Pani Alicja Maciejewska i Pani Jowita Stusińska) - ogółem w finale wystąpiło 18 (osiemnastu) śpiewających po angielsku i francusku oraz grający na różnorodnych instrumentach finalistów. Jury, w składzie którego zasiedli wolontariusze z Fundacji EBU, miało twardy orzech do zgryzienia, gdyż wszyscy uczestnicy zaprezentowali niebywale wysoki poziom i ogromny talent wokalny, przygotowani z ogromną starannością dzięki własnej pracy oraz wparciu nauczycieli-opiekunów.

I tak, decyzją jury V Miejskiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej laureatką I miejsca została Ewelina Sadoch uczennica klasy III oddziału gimnazjalnego przy Szkole Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika, która zachwyciła jury bezkonkurencyjnym wykonaniem w języku francuskim piosenki Indilli “Dernière danse”. Poziom zmagań konkursowych był tak wysoki, że jury postanowiło przyznać dwa drugie miejsca ex aequo. I tak, laureatkami II miejsca zostały: Gabriela Popis uczennica klasy III Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej, która ujęła jury swoim wykonaniem piosenki Abby „Knowing me, knowing you” oraz  Julia Krasuska uczennica klasy III oddziału gimnazjalnego przy Szkole Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika, która zagrała na gitarze i zaśpiewała po francusku utwór Zaz „Si jamais j’oublie”. Natomiast na III miejscu uplasowała się Michalina Ciechańska ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II, pięknie śpiewając po angielsku utwór Johna Legend „All of me”.

Wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim laureatom V Miejskiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej oraz ich opiekunom gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, zapraszając jednocześnie do wspólnej zabawy już za rok.

Katarzyna Trojanek SP1

Zielone biegi przełajowe

Przychodzi marzec, przychodzi wiosna, przychodzi czas na zielone biegi przełajowe….
25 marca 2018 przy Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 1 w Mińsku Mazowieckim odbyło się Powitanie Wiosny. Impreza z tradycjami, która rokrocznie ma niezwykle rodzinny charakter, zachęciła do udziału 237 zawodników, którzy rywalizowali w następujących kategoriach:
- Wesoły Szczypiorek (44 zawodników),
- szkoły podstawowe klasy I-III (42 zawodników),
- klasy IV-V (34 zawodników), klasy VI-VII (27 zawodników),
- szkoły gimnazjalne (9 zawodników)
- bieg open dla kobiet i mężczyzn (81 zawodników).

Trasa biegów, jak na przełaje przystało, wiodła leśnymi ścieżkami, które jak twierdzą sami zainteresowani były niezwykle wymagającą areną zmagań. Od godziny 9.00 Organizatorzy zaprosili wcześniej zapisanych do biura zawodów po odbiór pakietów startowych nawiązujących swoją zwartością do wiosennej zieleni, w których znalazł się m.in. wiosenny zielony gadżet , nasiona szczypiorku, batonik i woda. Po raz pierwszy w tym roku numer startowy posiadał chip do pomiaru czasu, który w sposób profesjonalny pozawalał na ustalenie kolejności zawodników na mecie. Punktualnie o godz. 11:30 rozpoczął się pierwszy bieg, a następnie w odstępach co 15 minut rozpoczynały się kolejne wyścigi w pozostałych kategoriach. Najbardziej wesołym, a zarazem widowiskowym startem był z pewnością Bieg Wesołego Szczypiorka dedykowany milusińskim w wieku 4-6 lat, którzy w imponujący sposób walczyli z 250m dystansem. Młodzi adepci biegania zrobili ogromne wrażenie na wszystkich obecnych swoją walecznością i hartem ducha! Zwycięzcy biegu to Laura Komorzycka, Oliwia Krupka i Zuzanna Mallach oraz Fabian Gilant, Kacper Kowalki, Aleksander Buta.
Wiosennego święta nie wyobrażamy sobie bez startu kategorii open, w której zawodnicy świetnie poradził sobie z dystansem 4500 m. Trzy okrążenia po 1500m, które wiodły terenami leśnymi dały doskonałą możliwość obserwacji pierwszych oznak wiosny, jakie pojawiają się w naszym otoczeniu! W biegu open na obserwację wiosennych zjawisk niestety czasu nie mieli zwycięzcy. Przebiegi dystans błyskawicznie i tym samym zasługują na szczególną uwagę - zwłaszcza Kamil Młynarz (SKB Kraśnik), który zajął pierwsze miejsce z dużą przewagą przed Kajetanem Przestrzelskim (MKS Pogoń Siedlce) oraz Danielem Marciniakiem (Zakrzew), a także zwyciężczyni kat. kobiet Olga Pechcin (KS Zielono-Czarni), która wygrała z Natalią Przybysz (Wilga Garwolin) oraz Katarzyną Truszczyńską (MKB Dreptak). Każdy zawodnik, który przekroczył linię mety otrzymał piękny, pamiątkowy, niezwykle wiosenny medal, który będzie przypominał wspólne świętowanie! Po biegach nastąpiła najbardziej przyjemna część imprezy, czyli uroczyste dekoracje, którym przewodził Dyrektor MOSiR Robert Smuga. Do najlepszych zawodników w każdej kategorii trafiły okazałe puchary, a także cenne nagrody rzeczowe! Wszyscy mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami, w którym było do wygrania ponad 40 wiosennych nagród! Tradycyjnie, zawodnicy mogli częstować się przekąskami ze słodkiego bufetu oraz przepyszną rozgrzewającą grochówką! Pragniemy założyć serdeczne podziękowania wszystkim zawodnikom, którzy świętowali razem z nami tę długo wyczekiwaną porę roku, a tym którzy się zapisali i nie przyszli możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że mają czego żałować! Jeżeli o podziękowaniach mowa, pragniemy skierować je również do wszystkich, którzy aktywnie włączyli się w samą organizację biegu – bez Was było by ciężko!

MOSiR

 

Życzenia Wielkanocne Burmistrza Miasta

Rozklady jazdy Komunikacji Miejskiej ważne od 1 kwietnia 2018

Nowe rozkłady jazdy Komunikacji Miejskiej ważne od 1 kwietnia 2018 na liniach M1, M2, M3 kierunek Osiedlowa, M3 kierunek Plac Dworcowy oraz schemat sieci Komunikacji Miejskiej

 • Schemat sieci komunikacji miejskiej
 • LINIA M1
 • LINIA M2
 • LINIA M3 kierunek Osiedlowa
 • LINIA M3 kierunek Plac Dworcowy

Rusza przebudowa drogi wojewódzkiej nr 802 ul. Siennickiej w Mińsku Mazowieckim

03.04.2018 o godz. 12.00 (wtorek po świętach), w związku z planowaną rozbudową drogi wojewódzkiej nr 802 (ul. Siennicka) na odcinku od drogi krajowej nr 92 (0+000) do skrzyżowania z drogą kolejową relacji W-wa - Terespol (0+756) w Mińsku Mazowieckim, nastąpi całkowite zamknięcie ulicy Siennickiej na odcinku w km od 0+000 do 0+400 (od skrzyżowania z ulicą Warszawską do skrzyżowaniaz ulicami Mireckiego i 1 PLM Warszawa).

Dojazd do posesji zostanie zapewniony przez wykonawcę od strony ulicy Miodowej. Wykonany zostanie tymczasowy wjazd na osiedlowy parking od strony ulicy Błonie. Transport publiczny będzie się odbywał ulicami Mireckiego i 1 PLM Warsawa, gdyż to skrzyżowanie nie wchodzi w zakres przebudowy drogi wojewódzkiej nr 802 i będzie ono przejezdne przez cały okres trwania prac budowlanych.

Na czas trwania przebudowy sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu zostanie wyłączona. Postój TAXI zostanie przeniesiony z ul. Siennickiej na ul. Nadrzeczną. Natomiast ruch pojazdów, na odcinku od km od 0+430 do 0+700 (od skrzyżowania z ulicami Mireckiego i 1 PLM Warsawa do skrzyżowania z ulicami Limanowskiego i Szpitalną), odbywał się będzie jednokierunkowo w kierunku północnym. Zapewniony zostanie w ten sposób dojazd do szkoły dla zaopatrzenia oraz dojście dla uczniów (należy w razie konieczności wyznaczyć tymczasowe przejścia dla pieszych). Etap ten będzie obowiązywać w czasie dni nauki szkolnej, w okresie wakacyjnym i ten odcinek zostanie całkowicie zamknięty.

Wyznaczone będą objazdy, które obrazują załączone schematy rysunkowe.

Inwestorem jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie, ul. Mazowiecka 14, 00-048 Warszawa.
Generalnym wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o., ul. Kolejowa 28
05-300 Mińsk Mazowiecki tel. (0-25) 758-42-26.

 

Życzenia Wielkanocne Przewodniczącego Rady Miasta

Życzenia Wielkanocne Miejskiej Rady Seniorów

Święto Pułkowe 7. Pułku Ułanów Lubelskich

Szczegółowy program obchodów w sobotę 7.04.2108 r.:

- 17.25 - wymarsz z Muzeum Ziemi Mińskiej Dział 7PUL na ul Sosnkowskiego Poczet Sztandarowy 7PUL i poczet sztandarowy 7 Batalionu Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego
- 17.45 - zbiórka przed pomnikiem gen. Piaseckiego (skrzyżowanie ul. Piłsudskiego i Traugutta), zapalenie świeczek
- 18.00 - Rozpoczęcie uroczystości
    Przywitanie
    Odczytanie apelu poległych 7PUL;
    Salwa honorowa
    Orkiestra gra „Śpij kolego”
    Złożenie wiązanek
    Uformowanie kolumny i przemarsz do Muzeum Ziemi Mińskiej Dział 7PUL na ul Sosnkowskiego
- ok 18.45 - Muzeum Ziemi Mińskiej Dział 7PUL na ul Sosnkowskiego
    Na placu przed muzeum
    Złożenie wiązanek pod popiersiem gen. K. Sosnkowskiego
    Uroczyste otwarcie pasażu lanc 7PUL
    Salwa honorowa działka Bofors
    Odprowadzenie sztandarów
    W salach muzeum
    Lamka szampana za kawalerię
    Uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej konie 7PUL
    Gawęda o koniach kawaleryjskich w wykonaniu ucznia SP im. Marszałka J. Piłsudskiego z Zamienia
    Koncert w sali kominkowej
    Przedstawienie kl.III gimnazjum, kl. VII i  szkolnego chóru ze SP z Zamienia pt. ”Jak to drzewiej  na imieninach marszałka bywało.”
    Zwiedzanie sal muzealnych

Dzień z Kuratorem 5.04.2018

II Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w Cross Triathlonie

Zapisy na II Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w Cross Triathlonie ruszyły! http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/547/ii-otwarte-mistrzostwa-minska-mazowieckiego-w-cross-triathlonie.html

 

Rozpocznij sezon rowerowy z MGR

Przed nami sezon pełen planów, pomysłów, inicjatyw, wyścigów, a na pewno wielu rowerowych kilometrów. Jesteśmy szczęśliwi, że w Mińsku z roku na rok jest coraz więcej pasjonatów kręcenia na rowerze. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na wspólne rozpoczęcie rowerowego sezonu. W ciągu najbliższych czterech tygodni Mińska Grupa Rowerowa na, aż pięć rowerowych inicjatyw.

Jak co roku startujemy wspólnym ogniskiem i tortem z okazji kolejnych, już czwartych urodzin Mińskiej Grupy Rowerowej. W niedzielę 15 kwietnia porozmawiamy o nadchodzących miesiącach wspólnie witając kolejny już sezon. Wszystkie szczegóły odnośnie ogniska znajdziesz na naszym wydarzeniu na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/events/436214963485206/.

Dwa dni później, 17 kwietnia ruszamy na pierwszy Nocnik, czyli dwugodzinną wieczorną przejażdżkę po naszej okolicy. O Nocniku szerzej poczytasz na http://minskagruparowerowa.pl/info/inicjatywy/nocnik/. Nic lepiej nie pobudza do pierwszych wycieczek, jak jazda w grupie. Zabierz ze sobą obowiązkowy kask, sprawny rower, dobry humor i ruszaj z nami!

Kilka dni później, całkowita nowość. Startujemy z pierwszym MGRowym szkoleniem z serwisu rowerowego, które odbędzie się 21 kwietnia. Szkolenie jest skierowane do osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rowerem i chciałyby poprawnie nauczyć się podstawowych zasad serwisowania. O tym, czego nauczysz się na szkoleniu, gdzie się ono odbędzie i kto je będzie prowadził przeczytasz na http://minskagruparowerowa.pl/szkolenie-z-serwisu-rowerowego/. Chyba nie lepszej okazji na przygotowanie roweru do sezonu.

Ostatni weekend kwietnia to pierwsza w tym sezonie Wycieczkę z Historią, która w niedzielę 29 kwietnia zaprowadzi nas na malowniczy szlak wokół Jakubowa. Wspólna, spokojna wycieczka, to prawie 60km po okolicznej gminie, idealne na rozruszanie mięśni przed majówką. Godzinę i miejsce zbiórki, jak również regulamin Wycieczek z Historią znajdziesz na http://minskagruparowerowa.pl/info/inicjatywy/wycieczka-historia/.

Jeszcze się zastanawiasz? Mamy dobrą radę… przyjedź, poznaj nas i dołącz do naszej rowerowej społeczności, a na pewno nie pożałujesz :) Więcej szczegółów na bieżąco o nadchodzących inicjatywach znajdziesz na: https://www.facebook.com/minskagruparowerowa/

 

V Gala Alei Gwiazd Literatury 2018. Konkurs!

26 maja 2018r. swoją Gwiazdę w Alei Gwiazd Literatury przed Miejską Biblioteką Publiczną odsłoni Mariusz Szczygieł . Reporter, zdobywca Europejskiej Nagrody Literackiej 2009 oraz Nike Czytelników 2007. Za reportaż „Śliczny i posłuszny” w „Dużym Formacie” otrzymał Nagrodę Andrzeja Woyciechowskiego 2013; Nagrodę Mediator 2013. Dziennikarz Roku 2013. W latach 1995-2001 prowadził pierwszy w historii polskiej telewizji talk-show „Na każdy temat”. Współzałożyciel Instytutu Reportażu wraz z Pawłem Goźlińskim i Wojciechem Tochmanem.

Jego reporterskiej twórczości nie trzeba rekomendować naszym czytelnikom, jest jednym z najpoczytniejszych autorów w naszej Wypożyczalni.Zatem w tegorocznej edycji konkursu dla czytelników proponujemy Państwu osobiste zmierzenie się z reportażem. Tym razem forma prac to fotografia.Temat: "Projekt: Codzienność" .

Wyboru zwycięskiego fotoreportażu dokona powołane przez Miejską Bibliotekę Publiczną Jury, a autorzy zwycięskich prac otrzymają nagrody podczas Gali Alei Gwiazd Literatury 26 maja 2018r. Wystawę fotoreportaży będzie można oglądać w naszej Bibliotece.
Prace konkursowe można składać do 8 maja 2018r. w Czytelni MBP. Wszystkie szczegóły techniczne oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie www.mbpmm.pl w załączniku do tego artykułu.

Do zobaczenia w towarzystwie literackich Gwiazd!

Mecz Mazovii z KS Łomianki

Zapraszamy na mecz Mazovia Mińsk Mazowiecki vs KS Łomianki - 7.04.2018, sobota, godz. 16.00, stadion przy ul. Sportowej 1

Od 1 kwietnia funkcjonuje nowa SPP

Od 1 kwietnia 2018 roku obowiązuje nowa, poszerzona Strefa Płatnego Parkowania.

SPP nie jest strefą parkingu strzeżonego.

SPP nie obejmuje swym obszarem parkingu płatnego przy ul. Kościuszki 2.

Ustala się stawki opłat za postój pojazdów samochodowych w SPP w dni od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, w godzinach od 8.30 do 16.30 w wysokości za:
- pierwszą pełną lub rozpoczętą godzinę – 2,00 zł,
- drugą pełną lub rozpoczętą godzinę – 2,20 zł,
- trzecią pełną lub rozpoczętą godzinę – 2,40 zł,
- czwartą i kolejne pełne lub rozpoczęte godziny – 2,00 zł.

Ustala się roczną opłatę abonamentową za postój pojazdu samochodowego w SPP dla  mieszkańców miasta Mińsk Mazowiecki na jeden posiadany pojazd w wysokości 120 zł.

Zryczałtowana opłata parkingowa na okres 90 dni dla każdego kierowcy bez względu na miejsce zamieszkania wynosi 240 zł. (1 samochód = 1 karta).

Zaś zryczałtowana opłata parkingowa za okres 12 miesięcy dla każdego kierowcy bez względu na miejsce zamieszkania wynosi 800 zł.

Mieszkańcom SPP wydawane są karty do bezpłatnego parkowania w obrębie strefy, w której mieszkają, na jeden pojazd samochodowy.

Bezpłatne parkowanie w SPP:
osoby niepełnosprawne legitymujące się kartą parkingową oznaczającą dany pojazd (parkujące pojazd na wyznaczonym miejscu - niebieska koperta), kierujący pojazdami z napędem elektrycznym oraz pojazdami hybrydowymi, kierujący motocyklami, pracownicy służb obsługi miasta oraz Straż Miejska podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Opłaty za postój pobierane są w następujący sposób: zakup biletów w parkomatach (gotówką lub kartą)  lub za pomocą aplikacji mobilnych SkyCash i Pango. Płacąc aplikacja mobilną, płacisz za rzeczywisty czas postoju..

Wniosek o wydanie karty SPP lub abonamentu rocznego (dla osób uprawnionych zgodnie z Uchwałą) można pobrać:
ze strony www.minsk-maz.pl zakładka Komunikacja Miejska i Strefa Płatnego Parkowania oraz w pok. 4 w Urzędzie Miasta.

Składanie wniosków i wydawanie kart w pok. 4 w Urzędzie Miasta. Informacje pod nr. tel. 25 759 53 80.

Dane do przelewu:
Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
67 9226 0005 0024 4185 2000 0020
tytułem: opłata ryczałtowa za postój, imię i nazwisko, nr rej. samochodu.

Płatność gotówką w kasie Urzędu Miasta
(poniedziałek, wtorek, czwartek 8.00 – 15.00, środa 8.00 – 16.00, piątek 8.00 – 14.00).

 

Repertuar kina MUZA

Repertuar kina MUZA w dniach 6 - 10 kwietnia 2018 r.
www.muzakino.pl

Kino Muza zaprasza na koncert Renaty Przemyk

Kino Muza zaprasza na wyjątkowy, energetyczny koncert Renaty Przemyk.
Wraz z zespołem zagra wszystkie największe przeboje.

Renata Przemyk jest artystką niezwykłą, która od lat konsekwentnie podąża własną drogą. Jej twórczość można określić jako niebanalną, błyskotliwie zaaranżowaną i przede wszystkim zagraną. Zadebiutowała pod koniec 1989 roku w zespole "Ya Hozna", który wydał płytę pod tym samym tytułem przynoszącą takie przeboje jak: "Babę zesłał Bóg" czy "Protest Dance". Po zawieszeniu działalności zespołu Renata rozpoczęła z powodzeniem solową karierę. O jej fenomenie stanowiło idealne połączenie poetyckiej wrażliwości z punkową energią. Wielkim atutem są niepowtarzalne teksty Sławomira Wolskiego doskonale korespondujące z image artystki. Wyszło z tego arcydzieło, które pomimo upływu prawie trzydziestu lat wytrzymało próbę czasu. Wielokrotnie była nominowana i nagradzana. Koncertowała za granicą: we Francji (Normandia, Bretania, Paryż) i w Nowym Yorku. Współpracowała z wieloma artystami, takimi jak.: Fiolka, Habakuk, Pidżama Porno, Strachy Na Lachy, Plateau (ich wspólny utwór „Nic nie pachnie tak jak Ty” przez pół roku utrzymywał się w ścisłej czołówce Listy Przebojów „Trójki”) czy z Kasią Nosowską - przebojowa „Kochana”. W plebiscycie "Polityki" i "Wprost" znalazła się w setce najwybitniejszych artystów minionego stulecia.

www.muzakino.pl

"Gdy się w ziemi ukorzenisz"

Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim, ul. Okrzei 16, zaprasza 8 kwietnia 2018 r. o godz.16.00 na koncert poetycko-muzyczny
BARBARY  BIAŁOWĄS „Gdy się w ziemi ukorzenisz”

 

Powiatowe Święto Królowej Nauk w Zespole Szkół Zawodowych nr 2

Powiatowe Święto Królowej Nauk w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim pod patronatem Starosty Mińskiego.

Dnia 14.03.2018 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim obchodzono ŚWIĘTO LICZBY π, które zostało uhonorowane corocznym rozstrzygnięciem  już VIII edycji Powiatowego konkursu matematyczno-artystycznego „Projektant matematyczny - poszukiwany” organizowanego przez gospodarzy.
Zadaniem uczestników było zaprojektowanie pokoju dla jednej z trzech córek Królowej Matematyki: księżniczki Geometrii, Księżniczki Algebry lub księżniczki Topologii. Prace mogły przybrać jedną z dwóch form makietę/plakat. Wpłynęło łącznie 57 wspaniałych dzieł z różnych szkół Powiatu Mińskiego.

Laureatami w kategorii plakat zostali:
1 miejsce Kacper Kowalczyk ze SP nr 5
2 miejsce Martyna Chróst z GiLO na ul. Pięknej
3 miejsce Paulina Grabarczyk z ZSZ nr 2
Wyróżnienia  powędrowały do
Natalii Wilczek oraz Tomasza Urbaniaka z GiLO z ul. Pięknej

Laureatami w kategorii makieta zostali:
1 miejsce Dawid Roguski z ZS nr 1 z ul. Budowalnej
2 miejsce Piotr Rumak z ZSZ nr2
   Natalia Przybysz Gimnazjum przy SP w Dębem Wielkiem

Dodatkowo wyróżnienia  powędrowały do:
Oliwi Wąsak z Gimnazjum przy SP w Jakubowie oraz Gabrieli Bliskiej z Salezjańskiej SP.

A podczas przerwy została wyłoniona nagroda publiczności, którą otrzymała Paulina Grabarczyk z ZSZ nr 2. Wyróżnienie specjalnie ufundowane przez Kierownika Gospodarczego ZSZ nr 2 Julia Grecka z Gimnazjum przy SP nr 3. Wyróżnione zostały również 2 nauczycielki z GiLO pani Katarzyna Staszel i Pani Marzanna Grzelczak za zarażenie pasją do matematyki największej ilości uczniów.

Serdecznie podziękowania dla sponsorów bez których ten konkurs nie byłby tak atrakcyjny.
Aventa - sponsor główny, Rada Rodziców ZSZ nr 2, Elitmat - firma edukacyjno-wydawnicza
Stacja Sushi Konrad, Fit& Joy, Cukiernia Wielgolas, Warszawska Kawa & Zapieksy, CakeTime Sweets, Starostwo Powiatowe. Oprawa medialna – Medial Piątkowski.

Podczas uroczystości mogliśmy dowiedzieć się czegoś więcej o liczbie π a także odsłuchać jak pięknie ona brzmi. Uczniowie ZSZ nr 2 zabawiali publiczność „sucharami matematycznymi”  za które można było otrzymać nagrody. Na koniec wszyscy cieszyli swoje podniebienia smakiem tortu w kształcie przybliżenia liczby π = 3,14. który był dziełem Pani Marty Dąbrowskiej nauczyciela matematyki.

Starostę Mińskiego reprezentowała Pani Monika Piętka z Wydziału Oświaty i Promocji, obecna była Przewodnicząca Rady Rodziców ZSZ nr 2 Pani Katarzyna Grabarczyk, oraz pomysłodawczyni i mama konkursu  Pani Alina Łodyga, wieloletni i zasłużony nauczyciel matematyki.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy i dziękujemy za aktywny udział.
Organizatorami konkursu są nauczyciele matematyki z MECHANIKA Pani Alina Łodyga, Pani Barbara Bagińska, Pani Halina Mikuszewska, Pani Marta Dąbrowska – koordynator projektu, Pan Marek Szczurowski prowadzący konkurs. Zapraszamy za rok, już mamy nowy pomysł !

Tomasz Płochocki, fot. z arch. ZSZ nr 2

 • data: 2018-03-26
 • _MG_1891.JPG
 • _MG_1904.JPG
 • _MG_1967.JPG
 • _MG_1999.JPG
 • IMG_7239.JPG
 • IMG_7247.JPG
 • IMG_7248.JPG
 • IMG_7303.JPG
 • IMG_7321.JPG
 • IMG_7331.JPG
 • IMG_7335.JPG
 • IMG_7352.JPG
 • IMG_7355.JPG

Kalendarium

«lipiec 2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123dzień: 45
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Reklama

 • Dyżury aptek
 • Wirtualny spacer
 • INWESTYCJE
 • baner reklamowy
 • MIM
 • FUNDUSZE ZEWNĘTRZNE
 • MIASTA PARTNERSKIE
 • OFERTY PRACY
 • GALERIA
 • CERTYFIKATY
 • ANKIETY
 • PLAN MIASTA
 • Punkty teleadresowe
 • E_PUŁAP
 • Karta Dużej Rodziny
 • Rodzinny Mińsk
 • Żołnierze Wyklęci

Rotator zdjęć

 • MKS MAZOVIA
  MKS MAZOVIA
 • Gmina Mińsk Mazowiecki

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 58774